i-.^ p STRUFJK Landelijkse SGP-wetliouders met liun vrouwen te gast in Dirksland I E 0900-8844 Drie gewonden bij flinke aanrijding iSTRUUK 3252 a-B Paaszangavond met Vox Jubilans Stoop: 'Fijn om in SGP-verband dames en heren te begroeten Schitterend concert De hoop enVFO ■(/Mlnnaard IVIS Lotgenotencontact Minister plaatst vragen bij aanleg regionaal bedrijventerrein in STELLENDAM Informatieavonden kraamafdeling ziekenhuis Dirksland RGL De Hoop Magazine Radio over alcohol en werk Cursus Geestelijke Vorming chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Wij zoeken per direct een Tel. 47 10 20 Hollandse Delta werkt! Uw wensen van nu bepalen de Opel van morgen www.opelnieuws.nl Taxatie tiodtg.' nei u, (0187) 47 02 72 of (0187) 68 45 45 Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? \"sr Visser Visser BARENDRECHT* TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617300 GOUDA «TEL 0182-358 235 BARNEVELD* TEL 0342-405 140 Vrijdag 11 maart 2005 77e jaargang nr. 7388 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<kee Inbraak doe-het-zelf zaak MIDDELHARNIS - Dinsdagochtend in de vroege morgenuren werd ontdelct dat was ingebroken in een doe-het-zelfzaak aan de Industrieweg. Onbekenden waren over het hek van het terrein geklommen en gooiden vervolgens een ruit in. Nadat het pand werd doorzocht gingen de inbrekers er met een nog onbekende buit vandoor. De Technische Recherche en politiemensen van het district De Eilanden stellen een nader onderzoek naar de verdachte(n) van de inbraak in. Jongen valt tegen rijdende bus MIDDELHARNIS - Een 13-jarige jongen uit Ouddorp is woensdagochtend rond acht uur gewond geraakt nadat hij op de Konin gin Julianaweg tegen een rijdende bus viel. De jongen liep over de stoep en verloor door nog onbekende oorzaak zijn evenwicht. Hierbij kwam hij ten val tegen de achterste wielkast van een rijdende bus. Het slacht offer werd met een hoofdwond overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland, waar zijn wond werd gehecht. In de Hervormde kerk te Middelharnis zal morgen, zaterdag 12 maart, een Paaszang avond worden gehouden ten bate van de stichting Woord en Daad. Aan deze avond werkt de bekende Herv. Zangvereniging Vox Jubilans uit Waddinxveen mee. Dit gro te gemengde koor, met ongeveer honderd leden, staat onder leiding van dirigent Pieter Stolk. Hun vaste begeleider is Jan Mulder, die ook de samenzang van deze avond zal begeleiden. Deze avond zal in het teken staan van de lijdenstijd. Het koor brengt rondom dit thema verschillende liederen ten gehore. Ook dominee C. Oorschot uit Tho- len zal met zijn meditatie ingaan op het lij densthema. De avond begint om 19.30 uur, de kerk is vanaf 19.00 uur open. Er zijn nog toegangskaarten te koop, voor slechts 3. U kunt deze verkrijgen bij Boekhandel van der Boom te Sommelsdijk, Peter Kieviet, Oost- voorgors 83 in Middelharnis, tel.: 0187- 486275, of Marco de Jonge, Lijnbaanstraat 18 in Middelharnis, tel.: 0187-482472. Ook aan de kerk zullen nog kaarten woren ver kocht. SOMMELSDIJK - De Multiple Sclerose Vereniging Nederland, afd. Goeree-Over- flakkee houdt donderdag 17 maart a.s. weer een lotgenotencontactmiddag in verpleeg huis de Samaritaan te Sommelsdijk. Aan vang 14.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom! Voor meer inlichtingen kan men bellen naar Karin Schippers, tel.: '499000, of Ankie Posthuma, tel.: 486155. OUDE-TONGE - Minister Peijs van Verkeer en Waterstaat vraagt zich in een brief aan de Tweede Kamer af of - in verband met de bereikbaar heid - het wel zo verstandig is om bij Oude Tonge een regionaal bedrij venterrein te ontwikkelen. De Ondememerskring Schouwen-Duive- land schreef in januari een brief aan de commissie voor Verkeer en Waterstaat, waarin de kring zijn zorgen uit over de steeds moeilijker wordende bereikbaar heid van Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee. De commissie stuurde deze brief door aan de minister. De Ondememerskring wijst in de brief op de files en het zeer traag doorlopende ver keer op het N59-traject Hellegatspleln- Zierikzee. Deze vertraging geldt vooral in het toeristenseizoen. Verder verwacht de Ondememerskring dat door het bevorde ren van de toeristensector op Goeree- Overflakkee en het vestigen van een nieuw regionaal bedrijventerrein bij Oude-Tonge de verkeersdruk alleen maar zal toenemen. Er wordt dan ook aangedrongen op het nemen van passende maatregels voor de verbetering van de bereikbaarheid van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duive land. In haar antwoord wijst minister Peijs erop dat er al verschillende maatregelen worden genomen om de bereikbaarheid van beide gebieden te bevorderen, zoals de aanleg van een tweede brug bij Bminisse en de realisatie van de A4 Dinteloord-Bergen op Zoom. Wel vraag de minister zich in haar brief af of het verstandig is een nieuw regionaal bedrijventerrein te ontwikkelen op een plaats waar het volgens de Ondememers kring de verwachting is dat de infrastmc- tuur op termijn ontoereikend zal blijken te zijn. "Ik kan mij goed voorstellen dat de Ondememerskring in overleg met betrok ken bestuurders nog eens nagaat of er geen andere plaatsen voor het bedrijventerrein zijn, waar de bereikbaarheidsproblematiek zich niet of minder zal gaan voordoen", aldus minister Peijs. OUDE-TONGE - Het verkeer vanaf en naar het eiland via de Grevelingendam heeft afgelopen woensdagmorgen enkele uren muurvast gestaan, nadat rond kwart voor tien op de N59 bij het monument aan het begin van de dam twee auto's frontaal op elkaar zijn gebotst. Drie ambulances en de traumaheli kwamen ter plaatse voor hulpverlening. Aan vankelijk werd ook de brandweer gealarmeerd om een slachtoffer uit één van de voertui gen te bevrijden, maar het medisch team klaarde dit zelf. Het ongeval ontstond doordat een 29-jarige uit Den Haag afkomstige bestuurder van een bestelwagentje - waarin een acht maanden zwangere vrouw meereed - de macht over het stuur verloor en op een tege moetkomende auto botste, die bestuurd werd door een 68-jarige man uit Puttershoek en waarin zijn 67-jarige echtgenote meereed. De zwangere vrouw werd ter plekke door het medisch team behandeld en daama meteen met spoedtransport overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum te Rotterdam. De inzittenden van de andere auto liepen schouder- en polsletsel op en werden overgebracht naar het Medisch Centmm Rotter dam-Zuid. De Technische OngevaUendienst van de Verkeerspolitie stelt een nader onder zoek in naar de toedracht van het ongeval. (Foto Hans viiierius) waterschap Nieuws van uw waterschap Kijk verderop in deze krant. Bent U zwanger? En wilt u informatie over poliklinisch bevallen, borstvoeding of fles voeding? Dan kunt u voor al uw vragen hier over terecht bij het personeel van de kraam afdeling van het ziekenhuis in Dirksland. Er worden dit jaar weer nieuwe informatie avonden gehouden, waar bovenstaande the ma's aan bod zullen komen en waarbij u allerlei vragen kunt stellen. Tevens krijgt u een rondleiding over de verloskamer. De informatieavonden zijn gepland op de maan dagen 30 mei 2005, 12 september 2005 en 21 november 2005. De avonden worden gehouden in het restaurant van het zieken huis te Dirksland en beginnen om 19.30 uur. Als u één van de avonden wilt bezoeken, kunt u zich hiervoor aanmelden via de kraamafdeling, telefonisch dagelijks tot 14.00 uur te bereiken via nummer (0187) 607410. Opel. Al 35 jaorde meesf geliefde auto van Nederland. 'if www.opelnieuws.nl 2 beëdigde/gecertificeerde IMI ERA makelaars/taxateurs J:n9 RpI ons! fiVM Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxalcur. lid NVM 0187-4765.55 OUDDORP - De uitzending op 16 maart 2005 van De Hoop Magazine Radio gaat over alcohol en werk, In de uitzending komt onder andere een cliënt van De Hoop aan het woord over zijn verslaving aan alcohol. Hiernaast wordt er aandacht besteed aan de recent opgerichte afdeling Alcohol Werk van De Hoop. Het doel van deze afdeling is om alcoholproblemen in bijvoorbeeld het bedrijfsleven te signaleren en bespreekbaar te maken. De Hoop Magazine Radio is iede re woensdag tussen 21,00 en 22.00 uur te beluisteren op Radio Goeree Lokaal via 105.6 FM en op de kabel via 105.9 Mhz. Meer informatie over Stichting De Hoop vindt u op website www.dehoop.org en over de projecten van Stichting Vrienden van De Hoop op www.steundehoop.nl In de zaal acht^ de ChristeJijke Gerefor meerde Kerk, Hftflaan 41 te Middelharnis hoopt donderdag 17 maart a.s. dr. R. Sel- denrijk uit Zeist je spreken over het onder werp 'Altemati/eve/complementaire ge neeswijze en christelijke ethiek'. Aanvang: 19.45 uur. De deelnamekosten voor 1 avond bedragen 3. Alle cursisten en andere belangstellenden zijn hartelijk welkom. DIRKSLAND - In de hal van het gemeenthuis van Dirksland was het gezeUig druk. Afgelopen vrijdag ~kwam daar iets meer dan de helft van de veertig SGP-wethouders van Nederland bij elkaar. De SGP-wet houders en hun vrouwen ontmoeten elkaar zo'n vier keer per jaar op diverse locaties in Nederland. Zo zijn ze een keer in de gemeente Borsele geweest, waar ze de kerncentrale bezochten. Verder worden er diverse andere uitstapjes gemaakt en staat dit jaar een bezoek aan het Europees Par lement in Straatsburg op het pro gramma. Vrijdag waren ze dus in Dirksland. Samen met hun vrouwen kregen de wethouders een gevarieerd programma over het thema 'Zorg' aangeboden. Burgemeester S. Stoop van Dirksland was hun gastheer. "Dames en heren", sprak hij, "ik vind het fijn om hier in SGP-verband juUie op deze manier te mogen begroeten". Door Roeland van Mourik Kruis De bijeenkomst van SGP-wethouders werd geopend met schriftlezing en gebed. Vanuit Jeremia 27 trok wethouder F.J. Tollenaar uit Borsele de lijnen door naar de situatie van het wethoudersschap. "De profeet Jeremia moest een juk op zich nemen en daarmee naar de koning gaan. De Heere Jezus Chris tus nam ook een juk op zich. Het juk van het kruis. En zo moeten wij ook ons kruis opne men en va daamuit ons politieke werk uit voeren." Dirksland Burgemeester Stoop gaf een korte inleiding op zijn gemeente Dirksland. "We zijn de kleinste van de vier gemeenten op het eiland Goeere-Overflakkee. Het eiland staat bekend om rust, kust, natuur en ruimte. Wij moeten het alleen zonder de kust doen." Waar houdt de gemeente Dirksland zich nu mee bezig? "De meeste mensen in onze gemeente werken 'aan de overkant'", vertel de Stoop, "maar ze willen wel graag op het eiland blijven wonen. Dat betekent dat we voor woningen voor hen moeten zorgen." Iels ineei dun de helft van de landelijke SGI'-welltoiiders was vorige week vrijdag in Dirksland te gast. iFoto Perslmro Fkikkeej Volgens Stoop is dat erg lastig. "We hebben te maken met een contingentieregeling. Daardoor mogen we maar heel mondjesmaat bouwen. Ik geloof dat er zo'n 25 huizen per jaar gebouwd mogen worden." Daarom zoekt de gemeente Dirksland naar andere mogelijkheden om te bouwen. "We probe ren milieuonvriendelijke gebieden te sane ren en op die vrijgevallen locatie woning bouw te plegen." Gereedschapskist Na deze algemene inleiding vertelde Stoop de aanwezigen over de Wet Maatschappelijk Ondersteuning. Deze wet wordt per 1 janu ari 2006 ingevoerd en is bedoeld om de gemeente nauwer te betrekken bij de zorg voorzieningen. "De invoering van deze wet staat niet meer ter discussie" zei Stoop, "maar wel de manier waarop de wet wordt ingevoerd. Daarom heeft de staatssecretaris van Zorg en Welzijn een gereedschapskist voor invoering van de wet in gemeenten samengesteld." In die gereedschapskist zit het advies om als gemeenten op het gebied van zorg en welzijn nauwer samen te wer ken. Ervaring daarmee heeft directeur L. Verwijs van verzorgingshuis Geldershof in Dirks land. Hij zit in de werkgroep Dirksland, die het Regionaal Zorgoverleg Goeree-Over flakkee (REZO) moet adviseren. "Afgelo pen najaar hebben we een rapport aangebo den aan de gedeputeerde, waarin per gemeente nauwkeurig is aangegeven wat de behoeften zijn op het gebied van wonen, zorg en welzijn. Daarmee waren we de Wet Maatschappelijke Ondersteuning eigenlijk een stapje voor." Video Het volgende programmaonderdeel voor de groep SGP-wethouders - die zonder uitzon dering van een pak met stropdas waren voor zien - was een bezoek aan het Van Weel Bethesda Ziekenhuis in Dirksland. Lopend vertrokken de wethouders, samen met hun vrouwen, richting het ziekenhuis. Daar kre gen ze een video te zien over palliatieve zorg. "Een aangrijpende video", vertelde directeur J. Koningswoud-ten Hove van het hospice 'Calando' in Dirksland. "Er worden confronterende beelden vertoond." De video, met als titel 'Palliatieve zorg, een mantel van liefde' toonde verschillende vor men van palliatieve zorg. Ook vanuit hospi ce Calando waren beelden te zien. Verder was in de video een discussie te zien onder leiding van oud-EO-presentator Dolf Lok, waarin ook de vroegere hervormde predi kant van Dirksland, ds. M.J. Paul zijn zegje deed. 'Mensen met euthanasievraag hebben geen recht op palliatieve zorg', 'levensver lenging is genadetijd', 'voeg geen dagen toe aan het leven, maar leven aan de dagen', waren stellingen die in de discussie behan deld werden. Hospices Na de video ging dokter P.C. van der Vel den, directeur medische zaken van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis en Hospice Calando, in op de vraag of iedere gemeente van meer dan 10.000 inwoners een hospice moet hebben. Hij waarschuwde de wethou ders voor het zomaar opzetten van een hos pice. "Bezint eer gij begint", gaf hij aan. Zo kan volgens Van der Velden een project al snel een hospice genoemd worden. "Iemand die op een zolderkamer mensen in een ter minale fase gaat behandelen, maakt ook aan spraak op de titel hospice." Het is daarom belangrijk om regelgeving te maken, meent Van der Velden. "Het moet duidelijk zijn dat er bepaalde eisen aan een hospice gesteld worden. Zo moeten er naast vrijwilligers ook gespecialiseerde artsen aan een hospice ver bonden zijn." In 1996 waren er nog maar vier hospices in Nederland, nu zijn dat er 94. "Een enorme explosie. Daarom moet er ook opgepast worden dat er geen overcapaciteit in uw regio ontstaat", zo hield Van der Vel den de wethouders voor. "Een gemeente van 10.000 inwoners hoeft geen hospice te heb ben, maar wel één hospicebed", luidt de con clusie van de arts. Tot slot volgde een forumdiscussie. De wet houders konden vragen stellen aan de forumleden L. Verwijs, J. Koningswoud-ten Hove en P.C. van der Velden. In het halve uur dat hiervoor ingeruimd was, werden de nodige vragen op het forum afgevuurd. De ontmoetingsdag van SGP-wethouders werd afgesloten met een maaltijd, waarin ook nog over het thema zorg doorgepraat kon wor den. OUDDORP - Op zaterdag 5 maart j.l. gaven Fanfareorkest De Hoop uit Stellen- dam en het Belgische VFO (Vlaams Fan fareorkest) gaven jongstleden zaterdag een prachtig concert in m.f.g. 'Dorpstien- den' te Ouddorp. Het talrijk opgekomen publiek bleek zeer onder de indruk van het hoge niveau waarop door beide orkesten werd gemusiceerd. Voor De Hoop vormde dit concert eeii onderdeel van de voorbe reidingen voor de deelname aan de Neder landse Fanfarekampioenschappen op zaterdag 16 april te Drachten, terwijl de Belgen het concert beschouwden als try- out voor hun optreden op het Wereld Muziek Concours te Kerkrade, deze zomer. De zeer geslaagde concert avond, o.a. bijgewoond door de nieuwe burgemeester van Goedereede, mevrouw Van de Velde, en wethouder Bakelaar was in alle opzichten een schitterende promo tie voor de blaasmuziek, waarbij nog maar eens werd aangetoond dat het luisteren naar (grote) top-blaasorkesten meer dan de moeite waard is. De Stellendammers werden ook nog ver rast door de aanwezigheid van een verte genwoordiger van de Kon. Nederlandse Federatie van Muziekgezelschappen, afdeling Overijssel, die persoonlijk de Jan Onstenbokaal aan De Hoop kwam uitrei ken. Deze beker werd verdiend op grond van het feit dat de Stellendamse vereni ging in november 2004 het KNFM-con- cours te Enschede had gewonnen. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1