\J STRUuK Gespecialiseerd brandweerpeloton op Goeree-Overf lakkee IE EiSTRUüK Dirksland sleept, als één van de eerste gemeenten in Nederland, VCA certificaat in de wacht 0900-8844 Nordic Walking verovert Goeree-Overflaicliee Gelijkvormige ongelijlivormigheid innaard Hervormde kerk Dirksland open voor bezichtiging Bijzondere muzikale avond bij Domus orgels Karels Autoschade chr. streekblèd op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Hollandse Delta werkt! j^s^ Visser Visser BARENDRECHT «TEL.0180-642 111 MIDDELHARNIS'TEL0187-617300 GOUDA «TEL.0182-358235 BARNEVELD'TEL. 0342-405 140 "'"Taxatie nodig? Bel onsi (0187) 47 02 72 of (0187)68 45 45 SCHERPE TARIEVEN! Waardering voor kwaliteit gemeentelijke buitendienst In geval van nucleaire, biologische en chemische aanval: Bouwvakker gewond na aanrijding Diefstal benzine uit auto's A^M ook bij Fitness- en Sportcentrum Fit-Upp Nordic Walking Introductielessen www.karels.com t=(ycv^ Speciale aanbieding: Caravanmover compleet gemonteerd inclusief BTW 1995,00 Vrijdag 1 juli 2005 78e jaargang nr. 7418 ledereen die in ons land discrimineert, moet bang zijn. Natuurlijk Is er ook vrijheid van godsdienst en vereniging, maar je moet de grandrechten keer op keer blijven wegen. Ik sta dan ook zeker open voor een betere afbakening van de vrijheid van vereniging ten gunste van het non-discriminatie- beginsel. Oat zijn woorden van onze minister van Bestuuriijke vemieuwing, Pechtold. Hij reageerde vorige week op de pre sentatie van het evaluatieverslag over de afgelopen vijf jaar van de Commissie Gelijke behandeling. De voorzitter van die commissie, mr. A.G. Castermans, bepleitte de Algemene Wet Gelijke Behandeling zo aan te passen dat verenigingen intern geen onderscheid meer kunnen maken naar geslacht of ras. Aanleiding tot dat pleidooi was onder andere het feit dat vrou wen geen lid kunnen worden van de SGP. Daarvoor beroept deze partij zich op de Bijbel. Voordat dit als achteriijk wordt terzijde gelegd, andere (christelijke) partijen deden dal wat betreft dit onderwerp tot een jaar of vijftig geleden net zo. De teksten waarop men zich in den brede beriep, zijn niet veranderd, de uitleg daarvan kennelijk wel. De SGP is een vereniging. In de statuten is verwoord wie er lid kunnen wor den. Dat waren in het verieden, ook bij andere partijen, zo vanzelfsprekend "mannen" dat dit niet eens werd vastgelegd. Het tij is echter gekenterd, nu stelt men zich volgens velen buiten de democratische weri(elljkheid door vrouwen te wei geren als lid. Duidelijk is dat de partij daar niet groter door wordt. Duidelijk is ook dat het een ieder die het er niet mee eens is naar een politieke concurrent kan gaan. Het blijft ech ter een doom in het oog, ook al omdat men wel aanvoelt dat wat in de statuten staat, in feite een mening is die verder gaat dan alleen maar de SGP. Er ligt een visie op de verhouding van man, vrouw en gezin in de samenleving aan ten grondslag. Waar het in de opmerkingen van de heren Castermans en Pechtold om gaat, is dat zij eigenlijk vinden dat er "geen ver borgen stukken in onze maatschappij mogen zijn waardoor discriminatie mogelijk is." Die stukken zijn er wel: de vrijheid van vereniging en de vrijheid van godsdienst. Een vereniging van politiek gelijkgezinden? Prima, maar er mogen geen voorwaarden aan het lidmaatschap gesteld worden. Over de vrijheid van godsdienst wordt nog gezwegen, maar dan moet die wel in het privé-domein worden uitgeoefend. Duidelijk is: én de heer Castermans én minister Pechtold neigen sterk naar het primaat van artikel 1 van de Grondwet. Eerst het anfi-discriminad'ebeginsef en daarna de rest. Artikel I is de koepel, de ander artikelen vallen daaronder. Dat is momen teel niet zo, maar er wordt soms gesproken alsof het al zover is. Er blijft een vraag zweven die niet beantwoord is of wordt. In een persartikel over deze zaak wordt gesteld dat de minis ter zegt blij te zijn dat er in Nederiand geen gelijkvonnige samenleving meer is. Hij mag aantonen wanneer die er wel geweest is. Waarschijnlijk wordt bedoeld een samenleving waarin een maatschappelijke stroming zo dominant was dat andere niet aan hun trekken konden komen. Die wer den dus gediscrimineerd. Zo absoluut is het nooit in onze geschiedenis geweest. Natuuriijk ligt het tegenargument om de hoek dat de SGP uiteindelijk een samenleving wil hebben die zich laat gezeggen door Gods Woord. Dan moet daartiij ook gezegd worden dat die partij daar de democratische weg voor heeft gekozen: geen revolutie, maar tegen revolutionair gedachtegoed het evangelie, in de hoop dat mensen er door getroffen zullen worden en deze partij zullen kiezen. In een seculiere samenleving is dat razend moeilijk. Zeker als alles wat niet strookt met wat voor gangbaar doorgaat, als dis criminatie kan worden weggeschreven. Noem een politieke partij die niet de grootste wil worden. Dat wil zij omdat haar visie op mens en samenleving als de beste wordt gezien. Dat heeft altijd gevolgen voor degenen die niet zo denken. Moet dat discriminatie heten? Minister Pechtold zegt dat Nederiand geen gelijkvormige samenleving meer is. Zijn partij (D66) beijvert zich om alles wat met religie te maken heeft te bannen uit het openbare leven. Zeker weten dat dit leidt tot een gelijkvormige samenleving. Tegen die tijd kun je geen politieke uitgangspunten en idealen meer hanteren, maar ontaardt het politieke handweri( in bureaucratie. Er is dan een pluriforme Nederiandse bevolking: een verzameling van individuen, ieder met een eigen mening. "Wie anders denkt dan ik, discrimineert." De politieke ideologie moet juist terug. Dat zal de scheidslijnen tussen partijen beter marineren (zonder het veiwijt van discriminatie), maar de kloof tussen politiek en burger dichten. Jr WNSS finattcf house» f Hypotheken Cs? Verzekeringen £sf Onroerend f goed 6f Beleggen ^Advies Tel. (0187) 48 78 49 Ook deze zomer zal het kerkgebouw van de Hervormde gemeente in Dirksland weer te bezichtigen zijn. In de periode van 2 juli t/m 13 augustus zal iedere zaterdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur dit mooie kerkgebouw geopend zijn en zijn belangstellenden wel kom. Tijdens deze uren zullen er vrijwilligers in de kerk aanwezig zijn die u het nodige kun nen vertellen over de historie en het interieur van de kerk. Ook zal op deze zaterdagen het fraaie bijna 200 jaar oude en pas gerestau reerde Künckel-orgel worden bespeeld door wisselende organisten uit de regio (nu en dan afgewisseld met trompet). waterschap Nieuws van uw waterschap Kijk verderop in deze krant. Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Knöps BV - Langewtfg 113 - 32^5 KG Somme\stS}k 0157 A7b767 Akkerdaaï BV - Ktoosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 liJiiiHaUiiiiii MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchennsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 REG I STER ACCOUNTANTS ^g^ 2 beëdigde/gecertificeerde ERA makelaars/taxateurs r NVM Op de foto de medewerkers en de betrokken ambtenaren van de buitendienst, namens wie wethouder Koningswoud (rechtsachter) het behaalde kwaliteitscertificaat in ontvangst nam. iFoio: Persburo Flakkee) In het gemeentehuis van Dirksland heeft wethouder P.J. Koningswoud afgelopen woensdag het door de buitendienst van de gemeente behaalde VCA-certificaat in ontvangst mogen nemen. In het kader van een goed personeelsbeleid wordt in het bedrijfsle ven steeds meer gekeken naar aspecten als veiligheid, gezondheid en milieu. Om aan redelijke eisen op deze punten te voldoen, wordt steeds vaker een VCA certificaat behaald. Omdat ook de buitendienst van de gemeente gezien kan worden als een bedrijf, werd besloten om ook voor deze dienst een VCA certificaat te verwerven. Immers, daar de gemeente van de aaimemers die voor haar werken een VCA certificaat eist, was het niet onredeüjk dat de gemeente zelf ook aan deze eisen zou voldoen. In eerste instantie werd het voltallige perso neel van de buitendienst opgeleid voor het persoonlijke VCA certi ficaat. Daarnaast behaalden de leidinggevenden het VCA certificaat voor leidinggevenden. Tenslotte zijn, voor zover dat nog nodig was, ook de werkplaats en het gereedschap van de buitendienst aangepast aan de eisen die op het gebied van veiligheid, gezondheid en milieu worden gesteld. En afgelopen woensdagmiddag kon wethouder Koningswoud met enige trots het certificaat in ontvangst nemen uit handen van de heer Emmer van opleidingsinstituut Bol. De gemeente Dirksland is daarmee één van de eerste gemeenten in Nederland die het VCA certificaat hebben behaald. GOEREE-OVERFLAKKEE - Zestien mensen van ver schillende korpsen op het eiland hebben vorige week vrijdag examen gedaan als gaspakdrager. In Nederland worden zes zogenaamde NBC pelotons geplaatst, die elk in hun gedeelte van het land grootschalige ontsmetting kan verzorgen. Het is best wel uniek dat één van die pelotons gevormd wordt door de brandweerkorpsen van Goeree-Overflakkee. De eerste 16 gaspakdragers legden hun examen af onder tropi sche omstandigheden. Normaal gesproken is zo'n examen al zwaar en warm, maar met de temperaturen van afgelo pen vrijdag was het wel uitzonderlijk. Sinds het einde van de Koude Oorlog leek de NBC-dreiging afge nomen. Maar na de terroristische aanslagen van 11 september 2001 (New York - VS) en 11 maart 2004 (Madrid - Spanje) houdt ook Nederland weer rekening met de mogelijkheid van terroristische aan slagen met nucleaire, biologische en chemische middelen (NBC). Gelukkig komen terroristische aanslagen niet vaak voor. Het lasti ge is dat er daardoor weinig adequate ketmis en ervaring is bij de brandweerkorpsen in Nederland. Om deze opbouw te borgen heeft het Ministerie van BZK besloten om een nieuwe organisatie onder te brengen bij zes zogenaamde Steunpuntregio's (SPR). Eén van deze SPR is de regio Rotterdam-Rijnmond. Deze regio verleent bijstand aan de brandweerregio's Zuid-Holland Zuid, Zeeland en het westelijk deel van Noord-Brabant. Het door de regio Rotterdam-Rijnmond te leveren peloton bestaat uit totaal 40 brandweermensen uit acht brandweerkorpsen op Goeree- Overflakkee. Het materiaal, bestaande uit een ontsmettings- en een bevoorradingscontainer, zal eveneens op Goeree-Overflakkee worden gestald. De ontsmettingscontainer bevat vier douches en gescheiden kleed/doucheruimtes voor mannen en vrouwen. De totale lengte van de 'ontsmettingsstraat' bedraagt 30 meter De bevoorradingscontainer is gevuld met o.a. 60 chemiepakken, 20 gaspakken en 20 ademlucht- toestellen, verschillende soorten meetapparatuur, ontsmettingmateri- alen en -middelen en voor 250 personen reservekleding. De pelotons hebben vooral een taak bij grootschalige burgerontsmet- ting, hebben tevens specifieke NBC-kennis en kunnen eventueel extra materieel aanleveren als beschermende kleding en extra meetappara tuur voor korpsen alwaar een inzet gevaarlijke stoffen moet plaats vinden. Een ontsmettingspeloton bestaat uit 16 brandweerlieden o.l.v. een Officier van Dienst (ontsmettingsleider) en wordt geadviseerd door een adviseur gevaarlijke stoffen. In totaal kan het peloton 50 tot 100 slachtoffers per uur - afhankelijk van de zelfredzaamheid en mobiliteit van de slachtoffers - ontsmetten. Het ligt in de bedoeling dat het peloton per 1 januari 2006 gereed is voor inzet. DIRKSLAND - In de showroom van Domus orgels op bedrijventerrein De Watertoren vindt vanavond een muzikaal evenement plaats, dat voor velen een bijzonder aantrek kelijk gebeuren zal zijn. De musici Adrie Vrijhof en Arjan Huizer, medewerkers van Domus, improviseren op speciale wijze op de verschillende Domus orgels, in combinatie met piano, terwijl Fryda Huizer op de panfluit voor een fraaie afwisseling in klankkleuren zorgt. De orgel- en pianoklanken zijn uiteraard digi taal. Er wordt immers gespeeld op digitSe instrumenten met 'samples' van echte instru menten; alleen de panfluit is deze avond een echt instrument. De demonstraties beginnen om 19.30 uur. De toegang is gratis. e Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS - Een 36-jarige man uit Eindhoven is maandagochtend omstreeks acht uur gewond geraakt na een aanrijding achter d'n Diek. Het slachtoffer stond te praten met een 50-jarige bestuurder van een bestelbus uit Hoedekenskerke over werk zaamheden waar zij mee bezig waren. Toen het gesprek was afgerond, reed de bestuur der van de bestelbus met aanhangwagen weg en werd de 36-jarige man geschept door de aanhangwagen. Hij liep onder meer hoofdletsel op en werd door ambulanceper soneel overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. OUDDORP - Dmsdagochtend werd ont dekt dat er benzine was gestolen uit auto's die geparkeerd stonden aan de Ouddorpse Haven. Onbekenden hadden het klepje van de tankdop geforceerd en haalden de brand stof uit de tank. Dit gebeurde bij 5 zo'n 5 auto's. De poütie van het district De Eilanden stelt een nader onderzoek in. GOEDEREEDE - Sinds enige weken heeft het Therapie Bewegingscen trum Goeree haar deuren geopend voor de sport Nordic Walking. Het belang van gezond bewegen staat binnen het centrum steeds centraal. Fysiothera peute Gabriella van Loenen volgde de opleiding tot INWA Nordic Walking instructrice en heeft reeds verschillende introductielessen aan belangstellenden gegeven. Het enthousiasme voor deze manier van wandelen met wandelpoles is groot. Er zijn verschillende cursussen gestart van 6 lessen waarin iedereen de kunst van deze manier van lopen onder de knie kan krijgen. Het afgelopen jaar heeft Nordic Walking bewezen dat het een ideale activiteit is voor jong en oud, met of zonder lichamelijke beperkingen en ongeacht het fitnessniveau. Een prettige manier om in een groep of indi vidueel te wandelen en in de buitenlucht aan conditie en welzijn te werken. Door de bege leiding van een fysiotherapeute is Nordic Walking voor mensen met een fysieke beper king zeer goed toegankelijk. Nordic Walking kent 3 niveaus: Sport-, Fit ness- en Gezondheidsniveau. Tijdens Nordic Walking gebruik je poles (stokken), waar door doet het bovenhchaam - anders dan bij gewoon wandelen - volop mee tijdens deze activiteit. Met behulp van intensieve inzet van de wandelpoles worden rug-, buik-, bil-. schouder- en armspieren effectiever gebruikt in vergelijking met gewoon wandelen. Bij goed uitgevoerde techniek wordt 90% van de spieren van het lichaam gebruikt, waar door de doorbloeding verbetert en de longac tiviteit toeneemt. Voor het bereiken van het optimale resultaat en een prettige en ontspan nen manier van wandelen is het volgen van enkele lessen een noodzaak. Ten opzichte van gewoon wandelen geeft Nordic Wal king 46% meer energieverbruik waardoor het calorieverbruik toeneemt, verminderde spanning in nek- en schoudergebied en een optimale balans waardoor heupen en knieën ontlast worden. Het is de ideale sport om te gebruiken voor gewichtsvermindering, fysieke fitheidverbetering en training van het uithoudingsvermogen. Bent u nieuwsgierig geworden naar Nordic Walking, dan kunt u meer informatie vinden op website www.nordicwalking.nl. Fitness- en Sportcentrum Fit-Upp biedt spe ciale introductielessen aan onder leiding van de INWA gecertificeerde Nordic Walking instructrice. De deelnamekosten voor deze introductieles bedragen 12,50, inclusief het gebruik van wandelpoles en een kopje koffie of thee na afloop. Er is een maximum aantal deelnemers voor deze lessen bepaald. Nieuwe cursussen van 6 lessen starten bij voldoende deelname. Voor opgave of meer informatie kunt u terecht bij Fitness- en sportcentrum Fit-Upp, Charbonstraat 11, 3252 AE Goedereede, tel.: (0187) 498550, e-mail: info@therapie-goeree.nl. website: www.therapie-goeree.nl. Ook voor Caravan schadeherstel en onderhoud Langeweg 38,3244 BH Nieuwe Tonga Tel. (0187) 65 13 96 CARAVAN-EN CAIifPEHSERVICE EJROGAR/mEBemUF Voor meer informatie zie onze website: www.caravanschadeherstel.nl Uw caravan moeiteloos op z'n plaats met duim en vinger

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1