Acties reddingboten 'Bekering, ook voor jou?' Fanfare-orkest De Hoop krijgt bugel cadeau Met de brandweerauto ten huwelijk... NieUV'S ui< Vz Vi^T^rlZi^^ Jeugdappèldag 2005: EiuunoBf-niEuws Open dag aspergeboerderij groot succes Jaap en Zet' Willemtje ■oor een Honda! Autobedrijf Jan van Dijk Vierpolders Alledaags In verenigingsgebouw Eben-Haëzer te Ouddorp werd zaterdag 28 mei de jaarlijkse Jeugdappèldag gehouden. Dit keer ging tiet over tiet tliema: 'Bettering, ooli voor jou?' In een drietal lezingen werd dit ttiema verder uitgewerlit. 's Middags spratten ds. H. Lassctie (prediltant van de Her steld Hervormde Gemeente van Ouddorp) en ds. J.P. Botten (preditcant van de Ctiristelijke Gereformeerde Kerk te Sliedrectit) over respectieve lijk 'Waarom bekering?' en 'Hoe word ik bekeerd?' Aansluitend kon in een tweetal workshops met de sprekers van gedachten gewisseld worden. Tijdens het avondprogramma sprak ds. A.A. Brugge (predikant van de Gereformeerde Gemeente te Scherpenisse) over 'Bekeerd, en dan...?', waarna onder leiding van dagvoorzitter P.C. Grinwis een forumdiscussie volgde met de drie sprekers. Hiernaast werden diverse muzikale inter mezzo's verzorgd door leden van de Ouddorpse Jeugdvereniging Daniël. Waarom bekering? Hoe word ik bekeerd? Bekeerd, en dan. Uitslagen Damclub 'Denk Maandag 30 mei 2005 in de zomercompetitie Goedereninzameling Oost-Europa Werkgroep i* i* i* C« C« C« C« i* i* ^J» «i i C« i* C« i* i* i* i* gjk tgb Si^ Sfi Sgi Si' r STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD PAGINA 7 VRIJDAG 3 JUNI 2005 In de loop van vorige week hebben de reddingboten van Ouddorp en Stellen- dam een paar drukke dagen gehad Griend Voor de reddingboot Griend uit Ouddorp begon het al op zondag 22 mei, toen er om ongeveer 11.00 uur twee leden van een Bel gische duikploeg nabij Scharendijke in grote problemen waren gekomen. De reddingboot uit Ouddorp werd door de Kustwachtpost in de vuurtoren gealarmeerd en er werden even eens twee ambulances opgeroepen. De dui kers werden in de ambulances gestabiliseerd en naar het ziekenhuis in Goes vervoerd. Onder water waren ze om één of andere reden in paniek geraakt en te snel naar de oppervlakte gekomen. Gelukkig waren er collega-duikers in de buurt, die de hulpdien sten konden alarmeren en zelf eerste hulp konden verlenen. Zaterdag 28 mei om 11.50 uur piepte de Kustwachtpost de Griend weer op. Er kwam een melding binnen van de Palustrus dat er drie huurzeilbootjes in de nabijheid van de Archipel op een droogte waren geraakt, waar ze niet meer vandaan konden. De Palustrus kon er vanwege zijn diepgang zelf niet bij komen en verzocht hulp van de reddingboot. Direct daarna kwam een melding binnen van de P 179, die in de buurt van de Punt aan het zoeken was naar drie bemanningsleden van een omgeslagen catamaran. Op verzoek van de PI79 werd eerst daarheen gevaren. De Paelastrus bleef bij de drie zeilbootjes. Eén drenkeling werd door de P179 uit het water gehaald, een ander door de Griend en de der de zat nog op de omgeslagen catamaran. De PI79 heeft de opvarenden en de catamaran naar de wal gebracht, terwijl de Griend weer doorvoer naar de Archipel. Daar werden de drie huurbootjes van de ondiepte gehaald en met hun bemanningen naar de haven van Ouddorp gesleept. Ondertussen was er een melding binnengekomen van een surfer in problemen in de buurt van de Stampersplaat. Er kwam bericht binnen dat hij inmiddels op het eiland stond, maar door de harde wind niet terug kunnen surfen. Onderweg daar heen kwam de melding dat de surfer door een motorbootje was opgehaald en naar de vaste wal was gebracht. Op de terugweg naar het station kwam opnieuw een melding binnen. Bij boei G19 was een jacht vast geraakt. Ter plaatse aangekomen, bleek het te gaan om de Blue Spirit, een door 4 Duitsers gehuurd jacht uit Amemeuiden. Het jacht werd op sleeptouw genomen en naar de haven van Bommenede gebracht. Op de terugweg kreeg de bemanning bericht van de rondvaartboot De Gemini dat er ter hoogte van de Hom- pelgeul een surfplank was gesignaleerd, zon der iemand erbij. Ter plaatse werd een aantal zoekslagen gemaakt, maar er werd niemand aangetroffen. Tijdens deze zoekactie kwam de volgende melding alweer binnen. Bij SP 33 lag een bootje met motorstoring. Het was een open motorboot met 2 personen aan boord, afkomstig uit Barendrecht. Dit bootje werd op sleeptouw genomen en afgeleverd in de haven Springersdiep. De Griend kon nu terug naar station en was 18.00 uur weer uitruk gereed. Door al die acties is de red dingbloot meer dan zes uur onafgebroken in touw geweest. Op zaterdag 28 mei rond kwart over vier in de middag piepte de Kustwachtpost ook de Stellendamse reddingboot voor het Haring- vhet op. Deze was toen net klaar met een demoijstratie in de haven van Den Bommel, toen bij het Vuile Gat een bootje in moeilijk heden bleek te verkeren. Direct werd naar de opgegeven positie gevaren, waar een bootje met twee personen aan boord werd aangetrof fen op de stenen dam. Twee opstappers wer den overgezet, het bootje werd leeg gehoosd en sleepklaar gemaakt. Vervolgens werd het vlot getrokken, naar de Hitserse kade gebracht en daar afgemeerd. Op de kade ech ter stond een man te wachten, die vertelde dat hij wel om hulp van de reddingboot gebeld had, maar niet voor dit bootje. Hij had om hulp gevraagd voor een bootje dat iets dich ter bij Numansdorp moest liggen, ook met twee personen aan boord. Wat bleek er nu gebeurd te zijn. Daarvan bleek de schipper in de luwte te zijn gaan Uggen om wat uit de wind te geraken. Daar bij was hij zover onder de wal terecht geko men dat de schroef van het bootje een steen raakte en daardoor niet meer over voortstu wing beschikte. Het bootje was toen in een kreek gewaaid, waardoor het vanaf het open water niet meer zichtbaar was. En juist twee honderd meter verderop bleek juist ook het andere bootje in de problemen te zijn geraakt en dSt werd opgemerkt door de reddingboot, zodat dit eerst geholpen hebben, hoewel de opvarenden hiervan nog geen alarm had den geslagen. Het bootje in de kreek lag op een plek, waar de reddingboot zelf niet kon komen. Daarom zijn twee opstappers over boord gegaan en er naartoe gewaad, ze maak ten een sleepverbinding en zijn daarmee naar dieper water gelopen, waarna de Willemtje vast kon maken en de boot naar Numansdorp kon brengen. De reddingboot keerde daarna weer terug naar haar eigen station in de bin nenhaven van Stellendam, waar ze 's avonds om 20.30 uur weer gereed lag voor de vol gende actie. HERKINGEN - Op de open dag van aspergeboerderij van de familie Van der Velde in Herkingen zijn veel enthousiaste bezoekers geweest. De bezoekers werden voorgelicht over de groei van de asperges. Ook werd er geproefd van de asperges die op verschillende manieren waren klaargemaakt: rauw, uit de wok, of in bladerdeeg gerold en gebakken in de oven. Ook was er aspergesoep en aspergepizza. Er kon tijdens de open dag ook geraden worden naar het precieze aantal groene asperges die op een schaal waren neergelegd. Dat waren er 166. Er was niemand die het aantal precies raadde. Wel waren er drie personen die er heel dichtbij zaten. Dat waren Ineke Kievit, Kerkstraat te Nieuwe Tonge (165); Bo Kersten, W. Pyrmontstraat te Eindhoven (165) en M.B. van der Baan, Dirk Bosstraat te Middelhamis (163). Aan deze personen wordt een tegoedbon toegestuurd om deze maand op de aspergeboerderij een gratis pond groene asperges op te halen. www.janvandijk.nl Seggelant-Zuid 8, 3237 ME VIERPOLDERS. Telefoon (0181) 41 37 77 Zonder achternaam komt u niet ver, maar met behulp van enkele aanwijzingen komen we desbetreffende Jaap op het spoor. Het is nietjapie de portier of Jaap de buurman. Dez£jaap is een bijzondere Jaap. Een lokale beroemdheid, maar dan moet u lokaal wel opvatten als zeer lokaal. Zijn bekendheid is groot, maar beperkte zich vooral tot de werk vloer. Werkscherm is beter gezegd. Ik bedoel geen monitorverslaving, maar turen op een scherm als dagelijkse arbeid. Jaap was her kenbaar aan specifieke attributen als.Ik noem er een, anders weet u direct wie het is. Een mesje en een stukje fruit gingen dage lijks mee naar het werk. Daarheen begaf hij zich per Yotota Macyr, de Verre Oosten limousine bij uitstek. Enkele malen per jaar ging Jaap per fiets naar het pand aan de..., dan was hij een bezienswaardigheid. Jaap heeft twee passies, reizen en vissen. Van het eerste deed hij regelmatig verslag middels adembenemende foto's op het beeldscherm van zijn werkgever. Over vissen hoorde ik verhalen vol visserslatijn, de enige taal bui ten de landsgrenzen die hij perfect beheerst. Onze Jaap kan knorrig zijn, maar hij is de kwaadste niet. Hij staat niet alleen bekend als mopperaar, maar Jaap staat ook klaar om de medemens te helpen. Om Jaap op het spoor te komen zal, nu hij niet meer de dagelijks gang naar het werkpand hoeft te maken, niet eenvoudig zijn. Bij zijn rivierachtige werkgever had hij letterlijk een vaste plaats, een werkplek zogezegd. Te vergelijken met een stekkie aan de waterkant. Met een fles water onder handbereik zette Jaap wat af. Zijn afzet werd alken begrensd door het aantal pagi na 's van de onvolprezen courant waar hij voor werkte. Met een sigaar aan het eind van de dag was hij helemaal opz'n plaats. Filosoferend over mens en maatschappij leek hij op de welbespraakte redenaars uit vroeger tijden. Over het laatste wist hij ook het een en ander te vertellen. Nu is hij zelf een stukje verleden geworden. Arbeidsverle den. Beste f aap, bedankt voor het zetwerk de afgelopen jaren. Het ga jou en je vrouw maar nu is dan de tijd aangebroken dat hij door Zijn dienstknechten aan alle mensen laat verkondigen dat ze zich bekeren. Het is niet zomaar een mededeling, nee, het is een bevel. In het licht van dit gedeelte is bekering nodig om bevrijd te worden van onwetendheid. En dan niet alleen van verstandelijke onwetendheid, maar bovenal van de onwetendheid van het hart. Bekering is ook noodzakelijk omdat er een eindgericht komt, vervolgt Paulus in vers 31Het oordeel, ook wel te vertalen met de crisis. Dan is het een zaak van erop of eronder. Bekeerd, of onbekeerd. Zoals de boom dan valt, zo blijft hij eeuwig liggen... Ds. Lassche beet 's middags de spits af met een lezing over 'Waarom bekering?' Als uitgangspunt nam hij Handelingen 17:30, waar Paulus in zijn toespraak op de Areopagus tot de Atheense wijsgeren zegt: God dan de tijden der onwetendheid overgezien hebbende, verkondigt nu allen mensen alom dat zij zich bekeren. Waarom is er nu bekering nodig? Kort gezegd omdat onze zondigheid en Gods heiligheid niet met elkaar te verenigen zijn. Aan andersdenkenden is de noodzakeUjkheid van bekering moeilijk uit te leggen. Dat ondervindt Paulus op de Areopagus, en dat is ook in onze tijd aan de orde. Zelfs bij kerkmensen, die het wél weten, kan tóch de vraag nog opkomen: waarom moet ik bekeerd worden? Voor een antwoord op deze vraag kunnen we volgens ds. Lassche in de leer gaan bij Paulus. Paulus' luisteraars op de Areopagus zijn niet heilbegerig. Ze luisteren naar hem uit louter nieuwsgierigheid naar wat hij te zeggen heeft. Toch wil Paulus ook aan deze mensen zijn boodschap kwijt. Daarom sluit hij aan bij hun eigen 'taalgebruik'. De Atheners dienen vele goden. Dat ze op al deze goden wel zijn uitgekeken, bewijst het altaar waarop staat: 'den onbekenden God'. En déze God verkondigt Paulus. De boodschap die hij brengt, is niet voor de Joden alleen, maar ook voor de Grieken. 'De tijden der onwetendheid' beginnen nu ook voor de heidenen voorbij te gaan. God heeft deze onwetendheid verdragen. Ds. Boiten opende zijn lezing met de opmerking dat hij een afslag gemist had toen hij richting Ouddorp kwam. Zodoende was hij maar net op tijd. Direct vertaalde hij dit beeld naar zijn thema. Ook wij hebben in geestelijk opzicht een afslag gemist. We bewegen ons van God af, bevinden ons op de verkeerde weg. De zonde heeft gezorgd voor een breuk tussen God en ons. Hoe verlaten we deze verkeerde weg, en komen we toch tot onze bestemming? Dit is niet iets wat we zelf doen. God is hierin de eerste, benadrukte ds. Boiten. Hij opent onze ogen ervoor dat we op de verkeerde weg zitten. Als we op deze weg doorgaan, zullen we voor eeuwig verloren gaan. We moeten eraan ontdekt worden. Het besef is nog wat anders dan de daadwerkelijke terugkeer. Dit zal alleen kunnen in de weg van het wonder. Hieraan kunnen wij niets bijdragen. Al is het wel zo dat God werkt in de weg van de middelen. Daarom riep ds. Boiten op om toch vooral deze weg te gaan. Vertrouw op de Heere. Hij wijst nooit een zondaar af. Hij heeft geen lust in de dood van de goddeloze, maar daarin dat hij zich bekeert en leeft. De Bijbel bevat ernstige oproepen tot bekering, zodat niemand nog een verontschuldiging kan overhouden. We moeten God in Zijn recht leren erkennen. En ook dat er alleen redding mogelijk is door Gods vrije gunst, die eeuwig Hem bewoog. Ds. Brugge besloot het trio referaten met een lezing over het leven na de bekering. Dat is een leven vol strijd, merkte hij op. Een mens wil van nature wel bekeerd worden, maar niet leven als een kind van God. En ook na ontvangen genade blijft er een hang naar de zonde, een vallen in de zonde. Een kind van God is een tweemens geworden. De nieuwe mens wil niet zondigen, maar de oude mens wil niet leven met God. De Bijbel zegt: 'wordt deze wereld niet gehjkvormig' Noach drinkt zich toch dronken. David bedrijft toch overspel met Bathséba. Het gebed van een gelovige moet daarom zijn: 'wil mij voor struikelen bevrijden, en ga mij met Uw heillicht voor'. Bekeerde mensen, kinderen van God, zijn mensen die als kinderen des tooms door de Heere zijn levend gemaakt. Hoe kan het dat ze dan toch nog zo in zonde vallen? Omdat ze niet geboren zijn als een kind van God, maar gemaakt. Geadopteerd. Ze delen in aUe gaven. Toch houden ze, evenals bij natuurlijke adoptie, de trekken van de natuurlijke ouders, van het hier en nu. De bekering is wel volkomen, maar omringd met de verlokkingen en verleidingen van de wereld. Er is vlees en geest. De vreugde van de nieuwe mens is de droefheid van de oude mens, en de vreugde van de oude mens is de droefheid van de nieuwe mens. Dat geeft strijd. Strijd, omdat men nog niet gelijkvormig is aan Christus. Ds. Brugge eindigde ermee dat het een gave van God is om een kind van Hem te worden, te zijn én te bUjven. 'Laat ons dan met lijdzaamheid lopen de loopbaan die ons is voorgesteld'. Buiten Hem is geen leven. In Hem is alles, voor tijd en eeuwigheid. MIDDELHARNIS/ SOMMELSDUK D.Wolfert-A. Doom1 - 1 J. van Hoorn - H.H. Verolme3 - O J.A. Dekker - J.A. Nipius3 - O R. Jacobs - J. Jordaan3-0 Wolfert is voor iedereen een moeilijk te bestrijden tegenstander, zo ook voor Doom. Ze speelden een partij op het scherpst van de snede. Het lukte Wolfert door een stuk te offeren om door te breken naar dam, maar hij kon niet voorkomen dat Doom ook op dam kwam. Wolfert wist het stuk verlies, dat hij bij zijn doorbraak opgelopen had, nog temg te pakken; daardoor was remise voor beide spelers het hoogst haalbare. Verolme deed tegen Van Hoorn een verrassende zet. Hij kwam door, door op een vleugel erg sterk te staan. Maar juist op die vleugel ging hij in de fout. Verder spelen had toen geen zin meer. Het is bewonderenswaardig van Nipius dat hij altijd weer zo trouw komt dammen tegen voor hem meestal sterkere tegenstanders. Nu moest hij aantreden tegen Dekker, één van de toppers van de vereniging. Hij deed gewel dig zijn best, maar de resultaten zouden over het algemeen gesproken wat beter zijn als hij wat langer nadenkt voordat hij zet. Jacobs speelt een behoorlijke zomercompetitie. Ook deze avond tegen Jordaan deed hij het weer erg goed. In het middenspel wist Jacobs na een mooie combinatie een dam te halen en de partij met een knappe overwinning af te sluiten. MIDDELHARNIS - Morgen, zaterdag 4 juni, wordt er weer een inzameling gehouden voor de Oost-Europa Werkgroep 'Middelhar- nis'De volgende spullen kunnen o.a. worden aangeboden: dames-, heren- en kinderkleding (heel en gewassen), dekens, kinderledikant- jes en kinderstoelen, brillen, fietsen in goede staat, rolstoelen, klein speelgoed en knuffels, tuin- en landbouwgereedschap (bijv. zaaima- chientjes), handgereedschap (bijv. schroe vendraaiers, bahco's, etc), en naaimachines, maar géén meubels en momenteel ook geen bedden en matrassen. Er is grote behoefte aan wol voor het breien van dekens en kle ding. De inzameling is van 9.30-11.30 uur in de loods van Aannemersbedrijf Wielhou- wer aan de Waterweg te Middelhamis. Een transport naar Roemenië kost ongeveer 2.500 euro. Daarom wordt, als u goederen brengt, een minimale bijdrage van 1,15 euro in de transportkosten gevraagd. En mocht u bewo gen zijn het werk voor de arme naaste, dan kunt u natuurüjk altijd meer geven. De nood, zowel materieel als financieel, is zeer groot. U kunt financieel helpen door een gift over te maken op rekening 3420.07.408 bij de Rabo bank t.n.v. Oost-Europa Werkgroep 'Mid delhamis'. Voor vragen of meer informatie kan er worden gebeld naar telefoonnummer (0187) 484228. Evert de Blok overhandigt Ricardo Redert {de toekomstige bespeler) zijn nieuwe bugel. STELLENDAM-Fanfare-orkest 'De Hoop' te Stellendam werd één dezer dagen verblijd met het bericht dat men een nieuwe bugel in ontvangst mocht nemen. Mede vanwege het resultaat op het eerste Nederlands Fanfare Kampioenschap, waar de Hoop haar zesde landskampioenschap behaalde, besloot Evert de Blok, directeur/eigenaar van COAS Soft ware en Business Systems BV, om De Hoop een bugel te schenken. Dat is voor De Hoop een zeer welkom geschenk, temeer daar de gemeente Goedereede heeft besloten de subsidie de komende vijfjaar met zo'n 50% te gaan inkrimpen, waardoor het voor De Hoop steeds moeilijker zal gaan worden om het instmmentarium op peil te houden. De heer De Blok is zeker geen onbekende voor De Hoop: hij is vele jaren een zeer fanatiek lid geweest en bespeelde eerst de comet en later de trombone; zo'n 10 jaar geleden ech ter heeft hij vanwege zijn drukke werkzaam heden het musiceren moeten stoppen. Maar gelukkig heeft hij De Hoop in zijn muzikale hart gesloten en weet de fanfare zich zeer gelukkig met zijn sympathie voor het orkest, hetgeen regelmatig blijkt uit zeer mooie gif ten, zoals twee jaar geleden 75 concertles senaars. Sponsoring zal voor De Hoop een belangrijke factor worden de komende tijd. Maar gelukkig mag de vereniging nog niet klagen want al vele jaren is het bedrijfsleven actief voor de vereniging. Langs deze weg wil De Hoop dan ook niet alleen COAS maar ook alle andere sponsors bedanken voor de gulle giften. Het fanfare orkest hoopt op een voortgezette vruchtbare samenwerking met alle bedrijven die voor De Hoop een muzikaal plekje in hun hart hebben. In Dirksland rukte afgelopen vrijdag de brandweerauto uit naar het gemeentehuis aldaar. Niet voor het blussen van een brand of voor het verlenen van eerste hulp, maar om brandweerman Jan Jumelet met zijn bmid politieagente ComeUa Krijger naar het gemeentehuis te rijden, waar deze twee in de echt verbonden zouden worden. Onder escorte van een politiewagen met collega's van de bruid, ging het later naar de feestzaal, waar de collega's van zowel de bmid als de bruidegom in groten getale waren opgekomen, zo onverwacht groot zelfs dat een deel buiten moest blijven, maar dat was met de tropische temperaturen van die dag helemaal geen straf. Toen Jan pas bij Cornelia thuis kwam, werd hij al vlug warm gemaakt voor het brand- weerleven door Comelia's vader, die 24 jaar vrijwilliger is geweest bij de brandweer van Melissant. Op zijn advies ging Jan dan ook een avondje kijken bij de Dirkslandse ploeg en meteen was hij 'verkocht'. Sinds twee jaar is hij nu al weer vrijwilliger bij deze ploeg. En Comelia werkt (sinds 1 juni als hoofd agente) bij de pohtie. Een disciplinair huwe lijk was 't dus, dat vrijdag in Dirksland werd gesloten. (Foto Persburo Flakkee) •ïi i& i& ffg fs ty my 9^ t>y ty K* *y Zaterdag 4 juni, morgen dus, organiseert De Dierenstee weer haar rommelmarkt. Van 10.00 tot 16.00 uur bent u er van harte welkom. Ook De Dierenstee kampt met geldgebrek en hoopt op een flinke opbrengst. De rommelmarkt wordt gehouden op het terrein van het asiel. Er worden allerlei leuke dingen aangeboden, en heeft u genoeg van de markt, komt u dan eens binnen. De viervoeters zitten vol verlangen naar u te kijken en hopen dat ze met u mee mogen. Bobby is een driekleurige mwharige fox-terrier van 20 maanden, een teefje. Zij is lief voor kinderen, kan bij andere honden, maar aan kat ten heeft ze een hekel. Alleen thuisblijven is voor haar geen probleem, maar buiten loslopen moet ze nog leren. Het is een lief aanhankelijk hondje. Max, een cyperse kat van 10 jaar, hoopt dat er ook voor hem een lieve baas komt. Hij is niet gewend aan kinderen, kan bij katten en honden, gaat graag naar buiten, maar houdt niet van optillen. Ratja is een zwart-witte poes van 6 jaar, ze is niet gewend aan kleine kinderen, kan niet bij honden en komt liever niet buiten. Kwik is een zwart-witte kat van 2 jaar, een vondeUng, een lief dier, waar verder weinig over kan worden verteld. •Sf *Sf Ook Ayla is gevonden, een schildpad-witte poes van ongeveer 2 jaar, een lief dier. Deze dieren en nog meer honden, katten en konijnen zitten a.s. zater dag in De Dierenstee vol verlangen te wachten of ze met u mee mogen. U vindt de Dierenstee aan de Groene Kmisweg 14a te Numansdorp, tel. (0186) 655150, website: www.dierenstee.nl Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 7