hekje ^bt: Notariële Column Gevarieerde Zangavond /Iprit voor Ontmoeting Jan Vayne en Martin Mans geven Pinksterconcert in Rotterdamse Laurenskerk EIIAÜDBI-IIIEUWS }^Mü pn^ en 'duA^, HJ '^ern^'^ctlkt: Denken jullie aan alle zieke en eenzame mensen? Stuur eens een kaartje! •4jt;ri^ j- ^tintenteUm^: (per 2 aptit) Aansprakelijkheid van ouders voor hypotheekschulden van hun kinderen Korting voor lezers Eilanden Nieuws oomkojeugdhoekje@filternet.nl BOJMEN IN DE BIJBEL I I I I I ^ifn: STREEPPUZZEL OVER DIEREN aap (2x) gems olifant arend giraf beer haas orka beo hert panda bever hinde spin big hond steenbok bok kangaroe tijger cavia kat varken chimpansee krokodil vis duif lam vlieg eekhoorn lama vos ezel mol welp gazelle mossel zeeleeuw K D R E V E B L E S S 0 M K C R N E D N I H A R E N D A H G 0 I 0 G A Z E L L E L N I E A K P F 0 0 P A N D A G M M A IJ 0 S 0 N L H 0 N D A P S P B H D I Z W I L A M R A T IJ G E R I E E F F E 0 O N 0 L V R E E L L A F A L E S R E I T K R E P R I B N S E K Z S H A K A T I U 0 G T E A E 0 I L A M A G D K E H B E 0 V S T E E N B 0 K I A T R A E W U E E L E E Z L A N C V A R K E N R B I G V S UIT DE SCHOOL GEKLAPT Welk vak wordt bij vraag 8 bedoeld? \/^etkcftH: Het lijkt deze week wel feest: drie jongens uit Dirksland en één uit Oude-Tonge melden zich aan bij onze groep!!!!! Muzikale aanbieding voor de lezers van Eilanden Nieuws! PAGINA 13 VRUDAG 8 APRIL 2005 Puzzelreglement l. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar OomKo, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelbamis. 2. Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. 4. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 5. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Bij de eerste puzzel moest ik denken aan een vijgenboom. Deze boom kom je verschillende keren tegen in de bijbel. In november vallen de bladeren van deze boom af, maar in januari zie je de knoppen al. In maart spruiten de bladeren uit en je weet dan dat de zomer nabij is (Matth. 24 32). Als de boom in het blad zit, zijn er al vroege vruchten. In mei zie je de zomervruchten. Deze boom heeft veel bladeren, die vaak ook laag bij de grond hangen. Het is een ideale plaats om je te verstoppen. Denk maar aan Zacheüs. Weet jij waarom Nathanaël onder de vijgenboom zat? Het was ook vaak een plaats om je terug te trekken: het is heel waarschijnlijk dat Nathanaël deze plaats gebruikt heeft om er te bidden. Heb jij ook zo'n stil plekje om te bidden? Om er met de Heere te praten over de dingen die je bezig houden? Erik Tanis (Ouddorp) heeft geprobeerd een puzzel te maken over allerlei bomen die je in de Bijbel tegenkomt. Het is goed gelukt, Erik! Probeer alle bomen maar op te zoeken en in te vullen in de puzzel. Bij de pijl lees je van boven naar beneden nog een keer de naam van een boom. Welke boom is dat? 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 1. En wijnstokken en vijgebomen en (Deut. 8). 2. De rechtvaardige zal groeien als een (Psalm 92). 3. Als eenonder de bomen des wouds (Hooglied 2). 4. Huilt, gijvan Basan (Zach. 11 let goed op!). 5. Uitverkoren als de(Hooglied 5). 6. Wij hebben onze harpen gehangen aan de(Psalm 137). 7. Hij plant eenen de regen maakt dien groot (Jesaja 44). 8. Ik zal in de wildernis stellen den (Jesaja41). 9. Onder een eik enen iepeboom (Hosea 4). 10. En God de Heere beschikte een (Jona 4). 11. Gij zoudt tegen dezenzeggen (Lukas 17). Amanda Schaaf (Dirksland) Het is gelukt om je oplossingen via de mail te versturen. Makkelijk hè, nu je je typedi ploma hebt gehaald. Heb je goede cijfers gekregen? Het is gelijk een goede oefening. De Bynagtes (Scherpenisse) De oplossingen en de brief heb ik gehad, dat zien jullie. Het is erg luxe, als je zo achter de computer je oplossingen in kunt tikken. Als de oplossingen binnen zijn, betekent het meestal ook dat ver schillende puzzelaars de 500 punten bereikt hebben. De boekenbonnen zijn deze keer voor: WiUianne Boer (Sommelsdük), Liesbeth Bos (Oolt- gensplaat, Marleen Meijer (Ouder kerk a/d IJssel) en Naomi Clement (Oude-Tonge). Maar het is minder leuk als je problemen hebt met de computer, dat heb ik intus sen ook ervaren. De zal Marjolein dan toch maar eens schrijven (misschien leest ze het nog wel) om een paar puzzels voor ons te maken. Geweldig, dat julüe alle drie mee blijven doen. Een teken dat jullie het leuk vinden om te puzzelen. Coen v.d. Wekken (Dirksland) Probeer op een andere keer de oplossingen nog eens via de mail te sturen. Bij veel kinderen is het wel gelukt. Je moet het adres wel heel erg precies intypen, anders gaat het echt mis: één verkeerde letter of punt en het gaat fout. Maayke Bos (Ooitgensplaat) Je hebt wel een beetje gelijk: als je vader en moeder geen e-mail hebben, krijg je 15 punten voor een puzzel. Toch hebben we het zo gedaan, omdat veel kinderen thuis e-mail hebben. Als ze een puzzel maken en via de mail opsturen, hoef ik er zelf niets meer aan te doen en kan hij zo naar de krant. We heb ben het verschil heel klein gemaakt, maar 5 punten. Die 20 punten geldt alleen voor een puzzel die je zelf maakt, niet voor de oplos singen. Daarvoor krijgt iedereen hetzelfde aantal punten. Tot slot nog een paar tips: 1. maak eens een paar puzzels extra; 2. vraag aan iemand uit de familie om even te mogen mailen; 3. maak een paar puzzels en vraag ook aan Liesbeth om dat te doen - zet alles op een diskette en stuiu- het naar de krant; brengen mag ook. In dat laatste geval krijg je ook 20 punten voor elke puzzel. Over dieren kun je heel wat puzzels maken. Amanda Schaaf (Dirksland) probeerde een heleboel namen in een streeppuzzel te zetten. Als je alle namen doorgestreept hebt, blijven er een aantal letters over. Van deze letters kun je nog twee dieremiamen maken. Welke? Streep de volgende dierennamen door: 001 1. Hoe heet je? Marijn Villerius. 2. Wat is je woonplaats? Dirksland. 3. Hoe heet je school? Prins Maurits. 4. In welke klas of groep zitje? Klasl. 5. Wat is je lievelingsvak? Eigenlijk twee vakken: muziek en gym. Muziek, omdat ik dat goed kan en gym, omdat we daar voetballen. 6. Beschrijf het leukste voorval op school datje hebt meegemaakt. We zaten in de oude mediatheek, die veranderd is in twee lokalen. Je kon daar het licht alleen buiten de mediatheek aan- en uitzetten. Op een keer ging dat licht uit, dus deed de lerares het licht weer aan. Net toen ze biiuien kwam, ging het Ucht weer uit. Dus ging ze het weer aanzetten. Dit gebeurde vier keer achter elkaar. Op het laatst werd ze boos. Opeens schoot ze weg en rende alsof er een leeuw achter haar aan zat weg. Ze riep: "Hier blijven, jijEven later kwam ze hijgend binnen. De vindplaats bij vraag 4 is niet psalm 16, maar psalm 22!! 7. Schrijf iets bijzonders op wat echt alleen bij jouw school hoort. Ons schoolkoor is iets wat alleen bij onze school hoort. 8. Welk vak op school vind je beslist niet leuk? Jordi Schaaf (Dirksland) Fijn datje mee gaat doen met de puzzels. Je zus schrijft dat je er erg veel zin in hebt. Ik hoop dat je de puzzels ook met plezier zal maken. Misschien leer je er ook nog iets mee. Vind je een puzzel te moeilijk, dan mag je ook alleen de puzzels opsturen die je wel kunt maken. Sander van Lenten (Dirksland) Je hebt in de krant gelezen dat je vriendje Wilmer ook meedoet met de puzzelrubriek. Nou dacht je: "Dat wil ik ook graag doen." Gezellig hoor! Jullie kuiuien nu ook over de puzzels praten en elkaar helpen als je vragen niet weet. Geef je een volgende keer nog even je geboorte datum door? Albert van Lenten (Dirksland) Jij bent ook van harte welkom. Hoeveel kranten moet jij elke week bezorgen? Je kunt natuurlijk al stiekem in de krant kij ken naar het jeugdhoekje als je de kranten wegbrengt. Marien Maliepaard (Oude-Tonge) Je naam komt al gelijk in de krant, dat zie je. Elke week staan er 2 of 3 puzzels in het jeugdhoekje. De antwoorden schrijf je op. Aan het eind van de maand stuur je alle oplossingen van die maand op. Je mag ze ook mailen. Krijg ik nog een pasfoto van je? Alinda - O; Adriaan - 368; Amanda - 442; Anja - 139; Arme Co - 414; Arianne - 165; Amette - 153; Albert - 110; Benno - 64; Carolien - 298; Christian - 140; Coen - 172; Comelis - 5; Ellen - 93; Erik - 278; Erika - 309; Floris - 170; Guide - 315; Jordi - 60; Jacob - 194; Jan - 413; Jannie - 258; Jantine - 236; Jan-Willem - 421; Jarinda - 197; Joanne - 30; Jorieke - 54; Jeroen - 392; Jorina - 130; Koen - 474; Leonie T. - 229; Leonie B. - 490; Liesbeth - 12; Maaijke - 342; Marinda - 135; Marieke - 435; Marleen - 60; Marijn - 417; Matthias - 448; Mieke - 484; Marien - 30; Naomi - 5; Nathalie - 302; Nelleke - 68; Peter - 435; Pieter - 148; Reinier - 142; Ricardo - 480; Rinus - 489; Sander - 110; Ton - 148; Wietse- 75; Willemijn - 152; Willianne - 29; Wilmer - 130. door notaris L. de Kooning, Goedereede De prijzen van woningen zijn de afgelopen jaren fors gestegen. Het is daardoor vooral voor starters, die weinig tot geen eigen middelen hebben, moeilijk een (volledige) financiering te krijgen. Banken zijn eerder bereid zo'n financiering te verschaffen als de ouders van de huizenkoper borg staan. Bij ouders leeft dan vaak het idee dat zij aan de bank slechts zekerheid bieden voor het deel van de lening dat het kind zonder hun tussenkomst niet zou hebben gekregen. Dit is echter niet het geval. In de praktijk zijn de ouders normaliter namelijk hoofdelijk aansprakelijk voor de gehele hypotheekschuld, hetgeen betekent dat zij voor de gehele schuld kunnen worden aangesproken. Hieraan kleven diverse nadelen en risico's waarop door banken vaak onvoldoende wordt gewezen en waarvan ouders zich daarom niet bewust zijn. Wanneer de beide ouders komen te overlijden gaat hun hoofdelijke aansprake lijkheid voor de hypotheekschuld over op hun erfgenamen, dus op alle kinderen. Dit is voor de broers en zussen van het kind dat het geld heeft geleend geen pret tig vooruitzicht. Door middel van een testament zouden de ouders dit probleem echter wel kunnen ondervangen. De hoofdelijke aansprakelijkheid van de ouders voor de lening van hun kind beperkt logischenA/ijs hun eigen mogelijkheden om een geldlening aan te gaan, wanneer zij die nodig zouden hebben. Geldverstrekkers willen immers niet het risico lopen dat de ouders niet meer aan hun eigen leningsverplichtingen kunnen voldoen door hun aansprakelijkheid voor de lening van een kind. Het Is meestal onduidelijk op welk moment de bank de ouders zal ontslaan uit hun aansprakelijkheid voor de lening van hun kind. Het is daarom wenselijk daarover meteen bij het aangaan van de lening al schriftelijke afspraken te mak en. Zo kan men bijvoorbeeld overeenkomen dat de ouders na een bepaalde pe riode niet meer aansprakelijk zullen zijn, als het inkomen van hun kind en diens partner een bepaalde hoogte heeft bereikt, of als de waarde van de woning aanzienlijk is gestegen. Men dient hier zelf op bedacht te zijn en actie in te ondernemen. Van de bank hoeft u terzake geen initiatieven te verwachten: de bank wil zo veel mogelijk zekerheid. In de praktijk blijken veel ouders wel in staat te zijn om één kind op deze wijze op weg te helpen. Moeilijker wordt dit ten aanzien van eventuele volgende kinderen, zeker zolang de hoofdelijke aansprakelijkheid voor de schuld van het eerste kind blijft bestaan. Dit kan "scheve gezichten" veroorzaken tussen de verschillende kinderen, iets waarvan men de ernst zeker niet moet onderschatten. SOMMELSDUK - Het Comité Goe- ree-Overflakkee van de Stichting Ontmoeting nodigt u uit voor een zangavond op zaterdag 23 april 2005 in de Ned. Herv. Kerk te Sommels- dijk. Medewerkenden voor deze avond zijn het Chr. Jongerenkoor 'Psallite Deo' en het Chr. Vocaal Ensemble 'Louez Ie Dieu' beiden uit Middelharnis. Het belooft een zeer gevarieerd programma te worden. Psallite Deo Jongerenkoor Psallite Deo is inmiddels een begrip op Goeree-Overflakkee. Het koor werd in 1989 opgericht en staat al weer vele jaren onder leiding van dirigent Johan Nijs- se uit Goes. Het koor telt ongeveer 35 leden en wordt op het orgel begeleid door Anton Weenink uit Dirksland, die op 23 april ook de samenzang zal begeleiden. Het koor is bekend om haar fijnzinnige klank, waarbij de bijzonder heldere stemmen van de dames zich gesteund weten door de kleurrijke stem men van de heren. Het tweetal opgenomen CD's vormt hiervan het mooie bewijs. Tij dens de zangavond van 23 april zal Psallite Deo weer uit de diverse stijlperioden van de muziekgeschiedenis putten. Hierdoor is dan ook een gevarieerd programma ontstaan: Psalm 5 van C. Goudimel; 'O alle gij dorsti- gen, komt tot de stromen' van T. de Marez Oyens; 'Voor alle heil'gen in de heerlijk heid* van R.Vaughan Williams; 'The Lord hath been mindful' van S.S. Wesley; 'Lob imd Preis' van J.S. Bach en het 'Onze Vader' van A.J. Keizer. Louez Ie Dieu Het ChristeUjk Vocaal Ensemble 'Louez Ie Dieu' is een geheel nieuwe loot aan de Flak- keese boom van koren. Het in het najaar van 2004 opgerichte koor bestaat uit 4 dames en 4 heren. Dit dubbelkwartet staat onder lei ding van Kees Villerius uit Sorrunelsdijk. Het doel is om de protestantse kerkmuziek uit de volle breedte van haar geschiedenis ten gehore te brengen. Op dit moment werkt het dubbelkwartet aan een divers repertoire met uitsluitend S capella uit te voeren wer ken. De zangavond avond van 23 april wordt voor Louez Ie Dieu de primeur, waarop het navolgende programma zal worden uitge voerd: 'AUein auf Gottes Wort' van J. Wal ter; 'Schaut ihr Sunder', 'O Grosse Lieb', Mensch, bewein' dein Sünde Gross' en 'O Lamm Gottes, unschuldig' van J.S. Bach; Psalm 75 van C. Goudimel; Psalm 21Psalm 96 van J. Pz. Sweelinck en Psalm 43 van F. Mendelsohn Bartholdy; Ontmoeting De Stichting Ontmoeting is een reformatori sche stichting die in Rotterdam actief is met onder andere de opvang van dak- en thuislo zen. Aan de 's Gravendijkwal beheert zij een pand waarin dagopvang plaatsvindt. In Epe is de opvang voor ex- gedetineerden gehuis vest, waar wordt gewerkt aan de terugkeer van deze mensen in de maatschappij. Daar Ontmoeting voor een groot deel afhankelijk is van giften, e.d., uit de achterban worden vele activiteiten georganiseerd om geld in te zamelen. Op tweede pinksterdag, maandag 16 mei a.s., geeft Martin Mans een concert tezamen met de vermaarde pianovirtuoos Jan Vayne. Zij bespelen het grote Marcussen-orgel in combinatie met een concertvleugel, en spe len naast werken voor twee instrumenten ook vierhandige werken. Het is een heuse primeur dat dit tweetal een gezamenlijk con cert verzorgt. Enkele jaren geleden werden de contacten tussen beide improvisators gelegd en daarna geïntensiveerd, hetgeen heeft geleid tot het geven van dit unieke pinksterconcert. De beide klaviervirtuozen brengen improvisaties ten gehore over pink sterliederen, maar ook wordt klassieke muziek niet gemeden. Beide musici hebben, naast het improviseren, ook de klassieke muziek in hun hart gesloten en zij omspelen diverse klassieke thema's. Het concert in Rotterdamse Laiu-enskerk begint om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn telefonisch te bestellen via nummer 0348- 433893, ook zijn ze verkrijgbaar via website www.martinmans.nl, of aan de Laurenskerk. Ook op de concertavond zijn, indien nog voorradig, kaarten bij de ingang van de kerk te koopt. De toegangsprijs bedraagt 12,50; kinderen t/m 11 jaar betalen slechts 7,50. Op de concertavond in de Laurenskerk zijn CD's en DVD's van Jan Vayne en Martin Mans verkrijgbaar. Voor meer informatie kimt u kijken op de websites: www.martinmans.nl en www.janvayne.nl. Speciaal aan de lezers van Eilanden Nieuws wordt een korting van 1,50 geboden op de toegangsprijs van het concert van Jan Vayne en Martin Mans op maandag 16 mei in de Laurenskerk te Rotterdam. Bestel uw toegangskaarten onder toezending van deze bon, en u betaalt slechts 11,00 i.p.v. 12,50 of 6,00 i.p.v. 7,50 voor kinderen onder de 12 jaar. (Opsturen naar: M. Mans Musicus VOF, Waardsedijk 48, 3448 HV Woerden) Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Q Hiermee bestel ik (aantal) kaarten voor het concert van Jan Vayne en Martin Mans, op maandag 16 mei in de Laurenskerk te Rotterdam Hiermee bestel ik (aantal) kinderkaarten en profiteer ik van de speciale aanbieding voor Eilanden Nieuwslezers. De toegangskaarten worden u ruim voor de concertdatum toegezonden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 13