LITIE 'Lopend bevrijdingsvuur' bereiicte voorspoedig de Icernen van Oostflaldcee Feestbogen voor meester Mare en zijn Antoinet 0900-8844 Open orgelmiddag in n/laassluis Diritsland, bedankt! Pinlisterzangdienst Welkomdienst -^.^z/^ Atleten brachten hevrijdingsvuur van Wageningen naar het eiland Gezamenlijk project van Oranjeverenigingen en gemeente groot succes! chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Nieuws van de Wereldwinkel Ingezonden: Over service gesproken... Ouddorp Fashion: Modeshow in Ouddorpse winkelstraat kievit warmte Marktmuziek in Dirksland Uw woning of bedrijfspand verkopen? Ingezonden: t)OSTFLAKKEE - In Wageningen, op het plein voor Hotel De Wereld is ter gelegenheid van de zestigjarige viering van Bevrijdingsdag een hevrijdingsvuur ontstoken. Alle gemeenten van Nederland werden uit genodigd om ook in hun gemeente een hevrijdingsvuur te laten ontbranden, maar dit vuur diende dan wel lopend te worden opgehaald, door middel van een fakkel, aangestoken op de plaats w aar de Duitse capitulatie werd ondertekend. 215 gemeenten gaven gehoor aan deze oproep en onder hen was de gemeente Oostflakkee. Trots en voldaan waren de lopers, organisa toren en bestuurders van Oostflakkee, toen als laatste de vlam bij het gemeentehuis van Oude Tonge werd aangestoken. De tocht werd vanaf zeven uur in de ochtend verslagen door de lokale omroep SLOF, zodat de belangstellenden de verrichtingen van de lopers voor een groot deel via de radio konden volgen. te Goedereede Veel voorbereiding Fit Dinsdag 10 mei 2005 77e jaargang nr. 7404 i Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Auto rijdt van dijk af; geen gewonden OUDE-TONGE - In de nacht van zaterdag op zondag rond één uur vond er een ongeval plaats op de Oudelandsedijk. Een 24-jarige automobilist uit Sommelsdijk zag op de kruising met de Zuidlandsedijk niet dat hij een t-splitsing naderde en reed rechtdoor de dijk af. De auto belandde vervolgens in de sloot. De automobilist liep hierbij een pijn lijke knie op, een 19-jarige passagiere uit Dinteloord een pijnlijke neus en hand. De auto is weggetakeld. GOEKE- OVERFUKKEE MIDDELHARNIS - De Wereldwinkel heeft deze week een stuntaanbieding: cafeï nevrije koffiepads (de blauwe pakken) van 1,99 per stuk, nu drie pakken voor 3.75. Hiervoor geldt echter wel: op op! Maar er is meer te koop voor kleine prijsjes, bijvoor beeld de pennen uit India, bedrukt in diverse kleurvlakken, deze kosten slechts 2,50 per stuk. Ook is de nieuwe zomerfolder binnen, iedere klant krijgt hem gratis mee. De Wereldwinkel, aan het Spuiplein te Middel- hamis, (achter de Winkeldiek) is open op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur, op vrij dag van 10.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Ik ging enkele weken terug met mijn defec te panfluit naar muziekwinkel Eekman te Middelhamis. Eén pijp was niet meer aan te blazen. De panfluit werd opgestuurd voor onder zoek. Resultaat? Je kunt beter een nieuwe kopen want reparatie is te duur. Eekman muziekhandel heeft de panfluit laten terug komen en besloot zelf eens te zien in hoe verre de panfluit te repareren was. Gevolg? Muziekhandel Eekman heeft de panfluit zelf kunnen repareren. En de nota? Helemaal gratis, service van de zaak! Dank u, muziekhandel Eekman! Lydia van Kranenburg, Nieuwe Tonge. OUDDORP - De Weststraat in Ouddorp zal vrijdag 13 mei a.s. vanaf 19.00 uur verande ren in een ware modeshow, waarbij acht Ouddorpse modehuizen c.q. kledingwinkels hun zomercollectie tonen en zorgen voor een ware Ouddorpse modespecial: het evene ment Ouddorp Fashion. De modeshow - met allerlei soorten kleding, voor klein en groot en voor hem en haar - zal in twee verschillende blokken van drie kwartier verdeeld zijn (19.00-19.45 uur en 20.00-20.45 uur). Ouddorp Fashion wordt georganiseerd door de Stichting Promotie Kop van Goeree in samenwerking met Modehuis Aleman, Blue Jeans, Le JouJou, Madelinde, S.O.S., Melis sant, Van Dam Mode/'n Maatje Meer, Van der Bok Schoenen en Surf- en Zeilcentrum Brouwersdam. De modehuizen in de ring zullen deze avond dan ook langer open zijn. Bij ongunstige weersomstandigheden zal Ouddorp Fashion worden gehouden in m.f.g. Dorpstienden. Industrieweg 44 3241 MA Middelharnis Tel.: (0187) 482609 E-mail: rnfb@kievftwamite.nl www.kievitwartnte.nl De orgelcommissie van de Immanuëlkerk welke jaarlijks een open orgelmiddag orga niseert nodigt u van harte uit om het schitte rende Seifert-orgel zelf eens te bespelen. Dat kan op 21 mei tussen 13.00 en 16.00 uur er is nog tijd beschikbaar voor enkele deelne mers. U kunt zich telefonisch opgeven bij: Jaap van Loon 010 - 5917060, mailen kan ook: ocimaassluis@cs.com. Ieder jaar is het fijn te ontdekken dat er onder de deelnemers behoorlijk wat talent aanwezig is, en slagen zij er in met muzika le hoogstandjes het luisterend publiek aan genaam te verrassen. De vaste organisten - Gerard de Waardt en Alexander Prins - zullen met een klein con cert deze middag om ongeveer 16.00 uur afsluiten. De Immanuëlkerk vindt u aan de Lange Boonestraat in het centrum. Op zaterdag 14 mei verzorgt Stichting Podi um een concert op de markt in Dirksland. Om 10.30 uur zal daar het trio WiCo Jazz otreden: Wilbert en Come van den Boogert en hun opa Cees van der Sluijs spelen gitaarjazz in de stijl van Django Reinhardt. Het optreden zal een klein uurtje duren. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxaleur, lid NVM 0187-476555 Het programma 2005 van Oranjevereniging Dirksland zit erop en we kunnen met z'n allen terugkijken op twee fantastische weken. Alle onderdelen van het programma werden zeer druk bezocht, er waren geen incidenten en we mochten vele positieve reacties ontvangen vanuit de locale bevol king. Het bestuur van de Oranjevereniging bedankt bij deze dan ook de inwoners van Dirksland voor de massale deelname aan de diverse activiteiten. Daar het Oranjefeest een dorpsfeest betreft, hebben wij zoveel mogelijk verenigingen, instellingen, bedrij ven en particulieren bij de organisatie betrokken. Bij deze willen we dan ook bedanken: Burgemeester Stoop, Gemeente Dirksland, brandweer, politie, basisscholen, SLOF, Geldershof, Sportcomplex De Gooye, muziekvereniging Amicitia, EHBO, SVIK, voetbalvereniging Dirks land, voetbalvereniging DES, zangkoor Exelsior, Hervormde kerk, gymvereniging Olympia, zwemclub De Gooye, Flakkees piratenkoor, kaartvereniging. Manege Stal de Poorte, Berea, Cl000, Van der Baan Catering, locale kranten. Kabelkrant, dona teurs, sponsoren, adverteerders, alle vrij willigers en een ieder die we ondanks onze zorgvuldigheid alsnog vergeten zijn. Gezien de goede en prettige samenwerking, hopen we volgend jaar weer een beroep te mogen doen op de bovengenoemde partij en. Oranjevereniging Dirksland heeft momen teel bijna 700 leden en is daarmee nagenoeg de grootste vereniging van het dorp. Een ledenaantal van 700 houdt echter ook in dat ruim 1000 gezinnen in Dirksland het werk van de Oranjevereniging nog niet financieel ondersteunen middels een jaarlijkse contri butie van slechts 5, terwijl het grootste gedeelte van deze 1000 gezinnen wel deel neemt aan diverse activiteiten en dus gratis meerijden op de bagagedrager van onze leden. Wij zien de contributie niet alleen als een financiële bijdrage, maar ook als een teken van waardering voor het werk van onze vereniging. Niet vergeten moet wor den dat een aantal vrijwilligers veel vrije tijd opofferen voor alle inwoners van Dirks land. Willen we het Oranjefeest in de huidi ge vorm voor de toekomst zeker stellen, dan hebben we uw financiële steun hard nodig. Pak daarom nu uw telefoon (0187-603966 of 603792) en geef u op als lid, of lever uw adresgegevens tezamen met 5 in bij Assu rantiekantoor van Loo, Zomerstraat 16 te Dirksland. Anton de Blok Oranjevereniging Dirksland Clematis 10 3247 DJ Dirksland Tel: 0187-603966 MIDDELHARNIS Vrijdagmiddag, midden in de Meivakantie, heeft een aantal leerlingen van c.b.s. 'De Wiekenuit Schiedam toch nog de weg naar Middelhamis kunnen vinden; want er was feest.' Onderwijzer Mare van Biert uit Sommelsdijk en Antoinet Bechtum uit Middelhamis, gaven elkaar het jawoord in het Rien Poortvlietmuseum. Voordat het aanstaande paar het historische pand betrad, werd ze opgewacht door een aantal leerlingen van de school uit Schiedam, mét de traditionele bogen! Mare is onderwijzer aan deze school, die bevolkt wordt door kinderen met maar liefst twaalf nationaliteiten. Antoinet werkt op een deurwaarderskantoor in Rot terdam. Het Flakkeese paar gaat na de huwelijksvoltrekking in Heenvliet wonen, op Voome-Putten. (jeksi en Foto Adn mn dei Laan) Door Adri v.d. Laan Enige tijd geleden werd in een vergadering van de gezamenlijke Oranjeverenigingen en de gemeente Oostflakkee, 'gebrainstormd' over de te ondernemen activiteiten op Koninginnedag en natuurlijk op Bevrij dingsdag. Op deze dag zou er 'iets extra's' dienen te worden georganiseerd omdat het dit jaar zestig jaar geleden is dat ons land werd bevrijd. Verschillende mogelijkheden werden onderzocht en daar was ook een ver zoek van de landelijke organisatie van Oran jeverenigingen voor deelname aan het ver spreiden van het hevrijdingsvuur vanuit Wageningen. Volgens burgemeester Van Pelt is toen het balletje gaan rollen. De In de Hervormde Kerk te Goedereede wordt vrijdag 13 mei a.s. een zangdienst gehou den, die geheel in het teken van Pinksteren zal staan; aanvang 19.30 uur. Medewerking wordt verleend door Christelijk mannen koor Jubilate Deo o.l.v. dirigent Jan Bezuij- en. De declamatie wordt verzorgd door J. Klepper, terwijl de heer Joh. Moerkerk een korte meditatie zal houden over 'De Heilige Geest en de Bijbel". U wordt van harte uit genodigd om deze avond aanwezig te zijn. De toegang is vrij. OUDDORP - In het kerkgebouw aan Dorp stienden 3 houdt de Doopgezinde gemeente zondag 15 mei a.s.. Eerste Pinksterdag, een Welkomdienst waarin ds. J. Smink zal voor gaan en waaraan medewerking zal worden verleend door het koperensemble, het ves tingkoor Hellevoetsluis en organist Jan Teeuw. Aanvang 18.30 uur. üf lo/it'is iirrivenn bij de 'finish' in Oude Tonge. (Foto: Adri v.d. Laan) betrokkenen bestuurders bleken eerst weinig mogelijkheden te zien om voldoende hardlo pers bij elkaar te krijgen die aan de estafette loop zouden kunnen lopen. Maar ze wisten wel dat er wat 'illegalen' waren die één avond in de week hun auto's tegenover het gemeentehuis plaatsten en vervolgens zich hardlopend verwijderen om later in de avond weer terug te keren. Het waren geoefende 'gezelligheidshardlopers' en dat waren nu juist de mensen die vanuit Wageningen het vuur naar zouden kunnen brengen. Het bleek vrij gemakkelijk te zijn om vol doende lopers bij elkaar te krijgen die fysiek in staat werden geacht om de fakkel met het hevrijdingsvuur terug te brengen naar Oost flakkee. Wel bleek er veel voorbereiding nodig om de vuurloop gesmeerd te laten ver lopen. Naast twaalf lopers moesten er ook fietsers zijn, die de lopers tijdens hun - voor een groot deel - nachtelijke tocht zouden begeleiden. Ook dienden er twee volgbusjes mee te gaan, waarin de estafettelopers uit konden rusten tussen hun bijdrage in en er moest natuurlijk voldoende proviand mee, wat voor de nodige brandstof voor de atleten moest zorgen. Nog tal van andere zaken dienden geregeld te worden. Zo zijn er ver schillende keren verkenners vanuit Oost flakkee richting Wageningen vertrokken om een route uit te zetten die zo probleemloos mogelijk zou zijn voor de atleten en hun vol gers. Dit bleek niet zo eenvoudig te zijn omdat de route verschillende malen het tra ject moest kruisen waar ook de Betuweroute in aanleg is. Ook de omleidingen moesten zoveel mogelijk in kaart worden gebracht. Het bleek dat de route vanuit Wageningen over de snelweg veruit de kortste was, - 120 km - maar deze was uiteraard niet door de renners te gebruiken. In eerste instantie ging men uit van een lengte van 150 km, maar donderdag bleek bij aankomst in Oude Ton ge dat lopers en begeleiders maar liefst 160 km achter de benen en wielen hadden! De loperskaravaan werd donderdagmiddag om ongeveer half vier - een half uur eerder dan gepland - door muziekvereniging 'Vooruit' en een flink aantal belangstellen den in Oude Tonge binnengehaald. Bij deze aankomst bleek dat de vuurlopers er nog opmerkelijk fit uitzagen en dat is toch teke nend voor hun professionaliteit, want het is toch niet niks om deze grote afstand met het hevrijdingsvuur te overbruggen. Onderweg werd er telkens door twee lopers ongeveer twee kilometer met de fakkel afgelegd. Maar na de aankomst op het Hellegatsplein kwa men alle lopers uit de volgauto's en werd de tocht naar de vier kernen gezamenlijk voort gezet. De eerste stopplaats was in Ooltgens- plaat, waar burgemeester Van Pelt het vuur in ontvangst nam en daarmee de lantaarn bij het monument aan de Kerksingel aanstak. Naast de inwoners van Ooltgensplaat wer den de lopers verwelkomd door muziekver eniging W.M. v.d. Harst, het bestuur van de Oranjevereniging en de brandweer. Vervol gens trokken de atleten richting Achthuizen en ook hier werd het vuur aangestoken bij het monument naast de Rooms Katholieke Kerk. Vervolgens ging de tocht naar Den Bommel, waar in het plantsoen bij het Emmaplein ook het vuur werd ontstoken. Muzikanten van EMM, gestoken in legerkledij, omlijstten daar de aankomst van de lopers. Het slotparkoers ging voor een groot deel over de Tilsedijk, richting de finish in Oude Tonge. Leden van muziekvereniging Voor uit, gezeten op een wagen wachtten de lopers net buiten het dorp op en maakten eerst een 'zegetocht' door Oude Tonge, voordat zij bij het gemeentehuis aankwa men, waar de laatste lantaarn door burge meester Van Pelt werd ontstoken. En de tocht was ten einde! Vervolg op pagina 2 De ploeg estafettelopers en him begeleiders na aankomst in Oude Tonge (Foto: Adri v.d. Laan)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1