PLAGIAAT DOOR PREDIKANTEN? ie Groen van Prinstererschool bestaat 75 jaar ^y^k PREDIKBEURTEN Zaterdag avond- jeugdwerk CREAMIDDAG Uitslag Hoe zal de nieuwe boot van de Goereese vloot heten? Elllll1D01-raEUW5 EIIAIIDEtl-tllEUWS Ger. Gem. Nieuwe Thema kinderdienst: 'Eet jij wel genoeg?' Ophalen oud papier Een vraagteken Plagiaat En predikanten? De bron vermeiden Hoe verder? dr. W.H. Velema Zondag 12 maart 2006 De kop van Goeree zingt Bijeenkomst 'De Ciiristenvrouw' Wintervogels in Kwade Hoek klaar voor vertrek 'MtMm^dÊÊ Nieuwe-Tonge Lezing over Dintelse Gorzen GOEDEREEDE-HAVENHOOFD - De Goereese vloot is sinds kort uit gebreid, maar de naam van het nieuwe schip is nog niet bekend. Wel is dui delijk geworden dat dit schip hopelijk lang op z'n plaats blijft liggen, en dat vooral de kinderen op deze nieuwe aanwinst gaan 'varen'. Waar hebben we het over? Mijlpaal Naam gezocht. PAGINA 2 VRIJDAG 10 MAART 2006 Men heeft mij wel eens gezegd; je moet nooit een titel kiezen waarachter je een vraagteken zet. Want je zou de boodschap die je wilt doorgeven verzwakken. Daarom gebruik ik ook zelden een vraagteken in de titel. Toch doe ik het ditmaal wel. Waarom? Er is een discussie op gang gekomen over de vraag of predikanten in hun preken soms geen plagiaat plegen. Van Dale omschrijft plagiaat als het over nemen van stukken, gedachten, redeneringen van anderen en deze laten doorgaan voor eigen werk. Het laat zich moeilijk indenken dat een predikant een preek houdt, die door een andere dominee is geschreven of gehou den. Als dat al gebeurt, dan zal de dominee daarbij geen rustig geweten hebben. Hij geeft als eigen werk uit, wat hij van anderen heeft overgeschreven. Om het wat scherp te zeg gen: zonder vermelding van de naam van de desbetreffende dominee, is dit een vorm van diefstal. Als u wilt: spirituele diefstal. Ook zonder overname van een hele preek kan een dominee plagiaat plegen. Dat gebeurt als hij opvallende gedachten over een tekst aan een ander ontleent, hetzij dat het om een geschreven of uitgesproken passage gaat. Ook dan zou ik van plagiaat willen spreken. De lezer herinnert zich misschien nog hoe een Leids hoogleraar van plagiaat werd beschuldigd. Hij zou enkele passages in een van zijn boeken aan een andere auteur ont leend hebben. Hoe dat ook in zijn werk is gegaan, het komt hierop neer dat hij bepaalde interessante en opvallende gedachten als zijn eigen vinding heeft voorgedragen, terwijl ze (bijna) letterlijk door een andere auteur zijn geschreven. De hoogleraar gaf als eigen werk uit, wat eerst door een collega was geschre ven. Het geschrevene had iets van een vondst. Die was echter niet door hem zelf gedaan. Hij had de vondst bij een ander gevonden en als zijn product gepubliceerd. Dus, ook al ging het niet om een heel boek, doch 'slechts' om VeU) een essentiële passage uit het boek van een ander, de auteur maakte zich schuldig aan plagiaat. Dit kostte hem zijn positie als hoog leraar aan de universiteit van Leiden. Nu naar de predikanten. Het trof mij dat het probleem door de predikanten zelf aan de orde is gesteld. Voorzover ik weet, is het niet door gemeenteleden onderwerp van gesprek geworden. Integendeel, predikanten zitten er zelf mee. Althans dat is een mogelijkheid. Waar ligt de grens tussen het gebruik maken van studiemateriaal en het overnemen van opvallende gedachten van een ander bij de uitleg van de tekst, of bij de toepassing daarvan? Het laat zich nauwelijks denken dat een dominee een preek maakt zonder het werk van en ander te raadplegen. Ik denk aan com mentaren, aan meditatieve geschriften of aan kanttekeningen, in verschillende vorm. Zelf maak ik zelden een preek zonder de kanttekeningen op de Statenvertaling te raad plegen. Ik sta er versteld van en ben er dank baar voor, dat deze na meer dan driehonderd vijftig jaar zo terzake zijn. Of wilt u: goed bruikbaar. Laat ik er aan toe mogen voegen dat de kanttekenaren consciëntieus te werk zijn gegaan. Soms schrijven ze: de tekst kan ook zo verstaan worden. Ook al doen ze zelf een keus, een andere uitleg wordt als moge lijkheid vermeld. Juist zulke opmerkingen vergroten voor mij het vertrouwen in de kant tekeningen. Men gaat eerlijk te werk. In voorkomende gevallen vermeld ik dit ook in een preek. Dan heb ik niet het gevoel dat ik plagiaat pleeg. Ik verwijs immers naai de bron, en dat met genoegen en met erken telijkheid. Hiermee laat ik aan de gemeen te weten dat je als predikant keuzes moet maken. Een opdracht waarvoor de kantteke naren zich ook gesteld zagen en waarvoor ze de gebruikers van hun kanttekeningen plaat sen. Wie zijn bronnen noemt, pleegt geen pla giaat. Hij schrijft immers niet op eigen naam, wat hij aan een ander ontleent. Een dominee kan in zijn preek niet al bronnen noemen. Soms zijn dat er wel vijf of nog meer Dat zou voor de gemeente te vermoeiend zijn. De lezer zal begrijpen dat een predikant, waaronder ook ik zelf, nog wel eens met name naar Calvijn verwijst. Dat doe ik van wege diens diepe inzicht in de Schrift en van uit dankbaarheid voor wat God zijn kerk in hem heeft gegeven. Maar hoe nu verder? Commentaren wor den gepubliceerd om gebruikt te worden. Dat geldt ook van meditatieve lectuur en van pos tilles. Deze laatste bieden als een soort preek- studies exegetisch en praktisch materiaal voor de prediking. Ze worden gepubliceerd om gebruikt te worden. Een dominee maakt zijn preek met behulp van door anderen gepubliceerd materiaal: commentaren en meditatieve teksten. Deze zijn gepubliceerd om gebruikt te worden. De gemeente verwacht in zekere zin niet anders. Maakt de dominee van al dat materiaal geen gebruik, dan zal de preek daaronder lijden. Ik hoor wel eens een kerkganger zegen: wij hebben een dominee die studeert. Dus die werk maakt van zijn preken. Dat is alleen mogelijk als hij de noodzakelijke literatuur gebruikt en die in zijn preken verwerkt. Doet de dominee dat, dan zou ik hem niet van pla giaat willen beschuldigen. Er is voor mij één uitzondering, als de dominee een opvallende uitleg of toelichting op de tekst aan een ander ontleent, moet dat gezegd worden. Al was het - zonder naam te noemen - alleen maar met de toevoeging: ik las ergens. Dan weet de gemeente dat de dominee deze opmerking niet zelf heeft bedacht, maar aan een ander ontleend heeft. Ik zou in plaats van over plagiaat te spreken, willen zeggen: de dominee gebruikt de bron nen, naar ik hoop met de toevoeging: hij doet dat goed. Vondsten of opvallende verklaringen die hij aan een ander ontleent, moet hij ook aan een ander toeschrijven, overigens zonder dat de naam persé vermeld behoefte worden. Doet de dominee dit niet, dan pleegt hij pla giaat. Ieder oordele zelf over het al of niet noodzakelijk zijn van het vraagteken in de titel. OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur kand. J. B. Boesaard, Katwijk aan Zee en 18.30 uur ds. P. den Ouden, Wouterswoude. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. Kot, Borssele en 18.30 uur kand. B. D. Bouman, Sommelsdijk - Herv. Gem. (PKN) Locatie mfg Dorp- stienden: 9.45 uur ds. H. van Ginkel, Goes, bediening Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. G. C. Kunz, Dordrecht, dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk (PKN) 10.00 uur de heer K. Baas en 18.30 uur ds. C. G. Kant - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30uurds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. S. J. Verheij, Polsbroek en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger, Vlissingen - Her steld Herv. Gem. Biddag voor gewas en arbeid - 9.00, 10.45, 17.00 en 18.45 uur ds. J. W. van Estrik. STELLEND AM -Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. T. C. Kammeraat, Veenendaal, voorbereiding Heilig Avondmaal en 17.00 uur ds. R. W. van Mourik, bevestiging ambtsdrager - Geref. Kerk (PKN) 10.00 uur ds. C. G. Kant en 18.30 uur ds. H. Mast - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. M. Vellinga, Bunschoten-Spakenburg en 19.00 uur ds. C. Gielen, Middelharnis. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. Lassche, Ouddorp - Geref. Kerk (PKN) 9.30 uur (Biddag- dienst) ds. J. Kroeze - Ger. Gem. 10.00 en clir. streettblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en Zeeuwse eilanden Is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)4857 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13. Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)471020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of'adm') tarief per mm 0,30: contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Vlllerius. tel. (0187)471022, e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 10,00 Per halfjaar 19,50 Per jaar €38,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. M. J. Paul, Ede en 18.00 uur ds. G. van Meijeren - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Blok - Ziekenliuis: 14.30 uur ds. G. van Manen. HERKINGEN - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. J. Maas en 18.00 uur ds. A. Bloe mendal, Oud-Beijerland - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. J. Boer, Nieuwe Tongeen 18.15 uur ds. A. van Wijk-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. T M. van Dijk. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. R. W. van Mourik, voorbe reiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. H. Born, Brakel - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. T. W. van Bennekom, voor bereiding Heilig Avondmaal en 14.30 uur Samenzangdienst - Exodus (PKN) 10.00 uur ds. P. J. van der Gaag - Remonstrant se Gem. geen dienst - CAMA Gemeente 10.00 uur de heer A. Post. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. J. J. van Holten, Leerdam en 18.00 uur Prof. W. Verboom, Wad- dinxveen - Geref. Kerk (PKN) 10.00 en 17.00 uur ds. L. J. Lingen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G. van Manen - Clir. Geref. Kerk 9.30 (H.A.) en 18.00 uur ds. M. A. Kempeneers - Geref. Kerk (Vrij gemaakt) 9.30 uur leesdienst en 16.30 uur (Biddagdienst) ds. J. B. Wilmink - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. i. C. den Toom en 17.00 uur ds. C. Gielen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. (PKN) 9.30 uur Prof. dr. A. de Reuver, Delft en 18.00 uur ds. L. de Wit - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 16.00 uur ds. P. den Ouden, Wouterswoude - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. L. de Wit, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. P. J. Teeuw, Papendrecht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Beréa Gemeente geen opgave. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. Th. W. H. van der Heijden, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. P H. van Harten, Rid derkerk - Geref. Kerk (PKN) 10.00 uur ds. D. Pranger en 18.00 uur ds. C. M. R Verrips - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. D. Siebelink, Klaaswaal en 18.00 uur ds. C. Doorneweerd - Geref. Kerk (PKN) 10.00 (H.A.) en 18.00 uur ds. J. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. (PKN) 9.30 uur ds. E. F. Vergunst, Ridderkerk en 18.00 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht - Geref. Kerk (PKN) 9.30 en 18.00 uur ds. H. R de Goede - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Hersteld Herv. Gem. 11.00 uur ds. W. J. Tennissen, Melissant en 18.30 uur ds. A. de Groot, Numansdorp. LANGSTRAAT - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur dr. T. E. van Spanje, bidstond voor gewas en arbeid. GOEDEREEDE - Morgenavond, zaterdag 11 maart, aanvang 19.30 wordt een zangavond gehouden in de kerk van Goedereede. Mede werking wordt er verleend door kinderkoor Kadosj, Gereformeerd kerkkoor Canticum en kamerkoor Renesse. Tineke van Ek zal solo zingen en door haar zus Henriëtte wor den begeleid op de dwarsfluit en door Come Tebrugge op de panfluit. Gerard Wolfert en Ricardo Redert bespelen de Trompet en Henk Tebrugge bespeelt het orgel. Van de avond wordt een CD opname gemaakt. De collecte die deze avond wordt gehouden, is bestemd voor Woord en Daad, voor de aidsbestrijding in Afrika. Na afloop is er in gebouw 'de Ark' kof fie en staat er ook een verkooptafel. Iedereen wordt uitgenodigd om te komen zingen en zo een steentje bij te dragen voor de medemens. Zaterdag 11 maart is er weer een gezellige avond in de kerkzaal van de Gereformeerde Gemeente met tijd voor een (gezelschaps)spel of een partijtje tafeltennissen. Iedereen die op het voortgezet onderwijs zit is van harte 'welkom, neem gerust je vrienden of vriendinnen mee. STELLENDAM - 'Eet jij wel genoeg?' Over dit onderwerp zal de kinderdienst gaan op zondag 12 maart a.s. in de Gereformeerde Kerk te Stellendam. Ds. C.G. Kant zal deze dienst leiden en kinderkoor Yess o.l.v. Linda Grinwis zal mooie liederen zingen. Het is een kinderdienst maar ook volwassenen hebben er wat aan. De dienst begint om 10.00 uur Iedereen hartelijk welkom. afdeling Middelharnis/Sommelsdijk Op woensdag 15 maart a.s. hoopt 'De Chris tenvrouw' afd. Middelharnis/Sommelsdijk weer bijeen te komen in Hervormd vereni gingsgebouw 'De Hoeksteen' aan de Ring in Middelharnis. de heer T. van Kempen uit Oude-Tonge zal dia's vertonen over Noor wegen. De avond begint om half acht. Ook gasten zijn hartelijk welkom. Op zaterdag 18 maart organiseert Natuur monumenten haar eerste wandelexcursie van 2006 door de Kwade Hoek. Het thema van deze excursie is het aanstaande vertrek, van de wintervogels. Het is een komen en gaan in deze periode. Grutto's, kluten, kieviten, graspiepers en leeuweriken melden zich op de broedlocatie. Soorten als de brandgans, grauwe gans, blauwe kiekendief en sneeuw- gors vertrekken naar hun broedgebieden. Met het voorjaar in aantocht zijn in de begroeide duinen de zangvogels al weer actief met afbakenen van hun gebied en het zoeken van een vrouwtje, met name roodborst (tapuit), heggenmus, grasmus en winterkoning. En dan zijn er nog de roofvogels, zoals de bruine kiekendief en de buizerd, die hier hun voed sel vinden. De gids vertelt u alles over dit bijzondere gebied! De excursie start om 13.00 uur en zal onge veer twee uur duren. Wie mee wil kan zich aanmelden bij VVV Ouddorp aan Zee, tel. (0187) 681789 of op de website van Natuur monumenten www.natuurmonumenten.nl. De deelnamekosten aan de excursie bedra gen voor leden van Natuurmonumenten €4, 7 voor niet-leden en 2 voor kinderen t/m 12 jaar. Goede laarzen/wandelschoenen zijn aanbevolen en een verrekijker komt heel goed van pas. Woensdag 15 maart is er GEEN creamiddag in 'De Staver'. U bent deze mdidag welkom in 'Ebbe en Vloed' in Oude Tonge, van 14.00 tot 16.30 uur. Niet als aandoening of als resultaat van een sportwedstrijd, maar als barre werke lijkheid. De stemgerechtigden van polder de Uitslag en alle aangrenzende stuk ken grond hebben hun stem uitgebracht, of niet natuurlijk. De opkomst viel niet tegen en het aantal 'proteststemmen', c.q. blanco's, was gewoontegetrouw niet groot. Flakkee heeft gekozen en de stem ming heeft weinig dissonanten opgeleverd. Een zwaai naar links in het hart van de bible belt? Trouwens, hebt u gestemd of heeft u gestemd? Volgens ingewijden een groot verschil, volgens kenners maakt het nauwelijks iets uit. In beide gevallen bent u uw stem kwijt en moet de invloed van uw keuze worden afgewacht. De slag om het lokale regeringspluche kan beginnen, alhoewel op een aantal plaatsen de kaar ten geschud lijken. De uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen was ten diep ste niet verrassend. Enkele partijen waren ongetwijfeld teleurgesteld, maar de zetel- verdehng was net zo voorspelbaar als een Flakkeese voorjaarsdag. Beetje zon, beetje regen en wat (tegen) wind. Vooral met het laatste moest rekening worden gehouden. De uitslag laat meer zien dan getallen. Ondanks een relatief korte afstand tussen raadsleden en kiezers is de relatie tussen kiezer en gekozenen er niet beter op gewor den. Dat bleek al tijdens de debatten voor de verkiezingen. Buiten de eigen kring zijn raadsleden nauwelijks bekend en hun sta tus is laag. De nieuwkomers kwamen er niet aan te pas, ook in Menheerse niet. De vooruitstrevende democraten boekten winst. Oud-links en modieus-hnks maken zich in Middelharnis samen met oud-rechts op voor collegever- antwoordelijkheid. Andere burgerbelangen deden het minder goed. Dat verbaast nie mand, besturen en oppositievoeren zijn nog altijd twee verschillende grootheden en de tijd van Leefbaar Stad, Mooi Flakkee en Goeree Transparant lijkt voorbij. Beter voor Dordt deed het echter uitstekend. Over vier jaar toch een lijst BeterVoorStad? De verdeeldheid in het dorp en de geringe bereidheid tot samenwerking en nog veel meer struikelblokken staan zulks echter in de weg. Er komt op Stad nog geen buurtver eniging tot stand, laat staan een politieke partij. Zolang het hebben van politieke ambities geen reële proporties aanneemt, blijft dromen Leuk. Een stadsdroom. Anders wordt het een nachtmerrie. Als de Stadse woondroom werkelijkheid wordt, dan komt er iets terecht van een leefbaar dorp. In ieder geval zit de burger vier jaar vast aan allerlei combinaties en mixen, waar hij in de meeste gevallen niet om gevraagd heeft. Maar ja, zo zit het besturen van een gemeente nu eenmaal in elkaar. Eerst de rekenmachine om te bepalen welke com binaties garant staan voor een werkbare meerderheid in de raad, dan de invulling van wethouderzetels (wie maakt tenminste twintig jaar vol?) en ten slotte een lokaal regeerakkoord dat al aangepast wordt ab de printerinkt nauwelijks droog is. Krijgt de kiezer hier uitslag van of barst hij in tranen uit over zoveel koude drukte? i::i^-^^4i^Êi^^È m ^^MmÊ^m MIDDELHARNIS - Bent u een oud- leerling van de Groen van Prinsterer school en zat u rond 1948 op school? Dan moet deze foto zeker herkenning bij u oproepen. Het is namelijk een foto van het personeel van de school omstreeks die tijd. Herkent u juf frouw Langbroek, meester Wijnmalen of meester Rijksen? Omdat de school dit jaar 75 jaar bestaat wor den er veel activiteiten georganiseerd. Een aantal daarvan is alleen voor de kinderen bestemd die nu op school gaan, maar een aantal programma's zijn ook voor alle (oud- )betrokkenen bij de school belangrijk. Allereerst wordt er op zaterdag 22 april van 14.00-17.00 uur in de school een reünie gehouden. Alle oud-leerlingen, oud-leer- krachten, oud-bestuursleden en ouders zijn van harte welkom. Wel moet er van te voren worden ingeschreven, bij voorkeur via de website van de school: www.cbs-groen.nl. of via het telefoonnummer van de school: 0187-482486. Op de website is ook een gas tenlijst te vinden, zodat u kunt zien welke oud-klasgenoten u gaat ontmoeten. De deel namekosten aan de reünie bedragen 5 p.p. Op woensdag 26 april wordt er een herden kingsdienst gehouden in de Hervormde kerk te Middelharnis. De dienst vangt aan om 19.00 uur en zal worden geleid door ds. M.L Kater, oud-leerling van de school. Tevens wordt in deze dienst het jubileumboek geprcr senteerd, geschreven door de heren C. den Braber, H.R. de Kreij (beiden oud-bestuurs leden) en J. van Alphen (oud-directeur) met medewerking van diverse oud-leerlingen. Het boek behandelt de geschiedenis van de school en de kleuterschool 'Prinses Marijke', er zijn interviews in opgenomen, er is veel fotomateriaal in opgenomen, waardoor het geheel een historisch document is geworr den! Dit prachtige, gebonden boek van 100 pagina's, in tweekleurendruk met 24 pagina's aan kleurenfoto's, is te bestellen via boven genoemde website of telefoonnummer Het boek kost 24,95.In één van de volgende nummers van deze krant kunt u een recensie van dit boek verwachten, geschreven door ds. J.M.J. Kieviet, oud-bestuursvoorzitter van de school. Tevens wordt een foto CD^ rom gemaakt met ongeveer 500 foto's. Deze kost 5 en kunt u op eveneens op bovenge^ noemde wijze bestellen. In Nieuwe-Tonge wordt woensdag 15 maart - zoals gebruikelijk de 3e woensdag van de maand - vanaf 18.00 uur het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde gemeente. Gelieve het papier tijdig, goed zichtbaar en gebundeld aan de kant van de weg te zetten. GOEDEREEDE - Op donderdag 16 maart is er weer een bijeenkomst van Christelijke Vrouwenbond 'Goeree'. Mevrouw I. Bilc- kel-Vlietland van Natuurmonumenten houdt een lezing aan de hand van dia's over de Din telse Gorzen. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in verenigingsgebouw 'Oostdam' te Goedereede. Wediouder Van Oosterom met de kinderen van het Goereese Hoofd bij het zojuist in gebruik genomen speeltoestel. De laatste officiële openingshandeling van de wethouder betrof dus een piratenschip... (Foto: Persburo Flaklcee) gen: lang gewacht en toch gekregen", aldus de wethouder. "Het was namelijk zo, dat al Door Jeroen van der Laan Vorige week woensdag heeft wethouder maatschappelijke zaken van de gemeente Goedereede Jerphaas van Oosterom het opnieuw ingerichte Duinroosplein te Goede reede Havenhoofd feestelijk in gebruik geno men. Het meest gelukkig rnet de vernieuwing van het dit plein zijn de kinderen. Voor hen is namelijk een piratenschip gebouwd. Het plein heeft een complete metamorfose onder gaan waarbij de beplanting is aangepast en op het veld een speelwerktuig in de vorm van een piratenschip is gekomen. De inrichting van het Duinroosplein is in nauwe samenwerking tussen gemeente en Buurtvereniging tot stand gekomen. Vol gens Van Oosterom is hier dan ook sprake van een mijlpaal in het kader van burger participatie. "Ook denk ik dat je kunt zeg een aantal jaren geleden door de gemeente raad een flink bedrag ter beschikking werd gesteld voor het plaatsen van speelvoorzie- ningen in de verschillende dorpskernen. Er zijn heel wat speeltoestellen in de gemeente geplaatst. Ook deze kern heeft enkele toe stellen gekregen. Maar er bleef een bedrag aan geld over en een groenvoorziening aan het Duinroosplein was toe aan een renovatie. Dat bleek het goede moment te zijn om alles inaar in één keer gedegen aan te pakken." De officiële naain voor het schip is nog niet beketid. Alle kinderen uit Havenhoofd moch ten bij de opening een briefje inleveren met daarop de naam die hij of zij graag aan het schip zou willen geven. Maar die naam moest wel te maken hebben met Havenhoofd. Uit dé inzendingen zal de meest leuke en aanspre kende naam worden gekozen en dat zal de officiële naam van het piratenschip worden, die daar ook zichtbaar op zal worden aange bracht. Wel heeft het scheepje al een vloot- nummer gekregen. Van Oosterom: "Dit schip is een uitbreiding van de Goereese vloot. Er is me verteld dat 65 het laatste nummer was. Daarom lijkt het me een goed idee om het schip naast de nieuwe nog onbekende naaiii, ook het vlootnummer GO 66 mee te geven". De wethouder eindigde met het schip een speelse vaart toe te wensen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 12