Ziek zijn in het ''Beatrix ziekenhuis" te Ouddorp Ontdek het paasvoordeel bij de Ford dealer Automobielbedrijf Witvliet B.V. j Openingstijden Paas-show: Sponsor Bingo in de Victorialial €16.995,- EIIAnDBI-tttEUWS Good Luck jeugd getraind door international Salmonella op je bord? Cursus zwanger- schapsgymnastiek Schotejll stevent af op kampioenschap in ZRO competitie OUDDORP - Ziek zijn en alles wat daarmee te maken heeft is voor de kleuters van de groepen 1 en 2 van de School met de Bijbel "Koningin Beatrix" sinds vorige week geen onbekend terrein meer. Zes weken lang hielden zij zich bezig rond het thema "ziek zijn". Glimlachjes FordKa Culture FordFiesta Futura V.a. €1wa990j' FordFusion Futura Nieuwe FordFocus First Edition va €18.295, vrijdag 25 maart 10.00-17.00 uur I zaterdag 26 maart 10.00-17.00 uur maandag 28 maart 11.30-17.00 uur '3?aig;a.-<rilogie deel Z PAGINA 6 DINSDAG 22 MAART 2005 Kleuters van Beatrix ziekenhuis tijdens het project over 'ziek zijn Afgelopen donderdag 17 maart was de afsluiting van dit leerzame project. De kleu- terafdeling was een groot ziekenhuis gewor den, het "Beatrix Ziekenhuis", 's Avonds was er 'bezoekuur' voor ouders, familie en belangstellenden. Daar werd gretig gebruik van gemaakt. Je kind zal immers maar wekenlang thuis komen met geweldige ver halen over 112, ambulances, dokters, injec tiespuiten, operatiekamers en nog veel meer. Dan wil je als ouders en grootouders toch graag weten wat er allemaal van waar is. Nou, ze kwamen helemaal aan hun trekken die donderdagavond. Het overtrof de stout ste verwachtingen. De zaalzusters hadden handenvol werk om alles in goede banen te leiden. "Niet meer dan 2 bezoekers bij een patiënt" ging niet op bij een bezoekersaantal van enkele honderden. Tussen de oma's en opa's liepen de mini-artsen en verpleegsters om te laten zien wat ze allemaal gedaan en geleerd hadden. Het was een lust voor het oog. Alle aanwezigen waren ervan overtuigd dat hier heel wat werk was verzet en dat op een spelende manier enorm veel was geleerd door hun (kein)kinderen. Er is naar hartelust geprikt, geknipt, getekend, gekleurd, ge schilderd, geknutseld, gepraat.Allemaal naar aanleiding van het veelzijdige thema "ziek zijn", helaas soms heel actueel. Dat leverde ook een aantal glimlachjes voor de Nieuwsbrief van de school op, die wij u niet willen onthouden: Naar aanleiding van het project wil de juf het hebben over 'tabletten'. Als inleiding op het groepsgesprek zegt ze: "Een poosje geleden had ik erge buikpijn en waar ging ik toen heen, denken jullie?" Antwoord van Come: "Je dacht: ik ga eerst maar eens naar de wc!" Rob uit groep 1 gaat naar de schooldokter: "Hé, alle mama's zijn vergeten om naar de veearts te gaan!" Joske: "Ik ga een bioscoop maken!" (stetho scoop). Mathilde: "Ik loop op m'n blote sokken!" Toen donderdagavond de schooldeuren ach ter de laatste bezoekers dicht gingen en de kleuterjufs nog even uitbliezen van deze boeiende, maar toch ook wel vermoeiende avond, overheerste het goede gevoel wat men hiervan overhield. Vele complimenten waren ontvangen en terecht! Hulde aan de kleuterjufs, die met het project 'ziek zijn' gezond onderwijs gaven. Op vrijdag 11 en 18 maart is de jeugd van Good Luck getraind door international Leon Simons. Op de eerste avond werd ook de kennis van de trainers van Good Luck bijge spijkerd. In fases werd voorgedaan hoe het schot bij de jeugd kan worden aangeleerd. Good Luck C was hierbij de oefengroep. "Ondanks het slechte weer heeft de groep het uitstekend gedaan", aldus Simons. Een week later (18 maart) kwam de Wereldkam pioen wederom naar de kantine van Good Luck om Good Luck C en E een training te geven. Tijdens deze clinic kwam de door loopbal, het schot, het gooien en vangen aan bod. De training werd afgesloten met een partijvorm. Het weer was deze avond stuk ken beter en dus was de publieke belangstel ling ook vele malen groter. Na afloop heb ben deze jeugdspelers en trainers de moge lijkheid gehad om allerlei vragen te stellen. Natuurlijk ontbrak de handteketüngensessie niet. Leon Simons werd een dag later met zijn ploeg, PKC uit Papendrecht, kampioen van Nederland door DOS '46 in AHOY te verslaan. De spelers van Good Luck C en E ontvangen binnenkort allemaal een diploma als bewijs dat ze hier aan hebben deelgeno men. Diverse foto's van de twee avonden zijn te vinden op www.kvgoodluck.nl Ons voedsel bestaat uit heel veel schadelijke en onschadelijke bacteriën, virussen en che mische toevoegingen. Welke risico's zijn hieraan verbonden, met andere woorden wat kunnen we beter wel en wat beter niet eten, en wat kunnen we zelf doen om die risico's te beperken en/of te verkleinen? Er vindt een themabijeenkomst plaats in de bibüotheek te Middelhartüs op donderdag 21 april 2005 van 19.30 tot 21.30 uur. Het thema is gratis toegankelijk voor leden van Gezondheid Service, niet-leden betalen 10.00 (waarvoor u een acceptgirokaart krijgt toegestuurd). Graag wil Gezondheid Service u over dit onderwerp van informatie voorzien en orga niseert daarom een themabijeenkomst waar in een diëtiste van de Zorg en Welzijn Groep naast voedselveiligheid ook aandacht zal besteden aan de zin en onzin van diëten en de hernieuwde introductie van de Schijf van Vijf. Voor koffie en/of thee wordt gezorgd en u krijgt ruimschoots gelegenheid uw vra gen te stellen. Om organisatorische redenen is aanmelding noodzakelijk. Dat kan bij Gezondheid Service, bereikbaar op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur via telefoonnummer 0181 - 62 62 26, tot 11 april a.s. Het totale pakket van Gezondheid Service kunt u vinden op www.zwg.nl. DIRKSLAND - Ook dit jaar organiseert Stichting Verenigd In Kracht uit Dirksland weer de jaarlijkse Sponsorbingo. Donderdag 31 maart a.s. in de Victoriahal, Philipshoof- jesweg te Dirksland. Aanvang 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. Er zullen 10 rondes bingo en één Superron- de gespeeld worden. Het prachtige prijzen pakket is weer zeer uitgebreid en geheel ter beschikking gesteld door de vele onderne mers uit Dirksland en omgeving. De opbrengst van deze speciale bingoavond komt ten goede aan het ontwikkelingswerk van Johan Wachters in Mah en Huub Povel in Burkina Faso - beide landen in West Afri ka. Johan Wachters werkt op dit moment aan de afrondingsfase van het molenproject wat vorig jaar gestart is. Een werkplaats waar hand-graatmiolens en ezel-graanmolens geproduceerd worden is hier het resultaat van. Huub Povel en zijn vrouw wonen gedurende de wintermaanden in Burkina Faso waar zij een baggerproject hebben lopen en mede dankzij S.V.I.K een productiebos hebben kunnen aanplanten. Draagt u deze projecten ook een warm hart toe, of hebt u zin een gezellige avond waar fantastische prijzen te winnen zijn, kom dan naar de grote Sponsorbingo 31 maail a.s. Tijdens een zwangerschap verandert er veel voor de vrouw. Hoe gaat u daarmee om en hoe kunt u zich beter voorbereiden op de bevalling? Tijdens de bijeenkomsten krijgt u nuttige informatie en doet u oefeningen. Onderwerpen zijn onder andere: de invloed van de zwangerschap op het lichaam; activi teiten in het dagelijks leven; wat gebeurt er tijdens de bevalling. Er is gelegenheid tot het uitwisselen van ervaringen. De cursus Zwangerschapsgymnastiek start in Ouddorp op 19/04/2005 van 19:30 tot 20:30 uur en bestaat uit 10 bijeenkomsten. Voor meer informatie over de inhoud, kos ten, data en aanmelding kunt u bellen met Gezondheid Service tijdens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur op nummer 0181-62 62 26, of via e-mail: gezondheidservice zwg.nl Het totale pakket van Gezondheid Service kunt u vinden op www.zwg.nl Op 19 maart heeft z.c. De Schotejil de vier de wedstrijd gezwommen in de ZRO-com- petitie van de Zwembond Rotterdam en Omstreken te Papendrecht. Gezwommen werd met De Devel uit Zwijndrecht, ZPB/H&L uit Barendrecht, den Ouden ACZ uit Capelle a/d IJssel, De Duck uit Brielle en De Geul uit Papendrecht. Er werden in totaal 16 ereplaatsen verdiend en er waren vier clubrecords te vieren. Met nog één wedstrijd te gaan staat De Schotejil nu op een positie, die een meer dan reëel uitzicht geeft op de kampioenstitel in de ZRO-B. Clubrecords waren er voor Danielle Roodnat (1988), Esmee Koedoot (1992), Sebastiaan Rosendaal (1991) en de jongensestafette ploeg onder de 14 jaar. Bij de dames moest het loodzware nummer 400m wisselslag gezwommen worden. Namens de Schotejil verschenen Danielle Roodnat en Esmee Koedoot aan de start. Danielle Roodnat ver beterde het clubrecord bij de dames naar 6.00.17, terwijl Esmee Koedoot met 5.51.86 een clubrecord zwom in de categorie tot 14 jaar en nog slechts enkele seconden verwij derd is van de NIK limiet. Ook Sebastiaan Rosendaal verbeterde een clubrecord en wel op de 200m rugslag met een tijd van 2.34.92. Het vierde record werd gezwommen door Mark Costeris (1992), Jelle Steenhuis (1991), Robin Agyemang (1992) en Sebasti- In tegenstelling tot vi/at de paastraditie wil, hoeft u vallen de splinternieuwe Ford Focus en de zeer laag bij de Ford dealer niet te zoeken naar het voordeel, geprijsde Ka Culture meteen op. Duizenden Euro's Dat ligt er, bij de bijzonder compleet uitgeruste Fiesta voordeel. Dus: haasje repje naar de Ford dealer, want en Fusion Futura, gewoon dik bovenop. Daamaast zoveel voordeel laat je natuurlijk niet lopen! 1.3 44kW (60pk) Standaard met o.a.: -ABS Airbag voor de bestuurder Stuurbekrachtiging Getint gias Easy Sound System 1000 Eiektrische startbiokkering Aotnterbank in gelijke deien neerklapbaar Wis/was installatie op de achtemjit nu Uw voordeel: €1.400,- 1.3 51 kW (70pk) Standaard met o.a.: ABS en 4 airbags Airconditioning 16" 7-spaaks lichtmetalen velgen Easy Sound System 4500 stereo radio/CD-speler Centrale deurvergrendeling met afstandsbediening en instapverlichting Elektrisch bedienbare voorportierramen Uw voordeel: €2.205,- 1.4 16V 58kW (80pk) 5-deurs Standaard met o.a. ABS en 4 airbags Airconditioning 16" 7-spaaks lichtmetalen velgen Easy Sound System 4500 stereo radio/CD-speler Elektrisch bedienbare voorportierramen Centrale portieivergrendeling met afstandsbediening nu Uw voordeel: €2.255,- Bij Ford levert een speelgoedautootje al €500,- op. Kunt u nagaan wat u voor uw échte auto krijgt. 1.6 16V 74kW (100pk) Standaard met o.a.: Intelligent Protection system met 6 airbags ABS Airconditioning Elel<trisch bedienbare portierramen voor Centrale portiervergrendeling met afstandsbediening 16" 5-spaaks lichtmetalen velgen Regensensor en automatisch inschakelende dimlichten Sportstoelen voor Elektrische voomjltverwarming V.a. vrijdag 25 maart 10 - 17 uur zaterdag 26 maart I 10 - 17 uur I maandag 28 maart 11.30 - 17 uur Er is al een nieuwe Pnizen sjn inclusief BTW en exciu-sief afleveringskosten. Gem. braidstoherbruik en C02-uitstoot, krrvirter. van 7,2-22,2 fter/lOO km: var 4,5-13,8. C02 gr/km: van 120-331, Wegingen vcorb^ouden Afgebeelde modellen kunnen afwijken van standaardspecitcalsi De €1.400,- vooccteel op de KaCuiture bestaat irit €500.- spee^go6daüto actie en €900.- kuistkoftrig. www.ford.nl Koningin Julianaweg 60, 3241 XC Middelliarnis. Telefoon 0187-48 26 44. aan Rosendaal (1991) op de 4x50m vrij in 2.00.89, waarop de Schotejil overigens 1^ werd. Eerste plaatsen waren er verder ook voor Danica Koedoot (1993) op de 50m rugslag in 38.36 en voorMelanie van Gemert (1993) op lOOm schoolslag in 1.25.26, en dat nog wel in de categorie tot 18 jaar. Melanie van Gemert won ook de lOOm vlinderslag in 1.23.60. Aan het slot van de wedstrijd zwommen Esmee Koedoot en Sebastiaan Rosendaal ook nog naar het goud op de 200m vrij. Esmee Koedoot in een tijd van 2.25.58 en Sebastiaan Rosendaal in 2.06.99. -42- 'We kurmen ons geen experimenten veroorloven. Slechts resultaten, die een hoog rendement voor de Sowjet Unie opleveren, kunnen we gebruiken. Falen kunnen we niet. Jou zal het de kop kosten en over ons wordt er dan gepraat. Dat er over ons gepraat wordt, is geen bezwaar, echter alleen als het in gunstige zin is. Begrijp je dat?' Dit heeft hij Franz aan het verstand gebracht en hem daarbij laten merken, dat al wat verkeerd zal gaan, op hem, Franz Fischer, verhaald zal worden. 'En als er grote successen worden geboekt, wat is dan het resultaat van onze arbeid?' Franz had het als een grap bedoeld, maar de kapitein heeft hem een hele poos doordringend aangekeken. 'Voor deze woorden moest ik je door de Tartaren met de nagajka laten afrossen. Ben je vergeten dat we jul lie hier gratis te eten geven? Is het nog steeds niet tot je doorgedrongen, dat julUe plennies hier niet met vakan tie zijn? Dat jullie moedertje Rusland hebben verwoest en dat het slechts aan de grote genade van generalissi mus Stalin is te danken dat we jullie niet allemaal heb ben afgemaakt? Gevangenschap is het enige wat jullie hebben verdiend. En niets, maar ook totaal niets anders.' Franz kan ondanks de woordenstroom van de kapitein een gUmlach niet onderdrukken. 'We weten het kapitein, onze dankbaarheid kent geen grenzen.' 'JuUie leren het nooit.' De kapitein draait zich om en loopt weg. Later heeft de kapitein Franz op zijn bureau ontboden. Hij dacht, dat de kapitein hem onderhanden wilde nemen over zijn antwoord. Maar er wordt geen woord meer over gesproken en de kapitein biedt hem een papyrossa aan. Franz begrijpt, dat deze spontaniteit ere niet voor niets is en wacht af wat de bedoeling van de kapitein is. Die geeft hem vuur en leunt dan behaaglijk achterover in zijn stoel, terwijl hij nadenkend de rook van zijn sigaret na kijkt. 'We hebben al uw plannen naar Moskou gezonden.' 'Naar Moskou?' 'Ja.' 'Wat moet men in Moskou daar nu mee? Kapitein Bemerian lacht vriendelijk en kijkt Franz goedmoedig aan. 'Alles wat in Rusland gebeurt en wat van enig belang kan zijn, gaat naar Moskou. Daar wordt dan bekeken, of een en ander verantwoord is te doen.' 'Zo, en hebt u tnij laten roepen om mij dat te vertel len?' 'Gedeeltelijk, ja.' De kapitein draait zich om in z"n stoel en haalt een map papieren uit de la van zijn bureau. 'Hier is het ant woord. Het bevat de goedkeuring van de plannen, met de toezegging erbij, dat alle materialen zullen worden afgeleverd, zodra daartoe de gelegenheid bestaat. Dit houdt dus in dat er niet geïmproviseerd hoeft te wor den, wat betreft de machines die voor bepaalde doel einden te leveren zijn. Er zullen enkele machines geconstrueerd moeten worden, machines die door u op tekening zijn gezet. Ook hierin zal men u in Moskou zoveel mogelijk tegemoetkomen. Dus graag wil ik een lijst van u hebben met hetgeen noodzakelijk is in ver band met deze machinerieën. Hoe lang denkt u nodig te hebben om deze klaar te hebben?' Franz denkt even na en zegt dan: 'Over twee dagen hebt u de gevraagde gegevens tot in de kleinste details op uw bureau.' 'Prachtig. Maar er komt nog iets bij.' De kapitein wacht even voor hij verder gaat. Franz voelt intuïtief, dat wat de kapitein hem gaat vertellen, minder aangenaam zal zijn. Het lijkt al te mooi om waar te zijn en hij is op z'n hoede. 'Zijn er soms bepaalde voorwaarden of consequenties aan verbonden, kapitein?' De man kijkt hem aan met en ondoorgrondelijke blik. 'Niet bepaald', antwoordt hij dan, 'wel is men in Mos kou van mening dat het project voor één man te zwaar zal zijn. Vandaar dat er één of meer specialisten zullen komen om, laten we zeggen, u te assisteren." Franz trekt een bedenkelijk gezicht. 'Men is in Moskou werkelijk edelmoedig kapitein.' Het sarcasme ontgaat deze niet, maar hij doet of hij niets merkt. 'Wees daar dan dankbaar voor.' 'Zeker, zeker.' 'Uw Russische collega's komen tegelijk met de mate rialen. Dat is dus zodra de eerste trein er door kan.' 'Als ik vragen mag: Wie mag verondersteld worden de leiding van het project te hebben?' Weer is er de afwerende houding van de Rus. 'Deze vraag had u niet hoeven te stellen. ledere Duit ser is aan elke Rus ondergeschikt.' Franz lacht werkelijk geamuseerd: 'Kapitein, de Rus sen zullen grote dingen gaan doen in de taiga en ik, een pleimy, hoop hen daarbij te helpen. Waarlijk dat noem ik groots.' Weer boren de ogen van de kapitein zich in de zijne. Maar als de man daarin geen leedvermaak ziet, hoog stens kleine spotlichtjes, zegt hij: 'Ik zie datje vlug van begrip bent, een bewijs van intelligentie. Dat zal je van pas komen.' Nu lacht de kapitein ook: 'Ik zou me maar geen zorgen maken. Waar ik je echter wel op wil wijzen is het vol gende. Mensen die voor zulke projecten zijn uitverko ren, behoren tot de getrouwen van de partij. Ze zouden bij wijze van spreken aan iedere boom die gezaagd wordt, de rode vlag willen bevestigen. Namurlijk is deze ideologie toe te juichen, maar voor jullie Duitsers kan zoiets weleens minder aangenaam zijn. 'Minder aangenaam; hoe bedoelt u?' 'Ze zijn niet vergeten wat de Duitsers hebben gedaan.' 'Ik zal mij aan dergelijke gevoelens niet storen. U kent mijn principe als het daarom gaat. Ook met deze men sen zal het wel te rooien zijn.' De kapitein kijkt hem aan. Heel zijn houding straalt het tegendeel uit. 'Ja, ja, we zullen wel zien.' Hij deelt het optimisme van Franz niet. 'Twee dagen', heeft Franz beloofd, dan kunnen de lijs ten klaar zijn. Er moet dus wel het een en ander gebeu ren. Maar nog voor de twee dagen om zijn, levert hij ze in bij de kapitein. Deze bekijkt de aanvraag nauwkeu rig en trekt daarbij zo nu en dan bedenkeüjk zijn wenk brauwen op. 'Dat is nogal wat!' 'Ja, maar u hebt zelf gezegd, dat ik alles kon vragen wat er nodig was.' 'Zeker heb ik dat.' Het klinkt niet bijster opgewekt. Duidelijk is het, dat Franz met zijn aanvraag ver boven de verwachting van de kapitein is uitgegaan. Hij heeft zelfs niet verzuimd om er terreinwagens en tractoren op te zetten. Verder lieren, lintzaagmachines om planken te zagen, lasap- paratuur en staalplaten. 'Het is veel, ja.' De kapitein schudt z'n hoofd. 'U hebt toch gezegd dat. De kapitein wuift met z'n handen de woorden van Franz weg. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 6