LITIE Dodelijk verkeersongeval nabij Oude-Tonge STRUIK ZORGsaam biedt totale ketenzorg via regionale loketten aan 0900-8844 m^Vl\jm^^3rd #ww;duckdal£nl \N^ 3252 a.e> Vlooienmarkt in Heiievoetsiuis Fotoclub De Rarekiek exposeert in De Samaritaan i^ VI KIlMlm Mn Veen Carel Kraayenhof in de Nieuwe Kerk te Zierikzee Rommel- en tweedehands markt op Koninginnedag Rijvaardigheidstest voor 50 plussers itreekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Verkeerscontroles Straatmeubilair beklad, verdachte aangehouden Automobilist aangehouden Snelheidscontroles Onderzoek na vuurwapentip actief in beeld en geluid Verkoping in Eben-Haezer ÜHICiLAARDIJ 2 beëdigde/gecertificeerde IMH makelaars/taxateurs Taxatie nodtg? Bel on» (0187) 47 02 72 of (0187) 68 45 45 Scherpe tarieven! SGP/CU Zuid-Holland teleurgesteld over rol provincie visserijsector GOEREE-OVERFLAKKEE - In het voorjaar 2004 werd de nieuwe orga nisatie ZORGsaam gepresenteerd. Verschillende zorgaanbieders wer den verenigd met als doel een zorgke- ten op Goeree-Overflakkee tot stand te brengen, die op een directe en per soonlijke manier 'zorg op maat' gaat bieden aan de inwoners van de regio. Eén dezer dagen wordt huis-aan-huis op Goeree-Overflakke een folder ver spreid waarin ZORGsaam de regio nale loketten presenteert. De leider van het project regionale en integrale zorg ZORGsaam, de heer W.L.C. Nattekaas regiodirecteur Oostflak- kee, geeft een toelichting op het aan bod van zorg en dienstverlening van ZORGsaam. Zorgvrager centraal Identiteit Het CeuAe en veiiige fietsen voor U en UW kind Het adres voor al uw: Vouwfietsen, AaRhangfietseit Bakfietsert, BMX-fietsen, Zit- ©n ligffietsen. Fietskarren Kinderfietsen, Beach-Crwisers etc. Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Uw wensen van nu bepalen de Opel van morgen www.opelnieuws.nl i^^ Visser Visser BARENDRECHT* TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL0187-617300 GOUDA «TEL 0182-358 235 BARNEVELD TEL 0342 - 405 140 Vrijdag 29 april 2005 77e jaargang nr. 7401 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS - Op Goeree Overflaic- kee heeft de politie van het district De Eilan den vrijdagmiddag en -avond een grote ver keerscontrole gehouden. Dit gebeurde op de locaties: Stationsweg in Oude Tonge, Lan- geweg in Middelharnis, Korteweegje en Staakweg in Dirksland en N75 in Ouddorp. In totaal werden 58 bekeuringen uitgeschre ven voor onder andere: niet dragen gordel, mobiel bellen, geen helm, overschrijding snelheid, geen rijbewijs en slechte verlich ting. Daarnaast legden 234 bestuurders en blaastest af, één van hen kreeg een proces verbaal omdat er teveel alcohol was gebruikt. MIDDELHARNIS - Politiemensen van het district De Eilanden hebben zondagavond een 18-jarige man uit Middelharnis aange houden voor vernieling van straatmeubilair. Rond half acht kwam de melding binnen dat een jongen vernielingen pleegde op het Beneden Zandpad. Zo waren er diverse tek sten geschreven. Gealarmeerde politiemen sen hebben de jongen aangehouden en mee genomen naar het politiebureau. Na opge maakt proces-verbaal is hij weer heengezonden. GOEDEREEDE - Politiepersoneel van het district De Eilanden hield dinsdagmiddag omstreeks vier uur tijdens een controle in de Hoofdpoortstraat een auto staande die werd bestuurd door een 40-jarige man uit Goede- reede. Uit nader onderzoek bleek dat het rij bewijs van de man eerder ongeldig was ver klaard. Tegen de automobilist Werd proces verbaal opgemaakt. OOLTGENSPLAAT - Personeel van de Verkeerspolitie hield dinsdagmorgen snel heidscontroles. Op de Bosweg in Ooltgens- plaat reden tussen acht uur en half tien 21 van de in totaal 40 gecontroleerde autobe stuurders harder dan '60'. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 143km/uur. MIDDELHARNIS - Politiemensen van het district De Eilanden zijn woensdagmiddag rond half vier naar aanleiding van een mel ding over een vuurwapen naar de Koningin Julianaweg gegaan. Een spelende jongen had gezien dat iemand een vuurwapen had laten zien aan zijn vrienden en was hiervan geschrokken. De politie werd gealarmeerd waarop een onderzoek werd ingesteld. Ter plaatse werd de groep jongens op grond van de Wet Wapens en Munitie gefouilleerd. Een 16-jarige jongen uit Sommelsdijk bleek een speelgoedpistool bij zich te hebben en had deze aan zijn vrienden getoond. Het 'wapen' bleek niet strafbaar en werd aan de jongen teruggegeven. COMBI OUDDOtP-WtiHtnut 351«L (0117) 611611 fox 4U734 OUDDORP- In verenigingsgebouw 'Eben- Haezer, Preekhillaan 3 wordt zaterdag 7 mei a.s. van 9.30-16.00 uur een verkoping gehouden van fruit, gebak, boerenkaas, vis, snoep, Ouddorpse advocaat, patat, stoffen, HaRa producten, stoffen.enz. Ook is er natuurlijk koffie, thee en fris te koop en zijn er voor de kinderen skelterraces en spelle tjes. De organisatie hoopt 7 mei veel mensen te mogen ontmoeten. In sportcentrum De Eendracht aan de Sport- laan in Heiievoetsiuis wordt zaterdag 7 mei weer de maandelijkse vlooienmarkt gehou den. Dat de Hellevoetse vlooienmarkt in een behoefte voorziet, blijkt elke keer weer uit de overweldigende belangstelling die ervoor bestaat, zowel bij de bezoekers als bij de deelnemers. Vele tientallen standhouders zien telkens weer hun overtolhge goederen van eigenaar veranderen. De vlooienmarkt in Heiievoetsiuis is voor het publiek geo pend van 9.00 tot 14.00 uur, de toegangsprijs bedraagt 1,50 per persoon. Op de vlooi enmarkt mogen alleen particulieren hun overtollige spulletjes aan de man brengen. Ook verenigingen maken veelvuldig gebruik van de vlooienmarkt, bijvoorbeeld om restanten van hun eigen rommelmarkten te slijten, evenals particulieren die vanuit hun hobby dingen vervaardigen of een ver zameling op willen ruimen. Bedrijfsmatig mogen hier geen goederen worden verkocht. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doefinchemsestraot 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 SOMMELSDIJK - In da maand mei expo seert 'Fotoclub De Rarekiek' in verpleeg huis De Samaritaan. De Rarekiek is een actieve fotoclub met ongeveer veertig leden, die twee keer per maand in hun sfeervolle clubhuis aan de Kerkstraat in Sonunelsdijk bijeenkomen. Op die avonden wordt onderling het door de leden gemaakte werk besproken. Door de opbouwende kritiek komen de makers tot steeds betere foto's. Ook wordt door het zien van werk van anderen inspiratie opgedaan. Naast eigen werk worden regelmatig foto grafen en fotoclubs van buiten het eiland uit genodigd. De club is ook landelijk actief door, vaak met uitstekend resultaat, mee te doen aan wedstrijden. Een aantal leden is ook lid van landelijke gespreksgroepen. Op de tentoonstelling in De Samaritaan zijn heel verschillende onderwerpen te zien, natuur lijk ook gemaakt op Goeree-Overflakkee. Ook is te zien dat de digitale fotografie snel terrein wint. De tentoonstelling is te bezoe ken van maandag t/m zaterdag. Voor meer info over De Rarekiek kunt u kijken op web site www.rarekiek.nl, of beU u naar 0187- 603582. Een 53-jarige automobilist uit Oude-Tonge is maandagavond omgekomen bij een ver keersongeval op de Heerendijk, in de polder tussen Oude-Tonge en Achthuizen. Rond kwart over tien reed de man met zijn Honda personenauto frontaal op een stilstaande Toy ota Landcruiser. Het slachtoffer overleed ter plaatse. De bestuurder van de Toyota kwam met de schrik vrij. De Technische Ongevallendienst van de Verkeerspolitie stelt een nader onderzoek in paar de toedracht van het gebeurde. (Foto Persburo Fiakkee) \..'/VI-l^avendam 8 Oud-Beijerland j- o Rol ons! NVM De SGP/ChristenUnie in Zuid-Holland is teleurgesteld over het ontbreken van een pro-actieve rol bij het provinciebestuur met betrekking tot de visserijsector. In de beant woording van schriftelijke vragen stelt het college van GS zich zeer defensief op, ter wijl de sector volop in beweging is. De SGP/ChristenUnie fractie heeft vragen gesteld aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, naar aanleiding van een werkbe zoek aan dp visafslag van Scheveningen, waaruit bleek dat de bemoeienis van Zuid- Holland, in tegenstelling tot andere provin cies minimaal is. Volgens vragensteller Ger- rit Wim van Veelen "is de regionale vijver leeg gevist door andere provincies voordat we het weten". De visserij is bezig met het instellen van concentratiegebieden, waarbij minder maar sterkere visafslagen zich meer specialiseren. Gedeputeerde Staten geven aan alleen op ad hoc basis bemoeienis te willen hebben met de sector. De mogelijkheid om toe te treden tot een Bestuurlijk Platform Visserij heeft men afgewezen. www.vanveenma^ voor verkoop iélaardij.nl taxaties bedriW gen en sobjecten 0187-4.2 ZIERIKZEE - De bekende bandoneonist Carel Kraayenhof geeft met zijn orkest Sext- eto Canyengue zaterdag 7 mei a.s. een con cert in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Dit con cert wordt gegeven in het kader van de 60- jarige herdenking van de bevrijding en wordt georganiseerd door de Stichting Vrienden Nieuwe Kerk Zierikzee. Wilt u Carel Kraayenhof en zijn Sexteto Canyengue ook eens live bewonderen? Voor slechts 15,00 kunt u een toegangskaart kopen voor het concert op zaterdag 7 mei a.s. in Zierikzee. Het concert begint om 20.00 uur (deuren open vanaf 19.00 uur) en duurt tot ca. 22.30 uur. Tussendoor is er een pauze van 30 minuten, waarin Carel alle tijd zal nemen voor signeersessies, evenals na afloop van het concert. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij boek handel De Vries te Zierikzee, telefonisch via 011I-4I0778 (alleen 's avonds) en via het emailadres infovrienden@nieuwekerkzierikzee.nl. Door Adri van der Laan In het afgelopen jaar heeft de leiding van ZORGsaam de introductie van de regionale loketten en de producten die via deze loket ten aangeboden worden zorgvuldig voorbe reid. Nu is het zover dat ZORGsaam hier mee naar buiten kan treden en zijn 'produc ten' aan een breed publiek kan presenteren. En juist met het oog op het welzijn van dit publiek - de inwoners van Goeree-Overflak kee - is ZORGsaam opgericht. In het verleden opereerden verschillende zorgverleners op het eiland zelfstandig. Ver zorgingshuizen, verpleeghuis en ziekenhuis hadden allen een aparte directie en richtten zich daarbij alleen op hun eigen doelgroep. Met de komst van ZORGsaam is dit veran derd. Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, -verpleeghuis De Samaritaan en de vier eilan- delijke verzorgingshuizen De Vliedberg, Geldershof, De Goede Ree en Ebbe en Vloed hebben hun krachten gebundeld in ZORGsaam. Door deze samenwerking wordt er op Goeree-Overflakkee 'een keten van zorg' geboden. Volgens de heer Nattekaas biedt de nieuwe samenwerkingsvorm heel veel voordelen voor de zorgvragers op het eiland. De instel lingen van zorg zijn via ZORGsaam veel meer in staat om zorg op maat te bieden dan in het verleden. Als voorbeeld noemt hij dat het vroeger wel eens het geval was dat patiënten die in het ziekenhuis waren uitbe- handeld, maar niet naar huis konden omdat de patiënten weinig familie hadden en dat er daarom geen mogelijkheid was om de patiënt de vereiste zorg te bieden. Als een dergelijk geval zich nu voordoet, wordt er vanuit het- ziekenhuis gekeken of de patiënt tijdelijk in een verzorgingshuis of een ver pleeghuis kan worden opgenomen. Ook kan er via ZORGsaam bezien worden of voor de betreffende patiënt thuiszorg nodig is. Zo wordt er door de patiënt niet onnodig een (duur) ziekenhuisbed in beslag genomen en wordt de patiënt zo dicht mogelijk bij huis de nodige zorg geboden. Uit het aanbod van zorgproducten blijkt bij ZORGsaam de zorgvrager centraal te staan, want er worden tal van zorgproducten aan geboden. Naast de zorg in het ziekenhuis en het verpleeghuis is er de 24-uurs zorg in de vier zorgcentra en hun aanleunwoningen. De Raad van Bestuur en Regiodirecties van ZORGsaam: v.l.n.r.: Peter van der Wel, Wim Nattekaas, Koos Moerland, Izaak van den Boogert en Laurens Vernijs. il-'vto Hans vilkrim,) Verder is er de thuiszorg van waaruit zorg geboden wordt aan ouderen die thuis of in een Woonzorgcomplex wonen en er wordt activerende en ondersteunde begeleiding geboden. Verpleeghuiszorg wordt niet alleen in De Samaritaan, maar ook in de ver zorgingshuizen en in de thuissituatie aange boden. In deze vorm fungeert De Samaritaan als kenniscentrum en levert het professione le hulp. Ruimte voor dagbesteding is er ook in de verzorgingshuizen. Deze vorm is bestemd voor zelfstandig wonende ouderen die behoefte hebben aan gezelligheid en sociale contacten; tevens ontlast het degenen die dagelijks patiënten ondersteunen, zoals familie of buren. Dagbehandeling is ook mogelijk in het verpleeghuis. Verder is er een maaltijdvoorziening, waar bij mensen die behoefte hebben een sociale contacten en gezelligheid de mogelijkheid hebben om de maaltijd in de zorgcentra te gaan gebruiken. En natuurlijk bestaat er de mogelijkheid om gebruik te maken van de maaltijdvoorziening thuis via Tafeltje Dek- je- Een alarmsysteem is ook mogelijk voor hen die in geval van ziekte of handicap behoefte aan een dergelijk systeem hebben. Tenslotte kunnen zorgvragers gebruik maken van de vele faciliteiten die de ver schillende zorgcentra bieden, zoals een pedi cure, fysiotherapie, was/liimenverzorging, enz. Zorgloket Uit het gesprek met de heer Nattekaas blijkt dat ZORGsaam alle producten binnen de ketenzorg voor ouderen aanbiedt. ZORG saam heeft ervoor gekozen om deze produc ten via regionale loketten aan te bieden. Daarom heeft ZORGsaam ervoor gezorgd dat de voorlichting naar de inwoners van het werkgebied zo optimaal mogelijk wordt aan geboden. In iedere gemeente is een zorglo ket gevestigd waar desgevraagd deskundige adviseurs samen met de zorgvragers gaan kijken welke zorg het best bij hen past. Deze zorgloketten voor de verschillende regio's zijn gevestigd in de verzorgingshuizen. Met hulp van deze zorgloketten kan onder meer een indicatie worden aangevraagd bij het CIZ (voorheen het RIO). Daarnaast zorgt de adviseur ervoor dat de klant het juiste pro duct aangeboden krijgt en helpt hij de klapt hierbij, zodat deze niet langer het gevoel hoeft te hebben in een voor hem ondoorzich tige markt met veel wet- en regelgeving zijn eigen weg maar te moeten zoeken. Als een klant op enig moment een ander product nodig heeft, helpt de regionale adviseur hem hierbij zodat een zo naadloos mogelijke overgang gerealiseerd kan worden. Het samengaan van de verschillende zorgin stellingen in ZORGsaam betekent niet dat de instellingen hun identiteit zijn kwijtgeraakt. Nattekaas legt uit dat juist voor het behoud van die identiteit is gekozen. De zorgregio's worden aangestuurd door een directie. De Raad van Bestuur (de baas van de directies) wordt gevormd door de heren drs. Iz. v.d. Boogert en drs. J.C. Moerland. Daarboven functioneert een Raad van Toezicht die samengesteld is uit de voormalige besturen van de aangesloten instellingen. ledere in ZORGsaam participerende instelling kent een Stichtingsraad die speciale bevoegdhe den heeft. Het werkterrein van de in ZORG saam vertegenwoordigde instellingen heeft zich sterk uitgebreid en daarom kan de al 1500 medewerkers tellende holding zelfs nog meer personeel gebruiken. Deze week zal dan ook worden begonnen met een per soneelswervingscampagne. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Achter de woning van de familie Gaasenbeek, op het Havenplein naast het Schippershuis, zal op Koninginnedag een rommel- en tweede hands markt worden gehouden. Er zullen veel mooie, leuke en bruikbare spullen wor den verkocht, dus beslist geen rommel. Maar ook veel nieuwe artikelen. De opbrengst is bestemd voor de armste bewoners van de dorpen Firiteaz en Fiscut in Roemenië. Hans en Gerda Gaasenbeek gaan zelfde opbrengst ter plaatse besteden en verdelen, dus er blijft niets 'aan de strijkstok hangen'. De familie Gaasenbeek nodigtiedereen uit om o'p Koninginnedag een bezoekje bij hen te komen brengen. Ook bij slecht weer gaat de rommel- en tweedehands markt door, maar dan in de garage. Kunststofkuip www.bikes-exclusive.nl Vtnkseweg 10 rozenburg 0181-290880 MIDDELHARNIS - De Regionale Project groep Verkeersveilig Goeree-Overflakkee (RPVGO) organiseert, in samenwerking met 3V0, op vrijdag 13 mei weer een rijvaardig heidstest voor 50 plussers. Deelnemers maken met de eigen auto, en vergezeld van een begeleider, een rit. Tijdens en na de rit wordt informatie gegeven over de verkeers regels en de laatste wijzingen. Op professio nele wijze wordt het gehoor, gezicht- en reactievermogen getest, en zonodig krijgen de deelnemers welgemeende adviezen mee. De rijvaardigheidstest is overigens géén exa men en heeft geen consequentie voor de het rijbewijs. De deelnamekosten bedragen 16 per persoon. De rijvaardigheidstest is al ver schillende keren op Goeree-Overflakkee georganiseerd. De cursus wordt door de deelnemers als zeer positief ervaren en na afloop gaat men met een certificaat van deel name naar huis. De organisatie vindt het belangrijk dat iedere 50-plusser deel zou nemen aan deze cursus omdat vooral bij ver keersregels en het toepassen daarvan nogal eens 'leemten' worden ervaren. De cursus wordt gegeven in en vanuit recreatiecom plex 'De Staver' te Sommelsdijk. Belang stellenden kunnen zich opgeven bij de heer Van der Sluijs te Nieuwe-Tonge, tel.: 0187- 651448, bij mevrouw Koppenaal te Nieuwe- Tonge, tel.: 0187-651773 of 652137, bij de heer Hameeteman te Ouddorp, tel.: 0187- 682824 of bij de heer De Vries te Dirksland, tel.: 0187-602585. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 Opel, AI 35 jaar de meest geliefde outo von Nederland. www.opelnieuws.nl REGISTERACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1