Volop advies van de Orchideeënspecialist Kerkgebouw maakt plaats voor woningen, winkels en bank Da Vinci College zet op 15 februari deuren open Uitvoering Matthaus Waar kan ik mijn kleding kwijt? eiiahdeh-iiieuws Van levensverhaal tot levensboek Passion in Hervormde Kerk Middelharnis Geloofsopvoeding. een uitdaging IVIooie opbrengst WWZ-Kerstconcert Paul Kieviet concerteert in Singeiiterii Ophalen oud papier Grote zangavond in Hervormde Kerk Tholen De Kop van Goeree Zingt Goedereninzameling voor Goede-spullen-markt Zaterdag 11 februari Nationale Orchideeëndag bij Life Garden tuincentra Openingstijden Kerkdiensten Ger. Gem. ZBERIKZEE - Stichting GeeVer orga niseert op de woensdagochtenden 8 en 22 maart 2006 a.s. een cursus over het maken van levensboeken met mensen met een verstandelijke beperking. De cursus is bestemd voor pastoraal wer kenden, vrijwilligers, medewerkers in de zorg, familieleden en andere belangstel lenden en wordt gehouden in het Muiti Functioneel Centrum in Zierikzee. RIDDERKERK - Op zaterdag 25 februari geeft Paul Kieviet een orgel concert op het beroemde Van den Heuvel-orgel in de Singelkerk te Rid derkerk. Op het programma staan werken van Pachelbel (in verband met diens overlijden 300 jaar geleden), Bach, Mozart (in verband met diens geboorte 250 jaar geleden) en Zwart. Ook speelt hij eigen composities en brengt hij aan het eind van het concert een improvisatie ten gehore. Stellendam Het heeft vrij lang geduurd, maar donderdagmiddag was het zover dat de bouwvergunning voor het te ontwikkelen complex aan de Geldersedijk officieel aan de pro jectontwikkelaars kon worden over handigd. Tevredenheid alom en men verwacht dat het complex over ander halfjaar gereed zal zijn. In het gebouw zal de ClOOO, Slagerij Van Zuidland, een kantoor van de Rabobank en 17 appartementen worden gevestigd. MIDDELHARNIS - Op 15 febru ari organiseert het Da Vinci Col lege zijn jaarlijkse Open Dag. 's Middags van 14.00 tot 17.00 uur en 's avonds van 18.30 tot 21.00 uur kunnen bezoekers op diverse loca ties in Gorinchem, Dordrecht, Rid derkerk en Middelharnis informa tie krijgen over mbo-opleidingen. Die informatie komt van docenten maar ook van bedrijven en van eigen mbo-leerlingen, die tijdens de Open Dag herkenbaar zijn aan een geel t-shirt. Bezoekers gaan in ieder geval met een leuk presentje naar huis. Beroepsopleidingen Een dag meelopen Korting op rijles SimCenter Digitalisering Onderwijs en bedrijfsleven Inburgering Van alle planten op aarde is de orchi dee misschien wel de meest veelzijdige. Deze plant, die in wel meer dan 25.000 soorten op alle continenten voorkomt, weet ons met haar prachtige kleuren en exotische vormen keer op keer te boeien. Al eeuwenlang. Ook in de hui dige groentrends speelt de orchidee een prominente rol. Dankzij de vele soorten en kleuren is de orchidee dan ook geliefd bij jong en oud. Kortom, de orchidee is weer helemaal in. Van oorsprong komt de orchidee met meer dan 25.000 soorten voor op alle continenten op aarde. Dat kunnen tropische gebieden zijn, maar ook de poolcirkel, of dichter bij huis, in ons eigen Europa. Tegenwoordig worden de planten speciaal gekweekt en gedijen daar door uitstekend in onze huiskamer. Een extra interessante eigenschap van de orchidee is de lange levensduur van de prachtige bloe men, mits de plant op de juiste wijze behan deld wordt. En hoewel je zou denken dat een eigenzinnige plant ais de orchidee een speci ale verzorging nodig heeft, valt dat eigenlijk wel mee. Bij Life Garden vertellen ze u er graag meer over. Orchideeëndag bij Life Garden In alle vestigingen van Life Garden kunt u het hele jaar terecht om de mooiste Orchidee- en te bewonderen. En te kopen natuurlijk. Op Zaterdag 11 februari wordt er echter extra aandacht besteed aan deze prachtige plant, op de Nationale Orchideeëndag. Alle tuin centra van Life Garden staan dan volop in het teken van de orchidee. Met opvallende presentaties, een orchideeënspeciali.st en natuurlijk leuke aanbiedingen. De deskundige, atlcomstig van Cameleon Orchideeën, licht u graag voor over de ver zorging en het wel en wee van de orchidee en beantwoordt al uw vragen over deze wereld- plant. Heeft u een orchidee thuis die het wat minder doet, neem hem dan gerust mee. Mysterieus cadeau-idee voor Valentijn Op zoek naar een hip cadeau voor een vriend of vriendin? Naar een designcadeau voor iemand-die-iets-bijzonders-verdient?Ofnaar een mysterieus cadeau om uw Valentijn op 14 februari te verrassen? Dan is een orchidee een goed idee. Orchideeën in de meest felle kleuren brengen een warme boodschap. Met de witte orchidee in een mooie zwarte pot wordt de orchidee een echt design-cadeau voor een modern interieur. Met een pot in bijpassende kleur heeft u altijd een prachtig cadeau in handen. Bij Life Garden vindt u de mooiste combinaties. Kijk voor de openingstijden van de dichts- bijzijnde Life Garden-vestiging op www. lifeengarden.nl. Wilt u meer weten over de orchidee, surf dan naar www.cameleonor- chidee.nl of naar www.nov-orchidee.nl (de site van de Nederlandse Orchideeën Vereni ging). De Stichting De Ondergrondse Kerk (SDOK) houdt zich sinds 1966 bezig met hulpver lening aan de verdrukte christenen in alle delen van de wereld. Daarnaast verleent zij nog steeds hulp in de landen van het voor malige Oostblok. Een onderdeel daarvan zijn de tientallen hulptransporten per jaar naar onder andere Roemenië, Albanië, Oekraïne, etc. Mogelijk zijn er op Goeree-Overflakkee mensen die vragen waar ze hun overtollige kleding kwijt kunnen. Dat kan op vrijdag middag bij de heer D. Otte, Nieuwstraat 1 te Herkingen. Ook zijn postzegels, cartridges, eurocenten, roUators, sanitair- en incontinen- tiemateriaal bij hem hartelijk welkom. Alles wordt door de SDOK-bus opgehaald en door de eigen vrachtwagen weggebracht, zodat er gemiddeld vijftig hulptransporten per jaar kunnen worden uitgevoerd. Voor inlichtin gen kunt u bellen naar de heer D. Otte (0640- 581634) of naar de heer Kruithof van het SDOK-kantoor (0183-561186). U kunt bij de heer Otte ook een prachtige CD van de Bart Burger bestellen. Deze jonge organist speelt op deze CD bewerkingen over een aantal psalmen en geestelijke liederen ten goede van het hulpverleningswerk van de SDOK. Op vrijdag 27 oktober wordt er een zang avond in de kerk van de Geref. Gemeente te Herkingen gehouden ten bate van een hulp verleningsproject van de SDOK. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTI^TIE: tel.(0187)47 1020 e-niall: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,30: contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022, e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal €10,00 Per halfjaar €19,50 Per jaar 38.00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opze^ingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 DIRKSLAND - Zoals u wellicht al hebt vernomen komen op 14 februari Marja Bos en Henk van Dam spreken over geloofsop voeding en de eigen rol van vader en moe der daarin. Er wordt nader ingegaan op de vraag hoe je als ouder komt tot een bepaalde wijze van communiceren en welke reac tie dat oproept bij een kind. Dit alles in het kader van de geloofsopvoeding. Ook wordt er gekeken naar de ontwikkeling van kin deren. Bij verschillende leeftijdsfases pas sen andere manieren van geloofsoverdracht. Marja Bos is orthopedagoge, Henk van Dam is toerustingswerker bij stichting Radar, een stichting die ouders toerust op het terrein van de opvoeding. Beiden kunnen uitste kend vertellen over dit thema. Het is beslist een uitdaging om 'm deze tijd aan kinderen en jongeren het geloof door te geven. Deze echtparenavond kan een aanzet zijn om hier binnen het gezin bewuster mee om te gaan. De avond is bedoeld voor ouders van jonge en oudere kinderen. Het is fijn als u samen komt, dan kunt u er makkelijker met elkaar over doorpraten. De opzet is hier ook naar. U bent hoe dan ook van harte welkom, op dinsdag 14 februari, om 20.00 uur (19.30 uur gaat de zaal open) in verenigingsgebouw 'Onder de Wiek', Ring 57 te Dirksland. De toegangsprijs bedraagt 5 euro p.p. Voor meer informatie kunt u bellen naar de werkgroep echtparenavonden, tel: 0187-609070. OUDE-TONGE - Dinsdag 7 februari, 19.30 uur, ds. J. de Pater. GOLTGENSPLAAT - Donderdag 9 februari, 19,30 uur, ds. G. van Manen (bed. H.D.). leder mens heeft een verhaal over zijn of haar leven. De een is een verteller en praat graag over ervaringen. De ander glimlacht bij een vertrouwd voorwerp of leeft op bij het zien van een foto. In het leggen van contact met mensen met een verstandelijke beperking kunnen levensverhalen een belangrijke rol spelen. Een levensboek is een hulpmiddel bij het gesprek over levensverhalen. In zo'n levensboek staat de persoon zelf cen traal, met zijn/haar unieke verhaal. Bij een boek denken we vaak eerst aan woorden, maar bij het levensboek van mensen met een verstandelijke beperking gaat het vooral om op visualisatie door foto's, platen of voor werpen. Ook kan een levensboek gemaakt worden met muziek, kunnen tastbare dingen en geuren een rol spelen. In de cursus komen verschillende mogelijkheden om te werken met levensverhalen aan bod. In de cursus wordt zowel gewerkt met achtergrondtheorie als met praktische oefeningen. De cursus wordt gegeven in het MuIti Func tioneel Centrum, De Huybertstraat 35 te Zierikzee op woensdag 8 en 22 maart van 9.00-13.00 uur. De cursus kost 35 (cur susmateriaal). De leiding van de cursus is in handen van Anneloes Steglich en Ina Braber. Voor aanmelding of nadere informatie kunt u terecht bij GeeVer, tel. 0113-246370, e-mail: info.zeeland@pkn.nl. Het Kerstconcert van de stichting WWZ- concerten, jl. 17 december in de Hervorm de kerk te Tholen, heeft een netto bedrag opgebracht van 3.600,- (incl. collecte van 1139.75). Deze opbrengst komt ten goede aan het zendingswerk van Evangelist H. Bor in het Belgische Gent. Het was een prachtige avond in een stampvolle kerk. Graag bedankt de organisatie iedereen die een bijdrage heeft geleverd aan het welslagen van deze avond. Ook in 2006 hoopt de Stichting WWZ-Con- certen weer twee concerten te organiseren in de Hervormde kerk van Tholen. Allereerst op 1 april een Passie- en Paascon- cert m.m.v. Herv. gemengde zangver. 'Vox Jubilans' o.l.v. Pieter Stolk, Chr. Mannen koor 'Elim' uit 's-Gravenpolder o.l.v. Jan van Zweden, Jan Mulder en Henk Ruitenbeek (orgel). Aanvang 19.30 uur. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt 6 en voor kin deren t/m 12 jaar 3. De kaartverkoop start op maandag 13 maart. De opbrengst komt ten goede aan het werk van de Stichting 'Onder linge Zorg Oekraïne' (OZO). En op 23 december een Kerstconcert m.m.v. Jongerenkoor 'Jigdaljahu' uit Barendrecht o.l.v. Willem-Arie den Hertog, het Koren- dijks en duivelands mannenkoor o.l.v. Dinant Struik, Henk-Jan Drost en Maurice Veldhui zen (trompet) en Marco den Toom en Stephan Folmer (orgel en piano). Aanvang 19.30 uur. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt 6 en 3 voor kinderen t/m 12 jaar. De kaartverkoop start op maandag 4 december. De opbrengst is voor 'Hulp Christenen Roe menië' (H.C.R.). Voor meer informatie kunt u kijken op web site www.wwz-concerten.nl. Paul Kieviet studeerde aan het Rotterdams Conservatorium Orgel, Kerkmuziek en Theorie der Muziek. Sinds 1984 is hij vaste bespeler van het Meere-orgel in de Hervorm de Kerk te Sommelsdijk, en daarnaast sinds 1990 ook van het grote Leeflang-orgel in de Hervormde Kerk te Middelharnis. Als kerk musicus is hij in het bezit van de eerstegraads bevoegdheid. Rond de beide orgels bouwde hij een bloeiende lespraktijk op. Vele leerlin gen behaalden prijzen op regionale en natio nale orgelconcoursen. Als docent muziekthe orie is hij verbonden aan de Muziekschool Goeree-Overflakkee. Hij geeft vele concer ten, ook voor de radio (EO en NCRV). Cen traal in zijn concertpraktijk staat het werk van Johann Sebastian Bach. Hij werd eerste prijs winnaar aan het Nationaal Orgelconcours te Leiden (1985). Hij studeerde improvisatie bij Arie J. Keijzer, en daarnaast bij Klaas Bolt aan de Internationale Zomeracademie te Haarlem (1986). Naast orgel concerteert Paul Kieviet ook op clavecimbel en clavichord. Het concert begint om 20.00 uur. De kerk deuren aan de Kerksingel staan vanaf 19.30 uur open. De programma's zijn voor 5 ver krijgbaar bij de ingang van de kerk. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. De Financiële commissie van het open Her vormd Jeugdwerk te Stellendam hoopt zater dag 11 februari a.s. weer oud papier op te halen. Het ophalen begint om 9.00 uur vanaf de Molenkade, Nieuweweg en de School straat. Wilt u het papier tijdig en goed gebun deld langs de weg zetten? Op Witte donderdag, 13 april 2006, hoopt het Opera-en Oratoriumkoor Zuid-West Neder land uit Middelharnis de Matthaus Passion uit te voeren. Dit indi-ukwekkende muziek stuk van Johann Sebastian Bach (1685-1750) werd vorig jaar voor het eerst door het Ope ra- en Oratoriumkoor Zuid-West Nederiand op Goeree-Overflakkee geïntroduceerd in Dirksland en was zeer geslaagd te noemen. Dit jaar zal het concert plaatsvinden in de Hervormde Kerk te Middelharnis. De uit voerende solisten zijn Mariët Kaasschieter (sopraan), Renate Algera (alt). Math Dirks (bas), Sebastian Brouwer (evangelist). Aart Mateboer (tenor). Serge Novique (Christus), Hans Houtman (orgel) en het Prins Maurits- koor uit Middelharnis. De begeleiding wordt verzorgd door het Randstedelijk Begelei- dings Orkest. Het concert staat geheel onder leiding van Bas van Houte en vangt aan om 19.30 uur: de kerk is geopend vanaf 19.00 uur. Toeganskaarten kosten 25 (inclusief 1 consumptie) en zijn verkrijgbaar bij de VVV kantoren te Middelharnis (tel.: 0187-484870) en Ouddoip (tel.: 0187-681789), Anne de Bakker (tel.: 0187-603752), Betty Molenaar (tel.: 0187-486807) en Jan Zuurmond tel: (0187-681883). Wethouder Koningswoud bij de overhandiging van de bouwvergunning. Hij wordt geflankeerd door de projectontwikkelaars Bouter van Bogor (links) en Wagleveld van Burgland. Geheel links mevrouw De Bruine van Woningbouwvereniging Dirksland. (Foto: Adri van der Laan) DIRKSLAND - Het heeft vrij lang ker werd. De plaats die vrij kwam toen drie Door Adri van der Laan "Een mijlpaal" noemde wethouder Piet Koningswoud van de gemeente Dirksland de overhandiging van de bouwvergunning voor het woonwinkelcomplex aan de Gelderse- dijk. De ontwikkeling van het project heeft een lange voorgeschiedenis gehad. De aanlei ding voor de ontwikkeling was dat de C1000, die nu nog in het centrum van Dirksland is gevestigd, uit haar jasje groeide en ook de bevoorrading van de winkel steeds moeilij- en een halfjaar geleden de kerk van de Gere formeerde Gemeente verhuisde, bleek ideaal voor het nieuwe complex waar ook de C1000 in wordt ondergebracht. De wethouder prees de beide projectontwikkelaars en Wonin- bouwvereniging Dirksland "dat ze de stoute schoenen hadden aangetrokken". Planolo gische procedures en "heisa over de rege ling voor planschadevergoeding" hebben de voorbereidingen van het project wat langer laten duren. "Maar we kunnen nu met elkaar aan de slag!" aldus een tevi'cden wethouder. Natuurlijk zal het project ook veel verkeer aan trekken, maar in de plannen is voorzien in parkeergelegenheid voor ruim honderd auto's. Ook wordt er een rotonde gecreëerd aan de Boomvliet, waardoor het vrachtver keer de winkels veilig kunnen bereiken. Tijdens de bijeenkomst wees Koningswoud erop dat er veel bouwactiviteiten in Dirks land zijn geweest, zowel in de sectoren woningbouw, zorg, onderwijs als bedrijven. De wethouder verduidelijkte dat de geineen- te bereid is geweest om de ondernemer die zich in het nieuwe complex zal vestigen ook financieel ter wille is geweest in een bijdrage in de verplaatsingskosten. "Daar doen we niet geheimzinnig over". Tijdens de bijeenkomst gaf de heer Wagle veld van Burgland Projectontwikkeling uit leg over de bouw en de planning. Het is de bedoeling dat in maart met de sloop begon nen wordt van de kerk, waarna de bouw in april van start kan gaan en men hoopt deze in de zomer van 2007 af te ronden. Er blijkt nog wel een bezwaarschrift van één van de omwonenden te zijn, maar volgens Wagte- veld is dit voor wat betreft de voortgang van de activiteiten van onderschikt belang. De directeur van Woningbouwvereniging Dirksland, Wilma De Bruine, legde uit dat naast de winkels er achttien appaitementen in het gebouw zullen komen. Deze zullen van een wat meer luxe aard zijn, bestemd om te verhuren aan 50-plussers. Het wor den 'besloten' appartementen zonder tuin, maar waar wel veel vraag naar is. Van de 18 appartementen is er één bestemd voor de Rabobank. Als alles volgens plan verloopt, zal over ruim een jaar een modern complex de plaats heb ben ingenomen van het voormalige kerkge bouw, op een goed bereikbare locatie. Op zaterdag 25 februari wordt er een grote samenzangavond gehouden in de Grote Kerk te Tholen, georganiseerd door de Stichting De Ondergrondse Kerk (SDOK). Aan deze avond werken ook leden van het 'Walchers Mannenkoor' mee. Het orgel zal worden bespeeld door de Mid delburgse organist Peter Sturm. Hij zal het geheel begeleiden en omlijsten met orgelspel en speelt ook enkele orgelsoli. De avond wordt geopend en gesloten door ds. J. Joppe van Sint- Maartensdijk, terwijl SDOK-voor- lichter T.W. Kruithof kort iets zal vertel len over het werk van de SDOK, met name over de hulp aan de straatkinderen in Oost- Europa, India en andere landen. De te hou den collecte is ook voor dit project bestemd. Van zangavond wordt een CD gemaakt, die meteen besteld kan worden. De avond begint om 19.30 uur, de toegang is vrij. De kerk deuren gaan om 19.00 uur open. Wie een gift wil overmaken kan dat doet op Rabobank- rekeningnummer 38 52 87 445 t.n.v. St. De Ondergrondse Kerk te Gorinchem, o.v.v. 'Opvang straatkinderen'. En wie meer infor matie wil, kan bellen naar de SDOK, tel: 0183-561186. In de Hervormde kerk te Goedereede zal zaterdag 11 maart a.s..aanvang 19.30 uur, een massale samenzangavond worden gehouden ten bate van Woord en Daad. Iedereen is har telijk welkom. Nadere berichtgeving volgt. DIRKSLAND - Voor de Gemeentemarkt van de Hervormde Kerk te Dirksland, die gehou den zal worden op zaterdag 9 september 2006 (Monumentendag), wil men een Goede-spul len-markt organiseren. En daarvoor is men natuurlijk op zoek naar goede spullen: spul len die nog heel goed verkoopbaar zijn. Deze kunnen op de gebruikelijke manier worden ingeleverd. De eerste inlevermogelijkheid dit jaar is 11 februari van 10.00 tot 12.00 uur aan de Spuikolk, achter garage Wisse, tegenover Biesheuvel. De volgende inlevermogelijkhe- den zijn 11 maart, 8 april en 13 mei. Mocht u spullen hebben die u wilt laten ophalen, neem dan contact op met Lucas Mandemaker (603262) of met Henk van Putten (601509). Op het gebied van informatieverstrekking en voorlichting is er al het nodige gebeurd. De schooldecaan heeft de afgelopen maanden alle scholen voor vmbo bezocht om de leerlin gen over het onderwijsaanbod te informeren. Daarnaast zijn er de voorlichtingen geweest van het AOB waarbij ruim 1200 vmbo-leer- lingen het Da Vinci College bezocht hebben. Tot slot van al deze voorlichtingsactiviteiten is er nu de Open Dag. Op het Da Vinci College is het mogelijk oin alle beroepsopleidingen te volgen in de sec toren Administratie, Handel, ICT, Techniek, GezondheidszorgAVelzijn en HorecaA'oe- ding. Daarnaast is het mogelijk om avondop leidingen te volgen als Boekhouden, NIMA- ab, computeropleidingen. enz. Nieuw in Gorinchem is de opleiding Facili tair medewerker die in september van start zal gaan. Een aantal van deze beroepsop leidingen kan ook gevolgd worden op de locatie in Wijk en Aalburg. De inhoud van de opleidingen wordt steeds vernieuwd. Bij het zogenaamde competentiegerichte leren wordt meer gelet op vaardigheden en beroepshouding. Het bedrijfsleven verwacht bijvoorbeeld van een autotechnicus dat hij naast het feilloos herstellen van een storing ook een klant correct en zorgvuldig te woord kan staan. Via een belangstellingsformulier, de mee- loopkaart, wordt iedere bezoeker in de gele genheid gesteld om een dag mee te lopen bij één of meerdere afdelingen. Hierdoor kun nen vmbo-leerlingen zelf ervaren hoe het is om een bepaalde opleiding te volgen. Leerlingen die zich voor 1 mei aanmelden bij het Da Vinci College staat nog een aardige bonus te wachten. Ze krijgen 3 praktijkles sen gratis (waarde 90) als ze de rijoplei ding van SimCenter gaan volgen. Bovendien maken ze kans op een van de 5 gratis simu latoropleidingen t.w.v. 350. Een rijoplei ding bij SimCenter begint met interactieve simulatie- en videotraining. Deze trainingen vinden plaats in een speciaal ingericht simu latiecentrum. De rijsimulator traint de leer ling op zijn eigen niveau door middel van een virtuele instmcteur die zijn aanwijzingen en de moeilijkheidsgraad van de lessen aan het niveau van de kandidaat aanpast. Leeriingen krijgen bij het Da Vinci College een eigen digitaal portfolio, een eigen e-mail adres, een leerlingportal, dat toegang geeft tot alleriei informatiebronnen op internet en op het eigen netwerk. Er zijn volop moge lijkheden om samen met klas- of studiegeno ten via het internet te werken aan projecten en opdrachten. Via het digitale leersysteem bouwt iedere deelnemer bovendien zijn eigen digitale portfolio op. Het Da Vinci College werkt intensief samen met allerlei bedrijven en bedrijfstakken. Zo zijn er samenwerkingsverbanden met de metaal-, elektro- en installatiebedrijven. De zorginstellingen bieden stageplaatsen en zijn voor Da Vinci het leerbedrijf bij uitstek. Daar naast zijn er natuurlijk de vele administratie kantoren, winkelbedrijven en groothandels, waar leerlingen werken of stagelopen. Rondom de nieuwe inburgeringswetgeving is heel veel te doen. Het Da Vinci College biedt gemeentes en reïntegratieinstellingen maatgerichte trajecten aan op dit gebied. Dit gebeurt op de hoofdvestiging aait de Mol- lenburgseweg, maar ook op diverse locaties in de regio: Leerdam, Wijk en Aalburg, Har- dinxveld. Werkendam, Woudrichem. Voor meer informatie zie website www. davinci.nl. t

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 2