STRUIK \J Burgemeester Stoop en Ronald Kats openen Huize Salem in Dirksland v»=- Begin zomertijd Wegafsluiting STRUUK Inbraken bij Hp ■^Minnaard Beeldmateriaal van De Ramp gezocht Paaszangavond Stellendam Orgelconcert Ridderkerk Districtsavond +16 Winnaar muziekprijs bij Radio Flakkee 32S2- f^-^ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoüandse en zeeuwse eilanden Frank van Rijn in bibliotlieel( Oude-Tonge Volgende week één krant In verband met het uitvoeren van reconstructievferkzaamheden dient de noordbaan van de Calandbrug (parallel aan de N15) tussen afrit 13 (Pothof) en afrit 12 (Brielle N57) tij delijk voor alle verkeer te worden" afgesloten. Voorspeelmiddag klein koper en hoorns bekijk ons woningaanbod op www.vanveenmakelaardij.nl invm makelaardij o.g. VOOR VERKOOP EN TAXATIES VAN WONINGEN EN BEDRIJFSOBJECTEN Hollandse Delta werkt! www.opelnieuws.nl j;«v Rel ons! nvm Taxatie nodig.' n^i (0187) 47 02 72 of (0187) 68 45 45 Scherpe tarieven! Examenklassen voeren Requiem van Mozart uit Wijziging secretariaat Stichting Sportraad Middelhamis Visser Visser BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL.0187-617300 GOUDA «TEL. 0132-358 235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 DIRKSLAND - Burgemeester S. Stoop opende afgelopen dinsdag samen met Ronald Kats, bewoner van Huize Salem, de nieuwe huisvesting van Sjaloom Zorg aan de Voorstraat 14 in Dirksland. Door Roeland van Mourik Blijde middag watersportvereniging Papier ophalen in Oude Tonge Kerkdienst Ger. Gemeente .-...,*.. 1 ''^''Wnm M Man klem tussen muur en vrachtauto Papier ophalen Ooltgensplaat Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Vrijdag 25 maart 2005 77e jaargang nr. 7392 LET OP: in de nacht van zaterdag 26 maart op zondag 27 maart, om 2.00 uur, moet de klok een uur vooruit worden gezet in verband met de zomertijd. Van fietsende elektrotechnicus naar reizen de schrijver. Sinds zijn afstuderen in 1979 aan de TU in Delft maakt Frank van Rijn rei zen over alle continenten. Daarvoor gebruikt hij altijd zijn fiets, omdat die hem dichtbij de natuur brengt en een gemakkelijker en inten siever contact met de plaatselijke bevolking waarborgt dan elk ander middel van trans port, wandelen daargelaten.Door de jaren heen heeft Frank van Rijn al reizend meer dan de afstand van de aarde naar de maan afgelegd en nog steeds is hij actief! Dit jaar kreeg hij door het blad "Op Pad" zelfs de titel "Buitensporter van het Jaar" uitgereikt! De lezers van het blad konden het zeer waar deren dat Frank van Rijn (bijna) in zijn een tje van Nederland naar Kathmandu trapte. Over zijn laatste reis van Tibet en Nepal komt hij in de bibliotheek van Oude-Tonge vertellen.Frank vindt het heel leuk om naar Oude Tonge te komen aangezien de helft van zijn voorouders, moeder(Jongeling) en grootmoeder (Lokker) uit Den Bommel komen Wij heten u dan ook van harte wel kom op donderdag 14 april om 19.30 uur. Toegangskaarten a 7,50 te verkrijgen bij de bibliotheek: Oude-Tonge, Ooltgensplaat, Middelhamis en Ouddorp. Omdat het volgende week maandag TWeede Paasdag is, kunnen wij de dins dag daarop niet verschijnen. Onze eerst volgende editie komt dus op vrijdag 1 ^P"'' REDACTIE Het onafhankelijk nieuwsmedium Flakkee- Nieuws is opzoek naar beeldmateriaal van de watersnoodramp uit 1953. De beelden zullen worden gebruikt in een documentaire welke uitgezonden zal worden op de lokale televisiezender voor gemeente Goedereede TV-Goeree. Tevens wordt een ieder die meer informatie over de ramp op Goeree- Overflakkee kan verschaffen en dit graag zou willen vertellen, opgeroepen om contact op te nemen. Onder beeldmateriaal wordt ook foto's bedoeld. Er kan contact worden opgenomen via telefoonnummer: 0187-609512 of via e-mail: info@flakkeenieuws.nl. STELLENDAM - U wordt nog herinnerd aan de paaszangavond in de Ned. Herv. Kerk van Stellendam. Het plaatselijk mannenkoor Door Eendracht Verbonden en het Gemengd koor Sursum Corda uit Dirksland zullen u deze avond hun lijdens- en paasre- pertoire ten gehore brengen. Een avond waar ook ruim gelegenheid is voor samenzang. Aanvang 19.30 uur. De toegang is vrij. Hallo trefpunters, D.V zaterdagavond willen we naar het Stellenbos afreizen om daar het vermoeiende spel Stratego te spelen. Tevens doen wij hierbij ook een oproep aan jullie om het sponsorgeld van de nachtmarathon mee te brengen. Tot zaterdag. Het Trefpuntteam Deze afsluiting vindt plaats in de periode van week 15 t/m week 22: Van maandag 11- 04-2005 07:00 uur tot vrijdag 03-06-2005 16:00 uur; of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk is. Verkeer met gevaarlijke stoffen Cat. Ien verkeer met bestemming havens 5500-5600 uit de richting van de Rotterdam (Al5) zal worden omgeleid via afrit 15 (Havens 4100- 5200), Clydeweg, Botlekweg, Theemsweg en Rozenburgse-sluis (omleidingroute 2). Verkeer vanaf de Noordzeeweg in de rich ting Europoort (N15) en Brielle (N57) zal worden omgeleid via rechterrijbaan N15 (zuidbaan) via af- en toerit 14 (Rozenburg) naar Linkerrijbaan N15 via Thomassentun- nel (omleidingroute N). Contactpersoon met betrekking tot deze afzetting is: Wegendistrict Rijnmond, Ray on Europoort de heer J.F.L, Rensman, tel: 010-4724002. GOEDEREEDE - Muziekschool 'de Deltas treek' organiseert op zaterdag 2 april al weer de derde en laatste voorspeelmiddag van dit seizoen. Dit keer zijn de leerlingen op klein koper en hoorns aan de beurt. Dit zijn de leerlingen van docenten André Leer en Irene Kruik. Zij hebben een leuk en afwisselend pro gramma ingestudeerd en hopen op veel publiek om dit te laten horen. De middag zal ook opgeluisterd worden door een optreden van het leerlingenorkest van fanfare ApoUo uit Goedereede. Het belooft een gezellige middag te worden. Deze keer vindt alles plaats in het vereni gingsgebouw 'de Oostdam' in Goedereede. Aanvang 14.30 uur. Mr. Iman Caustraat 17 3251 AP STELLENDAM Tel. (0187)49 23 84 Organist Dirk Out geeft op zaterdag 2 april een concert in Ridderkerk. Hij laat op deze avond een aantal mooie werken horen op het Van den Heuvelorgel in de Singelkerk. De aanvang van het programma is om 20.00 uur. Zaterdagavond laat hij de meeste composi ties aansluiten op het thema "herinneringen aan vroeger". Deze avond zal in het teken staan van Piet van Egmond. Dit fenomeen is bij vele muziekliefhebbers bekend en heeft het Van den Heuvelorgel vroeger zelf ook meermalen bespeeld. Van Egmond impro visator en transcribeer was vooral een fijne vertolker van orgelliteratuur uit de Roman tiek. De bezoekers kunnen luisteren naar o.a. "Passacaglia" van J.S.Bach en "Sonate II" van Mendelssohn. Verder staan ook "Grand Choeur"van A. Guilmant en "Carillon de Westminster" van L.Vieme op het program ma. Van de organist mogen ook enkele improvisaties verwacht worden. Na afloop is er voor de bezoekers gelegen heid om de organist persoonlijk te ontmoe ten. De kerkdeuren aan de Kerksingel staan vanaf 19.30 uur voor belangstellenden open. De programma's zijn voor 5,- verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. Op zaterdag 2 april zal een +16 districts avond van het district Flakkee worden gehouden in het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeente van Ooltgensplaat, Van Weelstraat 1. Deze avond begint om half 8. Dhr. B.S. van Groningen zal een inleiding houden over het onderwerp: "Thomas, ongelovig of zwaarmoedig?" M/aterschap Nieuws van uw waterschap Kijk verderop in deze krant. Uv/ wensen van nu bepalen de Opel van morgen Opel. AI 35 joar de meest geliefde auto van Nederiand. www.opelnieuws.nl 2 beëdigde/gecertificeerde makelaars/taxateurs MIDDELHARNIS - Op 22 april 2005 wordt het jaarlijks examenconcert van de examen kandidaten muziek van de C.S.G. Prins Maurits weer gehouden. De (examen)k]as- sen die dit jaar aan het concert meewerken zijn: VWO-6, VWO-5 en Havo-5. Dit keer wordt het concert niet in het schoolgebouw zelf, maar in de Rooms-Katholieke kerk van Middelhamis uitgevoerd. Deze keuze is gemaakt vanwege onder andere de mooie locatie en de prachtige akoestiek. Het voor programma wordt verzorgd door een gele- genheidskoor dat bestaat uit VWO-6, VWO- 5 en Havo-5. Hierbij worden werken uitge voerd van o.a. de Franse componist Francis Poulenc (1899-1963) en het Ie madrigaal van de Vijfde band Madrigalen (1611) van de Italiaanse, manisch-depressieve compo nist Don Carlo Gesualdo da Venosa (1566- 1613). Verder worden er enkele instrumen tale stukken naar eigen keuze uitgevoerd door examenkandidaten. Na de pauze zullen de examenkandidaten uit VWO-6, aange vuld met enkele gastzangers, het Requiem van W.A. Mozart uitvoeren. Ze zullen hier bij worden begeleid door een klavecimbel. De kerk is open vanaf 19.00 uur en het con cert begint om 19.30 uur. De toegang is vrij. MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Met ingang van 1 april 2005 zal het secreta riaat van de Stichting Sportraad Middelhar- nis in andere handen overgaan. Het nieuwe adres luidtdhr. C.H.J. Kees Braber, Voorstraat 6, 3243 AV Stad aan het Haringvliet, tel. 0187-611996. E-mail k.braber@planet.nl Alle belanghebbenden worden verzocht deze wijziging in de administratie op te nemen. REGISTERACCOUNTANTS Voor de openingshandeling verzamelden belangstellenden zich in verenigingsgebouw 'De Schakel' waar directeur H. Brinkman van Sjaloom Zorg een toespraak hield. Hij vertelde dat zijn organisatie steeds blijft groeien. „We hebben zo'n 30 a 40 nieuwe cliënten gekregen. Dat betekent dat we op een totaal van 200 cliënten zitten. We zijn dus een groeiende organisatie." Dat betekent dat er steeds meer huisvesting geboden moet worden. Directeur Brinkman benadrukte dat het bij Sjaloom Zorg niet alleen om de gebouwen gaat. „Het gaat niet alleen om de hardware," vertelde hij. „We moeten ons als Sjaloom Zorg ook blijven onderscheiden op andere vlakken. We moeten vanuit onze identiteit zorg blijven bieden, waar we veertig jaar geleden voor zijn opgericht." Sjaloom Zorg is veertig jaar geleden ontstaan uit een aantal kerken in Dirksland. Burgemeester Stoop hield ook een toe spraak. Hij vertelde dat hij graag ja" heeft gezegd tegen de vraag of hij Huize Salem wilde openen. „Waarom?" hield hij de ongeveer vijftig aanwezigen voor. „Omdat kwaliteit van zorgverlening goed moet zijn en omdat goede huisvesting daarbij van groot belang is," beantwoorde hij zijn opge worpen vraag. „Het is een blijde middag," vervolgde Stoop. „Ik spreek de hoop uit dat cliënten het ontzettend naar hun zin gaan kri jgen aan de Voorstraat 14." Brinkman bedankte na de toespraak van Stoop de personeelsleden van Huize Salem. „Een nieuw project levert de nodige dilem ma's voor het personeel op," zei de directeur. Daar is het personeel goed mee omgegaan, vond hij. Daarom vroeg hij om HERKINGEN - In het afgelopen weekend is er ingebroken bij een watersportvereniging aan de Jachthaven. Dinsdag deed men aan gifte van dit feit. Zaterdag ontdekte men dat er op zes boten was ingebroken en dat er diverse spullen waren weggenomen, onder andere buitenboordmotoren. De politie van het district De Eilanden stelt een onderzoek. Aanstaande zaterdag zal er in heel Oude Tonge oud papier worden opgehaald. Graag het papier voor 9.00 uur buiten zetten. De opbrengst is bestemd voor het restauratie fonds van de Herv. Gemeente. STAD aan 't HARINGVLIET - Maandag 29 maart, 19.30 uur, ds. D.W. Tuinier. Burgemeester Stoop en Ronald Kats hebben zojuist de openingshandeling verricht van Huize Salem in Dirksland een applaus voor hen. Verder bedankte hij Cor Kroon, aannemer van het verbouwde pand en architectenbureau Bom, dat betrokken was bij het ontwerp van de bin nenkant van het pand. Ook de gemeente Dirksland werd bedankt voor de prettige samenwerking. Spannendste gedeelte Daarna brak, volgens Brinkman, het span nendste gedeelte van de middag aan. Twee nieuwe bewoners van Huize Salem mochten ook nog een toespraak houden. Coraline Jonckheer vertelde dat er lang gewacht is op de opening. „Ik vind het erg jammer dat mijn moeder er niet bij kan zijn," voegde ze er emotioneel aan toe. Maarten de Bruin vertelde waar hij was geboren en waar hij al had gewoond. „Nu ga ik in Huize Salem wonen. Dat is erg gezellig, we eten met zijn allen in de woonkamer en ik heb een eigen douche, wc en een kamer." Dit was iets over mijzelf, besloot hij zijn toespraak. Daarna liepen de aanwezigen van verenig ingsgebouw 'De Schakel' naar de Voorstraat. Daar mocht Ronald Kats samen met burgemeester Stoop met een schaar de deur van Huize Salem openknippen. Daarmee was Huize Salem officieel geopend en kon het gebouw bezichtigd wor den. Bij de kamers waar de deur open stond, mocht binnengelopen worden om door de nieuwe bewoners daarvan verwelkomd te worden. Ï-Wflfessiii» i Mm^"^ De bewoners zorgden zelf voor Je rondleiding in hun nieuwe onderkomen. SOMMELSDIJK - Woensdagmorgen om streeks zeven uur raakte in de Oranjestraat een 48-jarige man uit Woerdense Verlaat gewond, nadat hij klem kwam te zitten tus sen een muur en zijn vrachtauto. Het slachtoffer had een aanhangwagen ontkop peld, waarna hij zag dat zijn vrachtauto begon te rollen. De man wilde de auto stoppen, maar kwam klem te zitten tussen de vrachtauto en de muur. Een omstander hielp het slachtoffer uit zijn benarde situ atie, waarna de 48-jarige man met onbe kend letsel door GGD-personeel werd ver voerd naar het Dirkslandse ziekenhuis. De oudpapiercommissie van de Gerefor meerde Gemeente hoopt op donderdag 31 maart weer oud papier op te halen voor de zending. U wordt verzocht het papier gebun deld buiten te zetten. Er wordt gestart om 17.30 uur. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 Op zaterdag 19 maart werd in de Doelen in Rotterdam weer de "Pim Jacobs Muziek Prijs" uitgereikt. Het was de 5e keer dat dit gebeuren plaats vond. Vijf finalisten van diverse conservatoria streden om de eer en.... Bart Soeters won de prijs. Bart komt uit Nieuwe-Tonge en het is dus zeker dat hij met het winnen van deze belangrijke jazz- prijs, het eiland Goeree-Overflakkee op de jazzkaart zet. Jan en Carla Hersbach waren bij de uitreiking van de prijs en maakten opnames die op Radio Flakkee worden uit gezonden. De uitzendingen zijn op zaterdag 26 maart van 19.00 tot 21.00 uur en in de herhaling op dinsdag van 21.00 tot 23.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1