Struijk&Struijk Makelaardij nam nieuw onderkomen In stijl' officieel in gebruik Schooljeugd op bezoek bij Bloemenhandel Grinwis 'Dank aan mijn trouwe meiden PV De Trekvogels Ouddorp Tweede team 'Ontspanning' eindigt in mineur Ingezonden: Herdenken en vieren Uitslagen Manege Oostmoer EIIAIIDBI-niEUWS P.V. De Rode Duif stad a/h Haringvliet •3?a.i^a.-<rilo0ie deel 2, PAGÏNA 5 DINSDAG 26 APRJL 2005 MIDDELHARNIS - Een drukte van belang was het donderdagmiddag aan de voet van de 'toren' bij de krui sing Langeweg/Beneden Zandpad. Velen waren naar het 'nieuwe stukje Middelharnis' getrokken om de offi ciële opening bij te wonen van het nieuwe pand van Struijk&Struijk Makelaardij. Door Adri van der Laan De opening geschiede geheel in stijl. De eer om met een symbolische sleutel het pand te openen, was weggelegd voor burgemeester mevrouw De Vries van de gemeente Mid delharnis. Zij arriveerde met een chique zwarte limousine en de rode loper was voor haar uitgelegd, zodat zij, geassisteerd door directeur Irene Struijk en een voor de gele genheid ingehuurde lakei, het pand officieel kon openen. Na de officiële openingshandeling maakten vele genodigden gebruik van de gelegenheid om het nieuwe prachtige kantoor van de Makelaardij te bewonderen. Zoals te ver wachten in één van de modernste gebouwen van Middelharnis blijkt ook het kantoor van Struijk&Struijk Makelaardij heel eigentijds te zijn ingericht. 'Licht en ruimte" speelt een grote rol in het nieuwe ronde onderkomen. Ondernemingsgeest In haiir openingsspeech prees burgemeester De Vries de "uitstekende ondernemers geest" van Irene Struijk, die aan de grond slag ligt aan de bloei van het bedrijf. Terug blikkend in de geschiedenis van de makel aardij herinnerde mevrouw De Vries eraan dat Irene Struijk in 1996 zelfstandig is ver dergegaan onder auspiciën van Makelaardij Fonk. In 1997 werd het eerste kantoor geo pend door mevrouw Van Eek, de inmiddels overleden oud-wethouder van Middelharnis. En deze wethouder had zoveel vertrouwen in Irene Struijk dat aan haar de verkoop van de eerste 100 woningen in de Westplaat werd gegund. Volgens mevrouw De Vries Burgmeester De Vries feliciteert Irene Struijk, temidden van alle personeelsleden van Struijk&Struijk Makelaardij. (Foto: Adri mn der Lmm) kreeg Struijk dit project toegewezen omdat mevrouw Van Eek "een hartelijk voorstan ders is geweest van meer vrouwen in lei dinggevende functies, of dit nu was in het openbaar bestuur of in het bedrijfsleven. En eerlijk gezegd steun ik die opvatting voor 100%", aldus mevrouw De Vries. Zij noem de het een "stap op de goede weg" in de rich ting van het herstel van het evenwicht tussen de rol van mannen en vrouwen, dat het kan toor de enige twee vrouwelijke beëdigde makelaars - Irene Struijk en Jeanet Tanis -' van het eiland binnen de muren heeft. Voor een deel van de omgeving waar het nieuwe kantoor is gevestigd - Holland Zee land - heeft Struijk&Struijk Makelaardij ook verschillende woningen en appartemen ten mogen verkopen, "een moeilijker seg ment dan de woningen in de Westplaat", verzekerde De Vries, hierbij verwijzend naar de discussies die er zijn gevoerd rond om de bouwplannen. "De meningen lopen nog steeds uiteen, maar diegenen die deze plannen positief waarderen, krijgen steeds meer de overhand. En of iets mooi is of niet, daarover zullen de meningen altijd blijven verschillen. Van de verwikkelingen rondom de bouw van 'Holland Zeeland' heef de gemeente Middelharnis, volgens mevrouw De Vries, wel iets geleerd want in de toe komst zal er veel meer 'op voorhand' met verschillende partijen in de vorm van klank bordgroepen worden gewisseld om tot een zo goed mogelijk resultaat te komen, wat weer ten goede komt aan de burger en zijn leefomgeving. "En een prettige leefomge ving is ook weer in het belang van deze onderneemster op wier feestje wij vandaag mogen zijn!" Burgemeester De Vries sprak de wens uit dat de groei van het Makelaarskantoor in een zelfde tempo door mag gaan en verklaarde het nieuwe pand van Struijk&Struijk Makel aardij officieel voor geopend. Trouwe meiden Blij was Irene Struijk dat de verhuizing ach ter de rug was. Zij bedankte allen die hebben bijgedragen aan de verhuizing. Een bijzon der dank was er voor "haar trouwe meiden", die het volgens Irene de laatste jaren niet gemakkelijk hebben gehad. En juist de afge lopen weken bleken zeer hectisch, het gevolg hiervan was dat er zelfs 'kleine ste- keligheidjes' optraden. "Maar vanaf van daag zijn we weer blij!" Tijdens de openingsbijeenkomst werden er foto's gemaakt door de bekende glamourfo- tograaf Joop van Tellingen. De foto's kon den direct worden meegenomen. Uitslag wedvlucht Menen, 23-04-2005; gelost: 07.55 uur; deelnemers: 22; Dui ven: 566; weer: mooi, oostenwind. A. Klijn 1, 3, 10, 30, 56, 64, 91, 94, 99, 110, 113; P. Mierop 2, 72, 83, 95, 104, 118; J.W. Nagtegaal 4, 21, 22,41,47,130; J. Bakelaar 5,6,7, 14,23,93, 100; L. Tanis 8,25,71,77, 99,102,106, 109; Joh. Grinwis 9,17,24,40, 42, 52, 86, 97, 117; Grinwis Van Alphen 11,12, 13, 27, 33, 38, 44, 48, 54, 59, 60, 62, 65,66,75, 85,87,136,137; A. Kievit 15, 34, 36, 51, 61, 67, 68, 69, 74, 88, 90, 96, 107, 111, 116, 119, 122; J.H. Ju 16, 46, 49; Comb. Grinwis 18, 19, 20, 37, 39,k 79, 81, 84, 120, 123, 129, 139; J.P. Keymel 26, 45, 70, 101, 138; J. Kievit sr. 28, 112, 142; J. Kievit 29, 63, 105; H. Kleijn 31, 32, 50, 80, 82, 89, 103, 108; K. Breen 35, 57, 73, 78, 126; Comb. Wollthuis-Coster 43, 76, 131; Comb. Pijl-Verhage 53, 114, 115, 128; L. Speriing 55, 127, 134, 140; K. Meyer 58, 121, 141; Comb. Akershoek 92; W. Kievit 124, 133; L. Dorsman. OUDDORP - Het 2e team van Dam- en schaakvereniging 'Ontspanning' speelde vorige week maandag in Ouddorp zijn laatste bondswedstrijd van het seizoen 2004/2005 thuis, in Café de Bonte Koe, tegen WSV 5 uit Waddinxveen. Voor bei de teams stond niets meer op het spel; WSV 5 was al zeker van promotie naar de 3e klasse en de Ouddorpers hadden een keurig plekje in de middenmoot weten te veroveren. Maar toch werd er flink gestreden om de spreekwoordelijke eer. Willie Tanis-Koole kwam al vrij snel na de opening een pionnetje achter, iets wat haar vaker overkwam dit seizoen. Normaal weet ze er dan toch nog wel wat van te maken tij dens de partij, maar deze keer was haar tegenstander in een agres.sieve bui en smoor de elk wit tegenspel in de kiem. Uiteindelijk moest Willie haar koning omleggen en haar tegenstander feliciteren met zijn overwin ning. Willies commentaar achteraf was dat ze voor aanvang van de bondswedstrijden altijd erg gespannen is en dan alle basisre gels van het schaken vergeet. Gelukkig wist Ouddorp vrij snel daarna langszij te komen door een goede overwin ning van Albert Schaeffer. Zijn tegenstander bracht een rustige Italiaanse opening op het bord. Daarna gooide zijn tegenstander alles op de aanval tegen de zwarte koning van Albert, maar deze verdedigde zich secuur en wist, toen het witte initiatief was doodge bloed, het heft in handen te nemen en de wit te monarch in het nauw te brengen totdat niets anders restte dan overgave. Hans van Meenen deed het lange tijd goed tegen zijn tegenstrever uit Waddinxveen: een Philidor verdediging - voor het eerst door Hans toegepast - bracht een gelijke stelling op het bord en de partij leek ook richting remise te gaan toen Hans in het eindspel een verschrikkelijke bok schoot en de witte promotie naar dame niet kon beant woorden met een promotie van de zwarte vrijpion, doordat hij zijn koning op de ver keerde diagonaal had gezet. Een ongelukje jazeker, maar wel één die een nederlaag tot gevolg had. Peter Klink doet het dit jaar vrij goed voor zijn doen in de RSB-competitie; In een onderhoudende partij wist echter ook zijn tegenstanders gelijke tred met hem te hou den en in het toreneindspel viel voor beiden op een gegeven moment geen eer meer te behalen; remise (Jerhalve. Daarna ging het snel mis aan de Ouddorpse borden. Jan Verzijden, teamleider van het 2e team, had wel een initiatief met de witte stukken in een Hollandse partij, maar zijn tegenstander compliceerde de stelling op een gegeven moment dat beiden sloten bedenk tijd verslonden. Jan won nog wel de kwali teit maar de compensatie voor zwart, bestaande uit een loper dame batterij, baar de Jan grote zorgen. Zorgen die hij met wei nig bedenktijd op de klok niet afdoende kon oplossen. Net voor het bereiken van de 35e zet ging Jan dan ook door zijn vlag. Krijn van der Wende speelde tegen de sterk ste speler op rating van WSV5, en dat bleek ook uit de partijKrijn stond van het begin af aan onder druk, wist telkens wel weer de eni ge zet te vinden ten koste van veel tijd, maar zijn stelling werd er niet beter op. De witte aanval speelde zich als vanzelf en Krijn rest te niets anders dan zich over te geven. Wim van Geelen behaalde een plusremise. In een damegambietje wist hij op een gege ven moment een stuk voor een pion te win nen. Normaal moet dit genoeg zijn voor de winst, maar Wim liet zich een beetje foppen door zijn tegenstrever en moest in remise berusten. Tot slot wist Frans Troost de score een dra gelijker aanzien te geven door zijn tegenstre ver te verschalken. Een Blackmar-Diemer gambiet kreeg Frans voorgeschoteld en daar wist hij wel raad mee. Pionnetje pakken, goedje stukken ontwikkelen, wat afruilen en afwikkelen naar het eindspel. Klinkt een voudig, maar dat is het niet. Zijn tegenstan der hielp hem een eindje de goede weg op door ook nog een stuk te verspelen. De winst was daarna kinderspel. Een 3-5 nederlaag derhalve maar met de versterking in de vorm van Andy Cook volgend seizoen is een hogere klassering denkbaar. De kinderen mochten zelf een bloemstukje maken. OUDDORP- Vorige week woensdagmorgen werd een hele stoet auto's gevuld met de kin deren uit groep 3b van de 'Koningin Beatrix' school in Ouddorp. De leerlingen lieten alle schriften en schoolwerk achter zich en vertrokken welgemoed naar Bloemenhandel Grinwis in hun woonplaats. De medewerkers van het bedrijf hadden een leuk programma in elkaar gezet. Zo werden de kinderen rondgeleid in het bedrijf en mochten ze zelf een bloemstukje maken. Verder was er drinken en tot slot kregen alle kinderen nog een puzzel en kleurplaat mee naar huis. Dit alles in het kader van het thema 'De Lente", waar de kinderen over wer ken. Bloemenhandel Grinwis heeft de leerlingen een erg leuke ochtend bezorgd! Koninginnedag 30 april 2005 Op 30 april 1980 volgde Beatrix haar moe der Juliana op als Koningin. Nu alweer 25 jaar geleden. Juliana en Bemhard, haar ouders hebben het niet meer mee mogen maken, beiden overleden in 2004. Ook na het overlijden van Prinses Juliana vieren we Koninginnedag op 30 april, als eerbetoon aan een moeder van het vaderland. Op 30 april 2005 viert onze Koningin met haar kinderen en kleinkinderen en verdere familie niet alleen haar verjaardag van 31 januari, maar ook het feit dat ze 25 jaar ons land regeert. En wij vieren dat zij 25 jaar onze Koningin is. Wij feliciteren onze Koningin met deze blijde gebeurtenissen en wensen haar veel kracht en sterkte toe voor de komende regeringsperiode. Dodenherdenking Wij denken aan de vele doden die gevallen zijn in de Tweede Wereldoorlog, van 1940- 1945. Velen van ons kennen de oorlog alleen van spannende boeken of documentaires. Een enkeling heeft nog een familielid die de oorlog zelf heeft meegemaakt. Toch is het belangrijk om te blijven gedenken, ook na 60 jaar. De Ouddorpse scholen geven ons al een voorbeeld hoe ook de jeugd hierin betrokken kan worden, door de adoptie van het herdenkingsmonument. Op de plaats van dat monument wil ook de Oranjevereniging van Ouddorp op 4 mei de oorlogsslacht offers herdenken. Bevrijdingsdag Naast het herdenken van de slachtoffers mag ook gevierd worden dat Nederland 60 jaar geleden werd bevrijd van zijn wrede onder drukkers. Vier die vrijheid met elkaar, zoals het ook toen gedaan werd! Herdenken en vieren liggen dicht bij elkaar. Ons volk leeft al 60 jaar in vrijheid. Die vrijheid is niet altijd zonder geweld. Misschien kunnen wij met elkaar zorgen voor een toekomst in vrij heid, zónder zinloos geweld! Namens Oranjevereniging Ouddorp wens ik u en jullie allen een fijne Koninginnedag, Carolien Struijk-Klepper, Ouddorp Uitslag wedvlucht MOESKROEN 23-04- 2005. Los: 07.55. Deelnemers: 9. Duiven: 268. Weer: Oost Zuid Oost. J.C. Wagner Zn. 12 3 4 5 6 7 9 10 12 33 40 41 50 56 61; J.M. Visser 8 13 15 16 17 18 19 23 24 25 28 31 34 36 49 62; C. Wagner 11 32 37 44 54 55 58; J. D. Meiaard &Zn. 14 20 21 22 29 30 39 46 47 48 59 63 66; Th. van Stralen 26 27 45; PATRICK SPRONG JL 35; I. J. van Zan ten 38 53; K. Klink 42 43 51 52 57 60 64 65; B. Schuurman 67. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Uitsla gen van de dressuurwedstrijd voor pony's, proeven F2 en F7, gehouden op zaterdag 23 april jl. in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haring vliet. Voor deze proef dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 210. Proef F2. Nadja v.d. Groef, Karine, 240 pnt; Amber v. Gameren, Katinka, 234 pnt; Jas mijn Kindt, Lilly, 233 pnt, tevens diploma F2 behaald; Rachel Vrijhof, Bennie, 233 pnt; Shannon Brink, Spikkel, 232 pnt, tevens diploma F2 behaald; Mandy Leest, Katinka, 232 pnt; Tara Trachsler, Prima Donna, 231 pnt, teven diploma F2 behaald; Talitha Spuij, Dopette, 230 pnt, tevens diploma F2 behaald; Kyra Konijnenburg, Daisy, 230 pnt; Esmee Jonker, Sterte, 227 pnt; Joyce de Vos, Rosalie, 225 pnt; Michelle Valstar, Bessie, 224 pnt, tevens diploma F2 behaald; Anneke de Boed, Cita, 223 pnt, tevens diplo ma F2 behaald; Isabeau Ernest, Dopette 223 pnt; Jessica Jacobs, Diamond, 222 pnt; Pie- ter Jan van Halum, Diamond, 222 pnt; Romy Ernest, Tazz, 221 pnt; Antoine van Halum, Sterre, 220 pnt; Melissa Heystek, Katinka, 216 pnt, tevens diploma F2 behaald; Daniel le Kroeze, Sonja, 210 pnt; Peter Witvliet, Tazz, 205 pnt. Proef F7. Miranda Bazen, Tazz, 225 pnt; Adriaan Hoek, Spikkel, 212 pnt; Linda Ver vloed, Cita, 211 pnt. -50- 'We moesten haar te pakken nemen, het zal helemaal donker zijn als ze weer terugkomt. Niemand die er iets van merkt.' De andere twee willen graag, maar de angst voor wat hun te wachten staat, houdt hen nog tegen. 'Dacht je dat ze ons ervan verdenken?' 'Dat kan alleen maar door plennies gedaan zijn', voegt de ander er veelbetekenend aan toe. Terwijl de avond snel daalt over de taiga en het kamp langzaam maar zeker door het donker wordt opgeslokt, staan ze nog bij elkaar en overwegen wat ze zullen doen. 'De aandacht moet op de plennies gericht worden', zegt één van hen. Hoe langer het meisje in het gebouw bij de Duitser blijft, hoe meer hen dat opwindt. Het is aardedonker geworden; met moeite zijn nog slechts de contouren van het kamp te zien. 'Als ze straks van het licht in het donker komt, zal ze een ogenblik heel weinig kunnen zien. Dat is het moment waarop we haar moeten pakken. Vlak tegen de wand van het gebouw gedrukt zijn we onzichtbaar. Met één sprong moet ze overrompeld worden. We leggen haar de hand op de mond en sle pen haar naar de loods van de herstelcompagnie. Daar komt geen mens en wij kunnen rustig onze gang gaan. Wanneer we zorgen dat we haar mond gesloten houden zal geen mens het in de gaten heb ben.' 'Ja, maar als het gebeurd is, wat dan?' wil één van hen weten. De aangesprokene lacht: 'Beste kerel, als je haar mond lang genoeg dichthoudt, zal er nooit iemand iets meer horen.' 'Ja, dat is het'het duurt even voor het tot de soldaat is doorgedrongen. Ze haasten zich naar het gebouw waarin ze het meisje hebben zien binnengaan. Daar drukken ze zich plat tegen de wand en wachten. Twee hebben hun geweren tegen de wand gezet, de derde, die gewapend is met een machinepistool, houdt dat op de arm. Het duurt een lange tijd, dan wordt even het licht dat door de deur naar buiten valt, onderschept door een figuur die naar buiten stapt. De drie houden hun adem in. Buiten gekomen blijft het meisje een ogenbhk wei felend staan. Het is donker en even wil ze haar ogen aan het licht laten wennen. Dan stapt ze weg, de nacht in. Ze neemt de kortste weg naar haar kamer, die in een gebouw achter dat waar Franz werkt ligt. Nauwelijks heeft ze een tiental schreden gezet of er is naast haar een zacht geluid. Ze schrikt hevig. Meteen is er een kerel die haar de mond wil snoeren. Even klinkt haar gesmoorde kreet, dan wordt ze door drie kerels beetgegrepen en weggesleurd, het donker in. Ze verweert zich heftig, begrijpend wat haar te wach ten staat. Ze trapt en probeert te gillen, maar noch het een noch het ander lukt. Ze gaat tekeer als een wilde, zodat de drie mannen hun handen aan haar vol hebben. Franz heeft zich inmiddels weer over zijn werk gebo gen, als het meisje naar buiten is gegaan. Z'n gedach ten zijn nog bij haar, verheugd dat ze zich niet meer zo agressief ten opzichte van hem gedraagt. Juist wil hij zijn potloodje weer ter hand nemen, als hij naast het gebouw een onderdrukte gil hoort en getrappel van verschillende voeten. Een ogenblik staat het perplex, dan begrijpt hij wat er mogelijk buiten aan de hand kan zijn. Even denkt hij aan Karl-Heinz, maar die gedachte laat hij meteen weer varen. Zonder zich te bedenken, vliegt hij naar buiten, de hoek om van het gebouw. In het donker hoort hij hoe een aantal mensen bezig zijn om iemand die zich heftig verweert af te voeren. De drie Russen zijn zo druk met hun slachtoffer bezig, dat ze Franz niet opmerken, voordat die één van hen een dreunende vuistslag tegen het voorhoofd geeft. Het is de man, die nog zijn machinepistool voor de borst draagt en het nu met een luide schreeuw loslaat. Hij slaat achterover en blijft een ogenblik versuft liggen. De andere twee die het gevaar merken, laten het meis je los en storten zich nu op Franz. Hij beseft verreweg in de minderheid te zijn en dat de Russen geen getui gen willen hebben! Daarom vecht hij met de moed der wanhoop. Voor het eerst van zijn leven is hij dankbaar voor het feit dat hem een gedegen opleiding in gevech ten van man tegen man gegeven is. Met een harde greep werpt hij één van de Russen ver van zich af. Deze slaat dreunend tegen de grond en kermt van pijn. Als de ander hem naar de keel vliegt, vangt hij die op z'n knie op en geeft de kerel meteen klap in de hals. Er is hem geleerd dat dit de meest harde tegenstander zal uitschakelen. Maar hier heeft het weinig of geen effect. De Rus kreunt, maar weet de greep om de hals van de Duitser te verstevigen. Franz krijgt het benauwd. De ogen dreigen hem uit de kassen te rollen. Met moeite weet hij zijn hand onder de kin van zijn tegenstander te krijgen, steekt de vin gers in diens neus en drukt heel langzaam het hoofd achterover. Het lukt. Hij voelt hoe de greep van de man begint te verslappen, terwijl het hoofd verder en verder achterover gedrukt wordt. Langzaam laten de vingers zijn hals los. Franz geeft een ruk en bevrijdt zich. Meteen schiet zijn knie in het kruis van de man, zodat die ineenkrimpt van pijn. Franz staat te duizelen. Vaag ziet hij het meisje in elkaar gezakt op de grond üggen. Dat doet hem weer tot de werkelijkheid terugkeren. Net op tijd overigens. De soldaat met het machinepistool is weer overeind gekrabbeld. Hij uit een paar oergeluiden en heft zijn wapen op om Franz daarmee de schedel te verplette ren. Briesend stormt hij op hem aan. Zijn bedoelingen zijn overduidelijk. Als een bloeddorstig monster stort hij zich op zijn vijand. Terwijl hij brullend het wapen opheft om daarmee Franz de schedel te verpletteren, houdt die zich gereed om de klap op te vangen. Met gekruiste armen boven het hoofd springt hij toe, zodat de klap grotendeels gebroken wordt. Zowel de Rus als hij tracht zich van het wapen meester te maken. Nu is het gevecht in een stadium gekomen, waarin alleen het wapen de uit komst zal betekenen. Ze kreunen. De adem komt met stoten uit hun keel, dicht zijn de hoofden bij elkaar. 'Job Twojemadj", vloekt de Rus. Franz heeft al zijn aandacht en kracht nodig om zich op het gevecht te concentreren. Het vele werk en het slechte eten hebben zijn conditie aangetast. Hij merkt duidelijk dat spoedig zijn krachten het zullen begeven. 'Pretsmjertnoey tsjas.' Dit is het uur van de dood, ver wenst de Rus hem. Franz krijgt een waas voor z'n ogen. Het is duidelijk, hij is aan het eind van zijn krachten. Nog heeft hij één tegenstander, maar dat kan met de seconde veranderen. De twee die hij heeft gevloerd bewegen zich. Dat bemerkt hij zonder het te zien. Zowel hij als de Rus hebben het wapen bij de loop en kolf vast. Ze rukken en wringen om het los te krijgen. 'Pjoss.' Hond, hijgt de Rus. Nu merkt Franz dat achter hem één van de tegenstan ders overeind komt. Dat zal voor hem het einde bete kenen. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 5