Ut: ^m: Ooitgensplaat in Oranje gehuld EUAtaoBH-jniEuws Na zeven en veertig jaar in de bouw zet Henk Mackloet er een punt aciiter yi/ïUc> "ji^H^ens en tuelsuS/ f^erti^^etlkU Viel 2 f BEVRIJDING 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. OORLOG EN BEVRIJDING ADMIRAAL - AMERIKA - BATTERIJ - BLITZ - D-DAY(ZONDER STREEPJE) - HITLER -INVASIE-JAPAN- JEEP - JODEN - KANON - KONVOOI - KRUISER - LAND - MARINE - MUSSSERT - NAZI - ROOSEVELT - SCHIP - SLAG BIJ ARNHEM - SOLDAAT- TANK - UNIFORM M N N E D E B S R L I J R E A A A N A C D M O A 0 T H D Z I T H S 0 P F E J N M I T I V S V A I L O T R I E P R S N N N V D A M A R I N E O T U E E M P E IJ A I R K A N S N K S E J B A T Z A O O H I T L E R G L T D N O U D D A Y J I A I L A R A M E R I K A N L 0 K I N V A S I E D B S UIT DE SCHOOL GEKLAPT Welk vak wordt bij vraag 8 bedoeld? 1. Hoe heet je? Mieke Korpershoek. 2. Wat is je woonplaats? Middelhamis. 3. Hoe heet je school? Prins Maurits. 4. In welke klas of groep zitje? Havo 3A. 5. Wat is je lievelingsvak? Handvaardigheid, want ik vind het leuk om dingen met hout te maken. 6. Welk vak op school vind je beslist niet leuk? Deze keer krijgen Rinus van Rossum (Den Bommel), Anne-Co Heystek (Sommelsdijk) en Marieke Tanis (Ouddorp) een boekenbon. Veel plezier ermee. Willen jullie er op letten datje naam op je blaadje met oplossingen staat? Soms kan ik nergens een naam vinden en dan is het voor mij echt een gepuzzel om het uit te zoeken. Als ik het echt niet weet, verlies je een aantal punten. Dat is jammer. Want dan heb je at het werk voor niets gedaan. Verschillende kinderen hebben de laatste tijd een zelfgemaakte puzzel opgestuurd. Fijn, dat jullie zoveel moeite ervoor willen doen. Nog een tip: stuur een puzzel vroeg genoeg op, zeker met speciale dagen als de feestdagen. Ik kreeg nu nog een puzzel over Goede Vrijdag. Die kan ik dit jaar niet meer gebruiken. Ik bewaar de puzzel wel. Bij leven en welzijn volgend jaar is hij misschien wel te gebruiken. OOM KO OUDE TONGE - Zeven en veertig jaar is het geleden dat Henk Mac kloet zich in de bouwvakkerswereld begaf, en op 1 mei jl. was het dat hier een einde aan kwam: Mackloet draagt het directeurschap van Aan nemingsbedrijf Mackloet over aan de jonge garde en gaat zelf van zijn (pre-)pensioen genieten. Betrokkenheid PAGINA 11 VRIJDAG 6 MEI 2005 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelhamis. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 pimten extra op als ze geplaatst viforden. Stuur af en toe een brieQe, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- Bevrijdingsdag. Nederland is vrij Natuurlijk weetje dat: er i.s geen oorlog; we hebben vrede in ons land. Eigenlijk weetje niet wat oorlog is. Je kunt een spannend boek lezen over de ooriog. Dat vind je misschien wel erg mooi en interessant. Tochécht weten doe je het niet. Als je het aan iemand vraagt die de Tweede Wereldoorlog meegemaakt heeft, dan merk je pas hoe erg oorlog is. Sommige mensen lijden er nu nog onder. Bij andere mensen komen de verhalen nu pas, na 60 jaar, los. Wat is vrede? Als je in een woordenboek kijkt, dan zie je o.a. 1rust; 2) toestand van geen oorlog tussen de volken; 3) eendracht, eensgezindheid tussen de mensen; 4) een goede verstandhouding met de ander. Vrede betekent dus veel meer dan geen oorlog. Misschien zegt jouw moeder of vader wel eens: "Het lijkt wel oorlog in huis." Dat zeggen ze dan als jullie ruzie met elkaar zoeken. Ze willen dan dat jullie weer goed met elkaar omgaan. Toch is er nog een andere vrede, een andere rust. Ik denk dan aan de vrede met God. Door de zonde hebben wij de vrede verbroken en voeren wij oorlog met God. Wij willen niet dat Hij de baas is ons leven is, dat Hij de Sterkste is. Wij willen zelf koning zijn, zelf regeren, zelf alles uit zoeken. Als je daarover nadenkt, heb je dan echt vrede met God? Toch kan die vrede er in jouw leven komen. Hoe? Omdat de Heere Jezus voor die vrede gezorgd heeft. Hij wil ook jou, vandaag, nog die vrede geven, als je Hem bidt om een ander hart. Het woord "bevrijden" kom je ook in de bijbel tegen, het meest in de onberijmde psalmen. Daarom kun je de antwoorden op de vragen allemaal in de psalmen vinden. In de dikomlijnde hokjes kun je v^ boven naar beneden een ander woord voor "bevrijding" lezen. 1Bevrijd mij van het ongoedertierenvan den man des bedrogs en des onrechts. (Psalm 43 1) 2. Red mij door Uwen bevrijd mij. (Psalm 71 2) 3. Bevrijd mijn ziel met Uwvan den goddeloze. (Psalm 17 13) 4. Wat man leeft er, die den dood niet zien zal, die zijn ziel zal bevrijden van het des grafs? (Psalm 89 49) 5. Hij zal ze bevrijden van deen zal ze behouden; want zij betrouwen op Hem. (Psalm 37 40) 6. Het paard feilt ter overwinning, en bevrijdt niet door zijn grote (Psalm 33 17) 7. Hij zal hun zielen vanen geweld bevrijden. (Psalm 72 14) 8. Nader tot mijnbevrijd ze; verlos mij om mijner vijanden wil. (Psalm 69 19) 9. En Hij bevrijdde hen van dedes vijands. (Psalm 106 10) 10. De HEERE zal hem bevrijden tendes kwaads. (Psalm41 2) Ellen van Rossum (Den Bommel) Het mailen is gelukt: ik heb alles van je gekregen, ook de puzzel. Houd je erg van paarden? Heb je een leesboek over paarden uitgekozen of meer een platenboek? Een EHBO-diploma komt altijd van pas: het is goed als je weet wat je doen moet bij een ongeluk. Leonie Bijnagte (Scherpenisse) Bedankt voor je gelukwensen via de mail. Liesbeth en Maayke Bos (Ooitgensplaat) Jullie hebben er een heel kleurenfestijn van gemaakt. Erg leuk en bedankt. Bevrijdingsdag is net achter de rug. Daarom kan een puzzel over allerlei woorden die met de Tweede Wereldoorlog te maken hebben ook vandaag nog heel goed. Jacob Meijer (Ouderkerk a/d IJs- sel) maakte van deze woorden een streeppuzzel. Welke drie woorden kun je van de overgebleven letters maken? 1. Houdt sterk aan in het gebed 2. 1. F; 2. C; 3. J; 4. A; 5.1; 6. B; 7. H; 8. D; 9. E; 10 G 3. (huishoud)trap 4. 1. onweer; 2. ijs; 3. sneeuw, hagel; 4. wind; 5. sneeuw; 6. regen; 7. storm; 8. ijs; 9. hagel; 10. regen; 11. sneeuw; 12. wind, storm; 13. regen 5. Hoera ga zo door 6. wasmachine 7. 1. purperen; 2. Pascha; 3. schuld; 4. keizer; 5. rechthuis; 6. doornenkroon; 7. moordenaar; 8. Lothostrotos (ECCE HOMO) 8. 1. open-dicht; 2. leeg-vol; 3. smal- breed; 4. wit-zwart; 5. lang-kort; 6. blij-boos; 7. dik-dun; 8. droog-nat; 9. groot-klein; 10. hard-zacht; 11. hoog- laag; 12. in-uit; 13. langzaam-snel; 14. licht-zwaar; 15. op-onder 9. muziek 10. 1. discipelen; 2. ezelin; 3. haan; 4. edik; 5. engel; 6. Romeinse; 7. eerste; 8. indachtig; 9. Simon; 10. waste; 11. Arimathea; 12. Annas; 13. rechthuis; 14. lichaam; 15. ijdel; 16. kruis; 17. onbehoorlijks; 18. Petrus; 19. Griekse; 20. Eüa; 21. Simon; 22. Thomas; 23. aarde; 24. aanbaden; 25. Nicodemus (de Heere is waarlijk opgestaan) 11. 1. opgestaan; 2. Maria; 3. Lucas; 4. Petrus; 5. specerijen (Pasen) 12. biologie Door Adri van der Laan Maandagmiddag werd er een afscheidsre ceptie gegeven die druk werd bezocht. Col legabouwbedrijven, brancheorganisaties, het onderwijs, familie, personeel en vele anderen waren op de receptie vertegenwoor digd om de scheidende directeur de hand te drukken. Tijdens deze receptie was er een respectabele rij sprekers die allen op hun eigen wijze de kwaliteiten van Henk Mac kloet roemden. De opvolgers in de leiding van hel bedrijf zijn Henks neef Matthee en zijn dochter Hei- ma. Matthee verklaarde dat na enkele jaren van voorbereiding nu de tijd is gekomen dat Henk, na zeven en veertig jaar in de bouw werkzaam te zijn geweest, afscheid heeft genomen. Het bedrijf is een echt familiebe drijf. Hij schilderde de vele veranderingen die er binnen het aannemingsbedrijf hebben plaatsgevonden. Mackloet heeft zich altijd ingezet voor de opleiding van jongeren die het vak nog moesten leren. Na de 'moeilijke tijd' in de bouw in de jaren tachtig en negen tig, koos het bedrijf voor de bouw van Livingstonewoningen, wat een goede keus is Henk en Ina Mackloet tijdens de drukbezochte afscheidsreceptie in De Grutterswei. {l'oliiAtlh van det Uumt gebleken. Ook bleek dat Mackloet heel snel de in zijn tijd ingezette automatisering heeft kunnen volgen: al na enkele cursussen was hij ook het omgaan met de computer al machtig. De nieuwe directeur sprak de wens uit dat Henk nog vele jaren als adviseur op de achtergrond zal meewerken. Uit de toespraken die tijdens de receptie werden gehouden, bleek dat Mackloet zich in zijn arbeidzame leven niet alleen richtte op het goed laten draaien van zijn eigen bedrijf, maar hij toonde ook een grote betrokkenheid op andere zaken. Zo is hij voorzitter van het bedrijventerrein Tonnisse- weg in Oude-Tonge. Ook heeft de opleiding van leerlingen en het creëren van leerling- bouwplaatsen zijn warme aandacht, zo bleek uit toespraken van collega Wielhouder en de directeur van de Technische School in Mid delhamis, A. de Gans. Ook samenwerking stond hoog in het vaandel van Mackloet, want uit de toespraak van wethouder Van der Valk bleek dat de scheidende directeur er alles aan heeft gedaan om de samenwerking van de ondernemers op de bedrijventerrei nen in Oude-Tonge te bevorderen. Voor Henk Mackloet en zijn vrouw Ina breekt nu een wat rustiger tijd aan, maar toch zal hij door zijn banden met de verschillen de organisaties nog een oogje in het zeil blij ven houden in 'bedrijvig bouwend Goeree- Overflakkee'. Op koninginnedag liep alles in Ooitgensplaat gesmeerd. Veel, heel veel mensen waren toe gestroomd op het plein voor het oude raadhuis. Precies volgens schema, even na 09.00 uur kwam de stoet aan. Vanuit de Voorstraat doemden de mensen op (middelste foto onderaan). Getooid met oranje ballonnen met de opdruk "Oranjevereniging Ooitgensplaat". Elke bal lon droeg een kaartje, goed leesbaar voor iedere vinder De ballon die het verste weg is neergestreken, is goed voor een prijsje. De voorzitter van de Oranjevereniging wist op de maandag na Koninginnendag te melden dat er al ballonnen waren neergedaald in Woudri- chem, Arnhem, Strijen en vlakbij Utrecht. Op de foto rechts onderaan worden de ballon nen los gelaten. Op weg naar een onbekende bestemming. Op de middelste foto aan de lin kerzijde is G.J. van der Valk, wethouder van de gemeente Oostflakkee, te zien, die mede namens burgemeester Van Pelt samen met W. de Bonte, voorzitter van de Oranjevereni ging, de openingswoorden van het oranjefeest in Ooitgensplaat uitsprak. Ze waren voor iedereen goed zichtbaar, boven aan de trap van het oude raadhuis, die voor de gelegenheid versierd was met een grote vlag. Aansluitend volgde de aubade, opgedragen aan Koninging Beatrix in het zilveren regeringsjubileumjaar. Ook de schoolkinderen (foto links onderaan) brachten nog een goed ingestudeerd lied ten gehore. Muziekvereniging Burg. W.M. van der Harst Ooitgensplaat zorgde voor de muzikale begeleiding. (Fotocollage: Anita Storm)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 11