Havendag 2005: winderig, maar succesvol IE Bij de eerste Hollandse Nieuwe: 'Familie' ontmoet eiJtaar op Haringparty r.-m DVM flH ^m '^Hl H Hm Hhh m Keerwand element geplaatst voor Suijssenpolder Orgelbespeling Everhard Zwart 0900-8844 dflHHs^ 3252 O-B kievit warmte Ophalen oud papier 'Ons Koor' Laatste inleverdag rommelmarktspullen Nieuwe-Tonge H^I^^p4H H^ ^l^v C ir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Uw woning of bedrijfspand verkopen? .^^^Vt ^^1 IHBm ''^M^M 4HBi Keerwand Dinsdag 7 juni 2005 78e jaargang nr. 7411 Havendag 2005 slond dit jaar in het teken van muziek, met optredens van mannenkoren, hier op het Diekhuusplein. MIDDELHARNIS - De Havendag zit er weer op. Hoewel de weersverwachting niet zó gunstig klonk, met toch wel regenkansen en een flinke wind, bleek dit 's mid dags best wel mee te vallen. Alleen de wind speelde flinke parten en daarvan hadden bijvoorbeeld de koren die in de openlucht optraden best wel last: omwaaiende - of nog erger: wegwaaiende muziekbladen - tijdens een uitvoering is niet zo gerieflijk. Hoewel de publieke belangstelling - mogelijk ook door de weersvoorspellingen - dit jaar wat minder leek, kan toch gesproken worden van een geslaagde Havendag met voor elk wat wils, maar niet in het minst ook omdat het evenement dit jaar rustig verlopen is. incidenten. En dat is wel eens anders gewe Hiavendag 2005 zoal te bieden had. (Foto's. Voorde durfals was er een bijzondere fietstocht mogelijk... .en voor de kinderen was er een stormachtig schuimbad. En last but not least: 'de Kameleonvan Flakkeese bodem. Industrieweg 44 3241 MA Middelharnis Tel,: (0187) 482609 E-mail: info@kjevitwrarmte.nl www.kievitwarmte.nl Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/laxalcur. lid NVM OI87-4765.'i5 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<kee Man bekeurd voor geluidsoverlast MIDDELHARNIS - Op het Havenhoofd heeft de politie vrijdagavond een 33-jarige man uit Dirksland bekeurd voor geluidsover last (75 euro). De man reed op het Haven hoofd al driftend rondjes met zijn auto (slip pend en met piepende banden). De politie krijgt regelmatig klachten van buurtbewo ners over crossende jongeren. Het wijkteam schenkt aandacht aan deze problematiek en treedt bij constatering verbaliserend op. SOMMELSDIJK - Zoals eerder gemeld komen de mannen van Mannenkoor 'Ons Koor' dit keer een week later om het oud papier in Sommelsdijk op te halen, dit van wege de Havendag/Korendag van afgelopen zaterdag. Maar aanstaande zaterdag, 11 juni, komen de mannen tussen 9.00 en 12.00 uur weer in heel Sommelsdijk lapgs de deur, met uitzondering van de Westplaat. Wilt u het oud papier goed verpakt op een goed zichtbare plaats aan de weg zetten? Verpakkingsma terialen dienen ontdaan te worden van plas tic en piepschuim delen. Tussentijds kunt u oud papier inleveren bij de containers van het Mannenkoor aan de Molenweg in Mid delharnis. Voor meer inlichtingen over 'Ons Koor' kunt u kijken op website www.mannenkoorons-koor.nl. Op zaterdag 11 juni van 9.00-12.00 uur kunt u voor de laatste keer uw overtollige huisraad inleveren voor de rommelmarkt die zaterdag 25 juni a.s.gehoudenzal worden bij Hervormd Centrum 'Elim' te Nieuwe-Tonge. Spullen hiervoor kunnen komende zaterdag nog wor den ingeleverd op de adressen Oudelandse- dijk 4A (de dijk die langs graanhandel Van Schelven, met aan het eind het bedrijf van de fam. Van Kempen) of in Hervormd Centrum 'Elim', Zuiddijk 19. De volgende spulletjes kunnen nog worden gebruikt: meubels (van bankstellen tot kasten en tafels), elektrische apparatuur, speelgoed, gereedschap, compu ters, fietsen en vooral nog tweedehands boe ken. Wie zijn spullen zelf niet kan brengen, kan bellen naar 0187-651634 of 652184. Het wordt dan bij u opgehaald. Zaterdag 11 juni hoopt organist Everhard Zwart weer een orgelbespeling te verzorgen op het orgel van de Ned. Herv. Nieuwe Wes- terkerk, aan het Valeriusrondeel, in Capelle aan den IJssel. Ook deze keer heeft Everhard weer een zeer afwisselend programma samen gesteld waardoor alle facetten van dit orgel voor het voetlicht gebracht kunnen worden. Franse orgekomantiek zal door werken van de componist Louis Vieme vertegenwoordigt zijn en ook Nederlands romantische muziek zal o.m. door een compositie van George Stam tot klinken worden gebracht. Van deze oud-organist van o.a. de Grote of Sint Lau- renskerk in Rotterdam wordt een zelden uit gevoerd werk ten gehore gebracht. Natuur lijk zullen ook koraalbewerkingen van Feike Asma en Jan Zwart worden vertolkt. De aan vang van dit concert is 20.00 uur, de toegang bedraagt 4,00. STELLENDAM - Het eerste tonnetje Hollandse Nieuwe Haring van dit jaar werd deze week weer verhandeld en rond die tijd is het in Stellendam ook tijd voor de inmid dels traditioneel geworden Haringparty. In één van de gebouwen op de Stellendamse buitetihaven werd afgelopen woensdag dit festijn ter ere van de eerste Hollandse Nieuwe alweer voor de achtste keer georganiseerd door de vrienden Jan Tieleman van het Melissantse Keukencentrum Tiele- man en Frans van den Nieuwendijk van het Stellendamse Deltalnvest Projectontwikkeling. door Adri van der Laan De organisatoren willen met dit jaarlijkse feest zoveel mogelijk mensen uit het zakenleven en bestuurlijke organisaties met elkaar in contact brengen. Niet minder dan zo'n kleine vierhonderd bezoe kers lieten zich de eerste Hollandse Nieuwe dan ook goed smaken tijdens dit treffen rondom 'de beste maatjes'. En wie bij het feest aan wezig was, heeft kunnen constateren dat de heren Tieleman en Van den Nieuwendijk er beslist in geslaagd zijn om aan hun doelstelling 1 ^^^^HHI^^^H m^^^^^ mm En velen lieten zich 'de beste maatjesheerlijk smaken.' (Foto Hans Villerius) Met luid belgeklingel opende Frans van den Nieuwendijk woensdagavond het buffet. (Fnm Ham Villcrius) gestalte te geven. Naast de uitgebreide gelegenheid om te 'netwerken' was er ook een optreden van "mijn vriend", zoals Jan Tieleman 'em omschreef: de bekende zanger Lee Towers. In het welkomstwoord voor de party noemde Tieleman de aanwezi gen, die woensdag rond de Nieuwe Haring bijeen waren, "één fami lie". En daar leek het ook alleszins op, getuige de vele geanimeerde gesprekken die er werden gevoerd. Volgens Tielemans vrouw - zo bekende Jan - lijkt de organisatie van de Haringparty zelfs een klein beetje uit de hand te zijn gelopen, toen zij daags tevoren de feeste lijke entourages in ogenschouw nam en naar aanleiding daarvan bij haar echtgenoot informeerde "of hij toch niet gestoord was". "Want dit alles heeft toch niets meer met een Haringparty te maken?" Jan Tieleman kon het alleen maar bevestigen, zo zei hij, maar hij noemde zich wel liever "prettig gestoord, want ik geniet er wel van!" En zo genieten velen jaarlijks met deze 'gestoordheid' mee...! Wethouder Andries en de heer Van der Bijl onthullen het eerste keerwand element in de Suijssenpolder (Foto: Adri van der Laan) OUDE-TONGE - Er is weer een mijlpaal bereikt op het grote nieuwbouwproject Waterryck Suijssenwaerde bij Oude-Tonge. Nadat enkele weken geleden het hoogste punt van de woningen in het deelplan Crispijn was bereikt, werd woensdag het eerste keerwand element geplaatst voor het deelplan Suijssenpolder. door Adri van der Laan Voor de zomer zal het plan Crispijn worden opgeleverd. Dit plan behelst de bouw van 54 woningen, waarvan inmiddels al een groot deel is opgeleverd. Het volgende project waaraan inmiddels is begon nen, is de Suijssenpolder. Dit is een project waarin ruim twee honderd recreatiewoningen worden gebouwd. Het bijzondere van Suijssenpolder is dat het project bestaat uit diverse schiereilanden waarop verschillende typen recreatiewoningen wor den gebouwd. Het water rondom de eilanden staat in verbinding met de Krammer, zodat de toekomstige bewoners hun boot als het waren in de achtertuin kunnen parkeren. Voordat het water weer in de Suijssenpolder wordt toegelaten, die nen eerst de eilanden te worden aangelegd. Woensdag was de eer aan wethouder N.C.A. Andries van de gemeente Oostflakkee en de heer H. van der Bijl van Suijssenwaerde Beheer om direct na de plaatsing van een keerwand dit element te onthullen, waarmee weer een nieuwe mijlpaal is bereikt in het prestigieuze project. Een ander deelgebied is het project 'Handelskade'daar worden com merciële ruimten gemaakt, met daarboven 87 luxe appartementen, waarvan 39 voor permanente bewoning en 48 voor recreatieve bewo ning.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1