Nieuws Leerlingen bezochten Bibliotheek Oudstenraad Evangeliegemeente Beréa distantieert zicli van Kingdom Financial Services Woord Daad Damverenlglng ENEO'52 te Melissant Morgen Lammetjesdag in Oude-Tonge uit de kerken IIAIIDa-illEUWS Ophalen oud papier Damclub "Denk en Zet" Middelharnis - Sommelsdijk Inleveren rommelmarktspullen Goeree Overf lakkee Goeree Overf lakkee Verkoop Bedrijvenpark Oostflakkee officieel van start i PAGINA 19 VRUDAG 25 MAART 2005 Er zijn weer heel wat lammetjes met hun ouders te bezichtigen tijdens de Lammetjesdag in Oude Tonge. OUDE TONGE - Het voorjaar komt eraan en dat betekent weer lammetjes in de wei!! Ieder jaar opnieuw een leuk gezicht voor groot en klein! Nog leuker zou het zijn om een keer heel dichtbij te kunnen komen. Dat is nu op zaterdag 26 maart bij boerderij "Zonnehoeve" aan de Langeweg 14 te Oude-Tonge van 10.00 tot 16.00 voor ieder een mogelijk. Op deze dag worden kinderen en alle anderen die dit leuk vinden, uitgeno digd om naar de lammetjes te komen kijken. Momenteel zijn er al meer dan vijftig gebo ren, de meesten verblijven nog binnen. Iedereen kan zo de lammetjes van dichtbij bekijken en aaien. Via een ontdekkingstocht met vragen is er ook nog de mogelijkheid het leven op de boerderij wat beter te leren kennen. Na een bezoek aan de lammetjes en het verkennen van de boerderij, kan er een kopje koffie of een glaasje limonade met een versgebakken lekkernij worden genuttigd. Er worden op deze dag ook een aantal artikelen verkocht die typisch zijn voor de boerderij zoals ver se eieren en schapenkaas. Deze dag wordt georganiseerd ten bate van Stichting Caleopse. Deze Stichting zet zich al een een aantal jaren in voor de Annie- crèche te Paramaribo (Suriname). De Annie- crèche is een dagopvang voor gehandicapte kinderen van nul tot acht jaar. Er is een kraampje aanwezig waar iedereen die hierin geïnteresseerd is wat meer informatie over de Anniecrèche kan krijgen. Het hoofd van de crèche, Annette Reigman-Bruggeman uit Oude-Tonge is op dat moment zelf in Neder land. Zij woont inmiddels alweer een aantal jaren in Suriname en kan uw vragen als geen ander beantwoorden. De eventuele opbreng sten van deze lammetjesdag gaan naar de Anniecrèche. Boerderij "Zonnehoeve" is te vinden aan de Langeweg 14 tussen Oude-Tonge en Nieu- we-Tonge. Meer informatie over deze lam metjesdag (en over schapen) is terug te vin den op www.noordhollanderschapen.nl. Hieronder volgen de uitslagen van maandag 21 maart: Afdeling 1: C. Polder-C. Spee 0-3 H.H.Verolme-J.van Hoorn 1-1 De wedstrijd van Spee tegen Polder was voor Spee uitermate belangrijk. Hij maakt een redelijke kans op het kampioenschap en het was zijn laatste wedstrijd. Het werd een spannende partij. Ondanks dat Spee al vlug een stuk winst wist te bemachtigen, had hij een lastige stelling. Dat bleef zo tot in het eindspel. Toen maakte Polder de voor de uitslag doorslaggevende fout. Spee won. Ook Van Hoorn kon nog kampioen worden, maar dan moest hij wel van H.H. Verolme winnen. Dat deed hij niet. Het werd na een boeiend middenspel remise. Afdeling 2: J.Jordaan-R.van Rijnberk3-0 R. Jacobs-J.A.Nipius3-0 I. Koese-M. Klink 3-0 B.du Pree-W.Vroegindeweij0-3 Jordaan moest het opnemen tegen Van Rijn berk, die niet meer zo gemakkelijk te ver slaan is als in het begin. Hij maakte het Jord aan dan ook knap lastig. De routine van Jordaan gaf echter de doorslag,. Jacobs had het niet zo moeilijk tegen Nipius. Het was Nipius er alles aan gelegen om Jacobs een hak te zetten, maar Jacobs gaf hem geen kans. Het ging in de partij tussen Koese en Klink om het kampioenschap van afdeling 2. Koese had alle voorgaande partijen gewon nen. Klink had een keer remise gespeeld. Klink moest winnen om nog kans op de hoogste sport van het podium te maken. Hij nam dan ook alle mogelijke risico's. Op een gegeven moment zag Klink een mooie com binatie over het hoofd en toen was de zaak snel beslist. Koese kon de felicitaties in ont vangst nemen voor het behaalde kampioen schap. Du Pree had de moeilijke taak om het Vroegindeweij lastig te maken, maar Du Pree had zijn avond niet. Vroegindeweij pro fiteerde daarvan en haalde al gauw de volle winst binnen. NIEUWE TONGE - Het is weer zo ver! Het mooie weer breekt weer aan. Misschien heeft u al schoonmaak kriebels? Mooie en goede oude spullen kunt u vanaf nu weer inleveren voor de jaarmarkt van de Herst. Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge. De jaarmarkt zal worden gehouden op zaterdag 4 juni. Op de inleverdagen bent u van harte welkom op het welbekende adres: Duivenwaardseweg 7. (Er worden geen spiralen, bedden en ander groot materi aal gespaard.) De inleverdata zijn: 26 maart, 9 april, 23 april, 7 mei en 14 mei. Vanaf half 10 tot half 12 staan de organisatoren voor u klaar! PROTEST. KERK IN NED. Beroepen: te Amstelveen-Buitenveldert (prot. gem. i.w.; g.v.), kandidaat G.A. Rijlaarsdam te Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen; te Borculo, ds. J. Janssen te Hoek; te Capelle a/d Ussel (g.v. verpl.huis Rijckehove), kandidaat H.M. de Jong te Rot terdam, die dit beroep heeft aangenomen; te Haren (geref.), kandidaat M. de Jager te Delfzijl, die dit beroep heeft aangenomen; te Hendiik Ido Ambacht (herv. wijkgem. Elim), ds. M.J. van Oordt te Noorden; te Katwijk aan Zee (herv), ds. R.W. de Koeijer te Giessendam-Neder-Hardinxveld; te Mechelen Noord (VPKB, België), kandidaat A.W. van de Griend te Delft; te Middelburg (wijkgem. Hofpleinkerk), ds. S.N.D. Francke te Zuid Beijerland (sow), die dit beroep heeft aangenomen; te 't Harde (prot. gem. i.w.), kandidaat A.L. Veerman te Brouwershaven, die dit beroep heeft aangenomen; te Vledder (herv.) en Nijensleek (geref.), ds. (ing.) G. Venhuizen te Oenkerk, die dit beroep heeft aangenomen; te Wilnis, ds. G.J. Hiensch te Lekkerkerk. Het Venster; te Workum - It Heidenskip (prot. gem.), ds. H. Dekker te VoUenhove; te Zuidlaren (geref.), ds. W.H. Slob te Wildervank; te Zwolle (herv. Jeruza- lemgemeente), ds. mw. I.P. Epema te Enschede. Aangenomen: naar Den Helder (prot. wijkgem. i.w. Vredeskerk), ds.. W.J. Keun- ing te Den Helder (vlootpredikant); naar Grijpskerke, ds. F. van Slooten te Nieuwleusen; naar Haulerwijk-Waskemeer, kandidaat G.C. Buijs te Utrecht; als pred. alg. dienst (docent Theol. Ciang Mai-Thail.), kandidaat K. van Staveren te Utrecht; naar Vorchten, ds. G.J. van den Top te Lage Vuursche (pt); naar Warns en Molkwerum, ds. W.B. Beekman te Deventer. Bedankt: voor Delft (herv. wijkgem. Maranatha), ds. M.M. van Campen te Hedel; voor Hoogeveen, ds. G.J. Mantel te Hattem; voor Krimpen a.d. Ussel (herv.; W.B.A.), ds. A. Visser te Apeldoorn; voor Wijk (bij Heusden), ds. A.J. van den Herik te Oene; voor Woudrichem (herv.), ds. B. Oosterom te Rumpt (bep.werktijd). _Beroepbaar: kandidaat H.S. Huizenga. Zwanenveld 9116, 6538 SH Nijmegen; kan didaat D.J. Piersma, Rijksstraatweg 28,6574 AD Ubbergen; kandidaat mw. P.G. Kerssies, Wilhebninastraat 133 II, 1054 WC Amster dam. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Aangenomen: naar Haren (Gn), ds. S.W. de Boer te Enschede-West. Bedankt: voor Harderwijk, ds. L.E. Leeftink te Nijmegen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: te Veenendaal (Pniëlkerk), ds. H.H. Klomp te Nunspeet. Bedankt: voor Zwijndrecht, ds. A Wage- naar te Aalten. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Berkenwoude en te Scherpen- zeel, ds. W.J. Karels te Hardinxveld- Giessendam; te Dirksland, ds. CA. van Dieren te Rijssen-Noord, die bedankte voor Ouddorp; te Doetinchem, ds. M. Golverdin- gen te Boskoop; te Leerdam, ds. B. van der Heiden te Alblasserdam; te Meüskerke, ds. G.J.N. Moens te Goes, die bedankte voor Ridderkerk; te Moerkapelle, ds. D.W. Tuinier te Terwolde-De Vecht; te s-Graven- zande, ds. D. de Wit te Nieuw Beijerland; te Westkapelle, ds. A. Vermeij te Elspeet. Bedankt: voor Aagtekerke en voor Ooster- land, ds. M. Karens te Werkendam; voor Aalst en voor Brakel, ds. G Mouw te Uddel; voor Gorinchem, ds. C. de Jongste te Tholen; voor Kruiningen, ds. C. Hogchem te Bameveld; voor Ridderkerk-Slikkerveer, ds. J.S. van der Net te Houten. Aangenomen naar: Meüskerke, ds. G.J.N. Moens te Goes. OUDE TONGE - De afgelopen weken kwam de oprichter van de Beréa gemeenschap Rob AUart, voorganger van een Evangelische Beréa gemeente in Amsterdam in opspraak. Hem wordt verweten betrokken te zijn bij het illegaal wer ven van fondsen door Kingdom Financial Services (KFS). Deze zaak werd in de media breed uitgemeten, waarbij een link werd gelegd naar alle Beréa gemeenten in Nederland. De Oudstenraad van de Evangeliege meente Beréa in Oude Tonge betreurt dit gelegde verband en dis tantieert zich van de fondsenwerving van AUart. We spraken met voorgan ger Harry Scheermeijer van de evan gelische gemeente uit Oude Tonge. Door Adri v.d. Laan In 1989 startte de succesvolle Afrikaanse bankdirecteur Chris Naidoo de 'Hope of Africa Foundation'. Naast de verkondiging van het evangelie in woord en daad, zette Naidoo ook sociale en economische stimu leringsprogramma's op die een positieve bijdrage hebben geleverd aan de samenle ving van Zuid-Afrika. Rob Allart, voorgan ger van een Beréagemeente in Amsterdam, kwam in contact met die organisatie en richtte op persoonlijke titel het 'Kingdom Financial Services' (KFS) in Nederland op. "Het idee hierachter was om geldstromen te kanaliseren, die gebruikt kunnen worden als bouwstenen voor het lenigen van nood en het opzetten van nieuwe sociale en eco nomische stimuleringsprogramma's, die vooral de zwarte bevolking ten goede komen", aldus Allart in een verklaring. Door Allart werden mensen in Nederland benaderd om in het KFS deel te nemen en de deelnemers werd een hoge rente in het vooruitzicht gesteld. Ongeveer dertig Nederlanders hebben in KFS deelgenomen en ze hebben gezamenlijk voor een bedrag van ruim vijf miljoen euro geïnvesteerd. Illegaal De Nederlandsche Bank heeft Allart, de oprichter van het evangelisch kerkgenoot schap Beréa, een boete opgelegd van 5,5 miljoen euro. De Bank beschuldigt Allart ervan dat hij niet over de vereiste vergunnin gen beschikt die voor een investeringsmaat- Voorganger Harry Scheermeijer van de Evangeliegemeente Beréa is niet gelukkig met de link tussen KFS en Beréa. (Foto: Adri v.d. Laan) schappij nodig zijn. De activiteiten voor KFS waren dus illegaal. Het televisieprogramma Netwerk van de Evangelische Omroep besteedde twee weken geleden aandacht aan de verwikke ling rondom Rob Allart en in die uitzending, en ook later in dagbladen werd de verbin ding gemaakt tussen KFS en de Beréa gemeenten. De Oudstenraad van de Evangelie gemeente Beréa in Oude Tonge is niet gelukkig met de verbinding die er door de nieuwsmedia steeds werd gelegd tussen het project van Allart en de Beréagemeenten. "KFS staat los van Beréa", zo verzekert voorganger Harry Scheermeijer. "Ik wist zelfs niet van het bestaan van KFS". Vooralsnog gaat Scheermeijer er vanuit dat Allart wel goede bedoeling heeft gehad met zijn initiatief, maar dat er sprake is geweest van weinig of geen deskundigheid met betrekking tot financieel ondernemen. De Beréa-beweging wil in de toekomst voorkomen dat financiële initiatieven uit de hand lopen en zo de naam van hun gemeen ten schenden. Op 7 maart werd er tijdens een voorgangersconferentie een besluit geno men om een protocol en gedragscode op te stellen "waarin heldere richtlijnen omschre ven worden, om zakelijke initiatieven te ont plooien in de invloedssfeer van kerkelijke gemeenten. Initiatieven die op een verant woorde wijze tot stand moeten komen", aldus de verklaring die de voorgangers uit gaven. Verder verklaarden de voorgangers het 'spijtig' te vinden dat het programma Netwerk in haar verslaggeving de link tus sen Beréa en Allart voortdurend benadrukte. Verklaring Ook voor de gemeente in Oude Tonge werd een verklaring voorgelezen waarin de Oud stenraad afstand nam de van de KFS. Vol gens Scheermeijer waren veel gemeentele den niet op de hoogte van de financiële acti viteiten van KFS. Maar toch vond de Oudstenraad het nodig dat er uitleg van zaken werd gegeven omdat tijdens de behan deling van de affaire in de naam Beréa steeds werd gebruikt "en men scheert dan vlug alle Beréa-gemeenten over één kam". De landelijke Beréa-geraeenschap bestaat uit achtenveertig participerende evangeli sche gemeenten, waarvan de gemeente van Oude Tonge deel uitmaakt. ledere zondag morgen komt de gemeente samen in CBS 'De Bron' in Oude Tonge. Het blijkt dat deze gemeente inmiddels vaste voet heeft gekregen op Goeree-Overtlakkee want in oktober van dit jaar hoopt zij haar vijfender tig jarig bestaan te vieren. GEREF. GEM. IN NEDERLAND Beroepen: te Alblasserdam en te Hendrik Ido Ambacht, ds. A. van Voorden te De BeekAJddel, die bedankte voor Krimpen a/d Ussel, voor Vriezenveen en voor Waarden burg; te Veenendaal, ds. T.R. Treur te Chill- iwack (Can.), die bedankte voor Leerdam. OUD GER. GEMEENTEN IN NED. Beroepen: te Salford (Canada), ds. A. Kort te Krimpen a/d Ussel. OUDDORP - Vorige week vrijmorgen brachten de kinderen van de groepen 3 van de Koningin Beatrixschool te Ouddorp een bezoekje aan de bibliotheek in hun woonplaats. De 'biebjuffenleerden de kinderen welke soorten boeken er zijn en dat de boe ken in de volgorde van het alfabet staan.Daama gingen de kinderen in tweetallen aan de hand van een werkblad allerlei boeken opzoeken. De kinderen kregen ook allemaal nog wat lekkers. Het was een leuke excursie! HERKINGEN - Morgen, zaterdag 26 maart wordt het oud papier in Herkingen weer opgehaald voor de Hervormde Gemeente van Herkingen. Het ophalen begint om 9.00 uur. Het papier graag gebundeld aan de kant van de weg zetten. Geen plastic, drankkar tons, e.d. Op zaterdag 2 april aanstaande zal tijdens het jubileumconcert van Muziekvereniging Vooruit uit Oude-Tonge het officiële start sein klinken voor de verkoop van bedrijfska- vels op het BedrijvenPark Oostflakkee bij Oude-Tonge. Dit zal gebeuren middels het onthullen van de website van Bedrijvenpark Oostflakkee. Wethouder Gert-Jan van der Valk en mevrouw Astrid EerUgh van het VerkoopInformatieCentrum Bedrijvenpark Oostflakkee zullen deze handeling verrich ten. Op de website treft u naast algemene infor matie over het Bedrijvenpark Oostflakkee en actuele bouwfoto's ook het laatste nieuws aan. Inmiddels hebben verscheidende belangstellenden zich gemeld. Medio april willen de medewerkers van het VerkoopIn formatieCentrum starten met de eerste inta kegesprekken. Het BedrijvenPark Oostflak kee is volop in ontwikkeling en achter de schermen wordt hard gewerkt om de beno digde informatie voor aspirant kopers op orde te hebben. BedrijvenPark Oostflakkee wordt een duur zaam bedrijventerrein met veel ambities voor de toekomst. Zowel de opzet als het dynamische onderhoud van het terrein zal middels Parkmanagement gewaarborgd worden. Voor de toekomst zal dit resulteren in een gezonde synergie tussen people planet profit. Met haar ligging aan de Rijksweg N59 ligt hier een interessant bedrijventerrein met vestigingskansen voor bedrijven die verder kijken dan Goeree-Overflakkee. Hieronder volgen de uitslagen van de op maandag 21 maart gespeelde partijen in de gewone competitie. Afdeling 1: A. het Jonk - H. Zoon3-0 A. Doom - C. Visbeen3-0 Afdeling 2: T. Goedegebuur - T. de Geus3-0 P. Kom-A. Visbeenuitg. B. Grootenboer - J. Non1-1 T. de Geus - T. Goedegebuur0-3 We zijn in de competitie aan de laatste lood jes bezig en die wegen meestal het zwaarst. Met nog enkele partijen te spelen is het in beide afdelingen nog bijzonder spannend. J. Looij gaat in de eerste afdeling nog stevig op kop. Maar er zijn nog steeds rivalen die hem het vuur nog na aan de schenen kuimen leggen. In de tweede afdeling heeft J.Non dit seizoen bijzonder sterk gespeeld. Hij heeft nog één puntje nodig om verzekerd te zijn van de eerste plaats. Nu nog enkele fragmenten uit de gepeelde partijen. A. het Jonk heeft met een lokzet zijn tegen stander overrompeld. Niets vermoedend kroop H. Zoon achter een schijf van ~t Jonk menende deze te kunnen verschalken. Dit paste echter precies in de strategie van de witspeler. Na een zogenaamde 'stille zet' haalde 't Jonk uit met een mooie damzet, wat gelijk het einde van de partij inluidde. De partij tussen A. Doom en C. Visbeen droeg een bijzonder karakter. Beiden dingen ook nog steeds mee naar de bovenste plaats. In een uiterst boeiende partij was het Doom die bij de 32e zet via een rondslag zijn tegen stander wist te vertassen met een mooie combinatie, die hem schijfwinst en sterker positiespel opleverde. Na nog tien zetten "voortgeploegd" te hebben, legde de zwart- speler het bijltje er bij neer. In de tweede afdeling heeft T. Goedegebuur goede zaken gedaan. Hij moest dit seizoen nog twee keer uitkomen tegen mevrouw T. de Geus. Op deze avond hebben zij beiden met een verhoogd tempo de twee partijen uitgespeeld. De eerste partij was bijzonder spannend waarbij voor mevrouw De Geus nog wel remise kansen te bespeuren waren. Maar de geroutineerde Goedegebuur had het deze avond goed in de vingers. Hij gaf de winst niet uit handen. In de daarop volgende partij liet Goedege buur duidelijk zien dat hij de damkunst nog steeds goed machtig is. Want ook hier kwamen al snel de winstpuntjes boven water drijven. Goedegebuur is nu nog de enige overgebleven kandidaat in de twee de afdeling die het J. Non nog moeilijk kan maken. Dat het juist deze twee zijn die straks misschien met elkaar uit moeten gaan vechten wie de eretitel in de wacht gaat slepen, is toch wel heel bijzonder. We hopen maar dat het allemaal goed af zal lopen zodat de verstandhouding er niet verder op zal verslechteren. Met meer dan gewone belangstelling zien we dan ook de verdere ontwikkelingen in dezen tegemoet. De partij tussen P. Kom en A. Visbeen moest door afwezigheid van één van de spe lers worden uitgesteld. B. Grootenboer en J. Non hebben er dit keer een echte dampartij van gemaakt. Na zo'n veertig zetten stonden er plotseling vier dammen op het bord. Maar ze waren nogal aardig verdeeld, namelijk twee witte en twee zwarte. Als er dan geen fouten worden gemaakt vindt meestal ook een verdeling van de punten plaats. En zo was het ook hier. Dan volgen hieronder, met nog enkele par tijen te spelen, de standen bijgewerkt tot en met 21 maart. Afdeling 1: J. Looij13-21 C. Visbeen13 - 17 A. Doom11-16 W. Doorduin11-15 A. het Jonk12 - 15 H. Visbeen (uitgespeeld)14- 14 H. Zoon (uitgespeeld)14- 13 B. van der Spaan12 - 7 Afdeling 2: J. Non13 - 26 H. van Heukelen (uitgespeeld)14 - 24 T. Goedegebuur13 - 23 B. Grootenboer12-18 P. Kom11 - 12 A. Visbeen11 - 10 H. de Geus13 - 10 T. de Geus13- 7 Gekoppeld aan het jubileumconcert van Muziekvereniging Vooruit wordt een infor matiemarkt gehouden. Het Verkoop Infor matiecentrum Bedrijvenpark Oostflakkee is hier ook aanwezig. Voor meer informatie over het Bedrijvenpark of bij belangstelling voor een kavel bedrijfsgrond kunt u bij de medewerker van het VerkoopInformatie Centrum terecht. De informatiemarkt wordt gehouden in "De Grutterswei" in Oude-Ton ge en is geopend vanaf 15.30 uur tot aanvang van het concert om 20.00 uur, en verder tij dens de pauze en na afloop van het jubi leumconcert. U bent van harte uitgenodigd de informatie markt te komen bezoeken. Mocht u echter niet in de gelegenheid zijn, bezoek dan de website www .bedrij venparkoostflakkee.nl Het^tdd Ht;rv'(Spï4^ f^i"^ te Nieuwe Tontje Hallo jongelui, Op D.V. zaterdagavond 26 maart is er weer zaterdagavondwerk van de Hervormde Kerk in Hersteld Ver band te Nieuwe-Tonge. We hopen dan een open avond te houden die voor het laatst zal plaatsvinden in het gebouw van de Postduivenvereni- ging aan de Westdijk. We hopen dat jullie allemaal komen. Groeten van de zaterdagavondwerkcommissie

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 19