I f I KIEVIT 'Slender You GO wil bijdrage leveren aan een gezond Goeree-Overflakkee' Deelname aan l,2,3///AutoService is teken van kwaliteit Zaterdag avond- jeugdwerk H. van der Veer Uitvaartverzorging (0187) 60 11 66 Bibliotheek houdt boekenuitverkoop Nimwegen Reklame^-.(0187)487557 Bingo en schaatsen Discussieavond 'Hart van Dirksland' ^IHH ARENSMAN EIIAItlI01-tflEIJWS oun/der SliJv WXM% 'i'm-. film over verslaving Ger. Gem. Nieuwe Tonge Bewegingscentrum vandaag uit de startblokken Sociaal element en ontmoeting heel belangrijk Predikant beroepen Autobedrijf Jan van Dijk treedt toe tot alliantie van beste auto serv ie eb e drijven FAMILIEBERICHTEN Beste mensen, GERRIT BUTH Hzn. Begrafenisverzorging '^fi/o/^e&i ujaa/t//^e en nette óetf/'o/è/iis. loiia/^ u/ooAy uHtont. Gespecialiseerd in thuis opbaring. Geheel naar uw wens en persoonlijke begeleiding. Dag en nacht bereikbaar. Jan van der Slik Nicolaas Beetsstraat 21 3245 RD Sommelsdijk Tel. (0187) 48 63 53 - 48 34 65 - 4839 42 Vakwerk en Scherpe Prijzen TE KOOP: Goed onderhouden eengezinswoning WWW, kievit-uitvaart, nl A. Herv Ge^ ZernlkewTg 51 Middelharnis 06 26 368 886 Vanaf rotonde, na FORMIDO rechts, na 300 mtr. links SOMMELSDUK - In het voormalige pand van Deco Home aan de Oostdijk opent vanavond een unieli sport- en bewegingscentrum haar deuren. Van af nu heeft ook Goeree-Overflakkee de beschikking over een vestiging van Slender You. Peta Grootenboer, de eigenaresse van het nieuwe centrum, legt kort voor de opening uit wat haar centrum betekent voor de regio. Door Adri van der Laan Waarom op Goeree-Overflakkee? Toestellen Overgewicht Extra openbare verga dering gemeenteraad Hoe moet het centrum van de kern Dirksland er in de toekomst uit gaan zien? De verplaatsing van de ClOOO naar de Geldersedijk en het besluit om Het Startblok te slopen, vormen voor de gemeenteraad van Dirksland de aanleiding om in een vroegtijdig stadiimi over deze vraag eens met elkaar van gedachten te wisselen. Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen. 'WWM uitvaartverzorging Telefoon (0187) 4913 96 PAGINA 4 VRUDAG 4 MAART 2005 DANKBETUIGING Daar het voor ons niet mogelijk is. s- Biddende harten en helpende ï- gezien de vele reacties, een ieder per ï- handen, en vele reacties van i soonlijk te bedanken voor zijn of haar ;i; medeleven, is onze ervaring ■>:- medeleven en steun tijdens het ziek geweest tijdens de ziekenhuisop- Z zijn en na het overlijden van mijn lie name van Coby en na haar thuis- ve man, onze vader en opa komst. Hierdoor is het ons ;j ij; onmogelijk iedereen persoonlijk H te bedanken. -: willen wij u, op deze wellicht wat Het was overweldigend, we zijn onpersoonlijke manier, toch van hai1e ;I; u daar zeer dankbaar voor. ;.i bedanken voor uw aandacht, steun en ':i: De Heere heeft alles nog wel bemoediging, die wij mochten ont 1!f gemaakt. vangen in welke vorm dan ook. Het was en is goed te ervaren dat velen om -:;:- Dim, Coby en kinderen ons heen stonden en staan met gebed. woorden en daden en Gerrit door i-H-HtH-HTH-H-H-HtH-H-HvSH-H-HTH-H-HiHiHTHrH-HiH-H; velen een gekend mens was en niet alleen in het kleine gezins/familiever- band een lege plaats achterlaat, maar ook tot ver daarbuiten. Pijn en verdriet geeft die lege plaats, maar om vertroosting mogen we altijd komen tot Hem, Die onze Vader en Vertrooster wil zijn. Een speciaal woord van dank aan alle medewerkers/sters van de wijk- en thuiszorgorganisaties, huisartsen. specialisten, taxi- en ambulanceper soneel; aan de predikanten van de Hervormde Kerk, ds. Voets, ds. Van Mourik en ouderling De Munck, voor de pastorale zorg en het leiden van de afscheidsdienst; aan Begrafenisver zorging J. van der Slik en zijn perso neel. Allen heel hartelijk bedankt. Mede namens de kinderen en kleinkinderen M. A. Butli-Otte Middelharnis, maart 2005 Timmerwerk - Plafonds - Wanden Lichtarmaturen - Schuifdeurkasten Winkelbetimmering - Verbouwingen Herkingen Tel. (0187) 68 37 59 aan de Prins Constantijnstraat 6 te Middelharnis. Beg.grond: Gangjoilet, Woonkamer met natuurstenen schouw en openhaard. Luxe keuken (Tieleman) en eiken planken vloer. 1e verd: 3 slaapkamers allen met laminaat(recent), badkamer met douche, hangtoilet en badkamermeubel. 2e verft, wasmachine en droger aansluiting en 4e slaapkamer met veluxdakraam. Inlichtingen of bezichtigingen kunnen ingewonnen of afgesproken worden tel. (0187) 483113. Dag en nacht bereikbaar Kijk ook op internet: Meidoorn 4 3248 XE IVlelissant Tel. (0187) 60 11 66 Burg. Letteweg 36 3233 AG Oostvoorne Tel. (0181)48 80 88 Rouwcentrum: Nieuweweg 2, Melissant NIEUWE-TONGE - Jongelui, jullie zijn morgenavond, zaterdag 5 maart, van harte welkom in hervormd centrum 'Elim" aan de Zuiddijk te Nieuwe-Tonge voor een film, een potje darten en gezelligheid... Dominee David Wilkerson werkt onder bendes en ver slaafden in New York. David brengt de lief de van de Heere Jezus in ghetto's, waar haat woont. 'Het kruis in de asfaltjungle', een stukje geschiedenis dat niet vergeten mag worden! De deuren van Elim zijn morgen avond vanaf 19.30 uur voor jullie open! NUMANSDORP - De Christelijke biblio theek 'Tolle Lege' te Numansdorp houdt zaterdag 5 maart van 10.00-15.00 uur haar jaarlijkse boek uitverkoop. Er worden geen bibliotheekboeken ver kocht, maar boeken die in het achterliggen de jaar van particulieren zijn verkregen. Deze zullen worden verkocht voor de prijs van 6 boeken voor 5 euro. Weg is dus echt weg! Ook is er nog een leuke collectie twee de handsboeken voor particulieren en bibli otheken. En er kan, met korting, worden ingeschreven op het boek 'Herrie', dat bin nenkort versciüjnt, geschreven door Bram Kasse e.a., met tekeningen van Jaap Kramer. Verder zijn er nieuwe boeken te koop. De verkoping wordt gehouden in de Groen van Prinstererschool te Klaaswaal. Daarnaast zijn er nog andere dingen te koop ten bate van AduUam gehandicaptenzorg, waarvoor de bibliotheek een deel van de dagopbrengst van de verkoping van zaterdag afstaat. NIEUWE-TONGE - Op zaterdagavond 5 maart is er weer zaterdagavondwerk van de Hervormde Kerk in Hersteld Verband te Nieuwe-Tonge. Er zal dan bingo gespeeld worden in het gebouw van de Postduiven- vereniging aan de Westdijk. De deelname kosten bedragen 1 per ronde. En op 19 maart a.s. zal er worden geschaatst, op de ijsbaan in Breda. Hiervoor kunnen jul lie je alvast opgeven bij Peter (0187- 652086) of bij Elizabeth (0187-652373), uiterlijk tot en met zaterdag 12 maart. De deelnamekosten voor het schaatsen bedra gen 5. Vertrek om 12.30 uur. Slender You heeft ongeveer 140 vestigingen in Nederland en al deze vestigingen zijn opgezet rondom een bijzonder trainingspro gramma. De apparaten die in het centrum worden gebruikt, worden aangedreven door elektromotoren. Het totale programma bestaat uit het 'afwerken' van zes apparaten in één uur tijd. De training is er op gericht dat via de 'bewegingsbanken' verschillende delen van het lichaam worden geactiveerd. Vanaf volgende week maandag - 7 maart - is Slender You GO op afspraak geopend voor bezoekers. De uit Sommelsdijk komen de Peta Grootenboer legt uit wat het bewe gingscentrum inhoudt. Zij wijst erop dat er een groot verschil is met een sportschool. Slender You is geen zware training en is meer gericht op mensen voor wie het voor hun gezondheid goed is om te bewegen, maar die daar door verschillende oorzaken niet aan toe kurmen of willen komen. Peta omschrijft de doelgroep van Slender You als volgt: "Het gaat om mensen vanaf ca. 16jaar (of minimaal 1.50 m) die, bijvoorbeeld om medische redenen, niet kunnen sporten en die toch in beweging moeten blijven. Dit komt voor bij mensen die lijden aan reuma, rugklachten, artritis of de ziekte van Park inson. Maar ook mensen die hun spieren wil len verstevigen tijdens het volgen van een dieet". Maar niet alleen mensen die door een lichamelijk gebrek genoodzaakt zijn om op een andere manier te bewegen zijn welkom bij Slender You GO. Juist voor mensen die gezond zijn, kan het nieuwe bewegingscen trum een welkome variant op sporten zijn. Tijdens de basisbewegingen kunnen er extra oefeningen gedaan worden, waardoor het trainingstraject verzwaard wordt. Men kan ook het bewegingsprogramma afwerken om eens heerlijk te ontspannen in een rustige sfeer. Peta Grootenboer kwam mede op het idee om een Slender You-vestiging op Goeree- Overflakkee te beginnen tijdens een voor lichtingsavond van Slender You voor de Reumastichting. Via vrienden was ze er al enige tijd geleden op gewezen dat een der gelijk centrum op Goeree-Overflakkee ont brak en dat verschillende mensen van het eiland uit moesten wijken naar Oud-Beijer- land of Hellevoetsluis. "Op dat moment durfde ik de stap nog niet aan, want de inrichting van een dergelijk centrum is een behoorlijke investering", aldus Peta. Toen zij wat later de vooriichtingsavond bij de reumastichting bezocht, was ze verwonderd over de grote publieke belangstelling die er Peta Grootenboer demonstreert de apparatuur van Slender You in Sommelsdijk. (Foto Adri van der Laan} voor de methode van Slender You bleek te bestaan en ze constateerde dat er ook op het eiland een 'markt' voor een dergelijk bewe gingscentrum bestaat. Vervolgens besloot ze om eens te onderzoeken of zij ook een vesti ging op Goeree-Overflakkee kon realiseren. En nu is het zover dat zij in het pand aan de Oostdijk 1 in Sommelsdijk haar bewegings centrum kan openen. Het zijn niet alleen commerciële drijfveren die Peta bewegen om een dergelijk centrum in Sommelsdijk op te zetten. "Door mijn zes en twintigjarige ervaring als zorgkundige en activiteitenbegeleidster in verpleeghuis De Samaritaan weet ik hoe belangrijk beweging voor mensen is". Door deze medische ach tergrond kan zij de bezoekers van het bewe gingscentrum goed begeleiden. Zij wijst erop dat iedere klant een persoonlijke bege leiding krijgt bij Slender You GO en dat het bewegingsprogramma goed wordt doorge sproken, zodat de mensen weten wat er met hun lichaam gebeurd. Het Slender You programma is erop gericht dat de toestellen zelf voor de beweging van de verschillende delen van het lichaam van de bezoekers zorgen. In het centrum in Som melsdijk staan twee sets van zes toestellen opgesteld. De toestellen zijn banken waarop de bezoekers dient te gaan liggen en op iede re bank wordt er weer een ander deel van het lichaam geactiveerd, zo is er de 'sandbag table' waar het middengedeelte van de bank draaiende bewegingen maakt waardoor de heupen en de bovenbenen worden verste vigd. Op een ander toestel worden er met de benen loopbewegingen gemaakt, waardoor de gebruiker in tien minuten zich even inten sief beweegt als bij een wandeling van 3 km. Alle zes de toestellen zorgen ervoor dat de bezoeker in zes maal tien minuten vrijwel alle delen van het lichaam intensief beweegt, zodat na de sessie van een uur hij of zij zich heel ontspannen zal voelen. En niet alleen de lichamelijke klachten zullen minder worden, maar volgens Peta heeft het centrum ook nog een sociale functie "want bij Slender You is de ontmoeting met elkaar heel belangrijk". Momenteel worden de kosten voor Slender You niet meer door het Ziekenfonds ver goed. De bezoekers kunnen een tienstrip penkaart kopen voor 82,-, waarmee ze tien behandelingen van een uur kunnen volgen. Als men een keer extra in de week wil is er de voordeelprijs van 4,75 per keer. Slenderen blijkt in Amerika te zijn ontwik keld, waar het voornamelijk was gericht op gewichtsvermindering. "In ons land is het meer gericht op het soepel houden van de gewrichten, omdat er door het vochtige kli maat veel klachten zijn", aldus Peta. Naast de bewegingsapparatuur die zorgt voor gewichtsverlies verleent zij vanuit haar cen trum in Sommelsdijk assistentie aan hen die willen afvallen. Samen met de hulpvrager wordt volgens het Diplan-systeem een per soonlijk plan opgesteld, waarmee een gezonde gewichtsafname kan worden bereikt. Volgens Peta Grootenboer wil Slen der You GO een bijdrage leveren aan een gezond Goeree-Overflakkee. Verder is er in het centrum een zonnebank aanwezig en zal er wellicht in de toekomst cardio-appaiatuui worden geplaatst. Vanavond wordt om 19.00 uur Slender You GO officieel geopend, waarna er tot 22.00 uur open huis zal zijn. Ook zaterdag 5 maart zijn belangstellenden welkom tussen 11.00 en 15.00 uur. Vanaf maandag is het centrum tijdens de werkdagen geopend tussen 9.00 en 17.00 uur, met uitzondering van dinsdag en donderdagmiddag. Ook maandag- en donderdagavond kan men terecht voor een behandeling. Daar dient echter wel een afspraak voor te worden gemaakt. Dat kan via telefoonnummer 0187-478282 of via e- mail: SlenderYouGO@filtemet.nl. Op donderdag 17 maart a.s. zal daarom een extra openbare raadsvergadering worden gehouden over het onderwerp 'Hart van Dirksland'. Hiermee wordt vooral gedoeld op de invulling van het Achterdorp en de Kattewacht, als de ClOOO is verplaatst en Het Startblok is gesloopt. De gemeenteraad wil graag randvoorwaar den stellen waaraan een invulling van dit gebied naar zijn mening moet voldoen. Diverse partijen hebben hun mening over dit onderwerp op papier gezet. Deze stukken zijn vanaf 10 maart a.s. verkrijgbaar bij de afdeling Interne Zaken op het gemeentehuis. De discussieavond is openbaar, wordt gehouden in de raadzaal van het gemeente huis en begint om 19.00 uur. Belangstellen den zijn van harte welkom om de vergade ring op de publieke tribune bij te wonen. Ook is het voor iedereen mogelijk om tot uiterlijk 48 uur voor het begin van de verga dering, spreekrecht over dit onderwerp aan te vragen bij de griffier van de gemeente raad, mevrouw S. Kiewiet-de Wit, telefo nisch bereikbaar onder nummer 0187- 608080 of per e-maD: s.kiewiet@dirks- land.nl. De kerkenraad van de Gereformeerde Gemeente te Melissant heeft een beroep uitgebracht op ds. A. Venneij te Elspeet. Voor uitvaartverzorging op GEHEEL Goeree-Overflakkee Administratie-adres: f Stoofweg 24 BB/ 3253 MA OuDDORp ^h Autobedrijf Jan van Dijk uit Hellevoet sluis mag zich vanaf heden tot één van de beste autoservicebedrijven uit de regio rekenen. Het bedrijf is namelijk toegelaten tot 1,2,3///AutoService. Dit is de landelijke onderhoudsketen van de allerbeste merkongebonden BOVAG autobedrijven die zijn gespecialiseerd in het onderhouden en repareren van de zakelijk gereden auto. Niet ieder auto bedrijf wordt zomaar toegelaten als deelnemer aan 1,2,3/// AutoService. De alliantie wil namelijk voldoen aan de allerhoogste eisen van particuliere auto mobilisten, leaserijders en leasemaat schappijen. Merkongebonden autobedrijven, zoals Autobedrijf Jan van Dijk uit Hellevoetsluis die bij 1,2,3/// AutoService zijn aangesloten, zijn allemaal lid van BOVAG. Deze autobe drijven hebben allround vakmensen in dienst die thuis zijn in het onderhouden en repare ren van alle merken en modellen auto's. De deelnemende autobedrijven worden krachtig ondersteund door sterke business partners. Hierdoor kan Autobedrijf Jan van Dijk de klant kwalitatief hoogstaande onderdelen van originele kwaliteit aanbieden. Uiteraard voorzien van garantie. Een voorbeeld van de vergaande service die wordt geboden, is de gratis haal- en brengservice voor zakelijke automobilisten. Het autobedrijf haalt de auto vaii de klant bij het werk- of woonadres op en levert de auto daar ook altijd, van binnen °""fn gereinigd en in topconditie, weer at. Ook wordt altijd vervangend vervoer aangeboden als de klant dit nodig heeft. Teken van kwaliteit Autobedrijf Jan van Dijk uit Hellevoetsluis IS er helemaal klaar voor, aldus ondernemer 1 on Lageweg: "Wij zijn ongelofelijk blij dat we door de strenge selectie heen zijn geko men en ons nu een officieel 1,2,3/// Auto- ï>ervicebednjf kunnen noemen. Dit is abso luut een teken van kwaliteit. Het benadnikt nogmaals dat wij op alle fronten aan de aller- noogste eisen voldoen en hét vertrouwde aares zijn voor de klant. Daarnaast zijn wij minstens zo goed als de dealer: Bovendien ajn WIJ een stuk goedkoper en veel flexibe-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 4