I Het 33e Bacliconcert in de Hervormde Kerl( te IVliddelliarnis Nieuws GEDACHTEN OVER OUDDURP Burgerlijk Etsboek te zien in Tlieetuin De Bongerd Herstart Ouddorps mannenkoor Modeshow voor jubilerende ANBO uit de kerken Tennisvereniging steunt Diergaarde Ooitgensplaat Paul Kieviet concerteert rondom Bach en Buxtehude Op z'n Flakkees gezeid: (1) EIIAI1DB1-I1IEUW5 Voorbereiding jubileum festiviteiten Intermezzo Thema-avond over pijn en pijnbestrijding HONDA. Perfecte veiligheid. .ga voor een Honda! Autobedrijf Jan van Dijk c« c« c« c« c« c« a •.f^ gji ;ji i» ffi STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD Honden Katten Op D.V. zaterdag 3 september aanstaande hoopt organist Paul Kieviet voor de 33e keer een con cert te geven rond de schitterende orgelmuziek van Johann Sebastian Bach. Dit keer is het thema 'Bach en Buxtehude'. PAGINA 7 Een ets uit het Burf^erlijk Etsboek van Joke Blok. HERKINGEN - In de Theetuin De Bon gerd in Herldngen, is vanaf 27 augus tus tot medio september een selectie te zien van originele etsen uit het Burger lijk Etsboek van Joke Blok. De kunstenares volgde een opleiding aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kun sten in Den Bosch en woont en werkt in Bra bant. Joke Blok heeft twintig jaar gewerkt aan wat zij haar levenswerk noemt. Daarin vertelt ze in woord en beeld over zowel alle daagse als filosofische dingen. Dit boek bestaat uit ca 250 meerkleuren etsen. Alles is zelf gedrukt op een pers, nat in nat met verschillende zinkplaten is gewerkt aan de kleurendruk van het fijne en exacte tekenwerk. Het zijn mooie mengkleuren en het levert met de teksten een mooi geheel op. De kleurenetsen zijn geen illustraties in het tekstboek, maar zelfstandige elementen. Beeld en tekst worden gecombineerd en vormen het verslag van een zoektocht naar dingen in het leven, die veel mensen bezig houden. Het boek bestaat uit drie delen: Ver vreemding, Dromen en Exodus en is gedrukt in een oplage van 7 exemplaren. Deze origi nele exemplaren zijn niet te koop, maar wel te bekijken tijdens de expositie. Er is van het geheel wel een facsimile uitgave verschenen, die bij de tentoonstelling ter inzage ligt. Het eerste deel dat "Vervreemding"heet, gaat over de mens die van zichzelf vervreemd raakt, zoals de joden in Egypte van zichzelf vervreemd werden. In het boek "Dromen" wordt teruggeblikt op het eerste en vooruitgekeken naar het laat ste boek. Dit laatste boek heet "Exodus." Er wordt een parallel getrokken tussen het lot van de afzonderlijke mens en dat van de mensen in het algemeen. Haar inspiratie voor het werk heeft zij uit het leven zelf, de relativiteitstheorie. God, lief de, en verdieping in het werk van Spinoza en de kunstgeschiedenis in het algemeen. De levensvragen in de uitgave "Burgerlijk Etsboek" zijn groot, maar in de teksten in het boek heeft Joke desondanks de eenvoud weten te bewaren en een symbiose tussen tekst en beeld tot stand gebracht. f Deze expositie is de moeite waard om te gaan kijken bij de Theetuin De Bongerd, Molen dijk 65 in Herkingen. Het paviljoen is elke dag geopend vanaf 10.30 uur, behalve de donderdag. MIDDELHARNIS - De jubileumcommissie van volleybalvereniging Intermezzo ziet er naar uit: het grote feest op 9 en 10 septem ber a.s. in de Staver te Sommelsdijk. Leden en oud-leden die zich nog niet hebben opge geven, kunnen dit nog steeds doen. Zij kun nen zich aanmelden bij Annemarie Kransse, Teenhoek 13, 3245 DH Sommelsdijk, tel.: 0187-486669. Meer informatie is te vinden op website www.lesdeuxintermezzo.nl. OUDDORP - Op 10 september a.s. hoopt het voormalige Mannenkoor 'Jubilate Deo' opnieuw te gaan repe teren als 'ChristeUjk Mannenkoor Ouddorp'. Na een grondige wijziging is er een bestuur gevormd bestaande uit een nieuwe voorzitter, secretaris en algemeen adjunct naast de reeds aanwezige penningmeester en muziek/ commissaris. Het bestuur heeft, naar het zegt te verwachten, in de heer A. Vroegindeweij te Sommelsdijk een vakkundig dirigent gevonden. Hij heeft een conservatoriumopleiding met speciaUsa- tie koordirectie. Hij heeft een ruime ervaring als koordirigent en is momenteel als bevoegd muziekdocent verbonden aan het Driestar- College te Gouda en is als tweede dirigent en organist verbonden aan het Dirkslands Mannenkoor Wat het repertoire betreft heeft het voorlopig bestuur gemeend de wens van vele (aspirant-)leden te moeten honoreren: er zullen psalmen, gezangen en geestelijke liederen en eenvoudige bewerkingen in het Nederlands worden gezongen. Zingt u graag tot eer van God, Die de stem heeft gegeven om Hem die eer toe te zingen, dan wordt u hartelijk uitgenodigd om eens kennis te komen maken, te komen luisteren of mee te komen zingen in het koor. De repetities worden voorlopig iedere zater dagmiddag/avond van 17.30-19.15 uur gehouden in gebouw 'Eben-Haëzer' aan de Preekhillaan te Ouddorp. Ook nieuwe leden van buiten Ouddorp zijn hartelijk welkom. Wie meer inlichtingen wil, kan bellen naar (0187) 682940 of 683904. Na het succes van de vorige thema avond organiseert de VrijwilUge Ter minale Thuiszorg een tweede bijeen komst op 21 september, van 19.30 tot 21.30 uur in Hellevoetsluis. Deze thema-avond heeft als onderwerp 'pijn en pijnbestrijding' en is bedoeld voor professionals, vrijwilligers én alle andere geïnteresseerden uit de regio Zuid-Hollandse Eilanden. De avond is gratis toegankelijk. Want wie heeft er in zijn of haar omgeving, beroep of vrijwilligerswerk nu niét te maken of te maken gehad met pijn en de bestrijding ervan? Uit het grote aantal vragen dat weke lijks bij de organisatie binnenkomt, blijkt dat er veel behoefte is aan informatie over dit onderwerp. De avond zal worden geleid door internist-oncoloog de heer P.C. van der Vel den en verpleegkundig specialiste oncologie mevrouw J. Kamphuis. Deskundige gastsprekers Dokter Van der Velden, tevens directeur van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirks- land, en mevrouw Kamphuis zullen op deze avond onder andere vertellen hoe zij mensen begeleiden bij het omgaan met kanker en bijbehorende behandelingsmethoden zoals chemokuren en bestraling. Ook wordt er uit gebreid aandacht besteed aan pijnmedicatie. Op woensdagavond 21 september bent u vanaf 19.15 uur van harte welkom in 'De Eendraght', Sportlaan 2 te Hellevoetsluis. Om 19.30 uur begint het programma. Deze informatieve avond duurt tot 21.30 mu. Natuurlijk is er daarna nog de gelegenheid om even na te praten. Terminale Thuiszorg is een afdeling van Infor mele Zorg Zuid-Holland Zuid. Naast onder steuning aan mensen in hun laatste levens fase biedt Informele Zorg Zuid-Holland Zuid met behulp van vrijwilligers ondersteuning aan mensen met een beperking, chronische aandoening of levensbedreigende ziekten, dementie of psychiatrische achtergrond. Ook mensen die zorgen voor een naaste met een beperking of aandoening kunnen bij Infor mele Zorg Zuid-Holland Zuid terecht. The Power of Dreams www.ianvandijk.nl Seggelant-Zuid 8,3237 ME BRIELLE. Tel. (0181) 41 37 77 Tijdens de grote jubileum feestavond van tennisvereniging Ooitgensplaat, die 20 augustus heeft plaatsgevonden, werd het idee geboren om steun te verlenen aan de dieren die naast het tennispark worden gehouden door Pia en Ed van Laar. Hier vinden soms ook verwaarloosde dieren een goede opvang. Om deze steun te realiseren, is in het clubhuis een bus geplaatst waar leden en bezoekers een gift in kunnen doen en op deze manier een financiële bijdrage leveren aan het in stand houden van de menagerie langs de tennisbanen. De giftenbus heeft ook al een naam gekregen: Pia's Pot. Tijdens de feest avond werd al aardig wat geld opgehaald voor dit goede doel. Het bijbehorende mix- toernooi ging gedeelteUjk verloren door de hevige regenval. Tot twee uur in de middag zijn alle partijen gespeeld, tot groot genoe gen van de deelnemers. Verder vonden de Indisch getinte lekkernijen gretig aftrek. Bert en Juliette Lening hadden daarvoor hun uiterste best gedaan om het iedereen naar de zin te maken. Natuurlijk mag ook de inzet van Jaan, Gerrit en Susan niet worden ver geten. De feestavond was een groot succes voor de club. Een regelrechte bestseller was deze avond Gerrits Cocktailbar, waar diverse cocktails werden gemixt. De eerste cocktail werd gratis aangeboden door de jubilerende vereniging. Maar er was veel meer. Zoals een gratis buffet, dat menige cateraar jaloers zou maken. Daar werd door de aanwezigen dan ook dankbaar gebruik van gemaakt. En het geheel werd met gekleurd licht feestelijk verlicht. Zo was maar weer eens te zien dat vrijwilligers veel tot stand kunnen brengen. OUDE TONGE - De ANBO Oostflakkee organiseert op woensdag 14 september ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan een grote modeshow met medewerking van Modehuis Damen, Juweher/Opticien Kop Jansen, Haarmode visagie Pico Bello en Schoonheidsalon Belleza, waarbij Auperlé de bloemen verzorgd en Pieter Soeteman het banket. Ook zullen de Linedancers 'The Shinning Star' optreden. De entree bedraagt 7,50, incl. koffie en gebak. De zaal gaat open om 19.00 uur, de aanvang is 20.00 uur. Het toegangbewijs dient tevens als lot voor een loterij waarvan de trekking in de pauze zal plaats vinden. Zowel leden als niet-leden zijn welkom. De avond wordt gehouden in 'De Grutterswei'. - ^s yjT ,i& i& ••4. Charlie is een 4-jarige Cocker Spaniel (reu). Hij kan bij kinderen vanaf 10 jaar. Met andere honden heeft hij geen probleem, als ze maar niet zwart zijn, want daar heeft hij waarschijnlijk geen goede herinnerin gen aan. Rasta is een bastaardje van 7 maanden (30 cm.). Hij kan goed bij kinderen, maar niet bij andere honden of katten. Dit knaapje kan goed alleen zijn en is dan ook gewend om in de bench te gaan. Simba is een Jack Russeltje van bijna 5 jaar (teeQe). Het is een üef dier, maar wel pittig; ze kan niet bij kinderen, honden en katten. Ze kan wel goed alleen zijn, maar heeft de neiging om tegen de deur aan te springen. Verder kan ze iemand die weg wil gaan in de hielen bijten. Ook bij corrigeren of tegerdiouden kan ze bijten, want daar is ze niet van gediend. Kortom, een klein dominantje, maar ook erg hef. Simba is een 6-jarige rode kater. Hij is al weer een tijdje bij ons en wil heel graag een baasje, zon der kinderen en honden. Simba heeft blaasgruis gehad en staat daarom op speciale brokjes, die alleen bij de dierenarts ver krijgbaar zijn. Hij is erg hef en aanhankelijk, maar als er visite komt is hij een beetje schuw. Blondie is een 10-jarige witte kater. Het is een lieve kat, rustig en aanhankelijk en is als zwer ver bij ons gebracht. Hij zoekt een nieuwe baasje waar hij de volle aandacht krijgt, want dat verdient hij. Met andere katten heeft hij geen probleem. Sydney is en zwart-witte kater van drie jaar. Hij is dol op aandacht en wil graag bij je in de buurt zijn. Kinderen vindt hij niet leuk, maar honden en andere katten wel. Kvrik is een zwart-witte kater van ongeveer twee jaar. Hij is een erg lieve en rustige kater die het goed met andere katten kan vinden. Hij houdt niet van optillen, dus willen wij hem niet bij kinderen onder de 10 jaar plaatsen. Deze dieren vindt u in de Dierenstee, Groene Kruisweg 14-a, 3281 KB Numansdorp, tel. 0186-655150, geopend van 11.00-16.00 uur. Dietrich Buxtehude (1637-1707) was in Bachs jonge jaren voor hem een lichtend voorbeeld. In oktober 1705 vroeg de jonge Johann Sebastian aan zijn kerkenraad (Mj was organist van de Neue Kirche in Ams- tadt) verlof om een maand zijn Ucht te kun nen gaan opsteken bij de grootmeester. Bux tehude was organist aan de Marienkirche in Lübeck en verspreidde een grote roem van wege zijn composities en improvisaties. De kerkeru'aad toonde begrip voor deze wens en Bachs verzoek werd ingewilügd. Zijn neef, Johann Ernst Bach, zou zijn plaatsvervanger zijn. Nog in dezelfde maand vertrok Bach. Lübeck lag 350 km van Amstadt verwijderd. Bach legde de afstand te voet af... In de Marienkirche stond een prachtig orgel. Bux tehude heeft Bach waarschijnlijk voorgesteld om zijn opvolger te worden. Twee jaar tevoren had hij daarover al ges proken met andere jonge musici (Matthe- son en Handel). Wie organist wilde worden in Lübeck verpUchtte zich echter wèl om in het huwelijk te treden met de dochter van zijn voorganger. Zo had Buxtehude het zelf ook gedaan. Mattheson en Handel hadden bedankt... en Bach blijkbaar ook. Intussen werden de vier weken respijt die Bach had gevraagd vier maanden. Bij te rugkomst bleek de kerkenraad niet erg te spreken... In Bachs ontwikkeling als componist heeft het verbUjf als 20-jarige belangrijke gevolgen gehad. Bach zou niet zijn geworden tot hoe we hem kennen, wanneer hij niet invloeden van Buxtehude had ondergaan. Dit jaar is dat precies 300 Jaar geleden. Een dankbaar onderwerp voor een concert met uiterst fraaie orgelmuziek! Ongetwijfeld heeft Bach veel geleerd van de grote Noordduitse meester. Uit vele compo sities blijkt dat ook. Belangrijke kenmerken bij Buxtehude zijn onder meer de 'stylus phantasticus', de vrije, toccata-achtige stijl, en daarnaast de vele koraalbewerkingen met solostem. Soms is Buxtehudes koraalmuziek geschreven in de vorm van een koraalfanta sie, vaak zeer uitgebreid, met gebruikmaking van veel klavierwisselingen en echo-effec ten. Al die elementen zie je bij Bach terugko men. Intussen, Bach bhjft Bach; hij weeft het in zijn eigen stijl in! Portret van Johann Sebastian Bach door Elias Gottlieb Hausmann. Het grote, drieklaviers orgel in de Hervorm de Kerk te Middelhamis heeft een veelheid aan kleurmogelijkheden om deze prachtige muziek tot klinken te brengen. Het programma opent met de Toccata en Fuga in d (BWV 565) van Bach. Een zeer karakteristiek voorbeeld van de gedurfde en virtuoze aanpak van de jonge Bach. Dit stuk - misschien wel het allerbekendste Bach- werk! - geeft een uitstekende indruk van het jeugdige orgelspel van Bach. Een spetterend pronkstuk, geschreven door een ontluikende meesterhand, voorbode van Bachs latere rij pe orgelkunst èn onmiskenbaar geïnspireerd door de vrije stijl van Buxtehude! Het tweede programmapunt omvat twee koraalbewerkingen over het van oorsprong vroeg-middeleeuwse adventlied 'Nun komm' der Heiden Heiland', eerst van Buxtehude (BuxWV 211) en vervolgens van Bach (BWV 659). Het is heel boeiend om te zien hoe Bach elementen uit Buxtehudes stijl overneemt: Bachs bewerking betreft de grote en indrukwekkende compositie uit de 'Leip- ziger Chorale', die hij pas enkele tientallen jaren na 1705 schreef. Vooral het laatste gedeelte (coda) is heel duidelijk een variant op Buxtehude, zij het in een wat 'modernere' jas. De grote Toccata en Fuga in F (BuxWV 156) is in het programma opgenomen als tegenhanger van de als eerste gespeelde Toc cata en Fuga van Bach. Het stuk bevat twee fuga's, omrankt door allerlei virtuoze gedeel ten. Een compositie van een dynamisch karakter, heel geschikt om alelrlei registra ties te laten horen. Van alle koraalgebonden orgelwerken van Buxtehude is het 'Te Deum Laudamus' zonder twijfel het meest indrukwekkendste. Een uitzonderlijk werk, bestaande in vijf delen. Een veelheid aan 'affekten' (emo ties) wordt gecombineerd met een veelheid aan technieken, zodat dit stuk een welhaast gehele samenvatting is van een eeuw Duitse orgelkunst. Het concertprogramma sluit af met twee keer een Passacaglia, evenals bij de twee 'Nun komm...'-koralen (BuxWV 161) is één van diens meest bekende composities: een heel eenvoudig basthema wordt door het hele stuk heen herhaald en is letterlijk de 'basis' tot een groot aantal variaties. In zijn Passacaglia munt Buxtehude uit in fraaie melodielijnen en een heel zangrijke manier van muziek maken. Zonder twijfel kende de jonge Bach dit stuk en bewonderde hij het. Bachs grote Passacag- Ua en Fuga (BWV 582) is waarschijnlijk ont staan naar aanleiding van de ontmoeting met Buxtehude in 1705. Dit Bachwerk is dus op nog zeer jonge leeftijd gecomponeerd; toch geeft het de indruk een heel rijp stuk te zijn. Bach voorziet in 20 variaties en een indruk wekkende fuga. Eén van de meest geUefde Bachwerken, misschien wel geschreven als eerbetoon aan Dietrich Buxtehude! Al met al een concert met een bijzondere inhoud, waarvoor u dan ook van harte wordt uitgenodigd! Paul Kieviet studeerde aan het Rotterdams Conservatorium de hoofdvakken Orgel (Docerend Musicus en Uitvoerend Musicus), Kerkmuziek en Theorie der Muziek. Sinds 1984 is hij vaste bespeler van het Meere-orgel in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk. Sinds 1990 daarnaast van het grote Leeflang-orgel in de Hervormde Kerk te Middelhamis. Als kerkmusicus is hij in het bezit van de eerste graads bevoegdheid. Rond de beide orgels bouwde hij een bloeiende lespraktijk op. Vele leerlingen behaalden prijzen op regi onale en nationale concoursen. Vele jongere en oudere organisten werden en worden door hem opgeleid. Als docent muziektheorie is hij verbonden aan de Muziekschool Goeree-Overflakkee. Hij gaf vele concerten, ook voor de radio (EO, NCRV). Eerste prijswinnaar werd hij aan het Nationale Orgelconcours te Leiden (1985). Hij studeerde improvisatie, onder meer bij Klaas Bolt aan de Internationale Zomeracademie te Haarlem. Behalve op orgel concert Paul Kieviet op cla- vecimbel en clavichord. De CD 'Paul Kieviet speelt eigen composities' legt getuigenis af van eigen werk. Het concert begint om 20.00 uur en zal onge veer een uur duren. De toegang is uw gift aan de uitgang. Een maans hoef niet vaare van huus te wezen om te genieten van de netuur. Wat ha mun genote op Ouddurp. Wat is dat daer toch mooij. Ieder jaer opnieuw, wiele komme dur niet uutgekeke. Uren kenne mun uutkieke over de zee, in wat te dienken van die schitterende vergezichten. As je zo over de Ouddurpse landerieeen uut- kiekt is je gemoed biekans te klein om aol dat mooijs te bevatten. De vuurtoren in de duu- nenin dan die toUetjes mit blommezaed dur voor, de goudgele taarve velden, de kleurige landjes mit blommen, oostindiese kers, fel oranje "pispotjes", in zo zou ik deur kenne gaen. Ouddurp, wie dur een keer geweest is bluuft t'ur hael z ün leven heimwee naer houwe. Vroeger as kind kwam ik t'ur al zo graeg. Dan huurende mun vaoder un auto bie Gouswaerd in dan giengen m'un as ut mooi weer was un daegje naer strand. Dat was feast dat begriep je. Toen wiele wat groater wazze giengen mun aok wel us op de fiets, mar dat was nog un heale trap, vooral as je terug mos in de wind was opgestoke. De weet oak nog, dadde m'un mit t'un trem gienge in laeter mit de bus. In de zeumer ree d'un trem deur tot ut strand, laeter de bus oak, anders köje dur niet komme, want van ut durp naer strand loape was veul te vaare. Mar wiele gienge in de fekansie meestal mit un gehuurde auto un daegje naer ut strand. As'ut mooij weer was, wazze dur veul "daeg- jes maansen". Ze kwamme mit aolerlei voer- tuugen naer Ouddurp toe. Mar 't wazze aole- maele Flakkeeenaers, want toen voer de boat nog, in voor maansen van de overkante was "un daegje Ouddurp" niet te doewen, want dan mos je wel voor dag in dauw uut Rotter dam vertrekke. De boat voer ommers nog, in ut boemeltremmetje ree nog vollop. Nee, in Ouddurp wazze dur wel gasten, mar die hadde aolemaele wel wat gehuurd of joe- gelui kwamme kampere. Bc weet dat niet pre cies, mar toen was t'ur nog niet veul drukte op Ouddurp. Dat wee'k wel. Mar ik dwaele of, ik wil graeg vertelle dat wiele vroeger as kinders al vollop genote van dat daegje naer Ouddup. We keke dur al weken naer uut. As mun vaoder dan fekansie had, in ut was mooi weer danEindeluk brak dan de dag Ouddiup an. De dag tevoren hadde m'un oallus al gereed geleid. Un soort "badtas", dat was un geweune ples- tieke tas mit van boven un wit koord d'ur deur om un dicht te trekken. Je badpak, toen ik klein was breide m'un moeder die zaalf Ik Weet nog da'k ooit un knal rood badpakje had, mar dat was gebreid van echte wol, in dat was toen healemaele in mekaore gegaen, ut zat zo strek as wat, mar dat kon de pret niet drukke. M'un moeder zurregde voor eten in drien- ken. Dat was, bruun broad mit kaeze, in flessen verdun Umenaode. Bedienk even goed, ut was nog un aarmen tied, luxe broad bestoeng nog niet, plastiek flessen wazze dur nauweluks, om van "pak jes sap" mar niet te spreken. Och, as ik daer noe aol schrievende nog an dienke...!. Mar wiele wazze zo blieje in tevreje mit un appeltje üi un kaekje in soms un zuurtje. De auto was aoltied vol gelaaje. Gordels bestoenge niet, de achterbank zat vol mit kinders, want we hadde aoltied nog wel un nichje of neefje té logeren, in soms mocht t'ur un vriendje mee, dus ut was echt '"k Hao mun waegen vol gelaeje". Je mos van Meneerse vandaen, wel un uure rekene voor je op strand zat oor Je mos deur oale durpen heen. Dwars deur Dirksland, dwars deur MeUssant, over un diekje, deur Stellendam, Goeree in dan nog geweun dwars deur Ouddurp. 'Is haest niet te geloaven mar ut was echt zo. Vervolgens un weggetje naer strand. He he je was 't ur. Uutstappe in loape naar strand. Dat was niet zo vaare, je klauterde un duun over in je was 't ur. Veul autoo's stoenge dur niet geparkeerd. Parkeer problemen wazze dür nog niet. Zunnebrand crème bestoeng niet, althans wiele hadde dat niet, dus bruunverbrand kwam je 's aevens tuus. We genoteAs ut dan opkommend waeter was, dan was ut helemaele feest, dan bouwende m'un forten in kuulen mit dieken. We hadde oak scheppen in emmertjes bie oens, in oak de spae van mün vaoder gieng oaltied mee, daer kóje mee spitte, joen- gesBuutengeweun! Mar die spae pikkende mün ouwste broer aoltied in die gieng an oens neusje voorbie, wiele hadde houte scheppen. Feast was ut zoan dag, echt feast Wiele bleve dan wel tot half zesse, in azze mun dan tuuskwamme mosten mun een voor een oenze voeten ofspoele oender de pom- pe. Van un douche hadden m'un nog nooit geho- ard...! Vervolgens wiere de badpakken in de zwem broeken uutgespoeld in an de lijn gehange. Centrifuuges wazze d'ur oak niet, dus ut duurde wel lange voor ut droag was. Wat wazze m'un dan moe, azze m'un naer bed gienge. M'un voader brocht dan de huur auto weer vrom, in kwam weer op z'un fietsje naer huus. De zieje 'um in gedachten nog an kom me fietse op zün gemakje. Un segaertje in z' un moend, in aok hael tevreje in voldaen, dadde m'un aolemaele zoan heerluke dag gehad hadde. Mar dat is aolemaele verleje tied. Wiele gienge laeter oak mit oenze kinders daegjes naer strand. Mar wiele hoevende gean auto mear te huuren, we hadde d'ur zaalf een. Oak gienge d'ur aore dingen mee in de tas mit proviand. Mar oenze kinders genote aok nog van un daegje Ouddurp. Noe geniete oenze kleinkinders van de zee in van ut strand. Mar wiele, al binne m'un veul ouwer, geniete oak nog van Ouddurp. Wiele gaen naer un stil strand, as ut niet waarm is, dan bin dur haest gean maansen. Da's precies wat voor oens. Stille uutkieke over de golven, in je gedach ten de vrieje loap laete gaen. Je du'r over verwoendere dat je d'ur nog saeme mag weze. Je verwoendere dat je aol dat moois in de natuur nog saeme mag zieje. Ik begon mit te zeagen, datje niet vaare weg hoeft te gaen om van de netuur te genieten. Daer wou ik noe oak mar mee eindige. Ut is aolemaele dichtbie. Ut kan in je tuuntje weze of op je balconnetje, as je du'r mar oag voor mag hao. Laet ik eindigen mit psahn negentien. Het ruime hemekond vertelt met blijden mond Gods eer en heerlijkheid. Mar dan oak ut vervolg nog. Maar 's Heeren wet nochtans Verspreidt volmaakter glans, dewijl zij 't hart bekeert. In da's ut allervoomaemste ee! GROETEN VAN HANNA PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND Beroepen te Bedum en Onderdendam en te Vriezenveen (wijkgem. 4), ds. R.F. de Wit te St. Pancras; te Berkenwoude/Den Ach terbroek (herv.), kandidaat Th. L. van der Weide te Wierden; te Naarden-Bussum (Ev. Luth.gem.), ds. W.F. Metzger te Purmerend, die dit beroep heeft aangenomen. HERSTELD HERVORMDE KERK Beroepen te Rouveen, ds. W. van Vlastuin te Katwijk aan Zee; te Zuilichem-Nieuwaal, ds. N.P.J. Kleiberg te Veenendaal. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Gorinchem, ds. B. van der Hei den te Alblasserdam; te Grand Rapids (VS), ds. CA. van Dieren te Rijssen-Noord. Bedankt voor Enkhuizen, ds. A. Schreuder te Rijssen-Zuid.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 11