Opel Paasshow bij de Knöps Groep pakt 'groots' uit! Vleeshandel Krijgsman gecertificeerd naar de nieuwste {kwaliteitseisen De Kellogg's KinderTruuk komt naar Ouddorp! Rommel- en Creatiefmarkt KNRM Goedereede in de weer EIIAtlDBI-tllEUWS Open dag cursus theologische vorming gemist? c« 'S» si 9 9 9 <3* 9 4!* 9 Deze week een lijstje van de katten die in De Dieren stee op een nieuwe baas wachten. STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD PAGINA 7 VRIJDAG 25 MAART 2005 De Opel Astra GTC. Autoliefhebbers opgelet! De traditio nele paasshow van de Knöps Groep staat voor de deur. Bovendien zijn er dit jaar veel noviteiten en primeurs op de show vertegenwoordigd; waaron der de gloednieuwe Opel Astra GTC (Gran T\irismo Compact) welke recentelijk op de Amsterdamse Auto- RAI is gepresenteerd. Autofeest voor het hele gezin öp vrijdag 25, zaterdag 26 en maandag 28 (Tweede Paasdag) maart a.s. zullen onze vestigingen in Middelhamis/Sommelsdijk, Noordgouwe en Poortvliet bol staan van de activiteiten voor het hele gezin. Want naast een vernieuwende autoshow treft u binnen de vestiging van Garage Knöps (Langeweg U3 te Sommelsdijk) een enerverende con sumentenbeurs aan. De organisatie heeft de inrichting van de show gewijzigd en dat zal het voor de bezoeker nog aantrekkelijker maken. De absolute primeur tijdens de showdagen is zonder twijfel de sportieve Astra GTC. De driedeurs coupé-uitvoering van het populaire, compacte Astra-model; waarvan vorig jaar reeds de vijfdeurs- en sta tionwagonuitvoering op de markt versche nen. Maar er is meer Wat te denken van de nieuwe Tigra Twin- Top. De compacte roadster in coupé-cabrio- let uitvoering maakt zijn opwachting tijdens de paasshow. Daarnaast mogen speciale en aantrekkelijk geprijsde uitvoeringen van de overige modellen, waaronder de populaire Corsa Rhythm en de Zafira Maxx Cool, natuurlijk niet ontbreken. Naast nieuwe automobielen worden er tevens meer dan 150 jong gebruikte automobielen tegen aan- trekklijke prijzen geshowd. Wie een vooruit blik wenst, kan via www.opelnieuws,nl alvast een voorproefje nemen. Consumentenbeurs Tussen al het autonieuws vindt u de deelne mende standhouders aan de showdagen. Van HERKINGEN - In verenigingsgebouw 'Ons Huis' in Herkingen wordt morgen, zaterdag 26 maart een rommel- en cre atiefmarkt gehouden. Deze markt duurt van 9.30 tot 16.00 uur De rommelmarkt heeft dit jaar veel curiosa en spullen uit grootmoeders tijd. Verder is er prachtig glas en aardewerk. Ook is er veel speel goed voor kinderen en dit alles voor klei ne prijsjes. Ook veel boeken en andere prullaria. Verder wordt er - zoals elk jaar - een verloting gehouden voor hospice Calando. Op de creatiefmarkt staat mevrouw Ver boom en medewerkers voor de nieuwste materialen en technieken om kaarten te maken. Verder staat er nog een kaarten- maakster en iemand die baddoeken bor duurt. De toegang is gratis. Dijke Zonweringen, Doeland Van Damme en Cor Melissant Fietswereld tonen u graag de laatste trends op zonwerings-, tuinmeubel en tweewielergebied. Bovendien kunt u pro fiteren van talloze aanbiedingen. Ook cre atieve ideeën omtrent tuinarchitectuur vindt u op de paasshow. Deze worden u gepresen teerd door Rozima Hoveniers uit Stad a/h Haringvliet. En de sfeervolle wijnproe verij van Groothandel De Kreij mag u zeker niet missen. Het geheel wordt decoratief aangekleed door veelzijdig kunstenaar Cees Dirkzwager. Op de locatie in Noordgouwe (Autobedrijf Akkerdaas BV) wordt iedere bezoeker getrakteerd op een overheerlijk portie 'Zeeuwse paaspoffertjes'. Shell-Tankstations Knöps in Paasstemming Ook de veelzijdige en moderne Shell-Tank stations van de Knöps Groep presenteren zich tijdens deze voorjaarsdagen. Allereerst bieden wij u op de feestelijke zaterdag (26 maart a.s.) de mogelijkheid om in onze moderne wasgelegenheden uw voertuig op z'n 'paasbest' te laten wassen. Het voorrei- nigen van uw auto wordt deze dag (van 09.00 tot 17.00 uur), bij elke wasbeurt, geheel gratis door één van onze medewer kers uitgevoerd. Daarnaast ontvangt iedere tankende bezoeker bij één van de tanksta tions een leuke voorjaarsattentie. Tijdens het komende weekeinde is een bezoek aan één van de vestigingen van de Knöps Groep zeker de moeite waard. Een vernieuwende autoshow in combinatie met een sprankelen de consumentenbeurs zal uw verwachtingen overtreffen. De paasshow begint op vrijdag 25 maart duurt tot en met maandag 28 maart 2005 (zondag 27 maart gesloten). De show is op vrijdag en zaterdag geopend van 10.00 tot 18.00 uur en op maandag (Tweede Paas dag) van 10.00 tot 17.00 uur. De entree is - vanzelfsprekend - geheel gratis. Indien u het speciale Opel Paasshow magazine (alsnog) wilt ontvangen, stuur dan een e-mail aan info@opelnieuws.nl. MIDDELHARNIS - De cursus Theologi sche Vorming heeft op 5 maart jl. in ver enigingsgebouw 'De Hoeksteen' een open dag gehouden. Misschien was u door het slechte weer ook verhinderd te komen? Dan krijgt u nu een herkansing. Zaterdag 23 april a.s. is er opnieuw een ochtend waarop u mee kunt doen met de huidige cursisten. U krijgt dan een goede indruk van de inhoud van de cursus. Heeft u inte resse, neem dan contact op met de cursus leider ds. T.W. van Bennekom, tel.: 0187- 478202 of 488275 (werk) of 06-20820200 of per e-mail: ds.T.W.v.Benne kom@sthdg.nl (maar niet in de periode van 5 tot 19 april), of bei met Teunie Noteboom, tel.: 0187-487188. STELLENDAM - Voor de redding boten van Stellendam is het in 2005 tot nu toe nog erg rustig geweest. In januari is de Prinses Margriet er een paar keer uitgeweest voor een hulpverlening aan een vissersvaar tuig, maar verder is het stil geble ven. Het afgelopen weekend kwam daar verandering in. Het begon zaterdagavond 19 maart. Nabij de boei MW 5 bevond zich een visbootje met motorproblemen. De kustwachtpost in de vuurtoren van Ouddorp piepte de beman ning van de Stellendamse reddingboot op om kwart over zes en tien minuten later voer de bemanning uit met de Dorus Rijkers, de reserveboot van de KNRM die de Prinses Margriet vervangt. De reddingboot voer net de haven uit, toen de boot van de douane, de Zeearend, meldde dat zij twee monteurs zouden overzetten om het probleem te ver helpen. Dat gelukte en het visbootje kon daarna weer op eigen kracht verder varen, zodat de reddingboot kon terugkeren naar haar eigen plaats aan de drijvende steiger in de buitenhaven van Stellendam. De volgende klus diende zich aan op zon dagmorgen kwart voor elf De kustwacht- post alarmeerde toen de bemanning van de buitenboot in Stellendam voor een sportvis- boot met motorstoring 5 mijl noordelijk van de uiterton. De Great White uit Rotterdam was op weg naar Stellendam met één per soon aan boord. Het scheepje werd op sleep touw genomen en afgeleverd bij de trailer helling in de buitenhaven van Stellendam. Het derde karwei van dit weekend deed zich voor om kwart over één in de vroege och tend van 21 maart. De Stellendamse viskot- ter SL 9, met 4 personen aan boord, had op dat moment problemen met de koelwater pomp, maar kon vanwege de lage waters tand niet meer het Goereese Gat invaren naar de thuishaven. De reddingboot bracht de materialen, die door de werf werden afgegeven, naar het vaartuig en kon daarna weer terug naar Stellendam. De bemanning van de viskotter kon nu de problemen oplos sen en haar visreis vervolgen. De Dorus Rij kers lag na ruim een uur weer gereed voor de volgende klus. Die volgende klus deed zich nog dezelfde dag voor, echter niet voor de buitenboot van Stellendam, maar voor de binnenboot, de Willemtje. De kustwachtpost Ouddorp alar meerde de bemanning ongeveer tien voor elf 's morgens. Er was een automatisch alarm binnengekomen van een vaartuig in de buurt van Hellevoetsluis, met brand aan boord. Op de opgegeven positie was geen boot te vinden. Ook de politieboot was aan het zoeken, alsmede de politieheli. In de jachthavens werd ook gezocht, maar niets te vinden. Op het moment dat de reddingboot was uitgevaren voer er juist een jacht via de schutsluis naar buiten. Met dat jacht was geen marifooncontact te krijgen. In overleg met de kustwacht en de politie schutte de binnenboot naar buiten om het jacht op te sporen. Het bleek de Jaene d' Are uit Sche- veningen te zijn, met 6 personen aan boord, die op weg waren vanaf Stellendam naar de thuishaven. Aan boord van dat schip was het automatische alarm geactiveerd en de bemanning had er geen verdere aandacht aan geschonken, met als gevolg dat de hulp verleners in actie kwamen. Dat werd mede veroorzaakt door het feit dat de marifoon niet goed was ingeschakeld, zodat ook oproepen vanaf de wa! niet werden gehoord. Waterspotters, die een schip hebben met perfecte apparatuur aan boord, dienen zich wel te vergewissen van het juiste gebruik daarvan. De reddingboot van Ouddorp, de Griend, heeft het ook nog niet druk gehad. Wel zijn er begin maart enkele hulpverleningen geweest met de Unimog aan auto's. Eén die door de gladheid van de weg was geraakt en door de Unimog weer op zijn wielen werd gezet en naar huis gesleept en één die op het strand nabij de vuurtoren was vast komen te zitten. Ook hier kon het KNRM voertuig de auto uit zijn benarde positie verlossen. Met de Griend is één keer gevaren voor een sportvisbootje, met twee personen aan boord, met motorstoring. Het werd op sleep touw genomen naar de boothelling in de haven op de Middelplaat. «V i& ii^ i& <r i& i& i& i& f^ •'iï 9: m;, K* K* K* K* K* K* K* K' K* Het is altijd weer afwisselend. Vorig jaar om deze tijd zaten er enorm Veel katten en één of twee honden en dit jaar weinig katten en vrij veel honden en veel konijnen. Patu is een poes van ruim acht jaar, zwart-wit, een dame met een humeur. Ze is bang voor kleine kinderen, kan niet bij honden maar grotere kinderen vindt ze heel gezellig. Patu komt graag buiten en gaat wel eens een paar dagen op stap. Wie heeft belangstelling voor deze eigenwijze kat? Grumpy heeft ook een ochtendhumeur. Een witte kat met wat zwarte vlekken, ruim vier jaar. Hij houdt niet van kinderen, kan niet bij honden, komt graag buiten en het is beslist geen schootkat, maar de vri jwilligers vinden het een leuke kat. Flip is een rooie kat van ruim één jaar, een vriendelijk dier. Het is een zwerver. Dus hoe hij verder is weten wij niet. Dino is een zwart-witte kat van negen jaar. Hij komt graag buiten en het liefst heeft hij het alleenrecht in huis. Lonzo is gevonden, een zwart-witte kat van twee jaar. Hij is nog een beetje bang, wel lief en volgens de beheerster is een rustige omgev ing voor hem het beste. Mopje is een echt mopje, een lief dier van bijna zes jaar, een zwart witte kat. Hij is een beetje bang voor kinderen en kan niet bij honden. Wij zoeken voor Mopje een lief tehuis zonder andere katten. Minous is ook al een tijdje bij ons. Zij is schildpadkleurig, ruim negen jaar, en zij zal in het begin een beetje afwachtend zijn. Zij is niet gewend aan kinderen, niet gewend aan honden en heeft liever geen soortgenoten bij haar. Minous komt graag buiten als het lekker weer is. Mohair is een grote witte poes met een paar cyperse vlekken, vier jaar oud. Zij is vriendelijk voor honden, hef voor katten maar niet gewend aan kinderen. Zij komt graag buiten. Moortje is natuurlijk zwart, een poes van negen jaar. Zij is gewend aan kinderen, kan niet bij honden en komt graag buiten. Heeft u belangstelling voor een van de katten of zoekt u een leuke hond. Kijkt u dan eens in De Dierenstee, Groenekruis weg 14a te Numansdorp, telefoon: 0186-655150. De website is: www.dierenstee.nl. De openingstijden: maandag t/m zater dag vanaf 11.00 tot 16.00 uur. Op Tweede Paasdag is De Die renstee gesloten. MIDDELHARNIS - Bij aankopen in een winkel let de consument meestal niet alleen op de prijs, maar speelt de kwaliteit van het product ook een grote rol. Kwaliteit is dus heel belangrijk en zéker is dit belangrijk bij de aanschaf van voedingsmidde len en misschien zijn de consumenten nóg wel kritischer bij de aankoop van vlees. Daarom is Vleeshandel Krijgs man, die aan slagers, supermarkten en groothandel levert, er alles aan gelegen om een kwalitatief hoog staand product te leveren. Door Adri v.d. Laan Vleeshandel J. Krijgsman B.V., met vesti gingen in Middelhamis en Stellendam ont ving in het begin van deze maand van certi ficeringbureau Det Norske Veritas het meest recente kwaliteitscertificaat inzake de voed- selveihgheid BRC A level. Dit certificaat van British Retail Consortium is wereldwijd erkend. Trots zijn kwaliteitsmanager Yolan- de de Vries en adjunct-directeur Erik Bos man, evenals de 72 personeelsleden van het bedrijf Bijzonder is de toeketming van dit kwali teitscertificaat omdat Krijgsman één van de eerste bedrijven in Nederland is die een BRC certificaat naar de laatste normen van januari 2005 krijgt toegewezen. Het BRC A level is toegekend aan zowel de vestiging in Mid delhamis als aan Stellendam. Op het gebied van vleesverwerking is Krijgsman een begrip op Goeree-Overflakkee, want al ruim 35 jaar is Krijgsman werkzaam in de levens middelenindustrie en in al die jaren heeft het, alsmaar groeiende bedrijf, service en kwaliteit hoog in het vaandel staan. Vestigingen De hoofdvestiging van Krijgsman is in Mid delhamis aan de Edison. In deze vestiging worden dagelijks mnd- en varkensonderde len, uit diverse Europese landen, aange voerd. In drie productiehallen worden deze 'ruwe technische delen' verwerkt en verpakt in verfijnde consumenteneenheden. In de vestiging in Stellendam worden kipproduc- ten onder het label 'Deltakip' geproduceerd. Vanuit beide vestigingen worden de vlees producten verspreid over het westen van Nederland. De eigen vrachtwagens van het bedrijf bevoorraden de klanten van Noord- Holland tot Zeeland. In het kader van de nieuwste Europese regel geving de 'General Food Law', die vanaf 1 januari 2005 van kracht is geworden zijn de toch al strenge kwaliteitseisen inzake de Annet Hagens en Kees van Weezel van het kwuliteitsteam Stellendam voedselveiligheid nog verder aangescherpt. Was Krijgsman sinds 2002 al HACCP gecertificeerd en had zij daarmee al een vol waardig kwaliteitbeheersingsysteem inge voerd, met de komst van de nieuwe regelge ving zal voedselveiligheid, tracking en tra cing (het volgen van het product), etikettering en opleiding van personeel op een nog hoger plan worden getild. De ontvangst van verschillende certificaten wil niet zeggen dat mensen van Krijgsman op hun lauweren kunnen gaan rusten, want voor het behoud van de certificaten dient de kwaliteit op hetzelfde hoge niveau te blijven en hier wordt door de verschillende instan ties nauwlettend op toegezien. Verschillen de keren per jaar wordt het bedrijf daarom door onafhankelijke instanties doorgelicht. Met haar gemotiveerde werknemers schaart Krijgsman zich met liet behalen van het eer-,j tificaat in de voorste gelederen van haaw bedrijfstak als het gaat om kwaliteitsbeheer sing en daarmee is het bedrijf klaar voor de toekomst! Het kwaliteitsteam Middelhamis, van links naar rechts, boven: Yolande de Vries, Wennie van Moort, Piet Hopman, Piet van der Groef, en Leo Padmos. Onder: Theo van de Bos, Aad de Jongh en Kees Markus. OUDDORP - Zaterdag 26 maart zal de Kel logg's KinderTruuk bij Shell-Tankstation Knöps Ouddorp aan de Oosterweg 2 te Oud dorp verschijnen om vele kinderen spanning en plezier te brengen. Naast een speelpara- dijs voor kinderen van 3 tot 12 jaar is er ook een podiumshow waar leuke prijzen te win nen zijn. "In november van het vorig jaar hebben wij de KinderTruuk bij onze vesti ging in Sommelsdijk op bezoek gehad", vuh algemeen directeur Herman de Blok van de Knöps Groep aan. "Gezien de vele leuke en positieve reacties hebben we direct besloten om het evenement voor ons tankstation in Ouddorp te boeken". Het geheel vindt gelijktijdig plaats met de gezellige actie- markt; welke wordt georganiseerd door Voogd Hoveniers en Zorgboerderij 'De Mekkerstee'; beiden uit Ouddorp. Speelparadijs De Kellogg's KinderTmuk is en fantastisch speelparadijs voor kinderen van 3 tot 12 jaar. Voor de kleintjes in de leeftijd van 3 tot 5 jaar is er een ballenbad met glijbaan. De kin deren vanaf 5 jaar kunnen zich uitleven in de geheel doorzichtige uit twee etages bestaan de 'truuk'. Hierin kunnen ze aan de slag met kruipbuizen, touwladders, tunnelnet en een glijbaan waarmee je uiteindelijk weer buiten komt. Voor de kids die moe worden van het klimmen zijn er verschillende computerga mes die je kunt spelen op de spelcomputers in de Kellogg's KinderTruuk. En wie wil, legt het hele parcours nog een keer af. Door dat de Kellogg's KinderTrauk doorzichtig is, kunnen ouders hun kind de gehele tijd volgen. Daarnaast heeft de KinderTruuk de hoogste veiligheidsstandaard en zijn er con tinue 4 tot 5 begeleiders aanwezig om alles goed te begeleiden. Podiumshow Op het podium dat aan de KinderTruuk vast zit, wordt ieder uur een spelshow gespeeld. De presentatrice of presentator nodigt de kinderen uit om op het podium te komen. De spelshow bestaat uit verschillende behendig- heidsspelen, zoals bijvoorbeeld het 'stok- kenvangspel' of'vier-op-een-rij spel' of een andere quizvorm. Hierbij zijn leuke prijsjes te winnen voor de kinderen. Op het moment dat er geen podiumshow is, kunnen de kin deren het speelparadijs in of naar de vidiwall kijken waar films en bloopers te zien zijn. De Jetix/Kellogg's KinderTruuk is op zater dag 26 maart 2005 van 11.00 tot 16.00 uur aanwezig bij Shell-Tankstation Knöps Oud dorp BV aan de Oosterweg 2 te Ouddorp. De toegang is geheel gratis. Gratis attentie's Een bezoek aan het moderne Shell-tanksta- tion is zeker de moeite waard. Allereerst bie den wij u op deze feestelijke zaterdag de mogelijkheid om in onze modeme wasgele genheid uw voertuig op z'n 'paasbest' te laten wassen. Het voorreinigen van uw auto wordt deze dag (van 09.00 tot 17.00 uur), bij elke wasbeurt, geheel gratis door één van onze medewerkers uitgevoerd. Daarnaast ontvangt iedere tankende bezoeker een fleu rige voorjaarsattentie. Bovendien ontvangt u een tegoedbon waarmee u bij Voogd Hove niers een tweede exemplaar van deze atten tie geheel gratis kunt afhalen. Een bezoek aan de gezellige aktiemarkt van dit bedrijf maakt uw dagje uit zeker compleet. Kortom: op zaterdag 26 maart 2005 bent u in Oud dorp voor een gezellig dagje uit met het hele gezin aan het juiste adres.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 7