Stellendamse Dagen 2005 nu met Voorjaarsbraderie Auto door gladheid de haven in Raad Goedereede keurt exploitatieovereenkomst Oosterpark Ouddorp goed ^evakigeHeM iMdetalga collecteweek Damvereniging Dirksland EIIAnDBi-raEUWS Radio-uitzendingen 'Met Wie' Jaarvergadering Oranjevereniging Dirksland Voorspeeimiddag muziekschool 'De Deitastreek' Artrose centraal tijdens Reumafonds Inlevering rommelmarkt spullen Jaarmarkt Jaaruitvoering 'Apollo' •afaiga-^rilogie deel PAGINA 5 DINSDAG 8 MAART 2005 STELLENDAM - Met vijftien deel nemers, waaronder enkele nieuwe bedrijven, zullen van donderdag t/m zaterdag 10 t/m 12 maart a.s. de Stel lendamse Dagen weer worden gehou den, met deze keer - op zaterdag - voor het eerst een Voorjaarsbraderie met ruim 20 kramen, die in de omge ving van 't Haegse Huus zullen wor den opgesteld. Ongetwijfeld zullen deze kramen uw bezoek zaterdag nog aantrekkelijker maken. De deelne mers hopen, met dit jaar weer een andere indeling, er gezellige dagen van te maken. Bij de ingang staat een promotiestand van de Rabobank Stellendam. Verderop in de hal staat fa. Van Oosten- brugge met o.a. skelters voor kinderen vanaf driejaar. Ook zijn er Quads voor op de open bare weg en privé-terrein. Ook zijn er acces soires verkrijgbaar. Als u vragen over deze voertuigen heeft, kunt u op de beurs terecht of bij het bedrijf aan de Scharrezeeweg. De Groene Beer is aanwezig met schoon maakartikelen. Van Dam Inbraakbeveiliging Stellendam staat op de beurs om u er op te wijzen dat het met veel huizen slecht is gesteld voor wat betreft de inbraakbeveiliging. In de zijzaal staat Woninginrichting Hamee- teman. Krijgt U ook zo'n zin in het voorjaar? Met een nieuw tapijt, een vrolijk gordijn of misschien wel een comfortabel zitmeubel? Of kiest u voor lekker lui liggen op een heer lijk matras?Dan moet u beslist naar de Stel lendamse dagen komen om bij Woningin richting Hameeteman alvast het voorjaar te komen proeven, met de nieuwste ideeën op het gebied van wonen en slapen.Tijdens de beurs heeft Hameeteman speciale prijzen... Kom kijken en overtuig u zelf. Jaap Boone Witgoed legt tijdens de Stellen damse dagen het accent op witgoed, televisie en DVD. Dit betekent dat er scherpe beurs aanbiedingen zullen zijn voor koelkasten, diepvriezers, vaatwassers, wasmachines en drogers. Daarnaast zullen de home-cinema- sets zeer vriendelijk zijn geprijsd. Speciale aandacht is er voor de digitenne. Op de beurs wil Jaap Boone u informeren over de moge lijkheden van deze vervanger van de 'oude' dakantenne. Ook kan de digitenne worden gezien als een alternatief voor ontvangst via de kabel. Kortom, het is de moeite waard om een kijkje te nemen. Bloemtique La Belle Fleur is er met bloe men, planten en leuke woonaccessoires zoals bloempotten van o.a. P&M (pot mand). Bij de Bloemtique werken Monica, Rieneke en Andrea met z'n drieën, maar zaterdags versterkt Carolien het team. Als de Paasdagen er weer aankomen, is het tijd voor leuke paasboeketjes en -stukjes met bolletjes. Ook maakt La Belle Fleur bruids boeketten. U kunt dit alles komen bekijken in hun stand in Stellendam, of in hun winkel aan Hofdijksweg 29 te Ouddorp. In de achterzaal staat Naaimachinehandel Vlieto uit Ooltgensplaat, die u de nieuwe Husqvama Viking Designer S.E. en de ver nieuwde software demonstreert. Ook is er een nieuwe coverstitchmachine en zijn er enkele lock- en naai-machines in de aanbie ding. Voor onderhoud en reparaties rijdt Naaimachinehandel Vlieto meestal weke lijks over Flakkee en Schouwen en worden zonder extra kosten machines bij u thuis opgehaald. Adviesgroep De Vogel en HypotheekCom- pany Goeree Overflakkee presenteren zich voor het eerst op de Stellendamse dagen en willen zich daarmee profileren als gerenom meerd financieel adviesbureau. Adviesgroep De Vogel is al meer dan 50 jaar actief in de financiële dienstverlening. Sinds begin 2004 is het kantoor aangesloten bij een landelijke organisatie, HypotheekCompany. Door deze samenwerking is er voor klanten veel voor deel te behalen op het gebied van hypothe ken. Tijdens de beurs kan gemakkelijk en snel een prijs- en rentevergelijking worden gemaakt. Daarnaast kunnen uw vragen wor den beantwoord over bestaande verzekerin gen. U zult ervaren dat een bezoek aan deze stand de moeite waard is. Frans Meiaard zn Parket verkoopt en legt houten- en laminaatvloeren. Esgri Design laat u de nieuwste trends zien op het gebied van schuifdeurkasten met de bijbehorende interieurs en accessoires, zoals verlichting in het hanggedeelte van de kast, diverse uittrekelementen en schoenrekken. Tanis Tuinmachines presenteert zijn tuinma- chines en beregeningproducten. Sunstore Flakkee laat u alles zien op het gebied van binnen- en buitenzonwering zien. Op de parkeerplaats ten slotte staat Gina ledermode. Het Haegse Huus is dus weer goed gevuld tijdens de a.s. Stellendamse dagen. Donder dag en vrijdag is de beurs geopend van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. En; de toegang is gratis! ZorgSaam Vorig jaar werd het volgende aangekondigd: 'Oprichting werkorganisatie ZorgSaam op Goeree-Overflakkee'Een aantal zorgaan bieders op Goeree-Overflakkee had de hol ding Zorg en Verpleging Goeree-Overflak kee opgericht. Ook was er een personele unie aangegaan tussen deze holding en het van Weel Bethesda Ziekenhuis. Hierdoor ontstond een werkorganisatie die haar dien sten onder de naam 'ZorgSaam' aan ging bieden. Op dinsdag 8 maart, tussen 18.00 en 19.00 uur vertelt de heer Van den Boogert in het programma 'Met Wie???' op Radio Flakkee hoe momenteel de stand van zaken is van 'ZorgSaam'. En natuurlijk voor wie het bedoeld is. De presentatie is in handen van Carla Hersbach. De herhaling is woens dag vanaf 18.00 uur. Honderd jaar Op 11 maart 2005 is het 100 jaar geleden dat Leendert Vroegindeweij Wz. de Algemene Boek- en Papierhandel Vroegindeweij start te op de Westdijk te Middelhamis. De huidi ge directeur, de heer Vroegindeweij sr, komt naar de studio van Radio Flakkee om te ver tellen wat er zoal in die 100 jaar gepasseerd is. Maar niet het alleen het verleden, ook de toekomst komt voorbij in een extra afleve ring van het programma van 'Met Wie???' op Radio Flakkee. Het interview wordt afge nomen door Carla Hersbach en wordt uitge zonden op dinsdag 8 en woensdag 9 maart van 17.00 tot 18.00 uur en op 10 maart van 12.00 tot 13.00 uur. Het bestuur van Oranjevereniging Dirks land is al weer volop bezig met de voorbe reidingen van het Oranjefeest voor dit jaar. Het programma is weer overvol en loopt van 25 april tot en met 6 mei. Zoals gebrui kelijk, is rekening gehouden met alle leef tijden en doelgroepen uit het dorp. Een groot deel van de activiteiten wordt geza menlijk georganiseerd met andere vereni gingen uit het dorp. De jaarvergadering van de Oranjevereni ging wordt gehouden op maandag 14 maart 2005 in verenigingsgebouw 'De Schakel' te Dirksland. De zaal is open vanaf 19.15 uur, de vergadering begint om 19.30 uur. Er zal verantwoording worden afgelegd over het afgelopen jaar. Daarnaast bestaat de moge lijkheid om het programma voor 2005 af te stemmen op de wensen van de Dirkslandse bevolking en de locale verenigingen. Ver der staan op de agenda o.a. jaarverslag 2004, jaarrekening 2004 en programma 2005. Vanzelfsprekend kunnen alle voorko mende vragen op deze avond aan het bestuur worden gesteld. Na afloop van de vergadering zal een film vertoond worden over Koninginnedag 2004 in Dirksland. Alle leden, toekomstige leden, verenigin gen en sponsors worden bij deze uitgeno digd om deze avond bij te wonen. Uw aan wezigheid wordt zeer op prijs gesteld. STELLENDAM - Het bestuur van muziek school 'De Deltastreek' nodigt u van harte uit voor de jaarlijkse voorspeelmiddag van de leerlingen op groot- en klein koper en de slagwerkleerlingen, die gehouden zal wor den op zaterdag 19 maart in 't Haegse Huus. Aanvang 15.30 uur. De jaarlijkse voorspeei middag was de afgelopen jaren altijd een groot succes. Twee enthousiaste docenten, Hugo Verweij en Anno Appelo, die hun leerlingen enorm weten te stimuleren leve ren dan ook altijd concertjes met leuke luis termomenten op, met een grote variatie en afwisseling. Het Haegse Huus zal 19 maart gevuld zijn met alle mogelijke slagwerkins trumenten. Gestemd en ongestemd en dat in allerlei combinaties. De koperleerlingen spelen op bugel, trompet en tuba. Er zijn leerlingen die nog maar kort bezig zijn, maar ook enkele gevorderden die al heel wat erva ring hebben, al in het grote orkest meespelen en met veel flair een solostuk voordragen. GOEREE-OVERFLAKKEE - Investeer in jezelf! Dat is de boodschap van de nieuwe campagne van het Reumafonds. Want voor je het weet, heb je reuma. En dat beseffen de meeste mensen niet. Het Reumafonds col lecteert van 13 t/m 19 maart. De campagne sluit aan bij een opvallende maatschappelij ke ontwikkeling: de groeiende aandacht voor een perfect uiterlijk. Grote bedragen spenderen we aan een zo mooi mogelijke buitenkant. Maar wat heb je daaraan als je straks niet meer kunt bewegen? Daarom is de nieuwe boodschap van het Reumafonds: "Als we er nu niet voor zorgen dat onze gewrichten later ook functioneren, dan heb ben we straks weinig aan ons verfraaide uiterlijk". Het Reumafonds zet met deze boodschap vooral ook jonge mensen aan het denken en geven: "Steun reuma-research, in je eigen belang". De campagne concentreert zich geheel op artrose. Omdat bijna iedereen in dit land op een dag artrose krijgt. Na je 35ste nestelt artrose zich al in bepaalde gewrichten. Boven de 60 heeft vrijwel iedereen te maken met deze meest voorkomende vorm van reu ma. En er is nog altijd geen genezing moge lijk. Als je dus een gift doet om artrose de wereld uit te helpen, dan doe je dat ook voor jezelf, voor Mter. Uiteraard profiteren ande re vormen van reuma ook van de uiteindelij ke collecteopbrengsten. DIRKSLAND - Aan de Spuikolk, achter Garage Wisse en tegenover Biesheuvel, wordt zaterdag 19 maart a.s. van 10.00- 12.30 uur een inzameling gehouden voor handzame verkoopbare spullen voor de rom melmarkt die georganiseerd zal worden door de PKN (Hervormd) te Dirksland. In tegen stelling tot eerdere jaren zullen ditmaal geen ophaalavonden meer worden gehouden. Mocht u spullen hebben die u wilt laten ophalen, neemt u dan contact op met Lucas Mandemaker, tel.: (0187) 603262, of Henk van Putten, tel.: (0187) 601509. Uitslagen van maandag 28 februari jl. Afdeling 1: C. van Prooyen - M. van 't Geloof .0-3 Joh. Wolfert - J. Knöps0-3 Afdeüng 2: H. de Munck - J. van der Groef1-1 M. Poortvliet - A. Los0-3 W. Knöps - C. van der Kroon3-0 A. JeUer-W. Stolk0-3 SOMMELSDIJK - De bestuurster van een Suzuki personenauto zal afgelopen woensdag in het begin van de avond enkele ang stige ogenblikken hebben meegemaakt toen ze met haar wagentje weg wilde rijden vanaf de haven van Sommelsdijk, juist daar waar de haven niet gedempt is. In plaats van in de gewenste richting weg te rijden, gleed het voertuig regehecht naar de kadewal en belandde in het bevroren havenwater. De vrouw wist nog net op tijd haar auto te verlaten, voordat die van de kade afdook, en bleef ongedeerd. Vanwege de gladheid waagde het opgeroepen takelbedrijf het woensdagavond lüet om de Suzuki uit het haven te halen. Dat gebeurde een dag later, halverwege de donderdagmiddag. (Foto Hans Villerius) GOEDEREEDE - Donderdag was het de eerste vergadering van de gemeen teraad van Goedereede onder voorzit terschap van de vorige maand geïn stalleerde burgemeester mevrouw Van de Velde. In een uur tijd behan delde de raad de agenda. Door Adri van der Laan Oosterpark Enkele punten vroegen wat extra aandacht van de raadsleden, ofschoon die punten in verschillende commissievergaderingen al eerder aan de orde waren geweest. Al geruime tijd worden er pogingen onder nomen om een woningencomplex te ontwik kelen in het bestemmingsplan 'Oosterpark" in Ouddorp. Dit gebied - dat ongeveer tegenover Zorgcentrum De Vliedberg ligt, aan de overkant van de Oosterweg - is al tientallen jaren het onderwerp van planvor ming voor woningbouw. Verschillende plannen van projectontwikkelaars zijn al de raadstafel gepasseerd. Maar door verschil lende oorzaken kwam geen van deze plan nen tot realisatie. Nu lijkt er wat 'beweging' te komen in de uitvoering van de plannen, want met vastgoedmaatschappij De Koning Wessels Vastgoed heeft de gemeente over eenstemming bereikt over het afsluiten van een exploitatieovereenkomst. Met de ontwikkelingsmaatschappij is over eenstemming bereikt onder welke condities de 51 woningen worden gebouwd. Deze condities zijn vastgelegd in een exploitatieo vereenkomst. Zo is bedongen dat de project ontwikkelaar zal bijdragen aan de reeds aan gelegde rotonde en het fonds dorpsuitleg. Ook zal de gemeente toezicht houden op het bouw- en woonrijp maken. Doorstroming In het plan zullen 51 woningen worden gebouwd die in de hogere prijsklasse zullen vallen. Het is de bedoeling dat deze wonin gen bestemd zijn voor eigen inwoners. Deze zullen dan plaats maken voor andere woningzoekenden zodat een doorstroming zal plaatsvinden op de gemeentelijke woningmarkt. Maar niet alle raadsleden waren ervan over tuigd of die doorstroming er ook werkelijk zal zijn. De vrees leeft dat er in 'Oosterpark' woningen zullen worden gekocht door kopers van buiten de gemeente. Van door stroming zal dan geen sprake zijn. Het CDA verklaarde tegen de goedkeuring van de exploitatieovereenkomst te zijn. Namens de partij verzekerde de heer D. Pijl dat zijn partij niet in de beoogde doorstro ming gelooft omdat hij verwacht dat de woningen eerst drie maanden binnen de gemeente te koop zullen worden aangebo den en dat het vervolgens mogelijk is dat ze aan mensen buiten de regio worden aange boden. Hij zag liever dat er seniorenwonin gen gebouwd worden omdat daar, volgens hem, juist een grote behoefte aan is. Mevrouw Poort van de PvdA pleitte voor een evaluatie aan het eind van de eerste fase van de bouw. Zij zou dan graag bekijken of de doorstroming ook werkelijk plaatsvindt. SGP-er Human liet weten dat zijn partij wel verwacht dat er doorstroming plaats zal vin den en was dan ook voorstander van het goedkeuren van de exploitatieovereen komst. De heer Feller van het VGB betwijfelde of de woningen wel alleen aan de eigen burgers kunnen worden aangeboden. Hij wees op de landelijke wetgeving die dit verbiedt. En de heer Van der Meer van de VVD vroeg hoe wethouder Lokker ermee om wilde aan als toch iemand van buitenaf in het bezit van een dergelijke woning wil komen. Daarop erkende wethouder Lokker juridisch niet sterk te staan. "We hebben misschien in het verleden wel een te grote broek aan gedaan, maar we zijn nooit met problemen gecon fronteerd geworden". Met de stem van het CDA tegen kreeg het college toestemming om de exploitatieovereenkomst voor 'Oos terpark' af te sluiten. Sportiviteiten Verder waren er tijdens de raadsvergadering nog enkele 'sportieve' zaken die de aandacht trokken. Zo werd besloten om het project plan en de subsidieaanvraag 'Goeree-Over flakkee beweegt' in het kader van de Stimu leringsregeling Breedtesportimpuls vast te stellen. Dit is een project dat in het verleden door de vier eilandelijke gemeenten werd uitgevoerd. Op verschillende manieren wordt door het project gestimuleerd om zoveel mogelijk jongeren aan sportieve acti viteiten te laten deelnemen, zoals buurtsport, e.d. De raad trok hiervoor 10.000 euro uit. Het is de bedoeling dat ook het Ministerie van VWS subsidie verleent. Tennisvereniging Stellendam krijgt een sub sidie voor de renovatie van het sportcomplex aan de Zuiderdiepstraatweg. Hiervoor werd een subsidie uitgetrokken van bijna 108.000 euro. De SGP stemde om principiële rede nen tegen omdat de Teimisvereniging ook op zondag gebruikt maakt van het complex. NIEUWE TONGE - In 'Ons Dorpshuis' geven zaterdag 12 maart a.s. Harmonie 'ApoUo' o.l.v. Ivo Kouwenhoven en het slagwerkensemble o.l.v. Gert Zweerus hun jaarlijkse uitvoering. Dit jaar zal de uitvoe ring geen thema-avond zijn, maar het pro gramma zal uit bekende en minder bekende muziekstukken bestaan. De avond wordt geopend door het Slagwerkensemble, dat een gevarieerd programma brengt met veel al muziek die door Gert zelf gecomponeerd is. Een spektakel om te zien en te horen. In de pauze zullen loten worden verkocht met mooie prijzen. Na de pauze is het de beurt aan het Harmonieorkest, dat een program ma zal brengen waarbij voor veel mensen een oude bekende in het Dorpshuis zal komen. Een wereldbekende artiest zal zijn opwachting in Nieuwe-Tonge maken, bege leid door ApoUo. De avond begint om 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.30 uur. -38- Hij heeft nogal wat te doen, zodat hij zich over een sta pel papieren buigt, die nog nagezien moeten worden. Hij heeft al een half uurtje gewerkt, maar voelt zich niet op zijn gemak. Er is iets dat hem verontrust, maar wat het is, kan hij niet zeggen. Een beklemmend gevoel besluipt hem. Zoiets als van: wees op je hoede. Argwanend kijkt hij de kamer rond, maar daar is alles zoals dat hoort te zijn. 'Job Twojemadj.' Hij zegt het krachtig om zichzelf moed in te spreken. Onrustig staat hij op en loopt het vertrek door. Er klopt iets niet. Hij voelt iets dat niet nader onder woorden te brengen is. Een klamme bedreiging kleeft hem aan. Hij is weer aan het bureau gaan zitten, maar z'n gedachten willen zich niet concentreren op het werk dat voor hem ligt. 'Nawoss.' Rotzooi. Hij fluistert het bijna. Weer staat hij op en tracht het onzekere, dat over hem is gekomen, van zich af te schudden. Een blik in de bureauladen geeft slechts te zien dat daar alles is zoals het hoort. Dan loopt hij naar de kast en opent die. Ook niets bijzonders. Of wacht, wat is dat! Een koude rilling loopt hem over z'n leden. Hoort hij het goed? Klinkt daar ergens uit de kast een eentonig tikken? Z'n mond valt open en het is of hij met stomheid geslagen wordt. Een vergissing is niet mogelijk. Ergens uit het inwendige van de grote kast klinkt een dreigend, aanhoudend getik. De kapitein kent dat geluid, als het mechanisme van tijdsontsteking waarmee een explosieve lading tot ontploffing wordt gebracht. Hij voelt zich bleek worden en een koude ril ling loopt over zijn rug. De geopende kast lijkt de muil van een verscheurend monster te zijn, dat klaar staat om hem genadeloos te verscheuren. De kapitein hapt een paar keer naar adem. 'Y radi boga pomosjts.' Hij stoot het er met moeite uit. Dadelijk kan de hele boel met daverend geweld de lucht ingaan. Hij beeft als een riet in de voorjaarswind. 'Pomosjtsj.' Help. Hij kreunt en durft zich niet te ver roeren. Eindelijk heeft hij moed genoeg verzameld om heel voorzichtig, voetje voor voetje, achterwaarts naar de deur te lopen. Eenmaal in de gang zet hij het op een lopen en rent zo hard hij kan naar de commandantura. 'Ik moet de kolonel waarschuwen, dadelijk gaat de boel de lucht in.' Een paar soldaten die hem zien lopen, blijven staan en kijken verbaasd naar de kapitein. Ze weten zeker, dat er in heel het rode leger, nog nooit een kapitein zo hard gelopen heeft. Zonder aan te kloppen stormt de kapitein het bureau van de kolonel binnen. Hij hijgt en weet met moeite uit te brengen: 'Kameraad kolonel, er ügt een tijdbom in het bureau van de wachtbarak.' 'Wat!' 'Pretsmjertnoey tsjas.' Het uur van de dood is aange broken. De kolonel schiet als door een wesp gestoken uit z'n stoel overeind en kijkt de kapitein aan met een bük waarin zowel vrees als ongeloof staat te lezen. 'Wat vertel je mij daar?' Hij is zo verbijsterd, dat hij niet eens reageert op het vrijpostige binnenkomen van zijn ondergeschikte. Want een kolonel van het rode leger mag niet onder schat worden. Zo'n man is niet zomaar iemand! Hij kan je later straffen op een manier waarbij zelfs het geheugen een mens in de steek laat. Nee, men stapt niet ongevraagd het kantoor van een Russische kolonel binnen. En dus, begrijpelijk dat het ook de kolonel duidelijk is, dat hier iets heel ernstigs aan de hand moet zijn. Het binnenstormen van de kapitein heeft dat bewezen. 'Wat wil je mij vertellen? Een bom, hoe bom, waar is dan die bom?' Hoe ernstig de situatie wel is, bewijst nogmaals het gedrag van de kapitein. Die staat, in plaats van stram in de houding, op vier pas afstand van het bureau van de kolonel, nu met uitpuilende ogen, met twee armen leu nend op diens werktafel. 'Kameraad kolonel', de man kan het met moeite uit brengen, 'hij ligt in de kast van de wachtbarak. En zowaar, hij tikt. Het is verschrikkelijk; iemand moet hem daar neergelegd hebben.' De kolonel fronst zijn voorhoofd. Wat hier verteld wordt is hoogst eigenaardig. Hoe kan er nu een tijdbom in een wachtbarak worden gelegd en wie moet dat doen? Er is duidelijk twijfel bij de cotrmiandant. En eerlijk gezegd niet ten onrechte. Wie gelooft er dat er een tijdbom in een wachtbarak wordt gelegd? Zoiets is in een land als Rusland oiunogelijk. Daar zijn allen broeders. Wie heeft er belang bij als er een gedeelte van het kamp de lucht in gaat, waarbij een aantal Rus sen het leven zullen laten? Een ogenblik denkt de kolonel aan de krijgsgevange nen, maar het idee alleen al is uitgesloten. De gebou wen van de wacht liggen buiten het prikkeldraad; daar is nog nooit een plenny geweest en er kan er geen komen ook. Dat is dus uitgesloten. 'Voelt u zich wel helemaal goed, kameraad kapitein?' 'Kolonel!' Het woord wordt er met moeite uitgebracht. 'Er moet onmiddellijk wat gedaan worden voor het te laat is.' De kapitein stoot de woorden uit. De kolonel weifelt. Indien de kapitein gelijk heeft en er gebeurt iets, zal men in Moskou hem daarvoor verantwoordelijk stel len. Hij weet dat in zo'n geval ook een kolonel geen haar beter af is dan de eerste de beste Moejik. En heeft de kapitein niet nadrukkelijk verklaard dat het tikt? Dat stemt tot nadenken, want wat moer er tikken in een kast van het wachtkantoor? Dat is inderdaad verdacht. 'Het tikte dus en jij hebt dat gehoord?' 'Inderdaad, kolonel, het tikt. Een verschrikkelijk geluid: tik... tik... tik, als de doodsklokken die in de koude januariwinter van tweeënveertig over de Wolga galmden.' 'Ik zal het laten onderzoeken.' Hij pakt de telefoon en krijgt meteen verbinding. 'Dadelijk verbinden met majoor Bigalews explosie- vendienst.' Er klinkt gekraak ui de telefoon als de ver binding tot stand wordt gebracht. De kolonel vertelt wat er aan de hand is. De majoor gelooft er geen steek van, maar durft de kolonel niet tegen te spreken, dus zal hij meteen een onderzoek instellen. 'We zullen afwachten, majoor Bigalews is onderweg.' Dadelijk zal hij weten wat er aan de hand is. De kapitein laat de handen slap langs zijn hchaam val len, het gebeurde heeft hem sterk aangegrepen. Geen twee minuten later snort het gele wagentje van de explosievendienst voorbij de commandantura en stopt voor de wachtbarak. Enkele ogenblikken later holt de majoor het gebouw binnen en haast zich naar de bewuste kamer. De kast staat wijd open en met een paar passen is hij erbij. 'Sufferds', mompelt hij. 'Een bom met een tijdmecha nisme; er is in het hele kamp geen man die het kan maken.' (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 5