De wethouders van Goedereede Expert beantwoordt allerhande tuinvragen Good Luck Schotejil Uitslagen turnen A.C. Lokker: Ik houd niet van angstige bestuurders!' 'Raadsvergadering nog teveel herhaling van zetten Wethouder heeft veel plezier in zijn werk verspeelt koppositie EIIAUDBn-niEUWS P.V. de Snel post Dirksland Lezing 'Milieuvriendelijk tuinierengratis toegankelijk handhaaft zich in Vereniging zwemcompetitie P.V. De Treiivogeis Ouddorp „Eilanden-nieuws" GOEDEREEDE - In Eilanden Nieuws worden dit voorjaar in een serie arti kelen de wethouders van de vier gemeenten op Goeree-Overflakkee voor het voetlicht gehaald. Enige tijd geleden betrof het de wethouders van de gemeente Middelharnis, nu is het de beurt aan de wethouders van de gemeente Goedereede. Vorige week was het woord aan wethouder Van Oosterom. Vandaag is het de beurt aan wethouder A.C. Lokker. Hij beheert de portefeuille Ruimtelijke Ontwikke ling, waar VROM, bouw- en woning toezicht, bouwzaken, grondtransacties en monumenten/beschermd stadsge zicht onder vallen. Lokker is ook eer ste loco-burgemeester. Meer zelfstandig bestuurder Tevreden stellen DORDRECHT/MIDDELHARNIS - Misschien vraagt u het zich ook wel eens af: "wat doe ik toch aan die luizen in de rozen?" Of misschien krijgt u uw tuin maar niet onkruidvrij. Meteen de gifspuit pakken is niet de eni ge oplossing. Bovendien kunnen bestrijdingsmiddelen in de tuin schade lijk zijn voor de gezondheid van bijvoorbeeld uw huisdieren, maar ook voor de kwaliteit van het oppervlaktewater. Over deze vragen en over dit onderwerp, 'Milieuvriendelijk tuinieren', organiseert het waterschap Hollandse Delta lezingen, zoals onlangs in het natuur- en milieucentrum te Dordrecht, waar tientallen tuinliefhebbers hoorden hoe het ook anders kan. Binnenkort wordt ook in Middelharnis zo'n lezing gehouden. Onderstaand een impressie van wat u op zo'n avond kunt verwachten. Preventie en bestrijding Bestrijdingsmiddelen meestal niet nodig Zwemclub de Schotejil heeft zaterdag 9 april in Papendrecht de 5e en tevens laatste wedstrijd van de Vereniging zwemcompetitie gezwommen. De selectie van de Schotejil was goed voor ca. 60 persoonhjke records, 4 clubre- cord en 31 ereplaatsen. De Schotejil zwom de wedstrijd samen met De Geul uit Papendrecht en Luctor et Emergo uit Middelburg. Waterkwaliteit Enthousiaste reacties Lezing in Middelharnis PAGINA 4 DINSDAG 12 APRIL 2005 ii'Mmmmmim/mmmMisimmmMmimMmmim^mmÊmKmmmmammmim Wethouder Lokker bij de ingang van het historische centrum van Goedereede. Beschermd stadsgezicht valt ook binnen zijn portefeuille. (Foto Adri van der Laan) Door Adri van der Laan Voor dat Adrie Lokker in de gemeentepoli tiek terecht kwam, was hij nooit bijzonder politiek geïnteresseerd. Toen hem ruim elf jaar geleden gevraagd werd om een verkies bare plaats in te nemen op de gemeentelijke SGP-lijst, was dit zijn eerste echte confron tatie met de politiek én met de SGP. Ook nadat hij aan de raadstafel had plaatsgeno men, kon de gemeentepolitiek hem nóg niet echt boeien. "Als raadslid had ik niet zo'n interessante 'portefeuille' en ik had al min of meer besloten dat ik na die raadsperiode niet meer verder zou gaan. Ook was toen de com municatie in de fractie niet zo best; de men sen die de interessante portefeuilles hadden, koppelden maar weinig terug. Het ging alle maal erg individualistisch". Maar dit liep anders! Door een tussentijdse wethouders wisseling moest de SGP een andere wethou der leveren, waarbij de keus op Lokker viel. En vanaf november 1996 bekleedt hij het wethoudersambt. Van toen af vond Lokker de gemeentepolitiek pas écht interessant worden en voelde hij zich als wethouder als een vis in het water. Nu kreeg hij wél de por tefeuilles die hem interesseerden, zoals Ruimtelijke Ordening. "Bouw en architec tuur heeft altijd mijn voorliefde gehad en vanuit mijn achtergrond door mijn toenmali ge baan bij Eneco heeft ook milieu mijn voorkeur". Die overstap heeft het 'bestuur lijke leven' van Lokker gered. Hij verklaart nooit spijt te hebben gehad van zijn keus, want hij vervult het wethouderschap met plezier. Het blijkt dat Lokker ook tot tevre denheid van zijn SGP-achterban functio neert. "Voor de nieuwe bestuurlijke periode vanaf 2006 heeft de fractie gevraagd of ik weer wethouder wilde zijn en ik heb te ken nen gegeven dat ik weer beschikbaar ben". Tijdens zijn wethouderschap heeft ook wet houder Lokker de stap meegemaakt van monisme naar dualisme. De wethouder is meer zelfstandig bestuurder geworden. Doordat hij geen deel meer uit maakt van de gemeenteraad komt Lokker, volgens zeg gen, maar weinig meer op de fractievergade ring van zijn partij. "Na de invoering van het dualisme heeft de wethouder meer vrijheid gekregen. Ik kan los van mijn fractie opere ren. Maar dit geeft wel een grotere verant woordelijkheid. Het wil bijvoorbeeld niet zeggen dat je geen rekening houdt met de gevoelens en de beginselen van je eigen par tij". Door de 'ontvlechting' van raad en col lege is het volgens Lokker wel noodzakelijk dat een wethouder een duidelijke eigen visie heeft. Hij erkent dat die visie niet te ver van de ideeën van de gemeenteraad dienen af te liggen. "Bestuurlijk dien je stevig in je schoenen te staan. En je moet je niet teveel laten leiden door wat er door deze en gene geroepen wordt. Je dient ook geen onnodig gebruik te maken van de meerderheid van de coalitie." Erg enthousiast over de invoering van het dualisme is Lokker overigens niet: "Het went.maar het is voor iedereen wel lastig. Deze bestuurlijke periode moet iederéén er aan wennen. Ik verwacht wel dat het in de nieuwe bestuursperiode, vanaf 2006, beter zal gaan". Een bezwaar van het dualisme vindt hij dat de wethouder de raadscommissie minder direct kan informe ren dan toen deze nog voorzitter van de com missie was. Voordelen van het dualisme ziet Lokker nog niet direct. Hij vindt dat het tij dens de raadsvergaderingen nog teveel een vraag en antwoordspelletje is tussen raad en college. "In het dualisme moet de raad veel dingen zelf doen en dat gebeurt momenteel nog veel te weinig. De kaderstellende en volksvertegenwoordigende rol van de raad komt nog onvoldoende uit de verf'. Lokker is er overigens van overtuigd dat de raads vergaderingen veel korter zouden kurmen. "Wij hebben nog uitgebreide commissiever gaderingen waar alles in besproken wordt. De raadsvergaderingen zijn momenteel nog teveel een herhaling van zetten. En dat is niet altijd aangenaam". Principiële problemen Komt Lokker als SGP-wethouder wel eens in de problemen als hij bijvoorbeeld aan zaken moet meewerken waar hij principieel niet achter staat? Dat blijkt 'best mee te val len', wat volgens Lokker komt omdat hij een 'uitvoerende functie' heeft. "Wat de raad zegt dat moet ik uitvoeren, al sta ik er prin cipieel niet achter. Aan de raadstafel dienen de principiële afwegingen te worden gemaakt". Lokker wijst erop dat hij wél eens een minderheidstandpunt binnen het college moet innemen als hij met een bepaald besluit in gewetensnood komt. Kritiek uit zijn ach terban over het al dan niet innemen van een principieel standpunt, is er weinig. Het is de ervaring van Lokker dat als een standpunt goed aan de achterban wordt uitgelegd, deze dit ook begrijpt. Als voorbeelden noemt Lokker dat hij meewerkte aan de verbou wing van 'De Kreek'. "Dit was een besluit waarbij het over de veiligheid van de bezoe kers gaat en ondanks dat we principiële bezwaren hebben, krijgt veiligheid wel voorrang. Dit geldt ook voor het al dan niet subsidie verlenen aan de Reddingsbrigade, die ook op zondag haar werk moet verrich ten. Aan de ene kant zeg ik dat we zondags niet halfnaakt op het strand behoren te lig gen, maar dat Gods dag geheiligd moet wor den, maar aan de andere kant hebben wij wel de verantwoording voor die mensen. Dus als er iemand dreigt te verdrinken, dan moet deze gered worden! Daarom keurt ook de SGP-fractie de begroting van de Reddings brigade goed", aldus Lokker. Crisis Als loco-burgemeester heeft wethouder Lokker de affaire rond de ondertekening van de Vermogensverklaring van nabij meege maakt. Hoe heeft hij de verwikkelingen rondom die zaak ervaren? "Ondanks dat ik niet de verantwoordelijke portefeuillehou der was en ook niet geïnformeerd was, heb ik burgemeester Sinïce toch het volledige vertrouwen gegeven. Dit was nodig om de gemeente te besturen". In dit verband merkt Lokker op dat het ook voor een wethouder heel belangrijk is om heel open, eerlijk en transparant te werken. "Ik probeer dit zoveel mogelijk te doen en merk dat daardoor de gemeenteraad mij vertrouwen geeft". Lok ker wijst erop dat tijdens de bestuurlijke cri sis het werk gewoon is doorgegaan. Minder leuke dingen In gesprek met Lokker blijkt dat zijn porte feuilles hem op het hart zijn gebonden en dat hij met plezier zijn werk verricht. Zijn er dan ook nog minder leuke dingen die hij op zijn pad tegenkomt? Lokker geeft toe dat er maar weinig dingen in zijn wethouderschap zijn waar hij zich minder plezierig bij voelt. "In commissievergaderingen gebeurt het wel eens dat deze op grond van - in mijn ogen - ondeugdelijke, weinig steekhoudende argu menten iets van tafel veegt. Later komt dat meestal weer wel goed, maar de zaak heeft dan wel vertraging opgelopen. Als er onder ling niet goed gediscussieerd wordt om tot een bepaald advies te komen, vind ik dit wel negatief'. Verder wijst hij erop dat hij niet houdt van mensen die - uit politieke over wegingen - geen besluiten diu-ven te nemen. "Ik houd niet van angstige bestuurders". Hij heeft wat dit betreft goede ervaringen op gedaan met interim-burgemeester De Prieël- le. "Die was zéker niet bang om besluiten te nemen!" Lokker verzekert dat hij zich bin nen het college constructief op zal stellen in het belang van de gemeente Goedereede. Ook heeft hij veel vertrouwen in de samen werking met de nieuwe burgemeester, mevrouw Van de Velde. In een kleine gemeenschap zoals de gemeen te Goedereede kent iedereen elkaar. En uit het gesprek met Lokker blijkt dat veel men sen met vragen of problemen direct naar de wethouder toestappen. En zéker op het gebied van ruimtelijke ontwikkeling zijn er nog al eens burgers die het oneens zijn met de gemeente als het gaat over bijvoorbeeld het wel of niet verlenen van bouwvergun ningen. "Het is wel eens lastig om die bur gers tevreden te stellen. Juist als je ze goed kent of zelfs 'naast' je in de kerk zitten. Ik doe er alles aan om hen tegemoet te komen; hiervoor zoek ik dan de uiterste grenzen op om de burger te helpen. Ik ben wel eens zover gegaan dat ik mijn nek op het politie ke hakblok heb gelegd". Ondanks dat hij zover met de burgers meegaat, mist hij daar voor echter toch wel eens de erkenning. Het blijkt dat het wethouderschap veel vergt van zijn privé-leven. Hij beaamt dat je eigenlijk vierentwintig uur per dag wethou der bent. Druk heeft Lokker het in ieder geval, want naast het wethouderschap is hij ook ouderling en presidentkerkvoogd van de Hersteld Hervormde Gemeente van Oud- dorp. Is dit wel een goede combinatie? Lok ker vindt het zelfs een heel goede combina tie. "Ik kan in sommige gevallen de mensen net iets meer meegeven als wethouders die geen kerkelijke binding hebben. Het blijkt dat sommige inwoners dit ook van hem ver wachten. "Ik was wel eens als loco-burge meester bij een jubilerend echtpaar en aan het eind van het bezoek werd mij de Bijbel in de hand gedrukt. Omdat ze van mij ver wachtten dat ik een stukje zou lezen en een gebed zou doen." Hieruit blijkt dat een deel van de burgers geen boodschap hebben aan de scheiding tussen kerk en staat. 'Prachtige gemeente' Tenslotte constateert Lokker dat Goederee de een prachtige gemeente is. "In tegenstel ling tot andere gemeenten treedt hier geen 'verrommeling' op. Dat komt omdat wij meer met de ruimtelijke ordening bezig zijn en andere gemeenten meer met ruimtelijke ontwikkeling...!" Lokker spreekt de verwachting uit dat de 'jaren van oogsten' zijn gekomen omdat veel plannen - waarvan de ontwikkeling lang op zich heeft laten wachten - binnen afzienbare tijd tot uitvoer zullen komen. Dus de tijd van eerste palen slaan en openingen door wethouder Lokker is aangebroken. Zaterdag 9 april, Gent, gelost: 9.10 uur; deelnemers: 12; duiven: 251; weer: bewolkt noordwest, koud. M. v.d. Baan 1, 2, 5, 6, 9, 11, 13, 14, 15, 18, 19, 20, 24, 27, 28; P.C. van Alphen 3, 10, 16, 17, 22, 59, 60, 61, 62, 63, 67; A.P. de Vogel 4, 77; J.C. Roodzant 7, 43, 64; L.S. v.d. Baan 8,40,42, 69; H. Klink 12, 26, 44, 45, 54, 76; A. de Leeuw van Weenen 21, 57, 71, 72, 73, 74; Rien Doom 23, 55, 83; P. Kagchelland 25, 39, 56, 58, 70; mevr. N, Doom 32; J.M. van Rutten 36, 37, 38, 47, 66, 76, 79, 80; L. Tijl 75. In een volle zaal in het natuur- en milieucen trum in Dordrecht zitten enkele tientallen tuinliefhebbers geïnteresseerd te luisteren naar Joop Kiers. Joop heeft bij de Dienst Landbouw Voorlichting gewerkt en geeft al jaren voorlichting over milieuvriendelijk tuinieren. Door zijn praktijkervaring met milieuvriendelijke (model)tuinen weet hij enorm veel te vertellen over vrijwel alle tuinplanten, maar ook over de ziekten en plagen die het de tuinliefhebber vaak zo las tig maken. De aanwezigen hadden allemaal hun eigen redenen om deze avond aanwezig te zijn. Een jonge vrouw vertelde dat zij met haar vriend net een huis met een kleine tuin had gekocht en vroeg hoe ze de tuin het bes te op een milieuvriendelijke wijze in kon richten. Joop Kiers vertelde haar dat het voorkomen van ziekten en plagen in de tuin altijd nog beter is dan genezen. De keuze van de juiste planten op de juiste plaats in de tuin kan veel ellende voorkomen. Op de eerste rij zat een man die nog zijn twij fels had over milieuvriendelijk tuinieren. MIDDELHARNIS - Zaterdag 9 april ont vingen de korfballers uit Middelharnis VIOS uit Willemstad. Het uitduel werd vanwege een blessure bij de scheidsrechter net na mst gestaakt bij een 6-8 stand in het voordeel van Good Luck. Vooraf stond Good Luck op de koppostie in de derde klasse. De weersom standigheden speelden beide ploegen parten. Hoewel het droog was, stond er veel wind en was het veld zwaar en te glad om flitsende acties te maken. Good Luck miste twee vas te basisspelers, Nico Overduin en Arjan Zondervan. Op hun plek begonnen Arno Doomhein en Jeroen Kars. In de eerste helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd en de wind was mede de ver oorzaker van het matige spel van beide ploe gen. Beide teams zakten wat in, waardoor het moeilijk doorkomen was. Met rust stond er dan ook een magere 2-3 op het scorebord. VIOS (W) was duidelijk beter de kleedka mer uitgekomen en maakte in de eerste aan val van afstand een gaatje. Direct daarop volgde wederom een doelpunt van de ploeg uit Willemstad. Good Luck knokte zich goed terug en kwam zelfs op een 6-5 voorsprong. Op dat moment gaf arbiter Geerstse twee strafworpen aan VIOS. Beiden waren zeer omstreden en met name de tweede was onte recht. De eerste werd gemist, maar via de tweede kwam VIOS (W) naast Good Luck. In de slotfase was Good Luck de kluts kwijt en liep niet geconcentreerd te verdedigen. VIOS (W) strafte dit genadeloos en terecht af en speelde de wedstrijd professioneel uit. Ook de invallers Ingmar Adam en Kim Noteboom konden het tij niet keren. Bij 6-8 floot de scheidsrechter voor het laatst en hiermee verspeelde Good Luck de kopposi tie. Dit heeft Good Luck geheel aan zichzelf te wijten. Oorzaak was rüet het incompleet zijn van het team, want de invallers Doom hein en Kars deden het voortreffelijk, mis schien wel beter dan de basisspelers. Niet iedereen vocht tot het laatste signaal, waar in de zaal dit vaak wel werd gedaan. Door deze nederlaag zal Good Luck het nog heel inoei- lijk krijgen om promotie naar de landelijke tweede klasse op het veld af te dwingen. Doelpunten Good Luck: Marcel Kievit (2), Jan-Willem de Vos (2), Amo Doornhein (1) en Heidi Kamerling (1). Eén van de clubrecords betrof de 8x50m vrije slag, waarin Sebastiaan Rosendaal, Melanie van Gemert, Martijn van Hoom, Danica Koedoot, Thijs Tromper, Esmee Koedoot, Leander Noordijk en Danielle Roodnat in een clubrecord van 3.52.02 op de Ie plaats eindigden. Verder zwom Sebasti aan Rosendaal (1991) naar clubrecords op de 50m schoolslag (35.95) en de 50m vrij (26.76). Esmee Koedoot (1992) verbeterde het clubrecord op de 200m vrij naar 2.22.64 De balans opmakend over een volledige "Weet u wat een enorme hoeveelheid zeven- blad er bij mij in de tuin groeit?", vroeg hij. "Als ik daar geen chemische middelen voor gebruik, kom ik er nooit vanaf'. Joop Kiers vertelde dat je wel een bestrijdingsmiddel kunt gebruiken, maar dat je dan de kans loopt dat andere planten in de tuin ook dood gaan. Ook al ga je nog zo zorgvuldig te werk en pas je het middel uitsluitend op de blade ren toe, via wortelcontact komen ook vaste planten ermee in aanraking. Joop raadde daarom aan om het zevenblad in zijn geheel weg te blijven plukken. Ook als dit niet hele maal lukt, raakt een plant uiteindelijk zo uit geput dat hij niet meer tot groei zal komen. Een kwestie van lange adem dus Waterschap Hollandse Delta organiseert vijf gratis lezingen over milieuvriendelijk tuinie ren. Met dit initiatief wil het waterschap het gebruik van chemische gewasbeschermings middelen en meststoffen door tuinliefheb bers verminderen. Deze middelen beïnvloe den de kwaliteit van het water nadelig. Bovendien hebben ze een schadelijke invloed op het planten- en dierenleven in het water. "Ook mensen die niet direct aan het water wonen, moeten hier rekening mee houden" vertelt Astrid Withagen van het waterschap. "Via grondwater of het afvoer- putje naar het riool kunnen chemische stof fen uiteindelijk toch nog schade aanrichten. Vaak weten mensen niet eens dat zij schade aan het milieu aanrichten. Er is zeker niet altijd sprake van onwil. Helaas geven veel zogenaamde groene producten de indruk niet schadelijk te zijn, maar dat is zeker niet altijd het geval. Wij hopen met deze lezin gen wat meer duidelijkheid te bieden", aldus Astrid. Na afloop van de avond klonken er veel enthousiaste reacties. "Ik was bang dat het te veel geitewollensokken zou worden" vertel de een bezoekster, "maar daar was helemaal geen sprake van. Het was een nuchter en dui delijk verhaal". Zelfs de bezoeker die bij binnenkomst aangaf kritisch te staan tegen over milieuvriendelijk tuinieren, moest toe geven dat het een leerzame avond was. "En tuinieren zonder chemische middelen is ook nog eens een stuk goedkoper" zei hij er lachend bij. De volgende lezing over milieuvriendelijk tuinieren wordt dinsdag 19 april gehouden in Het Diekhuus te Middelharnis, van 19.30 tot 22.00 uur. De lezing is vooral bedoeld voor bezitters van een siertuin. De entree is gratis. U kunt zich aanmelden via het waterschap sloket, telefoon 0900-2005 005 0,10/min), of via e-mail: 2005005@wshd.nl. Vergeet niet in de e-mail uw postadres te vermelden en de locatie waar u de lezing wilt bijwonen. Het aantal plaatsen is beperkt en het is daarom verstandig om zo snel moge lijk in te schrijven. Verder geeft het waterschap een tuinwijzer uit met tips over miheuvriendelijk tuinieren. Deze is te downloaden op de website www.wshd.nl of te bestellen via boven staand telefooimummer. Zaterdag 9 april werd de finale van Zuid- Holland geturnd in Amsterdam. Per leef tijdscategorie tumden de beste 36 meisjes van Zuid-Holland in het hoogste niveau LOS. De beste 7 zouden zich plaatsen voor de Nederlandse Finale op 28 mei in Goes. Bij de instappers had de 8 jaar oude Yvette Bruinsma van Sparta Stellendam zich geplaatst. Zij tumde een prima wedstrijd. Haar brugoefening werd met een mime 8 gewaardeerd, helaas viel Yvette één keer van de balk, maar haar matoefening was uit stekend met een 9,4. Het laatste toestel was de kast. Met een bijna perfecte overslag liet dit jonge talent zien dat zij eigenlijk bij de top van Zuid-Holland behoort. De 8,9 was het hoogste cijfer van alle instappers op sprong. Het totaal van Yvette van 33,45 pun ten was niet voldoende voor een plaats op de Nederlandse Finale, maar 15e van Zuid-Hol land is een prima resultaat. Mirjam Kievit kwam uit bij de jeugd in LOS 3. Mirjam tumde een zeer stabiele wedstrijd en maakte niet meer dan een paar kleine foutjes. Met cijfers boven de 9 op balk en brag stelde zij haar plaats in de finale veilig. Met een totaal van 34,65 won Mirjam de bronzen medaille. Bij de pupillen I tumden er 3 meisjes van de A-selectie van Sparta en Olympia. Dat waren Yoshka Spuij, Aimée Tieleman en Anouk Slockers. Zij moesten beginnen op balk en dat is niet eenvoudig. Yoshka hield de zenuwen prima in bedwang en scoorde precies een acht. Anouk maakte veel indruk met haar balkoefening op de jury en scoorde het hoogste cijfer van alle pupillen I op dit toestel, een 8,6. Bij Aimée ging het even iets minder, zij viel van de balk en dat kostte haar veel punten. Op vloer turnden ze alledrie supergoed en netjes: Yoshka en Aimée een ruime 9 en Anouk tumde de perfecte 10. Ook op sprong viel er weinig te verbeteren. Yoshka was de beste op dit toestel van alle pupillen I met een 9,6. Het laatste toestel was de bmg, voor alle drie de meiden meer dan 9 punten. De meiden hadden het gewel dig gedaan. Het totaal van Aimée was niet voldoende voor een plaats in de finale, maar met bijna 33 punten mag ze heel tevreden zijn. Yoshka won het zilver met een totaal wedstrijdserie van 5 competitie ontmoetin gen, kan zwemclub De Schotejil teragzien op een geslaagd wedstrijdseizoen. Net als de vorige wedstrijden waren er ook nu weer sterke optredens van diverse Schotejillers. Bij de meisjes bleken met name Melanie van Gemert (1993), Danica Koedoot (1993), Esmee Koedoot (1992) en Danielle Roodnat (1988) sneller dan de concurtentie. Melanie van Gemert won de lOOm vrij in een tijd van 1.07.06, terwijl Danica Koedoot op de 50m vlinderslag Ie werd in 35.84. De 200m vrij werd gewonnen door Esmee Koedoot in een p.r. van 2.22.64. Danielle Roodnat won zowel de lOOm ragslag (1.15.57) als de lOOm vrij (1.07.42). Bij de jongens waren Sebastiaan Rosendaal (1991), Martijn van Hoom (1989) en Mark Nolet (1990) de con currentie te snel af. Sebastiaan Rosendaal won de 200m vrij (2.06.48) en de 50m schoolslag (35.95), terwijl Martijn van Hoom de lOOm wisselslag winnend afsloot in 113.34. Mark Nolet won de 200m mgslag in een p.r. van 2.39.32. Ook de jongensestafette 4x50m wisselslag met Mark Nolet, Thijs Tromper, Sebastiaan Rosendaal en Martijn van Hoom werden Ie in een tijd van 2.06.21. Bij de jongste cate gorie (tot 10 jaar) zwommen eveneens in een estafette (4x 25m schoolslag) resp. Mico Pavlovic, Sanne Huijsmans, Bjom Voge laar, Marie-Clarre van Zoest naar de Ie plaats in 1.32.67. Vermeldenswaardige prestaties waren er van 36,65. Zij had bijna een punt meer dan de nummer 3. Het kampioenschap van Zuid- Holland was net als vorig jaar voor Anouk Slockers. Met een totaal van 37,05 won zij de gouden plak. Monique van Loo tumde voor het eerste jaar bij de junioren en dit was dus haar eerste dis trictswedstrijd in LOS 2. In dit niveau wor den al behoorlijk hoge eisen gesteld aan de turnsters. Monique tumde een goede wed strijd. Zij maakte geen grote fouten. Het niveau was voor haar nog iets te hoog om bij de beste 7 turnsters te eindigen. Met een totaal van 32,35 punten eindigde Monique op de 12e plaats. Een knappe prestatie als Ie j aars junior. De laatste ronde van de dag tumden de seni oren. Mirjam 't Mannetje, die vorig jaar deze wedstrijd moest missen door een blessure, was er nu helemaal klaar voor. Zij tumde een geweldige wedstrijd. Ze had vandaag alleen de jury tegen op de bmg. Er werd een bonus element afgekeurd en haar bijzondere eis werd niet geteld. Dat leverde haar een aftrek op van bijna een punt. Met een schitterende balkoefening van 9,15 tumde Mirjam zich over de teleurstelling heen. Vloer en sprong werden ook prima geturnd. Christa begon met een grote fout op brag, zij tumde een element te weinig en daardoor ging haar cij fer bijna een punt omlaag. Op balk herstelde zij zich heel goed, maar viel er aan het eind van de oefening één keer af. Haar vloeroefe ning tumde ze schitterend en ook de over slag over pegases zag er netjes uit. Met een totaal van 32,55 eindigde Christa op de 15e plaats. Voor Mirjam was het heel vervelend, want zij werd 8e met een totaal van 33,30. De nummer 7 die wel doorging naar de fina le had slechts 0,2 punten meer. Foutje van de jury op de bmg? Zaterdag 28 mei is de laatste landelijke wed strijd van het seizoen in Goes. De Neder landse finale LOS wordt dan geturnd. Van Flakkee hebben zich 3 turnsters geplaatst voor dit kampioenschap. Zaterdag 23 april turnen 3 andere turnsters van de A-selectie het NK voor NWS 2 in Breda. Chantal van der Klooster, Lisette van der Welle en Rebekka Hoek tumen dan hun laatste landelijke wedstrijd van dit seizoen. Zaterdag 9 april, Gent, gelost: 9.10 uur; deelnemers: 18; duiven: 350; weer: bewolkt noordwest. J. Bakelaar 1, 2k, 38, 64, 72, 75, 77, 79, 80; L. Tanis 3, 28, 40, 41, 54, 56, 58, 71, 76; Grinwis v. Alphen 4, 5, 9, 12, 13, 14, 22, 30, 31, 42, 43, 44, 50, 53, 61,62,63; A. Klijn 6, 7, 8,10,15,18,20,24, 27,. 32, 34, 60, 67, 78, 88; H. Kleijn 11, 81, 83, 87; Joh. Grinwis 16, 33, 36, 37, 389, 46, 68; Comb. Nagtegaal 21, 49, 59; J.P. Keijmel 23, 26, 74, 82; J.H. Ju 215, 29, 69, 70, 73; K. Meyer 47; L. Speriing 48; A. Kie vit 55, 65, 66, 84; P. Mierop 57, 85, 86. telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! o.a. Bjom Vogelaar (1996) op de lOOm wis selslag (1.43.91), Lisa Uijtewaal (1991) op de 200m vrij (2.50.39), WiUiam Weeda (1990) op de 200m mgslag (2.50.29) en voor Marcel Stolk die bij de heren een tijd van 1.09.49 zwom op de lOOm wisselslag.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 4