BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM I ca's Theologie Diversen Kortingen oplopend totSO% Romans Wie ifef "'^'''«//r. Jeugdboeken BODIE THOENE Oncïerstaaiule CD's if oor slechts 6^95 EIIAt1DBn-raEUW5 Évooru 'fe-lK Vonken van heilig vuur Rch;\v SlON Voorstraat 41 3245 BG Sommelsdijk 1(0187)482614 F (0187) 484520 E booiTriboek@filternet.nl opmiaaqd f PAGINA 6 VRIJDAG 6 JANUARI 2006 Batansommiming bij Van der Boom 0^. &s Groot I Ds. C, Harinck Ons doopformulier Hier wordt een verklaring gegeven van het Formulier om de Heilige Doop aan de kinderen te bedienen. Hij geeft ook de gedachten vveer van Calvijn en andere bekende theologen uit vorige eeuwen over de Doop. In de gereformeerde gezindte leven veel vragen over de kinderdoop. Vanuit Schrift en belijdenis zoekt de auteur antwoorden. Pbk., 229 blz. Van 12,90 voor 6.50 Dl-,A.N, Hendriks Die in de waarheid leidt Bijdragen over de Heilige Geest en zijn werk. De auteur is emerituspredikant van de Cer Kerken (vrijgemaakt) en gaat o,a. in op de heiliging, de vervulling met de Geest, de verzegeling door de Geest en de zonde tegen de Geest. Hij laat hierbij de Schrift spreken, brengt het onderwijs van belangrijke reformatoren onder de aandacht en is in gesprek met moderne theologen, Geb,, 256 blz. Van 30.00 voor 5,95 Dr, K, van der Zvvaag Afwachten of verwachten? Deze uitgave plaatst het vraagstuk van de toe-eige- ning van het heil in historisch en theologisch perspec tief Uitgangspunt is de brede gereformeerde traditie: van Augustinus en de leer van Reformatie en Nad, Re formatie tot het puritanisme. De auteur behandelt op toegankelijke wijze diverse thema's, zoals verbond en verkiezing, geloof en gevoel, wedergeboorte, het heb ben van zekerheid. Afwachten of verwachten? Is een indrukwekkend en diepgravend historisch-theologisch onderzoek, Geb,. 1098 blz. Van 34,50 voor 12,95 Ds, D, Rietdijk Ik voor u Een duidelijke toelichting over het ontstaan en de inhoud van het avondmaalsformulier. Maar het boek heeft ook een sterk pastorale kant. Ds, Rietdijk stelt steeds weer de vraag aan de orde of we zelf, door vrije genade, mogen delen in het zalige goed dat Christus heeft verworven voor hen die Hem van de Vader gege ven zijn. Deze uitgave heeft de opzet van een dagboek. Het boek is ook bij uitstek geschikt voor de week van voorbereiding op het Heilig Avondmaal, Pbk„ 108 blz. Van 10,50 voor 3,95 H, Veldkamp Zondogskinderen Kanttekeningen bij de Heidelbergse Catechismus, Dit boek legt de Catechismus op voortreffelijke en aktuele wijze uit. Het boek kan door iedereen gelezen worden. Ds, Veldkamp bezit de gave de dingen duidelijk en bevattelijk te zeggen; hij beschikt over een boeiende schrijftrant, Geb,, 2 delen Van 42,95 voor 17,90 Pr, VV, vanVlastuin De Geest van opwekking Een onderzoek naar de leer van de Heilige Geest in de opwekkingstheologie van Jonathan Edwards (1703- 1758), Edwards heeft als theoloog leiding aan de 'Great Awakening' gegeven. Hij nam het voor het werk van de Geest hierin op. Maar dit boek is niet alleen een bijdrage aan theologisch onderzoek, maar wil ook bijdragen aan de actuele bezinning op de vitaliteit van de kerk in de 21e eeuw. Hij richt de aandacht niet op de vraag wat wij moeten doen, maar op hetgeen Gods Geest kan doen, Geb,, 389 blz. Van 27.50 voor 9,90 Willem -I, Ouweneel Israël en de Palestijnen Ouweneel verzekert ons van zijn onverkorte liefde voor het volk Israël, maar heeft hier en daar stevige kritiek op de staat Israël, De auteur maakt duidelijk dat ook hij niet de laatste antwoorden heeft, maar dat de vele eenzijdige en zelfs misleidende opvattingen die er over het Joods-Palestijnse vraagstuk leven nuancering behoeven, Pbk,, 87 blz. Van 10,95 voor€ 3,50 Ds, .1, Belder \ZJ Een gave apart God heeft de gave van seksualiteit aan een man en vrouw gegeven om de liefde op een heel bijzondere ma nier te beleven. Als je weet welk doel God heeft met deze gave, maakt dat je sterker om hier zuiver mee om te gaan. Ook het kinderen krijgen en de rolverdeling tus sen man en vrouw komen aan de orde. De auteur gaat in de laatste hoofdstukken in op de problematiek van homofiele gevoelens en de angst om over te schieten, Pbk,, 104 blz, Van€ 9,95 voor 3,50 IV,G, van Dorp en Drs, L, Terlouw Kinderloosheid Kinderloosheid is voor veel echtparen een groot probleem. De medische techniek lijkt hierbij uitkomst te bieden. Nieuwe methoden worden uitgevonden en toegepast. Welke methoden zijn er en hoe werken ze? Tot hoever mogen we van deze technieken gebruik maken? Op deze en vele vragen wordt in dit boek uit de serie 'Praktisch en Pastoraal' ingegaan, Pbk,, 104 blz. Van 11,50 voor 3,95 René Diekstra W Schaatsend Nederland door de eeuwen heen De auteur neemt ons mee op een schaatstocht die ons door heel Nederland brengt. Zijn prachtige kleuren- platen doen de historie herleven met zijn kostelijke anekdotes van de allereerste schaatstocht in 1740 tot de moderne klapschaats en het hedendaagse ijshockey en kunstrijden, Geb,, 160 blz, Van€ 21,50 voor 7,95 .Ml-, D,J,H, van Dijk en Mr C,G, van der Slaaij Vonken van heilig vuur (w Tweehonderd jaar geleden werd mr G, Groen van Prinsterer geboren. Groen was een staatsman van for maat. Ook als historicus kreeg hij bekendheid. Maar vóór alles was Groen een Evangeliebelijder, Pbk,, 129 blz. Van 11,50 voor 3,95 1, He,vham (red,) Christelijke reisgidsen Deze drie reisgidsen over Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië behandelen op alfabetische volgorde de verschillende plaatsen, maar tegelijkertijd wordt de kerkgeschiedenis van die landen niet vergeten, In aparte kaders worden belangrijke personen uit de (kerWgeschiedenis beschreven. Deze reisgidsen zijn speciaal bestemd voor toeristen die geïnteresseerd zijn in de christelijke aspecten van hun vakantieland. Een thema dat in algemene reisgidsen vaak onderbelicht blijft, Pbk,, per deel ca. 240 blz. Van 19,95 voor 6,95 Slephanie Jeffs en Jane Coulson Het wonder van het leven (^3} Een boek over de geboorte, voor ouders en kinderen. Dit fijngevoelig geïllustreerde kijk- en leesboek geeft vanuit de bijbelse principes van eerbied voor en verwon dering over de groei van nieuw leven voor lichting aan kinderen van ca. 6-10 jaar Om samen met ouders te lezen, te bekijken en over te praten, Geb, Van 9,95 voor€ 3,95 il. Dn .J.J.H. Post Een sikkel in een vreemde oogst? De juridische verhouding tussen de plaatselijke her vormde gemeenten en de landelijke Ned. Herv. Kerk staat met de kerkfusie van de Ned. Herv. Kerk, de Ger Kerken in Nederland en de Evangelisch-Lutherse Kerk weer volop in de belangstelling. Om dit goed te kun nen doorgronden is het noodzakelijk om na te gaan hoe de Ned, Herv, Kerk is ontstaan, Geb,, 278 blz. Van 24,50 voor 9,50 .sjaak Verboom Brandglas Paul den Hollander is een voorbeeldige ambtenaar die zijn leven keurig op orde heeft. Dat verandert als hij vriendschap sluit met Ramiz Qorri. een vluchteling uit Kosovo. Het verleden van Ramiz brengt Paul in grote verwarring. Deze roman stelt de lezer voor onontkoom bare vragen. Hoe veilig zijn de westerse zekerheden? Wat is echte liefde? Hoe radicaal is het christelijk geloof? Pbk., 252 blz. Van-% 16.00 voor 6,95 Scort Waddie Met een goed geweten Een marinecommandant vertelt zijn verhaal. Aanva ring tussen Amerikaanse atoomonderzeeër en Japanse vissersboot met dramatische afloop. Waddies onwaar schijnlijke streven naar integriteit is niet alleen een dramatisch verhaal, hij biedt ook een inspirerende oproep aan ieder die voor een moeilijke keuze in zijn leven staat. Pbk,, 264 blz. Van 19,95 voor 7.95 .Mnrifliine Wil vliet Gebroken wit Vara Burger is vastgelopen. Najaren ogenschijnlijk onvermoeibaar leven, moet ze eraan geloven. Het gaat zo niet verden Ze vertrekt naar een Frans eiland om met zichzelf in het reine te komen. Pbk., 165 blz. ^an 14,95 voor€ 5,95 QtimkmvH G,K, Belliveau V2) Verloren in stilte Deze roman beschrijft op originele wijze de verschrik kingen, dilemma's en emoties van een joods kind in oorlogstijd. Een bijzondere roman over verzoening tussen God en mens, tussen vader en zoon, Pbk,, 331 blz. Van €20,10 voor 7,95 Ds, D,J, Budding De band die nooit breekt Dit is het aangrijpende verhaal over Wulfert en Claudius, tvjee vrienden, die christen worden, Claudius wordt verraden door een jaloerse slavin. Hij ontkomt naar Efeze, Wulfert vlucht naar de catacomben. Op wonderlijke wijze ontmoeten ze elkaar weer. Ze beslui ten, om via de Alpen, naar het land van de Bataven te gaan. Na een reis vol belevenissen komen ze aan. Ze ervaren veel tegenstand, maar zien ook veel vrucht op hun evangelieprediking, Pbk,, 272 blz, Van€ 13,20 voor 7,50 L, Buth-Villei-ius (17) Ik laat u niet los Suzan Houtman, die haar werk als verpleegkundige in een zendingsgebied noodgedwongen moest afbreken, heeft na haar terugkeer in Nederland moeite haar draai te vinden. Als ze zich gesetteld heeft denkt ze dat daarmee veel is opgelost. Maar het tegendeel blijkt wo^ar. Ze raakt verstrikt in de problemen van Mei boom, diens zoon Rob en haar eigen gevoelens, Geb-, 236 blz. Van 12,90 voor 6,50 Els Florijn Laatste nacht Steven is 28 jaar als zijn vrouw sterft en hij achter blijft met twee kleine kinderen. Jaren later, als Steven en zijn zoon Alex -in een poging dichter bij elkaar te komen- samen op vakantie gaan, wordt pijnlijk duide lijk hoe groot de kloof tussen hen beiden geworden is. Een roman over wantrouwen, maar tegelijk over sterk op elkaar betrokken zijn, Geb,, 143 blz, \lan% 15,40 voor 4,95 Guurtje Leguijt De luistervogel Wieke is onzeken Ze hult zich in iTiiddelmatigheid,om contact en zéker confrontaties met mensen zo veel mogelijk te ontwijken. Als haar broer Ruben plotseling sterft, valt haar zorgvuldig opgebouwde muur van anonimiteit weg en is ze overgeleverd aan de aandacht en vragen van allerlei mensen, Pbk,, 231 blz. Van 16,00 voor 5,95 Catherine Palmer ^-^ De gelukskamer V-J De drie kinderen uit het zendelingsgezin Mossman voelen zich in de steek gelaten, door God en door hun ouders. Het ziekbed van Debbie -een gedwongen her eniging- confronteert hen met het verleden. Dat levert pijnlijke momenten op. Maar als zij tot vrede komen met elkaar en met hun ouders ontdekken zij dat God nooit ver weg is geweest, Pbk,, 303 blz. Van 20,10 voor 7,95 Bodie Thoene De kronieken van Sion (COMPLETE SERIE) Deze prachtige serie van 7 boeken beschrijft het leven in Palestina net na de Tweede Wereldoorlog, De Ver enigde Naties besluiten dat Palestina -nu onder Brits gezag- zal worden verdeeld in een Joodse en een Pales tijnse staat, In die tijd werkt Ellie Warne als fotografe in Jeruzalem en raakt tegen wil en dank verwikkeld in een conflict tussen de Joden, de Arabieren en de Engel sen, Ook in haar hart woedt strijd. Houdt ze nog van haar ex-vriend David? Of voelt ze meer voor de joodse archeoloog Moshe? Complete serie. Voor slechts 19,95 (voorraad beperkt) .Sibe van Aangiiim ^—n De smokkelaars vv Lieuwe en Klaas zijn smokkelaars. Ze halen 's nachts koffie en tabak van een Engels schip. Dat hebben de Fransen streng verboden, In een stonnachtige nacht worden ze door de Fransen overvallen. Een spannend boek voor de oudere jeugd, Geb,, 202 blz. Van 9,80 voor 3,95 .R Boer met tekeningen van Jaap Kramer Wat is er gebeurd? De geschiedenis van Nederland in beeld. Een lees-, kijk-, leer- en naslagboek in één, Karel de Grote in gevaar kD Arnulf en Winfried volgen Karel de Grote op al zijn tochten en maken van alles mee. Al lezend kom je zo heel veel te weten over het leven in die tijd. En dat al les verpakt in een spannend stripverhaal,! Floris V en Reinald de Rijmer VV 1296- Floris V door de edelen vermoord. Dat is één van de weinige historische feiten die vrijwel elke Neder lander kent. Wie was Floris en wat was zijn betekenis voor de vorming van onze natie? Zowel de schrijver als tekenaar hebben ernaar gestreefd de geschiedenis recht te doen, Pbk, Per deel van 7,95 voor€ 3,50 Sj, Van Duinen (J9) De geheime hut Als er net buiten het dorp een grote supermarkt komt heeft dat gevolgen voor de kruidenierszaak van Marco's vader Marco is boos. Boos op de baas van de supermarkt, maar nog bozer op Kees, die er wel eens mag helpen. Na veel belevenissen gaat Marco weer eens naar de geheime hut. En wat ontdekt hij daar? Vanaf ca, 9 jaar Geb,, 93 blz. Van 6,00 voor 3,00 Sj, Van Duinen Wouter in een witte wereld Tjonge, wat heeft het gesneeuwd! Maar.,, er is nie mand die de slee van Wouter wil trekken. Om voor te lezen vanaf 4 jaar Om zelf te lezen vanaf 6 jaar, Geb,, 70 blz. Van €5,20 voor €3,50 C.™. I Robert Elmer Sionskronieken bestaat uit de delen: Opgejaagd Op weg naar Jeruzalem w In deze twee delen wordt de moeilijke pe riode beschreven van de oprichting van de staat Israël aan de hand van de zoektocht van de 13-jarige Dov naar zijn joodse familie, In deze serie wordt het leven van Dov Zalinsky, die alles is kwijtgeraakt, en de verwende dochter van een Britse majoor, Emily Parkinson op een bijzondere manier verweven. Vanaf ca. 12 jaar Geb,, ca. 140 blz. Van 5,95 voor 2,50 p/d J, Marker ^-^ Ik vind je lief, MAMA Kleine Beer kan haast niet wachten om zelf op onderzoek uit te gaan en hij heeft al helemaal geen tijd om naar de goede raad van Mama Beer te luisteren. Maar als hij merkt dat hij toch nog niet alles zelf kan, staat Mama Beer gelukkig voor hem klaar Een prachtig prentenboek voor slechts 2,99 J.Hnrker Ik vind je lief, PAPA Kleine Beer is klaar voor wat volwassen avonturen. Tenminste, Papa Beer denkt dat hij dat is. Maar ze komen er al snel achter dat Kleine Beer nog wel wat hulp nodig heeft. En wie kan hem beter helpen dan Papa Beer? Een prachtig prentenboek voor slechts 2,99 Eelke Horinga De meester met het masker Gert en Henk-Wim krijgen een nieuwe meester. Wat zijn ze nieuwsgierig! Maar als ze hem zien, zijn ze helemaal verbaasd. De nieuwe meester draagt een masker over zijn gezicht. Waarom zou hij dat doen? Geb,, 95 blz. Van €8,75 voor €4,25 Ad van Gils Het spoor van Omar Wilfried en Sander vermoeden dat Omar iets te maken heeft met de vreemde ge beurtenissen bij een oude steenfabriek in de buurt. Ze gaan samen met Boukje en Annemiek op onderzoek uit, en doen een bijzondere ontdekking, Geb,, 93 blz. Van 8,50 voor 2,95 Ad van Gils <y Een roep om hulp Tomeck komt uit Roemenië, Samen met zijn moeder is hij de oorlog ontvlucht, In Neder land kan hij niet wennen. Hij mist zijn vader erg en is thuis niet te handhaven. Daarom zal hij tijdelijk op 'Hofdal' moeten wonen, een opvanghuis voor jongeren in Zuid-Limburg, Geb,, 127 blz. Van 10,85 voor 3,93 Marian Schalk-Meijering Geheimtaal Er komt een nieuw kind in onze groep, zegt Roos tegen Mirjam, Nou, dat lijkt Mirjam wel spannend! Maar Koen zegt dat het een vreemd kind is. Vanaf ca. 8 jaar Geb., 55 blz. Van 4.90 voor 3.50 .Marian Schalk-Meijering Feest in de tent Er was iets fijns, denkt Tim, Wat was dat ook alweer? Hij weet het weer,,. Hij gaat op reis! Dit boek kan na ongeveer een halfjaar leesonderwijs zelfstandig worden gelezen, Geb,, 62 blz. Van 4,95 voor 3,50 Lena Visser-Oskam v^ Oog in oog met tijger Nero Pyari heeft bijzondere talenten. Dat weet vader Dan, die circusdirecteur is, als de beste. Hij zet zijn dochter in voor allerlei rollen, zelfs voor het temmen van tijger Nero, Maar dat komt hem duur te staan,,,Of,,, uiteindelijk toch niet,,.? Een spannend en ontroerend verhaal voor jong en oud. AVI 7. Geb,, 78 blz. Van 6,15 voor 3,90 Rembrandt en de Bijbel w Op deze cd-rom staan 204 afbeeldingen en hun be schrijvingen van alle bijbelse prenten van Rembrandt, Tevens is er een doorklikmogelijkheid naar de bijbeho rende bijbelteksten, zodat ook de complete Bijbel in de Statenvertaling op deze cd-rom staat, Van€ 15,85 voor€ 5,95 Hij is mijn liefde waardig Dirkslands Mannenkoor v_/ Geloofd met psalmgezang Jeugd -en meisjeskoor 'De Jonge Lofstem' (j^ 'Hoe vredii] is het wuar gij w-pgiit Dirkslands Mannenkoor De hele schepping Heere zingt vaiiXlw almacht Jongerenkoor 'Laudate Deum' Kz) Met psalmen tot Gods eer Dirkslands Mannenkoor vJ Zingt des Kiinings lof Mannenkoor 'Ethan' Ih vind it' Hef PftPA

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 12