X -^-^ m^ bt: Koningin Beatrix geportretteerd in Hairstudio 'Bellissimo' De wereld van de eilanden Tweede Besturen- en Commissiedag Visbeheereenheid Goeree-Overflakkee Cliëntenplatform Goeree-Overflakkee eiiahdeh-hieuws Ap^"^^ s Amïsh centraal bij 'Vrouwen van Nu' i Woord I I Daad S Lezing over de kunst van het etsen }^Mo atUpuddt, Af^^^t 7 '^cru^^etlkt: EIIAIlDBn-lflEUWS Lezers van weten het BETER. vdn l>Cf*H 7^, M^d a-o t~me bft-1,/ n-s f7*>n'' n^j n' n" H-.riL Q z e. Bidt of de Heere Zijn troost wil geven aan alle mensen die bedroefd zijn door een verlies, kort geleden of al langer geleden. PLAATSNAJVIEN UIT DE SCHOOL GEKLAPT Welk vak wordt bij vraag 8 bedoeld? ^mfj^c: "Meneer, zou u mij kunnen zeggen of ik de trein naar Parijs nog kan halen?" De meneer antwoordt hijgend: "M-m- meneer, a-a-als u d-d-dat niet a-a-aan mij had g-g-gevraagd, d-d-dan had u h-h-h-hem nog g-g-gehaald. K-k-kijk! D-d-daar g-g-gaat ie.' Derde koffieochtend Plat form Gehandicaptenbeleid Jongerenwerk zoekt tijdelijke jeugdwerkers Goeree A Overf lakkee Goeree Overf lakkee SEiSS' sïsWiSifc»- PAGINA 13 ■\^UJDAG 15 APRIL 2005 I NIEUWE-TONGE - Op 30 april viert heel Nederland Koninginnedag. Ook Hairstu dio 'Bellissimo', Zuiddijk 16 te Nieuwe-Tonge neemt deel aan deze feestadag. Bij de Hairstu dio van Elma en Agnes zijn portretten te zien van H.M. Koningin Beatrix, die deze dag tevens haar 25 jarig regerings jubileum hoopt te gedenken. "Bijna ieder jaar worden in onze studio koninklijke portret ten geëxposeerd, waarop wij leuke reacties ontvangen", aldus Elma en Agnes. De teke naar is er dit jaar opnieuw in geslaagd om de koningin tref zeker in pastelkrijt vast te leg gen. De portretten zijn geplaatst in de etalage, zodat u niet aan de openingstijden bent gebonden om de portretten te komen bekijken. In het Eilanden-Nieuws leest u alles over de regionale gebeurtenissen en hun achtergronden. Wordt ook abonnee, en geniet mee. Op 1 januari 2004 is de Algemene bijstands wet (Abw) vervangen door de Wet werk en bijstand (WWB). Anders dan de Abw kent de WWB de uitdrukkelijke verplichting tot het inrichten van een chëntenplatform, aan gezien chëntenparticipatie onmisbaar wordt geacht. Onder de Abw bestond de participa tie in de vier gemeenten op Goeree-Over flakkee slechts uit het informeren van de cliënten en werd hen de gelegenheid te geven zich uit te spreken over de voorstel len. Gezamenlijk hebben de vier gemeenten de beleidsvorming omtrent de verordening Cliëntenparticipatie ontwikkeld. Deze ver ordening is onlangs in werking getreden, waarbij gekozen is voor een overlegplat form. Met de instelling van een cliëntenplat form en het overleg wordt beoogd meer waarde te bereiken in de kwaliteit van de dienstverlening bij de uitvoering van de WWB. Het cliëntenplatform heeft tot taak het gevraagd en ongevraagd adviseren van de colleges en de gemeenteraden in het kader van de beleidsontwikkeling en -uitvoering van de WWB. Daarbij gaat het niet om indi viduele gevallen/belangenbehartiging, daar voor is het klachtenrecht en/of de bezwaar procedure. Momenteel wordt gewerkt aan de samenstel ling van het cliëntenplatform. Het platform zal moeten bestaan uit maximaal twee cliën ten per gemeente en twee vertegenwoordi gers van belangenorganisaties. Alle cliënten op Goeree-Overflakkee met een WWB, een loaw of een loaz uitkering zijn aangeschre ven met het verzoek zich aan te melden, himiddels zijn gesprekken gevoerd met een aantal kandidaten. Van deze kandidaten worden twee cliënten uit de gemeente Goe- dereede, een cliënt uit de gemeente Middel- hamis en een cliënt uit de gemeente Oost- flakkee voorgedragen aan de Portefeuille houders Advies Commissie Maatschappe lijke Aangelegenheden (PAC). Tevens heb ben zich nog twee kandidaten uit de gemeen te Middelhamis serieus geïnteresseerd getoond, maar dit heeft nog niet geresulteerd in een concrete aanmelding. De twee plaat sen voor vertegenwoordigers van de belan genorganisaties worden ingevuld door een kerkelijke vertegenwoordiger en een verte genwoordiger van een vakbond. Dit bete kent dat er nog vier lege stoelen zijn om op te vullen. Het PAC roept dan ook cliënten op die een WWB, loaw of loaz uitkering heb ben in de gemeente Dirksland, Oostflakkee of Middelhamis om de lege stoelen te komen vullen, zodat het cliëntenplatform op kort termijn met een volledige bezetting van start kan gaan. Voor meer informatie kunt u contact opne men met mevrouw F. Doombosch van de gemeente Goedereede (0187-491500) of met mevrouw L. ten Have van de gemeente Middelhamis (0187-475555). U kunt zich uiteraard ook rechtstreeks schriftelijk aan melden bij uw gemeente, afdeling sociale zaken. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelbarnis. ^^^=7= Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een brieve, dat wordt beaiitwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. oomkojeugdhoekie@filternet.nl Wat erg!!! Ik denk dat jullie dat ook gezegd hebben vorige week. Zomaar opeens dat ongeluk op die visserskotter. Drie mensen gestorven. Wat is dat erg voor die families. Je hebt er geen woor den voor Je begrijpt het niet. Je ziet dat zelfs bijna 60 jaar na de Tweede Wereldoorlog nog mensen getroffen worden met de gevolgen van deze oorlog. Oorlog is heel erg. Het is het gevolg van de zonde. Mensen willen altijd meer dan een ander Willen beter zijn, meer heb ben. Ken je dat ook? Misschien maak je ruzie met je broertje en/of zusje. Soms zelfs om iets heel onbelangrijks. Ik zou bijna zeggen: je zorgt dan voor een oorlog in het klein. Wat is er dan nodig? Vragen aan de Heere of Hij jou liefde wil geven. Liefde tot God en ook liefde tot je naaste, wie dat ook is. Dan probeer je te vechten tegen al die ruzies. Marjolein Meijer (Ouderlterk a/d IJssel) heeft mijn antwoord aan één van jullie gelezen, denk ik. Ze maakte ons blij met een puzzel. Deze keer is het een rebus over een bijbeltekst. Deze tekst komt uit het laatste hoofdstuk van het laatste bijbelboek. Bedankt, Marjolein! We houden ons aanbevolen. dr. IV ^7 0 n» In de volgende zinnen zit volgens Jantine Mans (Ooltgensplaat) een plaatsnaam verstopt. Kunnen jullie ze vinden? 1Hij speelde de bal recht naar het doel. 2. Als u deze deur neemt, komt u buiten. 3. Je hebt vijftig kilo zand voor tien euro. 4. Vanuit de verte zie je de zeven bergen goed. 5. De buurvrouw loopt nog in klederdracht en dat terwijl haar man er niets van moet weten. 6. In deze straat staan maar zeven huizen. 7. De boer zag een os steigeren. 8. De omloop van Flakkee is een echte monstertocht. 9. Je mag in een winkel niet in het magazijn achter neuzen. 10. Ik betaal nu een voorschot en morgen de rest. 11. De dief heeft een waardetransport overvallen. 12. Vanwege zijn leeftijd moet hij met de handel stoppen. 13. Net als zijn rijbewijs is ook zijn wagen ingenomen. 14. Hij gaat op kamp en ook nog met zijn ouders op vakantie. 1. Hoe heet je? Naomi dement. 2. Wat is je woonplaats? Oude-Tonge. 3. Hoe keetje school? CBS 'De Bron'. 4. In welke klas of groep zit je? Groep 4/5 5Wat is je lievelingsvak Crea (handvaardigheid enz.) en verkeersles 6. Beschrijf het leukste voorval op school datje hebt meegemaakt. Mijn spreekbeurt over honkbal. Ik had heel veel geoefend en een grote tas met allerlei spullen mee naar school ge sjouwd. Ik heb in nüjn wedstrijdpak voor de klas gestaan. Het ging heel goed. Mijn cijfer was een tien. 7. Schrijf iets bijzonders op wat echt alleen bij jouw school hoort. Elk jaar hebben we een thema week, nu over verkeer. We maken die week al leen maar dingen over het thema en op donderdagavond mogen alle familieleden naar school komen om al les te zien. Welk deel van een vak op school vind je beslist niet leuk? Wilmer Jelier (Dirksland) Je hebt deze keer heel wat punten gehaald. De kan me wel voorstellen dat je sommige puzzels een beetje moeilijk vindt. Natuurlijk mogen je vader en je moeder je helpen. Voor de puzzels die je maakt, krijg je dan toch een aantal punten. Bedankt voor je geboor tedatum. Als je een pasfoto hebt, stuur je die dan op? Ik ben benieuwd wie je bent en misschien komt je foto dan ook een keer in de krant. Jeroen Poortvliet (Dirksland) Uit je brief begrijp ik dat het met jou goed gaat. Je mag ook iets meer schrijven: ik ben altijd benieuwd naar jullie belevenis sen, thuis en of school. Of vind je me dan te nieuwsgierig? Groetjes. Fam. Van Splunter (Ouddorp) Als je vader toch in de buurt komt, kan ik me voorstellen dat hij de brief even bij de krant afgeeft. Geen probleem dus! Jullie gingen met een tienerreisje zwemmen in Scheldorado in Temeuzen. Dat is een aar dig eindje rijden. Waarom kregen jullie dit reisje? Verdien je een leuk zakcentje met het rondbrengen van die post, Jarinda? Meezin gen in de Mattheüspassion vind ik een hele prestatie van je. Ik zou je het niet nadoen. Is het mooi geweest? DIRKSLAND - Op zaterdag 2 april jl. werd door de Visbeheereenheid Goeree- Overflakkee (VBGO) de tweede bestu ren- en commissiedag gehouden. De VBGO is een samenwerkingsverband tussen de drie hengelsportverenigingen op Goeree-Overflakkee, te weten HSV 'De Viscromte' uit Mellssant, HSV 'Stellendam' uit Stellendam en HSV 'De Krammer' uit Middelhamis. De doel stelling van de VBGO is het behartigen van de belangen van de sportvisserij op geheel Goeree-Overflakkee. De samenwerking tussen de drie verenigin gen verloopt al geruime tijd heel goed. Dat is ook een absolute must omdat de drie vereni gingen vele essentiële collectieve belangen hebben die slechts alleen via de weg van optimale samenwerking goed behartigd kun nen worden. In dit kader is per januari een fusiecommissie actief. Deze bestaat uit Frans van der Bruggen (voorzitter en secre taris HSV 'De Vicromte'), Mario Nagtegaal (voorzitter en secretaris HSV 'Stellendam') en Jan-Willem Baars (afgevaardigde HSV 'De Krammer"). De fusieplannen, die con creet opheffing van de bovengenoemde hen gelsportverenigingen en oprichting van een geheel nieuwe hengelsportvereniging inhou den, zijn met behulp van een notaris door de fusiecommissie reeds geformuleerd en hg- gen min of meer klaar om in werking gezet te worden. Uiteraard worden alle leden bij het finale besluit betrokken. Tevens is het de bedoeling dat lokale activiteiten- en wed strijdcommissies actief blijven. Zo blijven er viswedstrijden op diverse locaties plaatsvin den. Niet alleen de collectieve belangen heb ben geresulteerd in het besluit om te fuseren. Hierin spelen ook andere zaken een rol. Eén van de belangrijkste zaken wordt hier nader aangegeven. Het hedendaagse vereni gingsleven heeft uiteraard een absolute rela tie met de maatschappelijke ontwikkelingen, waarbij individualisering zeer zeker vaste grond onder de voeten heeft gekregen, het geen direct resulteert in het feit dat algemeen maatschappelijk belang meer en meer op de achtergrond raakt. Deze ontwikkelingen hebben er de afgelopen jaren voor gezorgd dat leden van een vereniging niet of nauwe lijks meer geïnteresseerd zijn in het vervul len van een actieve commissie- of bestuurs functie. Voornoemde hengelsportverenigin gen ervaren dit niet anders dan andere verenigingen. Gelet op de zeer grote emst van deze situatie is het zinvol gebleken dat 'De Viscromte', 'Stellendam' en de 'Kram mer' opgaan een nieuwe hengelsportvereni ging. Nieuwe hengelsportvereniging De oprichting van deze nieuwe hengelsport vereniging op Goeree-Overflakkee, waarbij gedacht wordt aan een vereniging met 2750 a 3000 leden, moet conform tijdplan eind december 2006 gerealiseerd zijn. Boven staande geeft een beeld van wat momenteel binnen de hengelsportverenigingen op Goe ree-Overflakkee speelt. Bij al het werk dat dit met zich meebrengt, hoort zo nu en dan ook gezelligheid en ontspanning. De bestu ren- en commissiedag die zaterdag 2 april heeft plaatsgevonden, is één van de dagen die daar invulling aan geven. Vele bestuurs- en commissieleden kwamen die dag al vroeg (7.00 uur) bijeen voor koffie en - hoe vroeg het ook mocht zijn - gebak! Er werd gezel lig wat gekletst, waarna geloot werd voor de wedstrijdkantnummers. Nadat dit rond was, vertrok de groep bestuurders en commissie leden richting Zuiderdiep, alwaar om negen uur het startsein voor een viswedstrijd werd gegeven. De wedstrijd duurde vier uren. Zodra het sein 'einde wedstrijd' werd gegeven, begon het wegen van de gevangen vis, wat beslis send is voor de uitslag. De vangsten vielen flink tegen, enkele deelnemers vingen zelfs helemaal geen vis, en de digitale weegschaal kreeg het deze dag dan ook niet zwaar te ver duren. Goed beschouwd, werd deze dag dan ook meer wind dan vis gevangen, want de wind liet zich goed gelden. Boven de wedstrijd stond een zestal kleine prijsjes, die uiteraard gewonnen werden door de deelnemers die zich qua kg gevangen vis het hoogst wisten te plaatsen. Opvallend was dat Toon Netten, wedstrijdvisser in hart en nieren, zich met 5,620 kg toch nog relatief hoog boven de rest wist te plaatsen. Na afloop van de wedstrijd werden in het clubhuis de prijzen uitgedeeld en werd er nog gezellig nagepraat, onder het genot van een hapje en een drankje. De orga nisatie kijkt terug op een gezellige dag. Voor meer informatie over de sportvisserij op Goeree-Overflakkee kunt u kijken op websi te www.vbgo.nl. Mensen, oud en jong, die denken zich op wat voor manier ook in te kuimen zetten op het gebied van de sportvis serij op Goeree-Overflakkee hoeven niet langer te aarzelen, maar kunnen contact opnemen met het secretariaat van de VBGO, tel.: 06-603568. De uitslag van de B&C dag 2005 luidt als volgt: Toon Netten 5,620 kg. Wim Netten1,040 kg. Andre van Heukelen0,620 kg. Marcel Mos0,400 kg. Mario Nagtegaal0,380 kg. Jan Veldthuis0,300 kg. Na het succes van de eerste twee koffieoch tenden organiseert het Platform Gehandi captenbeleid Goeree-Overflakkee een derde koffie inloopochtend, en wel op donderdag 21 april a.s. van 9.30 tot 12.00 uur in de Grutterswei te Oude-Tonge. W.V.G. gebruikers en overige belangstellen den uit de gemeente Oostflakkee zijn dan van harte welkom om te komen praten over wat u zoal tegenkomt in de Gemeente Oost flakkee op het gebied van: de Wet Voorzie ningen Gehandicapten, vervoer, toeganke lijkheid en overige zaken die u wilt bespre ken. U hoeft zich niet aan te melden, maar u kunt zo binnenlopen. Deelname aan deze ochtend is gratis, evenals de consumpties. Mocht u problemen hebben met vervoer naar Oude Tonge, dan wordt u verzocht zo spoedig mogelijk te bellen naar (0187) 641303. Er zal dan worden geprobeerd om een oplossing te vinden. MIDDELHARNIS - Het jongerenwerk Goeree-Overflakkee organiseert tijdens de weken van de zomervakantie weer een zomersoos. Mede door een bijdrage van de gemeente Middelhamis is het mogelijk deze activiteit doorgang te laten vinden. Voor de uitvoering van deze activiteit is het jongerenwerk op zoek naar mensen die, tegen betaling, een of meerdere dagen in de week beschikbaar zijn om jongeren vanaf 12 jaar op te vangen en te begeleiden. Tijdens deze inloopactiviteiten kunnen jongeren een spelletje spelen op de play-station, darten, panna voetbal spelen, enz. Verder zullen er speciale activiteiten worden georganiseerd zoals een filmavond of een sportactiviteit. De werkzaamheden bestaan uit het zelfstan dig draaien van de soosmiddagen en -avon den, zorgdragen voor de begeleiding van (tiener) vrijwilligers, zorgdragen voor de bar, verzorgen van een rapportage, het orga niseren en uitvoeren van activiteiten, ook maken enige huishoudelijke taken deel uit van de werkzaamheden. Er worden mensen gezocht die affiniteit hebben in het werken met jongeren, beschik ken over een gezonde dosis lef en humor en bereid zijn om in het weekend en in de avon duren te werken. De jongerensoos start van af maandag 4 juli en duurt t/m zaterdag 20 augustus 2005. De soos wordt gehouden in Het Diekhuus te Middelhamis en is geopend van maandag t/m vrijdag van 16.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 18.00 uur. 's Zondag is de soos gesloten. Heeft u interesse om mee te doen. dan kunt u een brief schrijven naar jongerenwerk Goe ree-Overflakkee, ter attentie van Ben van Stijn, Beneden Zandpad 7, 3241 GA Mid delhamis. Uw sollicitatiebrief wordt uiter lijk maandag 25 april verwacht. Eventuele gesprekken zullen plaatsvinden in week 18. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Ben van Stijn, tel.: 06-20035128, of met Piroska Verhey, tel.: 06-20352771 De afdeling Oostflakkee van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt haar maandelijkse bijeenkomst op dinsdag 19 april in 'De Grutterswei', Willemstraat 14 te Oude Tonge. Aanvang 19.45 uur. De heer en mevrouw Van Maarsen uit Aalsmeer komen deze avond iets vertellen over een bijzonde re bevolkingsgroep in de Verenigde Staten en Canada, namelijk de 'Amish'. De voor ouders van mevrouw Van Maarsen hoorden bij deze bevolkingsgroepen en haar eigen ouders zijn daar ook opgegroeid. Zij zijn dus echte kenners van de 'Amish". Deze streng religieuze bevolkingsgroep van momenteel circa 160.000 mensen komen van oorsprong uit Europa; zij proberen nog steeds te leven zoals mim 300 jaar gelden, toen hun voor ouders daar kwamen. De Amish-vrouwen zijn wereldberoemd vanwege de handwerk- kunst, met name het quilten. Een quilt bestaat uit drie lagen stof die bijeengehou den wordt door met de hand gemaakte klei ne steekjes, die het reliëf vormen van de quilt. De heer en mevrouw Van Maarsen nemen o.a. poppen mee om de Amish-kle- derdrachten te tonen en ook diverse prachti ge quilts. Als de bezoekers hun eigen quilt mee kunnen brengen, kan mevrouw Van Maarsen er ook misschien iets over vertellen en kan er eventueel een tentoonstelling van gemaakt worden. 1^ co PO GOEDEREEDE - In de Galerie/grafische werkplaats 'Cent van "t Blad" vindt vrijdag 22 april een lezing en demonstratie plaats over de kunst van het etsen. Aanvang 20.00 uur. De grafische techniek van het etsen is de oudste bekende grafische techniek. Eén van de grootste kunstenaars op dit gebied was ongetwijfeld Rembrandt. Zijn 'honderdgul- denblad" mag in geen internationale verza meling van grafisch werk ontbreken. Tijdens de lezing zal naast de historische geschiede nis van het etsen ook een demonstratie van deze techniek en de uiteenlopende toepass ingen getoond worden. De bekende kunste naar Harald Jassoy, al jaren een ervaren etser, heeft in het verleden al diverse lezin gen over grafische technieken gegeven. De entree voor deze avond bedraagt 15,00, incl. consumptie. U kunt telefonisch reserve ren voor deze workshop bij het secretariaat van de Kunststichting Goedereede, tel.: (0187)491878.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 13