Eerste paal voor bedrijvencomplex 'historische gebeurtenis' Met Net geen podiumplaats voor vakkanjer Matthijs Wolfert Banenmotor van de gemeente Goedereede Woord I Daad S fff Verkeerssituatie icruising Noorciciijii/215 gewijzigd PREDIKBEURTEN Nog 300 Dabar- deelnemers nodig 55+-kring in teken van Pasen G.Z-H neemt beheer Grevelingen over Fiakkees kampioenschap dammen Afsciieid siag- werkdocent Kerkdiensten in de Stille Week Stille week- en paasdiensten EHAtlDBI-raEIJWS Goeree A Overf lakkee Goeree Overf lakkee EIIAI1DEI1-I1IEIJW5 Goede Vrijdag, 25 maart 2005 Beurs voor tweedehands kinderkleding en vlotte jongedamesmode Doopsgezinde Gemeente Ouddorp PAGINA 2 DINSDAG 22 MAART 2005 STELLENDAM - Wethouder A.C. Lokker van de gemeente Goedereede was wel een beetje trots toen aan hem woensdag de eer werd gelaten om de eerste paal te slaan voor een nieuw bedrijvencomplex op het bedrijven terrein Korteweg. Hij noemde het een historische dag en daar was wel wat reden voor, gezien de lange voorge schiedenis. Door Adri v.d. Laan Het heeft lang geduurd voordat er een 'spa de grond in kon' voor het nieuw te ontwiJc- kelen bedrijventerrein 'Korteweg' langs de N 57, aan de voet van de Haringvlietsluizen bij Stellendam. Woensdag was het zover dat de officiële 'eerste paal' de grond in kon voor een op dat bedrijventerrein te vestigen bedrijvencomplex. De heer Verplanke van de ontwikkelaar van het complex Program Ontwikkeling II BV uit Hendrik Ido Ambacht, verklaarde dat, gezien de reacties, het ontwikkelingen van het complex een schot in de roos is geweest. Er blijkt veel belangstelling te zijn voor wat kleinschaliger bedrijven om zich in het com plex te vestigen. Van de te bouwen bedrijfs ruimte is volgens Verplanke zo'n 95% ver kocht. Tijdens een bijeenkomst in het Wapen van Stellendam - dat in het complex een cateringbedrijf zal vestigen - verklaarde de ontwikkelaar dat de verkoop van de ruim te in het begin wat aarzelend ging. "Men was eerst wat sceptisch om zich op het eiland te vestigen". Toen de bedrijven de ideale lig ging - langs de N57 - zagen met goede ver bindingen naar het Europoortgebied en Zee land kwam er meer enthousiasme. Binnen het bedrijvencomplex zullen twintig kleine zelfstandige bedrijfspanden en tien kantoren met showroom worden gevestigd. De showrooms van de bedrijven bevinden zich evenwijdig aan de N57, zodat het bedrijven terrein vanaf de weg gezien een mooi en ordelijke aanzien krijgt. Verplanke deed de suggestie om ook de ambulancepost die aan de noordzijde van de Haringvlietsluizen zal worden geplaatst, toch maar een plaatsje op het nieuwe bedrijventerrein te geven. Kraamcentrum Architect Matthijs Zeelenberg, van Zeelen- berg Architectuur de ontwerper van het complex, verzekerde trots te zijn om dat hij mee kon werken aan de "banenmotor" van de gemeente Goedereede. Hij wees erop dat een dergelijk complex voor de kleinere bedrijven fungeert als een kraamkamer voor de toekomst. Hij doelde hiermee op het feit dat veel kleinere bedrijven doorgaans vanuit een dergelijke complex meestal doorgroeien en later een grotere locatie en zodoende weer Wethouder Lokker slaat de 'eerste paalop het bedrijventerrein Korteweg bij Stellendam. plaats maken voor kleinere bedrijven. Als geschenk gaf hij aan wethouder Lokker een afbeelding van een oude kaart uit 1860 waar toen nog boeren ploegden en vissers uitvoe ren. Wethouder Lokker sprak van een "histori sche dag waar we allemaal lang naar hebben uitgezien". Aan de ontwikkeling van het Bedrijventerrein Korteweg bleek een heel lange geschiedenis te zijn voorafgegaan. Acht jaar bleek er nodig te zijn om alles pro cedureel op orde te krijgen. En nu, verzeker de Lokker dat met spanning wordt uitgezien naar de verdere ontwikkeling van Korteweg. Van de 9 ha blijkt er ongeveer de helft aan bedrijven te zijn uitgegeven. Lokker vond het bedrijventerrein, waar bij de ontwikkeling heel goed is gelet op de vormgeving een mooi entree is voor de gemeente Goedereede. Volgens de wethou der is er alles aan gedaan om 'verromme- ling' voorkomen. "Palen slaan is goed voor de economie en de ontwikkeling is goed voor de gemeente Goedereede. Ik hoop dat nog vele palen zullen volgen", aldus Lokker. Het is de bedoeling dat het bedrijvencom plex voor de Kerstdagen van dit jaar in gebruik wordt genomen. De verkoop wordt verzorgd door Jenka Bedrijfsmakelaardij B.V. te Brielle. co I-o chr. streeltblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat- scliappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)48 5736 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,29: contracttarieven op aanvraag slultlngstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar €18,50 Per Jaar €36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 OUDDORP - Prot. Kerk in Ned. (Geref.) donderdag 24 maart 19.30 uur (H.A.) dienst in de Gereformeerde kerk te Stellendam, ds. C. G. Kant en vrijdag 25 maart 19.30 uur (gezamenlijke dienst met Stellendam) ds. C. G. Kant - Doops gezinde Gem. 11.15 uur (Duitstalige dienst) Pfr. G. Gericke en 19.30 uur (H.A.) ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Prot. Kerk in Ned. (Hervormd) 19.00 uur ds. H. J. Cats- burg. Goes - Hersteld Herv. Kerk 18.00 en 19.30 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Prot. Kerk in Ned. (Hervormd) 19.00 uur de heer T. R. Rietveld, Ridderkerk - Prot. Kerk in Ned. (Geref.) donderdag 24 maart (H. A., gezamenlijke dienst met Ouddorp) 19.30 uur ds. C. G. Kant en vrijdag 25 maart 19.30 uur dienst in de Gerefor meerde kerk te Ouddorp. MELISSANT - Hersteld Herv. Kerk 19.00 uur ds. P. Korteweg - Prot. Kerk in Ned. (Geref.) 19.00 uur ds. M. Noorloos - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Prot. Kerk in Ned. (Her vormd) 19.00 uur ds. G. van Meijeren, viering Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 19.00uurds. P. Blok. HERKINGEN - Prot. Kerk in Ned. (Her vormd) 19.00 uur ds. G. C. Kunz, Dor drecht - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. SOMMELSDUK - Prot. Kerk in Ned. (Hervormd) 19.00 uur ds. R. W. van Mourik - Lukaskapel HDG 10.15 en 19.00 uur ds. T. W. van Bennekom - Prot. Kerk in Ned. (Exodus) donder dag 24 maart 19.30 uur (H.A., gezamen lijke dienst met Gereformeerd) ds. L. J. Lingen en vrijdag 25 maart 19.30 uur, dienst in de Gereformeerde kerk, da. M. R. Hoffenkamp - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. J. F. Klijnsma - CAMA Gemeente 19.00 uur dienst. MIDDELHARNIS - Prot. Kerk in Ned. (Hervormd) 19.00 uur ds. A. P. Voets - Prot. Kerk in Ned. (Geref.) donderdag 24 maart 19.30 uur dienst in Exodus- kerk ds. L. J. Lingen en vrijdag 25 maart 19.30 uur (gezamenlijke dienst met Exodus) da. M. R. Hoffenkamp - Ger. Gem. 19.30 uur leesdienst - Chr. Geref. Kerk 19.00 uur ds. P. den Butter. NIEUWE TONGE - Prot. Kerk in Ned. (Hervormd) 19.00 uur dr. C. A. van der Sluijs, Veenendaal - Ger. Gem. donder dag 24 maart 19.30 uur ds. J. Schipper. OUDE TONGE - Prot. Kerk in Ned. (Her vormd) 19.00 uur ds. L. de Wit - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst - Beréage- meente, gebouw 'De Bron', 20.00 uur dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Prot. Kerk in Ned. (Hervormd) 19.00 uur kand. L. AMERSFOORT - De Windroos, een onder deel van de IZB in Amersfoort, is nog op zoek naar ruim 300 jongeren van 18 jaar en ouder die deze zomer evangeüsatie/recre- atiewerk willen doen. Onder de naam 'Dabar' zullen zij actief zijn op ruim 30 cam pings in Nederland. Geïnteresseerden kun nen zich aanmelden bij de Windroos (tel. 033-4622802) of via de website www.dewindroosizb.nl De Dabar-teams, bestaande uit zes tot tien personen, organiseren - behalve kinderclubs, tienerprogramma's, campingdiensten en avondsluitingen - ook creatieve activiteiten, zoals een zeskamp of een voUeybaltoemooi. Zij leven 'als campinggast onder de cam- pinggasten'. Deze houding biedt veel moge lijkheden om iets van het Evangelie te laten zien. De teams worden ondersteund door de plaatselijke Dabar-comrrdssie en in sommi ge situaties door een campingpastor. Ook aan campingpastores is nog behoefte. Zij verblijven - met of zonder gezin - een aantal weken op een camping en bieden vakantiegangers met vragen of problemen een luisterend oor. Dabar-medewerkers ontvangen instructie en toerusting tijdens een ontmoetingsweekend van 22 t/m 25 april 2005 OOLTGENSPLAAT - Op donderdag 24 maart komt de 55-i-kring weer bijeen. Aan vang 14.30 uur in 'Elthato'. Voor de pauze wordt er een meditatie gehouden. Daarna volgt er een declamatorium, waarin het lij den, sterven en de opstanding van Christus wordt herdacht. Het comité, dat het een en ander verzorgd, hoopt weer vele gasten te mogen begroeten. Nieuwe bezoekers zijn ook heel hartelijk welkom. Voor vervoer is het adres: familie P. Mans, telefoon: 631336. W. de Boer - Geref. Kerk 19.00 uur ds. J. Vlaardingerbroek - Ger. Gem. 19.30 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Prot. Kerk in Ned. (Hervormd) 19.00 uur ds. C. Doome- weerd - Prot. Kerk in Ned. (Geref.) 19.00 uur ds. Schep. OOLTGENSPLAAT - Prot. Kerk in Ned. (Hervormd) 19.00 uur dr. T. E. van Spanje - Prot. Kerk in Ned. (Geref.) 18.30 uur (H.A.) de heer Kok. LANGSTRAAT - Prot. Kerk in Ned. (Hervormd) 19.00 uur kand. P. C. H. Kleinbloesem, Goudswaard. MffiDELHARNIS - De raad van Bestuur van het Natuur- en Recreatie schap de Grevelingen, heeft tin het kantoor van het ISGO in Middelhar- nis, ingestemd met een dienstverle ningsovereenkomst (DVO) met de Groenservice Zuid-Holland (G.Z-H). In de overeenkomst is vastgelegd dat G.Z-H, het Schapsbestuur met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2005, bij het beheer en exploitatie van de Grevelingen gaat onder steunen. Vooralsnog, zal de G.Z-H diensten verlenen aan het Schap in de periode 2005- 2009. Tussentijds zal een evaluatie plaats vinden om te zien of dit voor beide partijen naar tevredenheid verloopt. Op 17 december 2004 was door de Raad van Bestuur van het Natuur- en Recreatieschap de Grevehngen besloten om met ingang van I januari 2005 een DVO met de Provincie Zuid-Holland aan te gaan. Ingevolge het besluit van de Raad van Bestuur om de totale ambtelijke ondersteu ning van het Natuur- en Recreatieschap de Grevelingen onder te brengen bij de provin cie Zuid-Holland, dienst G.Z-H, zal de arbeidsrechtelijke verantwoording voor de drie bij het schap in dienst zijnde medewer kers worden overgedragen aan de provincie Zuid-Holland. Hiertoe zal het personeel door het schap worden ontslagen onder gelijktijdige aanstelling bij de Provincie. Het beheerskantoor van het Schap op de Haven van Bommenede te Zonnemaire en het Bezoekerscentrum de Grevelingen te Ouddorp blijven gehandhaafd. MIDDELHARNIS - Wijkgroep Middelhar- nis-Zuid en Peuterspeelzaal Pippeloentje organiseren dit voorjaar weer een (tweede- hands)kledingbeurs. De verkoop van goede, tweedehands kinderkleding én vlotte, moderne jonge damesmode zal plaatsvinden op vrijdag 1 april van 19.00 tot 20.30 uur in het wijkgebouw aan de Doetinchemsestraat te Middelhamis (naast de Agrimarkt). Goe de en schone kleding (geen ondergoed!) vanaf maat 86 kan op woensdag 30 maart van 9.00 - 11.00 uur en van 19.00-20.00 uur worden gebracht in de zaal van de wijkgroep op de bovenste verdieping van het wijkge bouw aan de Doetinchemsestraat. 1/3 deel van de opbrengst is voor de peuter speelzaal en de wijkgroep, 2/3 deel is voor de inbrenger van de kleding. De kleding die niet verkocht is, kan op maandag 4 april tussen 19.00 en 19.30 uur weer worden opgehaald. Alles wat dan niet wordt opgehaald gaat naar een kindertehuis in Roemenië. N.B.: De jonge damesmode geven wij niet terug, dus deze gaan naar Roemenië. Voor informatie over de beurs kunt u contact opnemen met Natasja Lindemann (485540) of Liesbeth Gerlings (483352). SOMMELSDUK - Woensdag 16 maart vond in De Staver te Sommelsdijk de zesde, dat is de voorlaatste ronde plaats. Veel verrassingen leverde dat niet op, ook al verdienen de winst van Polder en Jacobs best een extra vermelding. Twee wedstrijden moesten wegens verhindering van de spelers worden uitgesteld Mackloet gaat alleen aan de kop. Dat was haast voorspelbaar. Er zal nog heel wat moe ten gebeuren om hem van het kampioen schap af te houden, ook al zit Van Schie hem met één punt minder op de hielen. Ook Dek ker kan nog evenveel punten halen als Van Schie, maar dan moet hij de wedstrijd die moest worden uitgesteld wel winnen. Een drietal spelers heeft weer een punt minder. Het zit er wel in dat één van hen in aanmer king komt voor de laagste plaats op het podi um. De uitslagen waren: H.H. Verolme-I. Mackloet 1-1 F. Leroy-W. van Schie 0-2 C. Polder-A. van Huizen 2-0 B. Visbeen-C. Tanis 2-0 J. van Koppen-H.M. Floresteijn .1-1 R. Jacobs-Joh. Wolfert 2-0 A. de Mik-J. Jordaan I-I D. Wolfert-B. du Pree 2-0 Op 6 april zal de laatste ronde worden gespeeld. Wie belangstelling heeft dat eve nement mee te maken, wordt hartelijk uitge nodigd om in 'de Bontekoe" te Ouddorp aanwezig te zijn. De "Brazilië zending Eljakim" werd opge start door Gerrit en Leni Flach, Nederlandse zendelingen, die al in 1976 in Brazilië aan kwamen. In 1978 verhuisden zij naar het dorpje Nazareno, ver in het biimenland. Al snel kwamen zij tot de ontdekking dat er een schreeuwende armoede bestond. Gelijk met een melkpoederproject, startten zij een semi- intemaat. Tachtig kinderen konden gehol pen worden. Maar dat was te weinig. Tot overmaat van ramp overleed Gerrit Flach aan een fatale ziekte maar zijn vrouw Leni zette het werk voort. Zij vertelt op dinsdag 22 maart van 18.00 tot 19.00 uur in het pro gramma "Met Wie???" haar verhaal over "Brazilië zending Eljakim". De presentatie is in handen van Carla Hersbach. De herha ling is woensdag van 18.00 tot 19.00 uur. MIDDELHARNIS - Het werd net geen podiumplaats voor de vakkanjer elektrotechniek van de Technische School, Mathijs Wolfert, tijdens het Nederlands kampioenschap elektro techniek voor vmbo leerlingen. Op 3, 4 en 5 maart tijdens de Skills Masters in de Ahoy waren er wedstrijden voor vmbo leerlingen uit de metaal en elektrotechniek. Zij streden om het Nederlands kampioen schap. Tijdens de voorrondes hadden 350 leerlingen uit het gehele land gestreden om een plaats in de finale. Uiteindelijk stonden 42 leerlingen in de fina les in de Ahoy. Matthijs Wolfert ging binnen het vak elek trotechniek de strijd aan met 8 andere vmbo leerlingen uit diverse delen van het land. Het was een lastige opdracht. Via een goten systeem moesten er drie grote beeldscher- Matthijs Wolfert tijdens de vakkanjerwedstrijd in Rotterdam. men aangesloten worden op een dvd-speler. Hiervoor moesten er op de vloer een goten systeem met wandcontactdozen en CAI kas ten gemonteerd en aangesloten worden. De voorbereiding van Matthijs was goed te noe men, mede door de ondersteuning van de firma Schipper uit Nieuwe Tonge begon hij volledig toegerust aan de wedstrijd. Op 5 maart werden de scores berekend en bleken de onderlinge verschillen minimaal te zijn. Alle aangelegde installaties bleken te werken volgens de opdracht en dan gaat het nog om de details. De uitreiking van de prij zen was in handen van het dames bobslee team. Helaas kwam Matthijs net niet op het podium terecht. Ondanks de teleurstelling kijkt hij terug op een zeer geslaagde presta tie, hij behoort immers tot de beste vmbo- leerlingen elektrotechniek in Nederland. Op zaterdag 19 maart j.l. hield Muziek school De Deltastreek een voorspeelmiddag slagwerk en koper in 't Haegse Huus te Stel lendam onder de zeer gewaardeerde leiding van Hugo Verweij en Anno Appelo. Het tal rijk opgekomen publiek genoot zichtbaar en hoorbaar van de prestaties van de jonge muzikanten. Tevens werd deze middag afscheid genomen van slagwerkdocent Anno Appelo, die na 16 jaar trouwe en zeer deskundige dienst bij respectievelijk Muziekschool De Hoop en Muziekschool De Deltpstreek wegens uitbreiding van zijn werkzaamheden elders een punt zette achter zijn muzikale en pedagogische activiteiten in Stellendam, Goedereede en Ouddorp. Ook dit jaar zullen de gereformeerde Emmauskerk en de Hervormde Exoduskerk van Middelhamis en Sommelsdijk weer gezamenlijke vieringen hebben in de Stille Week. De dienst van Witte Donderdag 24 maart is in de Exoduskerk aan de dorpsweg te Sommelsdijk om 19.30. De dienst van Goede Vrijdag 25 maart om 19.30 in de Emmauskerk en de Paaswakedienst op zaterdag 26 maart eveneens om 21.30 in de Emmauskerk aan Kon. Julianaweg te Mid delhamis. Aan alle diensten verlenen de can torijen van beide kerken medewerking even als de voorgangers Ds. Hoffenkamp en Ds. Lingen. De Paasmorgendiensten van zondag 27 maart vangen in beide kerken aan om 10.00 uur. Zie voor meer info www.exoduskerk.nl of www.gk-middelhamis.nl In de Stille Week, zal vanaf maandag 21 maart tot donderdag 24 maart in de Doops gezinde kerk in Ouddorp een stiltedienst gehouden worden. In deze diensten, die zullen duren van 19.30 uur tot 20.00 uur, zal naast muziek, stilte, een lezing en enkele liederen, een korte overweging gehouden worden. Op Goede Vrijdag - 25 maart - wordt voor de Duitse gasten een Goede Vrijdag-dienst gehouden, en wel 's morgens om 11.15 uur. In deze dienst zal voorgaan Pfarrer Gerhard Gericke uit Düsseldorf. Vervolgens zal in de avond dienst, welke eveneens om 19.30 uur begint, het H. Avondmaal worden gehouden. Paasdiensten Op Ie Paasdag in de morgendienst - aanvang 09.30 uur - zal het kerkkoor van de Doops gezinde gemeente enkele liederen ten geho re brengen. Muzikale medewerking wordt verleend door het Koperensemble. Orgel en Piano: Piet Westhoeve en Ineke Sperling. Ook op Ie Paasdag is er een Duitstalige dienst, deze begint om 11.15 uur. Ook hier in zal Pfr. Gericke voorgaan, Manfred Selb- maim speelt klarinet. In de avonddienst om Ie Paasdag, aanvang 18.30 uur, zal het bekende evangelisatiekoor Zuidland, dat al verschillende malen in Oud dorp in erediensten heeft gezongen, zingen. De Paasvieringen zullen op 2e Paasdag om 10.00 uur worden afgesloten met een Paas- zangdienst met veel samenzang. Organist in deze dienst is Jan Teeuw. In alle diensten (behalve de Duitstahge) zal Ds. J. Smink voorgaan. -jkI»* MELISSANT - De politie van het district De Eilanden wil burgers graag informeren over een gewijzigde verkeerssituatie op N215. Op die provinciale weg N215, net voor de kruising met de Noorddijk (linksaf richting Dirksland) is een nieuw bord geplaatst. Dit bord (verplichte rij richting rechtdoor) geeft aan dat er niet meer linksaf mag worden geslagen op dit verkeers punt. Het is een veel gebruikte afslag, een zogenaamde sluiproute, om binnendoor direct in de bebouwde kom van Dirksland te komen. Deze route wordt al geruime tijd gebruikt en het is niet denkbeeldig dat het bord in het begin niet wordt opgemerkt. Om die reden wordt iedereen er op attent gemaakt en gewaarschuwd dat het vanaf de plaat sing van het nieuwe bord verboden is om linksaf te slaan en dat men verplicht rechtdoor dient te rijden. (toto: persburo Flakkee)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 2