Stem ABB Lijst 2 Update website Hart van Dirksland EIIAnDEti-lilEUWS Parkeerprobleem Groen Links maakt lijstverbinding met de PvdA vpprjgc 'lSi|ifion^^^^^^ Ontmoeting met het kloosterleven ZORG S33m Voorzitter cliëntenraad en leden voor de cliëntenraad EILAIIDEtl-tllEUWS meer dan 100 fietsen elektrische rijwielen Damvereniging ENEO'52 te Melissant Ingezonden: Nieuws van de Wereldwinkel Jacht op mollen, konijnen en ratten ZIEKENHUIS DIRKSLAND (iupiIIImmÊÊÊÊÊmm Van der Wende Bij het BP-benzinestation in voorraad, nieuw en gebruikt Alleen de topmerken Corrie Kersten-Knops Nieuwe Tonge Adverteren in EHmdBrï Nieuws betekeritdatüw advêfteritle ook bultende bebouwde kom wordt gelezen. Uw feest, onze ambitie! PAGINA 4 j VRIJDAG 3 MAART 2006 ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini: iflpS^mTy'Dcbr^cenX-'"^ Eind augustus 2005 reisden Jacolien Koppelaar uit Sommelsdijl< en Paulien Nagtegaal uit E Dirksland af naar Oel<raïne, waar ze eenjaar diaconale arbeid verrichten als onderwijsassistent E E op een school voor Roma zigeuners. Ze zouden de lezers van het Eilanden Nieuws regelmatig op E de hoogte houden van hun wederwaardigheden. Hier weer een bericht van Paulien. E Beste lezers, E Na al mijn werkervaringen in Pécs en mijn bezoel< aan Nederland, is het hoogste E tijd om weer eens wat te schrijven! E E Sinds begin December werk ik in Pécs, een stad in het zuiden van Hongarije. E Nu ik het opschrijf realiseer ik me dat ik hier al weer bijna 3 maanden werk! E Wegens omstandigheden was het beter dat ik weg ging uit Nagydobrony. E Nu werk ik in een gymnasium. Ik help daar met Engelse lessen. Ik voer indivi- E duele gesprekken met de studenten in het Engels. ledere student 15 minuten, E E 50 studenten in de week. Vermoeiend!! Maar ook leuk werk om te doen. E De studenten krijgen Engelse les, maar ze hebben eigenlijk nooit de gelegenheid E om hun Engelse kennis in de praktijk te brengen. Ze zijn daardoor ook heel erg E verlegen om het te spreken. Ik spreek met hen over allerhande onderwerpen, E van familie tot hobby's tot vrienden. Op deze manier leren zij niet alleen om hun E E Engels te gebruiken, maar onbewust kom ik een heel stuk van hun cultuur te E weten. E E Mijn kerst heb ik doorgebracht in Oekraïne bij Jacolien. Het was gezellig, maar E toch wel een aparte ervaring om niet thuis te zijn! Hongaren hebben de kerst- E E maaltijd op 24 December, de avond voor kerst. Het kindje Jezus (ipv. de kerst- man) brengt de kadootjes. E Wat ook opvallend is, is dat de kerstboom pas 2 dagen voor kerst in huis komt. E Maar ze laten hem gerust tot eind Januari staan! Precies andersom als in Neder- E land, waar met het oude jaar de kerstboom eigenlijk ook meteen verdwijnt. E E Ik schreef eerder al dat ik een bezoek aan Nederiand heb gebracht. Het was E één week, een week waarin ik weer helemaal bijgekletst moest worden, en E iedereen even moest zien. Een week vol met indrukken dus. In f week moest ik E E de 6 maanden inhalen die ik was weggeweest. Maar het was de moeite waard! E E De eigenlijke reden voor mijn korte onderbreking was dat een vriendin van mij E trouwde. Weer terug in Hongarije moet ik echt weer even wennen aan de cul- E E tuur! E 'n hartelijke givet, E Paulien E ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiMiiin^ MELISSANT - Uitslagen van de gespeelde partijen op maandag 27 februari; Afdeling 1: B. Visbeen-J. Looij3-0 Afdeling 2: B. Grootenboer-H. de Geus0-3 Deze avond waren er nog enkele irihaalpar- tijen te spelen. B. Visbeen en J. Looij gingen in de eerste afdeling allebei voor de winst. Dit moest ook wel want beide spelers ston den nog steeds op de nominatie voor het kampioenschap in de eerste afdeling. Het werd dan ook een zeer spannende partij die wisselende kansen te zien gaf. Maar geen van beiden Heten zich verleiden. De partij ging steeds gelijk op. Visbeen deed op het laatst bij een volkomen gelijkwaardige stand aan zijn tegenstander een remiseaanbod, maar daar wilde Looij niets van weten. Door een tweede dam te halen dacht Looij er warmpjes bij te gaan zitten, maar dit werd hem juist fataal. Visbeen kronkelde een mooie lokzet in elkaar en de kansen voor de zwartspeler waren verkeken. Ook voor Looij was hier mee de eerste nederlaag in dit seizoen een feit geworden. Voor de eerste en de tweede plaats in deze afdeling gaat het tussen A. Doorn en B. Vis been die beiden nog één partij moeten spelen. Een spannende slotfase. In de tweede afdeling heeft H. de Geus weer zijn mannetje weten te staan door de sterke B, Grootenboer zonder punten naar huis te sturen. De Geus heeft dit seizoen zich bijzon der van zijn taak gekweten door vele sterke spelers de oortjes te wassen. Hiermee is hij tot ver in de bovenste geledingen doorge drongen, zodat een prijs vooralsnog niet is uitgesloten. Zijn doorzettingsvermogen heeft hem dit seizoen geen windeieren gelegd. Dit is wel een compliment waard. Met dit ingezonden stuk vraag ik uw aandacht voor het navolgende - nij pende - probleem. Onlangs is door het gemeentebestuur van Middelharnis een verkeersmaatregel in het leven geroepen ten aanzien van het parkeren van motor voertuigen onder andere op het par keerterrein tussen de Nieuwstraat en de omliggende straten van het Zandpad. Deze maatregel betreft het instellen van een parkeerzone met een maximale parkeer- duur van 1,5 uur. Dat de gevolgen van zo'n ondoordachte maatregel niet kunnen uitblij ven is evident. Thans ondervind ik - en vele winkeliers met mij - door die maatregel al een terugloop van publiek. Dat is ook niet zo verwonderlijk omdat de parkeertijd voor het winkelend publiek in de kern van Middelhar nis als regiogemeente - absoluut te kort is, veroorzaakt door die beperkende verkeers maatregel. Lettend op de structuur van de ligging van het totale winkelgebied is het toch overduidelijk dat de belangstellende consument nooit en te nimmer in 1,5 uur het winkelareaal kan bekijken, nog afgezien van het feit dat we dan nog maar niet praten over degenen die tijd nodig hebben om hun inkopen doen in de diverse winkels. Of wil men dat de auto na anderhalf uur weer verzet wordt naar een deel van het gebied dat de consument nog niet in de hem of haar gegeven 1,5 uur kon bezoeken, dus een toename van verkeersbewegingen met alle gevolgen van dien? Neen, het is een ondoordachte maatregel! Wij als midden standers moeten wél bijdragen in de kosten van verbetering van de infrastructuur, maar de gemeente zorgt op haar beurt ervoor dat MIDDELHARNIS - Groen Links is bij de gemeenteraadsverkiezingen van 7 maart aanstaande een lijstverbinding aangegaan met de PvdA. Hierbij gaan de stemmen die overblijven als het benodigde aantal stem men voor een zetel is gehaald van Groen Links naar de PvdA en omgekeerd. Als er geen lijstverbinding wordt aangegaan gaan reststemmen naar de grootste partij. Het ver kiezingsprogramma van Groen Links komt op sociale thema's het dichtst bij de sociaal democraten, vandaar deze verbinding, al zijn er ook grote verschillen waarom deelname van Groen Links aan de verkiezingen vol gens de kandidaat-raadsleden hard nodig is. Lijsttrekker Tonny den Boer: "Inhoudelijk zijn er verschillen. GroenLinks is bijvoor beeld tegen ressorts, permanente bewoning van recreatiewoningen, verdere uitbreiding van industrieterreinen, tegen grootschalige nieuwbouw met dure huizen die 'onze' men sen niet kunnen betalen. Groen Links heeft een unieke visie als het gaat om bescherming van het landelijk gebied, het stimuleren van schone kleinschalige werkgelegenheid en meer kleine woningbouwprojecten zonder projectontwikkelaars. Als het aan Groen- Links ligt, worden dieronvriendelijke bedrij ven zoals varkenshouderijen direct gesloten en wordt overgegaan op biologische veeteelt, dat beter is voor mens en dien Groen Links staat ook voor een sober gemeentebeleid, het is maar zeer de vraag of de geplande uitbrei ding van het gemeentehuis binnen dit kader vah." GOEREE- OVERFLAKKEE MIDDELHARNIS - Nieuw in de Wereldwin kel: Korakundah, een losse, biologische thee uit India. Deze thee van bijzondere kwaliteit is afkomstig van de Korakundah theeplantage, gelegen in de bergen van Zuid-India. De let ters FBOP die op het pakje staan betekenen: Flowery Broken Orange Perkoe, de mooiste en geurigste gebroken thee. Gebroken thee ontstaat als de nog groene blaadjes worden gerold voordat ze tot zwarte thee worden verwerkt.De plantage is onderdeel van 4e United Nilgiri Tea Estates. Nilgiri heeft naast goede arbeidsvoorzieningen op de plantages en in de theefabriek een klein ziekenhuis, verschillende apotheken, een kinderopvang en een middelbare school gebouwd. Het Max Havelaar keurmerk garandeert dat deze thee tegen een eerlijke prijs en tegen goede han- delsvoorwaarden is ingekocht bij boerenor- ganisaties in ontwikkelingslanden. Dit bete kent een rechtstreekse bijdrage aaan betere leef- en werkomstandigheden van boeren. En deze thee koopt u bij de Wereldwinkel, aan het Spuiplein (achter de winkeldiek) in Middelharnis. Open op woensdag en don derdag van 13.00 uur tot 17.00 uur, vrijdag van 10.00 uur tot 18.00 uur, en zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. we door dit soort bestuurlijke maatregelen minder inkomsten hebben. Dus krijgen wij als middenstand twee klappen. Men mag ook niet verwachten dat de con sumenten allemaal op het Spuiterrein gaan parkeren. Een behoorlijk deel van het winke lend publiek bestaat uit ouderen, die moeite hebben met einden lopen of voor wie het onmogelijk is flinke afstanden langs de win kels af te leggen en daarom graag wat cen traal parkeren op het parkeerterrein aan de Nieuwstraat. Gelet op het voorgaande relaas willen wij dan ook bewerkstelligen dat op korte termijn deze verkeersmaatregel wordt verruimd. J.J. van den Nieuwendijk (Flakkeesche Bazar) Westdijk 49-51, Middelharnis Hfjd«kiMft8»,l^:||M: 4iij|||t: rjnC m«Hw-leM<erian(l iaBi|wt|||ein 29 0184 68 75 55 '*"S!"9: «tekeoda-r: V^<rfr;*i!; 3 01S3 66 14 37 DIRKSLAND - De web site www.hartvandirks- land.nl is vandaag weer bijgewerkt met de laatste informatie. U vindt er o.a. een grove schets van hoe het centrum van Dirksland er uit zou kunnen zien. Tijdens de eerstvolgende commissievergadering, dinsdag 6 maart a.s., wordt dit plan nader gepresen teerd. Iedereen is daarbij van harte welkom in het ge meentehuis van Dirks land, aanvang 19.00 uur. Uw mening, vragen of bijdragen anderszins kunt u kwijt op het e-mailadres post@hartvandirksland.nl. DORDRECHT - De gan genstelsels en holen van mollen, konijnen en rat ten tasten de veiligheid van de dijken aan. Met de bestrijding van deze gravers houdt waterschap Hollandse Delta hun popu laties op een aanvaardbaar niveau. Het waterschap doet dit in samenwerking met onder andere de pro vincie en gemeentes. De mollenvangst houdt Hollandse Delta geheel in eigen beheer. De vangst periode loopt van decem ber tot april en is nodig om de grasmat op de dijken te beschennen, zodat bij hoog water de dijk niet kan eroderen door de kale plekken van de molsho pen. Medewerkers van het waterschap plaatsen spe ciale klemmen in de mol lengangen. Het plaatsen en uitgraven van deze klem men is een gevaarlijk kar wei dat door deskundigen moet gebeuren. Op plaat sen die voor het publiek toegankelijk zijn plaatst het waterschap daarom borden voor met name hondenbezitters. Loslo pende honden kunnen zich namelijk lelijk bezeren aan de mollenklemmen. In het werkgebied van Hollandse Delta duurt de mollen vangst tot eind april. MIDDELHARNIS - De commissie Vorming en Toerusting van de Emma- uskerk in Middelharnis organiseert een klooster weekend. Van vrijdagmid dag 26 maart 15.00 uur tot zondagmiddag 26 maart 2006 15.00 uur is er gele genheid om in het klooster van de benedictinessen van de Onze Lieve Vrouw van Koningsoord Abdij te Ber- kel-Ensehot te verblijven. De Benedictinessen, de orde waar de Onze Lieve Vrouw Abdij toe behoort, staat bekent om de gast vrijheid. Er zijn nog enke le plaatsen vrij, inlichtin gen bij Wilma de Bruine. Tel. 0187-483616. E-mail wdebruine@wbvdland. nl De kosten bedragen 49,50 p.p. Meer informatie kunt u vinden op de website van de kerk www.gk-middel- harnis.nl ZORGsaam biedt op Goeree-Overflakkee een aaneengesloten keten van zorgvormen aan. Van zorginstellingen (ziekenhuis, verpleeghuis en verzorgingshuizen) tot thuiszorg. ZORGsaam streeft ernaar om via regionale zorgloketten op een directe en persoonlijke manier contact te onder houden met de cliënten. Met 1500 medewerkers wordt zorg op maat geboden; de patiënt en cliënt/bewoner staan centraal. In ZORGsaam werken samen Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, het verpleeghuis De Samaritaan en de verzorgingshuizen De Vliedberg, Geldershof, De Goede Ree en Ebbe en Vloed. stationsweg 22 3247 BW Dirksland Tel. 0187 607300 Fax 0187 603739 Binnen het moderne Van Weel-Bethesda Z.ekenhms staat ÏÏwaliteit van de zoig voorop. Het ziekenhuis heeft een capaciteit van 140 bedden en richt z.ch op Goeree- Ovë^akkee en de omliggende gebieden. In de r^g.o wordt ondÏ andere samengewerkt met het Med.sch Centrum Snmond Zuid te Rotterdam. De afgelopen jaren hebben in het teken gestaan van sterke groei en technologische Innovatie; het aantal specialismen is toegenomen en de Ledische staf is uitgebreid naar ruim 50 leden. Deze hjn zal komende jaren worden voortgezet. Kenmerkend voor de organisatie zijn de "korte lijnen", de plezrenge werk verhoudingen en de aantrekkelijke woonomgeving met prima recreatieve vooi^eningen. Het ziekenhuis heeft een protestants-christelijke identiteit. Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis maakt werk van medezeggenschap. Daarom zoeken wij een: Over de functie De cliëntenraad praat mee over de gang van zaken binnen het ziekenhuis. De belangrijkste taak van de cliëntenraad is het behartigen van de algemene belangen van de cliënten. De raad adviseert de directie van het ziekenhuis over onder werpen die voor cliënten van belang zijn. De cliëntenraad zal gaan bestaan uit mensen met een brede deskundigheid en ervaring, die elkaar zoveel mogelijk aanvullen. Wij zijn op zoek naar enthousiaste kandidaten met kennis van de gezondheids zorg en affiniteit met de patiëntenzorg binnen het ziekenhuis. Over uzelf U beschikt over bestuurlijk inzicht en ervaring, een kritische maar positieve en constructieve houding, waardoor u in staat bent de algemene belangen van cliënten te behartigen. U bent schriftelijk en communicatief vaardig. U wilt gemiddeld ca. 4 uur per maand aan de cliëntenraad besteden. U bent bekend met ons ziekenhuis en woonachtig in het werkgebied van het ziekenhuis. Wat wij bieden Een dynamische en prettige werkomgeving. De mogelijkheid om de ontwikkelingen in het ziekenhuis van nabij te volgen; de mogelijkheid om invloed uit te oefenen op deze ontwikke lingen en zo de positie van cliënten te helpen versterken; een positieve en betrokken sfeer in de cliëntenraad; een leerzame werkomgeving en deskundigheidsbevordering; onkosten vergoeding en vacatiegeld. Informatie Nadere informatie wordt u graag verstrekt door de heer S.G.R. Julius MHA, directeur zorg, telefoon (0187) 60 76 43. Sollicitatie Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan Het Van Weel- Bethesda Ziekenhuis, t.a.v de heer S.G.R. Julius MHA, directeur zorg. Stationsweg 22, 3247 BW Dirksland. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. ALTIJD IETS BIJZONDERS Weespad 48-50, Ooitgensplaat in Ooitgensplaat Ook voor Pak nu de telefoon en bel 63 13 31 \HeT ceuenoriE huv5 Een onvergetelijke dag, een zorgeloos feeat en mee profiteren van fantastische kortingen! Het Ceremonie Huys voorziet in alles op het gebied van bruilofiten, (bedrtjfs)feesten en evenementen, Voor meer inforrnatie. neem vrijbUj%'end contact met ons op. Wij maken graag een afspraak om, samen met u, te kijken naar de mogelijkheden. Het Ceremonie Huys, organisatie voor bruiloften en partijen Nicolaa.s Beetsstraat 6/ 3245 RD Sommelsdijk 0187-486893/ 06-46200981 www.hetceremoniehuys,nl/info(S'hetceremoniehuys,nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 10