kaarten COAS sponsort Sparta NIEUWE BOEKEN Bijeenkomst Foke Stribos in 'Uit de Kunst' a€ Themadienst met Remco Hakkert in Doopsgezinde gemeente Spelen met (Droppie)water op internet Goedereninzameling werkgroep Uzon Flakkees Damkampioenschap Deel twee van volleybal seizoen gestart voor Les Deux Intermezzo Nare smaak! bouwvergunningen? Praatbijeenkomsten voor agrariërs NieuwjaarS'/verkiezings- bijeenkomst CDA Goedereede EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Bijeenkomst 'Vrouwen rondom Goeree' Christenvrouw Dirksland Jongeren welkom tijdens open repetitieavond 'Con Amore' Feest is een reden voor Ophalen oud papier Melissant Welke principes kent Middelharnis bij beoordeling Bingo te Ooitgensplaat Bijeenkomst mannen- vereniging 'Gomarus' Verkoop 3D-materialen in De Staver Kerkdiensten Ger. Gem. VROEGINDEWEIJ VAN DER BOOM OUDDORP - In de Doopsgezinde Gemeen te, Dorpstienden 3 te Ouddorp, wordt zondag 22 januari de tweede themadienst van dit jaar gehouden. Voor deze dienst met als thema 'Er zit muziek inis de bekende solist, compo nist en dirigent Remco Hakkert uitgenodigd. De liederen van Remco Hakkert worden graag gezongen door diverse jongerenkoren en ook steeds meer gemengde koren beginnen zijn werk te ontdekken. Een carrière in de muziek was voor Remco Hakkert vanzelfsprekend; muziek was zijn grote passie, zodat eventuele andere interessen verbleekten. Het verlangen om de muziek op te dragen aan Hem die de muziek gemaakt heeft, bracht hem bij de sos- pel. In !997 bracht Remco de CD 'We will love Him' uit, waarop 4 van zijn koren zijn composities ten gehore brengen. Remco diri geert de koren en zingt alle solo's. In 2000 kwam Remco's eerste solo-CD 'Alone and yet' uit, in 2001 gevolgd door 'See if I care'. Op deze CD introduceert Remco het Centre Gospel Choir, een gedreven groep zangers met een prachtige sound. Dit koor zal vaker te horen zijn, zowel op Remco's toekomstige CD's als ook op diverse van zijn optredens. Met de CD 'De kracht van Uw liefde' brengt Remco in 2003 een lang gekoesterde wens in vervulling. Al lang zocht hij naar de juiste vorm om de hem zo dierbare 'oude' Neder landse liederen vast te leggen. Gecombineerd met nieuwe, eigen Nederlandstalige num mers, heeft hij die vorm gevonden. Zowel in de kleinst denkbare bezetting (zich zelf begeleidend op de piano), als in samen werking met bijvoorbeeld het Metropole Orkest, brengt Remco zijn composities ten gehore. Regelmatige optredens op radio en televisie maakten de composities van Remco Hakkert steeds meer bekend. De Doopsgezinde Gemeente nodigt u har telijk uit deze dienst bij te wonen, aanvang 18.30 uur. CDA Goedereede organiseert zaterdag 21 januari a.s. een nieuwjaars-Zverkiezings- bijeenkomst in verenigingsgebouw 'Dorp stienden' te Ouddorp. Aanvang 16.00 uur. Tevens zal dan het verkiezingsprogramma 2006-2010 worden gepresenteerd. Tijdens de bijeenkomst kan worden gediscussieerd en over het programma worden gedebatteerd met de CDA kandidaat-raadsleden en met het Tweede Kamerlid mr. drs. Jan de Vries. "Als u betrokken bent en actief wilt mee doen zal het een levendige en nuttige discus sie kunnen worden. Wij zijn er klaar voor!", aldus het CDA. "We hadden immers beloofd het anders aan te pakken, naar u te luisteren, u te betrekken. Welnu dan is dit dé gelegen heid. Want de lokale politiek gaat ons alle maal aan! En natuurlijk hebt ij een mening! Laat uw mening daarom nu eens horen en zeg niet: het helpt toch allemaal niets! Wij zouden dingen graag anders willen, maar dat kan alleen met de hulp van onze burgers. Wat ook actueel is en nogal leeft onder ons is het plan met betrekking tot de aanleg van een Zeereservaat op de kop van Goeree. Hoewel er nog geen besluitvorming is en nog wordt nagedacht of realisatie eigenlijk wel moge lijk en wenselijk is, zouden wij wel willen weten wat hierover de mening van de burger is", zo roept men op. Na de discussies is er nog een informeel samenzijn met een brood je en aansluitend een wijnproeverij. Voor de broodje(s) en de wijnproeverij wordt wel een kleine vergoeding gevraagd. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA IMiddelharnls Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)471020 e-mall: Algemeen(S)gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,30: contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. ViUerius. tel. (0187) 471022, e-mail: J.Villerlus@gebr-dewaaI.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNE]VlENTEN: Per kwartaal €10.00 Per halfjaar 19,50 Per jaar 38,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opze^ingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMJMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 DORDRECHT - Droppie Water gaat namens waterschap Hollandse Delta en negen andere Nederlandse water schappen online. Veel kinderen in Nederland kennen Droppie al jaren als vertegenwoordiger van de water schappen. Tot nu toe had deze Belang rijke Nederlander nog geen eigen website. Vanaf 18 januari komt daar verandering in! Waterschappen kennen als geen ander de kansen en de bedreigingen van ^ater. Toen, nu en straks: Water en Nederland waren, zijn en blijven nauw met elkaar verbonden. Een reden voor veel waterschappen, waaronder waterschap Hollandse Delta, om ruim aan dacht aan watereducatie te geven. Droppie is daarbij een enorme hulp: hij laat basisschool kinderen met lespakketten en stripboekjes spelenderwijs kennismaken met alle facetten van water. Zo leert Droppie kinderen hoe je water zuivert in een rioolwaterzuivering en dat dijken en duinen nodig zijn om Nederland 'droog' te houden. Maar ook dat het heerlijk spelen is in en met gezond en schoon water. De website vult op speelse en leerzame wij ze de watereducatie van Droppie aan, zowel thuis als op school. Website www.droppiewater.nl is een site voor alle kinderen van 4 tot 12 jaar. Kinde ren kunnen kiezen voor hun eigen niveau: groep 1, 2 en 3 - groep 4,5 en 6 - en groep 7 en 8. De moeilijkheidsgraad en de infor matiedichtheid is aangepast aan het niveau van de groep waar het kind voor kiest. De jongste kinderen worden door Droppie al pratend door de website geleid. Bij de oudste kinderen is Droppie nog slechts een icoon tje. Verder is er voor ieder niveau informatie over allerlei waterzaken. Kinderen kunnen al 'klikkend' de informatie ontsluiten. Voor kleuters zijn er liedjes en kleurplaten. De oudere jongens en meisjes kunnen een spannende quiz spelen. Naast algemene informatie over de waterschappen en water kan iedere bezoeker bekijken wat er bij hem in de buurt speelt op watergebied. OUDE-TONGE - Op zaterdag 21 januari houdt de Werkgroep Uzon wij weer een inza meling van goederen voor de zustergemeente Uzon in Roemenië. Van 10.00 tot 12.00 uur staan zij klaar op het inzameladres aan de Stationsweg 2a (Osseweijer B.V.) te Oude- Tonge om uw spullen (schoon en heel) in ontvangst te nemen. De werkgroep maakt u attent op het collectebusje voor uw (vrijwil lige) bijdrage in de transportkosten. Als u vragen of opmerkingen heeft, kunt u (graag vóór 21.00 uur) bellen naar contactpersoon de heer G. Groenendijk, tel: 641934. GOEDEREEDE - De vereniging 'Vrouwen rondom Goeree' organiseert een avond 'Van vrouw tot vrouw'. Hiervoor is mevrouw L. Sandee uitgenodigd, die als vrijwillig ster in Afrika heeft gewerkt. Aan de hand van dia's komt zij haar bijzondere verhaal vertellen. Doordat zij in contact kwam met mensen die leven in een andere cultuur met andere waarden en normen, kreeg zij een nieuwe kijk op het leven van de vrouwen. Vooral de tegenstellingen, hoe de vrouwen in Afrika en in Nederiand leven, wil mevrouw Sandee vertellen. Het beloolf een boeiende avond te worden en u wordt getrakteerd op een Afrikaans hapje. Iedereen wordt van harte uitgenodigd op woensdag 25 januari in verenigingsgebouw 'Oostdam' te Goede reede. Aanvang 20.00 uur. Voor niet-leden van 'Vrouwen rondom Goeree' bedraagt de entree 3 euro per persoon. Op woensdag 18 januari hoopt de Christen vrouw afd. Dirksland weer bijeen te komen in verenigingsgebouw 'Onder de Wiek' te Dirksland, aanvang 19.45 uur. Verpleeg huisarts van 'De Samaritaan' de heer J. van Kempen zal dan spreken over het onderwerp 'Palliatieve zorg in het verpleeghuis'. Gas ten en leden zijn hartelijk welkom. Met de leden van de vereniging zal deze avond, de eerste van het nieuwe jaar, worden begon nen met een broodmaaltijd, die om 17.30 uur aanvangt. MELISSANT - Jongeren, het is weer zover! Ben jij zanglustig, stap dan donderdagavond 19 januari a.s. vrijblijvend binnen bij het Christelijk Jongerenkoor 'Con Amore', in verenigingsgebouw 'Melishof' te Melissant en proef de sfeer van het koor. Neem gerust ook vrienden en vriendinnen mee. De repeti tieavond duurt van 19.45 fot ca. 22.00 uur. Uitslag van de derde ronde, gespeeld op 11 januari 2006. C. Tanis - D. WolfertO 2 H.H. Verolme-R Leroy0-2 M. Goedegebuur-A. van Huizen2-0 J.A. Dekker - J. Kruik2 - O J. van Koppen-1. Mackloet0-2 Joh. Wolfert -A. de Mik2 - O I. Koese - H.M. Floresteijn1 - A. Jelier-J. van Hoorn0-2 Jac. Wolfert - J. van den Ouden1 - R. Jacobs-B. Visbeen0-2 Waren het er de vorige keer nog vijf die aan de leiding gingen, daarvan zijn er nog drie van overgebleven, te weten D. Wolfert, M. Goedegebuur en RLeroy. De wedstrijd van Tanis tegen D. Wolfert leek lange tijd op remise uit te draaien, totdat Tanis een keer verkeerd sloeg. En toen was het in een ommezien met hem gebeurd. Goedegebuur is nog steeds in de race voor het kampioenschap. Niet omdat hij zo'n bril jante partij speelde, maar omdat hij net wat minder fouten maakte dan zijn tegenstander. Verolme en Leroy speelden een erg ingewik kelde partij. Daarbij maakte Verolme in het middenspel een fout, die hem een schijf kost te. Toen hij even later weer in de fout gino, was de zaak beklonken. Hoewel Kruik een veelbelovende speler is. was Dekker toch een iets te zware tegenstan der voor hem. Dat kwam ook tot uitdrukking in de uitslag. Van Koppen heeft het Mackloet even wat las tig gemaakt, maar het duurde niet zo lang of hij moest zijn meerdere in hem erkennen. Joh. Wolfert en De Mik speelden een leuke partij. Toch kwam de sportieve De Mik al gauw tot de ontdekking dat zijn tegenstander net iets meer in zijn mars had dan hij. Koese en Floresteijn hebben elkaar van het begin tot het eind in evenwicht gehouden. En dan kan het haast niet anders of het wordt remise. Jelier, die een goede partij speelde, moest in zijn wat meerervaren tegenstander zijn meer dere erkennen. Toch belooft deze speler, die nog maar vrij kort geleden voor het damspel gekozen heeft, een geduchte tegenstander te worden. Zowel Jac. Wolfert als Van den Ouden zijn een paar knappe spelers. Een uitslag was niet te voorspellen. Het werd remise. Deze uitslag geeft de verhouding het beste weer. R. Jacobs had z'n avond niet. Hij moest aan treden tegen de kampioen van vorig jaar. Dan moet je wel van goeden huize komen om er wat van te maken. Dat lukte hem niet. De vierde wedstrijd vindt plaats op woens dag, 1 februari in het clubgebouwtje van de Damvereniging te Dirksland, naast de Victo- riahal aan de Philipshoofjesweg. Huisdammers, jong of oud, die belangstel ling hebben voor deze vredelievende denk- sport zijn hartelijk welkom om een kijkje te komen nemen. Aanvang half acht. Gebr. de Waal bv Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dev\;aal.com In Melissant wordt zaterdag 21 januari het oud papier weer opgehaald voor de Hersteld Hervormde gemeente aldaar. Het ophalen begint om 9.00 uur. Wilt u het papier tijdig en goed gebundeld aan de kant van de weg zetten? MIDDELHARNIS - Volleybalvereniging Les Deux Intermezzo is begonnen aan het tweede deel van de competitie. Heren 1 speelde gelijk in Rotterdam tegen directe concurrent Fusion 3; dames 1 verloor van Volley Zuid 3 en staat nu op plaats 9 in een middenmoot die begint bij nummer 4, het zelfde Volley Zuid. Dames 2 blijft op koers voor het kampioenschap. Tegen de nummer 4 uit de poule. Spirit uit Barendrecht, werd een goede wedstrijd gespeeld. Dit kwam omdat Spirit redelijk volleybal speelde zonder al te veel 3e-klassers. De eerste set verliep nog stroef: 22-25. De stijgende lijn, die zich aan het eind van de Ie set aftekende, zette zich voort in de 2e en 3e set: 12-25 en 9-25. De aanvallers konden zich uitleven in deze sets, waarbij Maaike vaak en hard scoorde door het midden, goed bediend door de spelver- delers. De dip die wel eens komt na een 3-0 voorsprong, werd nu op tijd ingedamd, 5-1 achter, en de laatste set werd gewonnen met 15 -25. Bij Dames 2 speelden mee: Marloes Groeneveld, Amber van Zijp, Maaike Ghij- sels, Judith Zoutendijk, Marise van Has- sent en niet te vergeten Imanda Brooshoofd. Coach is Ed van der Sluijs. Overige uitslagen: De Drieslag 1 -Heren 21-3 King Capelle 2 - Meisjes A4-0 KingCapelle 2-Jongens B0-4 DVO 1 Meisjes D2-2 Spirit 1 - Jongens C0-4 KingCapelle 1 - Meisjes C0-4 MVC 1 -Jongens D23-1 Hollemare 1 - Heren 33-i Ibis 1 -Mei.sjesB24-0 Ibis 2 - Meisjes B10-4 Hollemare 1 -Dames 33-] Aanstaande zaterdag speelt Les Deux Inter mezzo haar thuiswedstrijden in de Staven De toegang is gratis. In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen heb ben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voorom ingezonden tekst in te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Als men de gronden van het negatieve besluit van de PvdA, VVD, VX)B'78 en ABB beziet dan blijft er niet veel over dan de conclu sie dat genoemde partijen het plan tot uit breiding van het kerkgebouw van de Geref Gem. te Middelharnis tot elke prijs wilden blokkeren. Er werd door sommige, zgn. ver ontruste, bewoners van de Chr. de Vrieslaan, onder aanvoering van de heren Zevenhuizen en Verhey, naarstig naar motieven gezocht, die zéér vergezocht of ongegrond bleken, om de uitbreiding te torpederen. Tenslotte werd geprobeerd om raadslid M. van der Boom, onterecht in diskrediet te brengen. Volgens mij is belangenverstrengeling eerder van toepassing op een raadslid dat in de Chr. de Vrieslaan wóónt en we! heeft meegestemd. De PvdA werd via de media onder druk gezet door de beschuldiging dat de partij samen spande met de SGP, dus moest het tegendeel bewezen worden. We weten nu, voor de komende verkiezin gen, waar we aan toe zijn bij de genoemde partijen. Al met al blijft er een nare bijsmaak over! N. Goedegebuur, Sommelsdijk Onlangs besloot de gemeenteraad van Mid delharnis geen toestemming te geven tot het verstrekken van een vergunning voor de uitbreiding van het kerkgebouw van de Ger. Gemeente ter plaatse. Als ik het uit de berichtgeving in de pers goed heb begrepen, zijn er twee argumenten die bij een meerder heid van de gemeenteraad bezwaren oprie pen, namelijk de (te verwachten) parkeerdruk en in de tweede plaats de aantasting van het straatbeeld in de Christiaan de Vrieslaan. Ik ga voorbij aan de procedurele zaken die rond deze aanvraag hebben gespeeld. Om te beginnen, de parkeerdruk (zoals dat heet). Er is, denk ik, in heel Nederland geen gemeente te vinden waar al zo lang parkeer druk wordt getolereerd als nu juist door de gemeentelijke overheid van Middelharnis. Al sinds jaar en dag moeten de bewoners van de straten rond het winkelcentrum zich parkeerdruk laten welgevallen. Wie op een willekeurige zaterdagmiddag probeert zich met een auto door de straten rond d'n 'Diek' te wurmen, weet waar ik het over heb. Om nu parkeerdruk te gebruiken als argument tegen de plannen van de genoemde kerkelij ke gemeente is op zijn zachtst gezegd nogal opportunistisch. Het tweede argument - aantasting van het dorpsbeeld - is nog gekker. De afgelopen jaren zijn de inwoners van de gemeente Mid delharnis getuige geweest van: het dempen van een havenkanaal, het afgraven van een dijk, het doorbreken van een dijk, de tot standkoming van gebouwen die qua schaal grootte nogal afwijken van de bestaande omgeving, het aan- en omleggen van straten en wegen, kortom: rigoureuze veranderingen in het doipsbeeld, en dat nota bene met de steun van tenminste een deel van de tegen stemmende partijen. Hoezo, bescherming van het'doipsbeeld? Je vraagt je toch echt af waar nu ineens de krokodillentranen om het dorpsbeeld vandaan komen!?? De gemeenteraadsverkiezingen zijn weer aanstaande. Politici willen dan nog wel eens iets meer dan gewoonlijk bereid zijn om de burgerij iets uit te leggen. Misschien kunnen ze dan eens haarfijn de principes uitleggen op basis waarvan zij bouwvergunningen beoordelen. W.G. Visser Nic. Beetsstraat 3 3245 RD Sommelsdijk Op vrijdag 20 januari a.s. is er weer een bin go, georganiseerd door v.v: OFB te Ooitgens plaat, met vele mooie en handige prijzen. In de superronde is een waardebon te winnen ter waarde van 50. U bent vanaf 19.30 uur van harte welkom in de kantine van v.v. OFB in Ooitgensplaat, waar het eerste kopje koffie of thee gratis is. De aanvang is 20.00 uur. De vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Goeree-Overflakkee organiseert deze maand twee praatbijeenkomsten die beide zullen worden geleid door de heer J. Willemse van DLV Plant. De eerste bijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 24 januari in gebouw 't Centrum te Ooitgensplaat, de tweede op donderdag 26 januari in verenigingsgebouw 'Melishof' te Melissant. Beide avonden beginnen óm 19.30 uur. Zoals gebruike lijk zullen de actualiteiten van dit moment ter sprake komen, teelttechnische zaken en gevolgen door maatregelen van de overheid. Iedereen is hartelijk welkom. MIDDELHARNIS - COAS Business Systems, leverancier van hard- en software aan de Nij- verheidsweg te Stellendam, is de nieuw sponsor van Sparta dames 1. Vorige week maandag presenteerde het volleybalteam het tenue met het nieuwe logo van genoemde firma. De heer Ronald Tanis van COAS was bij de presentatie aanwezig. Op de foto de volleyballers in hun nieuw outfit, v.l.n.r.: sponsor Ronald Tanis, Marian Slui, Els van Es, Elienne van de Velde, Riet Verolme, Judith Pieterse en trainer Henk Arink, zittend Elly Koopman. Miranda Bal en Diana Tanis: Nel Vis ontbreekt. GOEREE-OVERFLAKKEE - De eilandelij- ke mannenvereniging van de Gereformeerde Gemeenten 'Gomarus' hoopt donderdag 19 januari a.s. haar volgende verenigingsavond te houden. De heer J.H. Koppelaar zal dan een inleiding houden over een bepaald Bij belgedeelte, waarna een aantal vragen zal worden besproken naar aanleiding van deze inleiding. De avond wordt gehouden in de Gereformeerde Gemeente te Dirksland. Aan vang: 20.00 uur. Alle leden worden van harte uitgenodigd deze avond weer aanwezig te zijn. Ook nieuwe leden en andere belangstel lenden zijn hartelijk welkom. Iedere woensdag staan we tussen 13.00 en 16.00 uur weer in De Staver met de verkoop van het 3D-materiaal. Op iedere woensdag zal er een workshop gegeven worden in het maken van kaarten. Kosten voor het bijwonen van deze work shop bedraagt 6,00 inclusief drinken en materiaal. DIRKSLAND - Foke Stribos is op donder dag 19 januari van 20.00 tot 21.00 uur te gast in het programma 'Uit de Kunst' op Radio Flakkee. Foke probeert de essentie van de kunst en de cultuur over te brengen op de leerlingen van zijn school. Maar hetzelfde doet hij met zijn gevoelens op het doek of het paneel. Meestal met forse, brede streken, maar soms ook heel verfijnd en met kleine penseel legt hij zijn indrukken vast. Vaak gebruikt hij kleuren die vrolijkheid uitstra len en zoals vrijwel alle kunstenaars heeft hij een volstrekt eigen manier gevonden om zijn indrukken vast te leggen. Hij is lid van Beeldend Dirksland. De presentatie van het programma is in handen van Cees Briek. De herhaling is op donderdag 2 februari van 21.00 tot 22.00 uur. GOLTGENSPLAAT - Woensdag 18 janu ari, 19.30 uur, ds. J.W. Verweij. OUDE-TONGE - Woensdag 18 januari, 19.30uur, ds. W. Silfhotit. STAD aan 't HARINGVLIET - Donderdag 19 januari, 19.30 uur ds. G.J.N. Moens. SPIEGELING In de fraai ogende paperback 'Spiegelingtrak teert Joke Verweerd de lezer op zesentwintig verhalen. Joke Verweerd weet altijd op zeer herkenbare manier de realiteit uit te beelden. We krijgen een glimp te zien van emoties die mensen doormaken tijdens grote en kleine gebeurtenissen van het leven. Verweerd durft daarbij best een combinatie te realiseren van fantasie en psychologie. Spiegeling zou je een weerspiegeling van het dagelijks leven kunnen noemen. Anderzijds kan spiegeling ook gezien worden als 'spiegel'voor de lezer zelf.Joke Verweerd schrijft elke maand een verhaal voor het opiniemagazine CV-Koers. Daarnaast verschenen diverse romans van haar: De wintertuin. De Rugzak, Permissie, Paradiso en Snoeitijd. Ook schreef ze eerder de verhalenbundels Opluisteren en Binnen stebuiten. De paperback Spiegeling telt 155 pagina's. ISBN 9023991567. NUR 303, prijs 13,50. MOGEN W1.I ALTIJD IN DIT KAMP BLIJVEN? In dit aangrijpende boek vertelt auteur Hen- riëtte van Raalte-Geel over de tijd dat zij met haar moeder en zusjes in een internerings kamp zat opgesloten. We zijn in gedachten in de jaren 1942-1945. Aan den lijve ondervin den zij hoe de wrede en meedogenloze Jap pen bezig waren hen langzaam maar zeker uit te laten hongeren. Zij leven een mens onterend bestaan tussen vuil, ratten, slangen, vlooien en luizen. Er is nauwelijks eten en nauwelijks ruimte om aanwezig te zijn. Een volwassene mag 65 cm bij 2 meter in beslag nemen. Kinderen slechts 35 cm. In zo'n uit zichtloze situatie wordt de wil om te over leven steeds sterker. De moeders gaan tot de uiterste grenzen van vindingrijkheid om hun kinderen door de ellende te slepen. En de kinderen zelf weten niet beter. Voor hen is het kamp niet meer dan hun gewone leven. Het is mede te danken aan de moed waarmee moeders de Jappen en de barre omstandig heden trotseren en de grote liefde en zorg voor haar kinderen, dat de schrijfster, haar moeder en zusjes, deze hel overleven. Het boek kwam in 2005 als paperback van 256 pagina's op de markt bij uitgeverij Mozaïek. ISBN 9023991613, prijs r8,50. CHRISTELIJKE KINDERBOEKEN IN BEWEGING Een overzicht van 1959 tot-2005. door Mar jolein Luiliema en Annemarie Prins (red.") BOEKEN A,(-LES VOOR SCHOOL EN KANTOOR WestBijk 45-48, 3241 GV Middsthaml» Tel, (0187) 48Z04a 482844 - Ffl> 10187) 405481 Filiaal: HoenderdijK 19,3253 Ouddorp Tel, (0187) 681276 - F" P^BT) 683519 BOEKEN EN MUZIEK Voorstraat 41 -324,') BG Sommetsdijk Tel. (0187) 48 26 14 - Fax (0187) 48 45 20 Verschenen er over de algemene, literaire kinderboeken in onze tijd diverse naslagwer ken en handboekjes; over onze eigen' chris telijke kinderboeken en auteurs is eigenlijks nog nooit iets dergelijks op de markt ver schenen. Met de uitgave van 'Christelijke kinderboeken in beweging' is dat tijdperk voorbij en hebben wij er een handig naslag werkje bij. Het boekje staat boordevol infor matie: het beschrijft de geschiedenis van het christelijke kinderboek, ontwikkeling en emancipatie, het succes van de christelijke kinderboekenprijzen, het bexat bijdragen van diverse specialisten, daarnaast levert een ruim aantal auteurs van kinderboeken een. bijdrage door hun visie op het 'christelijk element' te formuleren. Het naslagwerk biedt bovendien een overzicht van alle schrijvende auteurs, (recente) titels en uitgeverijen. En niet te vergeten: tips en adviezen voor wie zich verder wil verdiepen in de wereld van het christelijke kinderboek. Actualiteit van de uitgave is gewaarborgd doordat in het boek wordt verwezen naar websites met de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van christelijke kinderboeken. Christelijke kinderboeken in beweging staat onder retJactie van Annemarie Prins-Sleurink (lid van de Werkgroep Christelijke Kinder boeken) en Marjolein Lolkema (bibliotheca ris. Beiden beheren de website www.christe- lijkekinderboeken.nl en zijn jurylid van de christelijke kinderboekenprijs "Het Hoog ste Woord'. Een belangrijke bijdrage is van Els de Jong-van Guip. ,Als directeur van het CLK, brancheorganisatie oor het christelij ke boeken- en muziekvak, is ze betrokken bij de promotie \an christelijke kinderboeken en is ze lid an de Werkgroep Christelijke Voor scholen, bibliotheken, ouders, opvoe ders, recensenten, schrijvers en andere geïn teresseerden. Een onmisbaar naslagwerk dat uitnodigt (hernieuwd) kennis te niaken met de vele aspecten van het eigentijdse christe lijke kinderboek. Het boek werd uitgege\en als paperback en telt 214 pacina's. ISB^N 90 239 91575 NUR 210. prijs 1S.90. BEW, EX ^f^; ■^'ODELB'^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 8