SEAT Ibiza Sensation Nu SOO,- .l^oordeel SHG SEATAltea Emotion yS!Sï^eel Verkort verkiezingsprogramma SGP Oostflakkee SEATAlhambraEx .Nu •350,- vooi^eel' Hollandse Delta EmiitiEn-iiiEuws 2-kamer appartement Kik bedrijfshygiëne Kom nu een proefrit maken bij Autobedrijf Jan van Dijl< in SPIjKENISSE, tel. 0181-624900. SEi=i-r waterschap Publicatie waterschapsrubriek waterschap Hollandse Delta Gas - Water - Warmte Wij zijn op zoek naar een: allround loodgieter en installatiemonteur Installatiebedrijf Meuleman Uneto-Vni w Straks geboortekaartjes nodig? Gekwalificeerde kraamzorg Gezins- en bejaardenzorg TE KOOP in Serviceflat Vroonlande te Dirksland N. A. van Kempen Bestrijding van alle plaagdieren Houtwormbestrijding Kom nu een proefrit maken bij Autobedrijf Jan van Dijk in SPIjKENISSE, tel. 0181-624900. Zondagsrust Openbare orde Servicegerichte gemeente Werkgelegenheid Bedrijfsterreinen Leef- f- en woonklimaat Woningbouw Verantwoord omgaan met de schepping Belastingverhoging Jeugd- en jongerenbeleid Subsidiebeleid WMO Cultureel erfgoed rp" sEi=i-r Kom nu een proefrit maken bij Autobedrijf jan van Dijk in SPIJKENISSE, tel. 0181-624900. PAGINA 8 VRIJDAG 24 FEBRUARI 2006 15" Lichtmetalen velgen Dubbele koplampen Mistlampen in de voorbumper Chromen grille Splegelhuizen en deurgrepen In carrosserlekleur Volautomatische airco /^m Unieke bekleding Cruise control 25 pk extra op de benzine uitvoering f'^^H seat.nl Vraag naarde actievoorwaarden. Er is al een 5EAT Ibiza vanaf 10.995,-inclusief BTW/BPM. exclusief kosten rijklaar maken en verwi]deringsbijdrage. Gemiddeld brandstofverbruik SEAT Ibiza: 4,7 7,9L/100km (1:21,3-1:1-2,7) CO. emissie g/km 127-190. Genoemde prijzen zijn vrijblijvende adviesprijzen 'af importeur'. Importeur Pon Car B.V., Leusden. Internet: www.seat.nl auto emoción Leefbaar land, leefbaar water Nieuws van uw waterschap Elke donderdag publiceert waterschap Hollandse Delta een waterschapsrubriek met nieuws en vergunningen in huis-aan-huisblad Ons Eiland Gratis exemplaren van Ons Eiland liggen voor u klaar bij de afgiftepunten in de verschillende dorpen. jg Hollandse Delta De waterschapsrubriek kunt u lezen op de website van Hollandse Delta: www.wshd.nl De waterschapsrubriek kunt u ook per e-mail ontvangen. Neem hiervoor contact op met het waterschapsloket, bel; 0900 - 2005 005 of e-mail: 2005005@w5hd.nl bezoekadres Johan e!,: 3311 KJ postadres Postbus i ieldoDu 09002005 OOS 0,10ii/m) fax 0786311871 internet www.w5hd.nl 3300 AL Dofdredii Dorpsweg 4 3253 AH Ouddorp Tel. 0187-682101 www.wmeuleman.nl Wij zoeken uitsluitend mensen met ervaring! Uw sollicitatie leunt u richten aan: Dorpsweg 4 3253 AH Ouddoi-p Tel. 0187-682101 06-53325466 info(S)v^meuleman,nl Installatiebedrijf Meuleman is v/erkzaam op het gebied van: Water en gasinstallaties Verwarmings en v^armwater installaties Sanitair voor zov\^el nieuwbouw als renovatie Onze klantenkring bestaat uit: Aannemers Bedrijven Particulieren Lid van cv Installaties CV Ketels Gaskachels Geisers Boilers Onderhoud gastoestellen Alle voorkomende loodgieters werkzaamheden Water en Gas Riolering Sanitair Badkamers Lood zinkwerk Propaan (camping) Levering doe het zelf artikelen Bij drukkerij GEBR. DE WAAL ligt een pracht modellenboek voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bij! Bij tijdige bestelling snel gereed. Langeweg 13 - SOMMELSDIJK Tel. (0187) 471020 Uitgaande van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland biedt de SHG gekwalificeerde kraamzorg, gezins-, en bejaardenzorg die aansluit bij uw manier van leven. Dit houdt voor ons in dat Bijbelse normen en waarden de basis vormen voor uw dagelijkse levens houding en mediagebruik. Meldt u tijdig aan (om teleurstelling te voorkomen). U kunt ons dagelijks telefonisch bereiken. Bel 0187 - 48 91 73 b.g.g. 0342 - 49 21 55 Voor gepaste hulp in uw situatie kunt u de SHG via het telefonisch spreekuur bereiken onder telefoonnummer 0166 - 65 26 05. Op werkdagen van 8.30 -10.30 uur en op vrijdagavond van 19.00 - 20.00 uur. De gratis brochure zenden wij u graag toe. Gelegen op de Ie verdieping aan de voorzijde met mooi uitzicht over park en vijver. Inlichtingen: (0187) 65 70 41 of (06) 10 665 494 makelaar o.z.. beëdigd taxateur Gespecialiseerd in: woning- en bedrijfstaxaties Agrarische taxaties en bemiddeling Onteigening en advies Ter bemiddeling gezocht: agrarische bedrijven en losse percelen op Goeree-Overflakkee Noorddijk 12a, Postbus 7, 3248 ZG Melissant Tel. (0187) 60 26 14 Fax (0187) 60 39 04 (wespen, muizen) Tel. (0187) 64 26 52 (06) 51 70 61 32 .'"'Ml 16" Lichtmetalen velgen Mistlampen voor Boordcomputer Donker getinte achterruiten Volautomatische airco Cruise control seat.nl auto emoción *incl. extra inruilkorting 1,000,-. Geldig t/m 31 maart 2006. Vraag naar de actievoorwaarden. Er Is al een SEATAltea vanaf 20.195,-inclusIef BTW/BPM, exclusief kosten rijklaar mal<en en verwijderingsbiidrage. Gemiddeld brandstofverbruik SEATAltea 5,5-9,1 L/100 km (1:18,2 -1:11,0), CO. emissie g/km 1^9- 218 Genoemde prijzen zijn adviesprijzen 'af importeur'. Importeur Pon Car B.V., Leusden. Internet: www.seat.nl Conform de Bijbel als Gods Woord en de christelijke traditie is de zondag als de dag van de Heere, een dag waarop de mens niet alleen moet, maar ook mag rusten, een dag om speciaal aan Gods dienst te wijden. Dat moeten we daarom ook voor iedereen moge lijk maken. De economie is daar wat ons betreft ondergeschikt aan. Daarmee is de SGP principieel tegen economisch en com mercieel gerichte bedrijvigheid en de open stelling van winkels op zondag. Met handhaving staat of valt beleid. Een gedoogcultuur kan niet meer! Daarom pleit de SGP voor een consequent handhavingsbe leid. Dat wil zeggen dat de regels die vast gelegd zijn in verordeningen, bestemmings plannen, Algemene Plaatselijke Verordening, etc, moeten worden nageleefd. Het meedenken met de klant in de goede zin van het woord voorkomt negatieve beeld vorming bij de burger. Bovendien hecht de burger aan duidelijkheid. De SGP wil naar u toekomen, maar uiteraard mag u als burger ook naar de SGP komen met uw vragen en uw wensen. De informatie- en communica tietechnologie (ICT) gaat steeds verder, maar biedt geen oplossing voor communicatiepro blemen. De SGP vindt dat de gemeente niet voorop hoeft te lopen in deze ontwikkelin gen. Er moet altijd rekening worden gehou den met mensen die hiervan geen gebruik willen of kunnen maken. Voorlichting via de eilandelijke kranten kan veel ergernis voor komen. Uit onderzoek blijkt dat de gemeente Oost flakkee ten opzichte van de andere gemeen ten op het eiland in verhouding de minste arbeidsplaatsen beschikbaar heeft voor de eigen inwoners. Het grootste gedeelte van de beroepsbevolking moet pendelen. Het is noodzakelijk om grote aandacht te blijven schenken aan dit gegeven om de stroom 'pendelaars' Ie doen krimpen. Versterking van de lokale economie houdt meer in dan het creëren van bedrijventer reinen. Economische bedrijvigheid staat niet op zichzelf. Bovendien 'past' ook niet elke economische activiteit binnen onze gemeentegrenzen. Het nieuwe bedrijvenpark Oostflakkee is een belangrijke impuls om de plaatselijke economie te versterken (werkge legenheid). Ook de andere bedrijfsterreinen in Oostflakkee verdienen de aandacht. De SGP hecht aan een periodiek contact met de ondernemers. Het ondernemersklimaat moet zo gunstig mogelijk gemaakt worden. Bedrij ven moetje koesteren. Met het oog op de ontwikkelingen rond de kern van Oude-Tonge acht De SGP-fractie acht het wenselijk en mogelijk dat er nage dacht wordt over een betere, nieuwe ontslui ting voor deze kern. De directe woonomgeving moet er netjes uit zien. Het gaat dan ook om zaken als de aanwezigheid van voorzieningen, groen, een goede infrastructuur en voldoende openbaar vervoer. Aan het groenonderhoud mogen best hoge eisen gesteld worden en op een aantal plaatsen binnen onze gemeente verbe terd worden. Het plaatsen van speeltoestellen dient te gebeuren in overleg met de bewo ners. En natuurlijk hondenpoepvrij. Voorkomen moet worden dat veel dure koop woningen ten koste van de sociale (betaalba re) woningbouw worden gebouwd. Wij wil len dat ook jongeren en starters de gelegen heid krijgen in onze kernen te blijven wonen. Het is van belang dat de gemeente met de woningbouwverenigingen om de tafel blijft om een goede afstemming van vraag en aan bod van betaalbare huur- en koopwoningen te waarborgen. De behoefte aan senioren- en Nieuwe bekledingsstof 16" Lichtmetalen velgen» Parkeersensoren voor en achter Donker getinte rulten vanaf B-stijl Winterpakket (verwarmbare voorruit, verwarmbare voorstoelen, verwarmbare ruitensproelerkoppen en koplamprelnigingsinstallatle) seat.nl ouderenwoningen zal alleen maar toenemen. Wij steunen de plannen en initiatieven om te komen tot een woonzorgcomplex of een vorm daarvan in de diverse kernen van Oost flakkee. De mens is door God als rentmeester over de aarde aangesteld. Onze welvaartsmaatschap pij gebruikt bovendien ook steeds meer ener gie. Duurzame bronnen moeten verder benut worden. De agrarische sector staat onder druk. Het aantal agrariërs dat zijn werkzaam heden beëindigd, neemt toe. De SGP wil het karakter van het landelijk gebied behouden. Een verbreding door nieuwe en passende activiteiten kan voor sommige agrariërs een uitkomst zijn. Agrarische bedrijven die hun inkomen volledig uit de landbouw halen, mogen hierdoor in hun bedrijfsvoering niet beperkt worden. Goede samenwerking met de agrariërs is nodig. Dit moet wat ons betreft een nieuwe impuls krijgen. Pas wanneer duidelijk is dat bezuinigingen, investeringsbeperkingen of temporisering van uitgaven geen sluitende begroting ople veren, kan tot verhoging van de gemeente lijke belastingen en heffingen worden over gegaan. Wat de jeugd nodig heeft, is een veilige, war me thuishaven. Het gezin is de hoeksteen van de samenleving. Dat is de insteek van onze fractie. Het gemeentebestuur heeft een taak te vervullen voor 'rondhangende' en zich vervelende jeugd. De SGP wil aan het jeugd- en jongerenbeleid een constructieve bijdrage leveren.Hier hoort ook bij het ontmoedigen van het drugs en alcoholgebruik. Uiteinde lijk moet het zover komen dat overmatig alcoholgebruik niet meer maatschappelijk geaccepteerd wordt. De ouders moeten het goede voorbeeld geven en in gesprek gaan en blijven met jongeren. De gemeente moet bezuinigen. Subsidies die nen aanvullend te zijn. Daarnaast moet altijd goed voor ogen staan dat er beschikt wordt over gemeenschapsgeld. Een zuinig en een verantwoord beheer is daarom geboden. Het spreekt voor zich dat de SGP geen subsidie verleent bij strijdigheid met de christelijke normen en waarden, zoals zondagsport, e.d. In deze nieuwe wet zal de gemeente zorg moeten gaan verlenen aan mensen die nie mand hebben om voor hen te zorgen. De gemeenten worden wettelijk verplicht de bur gers een keus te laten tussen zorg in 'natura' en een persoonsgebonden budget. De SGP- fractie vindt het belangrijk dat de gemeente die keuze ook werkelijk biedt. De vraag is of bij deze overheveling van het rijk naar de gemeenten de budgettten toereikend zijn om dit alles uit te voeren. Meestal gaat de decen tralisatie met een efficiencykorting gepaard. Er bereiken ons signalen dat dit inderdaad het geval is. Voor de SGP fractie is dit een erg belangrijk punt om dit in goede banen te leiden. De SGP-fractie vindt dat de gemeente een actief beleid moet voeren voor het behoud van ons cultureel erfgoed, zij het dat bij elke beslissing hierover een nuchtere afweging van belangen plaats moet vinden. Een wan delroute langs (in Oude-Tonge en Ooltgens- plaat in combinatie met een brug over) de havens is een voorbeeld om de havens aan trekkelijker te maken. In dit verband is ook de aandacht voor de blauwalg op z'n plaats. auto emoción •incl, ESP en hoofdairbags ter waarde van 1.750,-Dit aanbod is beperkt geldig. Vraag naar de actievoorwaarden. Er is al een SEAT Alhambra vanaf 27.995 - inclusief BW/BPM. »ci"='=f ^"Sten rijklaar mate Genoemde prijzen zijn vriiblijvende adviesprijzen 'af importeur'. Importeur Pon Car B.V.. Leusden, Internet; www.seat.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 8