Gemeenteraad Oostflakkee neemt advies inzake planscliadevergoeding niet over Thijmen De man die in actie kwam Verzorgende C Hoop' VRIJHEID VRIJHEID Vooriiciitingsfiim 'Wat is COPD?' op TV-Goeree Afsluiting seizoen 55+ lering eiiaudbi-hieuws ^3 Inleveren spullen rommelmarkt Sommelsdijk Examenklassen voeren Requiem van Mozart uit Inleveren rommelmarktspullen behaalt zesde landskampioenschap .VODNIANDE Verkoping Chr. Geref. Kerk Middelharnis Christenvrouw Dirksland FAMILIEBERICHTEN AnthonieMachlel Hendrik f r? We noemen hem Jofiarma JAN-WILLEM Johannes Comeiis joëC MAGRIETA VUFVINKEL Mevr. VAN DEN BERG-VUFVINKEL Friezen Babyion Amnesty-oprichter Peter Benenson (1921-2005) VA T cc /V Amnesty International is een recht dat ieder toekomt. is een plicht om niemand dat recht te onthouden. www.amnesty.nl www.amnesty.flakkee.net (0187) 48 54 52, Werkgroep G-O (Annet) Jury Altsax Gaan jullie binnenkort Straks geboortekaartjes nodig? OUDE TONGE - Ofschoon de raadsvergadering van Oostflak kee donderdagavond twee keer zo lang duurde dan de vorige keer, werd deze toch binnen het half uur beëindigd. JVIaar in deze korte tijd nam de raad wel een principieel standpunt in: zij nam het advies van het adviesbureau voor de aanvraag van een plan- schadevergoeding niet over. Door Adri van der Laan PAGINA 3 DINSDAG 19 APRIL 2005 i GodzalhenZelfbevestigenenschragen, en op Z()n rol waar HU de volKen sohrüft, i hcn tellen, ab in Isrel Ingelijfd, ;I; en doen de naam van Sions kindVen dragen. Ps. 87^J 'il; 17 april aooSl Door God aan ons toevertrouwd met bl(j dsohap en dankbaarheid ontvangen. |- Leendert Landman f Margreet Landman-Blok Marrth Jakob I -.1! Wevershoek 15 jS 3205 BN Sommelsdijk i l Tel.(0187)U8U6 38 Dankbaar en blij mochten wij uit Gods trouwe Vaderhand een dochtertje en zusje ontvangen s:- We noemen haar H^Sanm Wim en Erika Meijer ij; Carohne, Kees en Arjan iili 17 april 2005 Gen. Snijdersstraat 25 3244 BC Nieuwe Tonge I; Tel. (0187)65 17 94 ;*;K*3;;«;i;;K«-fi;«;i;»*;t;;s**;s«S;SiS!««»*»»»*;^^ Wij willen een ieder dankzeggen die met ons mee geleefd heeft tijdens de ziekte en na het overlijden van ons innig geliefd zoontje en broertje Het heeft ons getroost en bemoedigd dat er zovelen met ons hebben meegeleefd en meegebeden in deze (nog steeds) moeilijke periode. Jan, Ellie en Anne Hoek Ouddorp, april 2005 'De werken des Heeren zijn groot'. (Ps. 111:2) Met vreugde en dank aan God, de Schepper en i; Behouder van het leven, geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon Wij noemen hem Coen Erika Slurink 17 april 2005 Hondsweg 29 3252 LH Goedereede Tel. (0187)49 06 26 Wij zijn bedroefd dat uit onze familiekring is weg genomen mijn schoonzuster, onze tante en oud tante echtgenote van Johannis Marinus van den Berg in de leeftijd van 86 jaar. Apeldoorn: J. E. van den Berg-de Bonte J. B. van den Berg C. A. van den Berg-Sijtsma Lida en Raymond Janna Sytske Middelhamis: P. van den Berg t M. C. van den Berg-Verseput Marcel t Sommelsdijk, 14 april 2005 De begrafenis heeft hedenmiddag plaatsgevonden op de algemene begraafplaats Vrederust' te Middel hamis. Bedroefd zijn wij nu de Heere uit dit leven heeft weggenomen Wij wensen haar man veel sterkte en de nabijheid van de Heere toe. Jan en Annie Zondervan en kinderen Sommelsdijk, 14 april 2005 Zaterdag 23 april is het alweer de 4e zaterdag dat u in verenigingsgebouw 'Vita Nova' van 9.30-11.00 uur uw spullen kunt inleveren ten behoeve van de te hou den Gemeentedag van de PKN (Herv.) op 28 mei in de ring rond de Hervormde kerk. Gelieve geen grote spullen zoals bankstellen, grote kasten en wandmeu- belen aan te leveren. Voor de boedelveiling gaat het om spulletjes uit grootmoeders tijd, curiosa en/of col lector items, die u te goed vindt voor de rommel markt, maar eigenlijk toch wel weg wilt doen. MIDDELHARNIS - Op vrijdag 22 april wordt het jaarlijks examenconcert van de examenkandidaten muziek van de C.S.G. Prins Maurits weer gehouden. De (examen)klassen die dit jaar aan het concert mee werken zijn VWO-6, VWO-5 en Havo-5. Dit keer wordt het concert niet in het schoolgebouw zelf, maar in de Rooms-Katholieke kerk van Middel hamis uitgevoerd. Deze keuze is gemaakt vanwege onder andere de mooie locatie en de prachtige akoes tiek in de kerk. Het voorprogranuna wordt verzorgd door een gele- genheidskoor dat bestaat uit VWO-6, VWO-5 en Havo-5. Hierbij worden werken uitgevoerd van o.a. de Franse componist Francis Poulenc 1899-1963) en het Ie madrigaal van de Vijfde band Madrigalen (1611) van de Italiaanse, manisch-depressieve com ponist Don Carlo Gesualdo da Venosa (1566-1613). Ook wordt cantate 150 'Nach dir, Herr, verlanget mich' van J.S. Bach (1685-1750) ten gehore gebracht. Deze cantate wordt begeleidt door enkele strijkers. Verder worden er enkele instmmentale stukken naar eigen keuze uitgevoerd door de exa menkandidaten. Na de pauze zullen de examenkandi daten uit VWO-6, aangevuld met enkele gastzangers, het Requiem van W.A. Mozart uitvoeren. Ze zullen hierbij worden begeleid door een klavecimbel. De kerk is open vanaf 19.00 uur en het concert begint om 19.30 uur. Iedereen is hierbij hartelijk welkom. De toegang is vrij. MIDDELHARNIS - De Restauratie- en Activiteiten commissie zamelt zaterdag 23 april a.s. weer rom melmarktspullen in, in het Jeugdhonk bij de dorps- kerk aan de Ring. Het Jeugdhonk is geopend van 10 tot 11 uur. De commissie ontvangt liever geen grote spullen zoals bedden en grote kasten. Verder is alles welkom. Vanaf mei worden de inzamelingen gehou den op de laatste zaterdag van elke maand. Indien u niet in staat bent om uw spullen zelf te brengen, kunt u bellen met Cees van der Waal, tel. 484016, of Cor Joppe, tel. 486611. DRACHTEN/STELLENDAM - In de foyer van muziekcentrum 'De Lawei' in Drachten hieven de muzikanten van Fanfareorkest 'De Hoop' uit Steilendam afgelopen zaterdag 16 april spontaan het lied aan 'Wat zijn die Friezen stil, wat zijn die Friezen stil'. Deze als grap bedoelde vocale uitbarsting van de Stel lendammers werd sportief opgevat door de talrijk aanwezige Friezen, waarvan sommigen met een applaus nog een keer hun waardering uitten voor de prestatie die door dirigent Arie Stolk en De Hoop was geleverd: in het hol van de Friese muzikale leeuw was Fanfareorkest De Hoop uit Steilendam zojuist voor de zes de keer landskampioen geworden. Even als vorig jaar gebeurde dat met grote overmacht, want de jury kende maar liefst 96 punten toe, hetgeen een eerste prijs met onderscheiding opleverde. De Hoop prolongeerde daarmee het in 2005 behaalde vijfde kampioenschap in de Ie divisie sectie fanfare. NEK De strijd om het landskampioenschap, de NFK (Nederlandse Fanfare Kampioen schappen), dat op 16 april jl. plaatsvond in het schitterende muziekcentram 'De Lawei' in het Friese Drachten, vormde een nationa le primeur. Voorheen organiseerden de drie grote Nederlandse muziekbonden - de KNFM, de NFCM en de NFKM - elk hun eigen jaarlijkse kampioenschap, maar enige tijd geleden was men overeengekomen om voortaan slechts één landskampioenschap te houden, waaraan de toporkesten van alle drie bonden mee zouden mogen doen. Voor De Hoop en haar dirigent een extra stimu lans om te proberen de eerste NFK-lands- kampioen fanfare te worden, nadat in vorige jaren al vijf keer het KNFM-landskampioen- schap was binnengesleept. Blaasmuziek- minnend Friesland was er getuige van dat de Stellendammers, onder leiding van haar gevierde dirigent Arie Stolk, meer dan slaag den in hun opzet. Met gemengde gevoelens waren dirigent Stolk en het Stellendamse muziekgezel schap richting Friesland getogen, omdat deze kampioenswedstrijd een eerste con frontatie vormde met de rijke blaasmuziek- cultuur in Friesland. Bovendien werd de wedstrijd ook nog gehouden in Friesland zelf en dat in een zaal gevuld met vele chau vinistische Friezen, die de naam van De Hoop wel degelijk bleken te kennen, maar er nu eens goed voor gingen zitten om die vreemde muzikale snoeshanen uit 'Zeeland' (veel Friezen denken dat Steilendam een Zeeuws dorp is) eens te horen. Men had ver wacht na afloop het 'Friesland boppe' aan te kunnen heffen, maar het bleek na afloop 'De Hoop boppe' en 'Arie Stolk boppe' te zijn - het Friese woord 'boppe' staat voor 'boven'. Veel Friezen staken trouwens hun bewonde ring voor de prestatie van De Hoop niet onder stoelen of banken: het orkest werd een 'klasse apart' toegedicht. Indrukwekkend was de lange stilte die volg de na het wegebben van de laatste uiterst zachte slotklanken van de door de Stellen dammers uitgevoerde compositie 'Babyion', waama een ovationeel applaus weerklonk, begeleid door de triomflaeten van de Stel lendamse supporters. Het publiek bleek una niem in haar oordeel: dit was de eerste NFK- land.skampioen. De jury was even later dezelfde mening toegedaan. Arie Stolk had het zichzelf en het orkest niet gemakkelijk gemaakt met de keuze van het uit te voeren werk. Al vroeg was besloten om 'Babyion' van de Nederlandse compo nist Maurice Hamers op de lessenaar te leg gen. Voorheen was al met groot succes het 'New Life' van dezelfde componist uitge voerd, die toen zelf een repetitie in het Stel lendamse had geleid. Hamers bleek een man van uitzonderlijke gaven te zijn en daarom De kaars in prikkeldraad brandt voor die we niet konden redden uit de gevangenis, voor die werden doodgeschoten op weg naar de gevangenis, voor die zijn gemarteld, voor die zijn ontvoerdt, voor die zijn 'verdwenen'. Woorden van Peter Benenson, Londense advocaat, overleden 25 febmari jl., wiens solo-actie in 1961 voor de vrijlating van twee studenten, slachtoffers van de toenma lige Salavar-dictatuur in Portugal, de aanlei ding werd tot de oprichting van Amnesty International. Nu, in 2005, is de 44-jarige mensenrechten organisatie wereldwijd de grootste onafhan kelijke groepering die strijdt voor de nale ving van de mensenrech ten. Amnesty heeft thans' ruim 1,8 miljoen leden, in zestig landen. De aanpak die Peter Benenson ont wikkelde sloeg aan. Nog steeds zijn brievenschrijven en petities indienen Amnestys belangrijkste 'wapens' en symboliseert de kaars in prikkeldraad wat Anmesty wil zijn: hoop van en stem voor de medemens die monddood is gemaakt, gemarteld in verhoorkamers, opgeborgen in gevangenissen en kampen. Informatie over hoe men Amnesty kan steu nen, wordt u gaarne verstrekt door Annet Tuinenburg, contactpersoon van de Werk groep Goeree-Overflakkee, tel. 485452, en is ook te vinden op www.amnesty.nl en www.amnesty.flakkee.net. <b Mi Serviceflat Vroonlande is een luxe woonvoorziening met 101 appartementen waar 105 bewoners comfortabel getiuisvest zijn. Door uitbreiding van werkzaannheden is op korte termijn een vacature van Part-time voor minimaal 40 uur per maand. Functie-eisen: - Diploma bejaardenverzorgende, ziekenverzorgende MDGO-VZ verzorgende 3. - Beschikbaarheid voor ochtend, middag, avond en slaapdiensten. Salaris en overige arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO Thuiszorg. Inlichtingen zijn telefonisch te verkrijgen bij de Serviceflat 'Vroonlande', mevrouw P. A. L. Reijnoudt, hoofd interne dienst/secretariaat, elke werkdag tussen 9.00 en 16.00 uur, telefoon (0187) 602001. Schriftelijke sollicitaties binnen 7 dagen na het verschijnen van dit blad aan Serviceflat 'Vroonlande', t.a.v. de heer L. J. Verwijs, directeur, Staakweg 5, 3247 BV Dirksland. was de keuze voor Babyion min of meer logisch. De compositie is opgebouwd uit Oosters-Joodse en Bijbelse motieven. Zo begint het werk met een muzikale verbeel ding van de innerlijke strijd die aartsvader Abraham moet voeren, als hij opdracht krijgt zijn zoon te offeren, hetgeen uiteindelijk toch voorkomen wordt door ingrijpen van Hogerhand. Het verstilde tweede deel han delt over de hangende tuinen van Babyion, ooit één van de Wereldwonderen uit de antieke wereld. Eén van de toehoorders bleek zo onder de indruk te zijn van de prachtige zachte klanken van dit deel, dat hij zich letterlijk in een prachtige tuin waande op een heerlijke zonnige dag. Hij kon dan ook niet nalaten zijn belevenis met anderen te delen. Het laatste deel van 'Babyion' ver beeldt de bouw van de toren van Babel, die tenslotte uitmondt in het mislukken van de constmctie door het ontstaan van de 'Baby lonische' spraakverwarring. De jury, bestaande uit Alex Schillings (Schinveld), Gert Buitenhuis (Doom) en Durk Lautenbach (Wons), was zeer een stemmig in haar oordeel: alledrie kenden 96 punten toe, hetgeen in de oude telling 345,5 pnt. zou hebben betekend. Het puntentotaal behoort daarmee tot de drie beste prestaties die dirigent Stolk en zijn orkestleden ooit hebben geleverd. De heer Schillings sprak over een "formidabele kwahteit" en "volle dige beheersing". Hij had "puur genoten" en was van mening dat De Hoop en niet te ver geten Arie Stolk "pure reclame voor de fan- faremuziek hadden gemaakt". De heer Lau tenbach had "prachtige klankkleuren" gehoord en was eveneens diep onder de indmk van het gebodene. Hij was vol lof over de manier waarop de partituur tot klin kende muziek was gemaakt. Jury-voorzitter Gert Buitenhuis pakte uit met: "Ik heb gelukkig vele malen uw dirigent en orkest mogen beoordelen, maar vandaag leek het wel alsof u Friesland (het mekka van de blaasmuziek) eens wilde laten horen hoe er in het westen muziek wordt gemaakt". Hij had "met heel veel genoegen de prachtige muzikale prestatie beoordeeld". Met haar verslag gaf de jury er blijk van, het grote geheim van De Hoop aan te voelen: de che mie die bestaat tussen orkest en dirigent Arie Stolk, waardoor steeds grootse prestaties kunnen worden geleverd. Altijd weer gaan de muzikanten en hun muzikale leider tot het uiterste om muzikaal vakwerk af te leveren, waarbij de muzikale neuzen uiteindelijk in dezelfde richting wijzen. De voor de Stellendammers zo glorieus ver lopen dag kreeg nog een prettig staartje: niet alleen ging een prachtige beker mee naar Steilendam, maar ook een door de Firma van der Glas beschikbaar gestelde altsaxofoon ter waarde van 2.100. Zodoende bracht het zesde landskampioenschap ook nog mate rieel gewin. Met een dikke gouden rand zal zaterdag 16 april 2005 worden bijgeschre ven in de toch al zeer rijke annalen van Fan fareorkest De Hoop. Uitslag I. (en landskampioen) Fanfareorkest De Hoop, Steilendam 96 pnt. (Ie prijs met onderscheiding); 2. Muziekvereniging Joost Wiersma, Jis- tnim 92 pnt. (Ie prijs met onderscheiding); 3. Muziekvereniging Kunst na Arbeid, Lun- teren 88 pnt. (Ie prijs); 4. Muziekvereniging CWO, Groningen 85,5 pnt. (Ie prijs); 5. Jouster Fanfare, Joure 84,5 pnt. (Ie prijs). Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dew/aal.com Bij drukkerij GEBR. DE WAAL ligt een pracht modellen- boek voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bij! Bij tijdige bestelling snel gereed. Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (0187)471020 OUDDORP - Slechts tien procent van de mensen in Nederland heeft wel eens van de ziekte COPD gehoord. Dit betekent dat veel mensen niet weten dat het bestaat, laat staan dat ze zich bewust zijn dat ze mogelijk COPD hebben. En dat is jammer, want hoe eerder u weet dat u COPD heeft, hoe gezonder de rest van uw leven kan verlopen. Want al is COPD een chronische ziekte, een goede aanpak kan helpen om verdere schade te voorkomen en de klachten te ver lichten. Daarom wil het Astma Fonds COPD onder de aan dacht van het publiek brengen. De publieke televisie zender van gemeente Goedereede, 'TV-Goeree', ver leent belangeloos haar medewerking aan het Astma Fonds door de voorlichtingsfilm op haar kanaal uit te zenden. De film zal onder meer te zien zijn op vrij dagavond 22 april om 18.00 uur en zaterdagavond 23 april om 19.00 uur. TV-Goeree is in de gemeente Goedereede te ontvangen via de kabel op frequentie 840.00 MHZ of kanaal 67-h. OOLTGENSPLAAT - De laatste .samenkomst van de 55-H kring wordt gehouden op donderdag 21 april om 15.30 uur, in verenigingsgebouw 'Elthato', een uur later dan de normale aanvangstijd. Voor de pau ze zal dr. T.E. van Spanje een meditatie houden. Rond vijf uur is er een gezamenlijke broodmaaltijd. Oude en ook nieuwe gasten zijn hartelijk welkom. Voor vervoer kan men zich aanmelden bij de familie P Mans, telefoon: 631336. Op D.V. vrijdagavond 22 april van 19.30 tot 21.00 uur en op zaterdagmorgen 23 april van 9.30 tot 13.00 uur bent u weer van harte welkom op de voorjaars verkoping van de Chr. Geref. Kerk. Er is dit keer weer van alles te koop. Voor de echte liefhebbers zijn er deze keer ook tweedehands boe ken en is er een kraam met tweedehands kinderkle ding. Ook zijn er deze keer weer rommelmarktspul len aanwezig. Sommige dingen zijn nog zo goed als nieuw, andere uit grootmoederstijd. Verder is er op zaterdag weer vers gebakken vis te koop en is er dit keer ook een professionele foto graaf aanwezig voor portretfoto's en de gezinsfoto. In verschillende formaten mogelijk! Ook kan op zaterdagmorgen jong en oud zijn haar laten knippen en zal er voor de kinderen een echte legerauto door het dorp rijden. Er is dus voor elk wat wils. We hopen jong en oud weer te ontmoeten in de zaal achter de Chr. Geref. Kerk aan de Hoflaan 41 te Middelhamis. De Christenvrouw afd. Dirksland hoopt woensdag 20 april voor de laatste keer van dit seizoen bij elkaar te komen. De aanvangstijd is veranderd, men wil deze avond om half acht beginnen. Spreekster zal zijn mevrouw J. Visser uit Breda. Zij houdt een lezing over merkJappen en zal door middel van dia's hier ook het een en ander over laten zien. En wie een eigen merklap meeneemt, krijgt daar deze avond ook uitleg over. Gasten en leden zijn weer van harte welkom. De avond wordt gehouden in 'Onder de Wiek'. (Gelieve deze avond tevens het reisje te betalen: 44.) Het begrip 'planschadevergoeding' heeft menig eilandelijk bestuurder al eens de wenkbrauwen doen fronsen. Wettelijk is het voorburgers mogelijk om schadevergoeding aan te vragen als er in de naaste omgeving van hun woning een bestemmingsplanwijzi ging plaatsvindt waardoor er waardevermin dering van hun eigendom optreedt. Een der gelijke aanvraag tot schadevergoeding wordt bij de gemeente ingediend, die de aanvraag op haar beurt ter beoordeling geeft aan een adviesbureau. Doorgaans wordt het advies van dit bureau - zij het met wat gemopper - door de raden overgenomen. Donderdag vond de raad van Oostflakkee het welletjes en nam een positief advies van het bureau Stichting Adviesbureau Onroe rende Zaken (SAOZ) niet over. Kinderdagverblijf Een inwoner van de Roode Kruislaan in Ooltgensplaat diende een verzoek in tot planschadevergoeding. De aanleiding van dit verzoek was dat in het voormalige bank gebouw aan de Langeweg kinderdagverblijf "t Voortvarend Scheepje' is gevestigd. De tuin van de aanvrager grenst aan de tuin van het kinderdagverblijf en de bewoner ver wacht overlast, waardoor zijn eigendom in waarde zal verminderen. In het verleden heeft de raad besloten om dergelijke bezoeken door het SAOZ te laten beoordelen. Dit adviesbureau adviseerde om de bewoner van de Roode Kruislaan in het gelijk te stellen met zijn planschadeverzoek en hem een vergoeding toe te kennen van 5.000, plus rente. Raadslid De Wit van de VLO verklaarde te vinden dat het SAOZ hierbij wel wat gemak kelijk door de bocht is gegaan, want hij kon zich niet voorstellen welke schade 'wat kin dergeluid' kan geven. Hij verwacht dat, als de raad voor 'elke pietluttigheid' schadever goeding toekent, er wel iedere dag iemand op de stoep zal staan. Ook de heer Knoester van de ChristenUnie kon zich niet vinden in het SAOZ-advies. Hij noemde de toekenning van de vergoe ding zelfs "een miskenning van een normale wijze van samenleven", en refereerde hierbij aan het op die dag gevoerde debat over nor men en waarden in de Tweede Kamer. Knoester vroeg zich ook af of de inwoners van Ooltgensplaat de vergoeding temg zal betalen als het pand weer als kantoorruimte zal worden gebruikt. "Veel moeite" zei ook mevrouw Van Ros- sum van het CDA te hebben. Zij schaarde het verzoek onder de "graaicultuur van de burger". "Men denkt soms dat de gemeente een zak geld uit de lucht kan laten vallen, maar men realiseert zich niet dat de burgers het geld zelf op moeten brengen". Mevrouw 't Hoen van de PvdA noemde het een "betreurenswaardige zaak" en verklaar de dat zij wél graag naast het kinderdagver blijf zou willen wonen, zij vond dat de komst het kinderdagverblijf juist een waardever meerdering voor de woning inhoudt. Zij vond dat de raad het advies niet over moest nemen om zo een principiële daad te stellen. Zij realiseerde zich wel dat dit besluit in de toekomst de gemeente wel meer geld kan gaan kosten, maar ze vond het principe belangrijker. SGP-er Breeman was kort in zijn commen taar: hij vond dat "de gemeente niet als melkkoe kan worden gebmikt". Afglijdende weg De VVD-fractie stelde bij monde van de heer Van de Ree wel wat kanttekeningen bij het besluit van de raad om het advies niet over te nemen en wees zijn collega's op de consequenties. Hij vond dat de raad zich wel dient te realiseren dat ze er zelf voor heeft gekozen om planschadevergoedingen ter advisering aan het SAOZ voor te leggen. "Wij vinden nu zelf dat we meer deskundig zijn en ofschoon ik de argumenten goed kan begrijpen zijn we toch op een afglijdende weg". Hij beschouwt het afwijken van het SAOZ advies als eenmalig. Hij gaf aan wel een discussie te willen voeren over de advie zen van de SAOZ, maar niet pas als er een advies op tafel ligt. De Wit wees zijn collega's nog eens op de eigen verantwoordelijkheid van de raad door het afwijken van een advies. "Anders kun nen wij wel naar huis gaan." Raadsvoorzitter burgemeester Van Pelt ver zekerde dat de raad wel van het SAOZ- advies af kan wijken. "Als dit dan vaker voorkomt, kan de raad overwegen om geen adviezen meer van SAOZ te vragen". Beslo ten werd om in ieder geval dit SAOZ-advies niet over te nemen en de zaken rondom de planschadevergoeding nog eens te bespre ken in commissieverband. Verder besloot de raad om het bestaande Jeugdsportstimuleringsproject voort te zet ten. Het was eerder een eilandbreed project, maar door financiële krapte moesten de gemeenten Middelhamis en Dirksland afha ken, zodat het project alleen nog door de oostelijke en westelijke gemeente van het eiland wordt voortgezet. Ook werd er een krediet van 100.000 beschikbaar gesteld voor vervanging van de remmingswerken bij de buitensluis in Oolt gensplaat, evenals een krediet van 25.000 voor de vervanging van het financiële sys teem van de gemeente Oostflakkee.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 3