I ciimweh-hieuws 1 PAGINA 5 DINSDAG 3 MEI 2005 Vervolgens was het de heer A. Terlouw (77) uit Middelhamis, die benoemd werd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Terlouw heeft zich, met een bijzonder groot verant woordelijkheidsgevoel, vele jaren ten dien ste mogen stellen voor het geestelijk welzijn van de aan zijn zorgen toevertrouwde kerke lijke gemeenteleden en hulpbehoevende naasten. Zijn wijze van handelen is voor velen binnen de lokale en regionale samen leving tot troost en steun geweest. Het bij zondere karakter van zijn verdiensten komt met name tot uitdrukking in zijn kerkelijk bezoekwerk, de taken rondom begrafenissen en begeleiden van gemeenteleden bij rouw verwerking. Zijn grote bijbelkennis weet hij met tact en wijsheid toe te passen. Het uitoe fenen van deze taken op deze leeftijd is op zich al bijzonde en bewonderenswaardig. Het echtpaar Terlouw (Foto Hans Villerius) In de periode van 1959-2004 heeft de heer Terlouw de functie van ouderling vervuld, van 1990-1998 was hij namens de kerken- raad van de Nederlandse Hervormde gemeente van Middelhamis afgevaardigde in de classis Brielle, van 1990-1998 was hij namens de classis Brielle visitator classicaal en woonde hij de classicale vergaderingen bij, namens de kerkenraad van de Neder landse Hervormde gemeente van Middelhar- nis had hij zitting in het regionaal bestuur van de Gereformeerde Zendingsbond, en vanaf 1994 verzorgt hij ieder kwartaal een meditatie voor de regionale omroep Stich ting Lokale Omroep Flakkee. Burgemeester De Vries reikte Terlouw de Koninklijke onderscheiding uit. Ook de heer dr. J.C. van der Wulp (63) uit Sommelsdijk was met 'een leugentje om bestwil' naar het gemeentehuis gelokt, waar hij aan 't eind van de vrijdagmorgen in 'werktenue' verscheen. Maar gelukkig had zijn vrouw een stropdas en colbertje meegenomen..., zodat de Koninklijke onderscheiding die voor hem gereed lag netjes kon worden opgespeld. De heer Van der Wulp was als hoofd medisch-paramedische dienst bij de Stich ting Hervormd Diakonale Gezondheids zorg (HDG) eindverantwoordelijk voor alle medische zaken binnen betreffende organisatie. Tevens was hij behandelend arts van enkele afdelingen, zowel intramu raal als extramuraal, en was hij in de avond- en nachtdienst actief In het verle den heeft de heer Van der Wulp les gege ven, o.a. EHBO bij Hemesseroord en in De Samaritaan. In zowel regionaal, nationaal als internationaal verband heeft hij mede aanzet gegeven tot een aantal belangrijke ontwikkelingen op het gebied van de gezondheidszorg en daarmee samenhan gende aandachtsgebieden. Mede door zijn promotieonderzoek dat hij heeft gevoerd, samen met enkele andere verpleeghuisart sen, is er een wetenschappelijke basis ont staan voor het vakgebied verpleeghuisge- neeskunde. Ook kreeg de instituutsdokter een volwaardige medisch-specialistische registratie, met opleiding en worteling in een universitaire vakgroep. Ook heeft hij ervoor gezorgd dat verpleeghuis De Sama ritaan een registratie kreeg voor oplei- dingshuis voor verpleeghuisartsen. Hij is lid van de toetsingscommissie van ver pleeghuisartsen en heeft de commissie van deze regio opgericht. Tevens is hij lid van de visitatiecommissie en bezoekt hij regel matig verpleeghuizen ter controle van hun registratie. Regionaal heeft de heer Van der Wulp mee gewerkt aan de ontwikkelingen rond aller lei zorgvemieuwende projecten voor klein schalige verpleeghuiszorg, zoals de tot standkoming van het pilotproject in verzorgingshuis Ebbe en Vloed te Oude- Tonge. Daaruit kwamen ook verpleegunits voort in de verzorgingshuizen te Dirksland, Ouddorp en de schakel-unit en stroke-unit in het ziekenhuis te Dirksland. Met het toenmalig hoofd fysiotherapie heeft hij de eerste aanzet gegeven tot de ontwikkeling van de PDL-methode, die inmiddels natio nale en internationale bekendheid heeft gekregen. Van 1969-1976 had de heer Van der Wulp als huisarts een eigen praktijk, van 1977- Ook vier inwoners van de gemeente Oost- flakkee, waren vrijdag 'onder vals voor wendselen' naar het gemeentehuis te Oude- Tonge gelokt. Een groot aantal familieleden en bekenden vulde er de publieke tribune, maar de aanstaande decorandussen hadden het voorrecht om aan de raadstafel plaats te mogen nemen. En aan burgemeester Van Pelt was het de eer om namens de Koningin het viertal de versiersels op de spelden die behoren bij de aan hen toegekende Konink lijke onderscheidingen. De 73-jarige mevrouw L.M. Koppenaal- van der Vliet uit Oude-Tonge was één van de gelukkigen. Zij is van 1976 tot 1996 werkzaam geweest als koster en beheerder van de verenigingsgebouwen van de Her vormde Kerk te Oude-Tonge. Burgemeester Van Pelt verzekerde dat hem dat ore was gekomen dat, hoewel het een 50%-baan was, mevrouw Koppenaal zich voor de volle hon derd procent heeft ingezet. Tot eind vorig jaar was zij tevens beheerster van de biblio theek van dezelfde kerk en nam zij kerk diensten op cassetteband op en bezorgde deze bij de zieke leden van de kerkelijke gemeente. Vanaf 1996 is zij vrijwilligster bij Ebbe en Vloed en medeverzorgster van de weeksluiting en organiseert ze de maande lijkse Bijbelkring. Zij zorgt ook voor pastor ale ondersteuning van de bewoners van het Zorgcentrum en begeleidt de bewoners naar bijeenkomsten, waar ze ook iedereen van koffie en thee voorziet. Naast haar drukke werkzaamheden zag mevrouw Koppenaal ook nog kans om als vrijwilliger te functio neren bij 'Menorah', een winkel die in Mid delhamis Israël producten verkoopt. De tweede inwoner van de gemeente die de eer van het 'lintje' te beurt viel was de heer A.A. de Gast uit Oude-Tonge. Deze 78-jari- ge voormalige winkelier wist naast zijn drukke werkzaamheden toch nog tijd te vin den voor vrijwilligerswerk op welzijns- en onderwijsgebied. Zo was hij van 1956 tot 1991 vrijwilliger bij de plaatselijke Rode Kruisafdeling, van 1960 tot 1966 was hij bestuurslid van de kleuterschool en vervol gens zes jaar bestuurslid van de openbare lagere school, waarna hij 1972 'doorschoof naar het bestuur van de openbare MAVO in Oude-Tonge, waarvan hij het voorzitter schap vervulde. Momenteel is De Gast, al vanaf 1975, voorzitter van de plaatselijke EHBO-vereniging, die onder zijn 'bewind' tot grote bloei is gekomen. Ook voor de heer J. van Dijk uit Den Bom mel was er een lintje, en uit de toespraak van burgemeester Van Pelt bleek dat de 65- jarige decorandus een indrukwekkende staat van dienst heeft. Hij was eigenaar van twee supermarkten waarvan hij er één jarenlang samen met zijn vrouw heeft gerund. Dat Van Dijk enkele jaren geleden met de VUT ging, betekende niet dat hij stil ging zitten. Hij is vanaf 1991 voorzitter van de Ondememingsvereniging Den Bommel, de vereniging die de jaarlijkse Ollie B. Bommel Braderie organiseert. Van 1997 is hij kerkvoogd van de Nederlandse Her vormde Kerk van Den Bommel, waarvan hij twee jaar president-kerkvoogd was. Hij leverde een grote bijdrage aan de totstand koming van een nieuw verenigingsgebouw van de kerk: 'De Bron'. Daarnaast was Van Dijk politiek geïnteresseerd, want sinds 2001 is hij lid van de schaduwfractie van de Christenunie. En verder was hij van 1964 tot 1972 voorzitter van de plaatselijke gym nastiek- en volleybalvereniging en van 1963 tot 1988 mede-oprichter en (gewezen) voorzitter van de Oranjevereniging. evenals de heer J. van Dijk. (Foto Adri van der Laan) 2004 was hij hoofd medisch-parame dische dienst bij de HDG, van 1998 tot heden was hij bestuurslid/medisch ondersteuner bij Hospice 'Calando', van 1987-1995 was hij lid van de redactie en tijdelijk voorzitter van het Nationaal Tijdschrift voor Verpleeg- huiskunde, van 1990-1996 was hij presentator van het radio verzoekpro gramma 'Flakkee Klassiek' bij Stich ting Lokale Omroep Flakkee, van 1993 tot heden was hij bestuurslid en voorzitter van de Stichting Podium te Middelhamis, van 1978 tot heden was hij buitengewoon lid van de medische staf bij de Stichting Van Weel Bethesda Ziekenhuis te Dirks land, van 1978 tot heden was hij lid van het hoofdbestuur, lid van de visit ecommissie, lid van de toetsings- en congrescommissie van de Nederland se vereniging van Verpleeghuis Art sen, van 1983 tot heden was hij lijk schouwer in de gemeente Middelhar- nis, van 2002 tot heden was hij forensisch arts bij Forensisch Artsen Rotterdam Rijnmond politieartsen in de regio, van 1971 tot heden was hij lid van de Lionsclub, van 1987-1990 was hij lid van de oudercommissie van de Regionale Scholengemeen schap Goeree-Overflakkee en van 1980-1990 was hij bestuurslid van het vrijwüUgersorkest 'De Drieklank', dat in die periode tal van publieke optredens verzorgde in de regio Rot terdam. Met zo'n staat van dienst werd Van der Wulp vrijdag benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, waar van burgemeester De Vries hem de decoraties uitreikte. De heer en mevrouw Van der Wulp (Foto Hans Villerius) Burgemeester Van Pelt reikt mevrouw Koppenaal haar Koninklijke onderscheiding uit. (Foto Adri van der Laan) Ook de heer De Gast krijgt de versiersels opgespeld door burgemeester Van Pelt. (Foto Adri van der Laan) ...en de heerJ. Mosselman, (Foto Adri van der Laan) De heer J. Mosselman uit Ooltgensplaat bleek ook zijn sporen te hebben verdiend met zijn inzet op diverse (maatschappelijke) terreinen. Hij is vanaf 1964 actief in de Nederlandse Hervormde Kerk van Den Bommel geweest, eerst als diaken, vervol gens als ouderHng en vanaf 1980 is hij scri ba. Als afgevaardigde van de kerk zat hij ook tien jaar in het dagelijks bestuur van Boedel Bigge. Van 1974 tot 1980 is hij, als afge vaardigde van de CBTB, bestuurslid van de Vereniging van Bedrijfsvoorlichting Goe ree-Overflakkee geweest. Van 1988 tot 1995 heeft hij zitting gehad in het bestuur van de CBTB. Ook voor het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland is de 67-jarige Mos selman al dertig jaar actief. Van 1974 tot 1980 was hij lid van de Stichtingsraad, ver volgens van 1980 tot 2000 bestuurslid en vanaf die tijd weer lid van de Stichtingsraad. Voor zijn werk bij de Zuivelcoöperatie Campina heeft Mosselman in verschillende districtscommissies gezeten. Tot vorig jaar was hij voorzitter van het schoolbestuur van de christelijke basisschool De Hoeksteen. Op dit moment is hij nog bestuurslid van de LHNO Middelhamis. Naast vier nieuwe leden in de Orde van Oranje Nassau is er in de gemeente ook een Ridder in de Orde van Oranje Nassau bijge komen; mevrouw S.L. Wigmore-van Aller uit Ooltgensplaat. Mevrouw Wigmore was niet aanwezig bij de uitreiking van de lintjes in Oude Tonge, maar zij werd thuis opge zocht. Immers, men veronderstelde dat - als mevrouw Wigmore er lucht van had gekre gen - zij niet naar het gemeentehuis zou zijn gekomen. Toen burgemeester Van Pelt bij de woning van de familie Wigmore aankwam, werd hij al opgewacht door een aantal bekenden van de aanstaande decoranda. Onder hen was de bekende zanger Lee Towers met zijn echtgenote en oud-minister van CRM, Gardeniers-Berendsen. De 63- jarige mevrouw Wigmore houdt zich sinds 1988 op een zeer actieve manier bezig met fondsenwerving voor een uiteenlopende reeks goede doelen, waaronder het familie huis van de Daniël den Hoed Kliniek te Rot terdam, het Proteomics-project (eiwitonder- zoek) van het Ersamus Medisch Centrum te Rotterdam, het Ronald McDonaldhuis in Rotterdam en het Wereld Natuurfonds. Het gaat hier om tientallen miljoenen euro's. Zij organiseert onder meer zogenaamde fund- raisingdiners en benefietavonden, werft sponsoren en zet zich in op publicitair gebied. Zij doet dit geheel vrijwillig en daarom ook zonder honorering. Ook Lee Towers zet zich actief in voor het Proteo mics-project, en deze gaf vrijdagmorgen aan dat de grote inzet van mevrouw Wigmo re veelal tot een verbluffend resultaat heeft geleid. Naast deze activiteiten is mevrouw Wigmo re ook initiatiefnemer en voorzitter van het bestuur van de Stichting Gerrit den Braber Muzeprijs, een waarderingsprijs voor perso nen die zich veelvuldig en belangeloos ver dienstelijk hebben gemaakt in het sociaal, charitatief of maatschappelijk verkeer Zij organiseert hiervoor ook de jaarlijkse uitrei kingen. Verder is zij bestuurslid van de Stichting Hulphond Nederland, een stich ting met als doelstelling de zelfstandigheid en zelfredzaamheid van mensen met een lichamelijke handicap te vergroten door het kosteloos beschikbaar stellen van een hulp hond. Ook voor deze stichting is zij bezig met fondsenwerving. Uit voorzorg dat mevrouw Wigmore mogelijk niet naar het gemeentehuis zou willen om haar Koninklijke onderscheiding in ontvangst te nemen, werd zij hien'oor thuis 'overvallenin aanwezigheid van zanger Lee Towers en oud-minister Cardeniers (Foto Adri van der Laan)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 5