Rivian i Kenners of liefhebbers Eilanden-Nieu ws een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt! PAGINA 3 EIIAIIDBn-IIIElJWS Cfiristiaanjob A. 9^eije.r 9(^ Mdjer-Sper [ing ---------- LEENDERT KOESE HENDRIKA VAN BRUINISSE-KAMP LIEVE OMA VAN DE VOGELTJES HENDRIKA VAN BRUINISSE-KAMP HENDRIK VAN KEMPEN HENDRIKA VAN BRUINISSE-KAMP ARIE BAKELAAR •if LIEVE OPA ARIE BAKELAAR ARIE BAKELAAR Open Middag Zondags school Timotheüs Boerenmarkt voor verbouw kerkgebouw Jan Vayne en Martin Mans geven Pinltsterconcert in Rotterdamse Laurenslterlt Straks geboortekaartjes nodig? GEBR. DE WAAL Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (0187) 471020 005 ARIE BAKELAAR de heer ARIE BAKELAAR ARIE BAKELAAR ARIE BAKELAAR ^ïlïïdl 1 H. VAN KEMPEN Koninidijlte ondersclieiding bij afscheid 'Het Oude Nieuwland' Schotejil op eilandelijke Jeugdwedstrijd Een nieuw leven, een klein wonder, het klinkt zo gewoon, maar voor ons zo bijzonder. Heel gelukkig en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Chris is geboren op vrijdag 6 mei 2005 om 18.31 uur en weegt 2545 gram. Christian en Corina Tanis Dabbestraat 6 ;- 3255 XB Oude Tonge Tel. (0187) 64 13 14 Onze geliefde ouders en grootouders sn mochten 6 mei jl. gedenken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Corrie en Cor i Arianne en Arnold William en Linette Piet en Thea Joury, Femke Bea en Kees i Miranda, André Elly en Adrie Sandra, Marleen Bredeweg 8 3253 EB Ouddorp 1 Nooit meer samen lachen. 1 Nooit meer samen naar het land. 1 Nooit meer samen wandelen. Nooit meer samen zijn. LIEVE OPA wat zullen we u missen. Carh- Leanne Roald -Rik Heden overleed onze geliefde broer, zwager en oom echtgenoot van Kaatje Koese-van der Wal op de leeftijd van 73 jaar. Sterke de Heere onze zus, schoonzus en kinderen en kleinkinderen in dit verlies. I. Koese W. Koese-Lokker M. Koese H. Koese B. Koese-van Dam A. Koese T. Koese-Witte M. Koese R. Haameete-Koese H. Haameete B. van der Wal-van der Velde R. van der Wal Nichten en neven Slellendam, 5 mei 2005 FAMILIEBERICHTEN De Heere bewaart de eenvoudigen; ik was uitgeteerd, doch Hij heeft mij verlost. Psalm 116:6 Vol bewondering voor haar persoonlijkheid en dankbaar voor alles wat zij voor ons en vele ande ren heeft betekend, geven wij u kennis dat na een ernstige ziekte toch nog onverwachts door de Heere van onze zijde is weggenomen, mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder en oma in de leeftijd van 64 jaar en 11 maanden. Stellendam: C. P. van Bruinisse Hellevoetsluis: Marleen Pikaart-van Bruinisse Jaap Pikaart Mariska Pascal Mirjam Goedereede: Simon van Bruinisse Corrie Looij Goedereede: Annet de Groot-van Bruinisse Laurens de Groot Vivian Isttiay 6 mei 2005 Voorstraat 76 3251 BE Stellendam Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen dinsdag 10 mei van 19.00 tot 20.30 uur in het voor malige schoolgebouw van de Chr. Scholenge meenschap 'Prins Maurits', Schoolstraat 29 te Stellendam. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. woensdag 11 mei om 13.00 uur in bovengenoemd gebouw. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de begraafplaats aan de Voorstraat te Stellendam, omstreeks 14.00 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren. Geen bloemen Gaarne gepaste kleding Indien u geen rouwbrief heeft ontvangen, wilt u dan deze advertentie als zodanig beschouwen. Bedankt voor al je liefde Bedankt voor al je aandacht Bedankt voor al de fijne herinneringen die je ons gaf. We zullen je nooit vergeten. Vivian en Ismay Na een berustend gedragen ziekbed is van ons heengegaan mijn zuster, schoonzuster en onze tante in de leeftijd van 64 jaar. Jaap en Mary Kamp Simon Kamp André en Trieneke Kamp Jörgen en PascaUe K amp Jenny Kamp Roland Kamp Sommelsdijk, 6 mei 2005 Mijn tijden zijn in Uw hand. Psalm 31:16a Bedroefd, maar ook dankbaar dat wij hem zolang in ons midden mochten hebben, delen wij u mede dat de Heere van ons heeft weggenomen onze geliefde vader, groot- en overgrootvader weduwnaar van Jacomijntje Hendrika van Oostenbrugge in de leeftijd van 95 jaar en 6 maanden. Sterke de Heere ons in dit verlies. Leiden: L. H. Bom-van Kempen L. A. Bom Hugo Erik en Annet Hilde, Maurits, Daniël Martine en Christian Léon Ooltgensplaat: W, van Kempen Hoevelaken: M. L. van Kempen G. van Kempen-Hamoen Ernst en Debora Maarten Wim Jacomijn Henk Bart Middelharnis: D. W. van Kempen L. van Kempen-de Waal Walter en Nicole Judith Liane en Jaco Capelle a/d IJssel: H. J. van Kempen 7 mei 2005 Verpleeghuis 'De Samaritaan" te Sommelsdijk Correspondentie-adres: Molendijk 87, 3257 AM Ooltgensplaat Gelegenheid tot condoleren: woensdag 11 mei van 19.00 tot 20.00 uur en na de begrafenis in 'Eltha- to". Zuid-Achterweg 27 te Ooltgensplaat. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op donderdag 12 mei om 13.30 uur in 'Elthato'. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Ooltgensplaat. Na een langdurige, maar bijzonder geduldig gedra gen ziekte, is door de Heere uit dit aardse leven weggenomen, onze schoonzuster en tante Wij hopen dat zeer in 't bijzonder onze oudste broer kracht mag ontvangen om verder te gaan. Ook de kinderen en kleinkinderen, die nu zonder moeder en oma verder moeten, wensen wij veel sterkte toe. Stellendam: C. A. Noorthoek-van Bruinisse C. Noorthoek (in liefdevolle herinnering) J. L. Wolfsen-van Bruinisse A. Wolfsen Oldebroek: Oldebroek: Melissant: Melissant: Melissant: C. A. Wolfsen-van Bruinisse H. Wolfsen P. F. van Bruinisse D. van Bruinisse-Keuvelaar L. W. van Bruinisse C. van Bruinisse-Keuvelaar M. L. van Bruinisse S, van Bruinisse-Hanekamp neven en nichten Stellendam, 6 mei 2005 Take me home Country roads To the place where I belong. (John Denver) Met droefheid geven wij u kennis dat wij veel te vroeg afscheid hebben moeten nemen van mijn lieve onvergetelijke man, onze vader en opa echtgenoot van Marina Jannetje van der Linde op de leeftijd van 57 jaar. Maja Bakelaar-van der Linde Elly en Ruud Jeffrey, Sylvana Angeline en Jeroen Bas van Splunder (in liefdevolle herinnering) Serge, Kevin, Anouk Boris Misty 7 mei 2005 Hoge Pad 67 3253 BH Ouddorp Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen woensdag 11 mei 2005 van 19.00 tot 20.00 uur in 'De Dorpstienden", Dorpstienden 4 te Ouddorp. De begrafenisplechtigheid zal gehouden worden donderdag 12 mei 2005 om 11.00 uur in voor noemd gebouw, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de begraafplaats aan de Dorpsweg te Ouddorp. Geen bezoek aan huis Indien u geen rouwkaart hebt ontvangen, kunt u deze advertentie als zodania beschouwen. Ik mis je en al die momenten. Serge Verdrietig zijn wij door het overlijden van onze broer, zwager en oom echtgenoot van Maja van der Linde Aren en Coby Teun en Nel Jannie en Joop Anja Piet Tony en Ria Niek en Lieneke Gerard en Nita Neven en nichten Wij wensen Maja, kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte toe. Goederede, 7 mei 2005 Met droefheid geven wij u kennis dat wij veel te vroeg afscheid hebben moeten nemen van onze lieve vriend Wij wensen Maja, kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte. Jan en Sjaan Piet en Aat Jan en Mariëlle en kinderen de Meiden Ouddorp, 7 mei 2005 Ze hebben het altijd geweten, maar konden het niet geloven. Ze waren te ruimdenkend, totdat soldatenlaarzen het erin stampten: één, twee in de maat, jodenhaat, jodenhaat.' Ook kregen ze een kenmerk, men ging hen weer herkennen. Dat werd enerzijds verlies, anderzijds winst. Buitenstaanders realiseerden zich, hoe dit altijd weer opnieuw verdrukte volk zich had weten te handhaven, de eeuwen door. Hoe het, gelouterd zijnde, steeds als goud was uitgezuiverd. Dit goud mocht niet verloren gaan Want al is het besmeurd, het blijft goud, een edel metaal, dat nooit kan worden verdrongen door het opzichtige kitsch. Maar namaak hoeft niet de kwelling van het louteren te doorstaan; daarom is het zo goedkoop Kenners echter hebben tijdig ontdekt, dat dit echte niet verloren mocht gaan. Ze hebben het verborgen - lang niet alles - maar er bleef Goddank veel over, en het is weer tevoorschijn gekomen, 't Verborgen goud. Maar 't lijkt soms zo glansloos. Het draagt de sporen van aantasting die het ondergronds heeft moeten verduren. Sommigen zouden het liever weer verbergen Het klaagt hun aan, dit gehavende goud. Maar juist voor kenners is het nu nog kostbaarder geworden. Het heeft geschiedenis gemaakt. En daarom wil men het bezitten, om mee te pralen ofte handelen. Er zijn echter weinig kenners, nog minder liefhebbers. Dat de geschiedenis zich niet herhale... MIDDELHARNIS - Zondag 15 mei. Eerste Pinksterdag, hoopt zondagsschool Timot heüs te Middelharnis een open middag te houden. Er zal een Bijbelverhaal worden verteld en samen liederen worden gezongen. Daarnaast ligt er voor de kinderen nog een verwerking klaar. Ouders, kinderen en ande re belangstellenden zijn van harte welkom om 14.00 uur in de benedenzaal van vereni gingsgebouw 'De Hoeksteen" aan de Ring te Middelharnis. MIDDELHARNIS - Voor het 3e jaar zal er op zaterdag 15 juni weer een grote 'boeren markt' worden gehouden op het terrein van de Prins Maurits Scholengemeenschap. De markt begint om 9.30 uur en duurt tot onge veer 15.00 uur. Er zullen zo'n 40 kramen aanwezig zijn, met voor elk wat wils. Naast de vele vertrouwde kramen die er vorig jaar ook waren, zijn er dit jaar ook andere, zoals crea-artikelen, gereedschap, tweedehands kleding, bijenwas, koffie met (of zonder) iets lekkers, vis, patat, ijs, een huifkartocht, bakkerijproducten, hoeden, fietsen en fiets onderdelen, boeken (nieuw en gebruikt), schoonmaakartikelen, en een rommelmarkt met als hoogtepunt een veiling, 's Morgens zullen er voor de kinderen weer diverse spel letjes te doen zijn, maar ook oudere sportie- velingen kunnen zich aan elkaar meten bij het 'ketelpak-hangen'. De opbrengst van de boerenmarkt is voor de verbouw van het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Middelharnis. Op tweede pinksterdag, maandag 16 mei a.s., geeft Martin Mans een concert teza men met de vermaarde pianovirtuoos Jan Vayne. Zij bespelen het grote Marcussen- orgel in combinatie met een concertvleu gel, en spelen naast werken voor twee ins trumenten ook vierhandige werken. Het is een heuse primeur dat dit tweetal een gezamenlijk concert verzorgt. Enkele jaren geleden werden de contacten tussen beide improvisators gelegd en daarna geïntensiveerd, hetgeen heeft geleid tot het geven van dit unieke pinksterconcert. De beide klaviervirtuozen brengen impro visaties ten gehore over pinksterliederen, maar ook wordt klassieke muziek niet gemeden. Beide musici hebben, naast het improviseren, ook de klassieke muziek in hun hart gesloten en zij omspelen diverse klassieke thema's. Het concert in Rotterdamse Laurenskerk begint om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn telefonisch te bestellen via nummer 0348- 433893, ook zijn ze verkrijgbaar via web site www.martinmans.nl, of aan de Lau renskerk. Ook op de concertavond zijn, indien nog voorradig, kaarten bij de ingang van de kerk te koopt. De toegangs prijs bedraagt 12,50; kinderen t/m II jaar betalen slechts 7,50. Op de concert avond in de Laurenskerk zijn CD's en DVD's van Jan Vayne en Martin Mans verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u kijken op de websites www.martinmans.nl en www.janvayne.nl. Zandpad 110 t/o Hema Middelharnis Tel. (0187) 48 07 06 Bij drukkerij ligt een pracht modellen- boek voor u ter Inzage. Ook uw keus is er zeker bij! Bij tijdige bestelling snel gereed. Heden is van ons heengegaan onze zwager en oom echtgenoot van Maja v. d. Linde Wij wensen Maja, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Diet en EUa Ester en Jan Liset, Bram Coen en Annemarie Ouddorp, 7 mei 2005 Met grote verslagenheid hebben wij kennis geno men van het overlijden van onze jachtvriend Wij wensen Maja en de kinderen veel sterkte toe om dit veriies te dragen. K. van Splunter C. Soeteman C. Keizer H, Degen Arie we zullen je nooit vergeten. Goedereede, 7 mei 2005 Geschokt hebben wij kennis genomen van het bericht, dat onverwachts is overleden onze ge waardeerde collega Wij wensen zijn vrouw, kinderen, kleinkinderen en verdere familie veel sterkte toe bij het verwer ken van dit verlies. Directie en Personeel J. L. Mijnders Transport te Melissant Met verslagenheid delen wij u mede dat toch nog onverwachts is overleden onze gewaardeerde collega Wij wensen zijn vrouw, kinderen, kleinkinderen en verdere familie veel sterkte toe bij het verwer ken van dit verlies. Personeel J. L. Mijnders Transport Mehssant Melissant, 7 mei 2005 De Heere heeft nog vrij o nverwachts onze belangstellende en hulpza me buurman weggeno- 1 men, de heer De buren: fam. Birkhoff fam. Dorsman fam. Korteweg mevr. Van Schelven 1 Ooltgensplaat, 7 mei 2005 OUDDORP - Na 30 jaar heeft de heer Jansonius (77) uit Oosterbeek afscheid genomen van recreatieterrein 'Het Oude Nieuwland' te Ouddorp. Sinds 2002 woont Jansonius in Oosterbeek, maar hij was nog wel bestuurslid van de Stichting 'Het Oude Nieuwland'. En voor het vele werk dat hij verricht heeft voor recreatie terrein 'Het Oude Nieuwland" heeft hij jl. zaterdag, bij zijn afscheid, een Koninklijke onderscheiding ontvan gen. De heer Jansonius heeft zich vanaf 1975 ingezet voor het kampeertertein van de VVV in Ouddorp, waarvan hij medeoprichter is en penningmeester was. Mede door zijn toedoen is recreatietertein 'Het Oude Nieuwland" uitgegroeid van een kampeerterrein tot een recreatietertein met vaste huisjes. Om dit te kunnen realiseren heeft de heer Jansonius zeer veel werk ver richt, zoals het begeleiden van de beheerder, het beheer van de gestorte parkbijdrage, overleg met de VVV, de vereniging van eigenaren, de exploitanten en de gemeente. Hij regelde een erfpachtverlening en zorgde ervoor dat 'Het Oude Nieuwland' werd aangesloten op de riolering en het gasnet. Hij werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De drie eilandelijke zwemverenigingen hebben jl. zaterdag de laatste wedstrijd van een onderlinge Jeugd- driekamp gezwommen. Op gezamenlijk initiatief wer den drie Jeugdwedstrijden georganiseerd in resp. De Staver te Middelharnis, het Zuiderdiep in Stellendam en als laatste De Gooye te Dirksland. De wedstrijdserie was bedoeld voor de eilandelijke zwemjeugd tot 16 jaar, die op de meest gangbare afstanden en zwemsla gen tegen elkaar uit konden komen. De gezwommen (officiële) tijden kunnen worden gebruikt voor plaat sing op regionale en nationale kampioenschappen. In de leeftijdscategorie meisjes tot 10 jaar zwom Sanne Huijsmans (1995) naar de Ie plaats op de lOOm wissel slag in 1.43.70. In de categorie tot 12 jaar eindigde Timo Lambregts (1993) bij de jongens als Ie op de lOOm schoolslag in een tijd van 1.42.82. Nienke Steen huis (1993) zwom in een p.r. van 33.11 op de 50m vrij bij de meisjes tot 2 jaar eveneens naar een Ie plaats. Op de lOOm schoolslag voor meisjes onder 14 jaar zwom Elene van Zoest (1992) in een p.r. van 1.37.73 naar de Ie plaats. Bij de jongens was Jelle Steenhuis (1991) goed voor goud op de lOOm schoolslag in een p.r. van 1.28.54. In de leeftijd tot 16 jaar, de oudste categorie op deze jeugdwedstrijd, was Martijn van Hoorn (1989) goed voor twee Ie plaatsen resp. op de 200m wisselslag (2.47.26) en 50m schoolslag (38.65). Anne Volwerk (1990) won hier de lOOm wisselslag in 1.22.59 bij de meisjes en Mark Nolet (1990) deed het zelfde bij de jongens in een mooie tijd van 1.12.92.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 3