Fruitbloesem in alle soorten en kleuren Slagerij Floresteijn Nieuws van de eilanden EIIAtlDBI-inEUWS Marmoleum Mededeling INFO BAKHAli^INKËN VARKENSROLUDE'S €498 PAGINA 3 DINSDAG 22 MAART 2005 KAREL VAN DER SPOEL DINGEMAN VIS VAN HEEMST HUBRECHT SCHELLEVIS OPA VIS VAN HEEMST DINGENAWOLFERT DINGENA WOLFERT K. AUPPERLEE-GROOTENBOER Ieder voorjaar weer zijn rijkbloeiende fruitbomen een genot om te zien. En later in liet jaar kunt u genieten van heerlijke, gezonde vruchten. Van appels, perziken, peren en pruimen. Maar ook van meer bijzondere soor ten als abrikozen, mispels en zelfs amandelen. Sommige vertonen als extra bovendien schitterende herfstkleuren van het blad. Stuk voor stuk zijn ze ook in een siertuin zeer de moeite waard. MAARTEN GRINWIS MAARTEN GRINWIS MAART GRINWIS Alzheim Inloopavond; the ma: 'Na de opname' MIDDELHARNIS Alzheimer Inloop avond Goeree-Overflakkee/Hoekse Waard nodigt belangstellenden uit voor: woensdagavond 6 april. Het thema van de inloopavond is 'Na de opname'. De Alzheimer Inloopavond is een trefpunt voor men sen met dementie, hun partners, familieleden, vrien den en hulpverleners. Hier krijgt men onder leiding van deskundige gespreksleiders voorlichting over allerlei aspecten van dementie, ledere bijeenkomst staat een onderwerp centraal. De bijeenkomst begint met een interview met een des kundig gastspreker. TAPIJT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE c/e Aroon <)/j iko i'/i/ey/e/t/^ Carola Jonker zoeken MEDEWERKERS ook schoolverlaters op onze bloemkwekerij voor zowel binnen als buiten werkzaamheden. Ook zoeken WIJ jPROEPKRACHTEN en/of SCHOOLVERLATERS Veilig vlees, een schone zaak! KwaUteits Controle Runderen Deze week extra voordelig! 1 kilo SAUCIJZEN«4? 1 kilo GEHAKT (Halfom)^2!^ 5 HALEN 4 Betalen 1 kilo vanaf Speciaal voor Pasen: Boerenpaté, Cranberrypaté, Bourgondische paté FAMILIEBERICHTEN "De Heer zal uw licht zijn voor altijd". Psalm 121 De Heer heeft tot Zich genomen mijn lieve man, onze pa, opa en broer op 69-jarige leeftijd. Zijn levenslust en energie zullen we ons blijven herinneren. Riet van der Spoel-Kranendonk Renee en Tieneke Annick, Marit, Jochem Arja Demitri, Leon Ferry Merry-Chris, Grace Emmie Kortland-van der Spoel Nico Kortland Otto van der Spoel Joke van der Spoel-Honkoop Dirksland, 19 maart 2005 Hospice 'Calando* Correspondentie-adres: Wee Weneestraat 13 3223 BT Nieuwenhoom De afscheidsdienst zal woensdag 23 maart gehou den worden in de kerk van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Ouddorp, aanvang 14.00 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Dorpsweg te Oud dorp. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in de kerk. Tot ons groot verdriet overleed in zijn 95e levens jaar onze dierbare vader, schoonvader, grootvader en overgrootvader weduwnaar van Nelly Marie Knöps Geboren 8 september 1910 te Sommelsdijk Overleden 16 maart 2005 te Sommelsdijk Sommelsdijk: Hans en Sjaan Vis van Heemst-Kool Ellen en Arie Dieren: Rien en Fredy Vis van Heemst-Schreuder Caroline en Diederic Herman, Quirine, Florentine Annelies Ernst en Doebien Tom, Marcus Eindhoven: Marlies en Cees van Es-Vis van Heemst Marieke en Rudolf Joris, Tessa Liesbeth en Piet Hein We.^sel, Menno Fleur en Arjen Rijzenburgseweg 4 3245 ND Sommelsdijk De begrafenis heeft in besloten kring plaatsgevonden. Heden heeft de Heere, na een moedig gedragen ziekte, zacht en kalm uit ons midden weggenomen, onze geliefde vader, schoonvader en opa sinds 8 juni 1994 weduvniaar van Pieternella Kieviet 5 oktober 1921 21 maart 2005 Middelhamis: E. C. Broere-Schellevis C. Broere Robin en Miranda Patrick Ferdi 's-Gravenpolder: J. Berrevoets-Schellevis L. M. Berrevoets Ganpat Meenakshi en Pieter Middelhamis: J. Struijk-Schellevis D. Struijk Arno en Lenny Kelly Riidi en Joyce Andrea en Izak Dirksland: C. van Heest-Schellevis P. van Heest Esther Petra Corine Sommelsdijk: P. Volwerk-Schellevis J. C. Volwerk (in liefdevolle herinnering) Niels en Claudia Anne J. Schellevis G. M. Schellevis- van Nieuwenhuijzen Linda Ruben Din Alice Nieuwe Tonge: Andréa Schellevis (in liefdevolle herinnering) Rembrandtlaan 33, 3241 AG Middelhamis Gelegenheid tot condoleren donderdag 24 maart van 20.30 tot 21.30 uur in de grote zaal van 'De Samaritaan', Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden D.V. vrijdag 25 maart om 13.30 uur in de Lukaskapel van 'De Samaritaan'. Aan sluitend zal de begrafenis plaatsvinden om 14.30 uur op de algemene begraafplaats te Sonmielsdijk. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in de rouwkamer van 'DeSamaritaan'. Geen bloemen Mochten wij vergeten zijn u een rouwkaart te stu ren, dan kunt u deze advertentie als zodanig be schouwen. Verdrietig zijn wij om het heengaan van Arie en Ellen Anton en Sandra Joey en Kilian Leon en Ellen Chris en Klaudia Sommelsdijk, 16 maart 2005 Onzegbaar stil en woordeloos lag het einde in haar ogen. De laatste draad was dun en broos, ze heeft het hoofd gebogen. Bedroefd, maar dankbaar dat wij haar zo lang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis van het nog onverwacht overlijden van onze lieve zorgzame moeder en oma sinds 23 december 1978 weduwe van Gerrit Koekkoek in de leeftijd van 87 jaar. Jennie en Bas Diana en Remco Lisette Aan en Janny Colinda en Dave Ron en AkMmah 19 maart 2005 Fr. van Borselenstraat 57 3244 XD Nieuwe Tonge Gelegenheid tot condoleren dinsdag 22 maart van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur aan het woonhuis en na de begrafenis in 'Ons Dorps huis', Korteweegje 14 te Nieuwe Tonge. Een korte samenkomst, waarvoor u wordt uitgeno digd, zal gehouden worden op woensdag 23 maart om 13.30 uur in 'Ons Dorpshuis'. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge. Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met droefheid geven wij kennis, dat uit ons mid den is weggenomen onze zuster, schoonzuster en tante sedert 23 december 1978 weduwe van Gerrit Koekkoek in de leeftijd van 87 jaar. Dirksland: W. van der Waardt-Wolfert A. van Schaften L. van Schaften-Wolfert D. Wolfert Oude Tonge: A. van den Ouden A. van den Ouden-Wolfert neven en nichten Dirksland, 19 maart 2005 Bestuur en leden van de vrouwenvereniging 'Bid en Werk' van de Gereformeerde Gemeente te Mid delhamis deelt u met leedwezen mede dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen ons trouwe en oudste lid, mevrouw in de ouderdom van 90 jaar. Sterke de Heere de kinderen en kleinkinderen. Middelhamis, maart 2005 Een appelboom (Malus domestica) bloeit bijna altijd met roze bloesem. (Foto: PPH) De meeste zijn als struik en lage tot zelfs hoge boomvormen verkrijgbaar. Er zijn daardoor rijk bloeiende fruitgewassen voor iedere tuin, van groot tot heel klein. En zelfs duoboompjes waar aan bijv. twee soorten appels groeien en extreem smalle boomvormen (bijna zijtakloos). Een rijke keuze: - Appels (Malus domestica) bloeien bijna altijd in roze tinten. De meeste rassen moeten door een ander ras bestoven worden om veel vmchten te vormen, maar er zijn er ook die zichzelf goed bestuiven. Dan is één boompje of struik genoeg. De keuze aan rassen is groot. Voor de tuin zijn oude rassen natuurlijk erg leuk. Vaak hebben de vruchten daarvan een extra heerlijke smaak. Er zijn fris smakende handappels, moesappels en zoete appelrassen. - Peren (Pyrus communis) bloeien wit. Al in het stenen tijdperk werden de toen nog harde (stooflperen gegeten. De bijna in de mond smeltende vmchten die wij nu vooral kennen, bestaan pas sinds ongeveer het jaar 17(X). Die werden toen boterperen of beunés genoemd. Ook peren zijn er in allerlei struik- en boomvormen en er zijn tientallen (ook oude) rassen te koop. - Pruimen (Prunus domestica) zijn heel verschillend in hun vmchten: van de grote Europese pruimen tot kwetsen (voor tutti frutti en gebak), de kleine mirabellen of kroosjespruimen. Rei ne Claudes, enz. Ze bloeien wit. Een pruimenboom is ook een geweldig bezit. - Kersen kunnen zowel zoet (Pmnus avium) als zuur (P. cerasus) zijn (morellen). Meikersen zitten er qua smaak tussenin. De bloeikleur kan verschillen: van wit tot rozerood. Zoete kersen vragen kruisbestuiving voor de vmchtzetting, zure kersen zijn zelfbestuivers. - Abrikozen (Pmnus armeniaca) worden meestal als stmik op een beschutte plek aangeplant. Rijpe abrikozen uit eigen tuin zijn een vermkkelijke sensatie. Ze bloeien wit of rozerood. - Amandel (Pmnus dulcis) moet warm en beschut staan. De roze bloemen zijn erg groot en ver schijnen vroeg: maart-april. Van de vruchten worden de pitten gebmikt ('Amaretto'). Uit een kmising met een perzik is P. x amygdalopersica ontstaan, die schitterend dieprood bloeit. - Perziken (Pmnus persica) bloeien roze en moeten zonnig en beschut staan. Vooral perziken worden vaak als leiboom toegepast. Er zijn uitstekende, zelfbestuivende rassen voor buiten- teelt. Nectarines zijn nauw verwant. Ook erg leuk, mooi bloeiend en lekker: kwee (Cydonia oblonga), mispel (Mespilus germani- ca) en moerbei (Moms alba en M. nigra). Goed planten Plant ze even diep als ze in de pot of op de kwekerij stonden en in een ruim plantgat. Zet op winderige plekken een boompaal bij half- en hoogstamvormen. Spreid de wortels goed uit, drak de grond stevig rond de wortels aan en geef na het inplanten royaal water. lïiintips voor april Mos in het gazon bestrijden en gras maaien, buxushaagjes knippen, balkonbakken gereedma ken, vaste planten controleren, groenblijvende heesters planten, heesters snoeien. Na een zeer arbeidzaam leven vol zorg voor allen die hem hef en dierbaar waren heeft de Heere plot seling uit ons midden weggenomen onze innig geliefde vader, schoonvader, grootvader en over grootvader sinds 1976 weduwnaar van Maartje van Splunder in de leeftijd van 92 jaar. Sterke de Heere ons in dit smartelijk verlies. Ouddorp: J. Akershoek-Grinwis P. Akershoek M. van Poortvliet-Grinwis C. van Poortvliet W. Venneman-Grinwis J. K. Venneman J. Grinwis M. Grinwis-Tanis kleinkinderen en achterkleinkinderen 19 maart 2005 Oostdijkseweg 59 3252 LM Goedereede Gelegenheid tot condoleren woensdag 23 maart van 15.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 20.30 uur in verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preekhil- laan 3 te Ouddorp. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. donderdag 24 maart in 'Eben-Haëzer', aanvang 13.30 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Dorpsweg te Ouddorp, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in 'Eben-Haëzer'. Geen bloemen Plotseling heeft de Heere uit ons midden wegge nomen onze lieve en onvergetelijke opa Krijna en Cees Marjo en Mart Anja en Klaas Mattie en Gerard Jolanda en Jan Peter en Anne Jaap Miranda en Jan Hans en Nicolette Marianne en Anne Yvonne Marjan en Richard Linda Marco Johnny en achterkleinkinderen Goedereede, 19 maart 2005 Met droefheid hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van Zijn vriendschap en warme belangstelling voor ons zullen we erg missen. Hij was als een 'vader' voor mij. Nelly en Aad Dit duurt ongeveer een halfuur. Na de pauze is er tijd om vragen te stellen en in discussie te gaan. Er is volop mimte voor discussie en het uitwisselen van ervaringen. Door de ongedwongen sfeer kunnen de bezoekers hun problemen in alle openheid naar voren brengen. Na afloop kunt u als u dat wilt nog iets te drinken en met elkaar praten. De gastsprekers op deze avond zijn medewerk(st)ers uit de zorg, activiteiten begeleiding en paramedisch team. De locatie van de Alzheimer Inloopavond GO./H.W. is: Wijkcentram Middelhamis, Doetinchemsestraat 27 in Middelhamis. Er is voldoende gelegenheid om te parkeren. Het gebouw is rolstoelvriendelijk en rookvrij. Lijn 135 en 137, alswel de bustaxi's 635 en 637 stoppen voor de deur. De inloopavond is open vanaf 19.00 uur. Het pro gramma begint om 19.30 uur en is om 21.30 uur afge lopen. De toegang is gratis, evenals het welkomst kopje koffie of thee. U hoeft zich niet van te voren aan te melden. Op deze avonden is ook een informatie tafel aanwe zig met boeken, folders, enz. Kunt u niet komen omdat u moet zorgen voor een partner? Kunnen wij u daarbij helpen? Bel ons even. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de secretaris Alzheimer afdeüng, de heer Cor Besuy- en, tel: 0187-485344. De Alzheimer Inloopavond te Middelhamis is een activiteit van Alzheimer Nederland, afdeling Goeree- Overflakkee/Hoekse Waard. TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 Onze felicitaties gaan uit naar onze dochter, die op 17 maart jl. is afgestudeerd aan de UVA te Amsterdam. Zij is geslaagd voor haar studie in de Politieke en Sociaal-Culturele Wetenschappen, afstudeerrichting 'Internationale Betrekkingen'. Wegaplein 2, 3255 TT Oude Tonge VASTE PLANTEN- BLOEMENKWEKERIJ IFa, Klepper Oudelandseweg 27 3253 LN Ouddorp (Z-H) Tel.: (0187) 68 09 68 klepper@tref.nl Raadhuisstraat 13, 3253 AN Ouddorp Telefoon (0187) 6813 48

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 3