Jan van Dijk ruimt op Gevuld vragenuurtje tijdens raad Goedereede Nieuws Twee gewonden bij frontale botsing op N215 nabij Nieuwe-Tonge extra scherpe aanbiedingen door verhuizing Damvereniging ENEO 52 te Melissant Geslaagde zoekactie op het Haringvliet uit de kerken ISGO neemt energieprestatie serieus EIIAIiDBi-IIIEUWS Abonneert U op Eilanden-Nieuws A Autobedrijf Jan van Dijk siagveid 19 Discoveiykamp voor Nederlandse jongeren en Russische straatkinderen DOORN - Discovery, het jongerenwerk van Stichting Agapè, gaat deze zomer opnieuw met een groep Nederlandse jongeren naar Rusland. De laatste acht jaar organiseert Dis covery in de zomer maar ook in de winter kampen in en rond om Sint-Petersburg. De reis duurt van 31 juli tot 17 augustus en is voor jongeren van 15 tot 22 jaar. Kinderkolonie Tolk Dienstverlening Connexxion en doorsteek Duinkerkerweg ter discussie Problemen met Connexxion Doorsteek Dorpstienden MIDDELHARNIS - Het betrekken van een nieuwe huisvesting is een mooie gelegenheid om een impuls te geven aan energiebesparing. Bij de verhuizing naar het voormalig water schapsgebouw heeft het ISGO daar om een zogenaamd EPA-U (Energie Prestatie Advies Utiliteitsbouw) uit laten voeren. De EPA-U is geschikt voor alle utiliteitsgebouwen, dus ook voor bijvoorbeeld de zorg, scholen of horeca. PAGINA 11 VRIJDAG 8 APRIL 2005 Michel van Dijkhuizen, verlioper occasions Autobedrijf Jan van Dijlc Autobedrijf Jan van Dijk gaat eind april verhuizen naar het nieuwe pand in Seggelant. Daar zijn we erg blij mee. We willen u ook alvast laten meegenieten. Daarom houden we in ons oude vertrouwde pand nu opruiming. Na de recent doorgevoerde prijsverlaging kunt u nu profite ren van een tijdelijke extra opruimkorting. Kom snel en maak gebruik nu van dit geweldige voordeel. Honda Civic 1.4 iLS (90 pk) 3 drs 2002, zilver metallic, metallic, alarmklasse 2, airco van 13.950- voor 12.9B0 Honda Civic 1.6 i 1110 pk| VTEC 5 drs 2001, aqua groen, automaat, climatronic, Im-velgen, Sr.e.d. van 17.950,-voor 16.950 Honda Civic 1.7 CDT i (100 pk) VTEC 5 drs 2003, zilver metallic, metallic, airco, elec. ramen en spiegels van 19.950-voor 18.950 Honda Civic 1.61 (110 pk) VTEC 5 drs 2003, aqua groen, automaat, climatronic, Im-velgen, Sr.e.d. van 22.500,-voor 21.500 Honda Accord 2.0 i (147 pk) VTEC 1999, midnight b)ue, Im-velgen, airco, trekhaak van 10.950,-voor 9.950 Honda Accord 1.8 i (136 pk) VTEC 2000, silver metallic, 5 DRS uitvoering, metallic, airco van 14.950.- voor 13.950 Honda Accord 1.6 i (115 pk) VTEC 2000, pirates black, metallic, Ps, Elec. ramen van 11.950.-voor 10.950 3231 AN Brielle tel. 0181-413777 www.janvandijk.nl De combinatie van werk en evangelisatie samen met Russische jonge ren maken deze reizen uniek. Deze zomer daagt Discovery weer jonge ren uit om een paar weken op te trekken met de straatkinderen van Kot- ly. Hier ligt een oude legerbasis waar zo"n honderd verslaafden en een twintigtal straatkinderen/jongeren worden opgevangen door een groep bewogen christenen. Met veel liefde maar ook discipline en werkacti- viteiten hoopt de leiding dat deze mensen gezond terug kunnen keren in de maatschappij. De Nederlandse groep zal diverse kluswerkzaamhe- den verrichten maar vooral dag en nacht met deze jongeren op trekken. Uit voorgaande jaren blijkt dat er een bijzondere band ontstaat tussen de Nederlandse en Russische jongeren die een diepe indruk bij beide groepen achterlaat. Een tweede project waar Discovery met een groep Nederlandse jonge ren naar toegaat, is een kinderkolonie in een dorp vlakbij de oude Rus sische stad Nofgorod. Na een voorbereidingsweek in de bossen rondom Sint-Petersburg brengt de groep een week door met zo'n 300 tot 500 Russische kinderen en jongeren die iedere zomer in dit dorp hun vakan tie doorbrengen. Daarnaast wordt er met een creatief progranmia van dans, drama, muziek, mime en clownerie in andere kampen, ziekenhui zen jeugdgevangenissen opgetreden en nagepraat. Tijdens deze kampen kunnen jongeren met behulp van een tolk vrij moedig over het geloof praten met leeftijdsgenoten. Het gebeurt regel matig dat er jongeren tot geloof komen en dat er door de Nederlandse jongeren met hen gebeden mag worden. Naast al deze activiteiten is er ook tijd voor een meerdaagse excursie naar Sint-Petersburg. Voor meer informatie: 0342-474738 gerritvw@discovery.nl. www.agape.nl/Discovery. GOEDEREEDE - Een belangrijk deel van de vergadertijd van Goerees' gemeenteraad werd vorige week don derdagavond ingenomen door schrif telijke vragen van het VGB en de PvdA, die gesteld werden tijdens het 'Vragenuurtje'. Door Adri van der Laan De fractie van het VGB stelde een aantal vragen over de nieuwe dienstregeling van streekvervoerder Connexxion. Uit deze nieuwe dienstregeling blijkt dat er buiten de periode medio juni t/m medio augustus geen openbaar vervoer meer plaatsvindt via de Vrijheidsweg in Ouddorp. Volgens Con nexxion is dit het gevolg van het aanleggen van een drietal rotondes in de Vrijheidsweg, waardoor teveel vertraging wordt opgelo-' pen, zodat de aansluitingen met de Fastferry in Vlissingen in het gedrang komen. Het VGB vindt het ontbreken van openbatir ver voer in het recreatiegebied een slechte zaak. De partij vraagt zich ondermeer af welke acties de gemeente heeft ondernomen om deze maatregel van Connexxion te voorko men. "Connexxion heeft van de provincie Zuid Holland ruim 3,7 miljoen euro subsidie gekregen ter compensatie van exploitatie van regionaal vervoer in de Hoekse Waard en Goeree-Overflakkee. Is dat niet juist bedoeld om lijnen als deze in stand te hou den?", zo vraagt het VGB zich af. In andere vragen stelt de partij wat de houding is van het college in deze problematiek. De verantwoordelijke wethouder Van Oos terom was niet aanwezig tijdens de raadsver gadering, dus was het de taak van wethouder Bakelaar om de vragen van het VGB te beantwoorden. Deze meldde dat er al gerui me tijd problemen waren met Connexxion. Zoals de snelheidsbeperking op de Vissers weg en de Brouwersdam. Het college heeft hierover al eerder bij de provincie aan de bel getrokken, maar het blijkt dat de provincie hierin ook niet veel kan doen omdat de speelruimte van de vervoersonderneming behoorlijk ruim is. Wel kon Bakelaar melding maken van een brief van Connexxion aan de VEERO - de vereniging van recreatieondernemers - waarin Connexxion een handreiking doet door voor te stellen de maximumsnelheid op de parallelweg van de Brouwersdam te ver hogen van 60 km tot 80 km per uur. Maar dit moet uiteraard nog besproken worden met Rijkswaterstaat. Feller bleek niet onder de indruk te zijn van het argument van Connexxion dat er drie minuten werd verloren door de aanleg van de rotondes. Hij wist dat deze zelfde bussen in de zoïnermaaiden gewoon in Zeeland in de file aansluiten, wat veel meer vertraging dan drie minuten op zou leveren. De heer Goemaat van de ChristenUnie ver klaarde het een vreemde situatie te vinden dat Connexxion "zomaar kan doen wat ze wil". Hij wees op de grote kosten die de inwoners van het buitengebied moeten maken voor de kinderen als ze naar het mid delbaar onderwijs gaan. Hij pleitte voor een breed protest naar de provincie. Verder wist Goemaat dat er regelmatig 'zomaar' een buslijn uitvalt, terwijl de schoolkinderen een uur langs de weg op een bus moeten wach ten. In uiterste noodzaak, zo zei hij, zou hij de rails van de RTM wel door willen trek ken; terug in de tijd dus. Van der Meer van de VVD verzekerde dat er al heel lang problemen zijn met het streek vervoer. "Op de Bemhardweg moeten de kinderen wachten tot de chauffeurs hun kof fie hebben uitgedronken. Ik heb begrepen van minister Peijs dat men de aandacht voor deze zaken aan de kaak gaat stellen". En daar hield hij maar moed op. Mevrouw Poort van de PvdA vroeg zich af in hoeverre er nog sprake is van openbaar Hieronder volgen de uitslagen van de op maandag 4 april gespeelde partijen van de damclub ENEO"52 uit Melissant. Afdeling 1: A. het Jonk - B. van der Spaan ....l-I Afdeling 2: T. de Geus - A. Visbeen J. Non - B. Grootenboer 0-3 .3-0 Zesde (laatste) bekerronde: J. Looij - P. Kom H. Visbeen - A. Doom .2-0 .0-2 In de eerste afdeling is de spanning nog steeds te snijden. Om nog mee te kunnen dingen naar de hoogste plaaLsen moest A. het Jonk deze avond de volle winst binnen halen. Het is hem echter niet gelukt B. van der Spaan onder de knie te krijgen. Even leek het er op dat de punten meegenomen zouden gaan worden door de witspeler naar de plaats met de lage toren, maar door het cortecte aanvallende spel van Van der Spaan, had 't Jonk, die bijna de gehele partij toch met een schijf voorsprong heeft gespeeld, weinig in te brengen. Beide spe lers braken later door naar de damlijn en de puntendeling werd een feit. In de tweede afdeling moest mevrouw T. de Geus haar damkrachten vertonen om A. Vis been in het gareel te houden. Het zou van een heldendaad getuigd hebben als dat ook inderdaad was gelukt. Maar.je weet maar nooit. Maar ook dit keer lukte het mevrouw De Geus niet de gevaarlijke Visbeen een kopje kleiner te maken. Het was dan ook de zwartspeler die met de puntjes huiswaarts ging. Het is voor de nestor van de club J. Non een bijzondere avond geworden. De volle winst die hij deze avond wist binnen te halen op zijn tegenstander B. Grootenboer heeft hem de riante ereplaats in de tweede afdeling opgeleverd. AI van het begin af aan stak hij dit seizoen met kop en schouders boven zijn niet te onderschatten tegenstanders uit. Zeer ervaren dammers als o.a. A. Visbeen, B. Grootenboer, T. Goedegebuur en P. Kom, wist hij glansrijk achter zich te houden en werden soms met een flink pak slaag naar huis gestuurd. Wij willen onze oude dam- vriend van deze plaats van harte feliciteren met deze toch wel zeer kenmerkende en mooie prestatie. Zeker als wij daarbij de leeftijd van Non en de daarbij gevoegde omstandigheden betrekken. De rimpels in zijn huid gaven dit seizoen geen enkele aan leiding om maar enigszins bezorgt te zijn over zijn denkvermogen. Integendeel. Nog maals van harte gefeliciteerd. In de laatste bekerronde, die deze avond werd gespeeld door de vier nog overgeble ven kanshebbers voor de eerste plaats, was de spanning te snijden. J. Looij moest het tegen de in deze bekerronde sterk spelende P. Kom opnemen. Na zo'n 35 zetten wist Looij zijn tegenstander te vertassen met een gecompliceerde damzet. Van de tweekeuzen slag die Kom daarbij kreeg aangeboden nam hij de verkeerde zodat de partij al snel in een ongelijke strijd eindigde. Met twee punten voorsprong op zijn beide belagers A. Doom en J. Looij had H. Vis been maar een puntje van Doom meer nodig om de titel van deze bekertonde binnen te halen. Echter de praktijk is soms weerbarsti ger dan de theorie. Bij de 33^ zet liep Vis been in een niet al te moeilijke "twee om twee" combinatie, waarbij Doom een vrije doorgang naar de damlijn kreeg. Visbeen kwam daama in een hopeloze situatie terecht wat voor hem aanleiding gaf de strijd na enkele zetten te staken. Na deze uitslagen zijn A. Doom, J. Looij en H. Visbeen met een gelijkaantal punten bovenin geëindigd. De zogenaamde weer- standspunten zullen nu uit moeten maken wie van de drie er op de eerste plaats is geëindigd. Op dit moment is het nog niet bekend. vervoer. Zij zou graag willen weten welke pressiemiddelen de gemeente heeft. "Het is te gek dat Connexxion zich achter de roton des verschuilt voor problemen elders. Het is onacceptabel!" "Schrijnend" vond Klepper van de SGP het dat Connexxion vorig jaar 38 miljoen euro winst had gemaakt en dat de onrendabele lij nen toch moeten worden opgeheven. De volgende vraag tijdens het vragenuurtje ,werd ingediend door de PvdA-fractie. Zoals bekend, heeft de gemeente plannen om een extra uitgang te maken van de parkeerplaats Dorpstienden in Ouddorp. Er moet een door steek komen naar de Duinkerkerweg. Tij dens een hoorzitting hadden verschillende bewoners al bezwaren laten horen. Later werden ook officiële bezwaren ingediend bij de Commissie Bezwaarschriften. Deze com missie verklaarde de bezwaren gegrond en concludeerde dat de gemeente de communi catie met de omwonenden niet goed had gevoerd. Het college besloot de uitspraak van deze commissie naast zich neer te leg gen en gewoon verder te gaan met de plan nen. "Niet alleen de bezwaren van de bewoners, zoals die tijdens diverse inspreekavonden naar voren zijn gebracht, zijn door het colle ge niet serieus genomen, maar nu wordt ken nelijk de Commissie Bezwaarschriften het zelfde lot beschoren", zo stelt de fractie van de PvdA en graag zou ze de goede reden weten die het college heeft om zich niets van bewoners en de raadscommissie aan te trek ken. Graag zag de fractie een coöperatieve houding van het college tegenover de bur gers. Zo zou volgens de fractie ovemame van de suggestie van bewoners om van de Duinkerkerweg eenrichtingverkeer te maken, al veel bezwaren wegnemen. Wethouder Lokker verklaarde dat er al een hele voorgeschiedenis aan deze kwestie was. Er zijn veel commissievergaderingen en inspraakavonden geweest, en "het college heeft gemeend het ingezette beleid voort te zetten op het vastgestelde Verkeers Circula- tieplan", aldus Lokker. Dinsdag 5 april waren twee jongelui 's mid dags drie uur vanuit Middelhamis vertrok ken voor een zeiltochtje over het Haring vliet. De 18 jarige jongen en het 16 jarige meisje waren in het begin van de avond nog steeds niet terug en er ontstond de nodige onrast bij de ouders. Zij riepen de hulp van de politie in. Via de kustwachtpost in de vuurtoren van Ouddorp werden de beide Stellendamse reddingboten gealarmeerd. De "Willemtje", de reddingboot voor het Haringvliet werd 20.00 uur eerst opgepiept en direct daama ook de "Doras Rijkers", die in de buitenha- ven gestationeerd is. De laatste moest eerst via de schutsluis het Haringvhet op varen. De "Willemtje" was ondertussen begonnen met zoeken Eerst de havens van Hellevoet- sluis en daama richting Slijkplaat en de noordzijde. Inmiddels was de Doms Rijkers ook ter plaatse en begon mee te zoeken van af de zuidzijde. In de buurt van de ingang Spui werd het bootje gevonden door de "Willemtje". Het bootje was op de stenen terecht gekomen en de beide inzittenden zaten in een weinig benijdenswaardige positie en hadden het behoorlijk koud. Twee opstappers van de reddingboot stap ten over boord, liepen naar het bootje en namen de beide inzittenden mee. De "Wil lemtje" bracht ze eerst naar de Doras Rij kers en keerde daama terag om het bootje te bergen en naar de trailerhelling in Middel hamis te brengen. De Doras Rijkers heeft de beide schipbreu kelingen aan boord genomen, ze opge warmd en naar Middelhamis gebracht, waar ze werden afgeleverd aan de politie en hun ouders. Er behoefde gelukkig geen medische hulp te worden verleend. De beide reddingboten konden weer naar Stellendam teragkeren en waren tegen 22.30 uur weer paraat op hun station. PROTEST. KERK IN NED. Beroepen: te Abcoude (Protest. Gem. i.w.), ds. G.Th. van Es te Utrecht; te Maam- Maarsbergen (prot. gem. in wording), ds. W.L. Pera te Hoogeveen; te Oostwold, kan didaat A.W. van de Griend te Delft, die dit beroep heeft aangenomen; te Zwijndrecht (herv. wijkgem. Centram), ds. J. Geene te Katwijk aan Zee. Aangenomen: naar Abcoude (Protest. Gem. i.w.), ds. G.Th. van Es te Utrecht; naar Dor drecht (herv. wijkgem. 9), ds. N.W. van den Houten te Uitwijk; naar Hendrik Ido Ambacht (herv. wijkgem. Elim), ds. M.J. van Oordt te Noorden; naar Hoogblokland (herv.), ds. P.C. van Keulen te Ouderkerk aan den IJssel; naar Zwolle (herv. Jeraza- lemgemeente), ds. I.P. Epema te Enschede; naar Zuidlaren, W.H. Slob te Wildervank Bedankt: voor Wilnis, ds. G.J. Hiensch te Lekkerkerk. Beroepbaar: kandidaat L. Plug, Princed- warsstraat 9, 2225 GD Katwijk. Tel. 071-4074772. E-mail: lplug@studenten.net. HERSTELD HERVORMDE KERK Beroepen: te IJsselmuiden-Grafhorst, ds. L.M. Jongejan te Oldebroek. GEREF. KERKEN fVRIJG.) Beroepen: te Amersfoort-Emiclaer, ds. J. Beekhuis te Zeewolde (wijk Oost). Aangenomen: naar Apeldoom-Zuid, ds. A.M. de Hullu te Rozenburg; naar Goes, ds. P.J. Trimp te Heemse. NED. GEREF. KERKEN Aangenomen: naar Hattem, kandidaat P.R. Gort te Houten. Uit het EPA-U dat voor het ISGO is gemaakt blijkt dat, hoewel het nieuwe onderkomen van het ISGO nog maar 10 jaar oud is, toch een aantal besparingsmaatregelen mogelijk is. Een deel van die maatregelen is reeds uit gevoerd of wordt op korte termijn uitge voerd. Andere besparingsmogelijkheden worden uitgevoerd zodra bijvoorbeeld de verwarmingsketel of de verlichtingsinstalla tie aan vervanging toe is. De aanschaf van energiezuinige beeldschermen is een voor beeld van een maatregel die recentelijk is uitgevoerd en vermoedelijk een besparing van 15% op de energierekening zal opleve ren. Marcel Kievit, verantwoordelijk voor de uit voering van het klimaatbeleid bij het ISGO: "Het is een goede zaak dat we nu goed op een rij hebben welke mogelijke besparingen er in de toekomst nog getroffen kunnen wor den. Met dit onderzoek lopen we vooruit op een verplichting. We hebben nu gezien wat een EPA inhoudt en zijn overtuigd van het nut van het onderzoek". Met het uitvoeren van een EPA-U speelt het ISGO in op de Europese Richtlijn voor Energieprestatie die per 1 januari 2007 van kracht wordt. Bij bedrijfscontroles zal het ISGO ondernemers op Goeree-Overflakkee informeren over deze verplichting. Meer informatie over EPA's is te vinden op web site www^ep^acLaL GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Bodegraven, ds. J.S. van der Net te Houten; te Groningen en te Kapelle- Biezelinge, ds. D.W. Tuinier te Terwolde- De Vecht; te Leiderdorp, ds. G. Clements te Gouda; te Randburg (Zuid-Afrika), ds. A.A. Bragge te Scherpenisse; te Ridderkerk- Slikkerveer, ds. B. van der Heiden te Alblasserdam; te Zoetermeer, ds. W.J. Karels te Hardinxveld-Giessendam; te Zwi jndrecht, ds. A. Schreuder te Rijssen-Zuid. Bedankt: voor Goudswaard, ds. J. Schipper te 's-GravenpoIder; voor Oostkapelle, ds. M. Golverdingen te Boskoop; voor Puttershoek, ds. L. Blok te Ermelo; voor Temeuzen, ds. J.S. van der Net te Houten. GEREF. GEM. IN NEDERLAND Beroepen: te IJsselmuiden, ds. A. van Voor den te De Beek/Uddel. Bedankt: voor Elspeet, ds. T.R. Treur te Chilliwack (Can.); voor Gouda en voor Ochten, ds. A. van Voorden te De Beek/Uddel. OUD GER. GEMEENTEN IN NED. Bedankt: voor Salford (Canada), ds. A. Kort te Krimpen a/d IJssel; voor Wekerom, ds. T. Klok te Urk. Door een aanrijding op de Langeweg N215 nabij Nieuwe-Tonge zijn woensdagavond rond half zes twee mensen gewond geraakt. Een 68-jarige automobilist uit Hellevoetsluis reed in de richting van Middelhamis en kwam door nog onbekende oorzaak op de verkeerde weghelft terecht. Hierdoor ontstond een frontale botsing met een tegemoetkomende bestelbus, bestuurd door een 26-jarige man uit Oude- Tonge. De 68-jarige man kwam daarbij met zijn auto op de vangrail terecht en raakte in zijn voertuig bekneld; hij moest door de brand weer uit zijn auto worden bevrijd en werd met zware verwondingen overgebracht naar het Erasmus Medisch Centram in Rotterdam. De 26-jarige automobilist liep Uchtere verwondingen op en werd overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De Technische Ongeval- lendienst van de politie stelt een nader onderzoek in. Ook de traumaheli was ter plaatse voor medische assistentie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 11