MA KIEVIT Op zun Oudurps èscfireeve: Recht is recht, krom is krom! i aan c/er^^/iA (0187)60 11 66 i I I jofian VRIJHEID VRIJHEID ARENSMAN Uitvaartverzorging 1 Marit I EIIAIIDBI-tllEUWS Lina MartRa J^sa 9{atasjci i I Maria Tieml^e j Tieta QijsSercCine Jofiannis ^rnanmC Joel I 1 mei NICOLAAS DIRK HUMAN ADRIANUS VAN DER LAAN OPA VAN DER LAAN ADRMNUS VAN DER LAAN KATHALINA AUPPERLEE- GROOTENBOER JAN MIEROP RIE VAN IMMERZEEL echtgenote van D. van der Neut PIET VAN SOEST echtgenoot van J. van Soest-Moijses is een recht dat leder toelcomt. Is een plicht om Amnesty niemand dat recht International te onthouden. www.amnesty.nl www.amnesty.flakkee.net (0187) 48 54 52, Werkgroep G-O (Annet) uitvaartverzorging Telefoon (0187) 491396 Adverteert in Eilanden-Nieuws LEENDERT KOESE DINGENA KOEKKOEK- WOLFERT Begrafenisverzorging CHRISTIAAN HOEK WWW, kievit-uitvaart, nl PAGINA 3 VRIJDAG 6 MEI 2005 FAMILIEBERICHTEN Ons geluk en ons verdriet lopen zij aan zij. Daarom voelen wij ons tegelijk triest en blij. Met een lieve herinnering aan ons vijfde kindje melden wij dankbaar en blij dat wij uit Gods hand een dochter en zusje mochten ontvangen Wij noemen haar iCona Jan en Sandra Zandburg-van Drie! Lilianne Martijn Nadine Rosalie Natasja (in liefdevolle herinnering) I 4 mei 2005 I Altena 16 •:•!- 3252 CJ Goedereede Tel. (0187)49 22 48 X .■i'. vTj ■:?:- In stille verwondering en met grote blijdschap il,; mochten wij uit Gods hand een dochter ontvangen i i 4 mei 2005 Kees Linda Okker-Braber -jl; 'k Havenstraat 71 I 3281XD Numansdorp I In stille verwondering en met grote blijdschap i mochten wij uit Gods scheppende en bewarende i;;- hand een dochter en zusje ontvangen ;li j; Wij noemen haar "Btriwi i; Gerwin en Carolien Korpershoek ;I; Arinde I 1 mei 2005 j Van Aerssenstraat 25 I 3245 BC Sommelsdijk 1 Telefoon (0187) 48 14 09 Ik zag een kuikentje dat bij zijn moeder zat onder haar vleugels l waar het veilig zat l tegen regen, tegen zonneschijn Heer, zo mag ik bij U zijn. Aan ons toevertrouwd en in liefde ontvangen een zoon en broertje i We noemen hem geboren op 26 april 2005 Anthon en Leonie Bom-Leijdens i Rhode en Loïs Bosweg 10 i- 3257 KL Ooltgensplaat Tel. (0187)63 00 55 Het is echt waar iff Deze jongeman I werd 1 mei SOjUUr. it Ma, broers en zussen Hoewel we graag zouden willen is het ons niet mogelijk, vanwege de vele reacties, een ieder per soonlijk te bedanken voor de belangstelling en het hartelijk medeleven na het voor ons zo onverwacht overlijden van mijn innig geliefde broer, onze zorgzame zwager, oom en oud-oom en daarom betuigen wij u langs deze weg onze welgemeende dank. In het bijzonder de weleerwaarde heer ds. A. A. Brugge voor het leiden van de rouwdienst, de wel eerwaarde heer ds. P. Blok voor de gesproken woorden aan het graf en de kerkenraad voor de pastorale bezoeken in deze dagen. Ook hartelijk dank aan dokter Baelde voor de medische zorg. Onze oprechte dank gaat ook uit naar de heer P. Kievit voor de begripvolle en correcte verzorging van de begrafenis. A. J. Human-Tanis T. Human H. Human-Nieuwenhuis Neven en nichten Stellendam, mei 2005 Barmhartig en genadig is de Heere, lankmoedig en groot van goedertierenheid. Zo ver het oosten is van het westen, zo ver doet Hij onze overtredingen van ons. Psalm 103:8 en 12 Heden heeft de Heere tot Zich genomen mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, opa en over grootvader echtgenoot van WiUemtje Willemina van Wezel in de leeftijd van 89 jaar. Sommelsdijk: W. W. van der Laan-Van Wezel Apeldoorn: Gijs van der Laan Sjani van der Laan- Henrion Verpoorten Sommelsdijk: Annie van der Laan Willemien en Jan Jelle, Anne, Yara Jan en Ruby Glenn, Djorn Adriaan en Jacqueline Daphne, Levi Hoevelaken: Lenie van der Laan-Duijnhouwer Jan Duijnhouwer Frans-Willem en Annet Cato Jasper en Sonja Jochem en Maartje 3 mei 2005 De Klaver 43 3245 XT Sommelsdijk Gelegenheid tot condoleren: vrijdag 6 mei van 20.30 tot 21.30 uur in de grote zaal van 'De Sama ritaan', Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 7 mei om 10.30 uur in de Lukaskapel van 'De Sama ritaan' Vooraf kan er afscheid genomen worden vanaf 9.45 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden omstreeks 11.30 uur op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in de grote zaal van 'De Samaritaan'. Liever geen bezoek aan huis Geen bloemen Verdrietig zijn wij door het overlijden van onze bijzonder lieve We zullen hem heel erg missen. Willemien en Jan Geelhoed Jelle, Anne, Yara Jan en Ruby Lodder Glenn, Djorn Adriaan en Jacqueline Lodder Daphne, Levi Sommelsdijk, 3 mei 2005 Heden behaagde het de Heere van ons weg te nemen onze geliefde broer, zwager en oom Namens de familie Van der Laan Sommelsdijk, 3 mei 2005 DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond na het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, grootmoeder, overgrootmoeder en bet-overgrootmoeder betuigen wij u onze oprechte dank. In het bijzonder bedanken wij ds. A. J. Gunst voor het leiden van de rouwdienst en de kerkenraad van de Ger. Gemeente voor de pastorale begeleiding. Doktoren en verplegend personeel van het zieken huis 'Bethesda' te Dirksland. Tenslotte de heer J. van der Slik en medewerkers voor de correcte verzorging van de begrafenis. J. Kik-Aupperlee K. L. Aupperlee K. Aupperlee-Viskil Kleinkinderen, achterkleinkinderen en achter-achterkleinkind Nieuwe Tonge, mei 2005 Omdat het voor ons onmogelijk is u allen persoon lijk te bedanken, betuigen wij u langs deze weg onze oprechte dank na het overlijden van onze geliefde broer en oom In het bijzonder dank aan ds. Oorschot en kerken raad voor het leiden van de rouwdienst. Dank aan personeel van zorgcentrum 'De Vhed- berg' voor de liefdevolle verzorging aan hem bewezen. Dank aan M. van de Kreeke voor de correcte ver zorging van de begrafenis. Familie Mierop Ouddorp, mei 2005 Maar de Heer' zal uitkomst geven: ,,Ik ga naar Jezus" Met veel verdriet, maar dankbaar voor alles wat Gods liefde en zorg ons in een bijna zestigjarig huwelijk geschonken heeft, berichten wij u dat in Christus ontslapen is mijn lieve vrouw, onze zorg zame moeder, groot- en overgrootmoeder Melissant, 4 april 1919 tHuizen, 3 mei 2005 D. van der Neut Ad en Coby van der Neut-van Kesteren Clarike en Wout Elja Adriënne en Chris Cisca Sary en Foort van Oosten-van der Neut Foort en Danielle Sary Diederik en Sophie Akkerweg 75 1276 DD Huizen Op D.V. zaterdag 7 mei zal er om 11.00 uur een dienst van Woord en Gebed gehouden worden in het Hervormd Kerkelijk Centmm 't Visnet, De Ruyterstraat 7 te Huizen. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats aan de Naarderstraat te Huizen. Na de begrafenis is er gelegenheid om de familie te ontmoeten in 't Visnet. Ps. 86:3 Op Zijn tijd en wijze heeft de Heere weggenomen onze broer, zwager en oom in de leeftijd van 77 jaar. Mevr. J. van Soest M. Brinkman-van Soest M. Troost-van Soest H. van Soest T. van Soest-de Jong G. van Soest in dierbare herinnering J. van Soest-Roon M. Westdijk-van Soest A. Westdijk L. Stolk-van Soest B. Stolk H. van Soest R. van Soest-Melissant M. van den Nieuwendijk-van Soest P. van den Nieuwendijk Sterke de Heere zijn vrouw en kinderen met dit grote verlies. Stellendam, 2 mei 2005 Voor uitvaartverzorging op geheel goeree-overflakkee Administratie-adres: Stoofweg 24 3253 MA Ouddorp De Heere zal het voor mij voleinden: Uw goedertierenheid, Heere! is in eeuwigheid: en laat niet varen de werken Uwer handen. (Psalm 138 vers 8) Na een geduldig en moedig gedragen lijden heeft de Heere op Hemelvaartsdag Thuisgehaald mijn geliefde man, onze zeer zorgzame vader, opa en mijn overgrootvader echtgenoot van Kaatje van der Wal op de leeftijd van 73 jaar. K. Koese-van der Wal Janneke en Kees Priscilla en Viktor Charles en Desirée Jan en Rina Leo en Linda Mariska en Peter Bianca Gerrie Nelleke en Bert Carli Leanne Sjaak en Ingrid Reinata en Henk Roald Rik 5 mei 2005 Tuinstraat 4 3251 BA Stellendam Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen maandag 9 mei 2005 van 19.00 tot 20.30 uur in het voormalig schoolgebouw de MAVO, Schoolstraat 29 te Stellendam. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden wor den D.V. 10 mei 2005 om 13.15 uur in voornoemd schoolgebouw, waarna de begrafenis zal plaatsvin den op de begraafplaats aan de Kerkhoflaan te Stellendam. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condo leren in de MAVO. Geen bloemen DANKBETUIGING Bij elk afscheid, wordt een herinnering geboren. De vele blijken van medeleven, zowel persoonlijk als schriftelijk, die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve zorgzame moeder en oma zijn ons tot grote steun geweest. Hiervoor betuigen wij u onze hartelijke dank. Jennie en Bas Diana en Remco Lisette Aart en Janny Colinda en Dave Ron en Aklimah Nieuwe Tonge, mei 2005 HAw/'^ een loaarc/i^e en nette 6e^ra/ènis, itHiuj^ u (Hf/i eooont. Gespecialiseerd in thuis opbaring. Geheel naar uw wens en persoonlijke begeleiding. Dag en nacht bereikbaar. Jan van der Slik Nicolaas Beetsstraat 213245 RD Sommelsdijk Tel. (0187) 48 63 53 - 48 34 65 - 48 39 42 Daar het ons niet mogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken voor de vele blijken van medeleven en deelneming die wij mochten ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man, onze vader, schoonvader en opa zeggen wij u langs deze weg hartelijk dank. In het bijzonder dank aan ds. Meuleman en de ker kenraad voor de geestelijke begeleiding en het lei den van de rouwdienst. Plaatselijke artsen dank voor de medische behan deling en fijne begeleiding. Medewerkers van de Thuiszorg en personeel van verpleeghuis 'De Samaritaan" dank voor de liefde volle verzorging. Eveneens dank aan medewerkers van Arensman Uitvaartverzorging in het bijzonder Krijn Breen voor de correcte verzorging van de begrafenis. Mede namens kinderen en kleinkinderen, H. C. Hoek-Verhage Ouddorp, mei 2005 Dag en nacht bereikbaar Kijk ook op internet: Meidoorn 4 3248 XE Melissant Tel. (0187)60 11 66 Burg. Letteweg 36 3233 AG Oostvoorne Tel. (0181)48 80 88 Rouwcentrum: Nieuweweg 2, Melissant Dat zonge we vroeger in uuze jonge jaeren cover de Pinksterbloomen. Toe was recht oak nog recht in krom was krom. Teegenwoordug kom je geval len teegen wêêrvan je dienkt: 'Is dat noe recht of bin mun noe gek èwoore?' As ur in uus land iets góót verandere op hut gebied van de rechtspraek of de strafmaete stöö dur onmiddelluk un bearg meansen op dur achterste bieenen te steigeren omdat de rechtstaet anètast woordt; mar leeve we echt wel in un rechtstaet? Hieroover hoeorende 'k ongerlestend us twice aerdege voorbeelden. Duchte bie iemund zun huus levers in de Hoekse Waerd ginge ze un stik of wat windmeulens bou- we, de beweuner - laeten we die man voor hut gemak mar eeven Wullum noeme - docht: 'Al dat zwaere bouwvurkieer kan schaede an mun huus opleveere'. Dus gieng Wullum contact zoeken mit de opdrachtgeever van dun bouw. Dur kwam un munhieer van dun bouw bie Wullum thuus pra- ete: 'Gieen inkel prebleem, alle antoeonbaere schaede zouw deurhurlie vurgoeowd woore'. Dur zouw in hut lest van de weeke un footoograaf komme om de muuren in de bestóónde toestand te footoograveren. Dat was dan moeoj geregeld, docht Wullum. Mar dun aoren ochtend in alle vroegte stong hut hieele huus van Wullum te schodden in te beeven, de reeden hiervan was dat ur twiee groeote zwaere opleagers mit heimesie- nes in bouwkraenen langs zun huus heene reeje. Nog dien zelfden dag 's middugs komme dur nog us twiee van die zwaere vrachtwaegens mit betonne heipaelen vurbie hut huusje van Wullum rieje.Hut leek wel op un aerdbeeving zoeoas alius tekieer ging. Let wel: dit alius passeerende voor dat de footoograaf èweest was. Deur èstooke kaerte? Bewies dat mar uus! Joele begriepe hut oak al: forse schooren in de muren van Wullum zun huusje. Om un lang vurhael kort te maeken: Wullum most noe an kuime toeone dat de schoor en in de muuren deur hut langskommende bouw vurkieer vuroeorzaekt waere. Dur kwam un eks- paer kieke, un paar daegen laeter kwam dur wêêr un aore ekspaer. In Wullum zou dur nog wel van hoeore. Uuteindeluk nam Wullum mar un affeka- ot in zun aerm. Deeze wist hut twiee kieer toet un recht zaek te briengen. Mar de zwearm affekaoten van de groeote bouwongernemieng wiste de zaek eindeloeos te vurtraegen. De opdrachtgeevers van dun bouw, wêêronger de anneemer, in de trans- portongemeemer, de gemieente, de eigenaer van de wegt de vurzeekering, iederieen schoofde ans- praekelukheid wêêr naer un aor, zoeodat hut in un vizieuze cirkel bleef draoje. Wullum wou deurgóó, mar zun affekaot zei: 'Ik adviseer je om mar te stoppen, hut kostje vier of vuuf kieer zoe- oveel as de schaede an je huus bedraegt, in de bouwongemeemieng heit financieel un veel lan gere aesem dan joe' Dus Wullum stopte ur mar mit. Wêêrop hut windmeulenbedrief goewdgun- stug liet weete om Wullum un schaedebedrag van 5000 euro te wille betaele as tegemoewdkom- ming voor de geleeje schaede. De affekaot advi- seerende Wullum om dit gebaer dan toch mar te an te pakken. 'Dat noejt', liet Wullum weete. 'Ik vraege niejt om un aalmoes!" Hut bleek uuteinde luk geweun un kwestie van: wie of dat hut miees- te geld heit om te procederen. Want wie hut geld heit, stoot streak, niejt wie geliek heit. Het 'recht van hut geld' geldt dus in uuze hoagèpreeze recht staet! Hut spreekwoord zeit niejt voor niks: 'Geld wat stom is, maekt recht wat krom is'. Un oar geval. Un misdaedeger koapt un bivak- muste in un pistool, hiermit pleegt un un ooverval op un bank in woordt hierbie èarresteerd. Van de rechtbank kriegt un un gevangenisstraf in un boewte opèleid. Mar noe komt hut: hie mag de kosten van hut pistool in de bivakmuste van de boewte oftrekke want die woore anèmerkt as ver- wearvingskosten om zun beroep uut te oefenen! Snappe joele hut noe nog, of binnen we noe alle- maele gek èwoore. Of binne ze dat dêêr bie die rechtbank? Wullum zit in hut schip voor ieenege duizende euro's, in munhieer dun bankoovervaller betaelt zoeodoende minder boewte. In zoeo binnen dur wel mêêr van die gerechtelukke uutspraeken, wêêrvan je dienkt hoe kunne ze dat noe doewe, geweun onbegriepeluk. Wie in uuze rechtstaet stóöt ur noe te steigeren. Hellevoewtsluus, voorjaer 2005 De groewten van Job Gerda Padmos

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 3