Nieuw-s ui^ Vz PierenS^cc Visser Visser Wetjes en Weetjes Introductielessen Nordic Walking langs de Grevelingendam 4y^ Discriminatie Schoolkinderen bij imiier op bezoeii Met Natuurmonumenten op Jubileumexcursie door de Kwade Hoek De Willemtje het water op Een hachelijke zaak Bingo Den Bommel IS Sempre Crescendo levert mooie prestatie in Middelburg HonrrkA. Extra ruimte. ,ga voor een Honda! Autobedrijf Jan van Dijk Opbrengst Anjercollecte Stellendam i* im c« c« c« im a ffi 'fi 'fi 4« a f.* k* k* k* Honden STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD Katten Stichting Maaltijdvoorziening vraagt vrijwillige chauffeurs/bezorgers een\ WIJZIGINGEN IN DE LOONBELASTING Elektronische aangifte voor de loonhejfingen Auto van de zaak belast via de loonbelasting REGISTERACCOUNTANTS PAGINA 7 VRIJDAG 10 JUNI 2005 OUDDORP - De groepen 6 van de Koningin Bealrixschiool te Ouddorp brachten onlangs een bezoek aan de Ouddorpse imker de heer Both. Na eerst wat over zijn hobby - bijen houden - te hebben verteld, liet hij zien hoe honing wordt gemaakt en hoe een bij gemerkt wordt. De kinderen moesten eerst een pak aan, toen mochten ze bij de bijenkasten kijken en honingraten vasthouden. En mijnheer Both liet zich wel vier keer door een bij steken...! De schoolkin deren vonden het bezoekje aan imker Both heel erg leuk, en door middel van dit berichtje willen André Akershoek en Johan Grinwis uit groep 6b hem namens alle leerlingen nogmaals hartelijk bedanken! GOEDEREEDE - In 2005 viert Vereniging Natuurmonumenten haar 100 jarig bestaan. Eén van de vele mooie natuurgebieden die Natuurmonumenten beheert, is de Kwade Hoek nabij Goedereede. Het hele jaar door kunt u kennismaken met dit gebied door er een wandeling te maken of door deel te nemen aan een excursie onder leiding van een deskundige gids. Op woensdag 15 juni om 14.00 uur wordt een excursie gehouden die gewijd is aan het thema 100 jaar Natuur monumenten, verleden, heden en toekomst'. Zoals de naam al aangeeft, wordt tijdens deze excursies aandacht besteed aan het verleden van Natuurmonumenten en van de Kwade Hoek, aan de huidige situatie en aan de ver wachte ontwikkelingen in dit gebied. Daar naast wordt het een prachtige wandeling van twee uur door de duinen en duinvalleien van de Kwade Hoek, waar in deze tijd van het jaar heel veel te genieten valt. Als u mee wilt met deze excursie is aanmel den vooraf verplicht. Dit kunt u doen bij VVV Oudddorp aan Zee, telefoon (0187) 681789. Deelname aan de excursie kost voor leden van Natuurmonumenten 4, niet-leden belalen 7 en kinderen t/m 12 jaar 2. Goe de wandelschoenen zijn aanbevolen en een verrekijker komt goed van pas. Het afgelopen weekend heeft de Kustwacht- post in de vuurtoren van Ouddorp de redding- boot voor het Haringvliet twee keer moeten oppiepen. De eerste melding was zaterdag morgen 4 juni om kwart over acht. Bij boei DG 8 (Delta Geul 8, recht voor de haven van Stellendam) was een bootje omgeslagen. De schipper was door een ander jacht opgepikt en in de jachthaven van Stellendam onder de douche geplaatst. Maar de kustwacht vrees de dat het bootje onder de kering terecht zou komen en verzocht de reddingboot het te ber gen. De bemanning daarvan nam het bootje mee naar het strand, waar het weer recht werd gezet. Het bleek uit de binnenhaven van Stel lendam gestolen te zijn; bovendien was het lek. De opvarende was van plan om met dit bootje naar Tien Gemeten te varen. De man bivakkeerde daar met een aantal vrienden in een gekraakte boerderij. Maar het bootje werd nu door de bemanning van de KNRM bij de wettige eigenaar afgeleverd. Op maandag 6 mei om 12.45 uur werd de bemanning van de Willemtje weer gealar meerd. Nu voor een sportvisbootje met 2 personen aan boord, die bij boei HV3, in de buurt van Hellevoetsluis, te met motorpech te maken kreeg. Dit bootje werd op sleeptouw genomen en naar de haven van Hellevoet sluis gebracht. Daar werd het aan een jacht overgegeven, die net wilde gaan schutten. Het jacht nam het bootje meteen mee, zodat de reddingboot niet door de schutsluis heen hoefde en weer terug kon naar de binnenha ven van Stellendam. MIDDELHARNIS - Het fanfareorkest van de Koninklijke Muziekvereniging Sempre Crescendo uit Middelharnis-Sommelsdijk heeft vorige week zaterdag deelgenomen aan het KNFM-Concertconcours in Middelburg. Uitkomend in de Ie divisie wist het orkest onder leiding van dirigent Joop Ngholt een gemiddeld puntenaantal van 87,84 in de wacht te slepen. Als tastbaar beviijs van de geleverde prestatie mocht een rood-wit-blau- we wimpel aan het al zo rijk behangen federatievaandel worden bevestigd. Aan het begin van de middag werd de reis naar het Zeeuwse aanvaard. In verenigingsgebouw 'de Couburg' in Koudekerke werd nog een korte repetitie gehouden. Tegen half acht 's avonds was Sempre als laatste orkest aan de beurt om het podium van de historische Concert- en Gehoorzaal in Middelburg te betreden. Dirigent Joop Nijholt had zijn muzikanten op het hart gedrukt om toch vooral rekening te houden met de geluidsversterkende eigenschappen van de zaal. Niet te hard spelen was het devies. Tijdens de slotakkoorden van het inspeelwerk, 'Pie Jesu" van Adrew Loyd Webber, etaleerde het orkest al de beheersing die ook tijdens de uitvoering van de concourswerken zou worden opgebracht. Als verplicht werk werd 'Egmont' van de Belgische componist Bert Appermont uitgevoerd. Dit symfonisch gedicht over graaf Lamoraal van Egmont en de Spaanse overheersing van de Nederlanden werd met tempera ment en inspiratie ten gehore gebracht. De jury, die bestond uit de heren Adams, Oosterman en Schoonenbeck was over deze uitvoering zeer te spreken. Ook de vertolking van het keuzewerk 'Tales from the Fens' van Leon Vliex kon hun goedkeuring wegdragen. In het juryverslag zijn vele complimenten terug te vinden. Na de bekendmaking van de uitslag kon met tevredenheid worden vastgesteld dat het behaalde puntenaantal van 87,84 niet alleen goed was voor een nieuwe wimpel aan het vaandel, maar ook voor het hoogste resultaat van het hele concours. TTio Povwer of Or«ams www.janvandijk.nl Seggelant-Zuid 8,3237 ME VIERPOLDERS. Telefoon (0181) 41 37 77 De Anjercollecte die onlangs in Stellendam werd gehouden, heeft een bedrag opgeleverd van €600. Hiervan is een derde bestemd voor de kas van Fanfareorkest De Hoop. Diverse verenigingen, waaronder muziekverenigin gen en koren, krijgen via het Anjerfonds subsidies bij de aanschaf van instrumenten, uniformkleding, enz. Ook het Stellendamse orkest heeft in het verleden al verscheidene malen niet tevergeefs een beroep mogen doen op het fonds. Alle collectanten en gulle gevers worden hartelijk bedankt. tn deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen afreageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht mr om ingezonden tekst in te korten of niet te plaatsen Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Ik werd vorige week opgeschrikt hoe door de media de ontruiming van de pastorie in Goe dereede werd gemeld. Hoe is het toch moge lijk, gelet op de geschiedenis van de kerk, dat in het jaar 2005 zulke dingen kunnen gebeu ren? De heb de kerk van ons voorgeslacht nooit willen verlaten en ben daarom ook niet meegegaan nar de PKN. Maar vanwege de ontwikkeUngen en tegenstrijdige praktijken van de Commissie Bijzondere Zorg op ons eiland voel ik mij verplicht om dit te laten weten, in de hoop dat aan deze bizarre ont wikkelingen een einde komt voor beide kerk verbanden, die in nood zijn geboren, en dat tot een voor beide partijen aanvaardbare oplos sing voor de pastorie wordt gekomen. Beide roept men het recht in hand te hebben. Maar als je dan het interview gehoord hebt met ds. Plaisier en ds. Heemskerk, dan begrijp ik er helemaal niets meer van. Ik hoop en bid dat er in deze ontwikkelingen spoedig een einde komt. Dit in niet wat de Koning van de Kerk bedoeh, terwijl wij zojuist het heilsfeit van Pinksteren hebben beleden en beleefd. Met dit schrijven hoop ik dat er aan deze kerke lijk twisten spoedig een einde komt, want dit kan niet zijn tot eer van God en uitbreiding van Zijn Koninkrijk. Zo nodig voel ik mij geroepen om stappen te ondernemen en een procedure op te starten. Gode bevolen. C.J. Bos, Roode Kruislaan 8 3257 KG Ooitgensplaat Afgelopen zaterdag hebben we op het asiel onze rommel markt en open dag gehad, en dat heeft weer aardig wat opgeleverd. De rommelmarkt bracht 1.400 op, terwijl drie oudere katten een nieuw huisje kregen. Maar veel andere dieren wachten nog op een nieuw thuis. Zoals Jagger, een kruising Mechelaar/Cocker Spaniel van bijna 2 jaar. Hij zoekt een baasje die ervaring heeft met honden. Hij is hef, druk iets nerveus en moet wel even wennen aan onbekende mensen. Aan katten is hij niet gewend en ook kinderen vindt hij niet leuk. I^istan is een lieve Duitse herder van 5 jaar. Hij is zwervend aaii- getroffen, dus we weten niets over zijn verleden dan alleen dat hij niet goed met andere honden overweg kan en erg sterk is. Joey is een 8-jarige kruising herder. Hij is erg waaks, lief voor kinderen en kan met katten overweg. Hij heeft wel een con sequente baas nodig, want hij is groot en erg sterk. Kleine hondjes en reuen vindt hij niets, maar misschien een gezellig teefje wel. Fellow is een 2-jarige Duitse herder. Hij is groot en sterk, maar erg lief als hij je kent. Verder heeft hij een grote mond en een klein hartje; wandelen vindt hij erg leuk, het liefst met een balletje erbij. Luisteren kan hij ook goed, maar hij heeft wel een consequente baas nodig. Queenie en Ricky zijn twee poezen van 8 en 9 jaar. De rustige dames zijn erg lief en aanhankelijk en willen graag samen blijven. Prince is een gezeUige wit-zwarte gecastreerde kater van 2 jaar. Hij is erg lief en kan goed bij andere katten. Ver der weten wij niets van hem, want hij is zwervend aangetroffen. Snoopy (een gecastreerde kater), en poes Droopy zijn allebei 9 jaar. De twee willen graag samen blijven, zijn hef en aanhankeüjk. ApoUo ten slotte is een zwart-witte kater van 3 jaar. Hij kan goed met andere katten overweg, is erg lief en aanhahg, en als hij even geen aandacht krijgt, kan hij hele verhalen aan elkaar mauwen. U vindt deze en nog veel meer dieren in de Dierenstee, Groene Kruisweg 14-a te Numansdorp, tel.: 0186-655150, website: www.dierenstee.nl. De openingstijden zijn: maandag t/m zaterdag van 11.00-16.00 uur. MIDDELHARNIS - In onze goed georga niseerde samenleving zijn er gelukkig nog mensen die vrijwUhg de helpende hand wil len uitsteken. Met jaar en dag brengen zulke mensen bijvoorbeeld de warme maaltijd rond voor ouderen en chronisch zieken. Stichting Maaltijdvoorziening te Middelhamis verzorgt dit voor de afnemers in de dorpskernen Nieu- we-Tonge, Stad aan 't HaringvUet, Sommels- dijk en Middelhamis. Dit werk - ondersteund door 6 tot 8 vrijwiUige bezorgers/chauffeurs - wordt met een bestelbusje gedaan. Door vrijwillige bezorging is de maaltijdprijs in verhouding redelijk goedkoop gebleven en profiteert de afnemer (klant) uiteindelijk van het vrijwilligerswerk. Momenteel doet zich echter de moeilijkheid voor dat twee vrijwilligers door omstandig heden dit werk moesten beëindigen. Daarom worden thans nieuwe vrijwillige chauffeurs/ bezorgers gevraagd, hetzij man, hetzij vrouw, die in het bezit zijn van rijbewijs BE en die wat vrije uren in de week beschikbaar heeft. Maaltijden bezorgen is licht en leuk werk. De doosjes wegen nooit meer dan ander halve kilo en de afnemers zijn altijd blij als de bezorging plaatsvindt. Zij zitten er als het ware op te wachten. Een vrohjk 'goeie mor gen' of een betrokken praatje hoort er ook bij en soms mag je ook nog even de luxaflex even ophalen, of hoor je: "denk je ook om m'n plantjes?!" Een bezorgrit duurt gemid deld 2 i 2,5 uur, inclusief het laden en lossen van de koelboxen. Dan nog even langs kan toor om de menukeuzekaarten af te geven, het werkrooster op te halen voor de volgende week en dan misschien nog even aftanken, de auto in de garagebox rijden, daarna gaat u met een goed gevoel weer terug naar huis. Een medewerker van de Stichting MaaUijd Voorziening Middelhamis werkt op verzoek, maar bepaalt zelf hoeveel keer per week hij/ zij een bezorgrit maakt. Vanaf de basis (kan toor) is goede begeleiding mogelijk, evenals contact onderweg via de handsfree telefoon. Er staat een redelijke vergoeding voor de onkosten. Een gesponsorde (Rabobank) bui- tenjack met SMV logo erop hoort tot de stan daard uitrusting. Biedt u zich aan? Dan ontmoet de heer Gep van Middelkoop u graag in het kantoor in het Wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat 27 te Middelhamis voor een eerste kennisma king. Of u belt naar 483366 en vraagt naar Gep van Middelkoop. De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee orga niseert woensdag 15 juni een bingomiddag in 't Westerlicht, Oranjestraat 35a te Den Bom mel. De aanvang is 14.00 uur. De deelname kosten bedragen 2,50 euro. Alle 55-plussers uit de gemeente Oostflakkee zijn van harte welkom. Nordic Walking is lopen met stokken. Het is een nieuwe manier van intensief bewegen in de buitenlucht waarbij het gebruik van de benen ondersteund wordt door het inzetten en naar achteren wegdrukken van speciaal voor dit doel ontwikkelde NordicWalking- stokken, officieel poles genoemd. Steeds meer wordt deze intensieve wandelin spanning als plezierige ontspanning voor het gehele lichaam ervaren door zowel jongere als oudere deelnemers, die een korte tech niekcursus van 6 lessen hebben gevolgd. De juiste manier om met deze poles te lopen, is snel geleerd. Naarmate de juiste techniek Nordic Walking langer wordt beoefend, wordt het tempo automatisch verder opge voerd door het maken van langere passen en een krachtiger arminzet. "Zo lijken de kilometers steeds korter te worden, wat bij voorbeeld veel deelnemers aan de jaarlijkse Omloop van Goeree-Overflakkee vast en zeker van pas kunnen komen", aldus INWA Nordic Walking Instructrice Sjoukje Korver, die binnenkort, na samenwerking met Out door Shop te Middelhamis de gelegenheid biedt om een speciale introductieles van anderhalf uur te volgen. In de Outdoor Shop - de 'winkel voor de buitenmens' - is alles op het gebied van wandelen, etc, verkrijgbaar, zoals wandelschoenen, vrijetijd(ski)ldeding en natuurlijk alles op het gebied van Nordic Walking. Deze kennismakingsintroductielessen wor den op vrijdag 17 en zaterdag 18 juni a.s. in het kader van de Landelijke Nordic WaUdng- dag op 18 juni georganiseerd vanaf Restau rant Strandpaviljoen Meerzicht aan de Gre- vehngendam. De deelnamekosten aan een introductieles bedragen 12,50, inclusief het gebruik van de poles en een kopje koffie/thee na afloop. Wie meer over Nordic Walking wil weten, kan op internet een kijkje nemen op de web site: www.nordicwalking.nl, maar ook kan de website van Sjoukje Korver worden bezocht: www.waIkingsjoukje.nl. Opgave voor de introductielessen en/of verdere informatie kan telefonisch via nummer 0181-399731 of per e-mail: sjoukje@walkingsjoukje.nl of bij Outdoor Shop, Zandpad 156 te Middelhar- nis, tel.: 0187 470701. GEVRAACTfl Tussenwoning kap woninn" 2 onder 1 et garage lendam 0187-4 12384 'AN MAXELAARDIJO.G. Een oud woord dat onlangs nieuw leven werd ingeblazen. Tenminste, dat werd weer eens geprobeerd. Nou ja, nieuw leven, het was eerder oudbak ken lucht die ons tegemoet kwam. Het was ditmaal de Clara Wichmann Stichting die onomwonden stelde dat het verbod op vrouwendiscriminatie zwaarder moet wegen dan de vrijheidsrechten van vereniging, meningsui ting en godsdienst. Zij ging daar opnieuw mee naar de rechter om gelijke behandeling van mannen en vTouwen binnen een partij af te dwingen. De Staat der Nederlanden en de S.G.P. werden beide aangeklaagd. De staat van wege gedogen en subsidiëren, de politieke partij vanwege discriminatie. Een gevaarlijk en vooral achterhaald standpunt, omdat hiermee het subjectieve begrip discriminatie hoger wordt gesteld dan het recht van vereniging, dat zijn organisaties die altijd 'besloten' zijn. Niemand hoeft lid te zijn van een vereniging of een kerk. En op grond van het recht van vrije meningsuiting mag iedere burger binnen de grenzen van de wet zeggen wat hij wil. Wan neer daaraan getornd wordt is het einde zoek. Artikel 1 van de grondwet, dat handelt over de gelijke behandeling van alle burgers, heeft niet meer beteke nis dan de andere bepalingen. Het ouderwetse gedachtegoed van het type bewegingen als deze vrouwenbeweging doet het helaas nog altijd goed. Deze actievoerders zijn, of zij dat nu inzien of niet, bezig om de seculiere dictatuur in Nederland in te voeren. Dat vwl zeggen dat zij streven naar een eenheids worst van monotone opvattingen. Elke veelkleurigheid verdwijnt als deze ijveraars het voor het zeggen krijgen. Voor zwart en antracietgrijs is straks geen plaats meer. Grote woorden? We zullen zien. De vraag is geloofsopvat tingen het uiteindelijk zullen moeten afleggen tegen de golf van zure ver halen over de onderdrukking van de vrouw? Dat laatste is ongetwijfeld waar, en erger dan vaak wordt gedacht. De positie van de vrouw wordt ook door orthodoxe christenen onderkend, maar het is wantrouwen alom bij de rode zusters. Zij kunnen de zon niet in het water zien schijnen. Het ultieme dog ma van gelijkheid en zusterschap is het credo van de vrouwenkerk. Ik noem dat spelen met vuur en tegelijk een bedreiging van de democratie. Ik denk dat dergelijke burgeressen zelf maar eens moeten worden aangesproken op hun rigoureuze uitspraken en de gevolgen daarvan voor de rechtsstaat. Op het matje roepen hoeft niet, dat zou gelijke behandeling betekenen, en dat is teveel eer voor deze radikalinski's. Ondertussen wordt gesuggereerd dat politieke partijen die van oudsher zijn geworteld in onze samenleving en die een eerbiedwaardige staat van dienst hebben eigenlijk een soort sekten zijn met bizarre en uitzonderlijke opvattingen. Die laatste gedachte ondervindt meer en meer bijval. Het is niet voor niets dat uitgerekend de S.G.P. zo onder kritiek staat. Sommigen vragen zich af of er minder nobele motieven in het spel zijn bij de dames van de Clara Wichmann Stichting? Minder stichtelijk, zeg maar. Maar dat is het ergste niet. De orthodox-gereformeerden zijn het nodige gewend en kunnen wel een stootje hebben. Het is kwalijker dat hiermee een niet geringe verharding en polarisatie in de samenleving optreedt. Het wordt hier nog eens gezegd: de 'tolerantie van de toleranten' bewerkstelligt een ongekende intolerantie. Die onverdraagzaamheid heeft zoals gezegd vooral betrekking op bepaalde godsdienstige opvattingen. Die worden niet alleen als ouderwets, maar vooral als ongewenst beschouwd. De Clara Wich mann Stichting denkt conform het verlichte denken van de negentiende eeuw dat, wanneer deze opvattingen niet of minder zullen worden gehoord, ze vanzelf zullen verdvnjnen. En dan breekt een tijdperk van verlichting en verbroedering aan. Ik noem dat naïef en kortzichtig, opvattingen verdwij nen niet zomaar. Wat is het effect van deze kort-door-de-bocht redenering? Het resultaat is dat onze maatschappij letterlijk en figuurlijk armer wordt. Ook en vooral, maar daar hebben steeds meer mensen geen boodschap aan, door een geestelijke verarming. Zonder God en zonder Christus betekent ten diepste datje jezelf en de samenleving tekort doet. Zeg maar dat je jezelf discrimineert. "Wetjes en Weetjes" is een rubriek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, jjscaliteïten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. Per 1 januari 2006 staan weer verschillende wijzigingen in de loonbelasting op sta pel. In de vorige aflevering van Wetjes en Weetjes kwam de levensloopregeling aan de orde. In deze aflevering worden de wijzigingen in de aangifte voor de loonhef- fingen besproken en wordt eveneens ingegaan op de auto van de zaak. Vanaf 1 januari dienen werkgevers elektronisch aangifte te doen voor de loonhef- fingen. Dit betreft een gecombineerde elektronische aangifte voor de loonbelasting en de premieheffing werknemersverzekeringen. In de Wet Financiering Sociale verzekeringen is namehjk geregeld dat de heffing en inning van de premies werk nemersverzekeringen voortaan niet meer door het UWV worden uitgevoerd, maar door de Belastingdienst. De uitkeringsrechten van werknemers blijven in beheer bij het UWV, dat de polisadministratie behoudt. De voor de polisadministratie beno digde gegevens dienen door de werkgever via de fiscus te worden aangeleverd door middel van de nieuwe gecombineerde loonaangifte. Hierbij dienen per werknemer maar Uefst 118 gegevens te worden aangeleverd. Daarnaast wordt de aanmeldtermijn van nieuwe werknemers verkort. Momenteel is het mogehjk nieuwe dienstverbanden uiterlijk binnen een maand te melden aan het UWV. Vanaf 2006 zijn werkgevers verplicht dienstverbanden reeds vóór aanvang van de werkzaamheden aan te melden. Tot en met 2005 moet de bijtelling voor het privé-gebmik van de auto van de zaak door de werknemer zelf in zijn aangifte inkomstenbelasting worden verantwoord. Vanaf 2006 echter is de werkgever verantwoordelijk voor de correcte verwerking van de bijtelling van het privé-gebruik auto in het loon van de werknemer. De werk gever dient 22% van de cataloguswaarde van een ter beschikking gestelde auto bij het loon van de desbetreffende werknemer te tellen. Over dit bedrag moet de werk gever loonheffing en premies werknemersverzekeringen inhouden en afdragen. De werkgever is het werkgeversdeel van deze premies verschuldigd. Heffing kan achterwege blijven indien wordt aangetoond dat per jaar 500 kilometer of minder privé wordt gereden. De bovenstaande onderwerpen zijn nog maar een greep uit de vele wijzigingen die u als werkgever per 1 januari 2006 te wachten staat. Zorg daarom voor een tijdige voorbereiding. De rubriek 'Wetjes en Weetjes' komt tot stand in samenwerking met Visser Visser Registeraccountants te Barendrecht, Middelhamis, Gouda en Bar- neveld. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redactie geen enkele aansprakelijkheid voor onvolledigheid of onjuistheid of voor de gevolgen daarvan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 7