Wat krijgt u Rabo hypotheek? De ienktlappe Sneeuwklokjes in natuurgebieden kondigen voorjaar aan SCHOOLVERLATER m/v SLAGERIJ FLORESTEIJN Hypokee, daar verdient u makkelijk mee! EiiAnDEn-niEuws Arts of verpleeg kundige? <i^e^^ö4ee I Wij komen graag bij u tiiuis voor advies! FAMILIEBERICHTEN DANKBETUIGING DANKBETUIGING KLAARTJE TANIS-MELISSANT Tussenwoning met vrij uitzicht Schildersbedrijf P.J.deJong alu^^^^nlchUden^''' yoor en 0187-682906 06-21955055 et is tijd voorde Raboba Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen. Op z'n Flakkees geschreve: GOEDEREEDE - Tussen nachtvorst en natte sneeuw buien door prikt de zon af en toe door de wolken. De eer ste zonnestralen maken de natuur weer wakker. Gezien in enkele terreinen van Ver eniging Natuurmonumen ten: de sneeuwklokjes! Met fragiele witte bloemen geven ze aan dat het snel voorjaar wordt. Er op uit Overleven op twee kopjes v^ater per dag Andrea's spaargeld slaapt. Dat van u ook? PER DIRECT GEVRAAGD: yoo( in de winkel/slagerij U zoekt iets speciaals voor uw drukv»^erk? Ber(0187) 4710 20 www.drukkerijdewaaLj Gebr. de Waal bv Drukkerij Kijk op: www.hypokee.nl Maak kennis met de 7 Hypokee voordelen: Tel.: 0187-609490 PAGINA 4 VRIJDAG 17 MAART 2006 Namens vrouw, kinderen en kleinkinderen wil ik een ieder bedanken voor de vele kaarten, fruit manden en andere attenties die ik mocht ontvan gen tijdens mijn verblijf in en bij mijn thuiskomst uit het ziekenhuis. Doktoren en verpleegkundigen ook heel hartelijk dank. Ds. Lassche. ds. Meuleman en de heer Blankers dank voor de bezoeken. Bovenal dank aan de Heere. Die alles w eer wel heeft gemaakt. J. Tanis Hazersweg 5 3253 XE buddorp Na de Heere. die Zich in deze moeilijke tijd niet onbetuigd heeft gelaten, zeggen wij u langs deze weg hartelijk dank voor de vele blijken van mede leven en deelneming na het overlijden van onze lieve, zorgzame moeder, schoonmoeder en oma Uw aanwezigheid bij de begrafenis alsmede uw schriftelijke reacties hebben ons bemoedigd en gesterkt. In het bijzonder gaat onze dank uit naar het ver plegend personeel van afd. Kleijburg en doktoren en pastorale medewerkers van \erpleeghuis "De Samaritaan" Dank aan ds. J. W. \an Estrik en de kerkenraad voor het leiden van de rouwdienst en de pastorale begeleiding. Mart van de Kreeke en medewerkers Nan Arens- man üit\'aart\erzorging oor de betrokken en cor recte wijze w^aarop de begrafenis is \erzorgd. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Goedereede. maart 2006 TE HUUR in Rijssen, De Poort van Twente voor max. 6 pers., dichtbij kerk en bos en zwembad, met uitstekende uitgaansmogelijkheden naar Duitsland, Vz uur Eventueel ook woningruil! Prijs NOTK. Tel. (0548) 51 80 90 (06) 51 23 97 54 Loop binnen bij de Rabobank voor een afspraak of kijk op rabobank.nl Toetsing bij BKR te Tiel, Vraag naar de actievoorwaafden bij uw Rabobank of kijk op w.vw,rabobank.nl Rabobank Jae, ik doewe dur nog an. Je begriept al waeran? An de schoanmaek. Netjes as vroe ger aolus naekieke in schoanmaeke. Langer kieke dus as schoanmaeke. Teminste. zo waarkt dat bie mien. Noe za'k us vertelle waer ik vlee weke lange naer haó zitte kieke. Dat za'je nooit raeje. Ik was op de zolder un kasse an ut naekieken. Elk jaer neem ik mun voor um un hoap op te ruumen. Mar meastal is ut mar bar weinig wat ik mee naer ommelaege neme. In die kasse staet un schoenedoaze, oud in verslete. Hie zit dicht mit un elastiek. Meastal kiek ik dur gaen eens in. want ik weet precies wat ur in zit. In dat kost mun dan teveul tied. Mar noe hao 'k um opegedae. in toen was ik verlore.Toen zag i^ mun eige weer zitte in de earste klasse as klein meisje, twee priemen stief oender mun aarmen geklemd. Wiele hadde geweun handwaarkles. van van oenze eige juffrouw. Oens earste handwaarkje was, schrik niet... un ienktlappe. Jae, wiele schreve nog mit un geweune pen- houwer, in wiele hadde nog ienktpotjes in de bank. Daer hoarende un ienktlappe bie om de ienkt van je penne an of te vegen. Die wazze kant in klaer Ie koap, mar meastal had je un eigen gemaekten. Die bestoend uut wat lap jes flenel, mit in ut midden un knoape dur op genaoid. Soms maekende je moeder dur wat leuks van. Mien moeder tekende eans, op un oud laeken, un trosse druuven, in toen knippende ze 'um uut. Nog un paer lapjes tur bie, in toen an mekaore genaoid, was ut un bezoendere inktlappe. Mar noe weer ter- zaeke, oens earste handwaarkje was dus un ienktlappe. Twee rechte lapjes, in ribbels gebreid. Vervolgens had je juffrouw nog wat lapjes stof, in die wiere net zo groat geknipt. De gebreide lapjes an de buutenkante in de aore lapjes dur tussen, un knoape dur op in je ienktlappe was klaer. As je ut heal raoai wouw maeke, wiere de lapjes nog om ge- haekt. Ik geloave dat de juffrouw dat voor oens dee, want haeke konne wiele nog niet. Zo zat ik dus mit die daoaze schoolspullen op mun schoat te mijmeren. Je begriept da 'k niet hard opschoot. Ik zag de juffrouw weer healemaele voor mun, enig. Ik liet aoUus deur mun handen gaen. Un gehackt kipje dat as eijerwaarmer mos diene. De kip was keurig voorzieje van un vuurrrood kammetje. Twee gebreijde pan- nelappen in blokjesmotief. Un gebreid knie kousje mit gaetjes. Hoe is ut meugeluk dat ik dat gebreid haó. Nooit van mun leven zou ik ut noe nog kenne. Wie ken dur nog sok ken breije? Mar ut was heel leuk om aol die ouwe diengen weer us in mun handen te hou wen. Geborduurde kleedjes in boekeleggers. Un wit ketoene poppebroekje mit un gehaekt koordje dur deur. Ik hao ut aolemaele weer in de doaze gevleid. Ik hao teruggedocht an vaar vervloge tieejcn. Noe maeke ze zukke diengen nie mear. Mien moeder heit die handwaarkjes aoltied goed opgeburge in un schoenedoaze. Ze heit us gezeit; "Daer mo' je zuunug op weze kind, das leuk voor laeter' Noe is dat laeter dus angebroke, ik hao dur van genote, mar ut was oak nogal weemoedug. Ut is aolemaele ver- leje tied. Ik zou ut graeg noggus meegenome hao naer mien moeder, dan zou ze ut saemen mit mien bekeke hao. In dan zouwe we sae- me ouwe herinneriengen opgehaeld hao. Mar ut ken niet mear. De kinders kenne noe oak nooijt begriepe hoe blieje wiele wazze as je un nieuwe ienktlappe kreeg. As je verjaerende kreeg je dur wel us ean uut de wienkel. Die was tan van schuum- rubber mit echte zeemelapjes dur tussen. Dat was ut summum van raoaiigheid. Je probe rende om un moai te houwen, in niet te veul ienkt te knoeien, mar dat lukkende noait. Jae, die ouwen tied, je zou dur un boek over kenne schrieve. As tan je ienktpotje leeg was, kwam de measter mit un reuze flesse ienkt om ut potje in d'un bank bie te vullen. Op die flesse stoenge twee schienktuutjes. Ean om te schienken, in d'un aorun dee dienst as lucht ofvoer. Jae, mit die inktpotten is wat of geknoeid. Trouwens, wiele mochte earst allean mit potload schrieve, pas veul laeter mil ienkt. Ik dienke pas de tweeade helft van de earste klasse. Soms zat t'ur un pluusje an je penne, in dan maekende je van die lealukke vee gen. O wat was de juffrouw dan kwaed. Jae, maansen da's oak verieje tied. Mar toen ik zo mit die spullen in mun han den zat, docht ik: "Dat za 'k noe toch mar us schrieve. Messchien binne dur nog maer maansen die iets kenne vertelle over ienkt- lappen?" Groeien van Hanna In de natuur steken de eerste teke nen van het voorjaar 'de kop' boven de grond. Sneeuwklokjes geven mensen weer het gevoel dat de win ter voorbij is. De bloemen van het voorjaar komen er weer aan. Naast de bekende sneeuwklokjes kun je ook aan andere dingen zien en voe len dat het weer iets warmer wordt. Knoppen staan op barsten, vogels zijn al in de weer en in de luwte is het behaaglijk in een schraal zon netje. In de verschillende natuurgebieden van Vereniging Natuurmonumen ten kunt u met het juiste schoeisel en goed aangekleed er op uit. Op de eilanden Voorne-Putten, Goeree- Overflakkee en Schouwen-Duive- land kunt u een korte of lange wan deling maken. Wist u dat de nu opkomende bollen in terreinen van Vereniging Natuur monumenten 'gewoon' overblijfse len zijn van oud agrarisch gebruik. Zo is het massaal voorkomen van bloemen in de randen van het Slot bos Haamstede het gevolg van ver geetachtigheid. De zavelige grond leende zich goed voor de teelt van bollen. Zeer populair nu, maar ook begin 1900. Tijdens de eerste Wereldoorlog kon de export naar Engeland niet door gaan. De bol lenteler vroeg de oude eigenaar toe stemming om zijn bollen 'tijdelijk" te kunnen opslaan in het Slotbos. Na de oorlogsperikelen zijn niet alle bollen opgehaald en tientallen jaren later flink verspreid in het natuur- bos. Een kleurig gezicht dat u vanaf de omliggende wegen (Moolweg, Nieuweweg) of tijdens een excursie zelf kunt zien. Ook in Voornes Duin zijn de restan ten van de bollenteelt nu goed zicht baar. Tussen de nu nog kale strui ken en bomen zijn de witte klokjes vanaf het wandelpad zichtbaar. Tij dens een wandeling door het Water- bos komt u ze zeker tegen. Start wandelingen vanaf parkeerplaats Waterbos aan de Duinrand (achter Badhotel Rockanje). Tot het begin van de 20e eeuw teel den kleine duinboertjes de bollen voor de verkoop. De niet gebruik te bollen werden "gewoon' in het omliggende gebied achtergelaten. De boerenactiviteiten zijn inmid dels verdwenen uit het gebied. De bloeiende bollen zijn gebleven. Naast de bloeiende bollen zijn nog meer sporen zichtbaar. Bij\oorbeeld de huidige boswachterw oning langs de wandelroute in het Waterbos. Dit is een oude boerenwoning. Op enkele plaatsen kunt u bo\endien nog restanten van oude akkertjes zien. Deze werden omzoomd met elzen om instuiven van zand en zoute zeewind te voorkomen. Deze zogenaamde elzenmeten worden ook nu nog periodiek geknot. Dit hout werd vroeger gebruikt als brandhout, onder andere door bak kerijen. Het hout blijft nu achter in het bos en wordt 'gebruikt' door paddenstoelen, insecten, vogels en kleine zoogdieren. Vroege en late vogels Ook vogels geven aan dat het voor jaar wordt. De laatste wintergasten (vooral ganzen) \'ertrekken weer naar hun broedgebieden. De eer ste zomergasten komen weer uit het warme zuiden 'ingevlogen' om hier te broeden. Vanaf de uit- kijkheuvel in het Scheelhoekbos en de \Qgelkijkhut bij het Kiekgat kunt u de vogels bewonderen. En natuurlijk genieten van een schitte rend uitzicht! Het kabaal van grote groepen ganzen of het fijne gezang van mezen en merels zult u zeker horen. Vanaf de parkeerplaats aan de Meester Snijderweg (Binnenha ven Stellendam, in de bocht rechts) en de Ztiiderdiepstraatweg (paral lelweg N57, net voor brug over het Zuiderdiep heen) is het een korte wandeling van 10 minuten naar de uitkijkpunten toe. Op zoek naar de voorjaarsboden. Een goede aanleiding om tijdens een wandeling de eerste tekenen van het voorjaar op te zoeken. Ziet u de eerste bloemen? Hoort u de vooels? Kijk eens goed naar de knoppen op de takken. Neem de natuur eens rustig in u op. Dat kan ook dichtbij in natuurgebieden van Natuurmonumenten, Kijk ook eens op www.natuurmo- numenten.nl. Bent u al lid? Dan kunt u complete wandelroutes downloaden. Lid worden? Vereni- gin<> Natuurmonumenten heeft u steun hard nodig bij het beheren van natuur in Nederiand. ook bij u in de buurt. Kijk op de website of bel 035-6559911, Natuuriijk staan de wandelroutes ook beschreven op de informatieborden bij de startlo- caties. Hei Neoerlanasë ^U Rode Kruis Word vrijwilliger! Uw hulp is onmisbaar Door uw I inzet kunnen ruim 6.0(D0 mensen met vakantie. I Bel voor meer informatie: 070 44 55 888. www.rodekruiS.nl Mensen in Nood lielpt nomoden \n Ken/o Mensen in Nood steuni 1,5 miljoen noma den in het noorden van Kenia, Al njim twee jaar valt daar geen druppei regen. De watert)assins raken ieeg of zijn al uit gedroogd. Het vee sterft massaal. Standaard hulpprogramma's helpen niet. Noodhulp is nu nodig. Meer infomiatie vindt u op www.menseninnood.nl Q-, Helpt u? Giro 667, Den Haag. vf. Mensen In Nood Bij Regio Bank krijgt u persoonlijk spaaradvies en tot maar liefst 3,5% rente*. kegio Bank Mrddeihom/s Ring S4-S6 3241 CS Middeihomis Telefoon (0187) 43 5S 37 E-mail: ni.vroegindeweij{S}vonói5.ni Internet wwv/.vandis.nl REGIO^* BANK DE BANKIER 38 uur per week Voor meer info en sollicitatie: Raadhuisstraat 13, OUDDORP. Tel. (0187) 6813 48 of mail naar algenieen@gebr-dewaal.com Wij adviseren alleen op een moment dat het u uitkomt! iii. Bezoekadres: Oost Voorgors 93 3241 KD Middelharnis Mobiel; 06-53737140 Fax: 0187-609491 E-mail; p.peeman@hypokee,nl Uw wensen staan centraal, zo komen we na een gesprek tot een gratis maatadvies. Hypokee is onafhankelijk en doet zaken met vrijwel alle geldverstrekkers. Alle hypotheekvormen zijn mogelijk! Jaarlijkse gratis hypotheekcontrole en rentecheck voor een optimale hypotheek. Afhankelijk van de hypotheekvorm geeft Hypokee u een deel van de afsluitprovisie terug Maak anderen enthousiast over uw hypotheek en ontvang hiervoor direct voordeel (geld, cadeau's of reizen) Wij van Hypokee zorgen voor de laagste taxatie- en notariskosten!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 12