IE STRU K Dierenambulance rijdt nu ook op Goeree-Overfiaickee Gemeentemarkt eSTRUüK 0900-8844 MBvO-gymnastiek in Oostflakkee Voorjaarsbingo in Óoltgensplaat Dorus Rijkers haalt gewonde van boord Zanguitvoering voor 'Ontmoeting' Een avondje internet ■(yMinnaard Koersbai in Óoltgensplaat Rommelmarkt in Óoltgensplaat Voorjaarsverkopïng Chr. Geref. Kerk 3a52 Q 6 Inbraak in bedrijf Inbraak in boekenwinkel Raad van State benoemt onafhankelijke deskundige in zaak Fleuren Hoge onderscheidingen voor Slagerij Buth te Melissant Visser Visser BARENDRECHT*TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 BARNEVELD» TEL 0342-405 140 Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? www.opelnieuws.nl MAiCiLHARDIJ j;«v Rel ons! nvm Taxatie nodtgf tiei (0187) 47 02 72 of (0187) 68 45 45 Scherpe tarieven! actief in beeld en geluid Samenzangavond in Stad aan 't Haringvliet iïww.disrwsmhulsncsschouwen.nl 9 Galaconcert in verpleeg huis De Samaritaan Lezing 'Amish' voor De Christenvrouw Vrijdag 15 april 2005 77e jaargang nr. 7397 *i Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<l(ee MIDDELHARNIS - In een bedrijf aan de Oostelijke Achterweg werd dinsdagmorgen ontdekt dat was ingebroken. Onbekenden waren via de achterdeur van het pand naar binnen gegaan en doorzochten de ruimte. Met onder meer een computer gingen de daders er vandoor. De politie van het district De Eilanden stelt een nader onderzoek in. OUDE-TONGE - Woensdagochtend werd ontdekt dat er was ingebroken in een boe kenwinkel aan de Dabbestraat. Onbekenden waren via het dak naar binnen gekomen en doorzochten de zaak. Met onder meer rook waren gingen de daders er vandoor. De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee geeft in Oude Tonge, Óoltgensplaat en Acht- huizen MBvO gymnastiek lessen. De lessen worden gegeven door Annie Doomheim. Op donderdagmiddag van 16.00 tot 16.45 uur is er les in het Infocentrum, Bemhardstraat 27 te Oude Tonge. Op donderdagmorgen van 10.30 tot 11.15 uur in 't Zaaltje, Pastoor van Luenenstraat 20 te Achthuizen. En op maan dagmorgen van 9.15 tot 10.00 uur in gebouw 't Centrum, Van Weelstraat 10 te Óoltgens plaat. Er is nog plaats voor nieuwe deelne mers. Kom dus gerust vrijblijvend en gratis een les meedoen. Bij minimaal 10 deelne mers wordt ook in Den Bommel gestart. De deelnamekosten bedragen 8,50 per maand. Voor aanmelding of meer informatie kunt u contact opnemen.met de SWO, tel.: 641344. Op vrijdag 22 april a.s. organiseert v.v. OFB te Óoltgensplaat weet een gezellige bingo met vele mooie prijzen, boodschappenman- den, planten, vleesschotels en diverse mooie artikelen. In de superronde is een cheque te winnen t.w.v. 50, te besteden bij de deel nemende ondernemers. U bent welkom in verenigingsgebouw 't Centrum te Óoltgens plaat. De aanvang is 20.00 uur. Het eerste kopje koffie of thee is gratis. STELLEND AM - Donderdagmorgen 14 april om tien over acht piepte de kustwacht- post in de vuurtoren van Ouddorp de beman ning van de Dorus Rijkers op, thans de red- dingboot van Stellendara. Aan boord van de Stellendamse eurokotter GO 3 Vios was één van de opvarenden uitgegleden en zodanig terecht gekomen dat hij flinke pijn had. Het werd raadzaam geacht dat hij van boord werd gehaald en daarom werd de hulp van de reddingboot ingeroepen. Het vissersschip bevond zich bij de Hinderboei. De Dorus Rijkers was snel ter plaatse en nam de man over om hem direct naar de haven van Stel- lendam te brengen en om hem verder onder medische behandeling te stellen. Daar werd hij door familie opgewacht die hem verder meenam. De reddingboot was binnen een uur weer terug. SOMMELSDIJK - Volgende week zater dag 23 april wordt in de Hervormde kerk een zanguitvoering gehouden ten bate van de Stichting Ontmoeting, een reformatori sche stichting die onder andere in Rotter dam actief is met de opvang van dak- en thuislozen. Het concert omvat diverse stij len uit de geschiedenis van de kerkmuziek. Christelijk Jongerenkoor 'Psallite Deo' uit Middelhamis en Christelijk Vocaal Ensem ble 'Louez Ie Dieu' uit Sommelsdijk putten hiervoor graag uit hun repertoire. Het Christelijk jongerenkoor 'Psallite Deo' staat onder leiding van Johan Nijsse uit Goes. Het koor wordt aan het orgel begeleid door Anton Weenink uit Dirksland, die deze avond ook de samenzang zal begeleiden. Christelijk Vocaal Ensemble 'Louez Ie Dieu' staat onder leiding van Kees Villerius uit Sommelsdijk. Dit in het najaar van 2004 opgerichte koor zal deze avond voor het eerst in het openbaar optreden en uitslui tend a capella zingen. De avond begint om 19.30 uur, de kerk gaat open om 19.00 uur. MIDDELHARNIS - Op het beroep van Huurdersvereniging Middelhamis en een twintigtal particulieren in de zaak Fleuren BV heeft de Raad van State besloten om een onafhankelijke deskundige te benoemen. Dat gebeurde nadat in februari de Raad van State besloten had het verzoek van de huur dersvereniging voor een voorlopige voorzie ning (kort geding) af te wijzen. De benoemde deskundige heeft de opdracht te onderzoeken of de bij de vergunningaan vraag door Fleuren BV verstrekte gegevens en berekeningen juist zijn verwerkt en uit gevoerd Van het onderzoek krijgt de huurdersvereni ging te zijner tijd een schriftelijk verslag en de mogelijkheid daarop te reageren. Hierna zal de Raad van State zich uitspreken over de rechtmatigheid van de vergunningverlening. Het is voor de bevolking van Middelhamis en ook voor Fleuren BV belangrijk dat de berekeningen kloppen, opdat men voor de komende 10 jaar van overlast gevrijwaard zal zijn, aldus de huurdersvereniging. ÓOLTGENSPLAAT -Tijdens de Nationale foodweek in de Jaarbeurs in Utrecht heeft Verspecialist Slager Krijn Buth uit Óolt gensplaat zeer hoge onderscheidingen behaald voor het in eigen bedrijf ambachte lijk bereide versproducten van topkwaliteit. Van de zes ingezonden versproducten wer den er vijf met goud bekroond: Flakkeese drogeworst. Achterham, Gegrilde roUade, Zeeuws spek en Gebraden gehakt. Ook was er een zilveren erkenning voor gekookte worst. Bijna 1650 producten uit alle delen van Nederland werden gedurende drie dagen door 75 gespecialiseerde juryleden beoor deeld op o.a. geur, smaak, smakelijk, aan zien en malsheid. Het geheim van hoge kwa liteitsproducten is de ingrediëntenkeuze, welke afgestemd is op de wensen van de kri tische consument. Maar ook een gedegen vakbekwaamheid is onmisbaar om deze onderscheidingen te kunnen behalen. Op de Voorstraat rond de Hervormde kerk te Melissant wordt zaterdag 23 april weer een gemeentemarkt gehou den. De opbrengst daarvan komt ten goede aan de Hersteld Hervormde gemeente. Op deze markt vinden de volgende activitei ten plaats: springkussen, ballenbad, haakse sjoelbak, sjoelen, brandweerfiets, blikken gooien, darten, haren knippen (jongens tot 12.30 uur), ook kan het kerkorgel worden bespeeld. Er zijn diverse kramen met o.a. boeken en c.d.'s, rommelmarkt, stoffen- kraam, geraniums, e.d., bloemstukjes, vaste planten, hoedenmode, fietsenkraam, twee dehands kinderkleding, nieuwe kleding, broodmixen en koek- en cakemixen, biolo gische producten, notenkraam, kaas, paling rokerij en niet te vergeten groenten en fmit. Voor de 'lekkere trek' is er patat, pannen koeken, oliebollen, warme stroopwafels, warme vis, snoep en een koffietafel met gebak. Internet is niet meer weg te denken uit onze huidige maatschappij. Maar..., wat weet u als ouder(s) van internet...? En hoe ga jij, jongere, ermee om...? Bij deze en andere vragen wordt vrijdagavond 20 mei stilge staan tijdens een avond rondom het thema 'Verantwoord intemetten/Intemet verant woorden', georganiseerd door de Jeugdraad van de Hersteld Hervormde gemeente van Middelhamis/Sommelsdijk. De avond is bedoeld voor ouders en kinderen (vanaf 10 jaar) die in bezit zijn van een internetaan sluiting of die een internetaansluiting over wegen. Veel aspecten van intemet zullen deze avond aan bod komen. Het belooft dan ook een 'inter(net)-actieve' avond te wor den, waar tevens getracht zal worden een antwoord te geven op uw vragen. De avond wordt van 19.30 tot 22.00 uur gehouden in de aula van de Prins Mauritsschool te Mid delhamis; om 19.00 uur gaat de zaal open. REGISTERACCOUNTANTS Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 Uw wensen van nu bepalen de Opel van morgen Opel. Ai 35 joor de meest geliefde outo von Nederland. www.opelnieuws.nl 2 beëdigde/gecertificeerde makelaars/taxateurs COMBI OUDDOI^ Wïildroal IS Ttl. (01871611611 b> 683734 Op zaterdag 23 april bent u van harte welkom in de Hervormde Icerk te Stad aan 't Haringvliet. Anne Marie Huizer en Piet Bechthum hebben voor deze avond weer een mooi muziek- en samen- zangprogramma samengesteld, dat ongeveer 5 kwartier duurt. De kinderzanggroep o.l.v. Bas en Jolanda HoUeman zal deze avond zingen. Deze enthousiaste groep jongeren zal verschillen de liederen ten gehore brengen en daarbij op het keyboard begeleid worden door Bas en gedirigeerd worden door Jolanda HoUeman. Anne Marie Huizer zal te beluisteren zijn o.a. als solist op panfluit met muziek van César Franck. Piet Bechthum begeleidt op het orgel zowel de samenzang als de solis ten. Verder werken er verschillende fluitis ten mee die zowel solistisch als in groeps verband en met de samenzang te beluisteren zullen zijn. Annemarie Goosens zal enkele voordrachten houden. Verder werken deze avond mee de dwarsfluitisten Anne van Ros- sum, Ellen van Rossum, Eliza Man Malie paard en Matthijs Looij, de panfluitisten Annemarije van Heinsberg, Lydia van Kra nenburg en Mark Maliepaard, terwijl het orgel ook door Pieter Bechthum zal worden bespeeld. De opening en sluiting van de avond zal worden verzorgd door ds. A. Bel der. Aan het eind van de avond mag u uw waar dering voor het ten gehore gebrachte omzet ten in euro's, als de collecte wordt gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor het zendingswerk van de famiUe Eijgenraam in Mexico. U wordt van harte uitgenodigd om deze avond te komen luisteren en mee te zingen. De kerk gaat om 19.00 uur open, de avond begint om 19.30 uur. MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Op donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur is er MBvO koersbal voor 50-plussers in gebouw 't Centrum, Van Weelstraat 10 te Óoltgensplaat. Er is nog plaats voor nieuwe deelnemers. De deelnamekosten bedragen 3,50 per maand. Kom vrijblijvend een keer meespelen op donderdagmiddag. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de SWO, tel.: 641344. BRUINISSE - Sommigen hebben 'em misschien al wel een paar keer zien rijden op het eiland: de wit met oranje kleurige dierenambulance. Sinds eind december jl. rijdt 'ie van uit z'n standplaats Bruinisse over geheel Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland en is 'ie dag en nacht oproepbaar: 'Dierenambu lance Schouwen-Duiveland'. Voor de 38-jarige Erik de Vries is hiermee een langgekoesterde wens in vervul ling gegaan. Hij vertelde ons hoe hij van bouwondernemer tot een die renambulancedienst kwam. Door Hans Villerius Dierenvriend Al vanaf zijn jonge jaren was Erik de Vries een dierenlielïiebber. Hij had oog voor elk beestje dat zich in zijn nabijheid bevond en zéker als 't om een dier of diertje ging dat zich niet lekker in z'n vel, in z'n veren of in z'n vacht bevond. Dan móest hij helpen. En kennelijk straalt hij die dierenUefde ook uit, want menig dier komt als vanzelf naar Erik toe, als hij in hun buurt is. Van bouwbedrijf tot dierenambulance Als Erik dan ook later beroepsmatig iets met dieren was gaan doen, had dat niet verwon derlijk geweest. Bij een dierenambulance werken, was een wens die hij ook al jaren koesterde. Toch werd hij in de bouw werk zaam en kreeg hij in Bruinisse zelfs een eigen bouwbedrijf. Totdat dit op een teleur- ..Liling uitliep en Erik uiteindelijk aangewe zen werd op een uitkering van de Sociale Dienst. Voorwaarde daarbij was wel dat hij ergens werk zou gaan verrichten. Dat ging hij op een sociale werkplaats doen: pizzado zen plakken. Geen minderwaardig werk natuurlijk, maar voldoening gaf dat in 't geheel niet. En in die tijd was het dat er toch een opening leek te ontstaan om alsnog iets met dieren te gaan doen: een dierenambulance beginnen. En ondanks dat Eriks beurs - met een gezin rond moeten komen van een uitkering is geen vetpot - niet veel ruimte bood om zoiets te starten, pakte hij het goed aan. Hij benaderde bedrijven en instellingen in de omgeving om het opzetten van een dieren ambulancedienst te sponsoren. En daarbij hoorde dan niet alleen het aanschaffen van een ambulance, maar ook de 'exploitatie' daarvan met alles wat daarbij komt kijken, inclusief het dagelijks aanvullen van ver bruikte hulpverleningsmiddelen. En deze actie slaagde enorm. Want met een goede week had hij al zoveel geld bijeen dat er meteen een ambulance kon worden aange schaft. Hij kocht 'em in Friesland: een com pleet ingerichte Chevrolet, één die altijd als 'gewone' ambulance dienst heeft gedaan. Bijkomend voordeel hierbij is dat, naast zijn grote liefde voor dieren, Eriks tweede lief hebberij Amerikaanse wagens betreft. Onderhoud plegen en daaraan sleutelen kan hij dan ook zelf, en onderdelen van Ameri kaanse wagens zijn goedkoper dan van Europese, zodat hij aan het onderhoud van het voertuig relatief weinig geld zal hoeven te spenderen. Op de buitenkant van de ambulance werden de bedrijfsnamen van de 'grotere' sponsors aangebracht, en zo is Erik de Vries op 22 december vorig jaar gestart met zijn 'Dierenambulance Schouwen-Dui- Erik de Vries en Monique Ooms, met hun dierenambulance. (Foto Hans Villerius) veland' met als standplaats Bruinisse, van waaruit hij de eilanden Schouwen-Duive land en Goeree-Overflakkee bedient. Al enkele maanden is Dierenambulance Schouwen-Duiveland inmiddels dus opera tioneel, en dag en nacht is hij oproepbaar. En niet alleen hij, maar ook zijn eveneens 38- jarige vriendin Monique en hun 18-jarige dochter Kimberley doen mee. "'t is eigenlijk iets van ons hele gezin." "Er zijn geen specifieke opleidingsvereisten voor het werken bij een dierenambulance", vertelt Erik verder. "Medische handelingen zijn immers voorbehouden aan de dieren arts. En gevoel voor dieren, dat moet je heb ben, dat kun je niet leren". Wel gaat hij bin nenkort naar Bameveld om een spoedcursus 'EHBO voor dieren' te volgen. Zo breed mogelijke hulpverlening De dierenambulance uit Bruinisse rijdt voor elk geval waarin hulpverlening nodig is, of dat nu een melding betreft die van de politie komt, van iemand die ergens een hulpbehoe vend of noodlijdend dier aantreft, van die reneigenaren die met hun beest(je) al dan niet acuut naar de dierenarts moeten, of Erik ziet zelf ergens dat een dier het niet fijn heeft, voor elk dier heeft hij aandacht. "Al zit er maar een musje langs de weg dat niet goed vooruit kan, dan ziet Erik het en stopt hij ervoor", vertelt Monique. Verder kunnen van 8.00 tot 12.00 uur mensen een afspraak maken met Dierenambulance Schouwen- Duiveland voor taxivervoer van hun dier naar de dierenarts. "Dikwijls is dat veel fij ner dan dat mensen zelf moeten rijden en tegelijkertijd zich over hun hond of wat dan ook moeten ontfermen", legt Monique uit. Niet zelden ook brengt Erik aan lager wal geraakte dieren die hij vindt of die bij hem worden gebracht naar het dierenasiel, of weet hij voor dieren die in het asiel zitten een nieuwe baas te vinden. Met afschuw vertelt Erik over de doos met daarin acht piepkleine konijntjes, waarvoor zeer recentelijk mensen bij hem aanbelden. Ze hadden de doos met inhoud 's nachts aangetroffen, rm'dden op de rijweg.Nu zitten ze veilig in het asiel. Geheel belangeloos En welke kosten brengt Dierenambulance Schouwen-Duiveland nu in rekening voor die nimmer aflatende hulp en inzet? Niets! Helemaal niets! "Nee", legt Erik meteen uit. "Zodra mensen ervoor moeten betalen, gaat 't over. Laat ik dan maar gewoon naar mezelf kijken. Als ik een ambulancerit voor mijn huisdier zou moeten betalen, zou ik dat ook niet kunnen bekostigen van m'n uitke ring. En zo zijn er heel wat die dat niet zou den kunnen. Tóch vind ik dat om die reden hulpverlening niet achterwege mag blijven. Als het nodig is, i's dat ook nodig. Daarom ben ik ontzettend blij met die sponsors die het werk van een dierenambulance zo'n warm hart toedragen, want om dit alles te kunnen financieren, moet ik het vooral van hén hebben. Wél vraag ik aan de mensen, als ze financieel tóch wat willen doen, of ze dan donateur willen worden. En verder ontvan gen we een klein beetje gemeentelijke subsi die." Het mag dus duidelijk zijn. Dierenambulan ce Schouwen-Duiveland draait niet om de inkomsten, want Erik moet 't gewoon van z'n uitkering blijven hebben. Maar wél ver richt hij nu werk waarin hij ontzettend veel voldoening vindt én waarmee hij een heel goed doel dient. Veel steun Gelukkig ontmoet Erik, waar hij ook komt, dan ook veel enthousiasme voor zijn werk en steunbetuigingen. Graag noemt hij hierbij als voorbeeld het buitenverblijfje voor die ren dat hij wil realiseren. Daarin kunnen die ren worden ondergebracht die 's nachts bin nenkomen en die niet persé direct naar een dierenarts of naar een asiel hoeven te worden gebracht maar gerust enkele uren in het ver blijf kunnen doorbrengen. "Om dit finan cieel te kunnen realiseren, wordt dit gespon sord, door HSB Bouwmaterialen uit Oude- Tonge", zegt een dankbare Erik. Wie ook mee wil helpen Dierenambulance Schouwen-Duiveland financieel te steunen, kan daartoe een donatie storten op (Rabo)bankrekeningnummer 103428140. En wie de dierenambulance nodig heeft, kan bellen naar Erik de Vries, tel.: 0111-484350. Meer info zal binnenkort ook te vinden zijn op website www.dierenambulanceschou- wen.nl. En wie op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee zijn brievenbus in de gaten houdt, zal daarin binnenkort een folder vinden die huis aan huis verspreid wordt en waarin u onder andere wordt uitgenodigd om ook donateur te worden. Morgen, zaterdag 16 april, wordt de jaar lijkse rommelmarkt weer gehouden voor de Gereformeerde Gemeente van Óoltgens plaat. Ook dit jaar heeft de organisatie weer \eel spullen verzameld om te verkopen. In tegenstelling tot eerdere berichten wordt er geen veiling gehouden. Naast de gebruike lijke rommelmarktspullen is er ook weer een kraam waar u terecht kunt voor een schroefje, een moertje of ander gereed schap. Ook voor de inwendige mens is weer gezorgd, oliebollen, appelflappen, pudding broodjes en bolussen, het is er allemaal. Ook om de vitamientjes is er gedacht: een groot assortiment aan groente en fruit wordt u aangeboden. Maar vindt u het leuker om deze groenten zelf te kweken? Dan zijn er ook verschillende soorten groenteplantjes. Daarnaast is er ook een assortiment perk- plantjes. Voor de kinderen zijn er weer leu ke spelletjes te doen, zoals blikgooien, lol- lytrekken, snoepwegen. Maar als klap op de vuurpijl is er een Amerikaanse politieauto waarmee een rondrit gemaakt kan worden. Om van dit alles mee te kunnen genieten, bent u morgenochtend vanaf 9 uur van har te welkom aan de Van Weelstraat 1 in Óolt gensplaat. Ter ere van het 25-jarig ambtsjubileum van koningin Beatrix zal er op woensdag 20 april in het Verpleeghuis De Samaritaan een galaconcert worden gehouden. Het kamerorkest 'Cui' uit Rockanje onder leiding van dirigent Cor van der Linden zal deze avond optreden. Zo'n 25 enthousiaste amateur-musici werken hieraan mee. Het programma biedt een gevarieerd aanbod. De aanwezigen kunnen luisteren naar een Vaderlands lied, maar ook naar acht Russi sche volksliederen en het Ie deel van de 40e symfonie van Mozart. Het Cui Orkest is opgericht in 1979 te Brielle. De repetities vinden plaats in Rockanje. De naam van het orkest is ontleend aan de Russische componist César Antonovich Cui, die leef de van 1835-1918. De strijkersgroep van dit unieke orkest bestaat uit eerste en twee de violen, altviolen, celli, en een contrabas. In de blazergroep is een dubbele bezetting aanwezig van fluit, hobo, klarinet, fagot, en hoorn. De organisatoren van dit galacon cert zijn ervan overtuigd dat de bewoners van het Verpleeghuis De Samaritaan een bijzonder mooie avond zullen hebben. Gas ten zijn ook van harte welkom. Dit concert begint om 19.30 uur in De Lukaskapel van het Verpleeghuis. MIDDELHARNIS - Op woensdag 20 apnl houdt 'De Christenvrouw' afd. Middelhar- nis/Sommelsdijk de laatste vergadering van het seizoen. De heer J. Boot uit Middelhar- nis zal dan vertellen en iets laten zien over het leven van de 'Amish'. De avond begint om 19.45 uur in verenigingsgebouw 'De Hoeksteen' aan de Ring te Middelhamis. Ook gasten zijn hartelijk welkom! MIDDELHARNIS - Op vrijdag 22 april van 19.30 tot 21.00 uur en zaterdag 23 april van 9.30 tot 13.00 uur bent u van harte wel kom op de vooij aars verkoping van de Chr. Geref Kerk aan de Hoflaan 41. Er zal, zoals u gewend bent, van alles te doen en te koop zijn. Speciaal worden vermeld de rommelmarkt, de tweedehands boeken- kraam en de kraam met tweedehands kin derkleding. Zaterdagmorgen is er vers gebakken vis en kunt u uw haar laten knip pen. Er is een fotograaf aanwezig om por tretfoto's te maken en de kinderen kunnen meerijden in een legerauto.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1