De toekomst van de stad Huwelijicstest voor juf Els en Armando Samenwerking centraal bij lionderdjarige Boek- en Kantoorboekliandel Vroegindeweij 'We zijn gereed voor de toekomst! EiiAiiraai-itiEiJiis Dialezing 'Rondje Nederland' Theologie studeren Nieuw in de regio: Virtueel Inburgeringsloket Schotejll zwemt Dirkslandse studio conserveert Zeeuws erfgoed Derde zeeviswedstrijd 'De Viscromte' bij het Hersteld Hervormd Seminarium aan de Vrije Universiteit van Amsterdam Weikomstdlenst in Ouddorp 4e ronde in Verenigingscompetitie VRIJDAG 18 MAART 2005 Onder deze titel werd op woensdag 9 maart jl. het christelijk boekenweekessay gepresenteerd. NRC-columnist Afshin EUian, die bekend staat als een 'verlicht' moslim, kreeg het eerste exemplaar aangeboden. Een dag later werd het boek aangeboden aan ds. W. Visscher, predikant van de Gereformeerde Gemeente in Amersfoort. Een opvallende dubbelpresentatie. De schrijver van het boek is Bart Jan Spruyt. Hij is bekend van de Edmund Burke Stichting en spraakmakend conservatief denker. De oud-RD-journalist was gevraagd om ter gelegenheid van de boekenweek zijn licht te laten schijnen over de toekomst van ons land. Dat daarbij het verleden uitgebreid ter sprake komt, is vanzelfsprekend, maar zijn betoog over de toekomst van de samenleving staat in het teken van de ondertitel van het essay: over geschiedenis en politiek. Spruyt neemt ons mee naar een ver verleden waarin de drie monotheïstische godsdiensten een hoofdrol speelden, en naar het verleden van de Europese cultuur die volgens de auteur rond 1800 ten einde liep. Het boek laat, net als andere vlugschriften en pamfletten, zien dat de moord op Theo van Gogh en de bedreigingen aan het adres van Kamerleden als Hirsi Ali en Wilders zijn sporen heeft nagelaten, lïissen de regels door doet de auteur prikkelende uitspraken. Zo wordt Pim Fortuljn geciteerd als één van de weinige Nederlandse politici die bekend was in het buitenland. Jeruzalem, Mekka en de westerse cultuur Om de tegenstelling tussen jodendom en christendom enerzijds en de islam anderzijds te duiden, noemt Spruyt deze steden. Het boek wil duidelijk maken dat de islam geen scheiding kent tussen politiek en religieuze macht. Aan het feit dat de scheiding tussen kerk en staat zich pas voltrok na de Franse Revolutie gaat de schrijver gemakshalve voorbij. Ook besteedt de auteur aandacht aan de zogenaamde godsdienstgesprekken tus sen moslims en christenen. Daarvan was volgens Spruyt nooit sprake en is een bewijs voor de aparte positie van de islam. In zijn betoog schuwt de auteur pittige uitspraken over deze godsdienst niet. Hij schetst de islam als een religie waarbij de mens er veel minder toe doet dan bij christendom en jodendom. Het islamitisch geloof is voortge komen uit geweld en terreur. Tussen de bewoners van Jeruzalem en de bewoners van Mekka ziet de auteur alleen maar oorlog. Met de hedendaagse cultuur bedoelt Spruyt de in zijn ogen 'lege cultuur'. Tegelijk wijst hij de 'multiculti' samenleving onomwon den af. Die laatste moet niet alleen onder scheiden worden van monocultuur, maar ook van multi-etnisch. Het laatste is ons land al jaren. Allochtonen zijn niet meer weg te denken uit onze samenleving. De vraag is wel wat de legitieme plek wordt die zij zul len innemen. En de vraag is wat wij willen. Voor Spruyt is het antwoord duidelijk. Er kan in een land slechts sprake zijn van één cultuur, waaraan iedereen zich moet confor meren. Velen zullen dat met hem eens zijn, maar zien voor aanhangers van de islam ruimte in onze samenleving. Spruyt gelooft in redelijkheid en vooruitgang, maar ziet die niet in de islam. De vraag is of die in alge mene zin bestaat. De islam is een godsdienst die verdeeld is in talloze groepen. Op zich is er niets tegen de monoculturele opvatting van Spruyt c.s., maar de islam vooral bena deren als een 'bedreiging' van de 'westerse cultuur' doet deze religie geen recht. Toekomst Er wringt er iets in het betoog van Spruyt. Het boek werd aangekondigd als een ortho dox-christelijke bijdrage tot het debat over de toekomst van Nederland, maar bij de door Spruyt voorgestane restauratie van de demo cratische rechtsstaat kan het christelijk geloof niet de concrete leidraad zijn. (p.63) Hij situeert de 'zondeval' niet in het paradijs maar op de drempel van de nieuwe tijd, zo'n tweehonderd jaar geleden. Daarom is het essay meer een historisch doorwrocht con- servatief-liberaal exposé over het verleden van Europa dan een bijdrage over hoe het moet met Nederland. Spruyt wil terug naar een civil society, d.w.z. een burgerlijke maatschappij, gebaseerd op consensus en eenswillendheid. Een en ander wordt duide lijk als hij enkele hoofdpunten van zijn poli tieke program toelicht. Het is een lofrede op het liberalisme, minus het ongebreidelde individualisme en het antireligieuze senti ment. Hij doet nergens een beroep op het christelijk geloof of op bijbelse beginselen. Dat maakt zijn betoog er niet sterker op. Sterker nog, van de in het begin van het boek beloofde bewapening vond ik weinig terug. De schrijver noemt het boek meerdere keren somber, in werkelijkheid neigt het naar cul tuurpessimisme. Sterker nog, de toon is don ker en dreigend. De wereld van vandaag deugt niet. Desondanks is het de moeite waard kennis te nemen van dit essay, al was het maar omdat Bart Jan Spruyt uiteenzet hoe het christelijk geloof en de islam vroeger tegenover elkaar stonden. Wat dat betreft biedt de geschiedenis van de mens wijze les sen voor de samenleving van morgen. N.a.v.: Bart Jan Spruyt: De toekomst van de stad. Over geschiedenis en politiek. Uitgeverij Boekencentrum, Zoetermeer, 2005, 85pagina's, ISBN 90 23917944, prijs: 7,50. Harry J. Goosens Van hengelsportvereniging 'de Viscromte' stonden zaterdag 12 maart jl. weer 16 zee- vissers aan de waterkant bij de Nieuwe Waterweg voor een zeeviswedstrijd, die duurde vim 10.00 tot 14.00 uur. Slechts 7 deelnemers wisten één of meerde vissen te vangen, 9 deelnemers gingen dus met lege handen naar huis. Dit was de laatste zout- wedstrijd van het eerste deel van de reeks van zoutwaterwedstrijden. De volgende reeks begint op 29 oktober 2005. Onder staand de uitslag van de wedstrijd van zater dag. 1. M. Knöps,54 cm 2. H. van Heukelen,53 cm 3. K. Struik,33 cm 4. H. Vermeulen,29 cm 5. J. Landman,19 cm 6. G. van Zielst,18 cm 7. P. van Nimwegen,16 cm Na afloop was er de prijsuitreiking in de kantine, waar ook nog een leuke prijs werd verloot onder degenen die geen vis hadden gevangen. Voor de volgende wedstrijd, op 29 oktober, kunnen deelnemers zich nu reeds inschrijven bij Kees Struik, tel.: 0187-612693. Op uitnodiging van de Vereniging voor Natuur en Landschap Goeree Oveiflakkee (NLGO) geeft op donderdag 24 maart a.s. Harry Fiolet in verenigingsgebouw 'MeUs- hof te Melissant een bijzonder interessante dialezing over de natuur in Nederland. Door de verspreid liggende natuurterreinen begeeft hij zich via zijn ecologische verbin dingszones - de snelwegen - naar het utopi sche bos met daarin bloemen, vogels, insec ten, reptielen, zoogdieren, landschappen en o.a. het grootste landzoogdier van Neder land. Harry behoort tot de top van de Neder landse natuurfotografen. De dialezing start om 19.30 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur. De toe gang is gratis. Na de dialezing vindt de jaar lijkse algemene ledenvergadering van de NLGO plaats. Wie theologie wil gaan studeren, wordt gewezen op de mogelijk om dit te doen aan het Hersteld Hervomd Seminarium, verbon den aan de Vrije Universiteit van Amster dam. De Hersteld Hervormde Kerk sloot een overeenkomst met de theologische faculteit van de Vrije Universiteit van Amsterdam. Veertig procent van het onderwijsprogram ma wordt verzorgd door docenten die beho ren tot de Hersteld Hervormde Kerk. In het raasterprogramma is dat deel zelfs iets gro ter. Het door het hersteld Hervormde Semi narium verzorgde onderdeel van het onderwijsprograimna bevat bijbelse theolo gie, hermeneutiek, dogmatiek, symboUek, apologetiek, geschiedenis van de Neder landse Hervormde Kerk vanaf de Reforma tie tot heden (met bijzondere aandacht voor de Nadere Reformatie), ethiek, kerkrecht en praktische theologie. In het programma zit ten mogelijkheden onderdelen bij andere faculteiten dan de theologische te volgen. Het onderwijs wordt gegeven in gebonden heid aan de gereformeerde belijdenis. Dit houdt concreet in dat het uitgangspunt is dat de Bijbel het gezaghebbende en onfeilbare Woord van God is en dat de Drie-enige God de God is van volkomen zaligheid. Dat er alleen toegang tot God is door het geloof in de Heere Jezus Christus, dat alleen de HeiU- ge Geest, Die Heere is, een mens werkelijk tot een christen maakt. Vanuit deze overtui ging wil men aan het Hersteld Hervormd Seminarie de opleiding tot predikant gestal te geven. Ook studenten die niet behoren tot de Hersteld Hervormde Kerk zijn van harte welkom. Voor degenen die wel theologie willen studeren maar zich niet voorbereiden op het predikantschap kunnen stages bij onderwijsinstellingen enz. worden geregeld. Doel van het onderwijs is om in kerk en samenleving vanuit de overtuiging dat de Bijbel het Woord van God is en in gebon denheid aan de gereformeerde belijdenis tot verantwoording van het geloof en het uitdra gen ervan bereid te zijn en anderen daarin te kunnen leiden. Voor meer informatie kan men zich wenden tot mevrouw drs. P.J. Reinders, tel. 020-5986600 (onderwijscoör dinator van de theologische faculteit van de Vrije Universiteit), e-mail p.J .reindersth.vu.nl. of dr. P. de Vries, tel. 0577-492280 (voorzitter commissie oplei ding Hersteld Hervormde Kerk), e-mail: pdevries@kliksafe.nl. Dl B( )MMLL - Vorige week vrijdag was het feest op de Christelijke Basisschool 't Kompas. Juf Els Ras was enkele dagen ervoor in het huwelijk getreden met Armando Hartog, maar vrijdag werd de bruiloft pas écht gevierd met een bezoek aan de school en de kerkelijke inzegening. Het was de bedoeling dat de kinderen van 't Kompas het bruidspaar met balloimen op het schoolplein zou den opwachten, maar daarvoor was de wind te sterk en de temperatuur te laag. Dus werd het kinderfeest in de school gevierd. Natuurlijk was er een speciaal lied gemaakt voor het bruidspaar, dat zowel door de kinderen als het paar werd meegezongen. En veel grote en kleine cadeautjes maakten het feest compleet. De school had ook gezorgd voor een 'huwelijkstest': Els en Armando kregen vragen gesteld over elkaar, en die moesten ze natuurlijk zo goed mogelijk beantwoorden.En de score was hoog! Dus zul len ze het in hun huwelijk vast wel over veel zaken eens zijn. Els heeft de afgelopen maanden op de Bommelse school haar Lio-sta- ge gedaan en per 1 april zal ze er vast in dienst komen. Maar eerst de huwelijksreis..., naar een warm land! Het paar gaat voorlo pig in Sint Annaland wonen. Tekst en foto: Adri van der L^an MIDDELHARNIS - Een bijzondere dag was het vrijdag 11 maart voor de Boek- en Kantoorboekhandel van de famiUe Vroegindeweij. Honderd jaar lang neemt het bedrijf een belangrijke plaats in de Middelharnisse samenle ving én daarbuiten in. Maandag jl. werd ter gelegenheid hiervan een receptie gehouden, en veel genodigden kwamen naar het moderne gebouw van All Office Vroegindeweij aan de Zernikeweg te Middelharnis. Door Adri van der Laan Trots was Leen Vroegindeweij - de vader van de huidige directeur Tom - dat hij zoveel genodigden op de receptie van het honderdjarige familiebedrijf mocht verwel komen. In zijn welkomstwoord wees hij op het belang van de regionale bedrijven voor de economie op het eiland. Wat hem betreft zouden alle eilandelijke gemeenten de regio nale bedrijven zoveel mogelijk moeten ondersteunen door juist met hen samen zaken te doen. Dat het bedrijf van de familie Vroegindeweij een belangrijke plaats in de regio inneemt, bewijst de groei die het bedrijf de afgelopen honderd jaar heeft mee gemaakt. In een vorige week verschenen speciale huis-aan-huis krant wordt uitgebreid op de geschiedenis van het bedrijf van Vroeginde weij ingegaan. Het was in maart 1905 dat één van de voorvaders van de huidige gene ratie Vroegindeweij de boekwinkel van zijn toenmalige aanstaande schoonvader Beek hoven overnam. En vanaf die tijd is de boek handel gevestigd op de Westdijk in Middel harnis. Verschillende generaties Vroeginde weij hebben het vak van boekhandelaar uitgeoefend. Veel verbouwingen en uitbrei dingen daarna hebben tot het huidige resul taat geleid: aan weerszijden van de Westdijk bevinden zich nu vestigingen van Vroegin deweij: de boekhandel en de kantoorboek handel. Niet alleen in Middelharnis ont plooide het bedrijf haar activiteiten. In 1996 werd de boekhandel van Van Koppen in Ouddorp overgenomen. In 2001 werd het vierde pand van het bedrijf geopend: All Office, waar de afdeling kantoormeubelen is gevestigd. Heden en toekomst Naast een blik in het verleden wierp Leen Vroegindeweij ook een blik op het heden en in de toekomst. Hij wees erop dat onderne mers tegenwoordig dag aan dag aan moeten werken om de kwaliteit van de dienstverle ning op peil te houden. Momenteel hebben de winkels op de Westdijk een facelift ondergaan en is het assortiment aangepast aan de huidige trend. Uit de toesprak van Vroegindeweij bleek dat de vrouwen een belangrijk aandeel hebben gehad in de ont plooiing van het bedrijf. Hij dankte de aan wezige vrouwen van de Vroegindeweijen hiervoor met het overhandigen van een boe ket. Samenwerken als zelfstandig ondernemer is volgens Vroegindeweij heel belangrijk voor een familiebedrijf Daarom heeft de familie er in het verleden ook alles aan gedaan om Tom Vroegindeweij (rechts) krijgt een gedenkschaal overhandigd van de Kamer van Koophandel. Tussen de heren in Harmina, Nancy en zoon Danny Vroegindeweij. iFoio Adri vm der Laan i zoveel mogelijk in brancheorganisaties samen te werken. Het bedrijf, dat in de afge lopen honderd jaar is uitgegroeid van 15 vierkante meter tot in totaal zo'n 1800 vier kante nieter, blijft volgens Vroegindeweij haar diensten uitbreiden, ook naar de omlig gende regio's, "want we zijn gereed voor de toekomst; klantvriendelijkheid en service van onze veertien vaste medewerkers en acht parttimers, blijft hoog in het vaandel staan!" Waarderende woorden waren er voor zoon Tom, "die na een aarzelend begin zich heeft geschaard in de rij van ondernemende Vroe gindeweijen, waar wij als vader en moeder trots op zijn". Een begrip Namens het gemeentebestuur van Middel harnis bracht burgemeester De Vries de feli citaties over. Zij wees erop dat - in tegen stelling tot andere geluiden - het wél moge lijk is om een familiebedrijf generaties lang voort te zetten en zei hiervoor het bewijs te vinden bij de firma Vroegindeweij, "dat een begrip is geworden in Middelharnis en Oud dorp". Mevrouw De Vries wist ook het geheim van het succes van de familie: "Wer ken, werken, en nog eens werken, nieuws gierig zijn naar nieuwe ontwikkelingen, je oor te luisteren leggen in de samenleving en vooreerst en bovenal klantgericht en klant vriendelijk zijn. Deze ondernemersgeest is bij alle Vroegindeweijen en hun vrouwen mimschoots aanwezig", aldus de burge meester, die verklaarde trots te zijn met de aanwezigheid van een dergelijk familiebe drijf in de gemeente Middelharnis. "Middel harnis is een flink aantal van deze bedrijven rijk, wat maakt dat ons koopcentrum zich nog steeds in een warme belangstelling mag verheugen." Het bedrijf Quantore uit Beuningen is eige naar van de formules All Office en Thuis- kantoor, namen die ook worden gedragen door de bedrijven van Vroegindeweij. Adjunct-directeur Joop Bakker van Quanto re was naar Middelharnis gekomen om de fehcitaties over te brengen. Naar aanleiding van de inbreng van de dames Vroeginde weij in de afgelopen honderd jaar suggereer de hij: "als de Vroegindeweijen een vrouw zoeken, zullen zij eerst vragen of ze van zakendoen houden en vervolgens pas zeg gen: ik hou van jou!" Hij prees de heer Vroegindeweij dat hij altijd een stuwende kracht is geweest achter de verschillende samenwerkingsverbanden. Hij verzekerde dat het bij de familie niet alléén werken, maar ook samenwerken is. Zonder familiebedrijf geen MKB De directeur van de afdeling voorlichtding van de Kamer van Koophandel Rotterdam, de heer Van den Berg, sprak de jubilerende ondernemers ook toe. Hij wees erop dat het Midden en Kleinbedrijf niet zonder familie bedrijven kan. Ook hij wees op het belang van samenwerking voor het bedrijf Niet alleen bij brancheorganisaties maar ook met andere bedrijven en instellingen in de omge ving. Namens de Kamer van Koophandel kreeg directeur Tom Vroegindeweij penning uit gereikt en een veelkleurige keramische schaal met een zilveren kogel. Gelegd op de schaal weerspiegelt de kogel mensen in ver schillende werksituaties. In de loop van de avond maakten nog velen van de gelegenheid gebruik om Tom en Nancy, Leen en Harmina de felicitaties over te brengen. Het Virtueel Inburgeringsloket is een digi tale uitgave die aansluit bij het landelijke overheidsbeleid en de maatschappelijke betrokkenheid bij de inburgering van nieuw- én oudkomers in Nederland. De Vereniging voor Openbare Bibliotheken heeft met de leverancier van het loket een overeenkomst afgesloten waardoor ook hun leden gebruik kunnen maken van deze dienst. Samen met 140 bibliotheken heeft ook de Stichting Openbare Bibliotheek Oostflakkee aangegeven interesse te heb ben. In samenwerking met de gemeente Oostflakkee heeft de stichting ervoor gezorgd dat de bezoekers van de nieuwe bibliotheek in Oude-Tonge nog deze maand het programma kunnen bekijken, zonder dat men hiervoor lid hoeft te zijn van de bibliotheek. Oude-Tonge heeft hier mee de enige bibliotheek in de regio Goe- ree-Overflakkee/Voorne-Putten/Rozen- burg dat het loket aanbiedt. Het Virtueel Inburgeringsloket is specifiek gemaakt voor laaggealfabetiseerde burgers. De informatie wordt visueel gepresenteerd, ondersteund door spraak in verschillende talen. Momenteel is de informatie te raad plegen in het Nederlands, Engels, Turks en modem Arabisch. Uit onderzoek blijkt dat 30% van de gebmikers van het loket voor het eerst een computer gebruikt. Ook deze mensen kunnen over het algemeen goed overweg met het programma, mede omdat het volledig is ondersteund door geluid: aUe woorden worden uitgesproken. De basisinformatie bevat onderwerpen die van praktisch belang zijn voor migranten. Bij zondere aandacht gaat uit naar inburge- ringszaken en naar het verkrijgen van werk. De informatie wordt gepresenteerd in een mix van (animatie)films, foto's, for mulieren, kaarten en korte, eenvoudige tekstblokken. Om enige indruk te geven van de omvang van de basisinformatie: in gescheiden vorm gaat het om circa 25.000 woorden, circa 4 uur filmmateriaal en dui zenden geluidsfiles. De gemeente Oost flakkee en de openbare bibliotheek Oude- Tonge nodigen u van harte uit om het pro gramma uit te proberen. In de Doopsgezinde kerk aan de Dorpstien- den te Ouddorp wordt zondag 20 maart een weikomstdlenst gehouden, waarin ds. J. Smink hoopt voor te gaan. Medewerking zal worden verleend door gospelkoor 'Challen ge' en het koperensemble. Jan Teeuw bespeelt het orgel. Aanvang 18.30 uur. Zwemclub De Schotejil heeft zaterdag 12 maart in het Vrijburgbad te Vliss- ingen de 4e wedstrijd van de Vereni- gingscompetitie gezwommen. De selectie van de Schotejil was goed voor ca. 50 persoonlijke records, 3 clubre- cords en ruim 30 ereplaatsen. De Schotejil zwom de wedstrijd samen met De Geul uit Papendrecht en Luc- tor et Emerge uit Middelburg. Esmee Koedoot (1992) zwom een clubre- cord op de lOOm schoolslag in 1.21.46. Ver der was er een clubrecord voor de jongens- estafette 4x50m vrij onder 16 jaar bestaande uit Martijn van Hoom, Mark Nolet, Mark Costeris en Sebastiaan Rosendaal met de winnende tijd van 1.50.85. Aan het eind van de wedstrijd zwom de mei.sjesestafette 4x50m wisselslag onder 14 jaar, bestaande uit Nicole Nolet, Esmee Koedoot, Danica Koedoot en Janiek de Boed, eveneens een clubrecord en de snelste tijd van 2.31.42. Behalve het vermelde clubrecord en de win nende tijd op de lOOm schoolslag won Esmee Koedoot ook nog een Ie plaats op de 200m wisselslag in 2.42.76 en een Ie plaats op de 200m schoolslag in 3.00.01. Zij bracht hiermee haar score in deze wedstrijd op 3 keer goud en twee clubrecords. Sebastiaan Rosendaal (1991) was goed voor twee keer goud met zijn tijd van 1.18.54 op de lOOm schoolslag en 2.31.30 op de 200m wissel slag. Verdere programmawinnaars waren o.a. Danica Koedoot (1993), die de lOOm vrij won in 1.09.74, Mark Costeris (1992) met 34.32 op de 50m rugslag en Mark Nolet (1990) die de 200m vrij met een fors p.r. won in 2.20.88. Opmerkelijke tijdverbete ringen waren er o.a. voor Anne Volwerk (1990) op de 200m vrij met een tijd van 2.39.73 en voor Eldin Krijgh (1993) op de lOOmvrijin 1.22.63. Studio Verbiest te Dirksland is gespeciali seerd in het digitaliseren van oude geluids dragers: banden, cassettes, grammofoon platen worden omgezet naar digitaal for maat. De gedigitaliseerde audio kan zonodig nog worden opgefrist: krassen, tik ken en andere ongerechtigheden kunnen worden verwijderd, dan wel tot een aan vaardbaar niveau worden gereduceerd. Het aangeboden werk komt zowel van particu lieren als van bedrijven/organisaties van uiteenlopende aard, zoals omroep, uitvaart branche, archieven en bibliotheken. Het Zeeuws Documentatiecentmm, gevestigd in de bibliotheek van Middelburg, is in de jaren '60 van de vorige eeuw gestart met het vastleggen van de levensgeschiedenis van de Zeeuwse - en in mindere mate de Flak- keese - bevolking. Gewapend met bandre corder en microfoon ging men 'de boer op' en werden honderden interviews opgeno men. Deze gesprekken worden inmiddels beschouwd als een stukje nationaal erfgoed. Zo zijn er gesprekken met landarbeiders, schippers, vissers, fabriekarbeiders, winke liers, ambachtslieden, enz. Aangezien ban den in de loop van de tijd verouderingsver schijnselen kunnen vertonen, heeft men Studio Verbiest verzocht deze bijzondere geluidsbibliotheek om te zetten naar digi taal formaat. Behalve het overzetten naar een archiefformaat wordt tevens een sys teem opgezet waarmee geluids- en tekstdo cumenten worden gecombineerd. Dit maakt het archief voor onderzoekers heel toegan kelijk: middels een zoekopdracht, bijvoor beeld 'mosselvisser', worden direct alle relevante interviews opgespoord. Een andere service van Studio Verbiest is 'cd-analyse'. Verder is gebleken dat ook digitale informatiedragers aan veroudering onderhevig kunnen zijn. Met een zoge naamde cd-analyser kan de conditie van cd's worden bepaald. Ook wordt de kwali teit van de door Studio Verbiest geprodu ceerde cd's gecontroleerd met cd-analyse. Met deze maatregelen wordt een extra bij drage geleverd aan de betrouwbaarheid en duurzaamheid van het digitaal archief. Wie meer wil weten over de diensten van Studio Verbiest kan kijken op website www.stu- dioverbiest.nl of bellen naar (0187) 602927.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 9