Pierementje ais ambassadeur van eilandelijke culturele activiteiten Damvereniging ENEO'52 WEEKEND- i PRIJSPAKKER 1 €12?» i Goedereede 10% Korting 1 Eiaa)ndelijk nieuws Administratief medewerker m/v Geven om de jeugd hoe Rivian Dameshoeden Ouddorp Violen in pot ANNETTE H. van der Veer EIUtflDEtl-raEUWS Sparta blijft winnen „Eilanden-nieuws" M. Grinwis en Zn. 1 €-125 kan helaas NIET doorgaan! Beurs voor tweedehands kinderkleding en vlotte jonge damesmode Nieuw in Middelharnis - Nie^ Rivian Dameshoeden ^/appilAl u! iuinaiN - S!Uiemapp\ Fiakkee Per bak van 7,50 Bloemenhandel VORKHEFTRUCK-SERVICE ^indewelj WAARDEBONNEN - WAARDEBO^ op alle afdelingen 'M - NBNNoaaauvvM - nhnno^^ Algemene ledenvergadering J5Ï Schitterende dameshoeden en zeer gunstig in prijs! U ontvangt t/m 26 maart STACARAVAN Voor de inwoners van doen wij graag een stapje extra. 9» Vakwerk en Scherpe Prijzen }ngoed Kantoor: Markt 7, 3252 BC Goedereede (part-time) voor 20 uur per week PAGINA 10 VRUDAG 18 MAART 2005 Sinds kort is de Stichting Podium Goe- ree-Overflalikee een draaiorgeltje rij ker. Geen groot straatinstrument zoals we op het eiland al jarenlang kennen, maar een klein 18-toets orgeltje dat met de hand gedraaid moet worden en een intieme lieftallige klank voortbrengt. Wat dit laatste betreft zou het zelfs bin nenshuis kunnen spelen! Dat bleek afgelopen zaterdag al wel, toen het ins trumentje op de weekmarkt in Dirks- land officieel werd gepresenteerd door burgemeester Stoop. Vanwege de drei gende buien werd dit binnen, in de hal van het gemeentehuis, gedaan. En speels en dartel klonk daarbij de bescheiden orgelklank uit de houten pijpjes de ruimte in. Maar toen het een maal droog leek te blijven, werd het ins trumentje naar buiten gereden en heeft het vóór het gemeentehuis naar harte lust gespeeld, waar het verscheidene marktbezoekers trok. Door Hans Villerius Inspiratie Het draaiorgeltje is dus een nieuw fenomeen van de Stichting Podium. Uiteraard komt zo'n instrument er niet van de ene op de andere dag, maar werd hiier binnen de Stich ting al langer over gesproken. Totdat decem ber vorig jaar zich de gelegenheid voordeed om een pierementje aan te schaffen: een 18- toets boekorgeltje van 2 a 2,5 jaar oud, geplaatst op een bijpassende handkar. Via contacten in de draaiorgelwereld kwam de Stichting Podium in aanraking met een 'draaiorgelboekenmaker' in Leiden, die dit instrumentje in de verkoop had, terwijl men de handkar in Nijmegen op de kop wist te tikken. De interesse bij Stichting Podium in een draaiorgel bleek eigenlijk voort te komen uit diepgewortelde sympathieën voor dit instru ment bij meerdere stichtingsleden. Met name het leven en werk van de Middelhar- nisse noteur/arrangeur van draaiorgelboeken Gerard Razenberg - in de draaiorgelwereld een vermaarde naam - was voor hen een inspiratiebron voor verdere plannen. We zullen hier in de toekomst dan ook besUst nog meer van horen! Victoria Maar natuurlijk moest voor het pas aange schafte orgeltje een passende naam worden verzonnen, en die werd bedacht door cultu reel werker van Het Diekhuus in Middelhar- nis Jan Trompper. Denkend over het kinder liedje 'k Wou zo graag een ketting rijgen - op welke leest de Culturele Kralenketting is geschoeid - kwam Jan op de laatste regel van dat versje 'Ha, ha, Victoria'. En dat bracht hem op de pierementennaam 'De Kleine Victoria', zodat niemand kan verge ten wat het diepe achterliggende ideaal is van de Culturele Kralenketting: het samen rijgen van vele individuen tot een versterkte samenleving. Het is immers de bedoeling dat het orgeltje, in het kader van de culturele Tijdens de presentatie van 'De Kleine Victoria' fungeerde burgemeester Stoop tijdelijk als orgeldraaier. (Foto Hans Villerius) kralenketting, te horen zal zijn bij de afzon derlijke culturele programma's binnen de diverse dorpskernen op het eiland, en als zodanig een verbindende schakel ertussen zal vormen. Met andere woorden: 'De Klei ne Victoria' als ambassadeur van de eilande lijke culturele activiteiten. Het mag dan ook duidelijk zijn dat de Stich ting Podium maar één doel heeft met het ins trument: zoveel mogelijk draaiend muziek maken, zowel bij binnenactiviteiten als in de buitenlucht. Het draaiorgeltje trok meteen belangstelling op de markt. (Foto Hans Villerius) In Melissant werd afgelopen maandag de vijfde ronde in de bekercompetitie gespeeld. De uitslagen waren als volgt: J. Looij - H. Visbeen 1-1 A. Doom - P. Kom2-0 B. Grootenboer - T. Goedegebuur1-1 C. Visbeen - A. Visbeen 1-1 B. van der Spaan - A. het Jonk 1-1 H. Zoon - T. de Geus2-0 H. van Heukelen - J. Non1-1 J. Looij en H. Visbeen mochten deze avond geen puntje verliezen. Beiden staan te pope len om de beker in ontvangst te nemen. Looij kwam na zo'n 35 zetten in het voordeel met schijfwinst. Maar dit zegt nog niet alles. Vis been verdedigde zich uitstekend en kwam zowaar positioneel zelfs sterker te staan. Zo sterk dat Looij, ondanks zijn schijfwinst, een remise aanbod van zijn tegenstander gretig accepteerde. Er moeten nog twee rondes worden gespeeld, dus het blijft nog span nend. De partij tussen A. Doom en P. Kom bleef tot het laatst toe spannend. Doom ging bij de negende zet al door het oog van de naald, toen Kom een mooie damzet over het hoofd zag. Hierna ging de partij gelijk op, maar door sterk aanvallend spel van Kom kwa men zijn twee voorposten te veel in het nauw, waardoor hij ze beiden kwijtraakte. Kom liet zich niet verder pijnigen en staakte de strijd. T. Goedegebuur heeft het er tegen B. Groot enboer maar lelijk bij laten zitten. Goedege buur forceerde een doorbraak naar de dam- lijn, maar door wat te klungelen met zijn dam liet hij de volle winst liggen. A. het Jonk had zijn tegenstander B. van der Spaan via de 'gevleugelde bode' laten weten met een puntendeling genoegen te nemen. Van der Spaan heeft dat blijkbaar geaccep teerd, want het bord met de schijven stond gereed, maar de spelers waren in geen vel den of wegen te zien. H. Zoon heeft zijn puntjes deze avond beslist niet gekregen. Hij moest zelfs voortdurend op zijn hoede zijn om niet in moeilijkheden te komen tegen mevrouw T. de Geus. Het was een spannende partij, die de hele avond in beslag nam. Maar op het laatst kon Zoon door zijn jarenlange ervaring de winst toch mee naar huis nemen. H. van Heukelen en J. Non hebben zich deze avond van alle spanningen ontzien. Met bei den het hoogst denkbare aantal schijven nog op het bord werd remise overeengekomen. H. van Heukelen moest deze avond ook nog een partij spelen voor de gewone competitie tegen H. de Geus. Deze mooie partij liep op remise uit. Daarom kan 'De Kleine Victoria' worden gehuurd, zowel door initiatiefnemers in het sociaal-culturele domein als door commer ciële initiatiefnemers. Orgeldraaier Om het draaiorgeltje echter te kunnen laten spelen, zijn heel wat orgelmannen of -vrou wen nodig die dat willen leren. Dat kan door draaigenoot-certificaathouder van het ins trument te worden. Houders van zo'n certifi caat krijgen de mogelijkheid om, na een ont vangen instructie, zich verder te ontplooien als orgeldraaier. Verschillende aanwezigen en voorbijgan gers op de Dirkslandse weekmarkt kregen tijdens de officiële presentatie jl. zaterdag ook de gelegenheid om het orgeldraaien even uit te proberen, van marktbezoekers tot gemeentebode en raadsleden toe. En al gauw werd erbij mee geneuried of gezongen. Door aan het kleine wiel achterop het orgel tje te draaien, wordt zowel het orgelboek door de mechaniek getransporteerd als het blaasbalgje binnenin het instrument op en neer bewogen. En dat vereist een 'strakke hand" van draaien! Burgemeester Stoop mocht 't als eerste uitproberen toen hij 'De Kleine Victoria' presenteerde. Eén van de weinig overgebleven orgelboekenmakers in Nederland had voor deze gelegenheid een toepasselijk liedje gearrangeerd, en Stoop bracht 't al draaiend ten gehore: "k Wou zo graag een ketting rijgen Ha, ha, Victo ria!' Wie meer informatie wil of zich aan wil mel den als houder van één of meerdere certifi caten - 50 per certificaat - kan op werkda gen van 9.00 tot 12.00 uur zich melden bij of bellen naar de receptie van Het Diekhuus, tel.: (0187) 482400, of kijken op website www.cultuurpleingo.nl. Tegen Geervüet thuis hebben de Sparta II dames gemakkelijk met 4-0 gewonnen. Van tevoren was op een overwinning gerekend, gezien de plaats op de ranglijst van deze dames, en bovendien omdat Geervüet nog maar twee jaar meedraait in de competitie. Een beginneling dus, die toch wel vorde ring heeft gemaakt en met name en goede service heeft. De instelling van de Sparta- dames was niet optimaal bij deze wedstrijd; men dacht er wat gemakkelijk over. In de derde set leek het even fout te gaan, maar de dames herstelden dit goed en ook deze set werd gewonnen. Het was een bijzondere sportieve wedstrijd, de verliezer accepteer de zijn nederlaag zonder morten. Met deze vier punten naderen de dames van Sparta de koppositie, al moeten er nog wel drie lasti ge wedstrijden gespeeld worden, namelijk tegen Spirit en de Kriekel thuis en uit bij Vovero. De dames hebben veel plezier in hun spel en hopen de komende wedstrijden toch nog wel wat punten te scoren. telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! Dijkstelweg 28 - Ouddorp Telefoon (0187) 6815 78 *C Fax (0187) 682873 H '^l? *5l?"il? Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland Verkoop en verhuur van nieuwe en gebruikte vorkheftrucks en palletwagens "^■|BBH^«Ï!^||tinderneming Middelharnis Tel. 0187 - 482319 - Fax 0187 - 482118 www.vroeghef.nl U ontvangt bij iedere «V^'^^^Hf i] een waardebon Zandpad 90, Middelharnis, (0187) 48 24 31 Niet op bruidskleding RECTIFICATIE De geplande van vrijdag 18 maart a.s. MIDDELHARNIS - Wijkgroep Middelhamis- Zuid en Peuterspeelzaal Pippeloentje organise ren dit voorjaar weer een (tweedehands)klediiig- beurs. De verkoop van goede tweedehands kin derkleding én vlotte moderne jonge damesmode zal plaatsvinden op vrijdag 1 april van 19.00 tot 20.30 uur in het wijkgebouw aan de Doetiii- chemsestraat te Middelharnis (naast de Agri- markt). Goede en schone kleding (geen onder goed!) vanaf maat 86 kan op woensdag 30 maart van 9.00 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur worden ingeleverd in de zaal van de wijkgroep op de bovenste verdieping van het wijkgebouw aan de Doetinchemsestraat. Een derde deel van de opbrengst is voor de peuterspeelzaal en de wijkgroep, twee derde deel is voor de inbrenger van de kleding. Kleding die niet verkocht is, kan op maandag 4 april tussen 19.00 en 19.30 uur weer worden opgehaald. Alles wat niet wordt opgehaald, gaat naar een kindertehuis in Roe menië. Voor meer informatie over de beurs kunt u contact opnemen met Natasja Lindemann (485540) of Liesbeth Gerlings (483352). Hier is het nieuwe adres: Zandpad 110 (t.O. dé Hema) Zandpad 110, Middelharnis, tel. 48 07 06 TE HUUR Frankrijk; 300,- per week Tel. (0181) 41 04 44 De modellenboeken voor Huwelijkskaarten geboortekaartjes of jubileumkaarten worden bij u thuis gebraclit, waar u in alle rust uw keus l<unt maken. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk Bel; (0187) 47 10 20 en vraag naar Plony Timmerwerl< - Plafonds - Wanden Lichtarmaturen - Schuifdeurkasten Winkelbetimmering - Verbouwingen Herkingen Tel. (0187) 68 37 59 Ons kantoor in Oude Tonge is gesloten van 21 t/m 25 maart 2005. Het spreekuur van de v/oonconsulent op dinsdag van 9.30 tot 10.30 uur gaat gewoon door. Het bestuur roept i.v.m. toename van werkzaamheden, sollicitanten op voor de vacature van De te benoemen medewerker/ster zal o.a. worden belast met financiële venverkingen, verhuurzaken en overige voorkomende werkzaamheden, welke gebruikelijk zijn bij een woningcorporatie. Gewerkt wordt in een klein team, waarbij flexibele inzet en onderlinge vervangbaarheid van groot belang is. Wij vragen iemand met: een opleiding op IVIEAO-niveau; typevaardigheid; bekendheid met automatisering (Officepakket); bereidheid vakgerichte cursussen te volgen. Wij bieden: aanstelling op basis van éénjarigcontract; CAO voor woningcorporaties is van toepassing. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de manager, de heer A. Pijl, tel.(0187)49 15 39. Schriftelijke sollicitaties, voorzien van een cv. binnen één week na het verschijnen van dit blad sturen naar: Het bestuur van Woningbouwvereniging Beter Wonen p/a Zonnebloempad 12,3251 CX Stellendam Bijbels, lectuur, toerusting, zomerkampen. Breng de jeugd in contact met het Evangelie. Uw gift is welkom op giro 8887. Vermeld: 'Geven om de jeugd'. Wattstraat 2 Postbus 455 3770 AL Barneveld Tel. 0342 - 420 554 Fax 0342 - 420 553 info@hulpoosteuropa.nl www.hulpoosteuropa.nl Oog en hart voor de naaste

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 10