4510 Een tipje van de sluier opgeliclit i|I naar school, alleen dan De voordeligste kenkenspeclallstl Reka Service Help elk meisje hebben ze een toekomst unicef# EIIAtlDBI-tllEUWS dagen na oplevering I Bezoek onze website: www.ardikeukens.nl 7er Braak Schuring Benschop Netwerk Notarissen informeert u over de belangrijkste wijzigingen Word nu lid op unicef.nl ^mm Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland Tel. 0166-653448 1. 'Vrij van recht'niet meer voordelig 2. Samentelling van schenkingen en aangiftetermijn gewijzigd 3. Goede doelen betalen geen schenkings- of successiebelasting meer Vrijstellingen schenkingsrecht Schenking ouder - kind 4.342 per kind per jaar (voetvrijstelling, het meerdere wordt belast) Eenmalig verhoogde vrijstelling ouder-kind €21.700 Let op: u kunt in het jaar dat u €21.700 schenkt niet ook belastingvrij het bedrag van 4.342 schenken Overige schenkingen ----------------------------------------------------- 2.606 per jaar (drempel vrij stelling, als er meer wordt geschonken vervalt de vrijstelling) Vrijstellingen successierecht Echtgenoten Ongehuwd samenwonende partners die aan de voorwaarden voldoen Jonge kinderen Oudere kinderen Ouders Kleinkinderen en andere bloedverwanten In de rechte lijn Alle andere gevallen (ook broers en zusters) 507.803 Let op: pensioenrechten kunnen deze vrijstellingen verlagen 507.803 4.342 per jaar indien zij jonger zijn dan 23 jaar; de vrijstelling bedraagt minimaal 8.680 8.680 voor kinderen ouder dan 23 jaar op voorwaarde dat de verkrijging niet hoger is dan 26.038 43.395 8.680 als de waarde van de verkrijging hoger is dan de vrijstelling, vervalt de vrijstelling en wordt de hele verkiijging belast 1.882 Netwerk Notarissen is een landelijk samenwerkingsverband van zo 'n 150 zelfstandige notariskantoren. Dit betekent dat er vrijwel altijd een kantoor bij u in de buurt is. De Netwerknotaris adviseert u deskundig, wijst u op de voofU aanwezige risico's en draagt concrete oplossingen aan. Voor meer informatie zie www.netwerknotarissen.nl. U wilt UW complete huisstijl gedrukt hebben ->^- I Wassen, drogen en vaatwassen y Heeft u vragen over uw Askomachine, reparatie nodig of heeft u interesse in een nieuwe machine, wij komen bij u thuis voor vrijblijvend advies. Bei naar Reka Service, i Askodealer voor West-Nederiand. i Maassluis I Tel. (010) 591 63 44 of (06) 22 40 70 09 Onderwijs- en opleidingsmarkt CSG 'Prins Maurits MIDDELHARNIS - Vorige week dinsdag stond de Prins Mauritsscho- lengemeenschap weer eens flink op de kop. Leerlingen van Vmbo 2 zijn zich aan het oriënteren op de sectorkeuze in klas 3. Het valt niet mee voor 14 jarigen om een beeld te vormen van de vele mogelijkheden die er na het vmbo zijn. Dat is dan ook de reden dat er tezamen met de ROC's (Regiona- leOpleidingsCentra) en vele bedrijven en instellingen uit de regio een grootse onderwijs- en opleidingsmarkt werd georganiseerd. t PAGINA 4 DINSDAG 14 FEBRUARI 2006 "^^^^MË^aHmêaimimB Greeploze designkeuken met veel werk- en bergruimte. Hèt idee voor de ruime keuken. Compleet met korflade, ETNA goskookplaat, 90 cm ETNA schouv/, ETNA koeler en ETNA combimagnetron. Het spoeleiland met rvs spoelbak en stollenwanden Is evenals het kookgedeelte voorzien van multiplex werkbladen. Open: Ma t/m Do. 09.30-18.00 uur. Vr. 09.30-21.00 uur. Za. 09.30-17.00 uur (Tevens 's avonds geopend op afspraak) Keukenbranche o m (O o o i- h- Erven en schenken in 2006 Op 1 januari jl. is de Successiewet gewijzigd met mogelijk ook voor u belangrijke gevolgen. Zo betalen goede doelen geen schenkings- of successiebelasting meer. zijn bepaalde testamenten niet meer fiscaal voordelig en is de aangifteter mijn en de samentellingsregeling voor schenkingen gewij zigd. Verder zijn de cijfers voor het schenkings- en het suc cessierecht 2006 vastgesteld. Het voordeel van de vrij-van-recht-\'erkrijgmg is \er\allen. Het \er- krijgen 'vrij van recht" leverde \'anwege de (nu afgeschafte) gunstige berekeningsmethode in de Successiewet in veel gevallen een belas tingvoordeel op. Om die reden zijn in testamenten vaak goede doelen tot erfgenaam benoemd, naast bijvoorbeeld een familielid. In zo'n testament is vaak bepaald dat het familielid erft '\'rij van recht' en dat het goede doel voor het familielid de successierechten moet betalen. Omdat het voordeel van de vrij-van-recht-berekening is ver\allen, kunnen dergelijke constructies heel anders uitpakken dan in het testa ment was bedoeld. Als u in uw testament de woorden "vrij van recht' of een soortgelijke bepaling aantreft, wordt u geadviseerd contact op te nemen met uw notaris. Vanaf 1 januari jl. geldt dat schenkingen die binnen één kalenderjaar zijn ontvangen, bij elkaar worden opgeteld. Voortaan kan daarom jaarlijks het belastingvrije bedrag worden geschonken. Als er meer dan het vrijgestelde bedrag wordt geschonken dan moet binnen twee maanden na afloop van het kalenderjaar aangifte worden gedaan. Als een goed doel een schenking of een erfenis krijgt, hoeft er geen belasting meer over te worden betaald. Het goede doel moet wel aan een aantal voorwaarden voldoen en moet door de Belastingdienst als zodanig worden aangemerkt. Wist u dat het fiscaal gunstig is voor u om een schenking te doen aan het goede doel? De lijfrenteschenking, een schenking in de vorm van een periodieke uitkering van minimaal vijf termijnen (jaren) gedaan aan een goed doel, is onder voorwaarden aftrekbaar in de inkomstenbelasting. Deze schenking moet dan wel zijn vastgelegd in een notariële akte. Cijfers successiewet 2006 Gebr. de Waal bv Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com L gÏASKO ;iïPS KINDEREN EERST Ouders en leerlingen werden ontvangen door de afdeling Verzorging. Dit is één van de beroepsgerichte afdelingen in klas 3 en 4, die de Prins Maurits in huis heeft. Deze afdeling valt onder de sector Zorg Welzijn. Leerlin gen uit deze sector worden zeer breed voor bereid op een beroep binnen Zorg, Welzijn, Dienstverlening en Sport. Een onderdeel van hun programma is het ontvangen van gasten en het organiseren van de catering. Tezamen met hun vakdocenten hadden zij dat deze avond weer perfect voor elkaar. Het is niet niks om in korte tijd ruim 300 mensen van het nodige te voorzien! 's Middags moesten de aula, vide en garde robe worden leeggemaakt en kon de opbouw van de markt beginnen. De school heeft het hele scala aan afdelingen binnen het Vmbo in huis: de theoretische-, gemengde-, kader beroepsgerichte- en basisberoepsgerichte leerweg, ieder met een geheel eigen leerstijl gericht op een opleiding voor de sectoren Techniek, Landbouw, Zorg en Welzijn en Economie. Daarom wilden zij de leerlingen ook voorlichten over de mogelijkheden bin nen deze sectoren, aldus de heer P.N. Brand- wijk, afdelingscoördinator van het Vmbo 3/4 BBL/KBL. Dit jaar heeft de markt nog nadrukkelijker per sector een eigen plaats gekregen. Dat betekent dat voor iedere sec tor er minimaal 3 bedrijven/instellingen en daaraan gekoppeld het Mbo aanwezig waren. Het leuke is dat de bedrijven/instellingen en ROC's altijd oud-leerlingen en dus inmiddels werknemers meenemen, die heel duidelijk voorlichting kunnen geven met betrekking tot het vervolg na het Vmbo. Nadat alles opgebouwd was, konden de mede werkers genieten van een heerlijke maaltijd. Met gierende zenuwen en in zelfontworpen mode op de cattvalli tijdens tijdens de onderwijs en opleidingsmarkt. (Foto: Pershiiro FliMee) die eveneens door leerlingen van de sector Zorg Welzijn bereid was. Ondertussen waren de leerlingen van de afdeling Mode en Commercie, sector Economie, al druk aan het oefenen voor de modeshow die zij deze avond zouden lopen. Onder de enthousiaste leiding van de vakdocenten werd op de echte catwalk geoefend! Na de opening werden de leerlingen in twee groepen opgesplitst. Leerlingen van Vmbo2 gemengd/therotische leerweg gingen naar de collegezaal om daar de mogelijkheden binnen het Vmbo te horen te krijgen van de schooldecaan. In deze voorlichting kwam het goede contact tussen de verschillende ROC's: Zadkine, Albeda, Zeeland en het Hoornbeeck College nog aan bod. Regelma tig vindt terugkoppeling plaats en krijgt de school informatie over de resultaten van de oud-leerlingen, waarbij opvalt dat de leerlin gen in het mbo goed scoren. Ondertussen konden leerlingen van de beroepsgerichte klassen hun vragen stellen bij de verschillende stands. De leerlingen uit klas 2 konden hun hart ophalen wat betreft de mogelijkheden na het Vmbo en daarbij dus de oriëntatie welke sector ze gaan kie zen. Van hovenier tot rijwielspecialist, van bewegingsleider tot schoonheidsspecialist. van helpende welzijn tot verpleegkundige, van bakker tot assurantieadviseur, zomaar een kleine greep van diegene die de arbeids markt vertegenwoordigden. Na twee ronden voorlichting en een hapje en drankje werd op de catwalk plaatsgenomen. De zenuwen gierden door het lijf van menig leerling. Voor zoveel mensen in de door hen zelf ontworpen kleding rondlopen...?! Een maal op de catwalk ontpopte iedere leerling zich tot waar model. Menig ontwerper uit de Aziatische hoek zou er jaloers op zijn! Naast het talentvolle werk dat ten toon werd gespreid, was er de nieuwe collectie voor het komende seizoen. Belangeloos werd deze collectie beschikbaar gesteld door modehuis Buijsse, Magnifique, Le Joujou en Sporthuis de Bont. Nadat de Hollandse kaasmeisjes het bekende blokje kaas hadden uitgedeeld, was het tijd voor een heus huwelijk. Om een tipje van de sluier op te lichten: de heer Van den Berge trad in het huwelijk met .-Antoinette, die een zelfgemaakte trouwjurk droeg, gemaakt van vitrage die op oma's zolder lag!" Welk vak geleerd kan worden op het mbo en waar de leerlingen op vcorbereid worden in het vmbo, dat konden da leeriingen tijdens deze manifestatie al een Hein beetje beleven!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 2