Beroepschauffeurs frissen kennis verlteersregels op eiiaudbi-hieuws 33e Ouddorpse Avonddriedaagse: één groot wandelfeest! 1 1 1 1 1 1 '1 1 Y 1 ^1 1 n 1 y^er^ctenn^ ^nnl 'T^ern^^eükt: V^etküiu: unc De wetenschap en de Bijbel Jeugdmiddag Den BommeJ oonikojeugdhoekie@filternet.nl Dan - Gad - Pua - Aser - Izak - Juda - Levi - Jakob - Jozef - Pitom - Ruben - Sifra - Efraïm - Egypte - Machir - Simeon - Abraham - Manasse - Raamses - Zebulon - Benjamin - Nafthali - Issaschar Ml 1 V± Jl M v| "^ifn: We kunnen deze keer opnieuw drie mensen welkom heten: deze keer zijn het drie dames! ^nntintttCtyu^ {per 'juru zoas): jtinï S UIT DE SCHOOL GEKLAPT Welk vak wordt bij vraag 8 bedoeld? Sterkte bij de laatste loodjes op school: repetities en toetsen moeten nog gemaakt worden voor de overgang. Doe je best! Vergeet niet datje ook in zulke situaties mag bidden om Gods hulp en zegen. PAGINA 11 VRIJDAG 10 JUNI 2005 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar OomKo, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelhamis. Per maand zijn et 100 k 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Dat je veel van schapen kunt leren, zie je in het volgende verhaaltje: Een vakantieganger in de bergen zag in de verte twee schaapherders aankomen. De man dacht dat de herders wel een eindje uit de buurt van elkaar zouden blijven, maar ze lieten hun schapen op dezelfde wei grazen. De man vroeg zich af hoe de herders straks de schapen weer zouden gaan scheiden. "Dat is heel eenvoudig", zei één van de herders, "mijn schapen kennen mijn stem." Nieuwsgierig bleef de man wach ten. Na een tijdje stond één van de herders op en riep: "Volg mij." Tot zijn grote verbazing zag de vakantieganger dat de schapen hun eigen herder volgden en de twee kudden schapen werden weer gescheiden. De schapen kenden de stem van eigen herder. Zo moeten wij ook de stem van de Goede Herder, de Heere Jezus leren ken nen. De Goede Herder wijst ons de weg die wij gaan moeten. Door Zijn Woord hoor je Zijn stem. Luister jij naar de stem van de Goede Herder? Zet eerst de volgende woorden op de goede plaats in het figuur: Welke drie woorden kun je van de genum merde hokjes 1 t/m 15 maken? 5 J 15 4 1 D 12 6 13 14 1 Y li Ik weet niet of jullie het gemerkt hebben, maar oom Ko heeft vorige week een fout gemaakt in de puzzel van de druiventros. Tante Nel (die tegenwoordig meestal alles even nakijkt) heeft het ook niet ontdekt. Jammer voor jullie. Als je de namen goed opschrijft, kom je tot de ontdekking dat je twee keer de naam Sethur opgeschreven hebt. Het moet zijn Sethur en Safat. Let op: je moet wel de 12 namen opschrijven. Cornelis en Maryn Villerius (Dirksland) Een paar kleine foutjes zaten er in jullie oplossingen, maar dat scheelt maar een paar punten. Omdat jullie alles van 2 maanden ingeleverd hebben, sleepten jullie heel wat punten in de wacht: bij elkaar 258. Als je alles via de mail opstuurt, krijg je geen extra punten voor je oplossingen. Dat geldt alleen als je een zelfgemaakte puzzel (met ant woord) via de mail opstuurt. Hebben julUe allebei meegedaan met het schoolvoetbal? Omdat de brieven hetzelfde waren, begreep ik niet wie de keeper geweest is, die zoveel ballen tegengehouden heeft. Hebben jullie gewonnen? Leonie Bynagte (Scherpenisse). Gefeliciteerd!!! Fan tastisch joh! Ik vind het een hele prestatie om je rijbewijs in één keer te halen! Carolien en Jan van Splunter (Ouddorp) hebben een boekenbon verdiend. Gefeliciteerd! Marleen Tanis (Ouddorp) Fijn, datje mee gaat doen. De eerste punten heb ik genoteerd voor je. Hoe gaat het op de Prins Maurits? Als ik goed kijk in mijn adressenlijst, moet jij een buurmeisje zijn van Marieke Tanis. Zijn jullie soms zelfs fainiUe? Corina van Gurp (Ouddorp) Je bent van harte welkom, Corina! Mak kelijk datje gelijk de vragen van 'Uit de school geklapt' gemaakt hebt. De foto was ook goed duidelijk. Je hebt het goed gezien: moeilijke en makkelijke puzzels wisselen elkaar af. Dat is om het een beetje spannend te houden voor groot en klein. Willemien van Gurp (Ouddorp) Jij vertelt in je eerste brief heel wat dingen over jezelf. Je houdt van computeren en gymmen. Op school heb je een leuke mees ter die veel met jullie de natuur in gaat om vogels te bekijken. Jullie zullen vast veel over vogels geleerd hebben dit jaar. Als je op schoolreis geweest bent naar het Bou- dewijnpark en het kasteel in België moet je maar eens een briefje schrijven: ik vind het leuk om te weten hoe jullie zo iets vinden. Wanneer ga je met de scouting op kamp? In de zomervakantie? Anja H. - 133; Alinda -199; Adriaan - 488; Amanda -115; Anja van S. - 359; Anne Co - 34; Arianne - 165; Amette - 153; Albert - 241; Benno - 420; Carolien - 18; Chris tian - 140; Coen - 409; ComeUs - 372; Corina - 116; Ellen - 409; Erik -154; Erika - 68; Floris - 302; Guido - 447; Jordi - 208; Jacob - 473; Jan - 133; Jannie - 381; Jantine - 236; Jan-Willem - 47; Jarinda - 417; Joanne - 30; Jorieke - 317; Jeroen - 26; Jorina - 375; Koen - 183; Leonie T. - 229; Leonie B. - 116; Liesbeth - 157; Marleen T. - 108; Maaijke - 464; Marinda - 135; Marieke - 311; Marleen M. - 316; Marijn - 284; Matthias - 448; Mieke - 193; Marien - 120; Naomi - 142; Nathaüe - 428; Nelleke - 68; Peter - 144; Pieter - 266; Reinier - 262; Ricardo - 117; Rinus - 237; Sander - 241; Ton - 267; Willemien - 116; Wietse - 75; Willemijn - 152; Wülianne - 109; Wilmer - 130 Als je van puzzelen houdt, is het ook leuk om iets zelf te maken. De volgende puzzel heeft Jorina v.d. Vlugt (Sonunelsdijk) zelf bedacht en gemaakt. Leuk bedacht, Jorina! Elk teken stelt een bepaalde letter voor De betekenis staat in het hokje met tekens en letters. In totaal moetje 13 woorden probe ren te vinden: 7 woorden horizontaal en 6 woorden verticaal. 1. Hoe heet je? Amanda Schaaf. 2. Wat is je woonplaats? Dirksland. 3. Hoe heet je school? Prins Maurits. 4. In welke klas of groep zit je? Groep 8a. 5Wat zijn je lievelingsvakken Tekenen, handvaardigheid en E.H.B.O., omdat je bij deze vakken meer met je handen doet. 6. Beschrijf het leukste voorval op school datje hebt meegemaakt. Iemand uit onze klas had chocomeUc over een laptop gegooid en kreeg als surprise een pakje chocomelk in een laptop. 7. Schrijf iets bijzonders op wat echt alleen bij jouw school hoort. Standbeeld van Noach op het plein van de bovenbouw. Welk vak op school vind je beslist niet leuk? Op 11 juni wordt Jacob Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) 15 jaar. Diezelfde leef tijd hoopt Marinda Stroober (Nieuwe-Tonge) op 16 juni te bereiken. Allebei Gods zegen toegewenst in je komende levensjaar. De Avonddriedaagse ging ondermeer Burgemeester Van de Velde, rechts Afgelopen week organiseerde Sport vereniging 'de Kriekel' al weer voor de 33e keer een gezellige en goed ver zorgde wandeldriedaagse. Om de start van de eerste wandelavond zo feeste lijk mogelijk te laten verlopen, was aan de nieuwe burgemeester van de gemeente Goedereede, mevrouw G.J. van de Velde-de Wilde, gevraagd of zij het muzikale startschot wilde laten klinken. Zij draaide aan het speciaal voor de gelegenheid naar Ouddorp gebrachte, 18e-eeuwse draaiorgeltje 'de kleine Victoria' en ging vervol gens samen met ruim 400 wandelaars, voornamelijk afkomstig uit Ouddorp en omgeving maar ook uit Rockanje en Burgh-Haamstede, van start. De routes waren ook dit jaar weer erg gevari eerd. De eerste avond ging het via het Water- wingebied ten oosten van Ouddorp; de twee de avond via het natuurgebied de Kleistee ten westen van Ouddorp, en de derde avond via de buitendijk langs de Grevelingen ten zui den van Ouddorp. Als er wat te vieren valt, wordt er natuurlijk ook getrakteerd. ledere avond deelde een door het natuurgebied De Kleistee. vooraan, was ook van de partij. aantal plaatselijke winkeliers traktaties uit aan alle 5- en 10-kilometerwandelaars. De ene avond een mini-bolus of een soe.sje, de andere avond gebakken kibbeling en de laat ste avond frisc&ank. Werden de deelnemers op de eerste avond muzikaal uitgezwaaid, zo werden ze op de laatste avond ook weer binnengehaald, maar dit keer door de Ouddorpse 'Brassband Con cordia' en natuurlijk met bloemen van fami lie en bekenden. Vooral de wandelaars die meededen aan de verkleedwedstrijd met als thema 'Op stap met de Kriekel' hadden veel bekijks! Nadat alle deelnemers de welver diende beloning in ontvangst hadden geno men, applaudiseerden ze op verzoek van de voorzitter van de Kriekel zeer luid om alle vrijwilligers hartelijk te bedanken. Door hun spontane en sportieve begeleiding langs de perfect uitgezette routes werd in Ouddorp weer een echt wandelfeest gevierd! De prijswinnaars van de verklede wandelaars zijn: 1. Michelle van Estrik, verkleed als 'Krie kel' 2. Jonathan Tanis, verkleed als 'Bob de Bou wer' 3. Karlijn Westdijk, verkleed als 'Zebra' 4. Sanne Westdijk, verkleed als 'Prinsesje' 5. Remy Boulassovale, verkleed als 'Marok kaan'. Spreken de wetenschap en de Bijbel elkaar tegen? Tot in de Tweede Kamer wordt er gedis cussieerd over de vraag of het leven is ontstaan door toeval of dat het een intelligent ontwerp is. Sommigen beweren dat wetenschap en rehgie niet met elkaar te verenigen zijn. Daarentegen verklaarde de wetenschapper Galilei dat de natuur en de bijbel uit de zelfde bron voortko men en elkaar daarom niet tegen zulen spreken. Dit onderwerp wordt op maandag 13 juni om 21.00 uur besproken in het progranma 'Ont waakt Radio' op Radio Flakkee. Dcpresent^de is in handen van Yvonne Caka. Iinsdag'om 16.00 uur wordt het programma henaald. i.OO De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee niseert op woensdag 22 juni een middag de jeugd van Den Bommel op het ve de Kerkdreef Er worden die middi* nententen gebouwd en er is een sa Voor groep 1 t/m 8 is de middagj uur tot 17.00 uur. De dse^iamekaf„^„n gen 2,50 euro per pe-oon. incluf r en aan het einde de midif P'*\f(J^'J regen wordt d-activiteit gehq^"^f terUcht, Oranjestraat 35a. nwfdan wordt er geen tentenkamp geboiiwd. Voir meer intor- matie of aanmelden kuj. je bellen naar Corine van der Reest, tel.: 613148. MIDDELHARNIS - In het ISiO-kan- toor werd zaterdag 4 juni voo; de eer ste keer een opfriscursus vooi beroep schauffeurs gehouden. Ondei de deel nemers bevonden zich chaufïïurs van eilandeUjke transportbedrijvm, maar ook chauffeurs bij het openliaar ver voer deden mee. De cursus werd georganiseerd door de Regionale Projectgroep Verkeenveiligheid Goeree-Overflakkee. De projectgroep voert namens de vier gemeenten op het eiland o.a. projecten uit op het gebied van verkeersvei ligheid. Eén van de projecten voor 2005 was een proefproject, namelijk een opfriscursus voor beroepschauffeurs. Aan de hand van een uitgebreide powerpoint- presentatie, verzorgd door een medewerker van 3VO, kregen de chauffeurs voorbeelden te zien van verkeerssituaties, die zij in hun dagelijks werk tegenkomen. Het thema van de cursus was: 'Geef je ver stand eens voorrang'. Een thema dat, gelet op de oorzaken van een ongeval, voor alle verkeersdeelnemers geldt: in 5% is de weg oorzaak van een ongeval, in 3% het voer tuig, maar in 92% is de mens de oorzaak. Voor professioneel rijgedrag is dus allereerst kennis nodig van de verkeersregels. Voor de meeste chauffeurs was de stopafstand een eye-opener: tussen het moment dat er gere ageerd wordt als er geremd moet worden, en het moment dat men werkelijk stilstaat, bedraagt de stopafstand bij een gereden snel heid van 90 km/h maar liefst 95 meter. Ook werd besproken hoeveel meter een chauffeur nodig heeft om te stoppen als zijn voorganger remt: bij 90 km/h Ugt dat rond de 50 meter. De invloed van belading, de krachten die tij dens het rijden vrijkomen, rechten en pUch- ten van de chauffeur, bumper kleven, weven en ritsen, het kwam allemaal aan bod. Aan het eind van de morgen gaven de chauf feurs aan dat ze de vooriichting uiterst belangrijk vonden en dat deze cursus regel matig aangeboden zou moeten worden. De RPV zal met dit gegeven aan de slag gaan. Na ontvangst van een certificaat van deelna me uit handen van mevrouw Pia Rentes, regi onale verkeersveiligheidscoördinator, werd er tijdens een gezamenlijke lunch nog over de cursus nagepraat. (Foto Persburo Flakkee)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 11