Flakkeese postbodes vechten tegen de honger! Echtpaar Plokker-Berkhout viert 65-jarig liuwelijksjubileum STRUUK OfSTRUüK Grote Marktdag Verschillende activiteiten op Agrarische Manifestatie 2005 Wie doet nou zoiets...!? innaard Onderdak voor dominee Van Estrik Fiets ontvreemd...! Kareis Autoschade Sluiting Bingoseizoen Victorialial BEW. £X M[ODB-^^0^streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Hollandse Delta werkt! '"Taxatie nodig? Bel onsi (0187) 47 02 72 of (0187) 68 45 45 SCHERPE TARIEVEN! i"^ Visser Visser BARENDRECHT'TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS*TEL.0187-617300 GOUDA «TEL 0182-358 235 BARNEVELD* TEL 0342-405 140 in Stad aan 't Haringvliet www.karels.com Speciale aanbieding: Caravanmover compleet gemonteerd inclusief BTW 1995,00 Agrarische Manifestatie wordt op 24 en 25 juni gehouden Ferran Motivatie Voldaan Vrijdag 17 juni 2005 78e jaargang nr. 7414 In een vergadering van afgelopen dins dag heeft het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Goe- dereede besloten dominee Van Estrik toe te staan om achter een door hem te huren woning in Goedereede Porto Cabins te plaatsen. De dominee moet voor het eind van de maand zijn pastorie verlaten als gevolg van een uitspraak van de rechter. Hij kreeg zes weken de tijd om zijn woning te ontruimen, waarvan er nu drie zijn verstreken. Het kort geding was in mei jl. aangespannen door de PKN (Protestantse Kerk in Nederland) nadat Van Estrik besloten had om niet mee te gaan met de PKN. Volgens de rechter behoort de pastorie nu toe aan de PKN. De uitspraak heeft het leven van het gezin Van Estrik op z'n kop gezet, omdat de dominee geen kans zag om op deze korte termijn een geschikte woning te kopen of te huren. Het gezin telt tien kinderen, waarvoor momenteel geen woningen beschikbaar zijn. Uit ingewonnen informatie is gebleken dat de dominee zijn oog heeft laten vallen op een ruime woning aan het Duinroosplein in Goedereede Havenhoofd. De predikant zegt hierover: "dat is juist, maar er zal heel wat aan verbouwd moeten worden. Eerst moe ten we met deskundigen een inventarisatie van de kosten maken. Daarna moet bekeken worden of we de financiering rond kunnen krijgen. Dat is allemaal in een paar weken niet geregeld. Ik prijs me erg gelukkig dat ik aan de Westerloostraat in Goedereede een woning kan huren en als 'uitbreiding' daarvan voorlopig Porto Cabins in de tuin mag plaatsen." Porto Cabins zijn verplaats bare kleine onderkomens. Wethouder Lok ker heeft bevestigd dat het college, omdat het hier een tijdelijke voorziening betreft, in principe akkoord is gegaan met de plaatsing van deze extra woon- annex slaapruimte voor het twaalf personen tellend gezin. "We laten onze bewoners niet in de kou staan. We zijn blij dat we het volledige gezin in deze moeilijke situatie de helpende hand hebben kunnen bieden", aldus de wethouder. Is inbraak en diefstal per definitie al een minderwaardige bezigheid, begin van deze week deinsden één of meerdere boeven er zelf s niet voor terug om onmis bare eigendommen van hulpverleners te stelen. In één en dezelfde nacht, van jl. zondag op maandag, werd de huisarts van Nieuwe-Tonge van computerscher men beroofd, én werden uit de brand weerauto al het professionele hulpver leningsgereedschap gestolen dat nodig is om slachtoffers uit gevaarlijke of benarde posities te bevrijden - hulpver lening, niet zelden van levensreddende aard. 2^wel de Officier van Dienst van de eilandelijke brandweer, de heer M. van Nimwegen, als de burgemeester van Middelhamis, mevrouw G. de Vries- Hommes, spreken hierbij dan ook over een lafhartige daad. Op elk willekeurig moment, ook 's nachts, kan de brand weer immers worden opgeroepen voor hulpverlening, zoals een verkeersonge val waarbij slachtoffer(s) bekneld zitten en uit hun voertuig(en) moeten worden bevrijd voordat verdergaande medische hulp kan worden verleend. Dan had zich daar een leeggeroofde brandweer auto naar de plaats des onheils gespoed, om aldaar te constateren m'ets uit te kunnen richten...! Dan had daar te laat pas hulpverlening mogelijk geweest aan één of meerdere slachtoffers, met mogelijk fatale afloop...! Wie wil dét nu op zijn geweten hebben? Boven dien moet het ontvreemde gereedschap opnieuw worden aangeschaft. Kosten: rond de 20.000 euro, te betalen door de gemeenschap! Wie dóet nou zoiets... De Technische KwOherche van de politie stelt in ieder geval een nader sporenon derzoek in, in de hoop zulke lieden met zó weinig verantwoordelijkheidsgevoel spoedig in de kraag te kunnen vatten. De estafetteploeg van de postbodes. GOEREE-OVERFLAKKEE - Om u maar meteen gerust te stellen: het gaat gelukkig goed hoor met de Flakkeese postbodes. Elke dag weer ziet u hun vertrouwde beeld op straat. Gestoken in een rood met bruin uniform bezor gen tientallen dames en heren de post in de straten, lanen, pleinen, dijken en stegen op ons eiland. Maar maandag 6 juni was het anders dan anders. Acht postbodes waren te zien, fietsend op de onafscheidelijke opoefiets. Zwoe gend trotseerden zij de straffe wind en reden van Port Zélande, over de Flak keese dijken en wegen van het mooie eiland naar Numansdorp. Menig Flak- keeënaar keek verast op en vroeg zich af wat dit had te betekenen. Zoals u eerder in deze krant heeft kunnen lezen, doet TPG Post mee met een landeUjke estafettetocht door heel Nederland. Met dit evenement wordt de aandacht gevestigd op het schrijnende feit dat er iedere dag onge veer 18.000 kinderen sterven van honger, hoewel er wereldwijd meer dan genoeg voedsel wordt geproduceerd om iedereen te kunnen voeder^. Nog eens 300 miljoen kin deren zijn chronisch ondervoed, en 100 mil joen kinderen gaan niet naar school. En daar willen de Flakkeese postbodes wat aan doen. Postkantoor Middelhamis en Ouddorp zijn de schakel tussen het rayon Zeeland en rayon Dordrecht. De bedoeling was om het estafet testokje over een afstand van 67 km naar het postkantoor in Numansdorp te brengen. En dat veriiep probleemloos. Gewend om met de fiets door weer en wind te gaan, reden Arnold MeUssant, Coby Nat, Jaap Nagtegaal, Gerard Pille, Annemarijn Wielhouwer, Karin Fes en Ron van Horik in een stevig tempo de kilometers weg. Als begeleiders reden Kees de Heer en Herman van Wezel in een auto mee. Helaas moest Leo Hanenberg op het allerlaatste moment afzien van de rit. Een collega was ziek geworden en de postbezor ging moest natuurlijk doorgaan. Na het overhandigen van het stokje aan de vestigingsmanager van het postkantoor in Numansdorp was het voor de Flakkeese postbodes uitblazen met een hapje en een drankje. Want laten we eerlijk zijn: een ritje met een opoefiets met posttassen, vanaf Port Zélande vlakbij Scharendijke, via verschil lende dorpen op Goeree-Overflakkee en dan nog de winderige Haringvlietbrug over richting Numansdorp, is geen kleinigheid. Maar ze deden het voor de arme kindertjes. En dankzij sponsoring van veel bedrijven op het eiland kunnen er weer hongerige monden gevuld worden, waarvoor de Flakkeese deel nemers aan de estafette hartelijk bedanken! En de volgende dag waren ze gewoon weer aan het werk, met de rode tassen tot over de rand gevuld met post. Spierpijn? Welnee..., geen flauwekul. Ze zijn wel wat gewend, onze Flakkeese postbodes! waterschap Nieuws van uw waterschap Kijk verderop in deze krant. IVIAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Oiildfk 't bii Liw G2-dea!er of lijk olvast op ■.vvvv/.opelnreuws.nl KnÖps BV - Longeweg 113 - 3245 KG - Sommelsdijk - 0187 476767 Akkerdoas BV - Kloosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 HR 1% Ck Wm f'-. ^fjS g^ 2 beëdigde/gecertificeerde FR? makelaars/taxateurs /NVM REGISTERACCOUNTANTS WHQSjfinaiKe houses -'' Hypotheken Csf Verzekeringen Csf Onroerend goed Beleggen ^Advies Tel. (0187) 48 78 49 Terwijl ik woensdag 8 juni jl. aanwezig was bij een begrafenis op de Begraaf plaats te Nieuwe-Tonge werd daar tussen twee uur en half drie mijn fiets gestolen die ik geplaatst had achter het hek van de oude ingang aan het Korteweegje. Gaarne zou ik in contact komen met iemand die op genoemd tijdstip langs het Korteweegje is gekomen en moge lijk gezien heeft dat vanachter het hek een fiets werd meegenomen. Ondanks mijn 85 jaren zou ik toch graag mijn fiets weer terugzien. E. Zweerus, Westdijk 11 3244 BM Nieuwe-Tonge Tel. (0187) 651350 "We zullen maar hopen dat we over vijfjaar zo nóg eens bij jullie terug mogen komen", sprak vijf jaar gele den toenmalig burgemeester Sinke, nadat hij in Goedereede (Oostdijk) het echtpaar Plokker-Berkhout met een bezoek had vereerd ter gelegen heid van hun 60-jarig huwelijk. Wel, die wens is gedeeltelijk in vervulling gegaan. Niet dat het de heer Sinke was die, nu vijfjaar later, bij het echtpaar terugkwam voor opnieuw een feeste lijke mijlpaal in hun leven, maar het was burgemeester mevrouw Van de Velde van de gemeente Goedereede die afgelopen maandagmorgen ter ere van het thans 65-jarige huwelijksjubileum de heer en mevrouw Plokker met dit heugelijke feit kwam feliciteren. door Hans Villerius De bruidegom is inmiddels 89 jaar oud en de bruid 87, maar beide genieten nog een goede gezondheid. En het geheugen van Plokker Ujkt nog even fris als in zijn jonge jaren, want zonder enige moeite noemt hij desge vraagd de dag en datum, ja zelfs het exacte tijdstip waarop ze in 1984 aan de Oostdijkse- weg zijn komen wonen. En nog steeds is hij even welbespraakt en vloeit het ene verhaal na het andere uit zijn mond als het gaat over de wederwaardigheden in zijn arbeidzame leven, toen hij als gezagvoerder, kapitein, op de 'wilde vaart' voer. Met name in de oor logsjaren heeft hij daarin het nodige meege maakt, zoals meerdere torpedoaanvallen die bi; wonderwel heeft overleefd, 't Was overi gens maar dertig uur vóór het uitbreken van de Tweede wereldoorlog dat Plokker Nederland binnenvoer om er in het huwelijk te gaan tre den. Nog net op tijd, daar hij anders met zijn schip vol benzine wellicht niet meer binnen had mogen komen en de bruid dan tevergeefs op haar bruidegom had kunnen wachten! Overigens vertelden de heer en mevrouw Plokker - evenals ze ook vijfjaar geleden al bekenden - dat ze in het begin helemaal niet zo warm voor elkaar liepen. Zonder dat ze het van elkaar wisten, dachten ze er allebei over om er maar een punt achter te zetten toen ze nog niet zo lang kennis aan elkaar hadden. Maar juist als ze niet bij elkaar waren - als hij weer voor lange(re) tijd op zee zat - voelden ze elkaar te missen. En zo is het er tóch van gekomen... Door zijn veelvuldige en langdurige afwe zigheid, door het beroep dat de heer Plokker uitoefende, heeft mevrouw Plokker heel wat jaartjes alléén voor het gezinsleven opge draaid. In Vlaardingen hadden ze toen hun woning. En 't was destijds door een staking in Engeland dat Plokker op de koopvaardij tijdelijk niets uit kon richten en onverwacht een vakantie in kon lassen. Voor dergelijke uitstapjes kwamen de Plokkers wel vaker op Goeree-Overflakkee. Zo ook toen, toen ze door Oostdijk reden en daar op een pracht plekje een lapje grond met daarop een oud huisje te koop zagen staan. D^t stekje hebben ze toen gekocht. Het oude optrekje staat er inmiddels niet meer. Een nieuw bungalowtje werd er opgericht, geheel opgetrokken met duizenden ijsselsteentjes, die ze vrachtenvol vanuit Vlaardingen naar Goeree brachten om ze daar stuk voor stuk - en dat zes weken lang - af te bikken. Maar hier wonen ze inmiddels al weer vele jaren lang, en dat naar grote tevredenheid! De Restauratiecommissie van de Hervormde gemeente te Stad aan 't HaringvUet organi seert zaterdag 18 juni, morgen dus, een grote markt aan de Voorstraat aldaar. De marktdag begint om 9.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Er zullen diverse kraampjes staan met ver schillende artikelen zoals oude en nieuwe boeken, mooie handwerkproducten, diverse workshops, vers gebakken kruukplaetjes, pannenkoeken en snoepgoed. Ook voor de kinderen is er genoeg te doen. Er is een springkussen, grabbelton, sjoelbak, darten en zelfs een reuze hindemisbaan die ook voor volwassen een uitdaging is; verder is er de uitslag van de kleurplatenwedstrijd die de kinderen op school gemaakt hebben. En wilt u even lekker uitrusten, dan kan dat met een mooie tocht met paard en huifkar door het dorp. Uiteraard wordt de inwendige mens niet vergeten. U kunt zich tegoed doen aan een kop koffie met een heerlijk stuk appel taart of een plak cake en later op de dag mis schien wel even langs de barbecue, met als afsluiting een ijsje. Gedurende de dag zal er op verschillende momenten een verloting worden gehouden met de mooiste prijzen. Ook kunt u op deze dag het kerkgebouw bezichtigen en genieten van orgel- en pan- fluitspel. Het orgel zal bespeeld worden door Piet Bechthum en de panfluit door Anne Marie Huizer. Van 11.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 15.30 uur zal er in de kerk worden gemusiceerd. Tevens kunt u voor 3,- een 16 minuten durende CD aanschaffen met 9 variaties over psalm 9 'Ik zal met al mijn hart den HEER, Blijmoedig, geven lof en eer', gecomponeerd en gespeeld door één van de vroegere organisten van Stad, name lijk Abram Bezuijen, die inmiddels al weer vele jaren in Noorwegen organist is, waar de CD ook is opgenomen. Voor de liefhebbers is de muziek op deze CD ook op bladmuziek te koop. De 9 variaties over psalm 9 kosten deze dag 2,-. De opbrengst van deze dag komt ten goede komen aan de restauratie van het kerkdak. Als het zeer slecht weer is, wordt de markt dag verplaatst naar Lieve Vrouwe Polderse- dijklb. Langeweg 38,3244 BH Nieuwe Tonge Tel. (0187) 65 13 96 Ook voor Caravan schadeherstel en onderhoud CARAVAN-EN CAMPERSERVICE EUrtOBABAmiEBBmiF Voor meer informatie zie onze website: wvvw.caravanschadeherstel.nl Uw caravan moeiteloos op z'n plaats met duim en vinger. NIEUWE-TONGE - Aan de tafel in de keuken van zijn boerderij zit Jan Nijssen, samen met Leen Mijs. Voor hen liggen brieven van de gemeente Oostflakkee. "De vergunning voor de Agrarische Manifestatie is binnen", vertelt Nijssen, voorzitter van de com missie die dit evenement organiseert. De Agrarische Manifestatie wordt dit jaar op 24 en 25 juni gehouden op het industrieterrein Bosland in Den Bom mel. door Roeland van Mourik Vice-voorzitter Mijs vertelt de bedoeling van de Agrarische Manifestatie. "We willen het gewone publiek laten zien wat er alle maal gebeurt op de landerijen waartussen ze elke dag naar hun werk rijden". "Er wor den helikoptervluchten georganiseerd", vult Nijssen aan. "Ook worden er oude ambach ten getoond. Er is een mandenvlechter, een touwslager en een tingieter. Dat tingieten is indrukwekkend, dat zie je niet elke dag. Ook is er een volksdansgroep aanwezig die een demonstratie geeft". "Voor de jeugd wordt er een kinderboerderij ingerichtvervolgt Nijssen. "Verder is er voor de jeugd een springkussen en een stand waar je je kunt laten schminken". De voorzitter van de Agra rische Manifestatie haalt een plattegrond tevoorschijn en zet een half brilletje op. Hij laat op de plattegrond zien waar de verschil lende stands komen te staan. "Het evenement is natuurlijk in de eerste plaats bedoeld voor agrariërs zelf. Landbou wers kunnen hun producten tonen en bedrij ven kunnen nieuwe machines aan hen tonen. Agrarische bedrijven worden steeds groter. Er komen ook steeds grotere machines. Voor bedrijven is de Agrarische Manifestatie een uitgelezen kans om hun nieuwe producten te laten zien, op een groot buitenterrein". In een tent op dat terrein kunnen verschil lende andere bedrijven hun producten tonen, laat Nijssen op de plattegrond zien. "Daar is plaats voor LTO Nederiand, de Rabobank, de SuikkerUnie, de Landbouwschool, een bestrijdingsmiddelenbedrijf, een schuren- bouwer, oUehandelaren, veevoedermaat schappijen, een garagebedrijf en een zonwe ringspecialist". "Al die bedrijven hebben boeren iets te bie den. Want je kunt het zo gek niet verzinnen of het heeft met boeren te maken. Zo is er bijvoorbeeld ook iemand die een Ferrari laat zien, die je kunt gebruiken als trouwauto. Interessant voor een boerendochter", vertelt Nijssen lachend. De Agrarische Manifestatie is al een keer in 1996 en in 2000 gehouden. Het evene ment kon toen op voldoende belangstelling rekenen. Hoe is Nijssen op het idee geko men om de Agrarische Manifestatie te gaan organiseren? "Dat zal ik je vertellen", zegt Nijssen. "Maar eerst schenk ik een bakkie koffie in". De agrariër zet zijn halve brilletje af en begint; "Ik was op een tentoonstelling in Oud-Gastel. Daar werd vleesvee tentoon gesteld voor de agrariërs. Toen dacht ik: iets dergelijks moeten we op Goeree-Overflak kee ook doen, maar dan uitgebreider door het gehele agrarische gebeuren erbij te betrek ken. Ik ben toen naar het toenmalige WTJTO gegaan. Zij zeiden dat ze volledig achter het plan stonden, maar dat ze niet zouden hel pen met het organiseren ervan. Dat moesten we zelf doen. Voor mij was dat een motiva tie om des te harder aan de slag te gaan. We vormden een bestuur van acht mensen en begonnen met de voorbereidingen van de Agrarische Manifestatie van 1996. Het eve nement sloeg toen echt aan en we kregen veel positieve reacties. We kregen te horen dat we dit vaker moesten organiseren. Vandaar dat in 2000 de tweede Agrarische Manifestatie werd gehouden". "Commissaris van de Koningin, de heer J. Franssen, komt de Agrarische Manifestatie openen", vertelt Nijssen trots. Hoofdsponsor van de manifestatie is de Rabobank Goe ree-Overflakkee. De organisatoren hopen op zo'n 4000 bezoekers. "Daarvan was de verhouding agrariërs/andere belangstellen de vorige keer zo'n 40/60. Daar mikken we nu weer op". De aardappelhandelaar vindt het organise ren van de Agrarische Manifestatie erg leuk. "Ik doe het met veel plezier. Vooral als je er straks rondloopt en je krijgt verschillende complimentjes. Dan heb ik een verschrikke lijk voldaan gevoel". DIRKSLAND - De Stichting Verenigd in Kracht houdt donderdagavond 23 juni a.s. weer een gezellige bingoavond in de Victo- riahal te Dirksland, waarmee tevens het bin goseizoen zal worden afgesloten. Er zullen 8 rondes en 2 superrondes worden gespeeld. De bingo start om 20.00 uur, de deuren gaan open om 19.30 uur. Stichting Verenigd In Kracht staat weer garant voor een klinkend prijzen pakket.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1