Een nieuw wooncomplex voor Herkingen 'Schrift Gebonden Politiek' Kaarten maken Predikbeurten 'Orgelbüchlein'koralen Milieuvergunningen op ISGO site Verkoping in Elim Ophalen oud papier Nieuwe supermarkt EIIIVI1DEI1.lilEUW5 Stellendam van Bach gespeeld en gezongen in Sommelsdijk SGP/ChristenUnie Zuid-Holland pleit voor grotere gemeenten Inzameling voor Goede-spullen-markt Woensdag 8 maart (biddag) 'Zenuwinzinking' door foutparkeren... Inleveren rommeimarktspullen Extra uitzending Radio Goeree rond verkiezingsuitslag De betrokkenen voor hel terrein vaii l)c Lii^nic, v.l.n.r.: Brcirn Roos, Wilina de Bruine, Dingeman van E.s en wethouder Piet Koningswoud, HERKINGEN - Op het terrein van de voormalige constructiewerliplaats van De Lignie in Herliingen zal een nieuw woon complex worden gebouwd. Het terrein met de gebouwen werd vorig jaar gekocht door Dingeman van Es en Bram Roos van Estate Roos Projectontwikkeling uit Nieuwe Tonge. De eerste plannen voor de invulling van het terrein met woningbouw, werden positief ontvangen door wethouder Koningswoud van de gemeente Dirksland. Ook de raads commissie sprak zich in ruime meerderheid positief uit over de bouwplannen. De ontwik kelaars kregen de boodschap mee goed te kijken naar het woningbehoeftenonderzoek van de gemeente. Verder werd de sugges tie gedaan om de supermarkt in de plannen te betrekken. Van Es en Roos hebben deze aanwijzingen ter harte genomen. Met Wilma de Bruine, directeur van de woningbouwver eniging Dirksland, is inmiddels een overeen komst gesloten en er zijn onderhandelingen gestart met de eigenaar van de supermarkt in Herkingen. Met Prismafood is een prin cipeakkoord bereikt over de verplaatsing van de supermarkt naar het nieuw te bouwen complex. Het is de bedoeling om de huidige supermarkt te herontwikkelen tot een vier of vijftal starters woningen. In het plan voor het terrein De Lignie zijn 45 woningen opgenomen, 27 huurappartemen- ten, 8 grote koopappartementen, waaronder 2 luxe penthouses, 7 huurwoningen en 3 koop woningen met garage. De nieuwe supermarkt krijgt een vloeroppervlakte van 500 m2. De woningbouwvereniging is erg blij met de voorgenomen ontwikkeling, en is van mening dat er met dit plan een goede invulling wordt gegeven aan de woningbehoefte in Herkingen. Architectenburo Bom uit Middelharnis zal het plan verder ontwerpen en uitwerken, in nauw overleg met de ontwikkelaars. In het totale plan van woningen en supermarkt wordt het binnenplein een belangrijk onder deel. Dit moet qua kleur en materiaal gebruik bij de bebouwing passen. De combinatie van huur- en koopwoningen en de differentiatie van woningen maakt dat het complex een mengeling van bewoners in alle leeftijdscate gorieën zal krijgen. Zo kunnen staiters. gezin netjes, ouderen die willen huren, maar ook de liefliebber van een penthouse, hier allemaal terecht. Alle grote appartementen en penthou ses zullen uitzicht over de dijk krijgen. De gemeente is volgens wethouder Koningswoud positief over de plannen, maar hij geeft aan dat nog wel alle procedures gevolgd moeten worden. Met dit project, na de voorgenomen woningbouw in het centrum van Herkingen, krijgt de woningbouw in Herkingen toch weer een flinke impuls. Als de procedures hun nor male tijd zullen vergen, is de verwachting dat in het voorjaar van 2007 met de bouw gestart kan saan worden. NIEUWE TONGE - De Herv. vrouwenver. hoopt op 18 maart a.s, haar jaarlijkse verko ping te houden in verenigingsgebouw 'Elim'. Er zijn verschillende kramen waar weer van alles te koop zal zijn. Dit jaar is er o.a. een kraam met sieraden, een leuk bloemenstalle- tje en een originele crea-hoek. Ook worden er diverse handwerken, kaarten, 2ehands- boeken, 'home made' koekjes, wafels, cake, e.d. verkocht. Voor de jeugd is er een grab belton, een snoephoek en ook is er een warm hapje voor de lekkere trek en kan er, naast het drinken van een kopje koffie met iets lekkers erbij, patat met toebehoren worden gegeten, een broodje kroket, of een warm stukje har tige taart. Iedereen is hartelijk welkom. ctir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-tiollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)485736 Postbus 8. 3240 AA (Vliddelharnis Langeweg 13. Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADJMINISTRATIE: tel.(0187)471020 e-mail: Algemeen^jgebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,30; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie; A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur; J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, e-mail; J.Villerius(f7'gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEIMENTEN; Per kwartaal 10,00 Per halfjaar 19,50 Per Jaar 38,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Zaterdag 11 maart a.s. hoopt de Financiële commissie van het Open Hervormd Jeugd werk in Stellendam weer oud papier en karton op te halen. Er wordt om 9.00 uur begonnen op de Molenkade, Nieuweweg en de School straat. Gelieve het papier goed gebundeld tij dig buiten te zetten. Aanstaande zaterdag, 11 inaart, zal in een concert het tweede gedeelte van het 'Orgel- büchlein' van Johann Sebastian Bach wor den uitgevoerd door Paul Kieviet, orgel en het Vocaal Ensemble 'Lotiez Ie Dieu' onder leiding van Kees Villerius. Dit concert vindt plaats in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk en begint om 20.00 uur. Dit is het tweede concert in een serie van drie. Het eerste concert was op 24 septem ber vorig jaar, het tweede op 11 maart en het derde zal (eveneens in Sommelsdijk) worden gehouden op D.V. 13 mei. Het 'Orgelbüchlein' is een unieke verzame ling koraalvoorspelen, die Bach schreef tus sen 1708 en 1717, tijdens zijn verblijf in Wei- mar, waar hij hoforganist en kamermusicus was. Het concert op 11 maart houdt zich bezig met de liederen rond de jaarwisseling, stervens- liederen, en de liederen die centreren rond het lijden en sterven van Christus. Niet voor niets dat ze worden uitgevoerd in de lijdens tijd. Daarnaast wordt alvast vooruitgekeken naar Pasen: ook een heel aantal liederen over Christus' opstanding staan op het program ma. 'Louez Ie Dieu' zal bij elk orgelkoraal de bijpassende koorzetting uitvoeren. Gelukkig beschikken we over een grote nalatenschap aan koralen voor koor van Bach (met name uit de Cantates en Passionen zodat u elk koraal te horen krijgt in een versie voor orgel en één voor koor. Het pi'ogramma voorziet in een toelichting op de uit te voeren orgelkoi'alen, plus de te zingen teksten. U bent van harte welkom in de kerk van Sommelsdijk; de toegang is uw gift aan de uitgang. Wilt u nog wat meer lezen over dit concert, neemt u dan het 'Eilanden-Nieuws' van jl. vrijdag ter hand: daarin stond een uitvoeriger beschrijving! SOMMELSDIJK - Heeft u zin om gezellig kaarten te maken? Kom naar de creamiddag in De Staver! ledere woens dag van 13.00 tot 16.00 uur. DEN HAAG - De SGP/ChristenUnie in Zuid-Holland stelt voor de positie van gemeenten en provincies te verster ken. Hiervoor moet zowel het aantal gemeenten als provincies aanmerke lijk worden verkleind. Fractievoorzit ter Joop Evertse heeft deze voorstellen gedaan, tijdens een debat in Provincia le Staten van Zuid-Holland, waarin de discussienota van de 'Holland-8' werd besproken. De SGP/ChristenUnie wil hiermee richting geven aan de discus sie die momenteel wordt gevoerd over de bestuurlijke toekomst van Neder land, met als doel 'uit de bestuurlijke drukte te komen'. Volgens Evertse moeten gemeenten meer bevoegdheden krijgen om het beheer en bestuur van de gemeente echt zelf uit te kun nen voeren. Hiervoor is het noodzakelijk dat gemeenten ontstaan met tussen de 30000 en 60000 inwoners. Om dit proces succes vol te laten verlopen is het noodzakelijk dat gemeenten zelf hiertoe het initiatief neinen, hoewel enige drang op haar plaats kan zijn. Daarnaast moeten belangrijke regionale besluiten door de provincies woorden geno men, waarbij taken door het rijk worden overgedragen én de WGR-plus (stads)regio's verdwijnen. Een opschaling naar minder pro vincies, zoals bijvoorbeeld het samenvoegen van Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Fle voland tot 2 provincies, behoort zeker tot de mogelijkheden. Volgens de SGP/ChristenUnie kunnen gemeenten hierdoor effectiever werken, ter wijl de afstand tot de burger niet te groot wordt. Daarnaast blijven alleen democratisch gelegitimeerde organen bestaan. De fractie erkent dat de doorvoering van deze voorstellen veel tijd vergt. Anderzijds lijkt ons dit de meest realistische wijze om tot een verbetering van ons bestuurlijk land schap te komen. Volgens Joop Evertse is er eerder sprake van versnelling van evolutie, dan van revolutie. "We gooien het roer ook niet gelijk om, maar geven ontwikkelingen de kans om stapsgewijs te groeien." DIRKSLAND - Voor de gemeentemarkt van de Hervormde gemeente van Dirksland, die gehouden wordt op Monumentendag zaterdag 9 september, willen men een Goede-spuUen- markt organiseren. Hiervoor is de organisatie op zoek naar goede spullen, spullen die nog heel goed verkoopbaar zijn. Deze kunnen op de gebruikelijke manier worden ingeleverd. De eerstvolgende inlevermogelijkheid is zaterdag 11 maart van 10.00 tot 12.00 uur aan de Spuikolk, achter garage Wisse, tegenover Biesheuvel. De daaropvolgende inleverdata zijn 8 april en 13 mei. Mocht u spullen heb ben die u wilt laten ophalen, neem dan con tact op met Lucas Mandemaker (603262) of met Henk van Putten (601509). OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorps- kerk: 9.30 en 19.30 uur ds. H. Lassche - Geref. Kerk (PKN) 19.30 uur (gezamen lijke dienst in Geref. kerk Stellendam) ds. C. G. Kant - Doopsgezinde Gem. 19.30uurds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. (PKN) 19.30 uur ds. D. J. van Eckeveld, Katwijk. STELLENDAM - Herv. Gem. (PKN) 14.00 uur ds. J. Blom, Katwijk en 19.00 uur ds. A. Goedvree, Arnemuiden - Geref. Kerk (PKN) 19.30 uur ds. C. G. Kant (geza menlijke dienst met Geref. kerk Oud- dorp) - Hersteld Herv. Gem. 14.00 uur ds. L. Groenenberg, Oud-Beijerland en 19.00 uur kand. B. D. Bouwman, Som melsdijk. MELISSANT- Hersteld Herv. Gem. 10,00 en 19.00 uur ds. P. Korteweg. DIRKSLAND - Herv. Gem. (PKN) 14.30 en 19.00 uur ds. G. van Meijeren, 's mid dags dienst met kinderen. HERKINGEN - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. J. Maas en 19.00 uur ds. K. Schip per, Dordrecht - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 19.00 uur ds. A. van Wijk. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. (PKN) 14.30 en 19.00 uur ds. R. W. van Mourik - Lukaskapel HDG 10.30 en 19.00 uur ds. T. W. van Bennekom. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. (PKN) 14.30 uur ds. T. W. van Bennekom en 19.00 uur ds. A. Belder - Geref. Kerk (PKN) 19.30 uur ds. L. J. Lingen - Chr. Geref. Kerk 14.30 en 19.00 uur ds. A. A. Egas - Hersteld Herv. Gem. 15.00 uur ds. C. Gielen en 19.00 uur ds. J. C. den Toom. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. (PKN) 14.30 en 18.00 uur ds. J. Maas. OUDE TONGE - Herv. Gem. (PKN) 14.30 uur ds. L. de Wit en 19.00 uur ds. J. R J. Voets, Wijk bij Heusden. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. (PKN) 19.00 uur ds. J. Willemsen - Geref. Kerk (PKN) 19.00 uur ds. Th. de Kok. DEN BOMMEL - Herv. Gem. (PKN) 10.45 uur dienst in de Geref. Kerk, i.s.m. basisschool 't Kompas en 19.00 uur ds. C. Doomeweerd - Geref. Kerk (PKN) 10.45 uur (biddag school) en 19.30 uur de heer K. Baas. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. (PKN) 14.30 uur dr. T. E. van Spanje en 19.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes - Geref. Kerk (PKN) 19.30 uur ds. A. S. Rienstra - Hersteld Herv. Gem. 14.30 uur ds. G. Meuleman, Ouddorp en 19.30 uur ds. J. Kot, Borssele. MIDDELHARNIS - Hoe betrek je de jongeren bij de SGP? Afgelopen zater dagavond vond er een politieke avond van de SGP plaats in Middelharnis die in de eerste plaats gericht was op jon geren. De ingrediënten? Een discus sie over uitlopende zaken op Goeree- Overflakkee, een video, een virtuele gast en ontmoeting. Het resultaat? Een behoorlijke opkomst... en afwachten wat er op 7 maart gaat gebeuren. Door Jeroen van der Laan De opening van deze verkiezingsavond was in handen van Huibert Slingerland, voorzit ter van de SGP-jongeren Studievereniging Husaï van de kop van het eiland. In zijn ope ningswoord wees hij, naar aanleiding van 2 Kronieken 30, op het belang dat het volk zich moest binden aan de dienst van Heere. Door middel van een filmpje van de SGP-jongeren werd duidelijk gemaakt dat de jongeren van de SGP met beide benen in de wereld staan, maar andere keuzes maken als het bijvoor beeld gaat om abortus of de zondagsrust. Klepper De vier lijsttrekkers van de vier gemeenten op Goeree-Overflakkee kregen vervolgens de gelegenheid om een korte speech te hou den. J. Klepper beet namens de fractie van Goedereede de spits af. Als eerste punt in zijn verhaal noemde hij de groei van zijn partij. Hij zag graag een groei van zijn fractie van vijf naar zes zetels. "Stilstand is namelijk achteruitgang". Klepper vervolgde dat hij graag zag dat de gemeente Goedereede een samenleving is waar de waarden en normen behouden blijven of terugkeren. Daarnaast ook een gemeente waar voldoende werkge legenheid is. De uitbreiding van recreatiemo gelijkheden zag hij niet zitten "Ik zie liever dat er een kwaliteitsverbetering wordt gere aliseerd van de bestaande voorzieningen". Klepper sloot af met de woorden dat iedere burger ons op de eerstgenoemde punten kan aanspreken. Koningswoud De lijsttrekker van de gemeente Dirksland nam het stokje van Klepper over maar bouw de wel door op de punten die al door hem waren genoemd. Als eerste vroeg hij aandacht voor de woningnood. "Uit recent onderzoek is gebleken dat er geen keiharde behoefte is aan woningen. Het is veel belangrijker dat er een doorstroom op gang wordt gebracht vanaf de starterswoningen". Vervolgens bracht hij de parkeerproblematiek bij het ziekenhuis aan de orde. Met name door het realiseren van parkeerplaatsen bij 'De Kleine Boezem' kan het tekort aan parkeerplaatsen eenvoudig worden opgelost". Ook Konings woud wilde geen verdere uitbreiding van de recreatiemogelijkheden in de gemeente. Dirksland: '"Er zijn voldoende mogelijkhe den om mooi te recreëren, denk maar aan de Slikken van Flakkee en de Grevelingen". Als laatste bracht hij de Wet Maatschappelijke Ondersteuning in. "Graag wil ik benadruk ken dat het voor mensen mogelijk moet blij ven om te kiezen voor de eigen instelling die zij zelf wensen. Het moet niet zo zijn dat zij een instelling kiijgen toegewezen." Slootweg Afs derde was Slootweg van de gemeente Middelharnis aan de beurt. Aan de hand van de letters S, G en P hield hij de zo'n 120 aan wezigen voor hoe de SGP van Middelhar nis wil gaan werken. Voor de S, koos hij de woorden, standvastig. "We moet alles toetsen aan de norm van Gods Woord, en moeten uit komen voor onze principes." Ook koos hij voor stabiel. "Bijvoorbeeld de leefbaarheid in de kleine kernen moet toenemen, hier is het bouwen van huizen een voorbeeld van aldus Slootweg. Ook koos hij voor sociaal. "De WMO is er niet voor niets. Uiteraard ben ik het er volledig mee eens dat onze identiteit moet worden ingebracht. Het is van levens belang dat wij blijven participeren in diverse organisaties." Voor de G bracht hij goed en getrouw in. "Goed geïnformeerd en getrouw aan Gods Woord", aldus Slootweg. Voor de laatste letter van de SGP nam hij de P van protestant. Als historicus in hart en nieren legde hij uit dat protestant letterlijk weergeeft datje een bepaalde richting aangeeft. "Dit is voor het eerst in de 16e eeuw op de Rijksdag in Spiers duidelijk geworden". Van Gurp Als laatste in rij was Van Gurp van de gemeen te Oostflakkee aan de beurt. Afgelopen week kreeg ik nog een compliment van iemand die absoluut geen SGP-er was; "Fantastisch dat jullie de zondagsrust willen bevorderen. Ik heb afspraken gemaakt met m'n buren over wat ik wel of niet doe op zondag". "Geweldig toch" zei Van Gurp datje zulke reacties krijgt. "We moeten ons vooral niet schamen voor onze principes". Eén van de belangrijkste punten van de SGP op Oostflakkee is de werkgelegen heid. "In vergelijking tot de andere gemeen ten blijven wij ver achter. Ik hoop dat door de komst van het nieuwe bedrijvenpark de plaat selijke economie versterkt wordt. Daarnaast is het ook belangrijk dat er een betere ontsluiting komt van de afvoer van verkeer voor vooral het centrum van Oude-Tonge". Ook zag hij graag dat het voor de inwoners van Oostflak kee goed wonen is. "Het leef- en woonklimaat moet bevorderd worden. De omgeving moet er netjes uit zien, en er moet voldoende groen zijn". Debat Burgemeester Stoop van Dirksland werd gevraagd om het debat te leiden tussen de vier lijsttrekkers. Als eerste bracht hij het bouwen van woningen ter sprake. Lijsttrekker Klep per van Goedereede wilde graag dat er in elke kern gebouwd wordt. "Met name voor starters moeten er woningen komen. Maar er is veel afhankelijk van de ruimte die de pro vincie ons biedt." Koningswoud nam dezelf de koers als zijn voorganger. "Ik wil in Dirks land graag naar rato bouwen ten opzichte van de rest van het eiland". Slootweg wilde graag de andere kant op. "Er blijven altijd starters. We kunnen niet blijven bouwen, op een gege ven moment is het vol. Mijn inziens moeten wij niet te veel bouwen, maar juist proberen om een gezonde doorstroom te realiseren". Van Gurp nam de woorden van zijn voorgan ger over. "De recreatieparken legaliseren is ook geen optie, omdat dit van je bouwvo lume af gaat". Burgemeester Stoop betrok de zaal actief bij het debat. Vragen over het politiekeurmerk en over een vierbaansweg op Goeree-Overflakkee werden beantwoord door de politici. Ook de overlast van jonge ren met name bij verzorgingshuis 'De Goede Ree' kwam ter sprake. Volgens Slootweg geven deze jongeren flinke geluidsoverlast. "Er zijn arrestaties verricht, maar wij kun nen buitengewoon weinig meer doen". Wat betreft het drugsgebruik van het eiland zag Slootweg graag vooral een cultuuromslag. Pas sprak ik nog een moeder die zei: "Mijn kind mag experimenteren, daar is het immers jong voor. Dit is faliekant verkeerd. Juist daar zit één van de oorzaken van het probleem". Kees van der Staaij Direct na de pauze gaf de virtuele gast van deze avond. Tweede Kamerlid voor de SGP. Kees van der Staaij zijn mening over het eiland Goeree-Overflakkee. Van der Staaij was op zaterdagmorgen geïnterviewd door gemeenteraadslid Peter Grinwis uit Oud dorp. Kees van der Staaij verblijft name lijk regelmatig in Ouddorp. Wat hem trekt aan dif gebied? "Allereerst natuurlijk al die posters van de SGP waarop een 1 staat. Het gebeurt niet al te vaak dat de SGP de Ie lijst heeft ingenomen. Maar alle gekheid op een stokje, er is hier geen massatoerisme en het is gewoon heerlijk om hier te recreëren dal maakt het voor mij de ideale keuze om hier te verblijven als recreant." Vervolgens kreeg hij de vraag voorgelegd wat de SGP vindt van de gemeentelijke herindeling. "Wij zijn blij dat er een omslag heeft plaatsgevonden waarin het alleen maar gaat om schaalvergroting als ideaal, waarvan van bovenaf werd gewerkt omdat op te leggen aan gemeentes. Het moet vooral uit de gemeente zelf komen en dus vanaf onderaf gewerkt worden, dat vinden wij heel belangrijk". Van der Staaij geeft toe dat er steeds meer verantwoordelijkheden worden toegeschoven naar gemeenten. "Kijk bijvoorbeeld maar naar de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning. Er komt veel op de gemeente af, hoe ga je precies om met de verslavingszorg of met de kwetsbaren? Deze zaken komen allemaal op de gemeente af" Van der Staaij denkt dat als je wil dat er een gemeentelijke herindeling plaats moeten vin den je dat altijd kunt beargumenteren. "Als de rijksoverheid ziet dat er op een goede manier wordt samengewerkt tussen gemeenten, dan zeggen zij 'ga maar samen, jullie werken zo goed samen'. Als de samenwerking niet goed verloopt wordt er weer gezegd 'jullie werken niet goed samen, dus maken wij de gemeente groter dat moet je wel samenwerken. Mijn zorg is vooral dat er te veel vanuit de bestuur lijke kant wordt gedacht en niet vanuit de burger. De belangrijkste vraag is of de bur ger er beter van wordt". Als laatste riep hij om vooral in de omgeving uit te stralen dat het van groot belang is dat de SGP gesteund wordt. "Samen moet we ons sterk maken voor de goede punten. Politiek op grond van Gods woord". Goeree-Overflakkee één gemeente? Het moest natuuriijk aan bod komen, de stelling dat Goeree-Overflakkee maar beter één gemeente kan worden. Maar wat vindt de zaal daar eigenlijk van? 'Helaas'maar slechts enkele aanwezigen zijn het met de stelling eens. Klepper ziet weinig in samen gaan, zeker de eerste 10 jaar niet. "Er moe ten een aantal zaken overkoepelend geregeld worden, maar het vaststellen en uitvoeren van het beleid moet iedere gemeente zelf doen". Slootweg ziet het allemaal anders. "Zo snel als de burger er beter van wordt, zie ik alleen maar veel in één gemeente. Als voorwaarde zou je bijvoorbeeld kunnen stellen dat in iedere kern een afhaalloket komt waar je rij bewijzen, e.d., af kunt halen. We hebben zo net gehoord dat in iedere gemeente dezelfde problematiek speelt, daarom is het zo goed mogelijk dat samengaan. Maar ik blijf voor opstellen dat ik het alleen wil als de burger er duidelijk beter van wordt". Vervolgens werden nog diverse vragen van uit de zaal op de politici afgevuurd. Bijna als vanzelfsprekend ging het ook over het vrouwenstandpunt. Daarnaast kwam ook het toerisme en de nieuwe veiligheidsregio waar Goeree-Overflakkee onder gaat vallen, nog ter sprake. Naast de uitgebreide aandacht voor het Diekhuus bij het spreekrecht voor burgers tijdens de raadsvergadering van de gemeente Middelharnis, afge lopen donderdagavond, was er ook aandacht voor parkeerproblemen aan de Oranjestraat. Én waar die proble men toe kunnen leiden: sjouwende politieagenten en een zenuwinzinking van één van de bewoners, zoals ze zelf aangaf... Door Hans Villerius 't Is mevrouw Jannie van Nimwegen, bewoonster van de Oranjestraat, die chro nisch te kampen heeft met foutparkeerders en daarvoor nu, ten einde raad, wat graag gebruik maakte van het spreekrecht, dat ten slotte ook haar recht is. De woning van mevrouw Van Nimwegen kent geen 'achterom'. Dus is ze voor alles wat naar buiten moet, aangewezen op de voordeur: haar vuilcontainer, haar fiets, noem maar op. Maar omdat de openbare weg bijkans tegen haar voordeur ligt, én daar - ondanks een verbod daartoe - voortdurend auto's staan geparkeerd, kan zij menigmaal haar huis niet uit. En natuurlijk kun je dan de politie bellen en die schrijft ook wel grif een prent uit, maar daarmee is het probleem niet opgelost, want die auto blijft gewoon staan. Onlangs gebeurde 't zelfs dat welwil lende dienders mevrouw Van Nimwegen hebben geholpen met haar fiets vanuit huis óver de voor de deur geparkeerde auto heen te tillen, zodat ze toch 'vort kon'. "Je zou er een zenuwinzinking van krijgen!", zo riep ze donderdagavond wanhopig. Ja, over deze situatie had ze zich op het gemeentehuis zéker al beklaagd, maar vol gens de ambtenaar die daarover gaat, was daar écht niets aan te doen: géén gele streep langs de weg, of een bloembak zodanig neerzetten dat parkeren écht over zou zijn. "Dat kon absoluut niet vanwege het dorpsbe lang of dorpsgezicht", zo verhaalde ze haar bevindingen in het gemeentehuis. "Maar dat is natuurlijk onzin", zo wist ze, "want een eindje verder, in de Enkele Ring, ligt wél een gele streep...!" En nu, ten einde raad, nam ze haar toevlucht tot het spreekrecht in de NIEUWE TONGE - Het is weer zo ver! Het voorjaar breekt straks weer aan en misschien heeft u al schoonmaakkriebels. Dan kunt u mooie en goede oude spullen vanaf nu weer inleveren voor de jaarmarkt van de Herst. Ned. Herv. Kerk die gehouden zal worden op zaterdag 10 juni. Op de inleverdagen 18 maart, 15 april, 13 mei. en 3 juni bent u van 9.00-12.00 uur hartelijk welkom om uw spul len te brengen naar de schuur aan de Duiven- waardseweg nr. 7 (geen spiralen, bedden en ander groot materiaal.) Voor het laten opha len van spullen die u zelf niet kunt brengen, kunt u bellen naar J. Both, tel.: 652072. OUDDORP - Vandaag mogen alle kiesge rechtigden weer naar de stembus, om te gaan stemmen voor een nieuwe gemeenteraad voor de komende vier jaar. Hoe was de opkomst in de gemeente Goedereede? Welke partij komt er als winnaar uit de bus? En door wie wordt de gemeenteraad de komende vier jaar gevormd? U kunt het allemaal horen in een speciale uit zending van het politieke programma van Radio Goeree Lokaal, Polivak. Tussen 20.00 en 23.00 uur wordt er live uitgezonden van uit het gemeentehuis te Goedereede, waar de uitslag 's avonds om half 10 bekend gemaakt wordt door de burgemeester. Daama zullen alle politieke partijen de mogelijkheid krijgen om hun reactie te geven op de uitslag van de verkiezingen 2006. De verwachtingen, de uit slag en de reactie's... u hoort het allemaal in een extra uitzending over de gemeenteraads verkiezingen van het programma Polivak. Radio Goeree Lokaal zend 24 uur per dag uit via FM 105.6 en op de kabel via 105.9 Mhz. (alleen in de gemeente Goedereede). raadsvergadering. En daar vond ze wél een luisterend oor. "Te gek voor woorden!", of: "Absurd dat een burger daarvoor naar een raadsvergadering moet, om geholpen te wor den!", zo luidden de reacties vanuit de raad, die bij verantwoordelijk wethouder Van der Kamp onmiddellijk op actie aandrong. En di'e gaf in een reactie aan dat de situatie hem wel bekend was, maar dat door ziekte hier nog geen aandacht aan gegeven kon worden. Daar zal dan nu wel gauw verandering in komen... Tóch mooi, dat spreekrecht! MIDDELHARNIS - Wethouder De Jong van de gemeente Middelhar nis heeft dinsdagmiddag een nieuwe functie van de ISGO website geopend. Hierdoor kunnen de milieuvergunnin gen op een eenvoudige manier worden bekeken. Jeroen van der Laan Ed van Balen, senior milieutechnisch mede werker, gaf in een presentatie uitleg over de aanleiding voor deze nieuwe functie op de website. Op 25 juni 1998 was er de EG-top Aarhus en op 14 februari 2005 is de uitvoe ringswet Verdrag van Aarhus in werking getreden. Ook zijn er toen wijzigingen in Wet milieubeheer en Wet openbaarheid van bestuur aangebracht. Het doel van dit alles was om het recht op toegang tot milieu- informatie te waarborgen. Daarnaast bestaat er ook de mogelijkheid om inspraak te heb ben in de besluitvorming en is het eenvoudi ger om toegang tot de rechter te krijgen bij milieuaangelegenheden De gevolgen hiervan zijn een aanpassing van de procedures en sneller en beter reageren op verzoeken van burgers. Dus van passieve openbaarheid naar actieve openbaarheid. Het ISGO wil zelf al veel informatie beschik baar stellen. Op dit moment staan er op het nieuwe onderdeel van de website ruim 1.700 mnchtingen. Daarnaast staan er ongeveer 400 vergunnmgen op het nieuwe onderdeel. Ook links naar de besluiten en procedure- informatie zijn erop te vinden. Via een kaart en zoekfunctie kan eenvoudig de gewenste informatie worden opgezocht. Van Balen is bhj met deze realisatie: "Met het openbaar maken van de milieuvergunningen op inter net wordt een belangrijk doel van Aarhus - het recht op toegang tot milieu-informatie - gewaarborgd. We zijn er als ISGO trots op dat we dit als één van de eerste regio's in Nederland du hebben kunnen reahseren". Wethouder De Jong, die dit nieuwe onder deel van de website met één muisklik open de, noemde de realisering een grote vooruit gang. Het nieuwe onderdeel van de website www.isgojl ,s te vinden onder de knop 'De DigitIe Omgeving'.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 6