Nu toch groen licht voor uitbreiding lieri^ebouw kaarten Lennart IVIoree wint voor de tweede Iteer liet Jeugdsolistenconcours www.buijze.nl Auto schiet over asfaltdijk bij eenzijdig ongeval langs Haringvlietdam Sfeervolle, ingetogen uitvoering Mn en om Ouddorp' ï>s2'^-'6 gekopvlaaien.nl Welkomstdienst in Dirksland Iets te melden? Grijp nu je kansl Inleverdag rommel- marktspulien kievit warmte HELPENDE HANDEN chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Expositie Talens Palet 2005 in Diekhuus Feest is een reden voor Uw woning of bedrijfspand verkopen? CDA Jongerenavond: Aangepaste Icericdienst te IViiddeiliarnis Koninginnedag bij Wijicgroep 'de Zwaluw' ^ÜL Zangmiddag voor mensen met een liandicap Dinsdag 12 april 2005 77e jaargang nr. 7396 MIDDELHARNIS - Met de kleinst mogelijke meerderheid lieeft de gemeenteraad van Middelharnis het licht op groen gezet voor uitbreiding van het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente aan de Christiaan de Vrieslaan. Acht van de vijftien aan wezige raadsleden stemden donder dagavond voor. Daarmee kwam de raad terug op een eerder ingenomen standpunt. Op de vergadertafel lag een verzoek van de kerkenraad van de Gereformeerde Gemeen te om een besluit uit oktober 2004 in her overweging te nemen. Toen wilde de gemeenteraad geen medewerking verlenen aan een zogenoemd voorbereidingsbesluit voor de kerkuitbreiding. Met name de mas saliteit van het geplande bouwwerk en de veronderstelde toename van de parkeerdruk in de omgeving waren in oktober van door slaggevend belang bij de afwijzing. De Gereformeerde Gemeente heeft de uitbrei dingsplannen na die teleurstelling bijgesteld - het nieuwe gedeelte is zeven meter naar achteren geschoven en zal dus minder pro minent in de Christiaan de Vrieslaan aanwe zig zijn - en vroeg de gemeenteraad het besluit opnieuw te bezien. "Afgezien van een kleine verschuiving is er niets veranderd", zei een omwonende die van het .spreekrecht gebruik maakte. "Aan de massaliteit van het gebouw, de parkeerpro- blematiek, de sloop van de kosterswoning en de wettelijke parkeemorm is niets gedaan. Wij kunnen ons niet voorstellen dat u tot een ander besluit komt als op 7 oktober." Toch gebeurde dat. Door de afwezigheid van twee raadsleden - Kleingeld van de PvdA en Lodder van ABB - kantelde de stemverhou ding. SGP, CDA en ChristenUnie waren met acht stemmen net te sterk voor PvdA, VVD en de plaatselijke partijen ABB en VDB '78. Van de laatste partij betoogde raadslid Groe nendijk, dat het niet betamelijk is om de gemeenteraad twee keer over hetzelfde agendapunt te laten vergaderen. "Er is geen nieuw plan", schoof hij de verplaatsing over zeven meter als cosmetische ingreep terzij de. ABB, VVD en de Partij van de Arbeid vonden de aanpassing onvoldoende om het besluit van oktober te herzien en de verbou wing mogelijk te maken. Dit in tegenstelling tot het CDA, dat anders dan VDB '78 over een "geheel ander" plan sprak, de Christen- Unie en de SGP, die in oktober ook al het licht op groen wilden zetten. Jeugd en jongerenwerk SGP-er Van Dam kon niet begrijpen dat er tegenstemmers waren. "Ik heb de program ma's van alle politieke partijen doorgeno men en zonder uitzondering wordt de jeugd een warm hart toegedragen. Het jeugd- en jongerenwerk is een belangrijk onderdeel van dit agendapunt. De kerk vervult een maatschappelijke functie en doet dit werk zonder één eurocent subsidie. Dat zouden we moeten koesteren. Wij vinden het ver heugend dat in een tijd van secularisering en kerkverlating een kerk groeit en moet uit breiden, onder andere om het jeugd- en jon gerenwerk meer gestalte te geven." Van Dam benadrukte tevens dat het bouwplan van de Gereformeerde Gemeente voldoet aan de welstandseisen en dat er geen grote toename van de parkeerdruk hoeft te worden verwacht. De heroverweging impliceerde dat het voor bereidingsbesluit voor de kerkuitbreiding nu is genomen. Wat volgt, is de gebruikelijke ruimtelijke ordeningsprocedure met het ter inzage leggen van de plannen, bezwaarmo- gelijkheden, etc. Nieuw «p Wt'sldijk in MUUIi.'lhai'iiis Mitak kans- <ip een gratis vlaai MIDDELHARNIS - In de gang van Het Diekhuus is van 23 april tot en met 19 juni een expositie te zien van deelnemers aan de landelijke prijsvraag Talens Palet 2005. Talens Palet verwierf voorgaande jaren bekendheid als dé nationale amateurschil- derprijs. Het Diekhuus organiseert één van de regionale voorrondes. Er hebben zich 21 deelnemers aangemeld die een werk voor de expositie zullen inleveren. Een regionale jury beoordeelt de ingezonden werken en selecteert een winnaar die mag exposeren op de landelijke expositie van Talens Palet, die in september plaatsvindt in Apeldoorn. Deze regionale winnaar maakt kans om de lande lijke Talens Paletprijs te winnen. Aanvul lend op de voorronde van Talens Palet ver zorgt het Diekhuus een regionale publieks prijs. Bezoekers van de expositie kunnen via een formulier hun voorkeur aangeven. De expositie is geopend tijdens openingsuren van het Diekhuus. Op zondag 17 april a.s., aanvang 10.00 uur, houdt de PKN (Hervormd) te Dirksland weer een welkomstdienst, met als thema 'Leven voor goed'. Dit is een laagdrempeli ge kerkdienst, waarin gasten bijzonder wel kom zijn. Tijdens de welkomstdienst hoopt ds. Van Meijeren voor te gaan, terwijl muzi kale medewerking wordt verleend door prai- seband 'Image'. Iedereen hartelijk welkom. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com INKOMENS- EN VERMOG ENSPUNNING Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 OUDDORP - Jij hebt toch ook een mening? En toch zeker ook over politiek en hoe het in onze gemeente er aan toe zou moeten gaan? Als jij je zegje wilt doen over de boven staande onderwerpen of je hebt zelf een onderwerp waar jij graag over zou willen discussiëren, kom dan vrijdagavond 15 april naar 'De Koophandel' in Ouddorp. Daar kun jij zeggen wat je te melden hebt, en je zult erachter komen dat politiek juist leuk, inte ressant en helemaal niet saai is. Vind jij dat er te weinig woningen voor jon geren worden gebouwd? Vraag het Martijn de Haas. Met zijn 23 jaar is hij lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland en hij weet alles over woningbouw! Of vind jij dat de gemeente over bepaalde besluiten wel erg lang doet? Vraag het aan Henk van Oosten brugge, raadslid in de gemeente Goederee- de, misschien kan hij er iets aan doen! Ook voor het huidige drugs- en sluitingstij denbe leid in onze gemeente moet je bij hem zijn! En wat vind jij van het huidig Nederlands strafbeleid? Of vind jij de ontwikkelingen in het hoger onderwijs ook verontrustend? Ga in discussie met Jan de Vries, hij is Tweede Kamer lid. Met hem kun je discussiëren over de laatste ontwikkelingen op het gebied van justitie, onderwijs, cultuur, wetenschap en financiën. Vanaf 19.00 uur ben je welkom. Er staan hapjes en drankjes voor je klaar. De avond begint om 19.30 uur en is ongeveer 22.30 uur afgelopen. Zowel de entree als de hapjes en drankjes zijn gratis. Industrieweg 44 3241 MA Middelharnis Tel.: (0187) 4a2«)9 E-mail: info@kievitwarmte.nl www,ldevitwarmte.nl In de Hervormde kerk te Middelharnis zal zondag 17 april een interkerkelijke dienst worden gehouden voor 'anders begaafden', waarin ds. A.P. Voets hoopt voor te gaan. Aanvang kwart voor drie. Iedereen hartelijk welkom. SOMMELSDUK - "Wijkgroep 'de Zwaluw' organiseert op Koninginnedag weer diverse activiteiten voor de kinderen. Op het pro gramma, dat van 11.00-16.00 uur duurt, prij ken onder meer om 13.00 uur een optocht door de wijk met versierde fietsen, muzikaal begeleid door muziekvereniging 'Sempre Crescendo', en van 13.30-16.00 uur een spelletjesmiddag op het grasveld achter het wijkgebouw van 'de Zwaluw'. Een 'Pas poort' hiervoor (spelletjeskaart) is voor kin deren in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar vanaf 11.00 uur te koop ad 1,50 voor leden van de wijkgroep en 1,80 voor niet-leden. Voor ouders en belangstellenden is er een terras met koffie en koek, en voor de hartige trek een smakelijke hamburger. Van 11.00-16.00 uur wordt er een rommelmarkt gehouden. Ook draait het Rad van Avontuur, met mooie prijzen. De wijkgroep heet u hartelijk welkom in haar wijkgebouw aan de Sper wer. Op de Haringvlietdam, tussen Schaapsweg en Hcilegatsplein hebben twee in/ittenden van een personenauto vrijdagmorgen, rond kwart over elf, enkele nare momenten mee gemaakt. Rijdend op de N59 in de richting Hellegatsplein, raakte de auto met de rechter- wielen in de berm, waarop de bestuurster een te heftige stuurcorrectie gaf. Gelukkig naderde op dat moment geen tegenligger, want de auto begon rond te tollen, reed vervol gens achteruit tegen de asfaltdijk op, schoot daar overheen en kwam uiteindelijk aan de andere kant, onderaan de dijk in het groen tot stilstand. Zowel politie, ambulance als brandweer reden voor dit eenzijdige ongeval, maar de inzittenden van de auto kwamen er met de schrik af. De auto werd weggetakeld.' (Fow Hans viiierius) THOLEN - Mannenkoor Rehoboth uit Tho- len hoopt zaterdag 23 april a.s. in het kerk gebouw van de Gereformeerde Gemeente te Tholen weer te zingen voor mensen met een handicap; aanvang 14.30 uur. Na afloop is er voor iedereen koffie, thee of frisdrank. Het bestuur van de Vereniging Gehandicapten zorg van de Gereformeerde Gemeenten 'Helpende Handen', afdeling Flakkee, Schouwen en Tholen nodigt hiervoor ieder een hartelijk uit. In Melissant werd zaterdag 9 april voor de 42e keer het jaarlijkse jeugds olistenconcours gehouden. Vereni gingsgebouw 'de Melishof', waar het concours tradititegetrouw gehouden werd, stond weer bol van de muziek. In een gezellige sfeer werd de hele dag muziek gemaakt op heel veel verschil lende instrumenten. Op het podium stonden weer de vleugel van de Chr. Scholengemeenschap Prins Maurits te Middelharnis, een clavecimbel van Matthijs Mijnders uit Goedereede en een groot Domus orgel van de Domus showroom te Dirksland. De aankle ding van het toneel was ook dit jaar weer verzorgd door de firma Van den Boogert uit Melissant. Op bovenge noemde en veel andere instrumenten hebben jonge muzikanten de gehele dag hun beste beentje voor gezet. De jongste deelnemers van dit jaar waren nog maar 8 jaar oud, en de oudsten waren 18 jaar, wat ook de maximum leeftijd is voor deelname aan het con cours. Jury De jury bestond ditmaal uit Petra Veens wijk (organiste en claveciniste), Hans van Gelder (organist) en Wim Romeijn (klarinettist). Wim Romeijn was invaller voor Richard Broeken, die verstek moest laten gaan. De juryleden hadden de zware taak om ieder optreden te beoordelen, maar zij zijn er weer goed in geslaagd om voor iedereen een beoordeling op te stellen met daarin vaak goede en opbouwende kritiek. Elke deelne- ruer kreeg zijn of haar diploma met de jury rapporten ook uitgereikt door één van de juryleden, die daarbij ook mondeling com mentaar gaven. Aan het eind van de dag sprak de jury zijn waardering uit voor het hoge niveau van de muzikale prestaties. "Er wordt hier gestudeerd op de muziek, en de leerkrachten hebben veel aandacht voor de leerlingen. Dit zorgt voor een unieke sfeer, die muziek maken enorm stimuleert!" Plezier Het plezier in muziek maken was deze dag ook vaak te horen. Zo was een aantal keren een schitterend optreden te horen van jong aanstormend talent, zoals Dorian Papavoine die een stuk van Bela Bartok uit zijn hoofd speelde en een schitterende vertolking gaf. Even later was het Noah Seelmann die eerst alleen op de piano een schitterende uitvoe ring gaf en daarna samen met zijn broer de hele zaal liet swingen op een stuk van Manf red Schmitz. Beide jongens wonnen in hun groep de eerste prijs. Een ander talent van ongeveer dezelfde leeftijd is Marya Hey, die 's avonds eerst op de cello speelde en ver volgens op de piano. Zij ging aan het eind van de avond zelfs met twee bekers naar huis. Afwisseling Verder was het leuk om te zien dat er weer veel afwisseling in instrumenten te zien kre gen. Zo was daar 's morgens al John Noor dijk, die een stuk op de vibrafoon speelde en waar de hele zaal van genoot. Hij was één van de deelnemers die de begeleidend pia nist Piet Westhoeve - zelf oud-winnaar van het concours - handen vol werk bezorgde, want ook de begeleiding van veel solisten was van een hoog niveau. Verder was het opvallend dat dit jaar veel viooUeerlingen van zich lieten horen. Naast prachtige stuk ken op bijvoorbeeld dwarsfluit en blokfluit, vormden zij vormen een welkome afwisse ling op deze concoursdag. Ook leuk was het optreden van Marian Klok en Anne Mieke Haasnoot op gitaar en mandoline. Knap was eveneens het optreden van Ruben van Pape- veld, die pas drie dagen voor het concours hoorde dat hij mee kon doen omdat er iemand uitviel. Ondanks zijn heel korte voorbereidingstijd liet hij een goede uitvoe ring horen! Organisatie De belangstelling voor het concours is de laatste jaren zo groot dat niet iedereen die zich aanmeldde in kon worden geschreven. DIRKSLAND - Zaterdag 16 april wordt er weer een inleverzaterdag gehouden voor handzame verkoopbare spullen voor de rom melmarkt die georganiseerd zal worden door de PKN (Herv.) te Dirksland. U kunt uw spullen van 10.00 tot 12.30 uur inleveren op de Spuikolk (achter Garage Wisse, tegen over Biesheuvel Dit jaar zullen geen ophaal- avonden meer worden georganiseerd. Mocht u dus spullen hebben die u wilt laten opha len, neem dan contact op met Lucas Mande maker, tel.: 603262, of met Henk van Putten, tel.; 601509. De wisselbekerwinnaar in het vuur van de strijd. iFoio Perstmro Flakkeei Daarom moesten ook deze keer weer men sen worden teleurgesteld, maar de jury kan eenvoudigweg op één dag niet nóg meer deelnemers verwerken. Zij proberen ieder een zo goed mogelijk te beoordelen en nemen daarvoor dan ook de tijd. Dat zorgde er ook voor dat zaterdag een aantal keren behoorlijk op het programma werd uitgelo pen. Maar door het inkorten van de pauzes kon tijdnood aan het eind van de dag worden voorkomen. Winnaar Aan het eind van het concours speelde de winnaar van vorig jaar; Lennart Moree. Al eerder op de avond had Lennart veel punten bij elkaar gespeeld op het orgel, wat hem in zijn groep de tweede plaats opleverde, maar als slot van het concours speelde hij op de piano eerst het Allegro van de Sonate in B van Mozart en daarna de Etude 104 van Mendelssohn. Dit was echt het hoogtepunt van deze dag. Lennart zette hier weer een muzikale prestatie neer die hem het hoogste aantal punten van het gehele concours ople verde. De wisselbeker mag hij dan ook weer voor een jaar mee naar huis nemen. Burgemeester Stoop sprak op het eind van de avond zijn bewondering uit voor de muzikale prestaties en deelde vervolgens alle bekers uit aan de winnaars in de ver schillende groepen. Tevreden De concourscommissie is blij dat weer kan worden teruggekeken op een geslaagde dag, die mogelijk gemaakt wordt door de steun van velen, want zonder enthousiaste deelne mers, docenten en heel veel sponsors zou het concours niet mogelijk zijn. Daarom wil men ook vanaf deze plaats allen hartelijk En triomfantelijk kwam hij üit de strijd: Lennart Moree, voor de tweede maal in het bezit van de wisselbeker. IFolo Penburo Flakkee) bedanken die het Jeugdconcours een goed hart toedragen, zoals de adverteerders, AGO automaterialen, Esselink Bouwmaterialen, de Rabobank, Flakkee Verhuizingen en vele anderen. Elders in deze krant de volledige uitslagenlijst van het concours. OUDDORP - In de grote zaal van m.f.g. 'Dorpstienden' heeft brassband 'Concordia' afgelopen zaterdag een uitvoering ten gehore gebracht onder de titel 'In en om Ouddorp'. Aanvan kelijk was het de bedoeling dat het een programma zou worden met een pre sentatie in het Ouddorps door Pau Heerschap, zang door Els van Splun- ter en een optreden door de toneel groep De Klokkedieven uit Goederee de. Maar als gevolg van de ramp op zee, waarbij twee inwoners van Oud dorp om het leven kwamen, is het een versoberd programma geworden. Aan het begin van de avond deelde voorzitter Erik Akershoek mee dat eerst nog ernstig overleg is gepleegd of het programma wel door kon gaan. Om persoonlijke redenen waren zowel Els van Splunter als de groep De Klokkedieven niet in staat om mede werking te verlenen, hetgeen uiter aard gerespecteerd werd. Ook sprak Akershoek woorden van deelneming met de getroffen families. Vervolgens legde Pau Heerschap uit, die de avond presenteerde, dat er uiteindelijk toch voor gekozen is om de uitvoering versoberd door te laten gaan. Dit omdat in een besloten ruimte gespeeld zou worden, waarbij nie mand iets opgedrongen werd; daar kwam nog bij dat het in het korte tijdsbestek niet mogelijk zou zijn geweest om enkele hon derden mensen, die al kaarten hadden gekocht, in te lichten dat de avond niet door zou gaan. Verder had hij bij de muziekstuk ken een aantal passende teksten gezocht of nieuwe geschreven, om in elk geval vóór de pauze de voorstelling een meer ernstig karakter te geven. Er waren verhalen over strijd en vrede, ondergaan en opstaan, dood en leven, vreugde en verdriet, en het Oud- dorpse landschap, waarop het leven gewoon doorgaat. Voordat het prachtige muziekstuk 'Hymne to the fallen' gespeeld werd, wees Heerschap erop dat het monument 'Voor hen die vielen', gelet op de gebeurtenissen van de afgelopen week, eigenlijk nog niet af is. Na 60 jaar vallen er nog altijd slachtoffers ten gevolge van de Tweede Wereldoorlog. "Eigenlijk moet de reeks met namen die erop staan, nu nog aangevuld worden." Ademloos luisterde de zaal ook naar een combinatie van een verhaal over een jong slachtoffer uit Oude-Tonge van de Watersnoodramp van 1953 en het op indrukwekkende wijze gespeelde 'The sunken village'. Er was die avond nog veel meer moois te horen, en soms werd er ook gelachen. Verdriet en vreugde liggen immers dicht bij elkaar. In elk geval werd door prachtig spel duidelijk dat verteller, dirigent en spelers elkaar begrepen. Wat samenwerken al niet te weeg kan brengen! Om half elf verlieten de onge veer 350 aanwezigen met een zichtbaar goed gevoel de zaal. Het is een mooie en indruk wekkende avond geweest.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1