Notariële Column Wat is nu eigenlijk een hypotheek? Verslag Roemenië reis Sticliting Oost Europa Werkgroep Middelharnis Persoonlijke successen voor Schotejillers 'De Boer nodigt Marinus van den Berg uit Eerste 55-pluskring, met etentje Goede tijden op 3e deel verenigingscompetitie De Gooye Predikantentweetal Chr. Geref. Kerk Viering in stijl van Taizé VERVOLGVERHAAL Zaterdag 14 februari was voor zwemclub de Schotejil alweer de derde wedstrijddag van de Vereni- gingszwemcompetitie (VZC). In Papendrecht werd gezwommen met de zwemverenigingen De Geul uit Papendrecht en Luctor et Emerge uit Middelburg. Ifaiga-^rilo^ie deel 3 PAGINA 4 DINSDAG 17 JANUARI 2006 door notaris L. de Kooning, Goedereede Silvia en Peter wonen al geruime tijd in een liuurwoning en nemen de grote stap naar een koopliuis. Het jonge stel laat zich uitgebreid informeren over wat een hypotheek nu eigelijk is en wat de consequenties zijn. Een aantal zaken roept vragen op en met hun vragenlijst in de hand besluiten ze bij de notaris langs te gaan. Met een hypotheek bedoelen mensen vaak de geldlening. Juridisch gezien Is een hypo theek een zekerheidsrecht. Het recht om de woning te verkopen (de veiling) als de schuld niet wordt betaald en om de opbrengst te gebruiken om de schuld af te lossen. Blijft er dan nog geld over dan is dat voor de eigenaar van de woning. Meestal is er geld te kort, dat nog moet worden terugbetaald. Waarom wil de bank een percentage bovenop een hypotheek hebben? Dit doen ze om extra zekerheid in te bouwen. Het bedrag van het hypotheekrecht is ten minste gelijk aan de geldlening. De opslag ligt vaak tussen de 35 en 60%. Deze opslag dient om eventuele achterstallige rente en kosten ook onder het recht van hypotheek te laten vallen. Krijgen wij hierdoor te maken met hogere rentelasten? Jullie merken hier niets van. De rente wordt betaald over de geldlening en niet over het hypotheekrecht dat 35 tot 60% hoger ligt. Sterker nog: omdat dit zo'n sterk zekerheids recht is, is het risico van de bank beperkt. Dit merken jullie aan de rente, die een stuk lager ligt dan bijvoorbeeld de rente van een persoonlijke lening. Maar als er een achterstand ontstaat, zijn wij 35 tot 60% extra aan de geldverstrekker verschuldigd? Nee, de opslag betreft een maximum. Met andere woorden: tot dat bedrag heeft de bank bij de veiling ten opzichte van andere schuldeisers een extra voorrecht. Dit betekent dat de bank als eerste aanspraak maakt op de opbrengst. Kunnen wij ook extra lenen dankzij deze opslag? Nee, de opslag dekt alleen maar achterstallige rente en kosten en niet de hoofdsom. Extra geld lenen gebeurt door het bedrag van het hypotheekrecht te verhogen. Jullie kunnen dan, als de bank dat goedkeurt, in de toekomst extra geld lenen. Op dat moment heb je geen extra hypotheekakte nodig. Nu Silvia en Peter goed geïnformeerd zijn, dun/en zij met een gerust hart een hypotheek af te sluiten. Om later geld uit te sparen, besluiten ze het hypotheekrecht voor een hoger bedrag in te schrijven. De keuken kan dan over een aantal jaar door een droomkeuken worden ven/angen! De Schotejil zwom naar ca, 55 persoonlijke records, waaronder 6 clubrecords en ca 30 ere plaatsen. De clubrecords waren voor Sebasti- aan Rosendaal (1991) op de 200m wisselslag (2,25.16), die hij winnend afsloot en de lOOm vrij (55,99). Daarnaast zwom Mark Costeris (1992) een clubrecord op de lOOm rugslag (1.07,74) en 200m rugslag (2.31.30), die door hem werd gewonnen. De heren-estafette 4xl00m wisselslag met Mark Costeris, Thijs Tromper, Leander Noordijk en Sebastiaan Rosendaal zwom een clubrecord van 4.27.67 en de meisjes-estafette 4x1 OOm vrij, bestaan de uit Danielle Roodnat, Melanie van Gemert, Danica Koedoot en Esmee Koedoot zwom men eveneens een clubrecord in 4.27.59, het geen ook hen een Ie plaats opleverde. Bij de meisjes tot 12 jaar zwom Janiek de Boed (1994) naar de snelste tijd op de 50m schoolslag in 44.71. In de categorie tot 14 jaar werd de 50m vlinderslag gewonnen door Melanie van Gemert (1993) in een tijd van 33.04, evenals de 200m schoolslag in een tijd van 2.57.62. Esmee Koedoot (1992) won op haar beurt de 200m wisselslag in 2.38.23 en de lOOm rugslag in 1.14.69. Danica Koedoot (1993) won in deze categorie de 50m vrij in 29.86, Bij de jongens was Mark Costeris op de 50m vlinderslag het snelst met een tijd van 30.33. Verder won Mark Costeris ook de 50m vrij (26.64) en de 200m rugslag (2.31.30). De meisjes-estafette 4x 50m wisselslag, bestaan- GOEDEREEDE - Marinus van den Berg, bekend Nederlands schrijver en dichter, komt donderdagmiddag 26 januari naar de Biblio theek in Ouddoip aan de Hofdijksweg. Hij is uitgenodigd door inloophuis 'De Boei'. De middag begint om 13.30 uur Vanuit zijn lange praktijkervaring in het begeleiden van mensen schreef Van den Berg boeken over het verwerken van verlies, over verdriet en over ouder worden. In de bibliotheek is een ruime voorraad boeken van deze veelzijdige schrij ver en dichter te leen. Het onderwerp van de middag is 'Kanker, hoe nu verder?' Iedereen is van harte welkom op de bijeenkomst die gratis toegankelijk is, maar natuurlijk wordt een vrijwillige bijdrage voor inloophuis 'De Boei' zeker op prijs gesteld. U kunt zich opgeven bij bibliotheek Ouddorp, tel.: 0187- 667744,e-mail:info@bibUotheekouddorp,nl, bij Marja den Eerzamen, tel.: 0187-491008, e-mail: marjadeneerzamen@hotmail.com of bij Bettie Bruinsma, tel: 0187-492251, e- mail: Bettiebruinsma® 12move,nl. Geeft u zich snel op want de plaatsen zijn beperkt. de uit Whitley Rens, Esmee Koedoot, Mela nie van Gemert en Danica Koedoot, werden verder nog Ie in een tijd van 2.24.91, Vermeldenswaardig waren nog de prestaties van o.a, Sanne Huijsmans (1995). Zij zwom op de lOOm rugslag een dik p.r. in 1.28.64. Ook Kimberley van den Heerik en Elise van Soest (beiden 1994) zwommen naar forse tijdverbetringen op de lOOm rugslag. Björn Vogelaar (1996) zwom op de lOOm rugslag naar een mooi p.r. in 1.34.03. Bij de dames was ook Marjon van Kempen na enkele maanden afwezigheid weer beschikbaar en liet meteen een goede indruk achter met een 2e plaats op de 50m rugslag (34.98) en een 3e plaats op de lOOm vrij (1.08,32). OOLTGENSPLAAT - Donderdagmiddag 19 januari a,s, is er in verenigingsgebouw 'Elthato' voor de eerste keer in het nieuwe jaar 55-plus kring. De middag begint om half vier Eerst is er koffie, daarna wordt een meditatie gehouden door de heer K. Baas, gevolgd door een gezamenlijk etentje. Alle gasten ook nieuwe, zijn hartelijk welkom. Wie vervoer nodig heeft, kan bellen naar fam.R Mans, tel.: 631336. Zaterdag 14 januari werd het derde programmadeel van de verenigings competitie gezwommen in Sliedrecht. En er werd goed gezommen: liefst 42 keer werd er een tijd verbeterd en diverse podiumplaatsen. Bij de minio ren 4 zijn het Wilber Hameeteman en JVlaureen van der Sluis, die geen last van zenuwen hebben. Beide zwemmers zetten een pr neer op de 25 m vlinder en op de 50 m rug. Wilber werd eerste op de25 m rug in 20.04 en Maureen derde in 22.68. Verder verbeterden Mariska de Groot, Pim de Kok en Mathijs Vijfhuizen hun tijd. Op de 50rug was het goud op nieuw voor Wilber in 47.99 en was het zilver voor Niels Donkersloot in 55.83 en het brons voor Rick Spaan in 59.11 Maureen nam het zilver bij de meisjes mee in 50.16. De toon was dus gezet door de kleinste en de andere zwem mers wisten wat hun te doen stond. Bij de minioren 6 stond de 50 school en 100 rug op het programma. Janneke Japenga, Christa de Geus en Marije van den Boogert zetten hun tijden weer scherper Bij de jon gens waren dit Lex van der Wekken, Koen Jongejan, Pieter Wolfert en Ramon van Hui zen. Jos Terlouw won deze afstand in 45.51 en Jaco Struik werd tweede. Ook op de 100 rug werd Jaco Struik tweede (1.35.93) en Jos, Pieter en Janneke verbeterden zich opnieuw. Bij de junioren 2 werd Amanda Schaaf twee de op de 50 vlinder en Eric Wolfert werd eerste bij de jongens in 37.07. Koen van der Wekken werd tweede in 38.46. Jacqueline de Graaf en Gerben Koppenaal zetten hun tijden weer wat scherper. De 50 vrij werd gewon nen door Lex in 32.09; Jacqueline, Eric en Gerben lieten de klokken ook weer wat eer der stoppen. Marijke Mandemaker werd derde op de 50 m rug in 39.24 en Anthony Struikwon verras send bij de jongens in 33.15. Anne Terlouw werd tweede in 33.75. Danielle Lugthart scherpte haar tijd ook weer aan. Marijke zwom een pr op de 100 wissel in 1.25.89. Bij de jongens was het nu anders om met de prijzen. Anne won in 1.10.72 en Anthony werd tweede in 1.12.96 Niels Blok haalde er ruim 4 sec vanaf en bracht 1.17.13 in de boeken. Lizzy van Dijke zette haar tijd weer wat aan op de 50 vrij en liet 32.91 noteren. Leo de Jong werd tweede in 26.95. Lizzy zwom er op de 100 rug ook nog bijna 2 seconden van af, eindtijd 1.27.57. Annelies Kievit won de lOOschoolin 1.32.76, Jacolien Franzen werd tweede. Bij de heren scherpten de gebroeders Jeroen en Bastian Zoon hun tijden aan. Op de 100 m vrij werd Annelies tweede in 1.07.66 en tot ieders ver rassing won Gerben de Jong deze afstand bij de heren in 55.12. Zo te zien is Gerben weer op de weg terug en heeft hij het tijdperk van blessureleed achter hem gelaten. MIDDELHARNIS - De kerkenraad van de Christelijke Gereformeerde Kerk heeft ter vervulling de predikantsvacature het vol gende tweetal gesteld: ds, K, Hoefnagel van Katwijk aan Zee en ds, K. Visser van Baren- drecht. {deel 2) IVHDDELHARNIS - Enkele leden van de Stichting Oost Europa Werkgroep IVIiddelharnis zijn van 28 november tot 6 december jl. naar Roemenië geweest. Het doel van de reis was bezoek aan de projecten en een onderzoek of er een nieuw project opgestart kan worden met behulp van de SDOK. In Eilan den Nieuws doet de Werkgroep in vijf afleveringen verslag van hun reis. Vandaag deel 2. Woensdag 30 november 2005 Deze dag gaat de reis naar Dej een afstand van ca, 200 km. Daar is ook een steunpunt van de SDOK, waar gegeten en geslapen wordt. Deze zelfstandige stichting in Dej ontvangt behalve van de SDOK ook hulp van Amerikanen en hulpgroepen uit Schot land en Nederland, Momenteel is er een stagiaire uit Schotland die helpt met aller lei werkzaamheden. De oprichter en leider is Vasille, een ingenieur uit Oradea. Hij is Baptist en had een heel goed betaalde baan. Maar zijn dochter werd plotseling ernstig ziek. Zo erg zelfs dat hij vreesde voor haar leven. Hij heeft de Heere gesmeekt of ze toch niet hoefde te sterven. Als ze beter mocht worden zou hij zijn leven aan de ver breiding van het Evangelie wijden. De Hee re verhoorde zijn gebed en zijn dochter is geheel genezen. Maar wat moest hij nu gaan doen? Hij vroeg om leiding van de Heere, en hem werd al maar duidelijker dat hij een opvangtehuis voor verwaarloosde kinderen op moest richten. Op een wonderlijke manier is hij in Dej terechtgekomen. Hij kon er een huis - hetzelfde huis waar het gezelschap deze dag verblijft - kopen, maar had daar er geen geld voor. Na drie maanden besliste hij toch om het te kopen, in het vertrouwen dat God hem ook nu weer zou helpen. En, twee weken voor de overboeking kwam er een Amerikaan die 2/3 van de koopsom; schonk, 1/3 kon hij uit eigen spaargeld er bij leggen. Via via kwam de SDOK in con tact met deze organisatie en brengt daar nu kleding en af en toe ook financiële hulp. De verbouwing van het huis is nog steeds gaande en er wordt veel gedaan door vrij willigers uit Nederland, Daarvoor zijn er in het huis een paar slaapzalen, waarvan ook de Werkgroep gebruikt maakte. De burgemeester van de stad is erg ingeno men met het werk wat de organisatie doet en geeft alle medewerking bij vergunningen e,d,, maar de gemeente heeft geen financiële middelen om te helpen. Het is nu een dagverblijf waar 62 kinderen van 3 tot 8 jaar onderwijs ontvangen door erkende leerkrachten. Deze kinderen worden thuis erg verwaarloosd en krijgen geen aan dacht. Nu komen ze ook met het evangelie De uit/rekbare ledikantjes in het kindertehuis in Dej. in aanraking en ontvangen liefde. Daar ver teilen dan ze weer over aan hun ouders. Zo kan dat soms ook weer gezegend worden. De hele kleintjes gaan 's middags nog een uurtje slapen. Onder de meubeltjes zijn uittrekbare ledikantjes gebouwd. Toen wij daar waren, lagen ze daar in te slapen. Zo is dat tot een heel mooie instelling gegroeid, Vasille is daar dankbaar en verwonderd over. Want hij dacht zelf dat het niet zo veel bestaansrecht had. Maar op straat werd hij door kleine kinde ren gevraagd of hij toch echt wel een school voor hen wilde bouwen. Dit zag hij als een signaal van God om door te gaan. Het was erg aandoenlijk om hem dat zo eenvoudig zonder opsmuk te horen vertellen. Uit alles bleek dat hij zich in alles afhankelijk weet van de Heere, In de middag wordt een kindertehuis in Illu- sua, 40 km, verderop bezocht. Dat is een oud landgoed met bijgebouwen, wat de commu nisten van een rijke landheer hebben afge pakt. Nu zijn er kinderen in ondergebracht die niet meer naar huis kunnen omdat hun ouders hen erg verwaarlozen en de kinderen laten bedelen en hen niet meer in huis wil len hebben. Deze kinderen hebben weinig of geen toekomstmogelijkheden. Het tehuis wordt door de regering onderhouden. Door werkgroepen uit Albiasserdam is er via de SDOK veel opgeknapt omdat de staat niets doet. De salarissen van het personeel worden soms twee maanden niet betaald. Daardoor is dé inzet van het personeel niet groot. De kin deren ontvangen dan ook totaal geen liefde. Wat een groot verschil met de kinderen van het tehuis van Vasille in Dej, De rugzakjes worden uitgedeeld aan de kinderen van het kindertehuis. SDOK heeft op scholen in Nederiand een aktie "Rugzak" gehouden. Ook de Chr, Basisschool Prins Maurits in Dirksland heeft hieraan mee gedaan. De inhoud bestaat uit etenswaren en speelgoed. De werkgroeple- den mogen er ongeveer honderd aan deze kinderen uitdelen. Wat een belevenis is dat. Als de rugzakken aan de ruggetjes van deze arme kindertjes worden gehangen glimmen hun snoetjes van genoegen. Ze hunkeren naar aandacht en genegenheid, maar krijgen die niet. Als ze 18 jaar zijn moeten ze de maatschappij in. De onmacht grijpt ons aan,Wat moet er van deze schaapjes worden? Er is geen familie die hen opvangt, waardoor er van hen maar 2 tot 3 goed terechtkomt. Tijdens de rondlei ding door de kolossale gebouwen zien we de slaapzalen waarin groepjes van 15 tot 20 kin deren alleen een eigen bed hebben en verder totaal geen privacy. Sommige kamers zijn opnieuw geverfd door werkgroepen. Om de grootste kou buiten te houden heeft de SDOK veel kunststof kozijnen kunnen schenken die door een werkgroep met vrijwilligers zijn gemonteerd. De verwarmingsketels worden met hout gestookt. Er waren die middag twee vracht wagens vol gebracht. Maar dat is bij lange na nog niet genoeg. Per jaar moeten ze voor het hout ongeveer 3.000,- betalen. Het hout krijgt niet de tijd om te drogen en geeft daar door minder warmte. Op de terugweg naar Dej komen we veel paarden en wagens beladen met takken en boomstammen tegen, waar de huizen mee verwarmd worden. Terug bij het centrum wordt een heerlijk portie spaghetti gegeten. Daarna nog een frisse neus gehaald door een wandelingetje in de stad en dan, na nog een bakje koffie, naar bed. (Wordt vervolgd) Sommelsdijk, Ko Nelis namens Oost Europa Werkgroep Middelharnis (het bankrek.nr. van de werkgroep is 3420.07.408) MIDDELHARNIS - In het kader van de week van gebed voor de eenheid van de chris tenen houdt de oecumenische werkgroep een dienst in de R.K, kerk te Middelharnis, Het wordt een bijzondere dienst waarin geza menlijk Taizé-liederen worden gezongen en zal worden gebeden voor de eenheid, ook is er ruimte voor bezinning. Het Thema is: 'Want waar twee of drie mensen in mijn naam samen zijn, ben ik in hun midden' (Matteüs 18:20). De Cantorij van de Emmaüskerk ver leent deze avond haar medewerking. Ieder een wordt uitgenodigd om in oecumenisch verband met elkaar te zingen en bidden. De viering wordt gehouden op zondagavond 22 januari, aanvang 19,00 uur. ■40- Dat hij hier als politiek werker was geplaatst, was niet omdat Lasjkov zo'n uitbHnker was; meer uit luiheid was hij in de politiek verzeild geraakt. 'Je wilt een melding doen? Was er iets niet in orde met jouw soldaten?' vroeg Lasjkov nog eens ten over vloede, niet begrijpend wie er anders gemeld moest worden. Sergeant Wladimir Soetyrin legde zijn bewijsstuk ken op tafel, twee bijlen, een lege patroonhuls en het briefje waarop de onbekende Tichon Chramov zijn naam had geschreven. Zowel de dorpssowjet als onderiuitenant Georgië Zwalba bekeken de twee bijlen, die onmiskenbaar afkomstig waren van het rode leger; ook de patroon huls sloot alle andere mogelijkheden uit, daar het een patroon was geweest die met een soldatengeweer was afgevuurd. 'Waar komt dat vandaan?' vroeg onderiuitenant Zwalba onvriendelijk; hetgeen de sergeant niet ont ging. 'Kameraad onderluitenant, ik heb deze dingen gevon den in een datsja van een pelsjager. Hier is nog een stukje papier dat door de man is beschreven. Hij heet Tichon (ihramov. Er kan bij het leger wel navraag gedaan worden over deze man, want het lijkt mij niet onwaarschijnlijk dat het hier iemand betreft die uit het leger gevlucht is en voor zo'n persoon hebben de kameraden commissarissen grote belangstelling,' 'Kameraad Soetyrin, jij bent een goede communist, de partij zal dit naar waarde weten te schatten', hui chelde Mitjaj Lasjkov, die evenals Georgië Zwalba begon in te zien dat er hiermee een heleboel narigheid naar hun kamp was gekomen. Indien deze melding werd doorgegeven, zouden ze worden overspoeld door de KGB en allerhande andere politieke en militaire autoriteiten, die alles zouden doorlichten en de taiga tot aan de verre hori zon uitkammen, 'Maar kameraad, laten we niet al te voorbarig zijn. Wat we hier hebben is eigenlijk niets. Begrijp me goed, jouw plichtsbetrachting wordt op hoge prijs gesteld, maar zolang we niet weten waar die kerel huist op dit moment, of beter gezegd: voor we hem hebben, valt er weinig te doen. Vergeet niet, kame raad sergeant, als deze melding wordt doorgestuurd naar het districtsbureau in Olekminsk, dan zijn de kameraden daar net als wijmeteen klaar om tot actie over te gaan; en zo gauw als de mogelijkheid daartoe zich voordoet, zullen de broedertjes uit Olekminsk hier bij ons zijn. Dan moeten wij hun kunnen zeggen waar die kerel is, of althans waar hij gearresteerd kan worden. En dat, kameraad sergeant, kunnen wij niet, omdat niemand weet waar die kerel is. Mis schien is hij wel verongelukt in de taiga, wie kan dat weten. En als wij de kameraden van de KGB slechts onze vermoedens voorschotelen, dan gebeuren er dingen, waar wij nog lange tijd met pijn aan zullen terugdenken. Die kameraden houden namelijk niet van half werk, begrijp je? En als wij niets meer te bieden hebben dan een paar bijlen, made in USA: een beschreven stuk papier en een patroonhuls - ik geef toe dat deze dingen een redelijk vermoeden geven, maar nog altijd geen bewijs - daarmee wer ken we onszelf in de puree, beste Soetyrin. En hoe graag ik hier, net als jij, voor ons en de partij een goede beurt wil maken, zitten aan deze zaak nog te veel risico's. Vandaar, als jij erop staat, dat deze melding wordt doorgegeven, waar je als partijlid alle recht toe hebt, vergeet dan niet datje dit alleen doen kunt op eigen verantwoordelijkheid. Ik, als partij vertegenwoordiger, adviseer jou; Denk hier eerst nog eens rustig over na, in hoeverre je deze zaak hard kunt maken. Bewijzen moet je hebben, laat in geen geval de kameraden komen, indien ervoor hen niets te halen valt. Want dat, beste sergeant, zullen ze op jou verhalen.' 'Wat jij gedaan hebt is juist, maar ik sluit mij bij kame raad dorpssowjet aan om er eerst nog eens rustig over na te denken en als commandant zou ik willen aanraden om te wachten tot de mogelijkheid er is om deze kerel eventueel te arresteren. Dat kan misschien nog wel een paar maanden duren, maar dan heb je iets te bieden waar men wat aan heeft. Begrijp me goed, een melding moet worden doorgegeven; ik als jouw commandant en kameraad Lasjkov kunnen en mogen dat niet verhinderen, maar denk rustig na over hetgeen wij jou gezegd hebben.' Sergeant Wladimir Soetyrin stond een beetje beteu terd te kijken en liet de woorden van de twee mannen op zich inwerken. Wat hij gehoopt had om een heel goede beurt te maken, werd hem hier min of meer bij de handen afgebroken. Geen ontslag uit Siberië, geen veriof aan de Krim, Maar wat de kameraden zeiden van de bewijzen die geleverd moesten worden, was waar; er valt met de kameraden van de KGB en de politieke commissarissen niet te spotten, 'Kameraden, ik geloof dat het beter is om er eerst eens grondig over na te denken', zei hij teleurgesteld. Maar een confrontatie met de genoemde autoriteiten, in de verkeerde zin, was iets waar hij al bij voorbaat de rillingen van over de leden kreeg, 'In ieder geval, kameraad sergeant, wij kunnen tevre den zijn; je hebt bewezen een prima soldaat en goed communist te zijn. Wij waarderen dat bijzonder Ik geef je dan ook alle vrijheid om in de nabije toekomst dit geval uit te zoeken en op te lossen. Drink in ieder geval een glas met ons, want kameraad, dat heb je wel verdiend,' Hoewel het systeem verbiedt dat er rangen en stan den zijn, is het toch niet zo dat een commandant, Iaat staan een politiek vertegenwoordiger een glas drinkt met een soldaat; nee, theorie en werkelijkheid liggen vaak ver uit elkaar, al wordt dan met fraaie kreten beweerd dat het anders is, Mitjaj Lasjkov nam de fles en schonk het glas van de sergeant nog eens vol. 'Proost, kameraad Wladimir Soetyrin; op het succes van jouw patrouille; en wees ervan overtuigd, als jij deze zaak tot een oplossing brengt met het resultaat dat wij ervan verwachten, dan kun je erop rekenen, dat je door ons wordt voorgedragen om in rang ver hoogd te worden en indien de mogelijkheid bestaat, een extra veriof ergens in één van de huizen die de partij daarvoor ter beschikking stelt.' 'Dank u kameraden, ik hoop jullie niet teleur te stel len.' 'Proost.' De glazen werden geheven. 'Proost.' 'Kameraad luitenant, hiermee zullen we een hele hoop narigheid op ons dak krijgen. Die fanatieke ser geant zal doen wat in zijn vermogen ligt om die kerel daar in de taiga aan de KGB uil te leveren. Als die melding doorgaat, kun je er rekemng mee houden dat voor ons die grappenmakerij ook nog een staartje zal hebben. Ik heb geleerd om de mannen van leger en partij buiten de deur te houden. Als die snuffelaars hierheen komen en geloof me, dat ze dat zullen doen, dan hoeft er maar iets te gebeuren of wij marcheren at naar één of ander strafkamp, (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 10