Aanbieders wonen, zorg en weizijn en gemeente Oostfial(l(ee ondertel(enen intentieovereenl(omst Of W PREDIKBEURTEN Bosman Kalis Beter Voor Stad Uit het Leerboek van vrije genade Inleveren rommelmarkt spullen Nieuwe Tonge NORT brengt kwaliteits impuls Vrije Tijd EIIAIfDBI-tflEUWS Inleveren rommel marktspullen Uitvoering Matthaus Passion in Hervormde Kerk Middelharnis EIIAtlDEil-HIEUWS Jeugdkerk G04REAL Crea-avond bij KMTP Groei Bloei Damver. 'Dirksland' Welkom-Dienst in Doopsgezinde Gemeente Uw auto in vertrouwde handen^ fif^liliililiW^^B^ Culinaire avond bij OJW Zondag 19 februari 2006 Uitslagen van 13 februari 2006 Nu ook caravaQherstel Vanaf 15 februari heeft Zuid-Hol land een nieuw expertisecentrum voor recreatieondernemersNederlandse Ondernemers Recreatie en Toerisme in Zuid-Holland (NORT Zuid-Hol land). NORT Zuid-Holland onder steunt ondernemers in de logiesver- strekkende horeca, watersport en verblijfsrecreatie bij kwaliteitsverbe tering en professionaliteit. De provin cie Zuid-Holland draagt de komende vijfjaar in totaal 1,25 miljoen euro bij aan het project. PAGINA 2 VRIJDAG 17 FEBRUARI 2006 OUDE-TONGE - De aanbieders van wonen, zorg en welzijn en de gemeen te Oostflalilcee iiebben 9 februari jl. in het gemeentehuis van Oostflakicee te Oude-Tonge een intentieovereen komst ondertekend voor de reahsatie van het Wonen Zorg Welzijn Loket in Oostflakkee. Het loket zal in de toekomst gesitueerd worden in het nieuwe multifunctionele centrum aan de MelkwegA^an Halenstraat in Oude- Tonge. Er wordt nog gezocht naar een tijdelijke passende locatie voor het WZW loket. Het streven is dat het WZW loket Oostflakkee in april 2006 geopend wordt. De doelstelling van het WZW loket is de rea lisatie van één centraal punt waar inwoners van de gemeente Oostflakkee in het alge meen en de doelgroep van ouderen en gehan dicapten in het bijzonder, terecht kunnen voor al hun vragen op het terrein van wonen, zorg en welzijn. Het loket biedt begeleiding en ondersteuning bij het verhelderen van de vraag van de cliënt en de procedure die kan leiden tot het beantwoorden van de vraag. Het loket treedt op als schakel tussen de vra ger (de cliënt) en de aanbieders van wonen, zorg en welzijn. Het WZW loket vormt de zogenaamde fron toffice waar vragen gesteld kunnen worden over de AWBZ zorg (Algemene Wet Bijzon dere Ziektekosten), zoals verzorging en ver pleging. De verschillende zaken die geregeld zijn in de Wet Voorzieningen Gehandicapten, zoals woningaanpassing, vervoersvoorzie ning en hulpmidden, kunnen via het loket aangevraagd worden. Het is mogelijk om zich via het loket in te laten schrijven voor huisvesting en bijzondere woonvormen, en de burger kan er informatie krijgen over Op de foto van links naar rechts: mevrouw AVerhei] (SWOj en de lieren M. ten Have (wooiigoed Flakkee) W.L.C. Nattekaas (Ebbe en Vloed, voorzitter Platform WZW Oostflakkee) wethouder P. de Vries en E. Jansen (Zuidwester). Op de foto ontbreken de medeondertekenaars mevrouw J. van Eek (Zorg en WeUijn Groep) en de heren M. Troost (Wbv Beter Wonen Ooltgensplaat) en J. de Waal (Wbv Den Bommel). alle welzijnsdiensten in de gemeente Oost flakkee. De aanbieders van wonen, zorg en welzijn fungeren als zogenaamde backoffice. In de backoffice worden de vragen in behan deling genomen en beantwoord. De taak van de medewerkers van het loket is mede erop toe te zien dat de vragen ook daadwerkelijk door de aanbieders worden afgehandeld. Aan het WZW loket wordt gestalte gegeven door de deelnemers in het Platform Wonen Zorg Welzijn Oostflakkee. In het Platform zijn de gemeente Oostflakkee en alle aanbieders van wonen, zorg en welzijn in de gemeente Oostflakkee vertegenwoordigd. Het Platform WZW Oostflakkee is al een aantal jaren actief. De eerste taak van het Platform was het bie den van ondersteuning aan het transformeren van Ebbe en Vloed woongemeenschap voor ouderen te Oude-Tonge, van een traditioneel verzorgingshuis naar woonzorgcomplex(en) met zorgsteunpunt in alle dorpskernen van de gemeente Oostflakkee. Het Platform kent als doel informatie-uitwisseling, onderlinge ondersteuning bij projecten en het initiëren van gezamenlijk beleid voor wonen, zorg en welzijn in de gemeente Oostflakkee. Het Platform fungeert ook als klankbordgroep voor de gemeente bij de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Het Platform meent dat door de realisatie van het WZW loket er een goede service aan de bur gers van Oostflakkee wordt geboden. SOMMELSDUK - Morgen, zaterdag 18 februari, kunt u van 9.30-11.00 uur rommel marktspullen (liever geen grote spullen zoals bankstellen en grote kasten of meubelen) inleveren in gebouw 'Vita Nova' aan de Van Aerssenstraat te Sommelsdijk. Dit ten behoe ve van de te houden gemeentedag op 27 mei rond de Hervormde Kerk te Sommelsdijk. Voor de boedelveiling gaat het om spulletjes uit grootmoeders tijd, curiosa en/of collector items, die u te goed vindt voor een rommel markt maar toch wel weg zou willen doen. Op Witte donderdag, 13 april 2006, hoopt het Opera- en Oratoiiumkoor Zuid-West Neder land uit Middelharnis de Matthaus Passion uit te voeren. Dit indrukwekkende muziek stuk van J.S. Bach (1685-1750) werd vorig jaar voor het eerst door het Opera- en Ora toriumkoor Zuid-West Nederland op Goeree Overflakkee geïntroduceerd in Dirksland en was zeer geslaagd te noemen. Dit jaar zal het concert worden gegeven in de Hervormde Kerk te Middelharnis. De uitvoerende solis ten zijn Mariët Kaasschieter (sopraan). Rena- te Algera (alt). Math Dirks (bas), Sebastian Brouwer (evangelist). Aart Mateboer (tenor). Serge Novique (Christus) en Hans Houtman (orgel). De begeleiding wordt verzorgd door het Randstedelijk Begeleidings Orkest, Het concert staat geheel onder leiding van Bas van Houte. De aanvang is om 19.30 uur, de kerk gaat open om 19.00 uur. Toegangskaar- ten kosten 25 (incl. 1 consumptie) en zijn verkrijgbaar bij de VVV kantoren te Middel harnis (tel: 0187-484870) en Ouddorp (tel: 0187-681789), bij Anne de Bakker te Dirks land (tel: 0187-603752), Betty Molenaar te Sommelsdijk (tel: 0187-486807) en Jan Zuurmond te Ouddorp (tel:0187-681883). OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur nog niet bekend en 18.30 uur kand. J. B. Boesaard, Katwijk aan Zee. Eben-Haëzer: 9.30 uur kand. J. P. Stoel, Kampen en 18.30 uur ds. W. Groe nenboom, Waardenburg - Herv. Gem. (PKN) Locatie infg Dorpstienden: 9.45 uur ds. R. W. van Mourik en 18.00 uur ds. P. Janse, Middelburg - Geref. Kerk (PKN) 10.00 en 18.30 uur ds. L. Kramer - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. G. van Manen - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink, wel- komdienst. GOEDEREEDE - Herv. Gem. (PKN) 10.00 en 18.30 uur ds. F. Hoek, IJsselmuiden - Hersteld Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik en 17.00 en 18.45 uur ds. R. van Kooten, Soest. STELLEND AM - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. W. P van der Aa, Numansdorp en 17.00 uur kand. L. J. Vogelaar. Rotter dam - Geref. Kerk (PKN) 10.00 uur ds. T. Meijer en 18.30 uur ds. P C. Koster - Hersteld Herv. Gem. 11.15 uur ds. J. C. den Toom, Sommelsdijk en 18.30 uur ds. P C. Hoek, Sint Annaland. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Korteweg - Geref. Kerk (PKN) 9.30 uur ds. K. Touwen clir. streettblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)485736 Postbus 8, 3240 AA IWiddelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm'} tarief per mm 0,30; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandagen donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J, Villerius, tel. (0187)471022, e-mall: J.Villerlus@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 10,00 Per halfjaar 19,50 Per jaar €38,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. T. M. van Dijk - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. (PKN) 10.00 en 18.00 uur ds. G. van Meijeren - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Blok Ziekenhuis 14.30 uur ds. J. Willemsen. HERKINGEN - Herv. Gem. (PKN) 10.00 en 18.00 uur ds. J. Maas, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. van Wijk, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting en dankzegging Heilig Avondmaal - Ger, Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur kand. mr. J. Kooij, Barendrecht en 18.00 uur ds. R. W. van Mourik - Lu- kaskapel HDG 10.30 uur ds. T. W. van Bennekom - Exodus (PKN) 10.00 uur ds. R. Steenstra- Remonstrantse Gem. 10.00 uur ds. N. da Costa - CAMA gemeente 10.00 uur de heer H. Wulffraat. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. R. H. Kieskamp, Lienden en 18.00 uur kand. J. A. de Ki'uijf, Oud-Alblas - Geref. Kerk (PKN) 10.00 uur drs. R. Saly en 17.00 uur drs. A. de Kwaadsteniet - Ger. Gem. 9.30 uur (bediening Hei lig Avondmaal) en 18.00 uur ds. G. van manen - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Geref. Kerk (Vrij gemaakt) 9.30 en 17.00 uur leesdienst - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. C. den Toom, voorbereiding Heilig Avond maal en 17.00 uur ds. C. Gielen, bediening Heilige Doop. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. (PKN) 9.30 uur kand. J. A. de Kruyf, Oud-Alblas en 18.00 uur ds, W. Stijf, Meeuwen - Her steld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. J. Boer en 18.00 uur onbekend-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. H. J. Catsburg, Goes en 18.00 uur ds. A. A. W. Boon, Krabbendijke - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Beréa Gemeente 10.00 uur de heer H. J. P. Scheermeijer. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur kand. G. H. Kruijmer, Katwijk - Geref. Kerk (PKN) 10.00 uur ds. D. Vis ser en 18.00 uur drs. J.I H. Becker - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. C. Doorneweerd, bediening Hei lige Doop en 18.00 uur kand. J. Kooij, Barendrecht - Geref. Kerk (PKN) 10.00 uur gecombineerde dienst in Geref. Kerk Ooltgensplaat en 18.00 uur ds. J. C. Westenbrugge. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. (PKN) 9.30 uur ds. A. J. van den Herik, Oene en 18.00 uur ds. A. Belder - Geref. Kerk (PKN) 10.00 uur drs. J. H. Becker (gecombineerde dienst met Geref. Kerk Den Bommel) en 18.00 uur de heer P de Jong - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Hersteld Herv. Gem. 9.00 uur ds. W. Groenenberg, Oud-Beijeriand en 15.00 uur ds. C. Gielen, Middelharnis. LANGSTRAAT - Herv. Gem. (PKN) 10.00 uur ds. J. Reehorst, Piershil. GOEREE-OVERFLAKKEE - Zondag 19 februari a.s. zal er weer een dienst zijn van de interkerkelijke Jeugdkerk G04REAL. De jeugdkerkdienst is er voor alle jongeren vanaf 15 jaar. Roos van Ooik uit Hellevoetsluis zal deze avond spreken, terwijl de band Saxxus uit Bergen op Zoom de muzikale begeleiding zal verzorgen. Na de dienst is er gratis koffie en fris. De jeugdkerk begint om 20.00 uur en wordt gehouden in Het Prieel van recreatie centrum De Staver. GOEREE-OVERFLAKKEE - De KMTP- Groei Bloei, afd. Goeree-Overflakkee, heeft weer een seizoen vol activiteiten gepland. De eerstkomende is een creatieve avond. Docente Anja Moerdijk is bereid gevonden om deze avond te begeleiden. Met haar hulp wordt een mooie eigentijdse cre atie in de vorm van een puntzak van ruim één meter hoog in de zogenaamde lood-look, gemaakt. Dat wil zeggen: er wordt gewerkt met fietsbanden... Op deze avond wordt alleen de puntzak, zonder inhoud gemaakt, zodat iedereen het uiteindelijke resultaat thuis naar eigen inzicht kan vullen met bloe men en/of planten. En alvast voor de agenda: op dinsdag 28 februari, om 19.30 uur is er in het zaaltje van Het Oude Nieuwland, Oude Nieuwlandseweg 11 te Ouddorp een leuke avond. De toegangs prijs bedraagt dan 20 (niet-leden €22,50). Meer informatie hierover is verkrijgbaar bij Willy van de Graaf, tel.: 681027, e-mail: discograaf@wanadoo.nl. Bij haar kunt u zich ook aanmelden. Afdeling 1: M. van 't Geloof-H. Keuvelaar1 - 1 Joh. Wolfert - Jac. Wolfert3 - O J. Knöps-C. van Prooyen1 - 1 Afdeling 2: A. Jelier - M. Poortvliet3 - O C. V. d. Kroon - W. StolkO - 3 OUDDORP - Zondag 19 februari a.s., aan vang 18.30 uur, is er weer een Welkom- Dienst in de Doopsgezinde Gemeente te Ouddorp. Voorganger is ds. J. Smink. Muzi kale medewerking wordt verleend door het Koperensemble, terwijl het Gospelkoor van de Doopsgezinde Gemeente enkele liederen zal zingen. ledei'een hartelijk welkom. AUTOSCHADEHERSTEL ^^^5|fjlifefrgïii J<jöki ZernikeweglO 3241 MG Middelharnis Tel. (0187) 48 72 19 - Fax (0187) 48 24 88 info@bosmanenkalis.nl - www.b05manenkalis.nl Temidden van alle lokale politieke partijen had de lijst BeterVoorStad zeker niet mis staan. In een tijd waatin kleinschaligheid hoog wordt aangeslagen, had een partij die de stadsbeiangen ter harte gaat niet mogen ontbreken. Samen met Nieuwe-Ton- ge had ook gekund, LijstNieuweStad, maar dan gaat het Calimero-ejfect verloren. Nee, een lijst die gaat voor de Parel aan het Haringvliet voldoet aan de grandeur en de grootsheid van het dorp. Een politieke beweging voor en door het volk. Wanneer vertegenwoordigers van BeterVoorStad één of meer raadzetels zouden behalen, ik spreek bewust in meervoud - dat doen andere lokale nieuwkomers ook - en de Stadse vertegenwoordigers hun raadzetels hadden ingenomen, was dat een histori sche ommekeer geweest. Stel je voor. Stad draait 1 januari 1966 terug. Voorbij Slaap stad en Spookstad. Met een kleinstedelijke verkiezingscampagne hadden de belangen behartigers van Stadje droag bróöd menig kiezer aan zich gebonden. Wie heeft er geen baat bij een betere bestrating of een verlicht en aantrekkelijk havenplein? Wie willen er geen voorzieningen voor ouderen zoals een soosruimte en een regeling voor een eerlijke verdeling van de parkeerruim te. Niet lukraak parkeervoorzieningen tref fen zoals in de grote dorpen, maar zien of bestaande parkeerplekken eerlijk verdeeld kunnen worden. Door een klein stukje te lopen kan visite doorgaans op korte afstand van het bezoekadres de 'heilige koe' tijdelijk stallen. Misschien kan er hier en daar wat uitbreiding plaatsvinden. Niet alleen voor bewoners van een bepaalde straat en zeker niet als een stuk openbaar groen door een parkeerterrein met bijbehorend blik of als een dijktalud met een unieke cultuurhis torische waarde door parkeervakken wordt aangetast. Er is al meer dan genoeg blik op de dijk. Beter Voor Stad zou veel zaken daar neer leggen waar ze horen, op het bordje van de burger. De overheid heeft een bescheiden rol en als burgers zelf het initiatief nemen komt dat de saamhorigheid ten goede. Natuurlijk binnen de kaders van de wet en vooral binnen de beperkte ruimte die Stad nu eenmaal heeft. Het lijkt er soms op dat iedere burger direct zicht wil op zijn complete autopark. Dat kan niet en het is niet Beter Voor Stad. BeterVoorStad is je houden aan de 30-kilometerzone in het algemeen en op de Molendijk, de Achter- dijk, de Nieuwstraat en de Vrouwtjesweg, enz., enz. in het bijzonder. Met of zon der matrixbord, menigeen rijdt hier over duidelijk te hard. Veel te hard, zegt mijn zegsman. Beter Voor Stad is niet alleen hardware zoals huizen, maar ook software. Begrip en respect beginnen in de directe omgeving en zijn wederzijds natuurlijk. Hondenbezitters moeten kunnen worden aangesproken op het gedrag, inclusief het poepen, van hun trouwe viervoeter. Beter Voor Stad hoort wel eens van manco's op dat punt. Met de jongeren is niks mis, maar met het zinloos geknetter en het onverant woord hard (auto) rijden wel. Een slogan mag niet ontbreken: tandje minder, dat is Beter Voor Stad. "Ik hoor niet tot de 'schrijfdominees", zo presenteert zich de schrijver van de set boe ken waarover het dit keer gaat. Ze zijn uitge geven door een boekhandelaar die doorgaans ook al niet als uitgever door het leven gaat. Maar het is er allemaal niet aan te merken. Aan de inhoud niet. En aan de fraaie vorm geving niet. Waar heb ik het oog op? Op de tweedelige catechismusverklaring die geschreven is door ds. J. Karels, voorheen predikant van de Gereformeerde Gemeente te Middelharnis en inmiddels geëmeriteerd. De boeken zijn al in 2004 verschenen maar ik kreeg ze eerst enkele weken geleden in handen. Het initiatief tot deze uitgaaf ligt bij een oud- catechisant van ds. Karels. Eigener beweging was deze begonnen om de door hem gehou den preken, die op de band waren opgeno men, op papier te zetten. Toen hij de dominee ermee confronteerde, waren de eerste tien preken al gereed en hij vroeg of hij ermee door mocht gaan. Dat mocht en vandaar nu deze publicatie. Is het uniek, zo'n catechismusverklaring? Nee, zeker niet. Er bestaan er al vele tien tallen, uit vroeger en later tijd. Toch kan ik me voorstellen dat er binnen het kerkver band van ds. Karels behoefte aan is, gelet op de vele vacante gemeenten en de noodzaak van catechismuspreken voor de leesdien- sten. Maar ook voor persoonlijke lezing wil ik deze bundels van harte aanbevelen,. Er is sprake van een eenvoudige maar heldere en (in de goede zin) stichtelijke verklaring. Eerst enkele formele puntjes. Het is aan woordkeuze, enz. wel te merken dat deze preken van de band zijn overgenomen. Ik heb de indruk dat dit tot in detail is aange houden. Een lichte bewerking van het geheel was niet overbodig geweest. Zo worden de punten van de preek ook telkens tweemaal weergegeven, precies zoals het kennelijk is uitgesproken. Jammer dat de indeling in punten niet in de lay-out van de preken zelf terugkomt. Dat had de structuur van de pre ken wat meer zichtbaar gemaakt. Ds. Karels heeft aan de 52 zondagsafdelin gen ook precies 52 preken gewijd. Elke keer dus een hele 'zondag'. Daar is iets voor te zeggen. Zo is het immers vanouds bedoeld. Toch heeft dat nogal wat nadelen. Zo is er een aparte 'zondag' [37] gewijd aan de eed en wel drie volle 'zondagen' [28-30] zijn er besteed aan het Heilig Avondmaal. Daarte genover kan er slechts één keer [20] gepreekt worden over de Heilige Geest en Zijn werk, terwijl de prediking en de tucht samen in één 'zondag' [31] en dus in één preek geperst zijn. Nu over de inhoud zelf. Ik heb, om me daar een indruk van te vormen, een vijftal pre ken doorgelezen. Daarbij is me vooral de pastorale toon van de prediker opgevallen. Ds. Karels volstaat in de leerdiensten niet met een loutere uiteenzetting van de leer. Hij trekt de lijnen door tot op het hart. Dat is ook helemaal in overeenstemming met het karakter van de Heidelbergse Catechismus. Niet voor niets wordt deze aangeduid als het troostboek van de kerk. In zijn preek over zondag 1 omschrijft ds. Karels die troost als "het geluk van Gods volk." Hij zet zich in om de inhoud van dat geluk uiteen te zetten. En daarnaast ook om degenen die dat niet ken nen daarop jaloers te maken. Opvallend is het aantal keren dat hij de jongens en meisjes van de gemeente aanspreekt. Letterlijk in elke preek. Hij doet dat bewogen en inwinnend. Tot het pastorale aspect van de preken behoort ook dat er onderscheidend gepreekt wordt. Ik bedoel daarmee dat de gemeente niet massief benaderd wordt, maar dat rekening wordt gehouden met de geestelijke verschillen binnen de gemeente. Sprak de Heere Jezus immers de tollenaren en zondaren ook niet op een andere wijze aan als de overpriesters en de farizeën?! De scheiding die er door de gemeente loopt, wordt niet genegeerd. Naar aanleiding van zondag 12 bijvoorbeeld wordt de vraag gesteld of we de naam 'Christen' terecht dragen. Of zou het kunnen zijn dat we slechts naamchristenen zijn? Vervolgens wordt de toetssteen aangedragen door mid del van het antwoord dat in zondag 12 wordt gegeven. Als ds. Karels spreekt over Christus, de Zalig maker van zondaren, gaat zijn hart open, zo blijkt me meermalen in deze preken. Dan weet hij als een ware Schriftgeleerde oude en nieuwe schatten te putten uit de Fonteinen des heils. Dat is met name als hij uitleg geeft over de heilsfeiten. Ik noein hier vooral de preek over de opgevaren Koning. Hier wor den in de prediking de sluizen open gezet, opdat de hemelse gaven zouden stromen. Opmerkelijk is dan wel dat het werk van Christus gepreekt wordt als een 'gepast werk', aansluitend bij de nood van ellendige zondaren. Zo bijvoorbeeld in diezelfde preek. "Wie krijgen er nu het meeste van de Heere? De allerellendigsten. De allerannsten..." God als de Kassier van de armen! Heel bijzonder komt dat naar mijn indruk terug in de preek over de vergeving der zon den [zondag 51]. Ds. Karels legt er terecht de nadruk op dat het gebed om de zondenver- geving hier aan de orde komt in het stuk der dankbaarheid. Degenen die zich hier "arme zondaren" noemen, dat zijn degenen die enerzijds weten van schuldvergevende gena de, maar die telkens weer met hun schuld en nood bij de Heere komen. Die niet bij Hem vandaan kunnen blijven. Een opmerkelijke uitspraak: "Verloren zondaar word je in het stuk der verlossing. Maar een arme zondaar word je in het stuk der dankbaarheid. Word je... en blijf je... Tot slot een enkele regel uit het laatste gedeelte van diezelfde preek: "Zoveel te armer dat je in jezelf bent, zoveel te rijker ben je in Christus. N.a.v.: Ds. J. Karels, Uit het Leerboek van vrije genade. De Heidelbergse Cate chismus. Een uitgave van Boek handel Van der Boom, Sommels dijk (telefoon 0187-482614, e-mail boomboek@filternet.nlGebonden in twee delen. 391 383 pag. ISBN 90-80741-63-9. Prijs €64,90. J.M.J. Kieviet Op zaterdag 24 juni a.s. hoopt de Hervormde gemeente van Nieuwe Tonge voor de 23e keer haar jaarlijkse rommelmarkt/verkoping te houden in en rondom verenigingsgebouw 'Elim'. Wie nog bruikbare spullen heeft, zoals meubels, boeken, elektrische appa ratuur, speelgoed, gereedschap,computers, fietsen, e.d., kan deze inleveren op de zater dagen 4 maart, 1 april, 6 mei en 3 juni a.s. van 9.00 tot 12.00 uur. Alles wat u niet meer kunt gebruiken kan op de rommelmarkt nog worden verkocht. De eerste inleverdag is dus zaterdag 4 maart a.s. U kunt uw spulletjes inleveren bij de familie Van Kempen, Oudelandsedijk 4A (de dijk volgen langs graanhandel Van Schelven) of bij Hervormd Centrum 'Elim', Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge. Wie zijn spullen zelf niet kan brengen, bijv. grotere voorwerpen, kan bellen naar de familie Lugtenburg, tel.: 652184. Zo mogelijk worden de spullen dan bij u opgehaald op de daarvoor bestemde dagen. MIDDELHARNIS - Morgen, zaterdag 18 februari, is er weer OJW. Er is dan een zoge naamde culinaire avond, een veel te ingewik kelde term voor een veel makkelijker idee: lekker eten! Om precies te zijn: Chinezen. Voor 6 euro ben je verzekerd van zo'n culi nair avondje! Je moetje alleen nog 'wel even opgeven. Dat kan bij Arend, tel.: 482391. De avond begint om 19.00 uur en wordt gehou den in verenigingsgebouw De Hoeksteen aan de Ring te Middelharnis. NORT Zuid-Holland heeft als doel onderne mers te stimuleren hun kwaliteit te vergroten, en hun bedrijfsvoering te professionalise ren. Ook moet NORT samenwerking binnen de sector bevorderen. "Recreatie, horeca en watersport zijn belangrijke elementen in de regionale economie van Zuid-Holland. Om onze concurrentiepositie te verbeteren zullen we hier blijvend in moeten investeren. In onze Agenda Vrije Tijd 2006-2010 is de overdracht van kennis over kwaliteit via NORT daarom één van de speerpunten", aldus Erik van Heijningen. gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland. NORT Zuid-Holland beschikt vanaf de start over drie adviseurs: Jeroen van de Merwe (consulent recreatie), Mirjam Gom- mers (consulent watersport) en Dominique Tettero (consulent horeca). De consulenten bieden ondernemers ondersteuning bij onder meer het opstellen van een businessplan, scholing, rendementsverbeteringen, duur- zaamheidprojecten en uitwerking van inno vatieve ideeën. NORT is een initiatief van de brancheorganisaties RECRON, HISWA Ver- eninging en Koninklijk Horeca Nederiand. NORT Zuid-Holland werd mogelijk door financiële bijdragen van onder meer de pro vincie Zuid-Holland en de Kamers van Koop handel Rotterdam, Haaglanden en Rijnland. De consulenten van NORT Zuid-Holland zijn gehuisvest in het gebouw van de Kamer van Koophandel Haaglanden en bereikbaar via info@nortzuidholland.nl Meer informatie is beschikbaar op www.nortzuidholland.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 4