Gemeente Goedereede 'Belangrijk om als SGP plaats te blijven innemen' PvdA KERKDIENSTEN Kaarten maken 'Voor een open en eerlijk bestuur' Geslaagde schilderworkshop voor kinderen CDA, WD en SGP in Superpolitiek De wekelijkse rabriek waarin beurtelings de eilandelijke gemeenten 'fractiegewijs' hun mening geven. Verkiezingen EIIIVI1DEn-l1IElJW5 Ambulance Zeereservaat Verkoop kruukplaetjes ABB Middelharnis: Woensdag 1 maart (Biddag) Dunning populierenbossen op het eiland Voorverkoop 'Concert of the Year' van muzieltvereniging 'Amicitia' van start SGP-fractieleider B.J. van der Vlies spreekt op eilandelijke verkiezingsavond: Mooie uitdaging SGP te gast in Koffie Radio Plus Zendingsavond te Ooltgensplaat In de Volksuniversiteit: Cursus Mineralen en fossielen Weg wijzen SGP-lijsttrekkers Aldi Fractiegewijs Het zal inmiddels weini gen meer ontgaan zijn: op 7 maart a.s, worden de gemeenteraadsverkie zingen gehouden. Bijna dagelijl<s vallen er nu verkiezingsfolders van de diverse partijen op de deurmat, of worden mensen op straat aan gesproken en verrast met een aardigheidje en/of een pamflet. In vele gemeenten vinden nu politieke bijeenkomsten plaats en worden debatten georganiseerd. Zo ook natuurlijk in onze eigen gemeente Goedereede. De afgelo pen weken organiseerde bijvoorbeeld Radio Coeree Lokaal een drietal verkiezingsbijeen komsten waarin de zeven politieke partijen in onze gemeente zich konden profileren. Een ieder deed zijn of haar best, maar.het begint een beetje te lijken op het spelletje: zoek de vijf verschillen. Want komen de meeste verkiezingsprogramma's niet op heel veel punten met elkaar overeen? Dat is op zich niet onlogisch, want in feite willen alle partijen toch het beste voor onze gemeente: wij willen een leefbare gemeente, waar het goed wonen en werken is, waar het veilig is, waar de noodzakelijke voorzieningen zijn, waar er toekomst is voor onze jongeren en waar het eigene van deze gemeente bewaard blijft terwijl we daarbij niet achterblijven in de vaart der volken. Het verschil is te vinden in de manier waarop een partij denkt te kun nen bereiken. Voor de Partij van de Arbeid hebben wij een tiental speerpunten in onze verkiezingsfolder opgesteld, zoals betaalbare woningen voor starters, het creëren van werkgelegenheid dichtbij huis, het stimuleren van duurzame energie en het verbeteren van de communi catie met onze inwoners. Zoals al eerder in dit stukje vermeld, komt een aantal van deze punten overeen met wat u ook bij andere partijen zult vinden. Die punten willen wij dan ook samen met de andere partijen pro beren te verwezenlijken. Immers, besturen kun je als partij niet alleen, je zult te allen tijde draagvlak moeten zoeken bij de andere partijen teneinde een meerderheid te ver krijgen. Alleen zo kunnen in een democratie besluiten genomen worden. Eén onderwerp uit onze lijst met speerpun ten heeft echter alles te maken met waar wij als partij met name voor staan: voor het opkomen voor en verdedigen van de belan gen van diegenen die een steuntje in de rug nodig hebben. Wij zullen er de komende raadsperiode dan ook alles aan doen om de gemeentelijke lasten zo laag mogelijk te houden door er op toe te zien dat er geen dubbeltje wordt uitgegeven aan onnodige en chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatscliappij Eilanden Nieuws BV Verschijning-, dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13. Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mra 0.30; contracttarieven op aanvraag' sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slultingstermijn overlijdensberichten dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius. tel. (0187)47 1022, e-mail: J.VilIeriusCHgebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEIMENTEN: Per kwartaal 10,00 Per halfjaar 19,50 Per jaar €38,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUJMIMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 luxe zaken. De komende periode willen wij ons sterk maken voor een sociaal en stand vastig beleid, met als doel 'het belang van de gemeente Goedereede te dienen.' Wij willen u vragen toch vooral op 7 maart uw stem te gaan uitbrengen. En mocht de Partij van de Arbeid niet 'uw' partij zijn, dan is het in ieder geval belangrijk dat u laat weten waar uw voorkeur dan wel ligt. Geen stem uitbrengen betekent dat u ook niet kunt mopperen op 'die politiek die niets voor elkaar brengt!' Het bericht stond in het Algemeen Dagblad van 2 I februari jl.: 'de ambulancezorg in deze regio blijft ondermaats'. In Goedereede overschrijdt niet minder dan 46,8% van de ambulances de maximale aanrijtijd van I 5 minuten en 18,2% van de ritten duurt zelfs langer dan 20 minuten! (In Oostflakkee staan hier percentages voor van respectieve lijk 52,8 en 19,5%). Voor ons blijft dit een onverteerbare zaak. Tijdens het werkbezoek dat een aantal PvdA Tweede Kamerleden en Statenleden op I I februari aan Goeree-Over- flakkee bracht, hebben wij als gezamenlijke PvdA afdelingen op het eiland deze kwestie ook al onder de aandacht van onze bezoe kers gebracht. Wij hebben inmiddels onze zorg hierover ook uitgesproken in de richting van onze overige partijgenoten in de Tweede Kamer, waar in maart zal worden beslist over het reorganisatieplan voor de ambulance zorg. Het kan niet zo zijn dat onze inwoners de dupe gaan worden van een bezuinigings operatie! Tijdens het werkbezoek van de PvdA promi nenten is ook de aangekondigde aanwijzing van het zeereservaat aan de orde geweest.. Wij hebben de Tweede Kamerleden duidelijk gemaakt dat door deze plannen een grote aanslag wordt gepleegd op de economie van de kop van Goeree, met name door de beperkingen op de visserij en de recreatie. Onze fractie zal haar uiterste best doen om dit onderwerp onder de aandacht te blijven brengen bij de beslissende instanties, zoals de rijksoverheid en eventueel indien nodig de Europese commissie. STAD AAN 'T HARINGVLIET - In vereni gingsgebouw 'de Ark, aan de Nieuwstraat te Stad aan 't Haringvliet wordt zaterdag 4 maart a.s. van 9.00-12,00 uur een verkoping gehouden van originele Flakkeese kruuk- pleatjes. Tevens zijn verse bolussen, koffie, thee en frisdrank vei'krijgbaar. Er is gelegen heid die te nuttigen terwijl u een presentatie volgt over het zendingswerk van Andrew en Carien Eijgenraam in Tapachula, Mexico. En voor wie van actie houdt, is er de sjoelbak. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor Andrew en Carien, die gesteund worden door de Hervormde Gemeente van Stad aan 't Haringvliet. De zendingscommissie nodigt iedereen hartelijk uit. JVIIDDELHARNIS - Algemeen Burger Belang zet zich in voor: 1. een eerlijk en 'lecht door zee' bestuur 2. met een besluitvorming, die voor iedereen begrijpelijk is en 3. politici, die aanspreekbaar zijn voor alle burgers; 4. ambtenaren, die oplossingsgericht werken in plaats van slechts de regels toepassen; 5. een gezonde financiële reserve en een ver mindering van de schuldenlast; 6. een grotere democratische controle op de samenwerkingsverbanden; 7. de eigen identiteit en de culturele waarden van de kernen behouden; 8. samenwerken met anderen als dat meer waarde oplevert; 9. onopvallende en betaalbare nieuwbouw realiseren in Stad aan 't Haringvliet en Nieuwe-Tonge voor voornamelijk starters en senioren; 10. de verkeersveiligheid verhogen, ook voor schoolgaande kinderen; 11. voldoende vrije parkeergelegenheid hou den voor de eigen burger; 12. nakoming van de toezegging aan de bur gers van recreatiepark Nieuw-Zeeland dat de bestemming gewijzigd wordt in wonen; 13. de sociale zorg voor de behoevende medebui-ger bereikbaar houden; 14. een toename van bedrijvigheid, zolang dat passend is binnen de ruimtelijke orde ning; 15. een eerlijke verdeling van de beschikbare gelden over alle sporten en andere verenigin gen; 16. een einde aan de milieuoverlast door bedrijven; 17. geen nieuwbouw in plaats van natuur. OUDDORP - Herv. Gem. (PKNj m/g Dorpslienden: 14.30 uur ds. D. J. Bud ding, "Waarder en 19.30 uur ds. M. M. van Campen, Rotterdam - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. Schipper MELISSANT - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. A. Brugge - Ger. Gem. in Ned. 10.00 uur leesdienst en 19.30 uur ds. A. van Voorden. DIRKSLAND - Ger. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. J. W. Verweij. HERKINGEN - Ger. Gem. 14.30 uur ds. G. J. Baan en 19.00 uur ds. T M. van Dijk. MIDDELHARNIS - Ger. Gem. 9.30, 14.30 en 19.00 uur ds. G. van Manen. NIEUWE TONGE - Ger. Gem. 14.30 uur ds. A. J. Gunst en 19.00 uur ds. G. J. N. Moens. OUDE TONGE - Ger. Gem. 14.30 en 19,00 uur ds. F. Mulder. STAD aan 't HARINGVLIET - Ger. Gem. 15.00 en 19.30 uur ds. J. J. van Eckeveld. OOLTGENSPLAAT - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. C. de Jongste. GOEREE-OVERFLAKKEE - De komende maanden wordt er op ver schillende locaties op Goeree-Over- flakkee gewerkt in de populierenbos sen van Staatsbosbeheer. Op Goeree-Overflakkee groeit weinig bos. Het bos dat er is, is bijna allemaal geplant in het kader van de op het eiland uitgevoerde ruilverkavelingen 'De Stelle' en 'Flakkee'. Soms zijn de bosobjecten dicht bij de dor pen gesitueerd. In andere gevallen lig het bos bijvooibeeld in de buurt van kreken. De bewoners van Goeree-Overflakkee kennen de objecten van dagelijkse wandelingen met de hond of van fietstochten in de weeken den. Omdat naaldbomen niet thuishoren op Goeree-Overflakkee is bij de aanleg gekozen voor gemengde loofhoutbossen met soorten als populier, is, eik, beuk en zoete kers. De populierenbossen zijn nu aan dunning toe. De bomen die blijven staan, krijgen zo meer ruimte. Een bijkomend voordeel is dat het bos lichter wordt Dat licht is nodig voor de ontkieming van boom- en struikzaden voor het toekomstige bos. Als dat proces goed ver loopt, kan op een heel natuurlijke manier een nieuw bos ontstaan. De bossen waar het nu om gaat, liggen bij de dorpen Melissant, Her kingen, Battenooid en Ooltgensplaat of in de polder bij kreken zoals de Vliegers bij Mid delharnis, de Grote Kreek bij Oude-Tonge, het Paardengat bij Herkingen en de Breede Gooije bij Dirksland. Het werk is inmiddels opgestart en zal doorlo pen tot begin oktober 2006. Voor deze perio de is gekozen omdat het 's winters vaak te nat is in het bos en bij het afvoeren van het hout veel schade aan de wandelpaden zou kunnen ontstaan. Een nadeel is wel dat er nu voor een deel van de uitvoeringsperiode gewerkt moet worden tijdens het broedseizoen. Het zorgvuldig inventariseren van de te dunnen bosvakken moet voorkomen dat broeden den vogels worden verstoord. Deze manier van werken is vastgelegd in de gedragscode Zorgvuldig Bosbeheer, opgesteld door het Bosschap en meeondertekend door Staats bosbeheer. Het naleven van de gedragscode kan betekenen dat het uitvoeren van werk dicht bij een sperwernest moet worden uitge steld tot na het broedseizoen. De uitvoering van het werk kan voor wandelaars of fietsers wel wat overlast opleveren. Daarbij valt te denken aan bomen die even op het pad lig gen of trekkers in het bos als het hout moet worden afgevoerd. Met de aannemer is, ook uit oogpunt van veiligheid, afgesproken dat er bordjes zullen worden geplaatst als hij in het bos bezig is. Als het werk helemaal klaar is zal Staatsbosbeheer, voor zover dat nodig is, de paden opknappen, zodat ze weer goed beloopbaar zijn. Voor het vrijkomende hout is een nuttige bestemming bedacht: het dik kere hout wordt verzaagd voor pallets en het dunnere hout gaat naar de papierindustrie. DIRKSLAND - Na het overweldigende suc ces van het eerste 'Concert of the Year' van muziekvereniging 'Amicitia' in 2004, kon een vervolg niet uitblijven. Maar iedereen was het erover eens dat de accommodatie ruimer moest worden. Op zaterdag 25 maart a.s. is het dan zo ver. De opzet van het pro gramma is hetzelfde als in 2004, maar veel grootser. Het concert wordt deze keer gehou den in sportcomplex 'De Gooye' in Dirks land. De sporthal zal worden omgetoverd tot een heuse concertzaal, met een riante, in hoogte oplopende, tribune voor het publiek en een gigantisch podium voor de muzi kanten. Er zullen weer vele muziekstijlen ten gehore worden gebracht met nog meer ruimte voor lokaal muzikaal talent. Naast alle afdelingen van muziekvereniging 'Ami citia' (fanfare, slagwerkgroep, majorettes en blokfluitgroep) zullen ook een bluesband, solo-artiesten en een koor te beluisteren zijn. Eén ding hebben ze gemeen: ze komen alle maal van Flakkee. Vanaf zatei'dag 25 febru ari a.s. kunt u in de voorverkoop toegangs- kaarten reserveren a 5. Dit kan telefonisch bij de volgende personen. In Dirksland bij Karla Lenstra (tel. 603920) of Klazina van Valen (tel. 602749) en in Melissant bij Mar leen Kuiper (tel. 602184), bij wie de kaarten ook afgehaald kunnen worden. Ook kunnen kaarten via e-mail worden besteld: amici- tia-dirksland@zonnet.nl. Aan de zaal vóór aanvang van het concert kosten de kaarten 7,50. Wie meer informatie wil over het con cert of de vereniging zelf kan kijken op web site www.amicitia-muziekvereniging.nl. DIRKSLAND - "Deze avond gaat over kiezen", gaf voorzitter van de SGP-kiesvereniging van Dirkland L. Markwat aan het begin van de ver kiezingsavond op dinsdag 21 februari aan. "Maar valt er eigenlijk wel wat te kiezen? Bij politieke partijen heerst, of je nu linksom of rechtsom gaat, de waan van de dag. De SGP echter handhaaft principes op basis van het Woord van God. Er valt dus toch iets te kiezen! Door Roeland van Mourik In de Bijbel vind je ook veel geschiedenissen over kiezen, vertelde voorzitter Markwat. "Elke keer wordt er weer een keus gemaakt. Adam verkoos de duivel boven de Heere en Mozes koos liever met het volk van God kwalijk gehandeld te worden. Bij een goede keuze komt het aan het eind altijd goed uit, want het is God, die de goede keuze in ons hart werkt." Markwat liet na zijn inleiding psalm 84 vers 5 zingen, waar in de onberijmde versie staat: 'Ik koos liever aan de dorpel in het huis van mijn God te wezen, dan lang te wonen in de tenten van de goddeloosheid'. Markwat vond dat een mooie toespeling op het thema 'kie zen' van de avond. De kiesverenigingsvoorzitter was blij te melden dat ze voor deze avond fractievoor zitter Van der Vlies van de landelijke SGP "gestrikt" hadden. Van der Vlies ging verder in op het thema van de inleiding van Mark wat. "Velen om mij heen hebben God en godsdienst afgezworen. Vanmiddag nog las ik nog een interview met D66-fractievoorzit- ter Lousewies van der Laan. Een moderne vrouw, die haar mondje bij heeft. Ze heeft in haar leven iets meegemaakt, gaf ze in het interview aan, waardoor ze niet meer in God wenst te geloven. Ze kan het ook niet meer, zegt ze. Dat trof me diep." "Als wij zeggen, met psalm 84, dat we liever in de kerk zijn dan in de tent van de ijdele vreugde, dan kijken al mij politieke colle ga's me aan alsof er iets aan ons mankeert", vertelde de SGP-leider over zijn werk in de Tweede Kamer. De SGP'er was gevraagd om iets over de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) te vertellen. Deze wet is bedoeld om gemeenten Op zaterdag 4 maart is lijsttrekker C. van Dam van SGP Middelharnis te gast in het programma Koffie Radio Plus van Radio Superstar. In de uitzending licht Van Dam het partijprogramma van de SGP uitgebreid toe. De presentatie is in handen van Berend- Jan Bruggeman. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelharnis), 107,3 (vrije etehr) en via www,radiosuperstar.nl. MIDDELHARNIS - Op vrijdag 3 maart is er een uitzending van het discussiepro gramma Superpoltiek op Radio Superstar. In deze uitzending zijn vertegenwoordigers van CDA, VVD en SGP te gast. De presentatie is in handen van Berend-Jan Bruggeman. De uitzending begint om 19.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelharnis), 107.3 (vrije ether) en via www.radiosuperstar.nl. SOMMELSDIJK - Heeft u zin om gezellig kaarten te maken? Kom naar de creamiddag in De Staver! ledere woens dag van 13.00 tot 16.00 uur. Op donderdagavond 16 maart wordt in ver enigingsgebouw Ethato, Zuid-Achterweg te Ooltgensplaat een zendingsavond gehouden. Iemand van Stichting Woord Daad zal daarbij aanwezig zijn en spreken over het onderwerp 'Zending in Haïti'. Tevens wordt er een kaartenvèrkoop gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor Woord Daad. Iedereen is deze avond hartelijk welkom. Aanvang 19.45 uur, de deuren gaan open om 19.15 uur. De koffie staat klaar. HELLEVOETSLUIS - Ook dit jaar organi seert de Volksuniversiteit te Hellevoetsluis een cursus Geologie. Heeft u een steen of fossiel uit uw vakantie meegenomen en u wilt u weten wat het is, neem het dan mee. Er wordt natuurlijk ook op de algemene geo logie ingegaan. De eerste twee lessen zullen over mineralen gaan, de volgende twee over fossielen. De cursus omvat vier lessen. De opbouw is zodanig dat elke les eindigt met de praktijk: het openhakken van stenen, eenvou dig slijpen, e.d. U gaat nooit met lege handen naar huis. De cursus wordt in de Bibliotheek te Hellevoetsluis gegeven door docent Rob Mostert, start op zaterdag 18 maart a.s. en duurt van 10.00-12.00 uur. Tweede Kamer SGP-fractievoorziner Van der Vlies sprak deze week tijdem de eilandelijke SCP verkiezingsavond in Dirksland. (Foto: Persbiim Flakkee) meer te betrekken bij de zorgtaken voor haar burgers. Gemeenten krijgen daarom budget ten vanuit het Rijk om deze zorg te faciliteren. In gemeenten wordt gevreesd dat het om een bezuinigingsmaatregel vanuit Den Haag gaat. "Wij hebben voor deze wet gestemd", gaf Van der Vlies aan. "Met het eindresultaat konden wij leven, omdat daarin een aantal verbeteringen is meegenomen. Verbeterin gen waar wij ook voor gepleit hadden, zoals het mogelijk houden van het kiezen voor een zorginstelling met een orthodox-christelijke signatuur". Dat er van een bezuiniging sprake is, ontkent Van der Vlies. "Per 1 januari 2007 krijgen gemeenten het bederag aan zorg dat in het boekjaar 2005 geboekt stond. Als het goed is, moeten gemeenten niet te kort komen. Ik denk dat de gemeenteraad een mooie uitda ging heeft om dit geld op een goede manier te bestemmen, luisterend naar de mensen uit haar gemeente die zorg nodig hebben". Van der Vlies kaartte ook nog een aantal andere actuele thema's aan, zoals natuur en recreatie: "Bij natuurontwikkeling moeten we de landbouwsector zo min mogelijk voor de voeten lopen. Met recreatie ligt de SGP al jaren overhoop. Vaak gaat het om grootscha lige recreatie, waar bijna altijd de zondag mee gemoeid is. Voor ons is het een uitda ging om een goede afweging tussen natuur en recreatie te maken". Over politietaken anno 2006 zei hij: "Stads wijken moeten veiliger worden. Het is een schandvlek hoe sommige jongeren een wijk in de ban houden, maar om dit feit kunnen we niet heen. Er zal dus ten koste van politie in de gemeentelijke straten, gekozen moeten worden de politietaken weer meer naar het centrale niveau te halen. Van der Vlies gelooft dat de SGP vanuit haar beginsel iets kan doen met deze actuele the ma's. Met stemverheffing: "Daarbij zullen we niet alles met een schaartje kunnen knip pen, maar zullen we vanuit onze overtuiging het beste er van maken. Want de eis die in Gods Woord naar ons toe komt is univer seel van kracht. Als wij leven vanuit Gods Woord, gaan anderen dat zien en zullen ze ons de weg vragen. Wij mogen ze dan de weg wijzen. Daarom is het belangrijk dat de SGP haar plaats blijft innemen". Na Van der Vlies kwamen de lijsttrekkers van de gemeenten Dirksland, Oostflakee en Middelharnis aan het woord. Wethouder en lijstrekker P.J. Koningswoud uit Dirksland beet het spits af. Hij blikte terug op de afge lopen raadsperiode. "Je moet doen wat je zegt en zeggen watje doet, maar je moet ook zeggen watje gedaan hebt", gaf hij grappen- derwijs aan. Koningswoud noemde een aantal zaken die in Dirksland gerealiseerd zijn. Elkersweide, met daaraan gekoppeld zes bejaardenwonin gen en negen seniorenwoningen en de bouw vergunning die verleend is voor de bouw van achttien appartementen aan de Geldersedijk in combinatie met een gebouw waarin een supermarkt, slager en bank worden gehuis vest, zijn daar voorbeelden van, vertelde de Dirkslandse SGP-lijsttrekker. In Oostflakee is A.T. van Gurp lijsttrekker voor de SGP. Hij schetste een beeld over die gemeente. "We zijn hard bezig met hel stimu leren van de werkgelegenheid. Meer inwo ners van de eigen gemeente moeten hier ook kunnen werken, zodat er niet meer gependeld hoeft te worden", vertelde hij. Het jeugdbe leid heeft speciale aandacht in de gemeente Oostflakee. Van Gurp: "Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Daar is een warme, vei lige thuishaven voor nodig, waar waarden en normen worden bijgebracht. Het gezin is de hoeksteen van de samenleving. Dat is onze insteek". Ondertussen heeft Oostflakee wel te maken met rondhangende jongeren, ver telde de lijstrekker. "Dat is jammer, maar we! een realiteit waar iets aan gedaan moet worden. Daarbij moet wel gezegd dat maar een klein aantal jongeren voor echte overlast zorgt." En, relativeerde Van Gurp: "Waren wij vroeger van die lieverdjes?" SGP-lijsttrekker G. Slootweg uit Middelhar nis somde de doelstellingen van de WMO op. Dit om aan te geven dat de gemeenten voor een enorme klus staan bij het uitvoe ren van die wet. Bovendien moeten er keu zes gemaakt worden tussen verschillende doelstellingen, gaf Slootweg aan. Vooral de zorg die de gemeente-draagt voor opvoeding van kinderen vindt de lijsttifekker een lastige doelstelling. "Is het goed dat de overheid zich bemoeit met de opvoeding die ouders hun kinderen geven?" Aan het eind van de SGP-verkiezingsavond was er een forumdiscussie, waarin de eilande lijke lijstrekkers en Van der Vlies vragen van de aanwezigen beantwoordden. Vooral SGP- lijstrekker en wethouder van de gemeente Dirksland Koningswoud kreeg het daarin even zwaar te verduren. Hij kreeg de vraag of en, zo ja, wanneer er een Aldi komt in Dirks land. "Daar ben ik somber over gestemd", gaf Koningswoud aan. "De Provincie heeft negatief geadviseerd over het voorstel van de Aldi om 1200 vierkante meter bedrijfsruimte te creëren op het tertein van het voormalige tankstation aan het Korteweegje. Wij hebben de Aldi toen geadviseerd om in het huidige pand te gaan zitten, maar telefonisch ki'eeg ik daarop van de Aldi een negatieve reactie". Na de forumdiscussie kreeg SGP-fracde- voorzitter Van der Vlies door de SGP-kies vereniging Dirksland een bloemetje aange boden voor zijn vrouw. "Je zal getrouwd zijn met een Tweede- Kamerlid", gaf voorzitter Markwat daarbij aan. "Elke avond op pad voor de partij, nooit thuis. Dit boeketje mag u met de complimenten van ons voor uw vrouw aan haar aanbieden". "Dat is altijd leuk", gaf Van der Vlies lachend aan, waarna hij psalm 86 vers 6 liet zingen en de avond afsloot met gebed. GOEDEREEDE - Je kon 22 februari jl. een speld horen vallen in vereniainasgebouw 'Oost dam' te Goedereede. Toch waren er een heleboel kinderen heel hard aaiï het werk Het was voorjaarsvakantie, maar toch ki'egen ze les. De Kunststichting Goedereede had dit jaar Ceciel Sariemijn uitgenodigd om een workshop voor kinderen te verzorgen. Onder haar leiding kon den ze 'zelfportret schilderen ten voeten uit'Levensgroot en van kop tot teen, verschenen er kinderen op de grote vellen papier Het voordeel van zelfportret schilderen is dat je jezelf kunt afbeelden zoals je jezelf het liefst ziet. Er werden dan ook heel wat mooie meisjes en stoere wintersporters geschilderd. Op website www.kunststichdnggoedereede.nl kunt u meer lezen over de activiteiten van de Kunststichting Goedereede.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 2