Zestiende Omloop onder ideale omstandigheden gelopen Gouden Keurmerk in de Zorg PvdA-kamerleden en -provinciebestuurders doen gemeente Oostflal(kee aan kievit warmte 'Ebbe en Vloed' ontvangt hoogste onderscheiding in zoi^[kwaliteit: chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden GOEREE-OVERFLAKKEE - Het was vrijdag en zaterdag al weer voor de zestiende keer dat de Omloop Goeree-Overflakkee werd gehouden. De weersomstan digheden waren ideaal; het bleef de gehele omloop vrijwel droog. Alleen bleek de tocht over het strand wat tegen te vallen omdat de ondergrond zachter was dan verwacht. Goed doel Startschot Sponsors Culturele uitingen Uitzonderlijk in Nederland! Uitzonderlijk Apetrots Perspekt Dinsdag 30 augustus 2005 78e jaargang nr. 7435 Vrijdag en zaterdag vertrokken er vanaf de Voorstraat te Ooltgensplaat in totaal 664 lopers en 43 teams. Daags daarna vertrokken er vanaf twee startplaatsen - in Oude Tonge en op Galathese Haven - 390 kinderen voor de kinderomloop. Volgens de organisatie viel er één kind uit, terwijl van de individuele lopers 36% de eindstreep niet haalde, ofwel 243 deelnemers die vol goede moed aan de Omloop waren begonnen, maar voortijdig moesten afhaken. Zowel bij de start als de finish in Ooltgens plaat waren veel belangstellenden aanwezig, om hun familie of vrienden aan de te moedi gen of hen de helpende of verzorgende hand te bieden. Dit laatste gebeurde voornamelijk op de verschillende 'rustplaatsen' onderweg, zoals bij de Vismijn in Stellendam, op Port Zélande en in Herkingen. De lopers konden zich laten sponsoren voor een goed doel. Verschillende lopers maakten hierin hun eigen keuze, maar het hoofddoel dat de organisatie van de Omloop zich had gesteld, was het leveren van een bijdrage aan de bouw van het nieuw te bouwen schip van de Nationale Vereniging 'Zonnebloem'. Met dit schip kunnen mensen met een lichame lijke handicap vakantie vieren. Het bedrag dat de lopers van de Omloop vrij dag en zaterdag bijeen hebben gebracht, zal bestemd zijn voor een vrijwilligershut op het nieuwe schip. Op zaterdag 27 augustus, dus juist tijdens de Omloopdagen, vond in Kinderdijk de tewa terlating plaats van het casco van het schip. Vrijdagavond lag het startpistool in handen van bokser Don Diego Poeder. Poeder is ex-Nederlands kampioen zwaargewicht en ex-wereldkampioen van de World Boxing Union. Nadat hij de menigte bemoedigend had toegesproken, vertrokken de 'omlopers' voor de lange tocht. De 'Kinderomloop', waarvoor ieder jaar meer belangstelling bestaat, vertrok vanaf twee plaatsen. In Oude-Tonge vertrokken de kinderen uit de groepen 6 t/m 8 om 11.00 uur. Aan de Galathese Haven loste een uur gedeputeerde Jeltje van Nieuwenhoven het startschot voor de kinderen t/m groep 5; de kinderen liepen het laatste stuk van de route van de Omloop mee. Industrieweg 44 3241 MA Middelhamis Tel.:(0{87) 482609 E-mail: info@kievitwarmte^l www.kievitwarmtt.nl Naast vele particuUeren was er ook een aantal bedrijven die als hoofdsponsor de Omloop sponsorden: OZ Zorgverzekerin gen, Struijk&Struijk Makelaardij, Rabobank, GMB, Keukencentrum Tieleman en Aanne mingsbedrijf Kroon. De Stichting Omloop Goeree-Overflakkee hoopt in het najaar tij dens een speciale feestavond het totaal van het bijeengelopen bedrag bekend te maken. Tijdens de Omloop werden op verschillende plaatsen activiteiten georganiseerd. Zo speel de op de Kaai in Stad aan 't Haringvliet het ensemble van Muziekschool Goeree-Over flakkee o.l.v. Wim Soeters en bij het begin van de asfaltdijk de band Bad Luck. Deze uitvoeringen vonden plaats op initiatief van Stichting Podium, die uit wilde proberen of het zou aanslaan om rond de omloop culture le uitingen te bevorderen. De Stichting vond hiervoor gehoor bij de Stadse gemeenschap, die op diverse manieren meewerkte aan deze uitvoeringen, en waarbij ze als toeschouwers minimaal de 1250 omlopers had. Zo verzorg den de vaste bezoekers van het Praethuus de accommodatie voor het ensemble en maakte Klaas van der Put de podiumwagen voor Bad Luck. "We hopen dat dit in de andere dorpen navolging vindt", aldus de initiatiefnemers. Zoals vanouds was het weer een imposant gezicht om de massa lopers te zien vertrekken vanaf de Voorstraat in Ooltgensplaat. (Foto: Persburo Flakkee) Vanuit de lucht een mooi overzicht over de lopers (Foto: Persburo Flakkee) OUDE-TONGE - 't Was in woonge meenschap voor ouderen 'Ebbe en Vloed' absoluut een feestelijke dag, afgelopen donderdag. Want wat maar heel weinig zorginsteUingen in Neder land ten deel valt, kreeg Ebbe en Vloed die dag: het Gouden Keurmerk in de Zorg uitgereikt. En dat is beslist heel bijzonder, zo bleek uit de lofwoorden die directeur de heer Wim Nattekaas van Ebbe en Vloed donderdagmiddag in ontvangst mocht nemen tijdens de uitreiking van het kwaliteitslabel door mevrouw Silvie Schoemaker, vice- voorzitter van Stichting Perspekt dat de kwaliteitsmeting afnam. door Hans Villerius Al in 2001 sleepte Ebbe en Vloed het Woon zorg Kwaliteitslabel in de wacht, hetgeen aangeeft dat deze zorginsteUing werk maakt van kwalitatief goede zorgverlening. En nu, goed drie jaar later, krijgt het het Gouden Keurmerk in de Zorg toegekend. In zo korte tijd opgaan voor een tweede kwaliteitsmeting en dat zó glansrijk behalen - 'Goud' is de hoogste onderscheiding die wordt toegekend - dat is uitzonderlijk in Nederland, zo prees mevrouw Schoemaker het Oude-Tongse bejaardentehuis. "Het betekent dat hier zéér goede zorg ver leend wordt. Chënten worden met respect behandeld en worden serieus genomen. Wat opvalt in Ebbe en Vloed is de goede sfeer en de open onderlinge communicatie. Er is een grote betrokkenheid van cliënten, mede werkers en vrijwilligers bij beleidsontwik- keüngen. En voor de bewoners betekent 't kwaliteit van leven. Een groot compliment daarom ook aan directeur Nattekaas, want als je dit als manager uitstraalt, slaat dat over op de medewerkers en bewoners. Er wordt veel aandacht besteed aan het leveren van kwaliteit en aan een goed kwaliteitssysteem. Ebbe en Vloed is een organisatie met elan, vooruitkijkend naar de toekomst en werkt daar voortdurend en voortvarend aan", aldus mevrouw Schoemaker, die naast vice-voor- zitter van Stichting Perspekt ook zelf direc teur is van een zorginstelling en vorig jaar verkozen werd tot 'Zorgmanager van het jaar 2004'. In totaal werd Ebbe en Vloed op maar liefst 156 kwaliteitsaspecten beoordeeld, waarbij het uitkwam op een gemiddelde score van meer dan 91%. Dat is ruim boven de mini mumnorm die gehaald moet worden om voor het uitzonderlijke 'Goud' in aanmerking te komen. Ruim drie jaar heeft Ebbe en Vloed hieraan gewerkt. En op basis van de behaalde resulta ten heeft het auditteam het College van Des- Een glimmende directeur Nattekaas heeft zojuist het Gouden Keurmerk in de Zorg uitgereikt gekregen hoor vice-voorzitter mevrouw Schoemaker van Stichting Perspekt. (Foto: Hans Villerius) kundigen van de Stichting Perspekt geadvi seerd om Ebbe en Vloed te voorzien van het Gouden Keurmerk en het op te nemen in het Keurmerkregister "Ongelooflijk gefelici teerd!" zo sprak mevrouw Schoemaker daar om. "Het Gouden Keurmerk is niet zómaar te verdienen, maar daar moetje ontzettend veel voor doen. En dat is hier gebeurd. Ebbe en Vloed heeft een rapport gekregen om trots op te zijn!" Nattekaas bekende dat het behalen van zó'n hoog kwaliteitsniveau inderdaad iets is "waar je constant mee bezig bent: het is een proces van voortdurend evalueren en corrigeren. Dit alles met het oog op het wel zijn van onze bewoners". Dankbaar nam hij de vele goede woorden in ontvangst, verze kerend dat hij de complimenten ook over zou brengen op alle medewerkers en vrijwilligers in Ebbe en Vloed, "want zonder hen had 't nooit gegaan". Na een ingelaste pauze, waarin het trio 'Kees Ouwejan en makkers' voor muzikale omlijs ting zorgde, spraken ook de heren drs. J.C. Moerland - als voorzitter van de raad van Bestuur van ZorgSaam, waar Ebbe en Vloed deel van uitmaakt - en wethouder Welzijn van de gemeente Oostflakkee P. de Vries woorden van erkenning en trots uit. Moerland gaf aan dat kwaliteit van dienst verlening hoog in het vaandel staat bij Zorg Saam. "De goede dingen op de goede manier doen" zo legde hij uit, en hij gaf aan dat er in de toekomst beslist meer kwaliteitslabels binnen ZorgSaam te verwachten zijn. "De onderscheiding van Ebbe en Vloed zal daar zeker een stimulerende werking op hebben". En De Vries - "ik zal het kort houden" - zei namens de gemeente Oostflakkee "apetrots te zijn" op dit behaalde resultaat en hij prees Ebbe en Vloed voor wat het betekent voor de ouderenzorg in Oostflakkee. De landeUjke Stichting Perspekt is opgericht voor het verrichten van audits (kwaliteitsme tingen) in zorgorganisaties. Organisaties die een audit met succes doorlopen, komen in aanmerking voor het keurmerk in de zorg. Er zijn verschillende keurmerken in de zorg: een bronzen, zilveren en een gouden keurmerk. Vanaf begin 2005 is Perspekt, in samen werking met Achmea, de Stichting Cliënt en Kwaliteit en de Landelijke Organisatie Cliëntenraden een toetsingstraject voor het bronzen keurmerk gestart. Zorgverzekeraar CZ heeft zich bij dit initiatief aangesloten. Het keurmerk in de zorg wordt uitgereikt aan zorginstellingen die voldoen aan een groot aantal kwaliteitseisen. Het oordeel van cliën ten over de zorg en dienstverlening wordt nadrukkelijk bij de toetsingen betrokken. Perspekt verricht ook kwaliteitstoetsingen voor ZorgMerk, het keurmerk voor aanvul lend gefinancierde woon-, zorg- en welzijns- abonnementen. Daarnaast voert Perspekt ook audits uit in high care hospices. Gedeputeerde van de provincie Zuid- Holland Jeltje van Nieuwenhoven heeft afgelopen zaterdag met een grote PvdA-delegatie de gemeente Oostflak kee bezocht. Er waren negen provinci ale statenleden aanwezig: Martin Huls, Kristen Verdel, Jan Evert Keman, Monique Romeijn, Marian Kuiper, Martin Loose, Chris Nebelstein, Bekir Cebeci Boudewijn Bruil en Resul Ozdemir. Ook de tweede kamerle den Hanny Stuurman en Luuk Blom maakten deel uit van de delegatie. Jeltje van Nieuwenhoven: "De kleine kernen van Zuid-HoUand hebben mijn bijzondere aandacht. Zelf kom ik ook uit een dorp. Bin nen het college ben ik woordvoerder kleine kernen." De delegatie bracht allereerst een bezoek aan de nieuwe bibliotheek naast het gemeentehuis in Oude-Tonge, waar zij des kundige uitleg kreeg over de nieuwe organi satie en de verbeteringen die met de nieuwe bibliotheek gerealiseerd zijn. Daama werd de delegatie in kleine groepjes rondgeleid door de gemeente Oostflakkee. Alle kernen werden bezocht. Bij Oude-Ton ge ging men langs het strandje, waar geen recreanten waren: Flakkeeënaars weten dat bij dit strandje meestal niet gezwommen kan worden vanwege de blauwalg. In Ooltgens plaat kreeg de PvdA-delegatie een rondlei ding door het oude raadhuis. In Achthuizen ging de discussie over evenwichtige woning bouw: er zijn niet alleen woningen nodig voor gezinnen en tweeverdieners, maar juist ook voor starters en senioren; laatstgenoem de groepen kunnen maar moeilijk woonruim- Met een gulle lach geeft Jeltje van Nieuwenhoven (derde van rechts) het startschot voor de kleine kinderen. (Foto: Persburo Flakkee) te in de eigen gemeente vinden, laat staan in het eigen dorp. En in Den Bommel werd de haven en de weg Bosland onder de aandacht gebracht, 's Middags was er in de raadzaal van het gemeentehuis in Oude-Tonge een discussie met jongeren. Deze jongeren, die zich verenigd hebben in 'Jong Flaükkee' zet ten zich in voor activiteiten voor en door jon geren op het eiland, en daarvoor zoeken zij steun bij de gemeente en de provincie. Ook de Omloop, die juist nu werd gehouden, werd onder de aandacht gebracht. De PvdA- delegatie was onder de indruk van het vele werk dat verzet werd door de vrijwilUgers en over het enthousiaste publiek dat overal aan wezig was. In Oude-Tonge loste Luuk Blom het startschot voor de grotere kinderen en op Sluishaven loste Jeltje vanNieuwenhoven het startschot voor de kleintjes. De provinciale statenleden Kirsten Verdel en Hanny Stuurman hepen de laatste etappe van de Omloop zelfs mee: "Dit is super, volgend jaar loop ik hem helemaal!", zei Verdel na afloop.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1