W STRUUK Raad van State stelt gemeente Middelhamis in het gelijk \v^ Voorjaarsmarkt Ebbe en Vloed opnieuw in de prijzen Rabbijn in kerk ISSTRUUK informatieavond Woningkopers Plan Havenkanaal kunnen opgelucht ademhalen: Minister Veerman bezoekt Goeree Overfiaidiee Kerkdienst met harpiste in 'De Samaritaan' Getuigenoproep moord kangaroo ■(/Mjnnaard Ouddorpse avond met Pau Heerschap Kleding voor Oekraïne Fiakkeese zendingsmarkt verzet Workshop primitieve stooirtechniek Filmavond over verschil in geioofspraictijic chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? www.opelnieuws.nl Hollandse Delta werkt! ilAAiCELIIAilIIIJ j;«V Rel ons! Nvm Taxatie nodig f nei (0187) 47 02 72 of (0187)68 45 45 Bescherming dorpsgezicht ziet op structuur, niet op oorspronkelijk aanzicht De Raad van State heeft afgelopen woensdag uitgewezen dat de bouw van woningen in bestemmingsplan Haven- Icanaal voortgang lean vinden. De Raad deed woensdag uitspraak inzal^e het door de Stichting Beschermd Dorpsgezicht te Sommelsdijk ingediende beroepschrift tegen het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, en verklaarde daarbij het beroep ongegrond. Daarmee is het bestemmingsplan Havenka naal nu onherroepelijk vast komen te staan. De afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State is van mening dat de opzet van het bestemmingsplan dusdanig is dat de historische karakteristiek van het gebied wél wordt gerespecteerd en dat - mede rekening houdend met de grote behoefte aan woonruimte - het beroep onge grond diende te worden verklaard. Vrijwilligers nog steeds welkom i"^ Visser Visser BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 GOUDA «TEL. 0182-358 235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 Vrijdag 25 februari 2005 77e jaargang nr. 7384 OUDDORP- Op verzoek van het CDA bezoekt minister Veerman op vrijdag avond 4 maart Goeree-Overflakkee voor een debatavond waarbij een ieder die op enigerlei vfijze is betrokken bij landbouv»', visserij, natuurbeheer en voedselkwaliteit met de minister in debat kan gaan. De betreffende sectoren ervaren allerlei maatregelen, zowel vanuit Brussel als vanuit Den Haag, vaak als een bedreiging voor hun bestaan. Zijn er, als het gaat om visserij, compensatieregelingen mogelijk als gevolg van de vangstbeperking? Voor de landbouw is de wildschadeproblematiek en de concur rentie uit de Oostbloklanden een reële bedreiging voor inkomen en werkgelegen heid. Is er iets te verwachten van de ontwik kelingen van bio-ethanol? Maar ook bij de recreatie-instellingen en verenigingen voor natuurbehoud leven tal van vragen. Uiteraard zult u niet op al uw vragen/proble men een bevredigend/afdoend antwoord krijgen, maar wel is vrijdag 4 maart een gelegenheid bij uitstek om ze onder de aan dacht van de minister te brengen én mogelijk ook aanpassingen voor te stellen. U bent dan ook van harte welkom op de debatavond, die zal worden gehouden in m.f.g. Dorpstienden te Ouddorp, aanvang 19.15 uur. OUDE-TÜNGE - Tijdens de dienst van de Beréa Gemeente, a.s. zondag 10.00 uur in school 'De Bron', zal het gaati over het leven van David. Zijn leven lijkt eenv erhaal uit een mooi boek, maar het is allemaal echt gebeurd. De rode draad door Davids leven is zijn vertrouwen op God. David speelde ook op zijn harp. En tijdens de dienst a.s. zondag zal er ook een harpiste aanwezig zijn: Regi- na Ederveen, met haar gouden Salvi pedaal- harp. Iedereen is hartelijk welkom'om deze speciale dienst mee te beleven. SOMMELSDIJK - In de recreatiezaal van verpleeghuis 'De Samaritaan' wordt woensdag 2 maart weer de jaarlijkse voor jaarsmarkt gehouden. De grote zaal van het verpleeghuis staat deze dag weer vol met diverse hobbyisten die laten zien wat men zoal maakt en verkoopt. Diverse cadeauar tikelen zijn te koop, met kleine prijsjes voor originele cadeautjes. Maar bij deze voorjaarsmarkt ligt de nadruk vooral op de creativiteit van de deelnemers. Dus niet alleen de verkoop staat centraal, maar zeker zullen ook de diverse demonstraties veel belangstellenden weer enthousiast maken om te kopen of zelf zo'n hobby te zoeken. Een voorjaarsmarkt als deze is ook speciaal opgezet voor de bewoners van het verpleeghuis en vormt een onderdeel van de activiteitenagenda welke de welzijns zorg opstelt voor de bewoners. De markt begint om 10.00 uur en eindigt om 15.30 uur. De toegang is gratis. OUDE-TONGE - Politiemensen van het wijkteam Middelhamis zijn op zoek naar getuigen van een mogelijke mishandeling van een kangaroo op een kinderboerderij aan de Eisenhowerlaan. De kangaroo werd woensdagochtend door de beheerder in levenloze toestand aange troffen. Omdat het vermoeden bestaat dat het dier door mishandeling om het leven is gekomen stelt de politie een nader onder zoek in. Getuigen kunnen zich melden bij het wijkteam Middelhamis via 0900- 8844, lokaal tarief. De keukenbrigade van Ebbe en Vloed, waar Ebbe en Vloed directeur Ncitlekaas nu in 't bijzonder heel trots op is. OUDE-TONGE - In december 2004 kon Ebbe en Vloed woongemeenschap voor ouderen in Oostflakkee trots melden dat de organisatie tot een select gezelschap van 4 verzorgings huizen in Nederland mag worden gerekend die het Gouden Keurmerk in de Zorg hebben gekregen. Vorige week werd bekend dat Ebbe en Vloed uitverkozen is in de Top 100 voor Voe dingsdiensten in Nederland. Ebbe en Vloed doet met deze uitverkiezing in de Top 100 mee voor de Food is Care Award 2005, waarvan de winnaar b^end wordt gemaakt door de staats secretaris van VWS mevrouw Ross- van Dorp tijdens het Nationaal Voe dingscongres in de Jaarbeurs in Utrecht op 4 april 2005. De CUëntenraad heeft de Voedingsdienst van Ebbe en Vloed voorgedragen voor deze uitverkiezing. lil een enquêteformulier heeft de Cliëntenraad duidelijk gemaakt dat de cUënten van Ebbe en Vloed erg tevreden zijn over de maaltijden. Dagelijks worden zo'n 200 warme maaltijden bereid. Van maandag tot en met vrijdag is het restaurant in Ebbe en Vloed geopend van 12.00 tot 13.30 uur, waar gemiddeld 20 cUënten (ouderen) gebruik van maken. Er kunnen maximaal 50 gasten in het restaurant ontvangen worden. De gasten krijgen een heerlijk 2- of 3-gan- gen diner voorgeschoteld voor een hele schappeUjkê prijs. Een groep enthousiaste vrijwilligers neemt de bediening in het res taurant op zich. Daarnaast wordt door vrij willigers in speciaal daarvoor geschikt gemaakte auto's van Ebbe en Vloed, op 7 dagen per week bij een 70-tal cliënten de warme maaltijd aan huis bezorgd. Van deze dienstverlening kunnen nog veel meer cliën ten gebruik maken wat Ebbe en Vloed betreft. Directeur van Ebbe en Vloed Wim Nattekaas is erg trots op zijn organisatie en in dit geval de keukenbrigade in het bijzon der. "Wij hebben in 2002 besloten om opnieuw maaltijden uit te brengen", zegt Nattekaas. "De uitverkiezing in de Top 100 is voor de Voedingsdienst een bekroning op hun werk. Onze visie is om cliënten in staat te stellen zolang mogelijk thuis te wonen. De samenwerking binnen ZorgSaam, waarvan Ebbe en Vloed deel uitmaakt, stelt ons in staat dat wij ook bij de cliënten die nog thuis wonen thuiszorg en de benodigde dienstver lening kunnen bieden. De warme maaltijd is daar een heel belangrijk onderdeel van." Deze ontwikkelingen van Ebbe en Vloed en de goede samenwerking met Woningbouw vereniging Beter Wonen hebben er iimiid- dels toe geleid dat in Ooltgensplaat een zorg- steunpunt is geopend in het multifunctionele centrum, waar ook de Fysiotherapiepraktijk Rijpert en de tandartspraktijk Kroon onder dak hebben gevonden. De regiozorgadviseur houdt op dinsdagmiddagen van 13.30-15.30 uur spreekuur in het Zorgsteunpunt aan de Van Weelstraat in Ooltgensplaat. Voor al uw vragen over de zorg en dienstverlening door Ebbe en Vloed kunt u bellen met de regio zorgadviseur, tijdens kantooruren bereik baar via telefoonnummer 0187-6418 44 of via e-mail: 7orploket@ebbeenvloed.nl. Meer informatie is ook te vinden op de vol ledig vernieuwde website van Ebbe en Vloed: www.ebbeenvloed.nl. larskanloor Tamboer ikolaiir/laxaleur. lid NV.M 0187-476.5.1,1 Uw wensen van nu bepalen de Opel van morgen Opel. AI 35 jcior de meest geliefde outo von Nederiand www.opelnieuws.nl MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doefinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 waterschap i'' Nieuws van uw waterschap Kijk verderop in deze krant. MIDDELHARNIS - Het is al bijzonder als een rabbijn in een kerk spreekt. Nog meer bijzonder wordt dit als het een rabbijn is die zich een volgeling noemt van Jezus de Mes sias. Lion S. Erwteman, beëdigd rabbijn, zal dinsdag 1 maart a.s. in de Gereformeerde kerk te Middelhamis spreken over 'introduc tie tot messiasbelijdend Jodendom'. Aan vang 20.00 uur. U bent hartelijk welkom. Voor meer informatie kunt u kijken op web site ^g^ 2 beëdigde/gecertificeerde IMI P9^ makelaars/taxateurs In m.f.g. 'Dorpstienden zal zaterdag 9 april een Ouddorpse avond worden gehouden, georganiseerd door Brassband 'Concordia', waarin Pau Heerschap op de hem eigen spe cifieke wijze het verleden en heden van Ouddorp zal doornemen, natuurlijk in dia lect. Het progranmia zal door Concordia muzikaal worden omlijst met het daarbij behorende repertoire. Ook zullen Els van Splunter en toneelclub 'De Klokkedieven' deze avond hun medewerking verlenen. Het belooft een avond te worden waarbij zowel het komische als serieuze aspect de boven toon voeren. Toegangskaartjes voor deze avond zijn vanaf 1 maart verkrijgbaar bij VVV Ouddorp aan Zee en bij Modehuis Aleman. OOLTGENSPLAAT - Bij de familie Saar- loos. Weesmolenstraat 4 te Ooltgensplaat kunt u donderdag 3 maart a.s., van 19.00- 20.00 uur, weer terecht voor het inleveren van (kinder)kleding voor de Oekraïne. Ook beddengoed en speelgoed is weer van harte welkom. Gaarne verpakt in gesloten stevige zakken of dozen. Elke keer opnieuw is men verrast hoeveel mensen er komen inleveren; ze zijn daar zeer dankbaar voor. Op 15 april a.s. hoopt de familie Saarloos, met nog een aantal inwoners van Goeree-Overflakkee, weer voor twee weken te vertrekken. Ze hopen in de Oekraïne weer diverse projecten te bezoeken, een kleine verbouwing uit te voeren, e.d. Door Hans Villerius Plan Havenkanaal Het Plan Havenkanaal voorzag onder meer in demping van het Sommelsdijkse havenkanaal, de bouw van woningen in het tracé van de Havendijk en het aanleggen van een nieuwe watergang teA noorden van deze woningen. De provincie heeft de plannen destijds beoordeeld en goedge keurd. Weliswaar is in mei 2000 een gedeelte van Middelhamis en Sommelsdijk aangewezen als beschermd dorpsgezicht, waarbij een deel van het Plan Havenkanaal onder het beschermd dorpsge zicht valt, maar de provincie was niet van mening dat de waarden van het beschermde dorpsgezicht onevenredig door het bestem mingsplan zouden worden aangetast. Daarnaast bestaat er binnen de gemeente duidelijk behoefte aan woningbouw in het betreffen de gebied. De provincie keurde het bestemmingsplan dan ook goed, en met de uitvoering ervan werd een aanvang gemaakt. De woningbouw in het Plan Havenkanaal kan na de uitspraak van de Raad van State van afgelopen woensdag definitief voortgang vinden. (Foto Hans Villeriuxj Beroep De Stichting Beschermd Dorpsgezicht te Sommelsdijk daarentegen vond dat het plan ten onrechte was goedgekeurd en stelde beroep ïn. De Stichting vindt dat woningbouw in het tracé van de Havendijk zich niet verdraagt met de cultuurhistorische waarden van het gebied, en wenst juist een landelijke, parkachtige invulling van de havenzó- ne. Bovendien, zo stelde de Stichting, had eerst een bestemmingsplan voor het beschermde dorpsgezicht moeten worden vastgesteld. Uitspraak In zijn uitspraak van jl. woensdag wijst de Raad van State er echter op dat bescherming van stads- en dorpsgezichten geenszins de bedoe ling heeft deze te 'bevriezen' in de toestand waarin ze zich bevinden. Het streven dient erop gericht te zijn dat veranderingen slechts op zodanige wijze plaatsvinden dat het 'aspect van het geheel' er zo wei nig mogelijk schade door lijdt. En in dit verband stelde de Afdeling Bestuursrechtspraak vast dat de waarde van het beschermde dorpsge zicht voornamelijk wordt gevormd door de karakteristieke structuur van het gebied, en die wordt door het Plan Havenkanaal niet aange tast. Het plan beoogt een overgang tot stand te brengen tussen de oude historische kernen van Middelhamis en Sommelsdijk en het nieuwe woongebied Westplaat, waarbij het én de historische karakteristiek van die kernen respecteert én rekening houdt met de kenmerken van het nieuwe woongebied, zo zegt de Raad van State, die in het doen van zijn uitspraak tevens in aanmerking nam dat ook de Rijksdienst voor de Monumentenzorg met het Plan Havenkanaal heeft inge stemd. Dit alles in overweging nemend, zo besloot de Afdeling Bestuurs rechtspraak, bestaat er geen aanleiding om van oordeel te zijn dat het besluit tot het plan in strijd met het recht is voorbereid of genomen, en dat de provincie terecht haar goedkeuring eraan heeft verleend. MELISSANT - De onlangs aangekon digde informatieavond van 8 maart a.s. voor te houden vierde Fiakkeese Zen dingsmarkt is verzet naar woensdag 9 maart 2005. De avond wordt gehouden in de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Melissant. Vele standhouders hebben zich inmid dels al voor de zendingsmarkt aange meld. Heeft ook u nog interesse voor een plaats op deze markt, dan kunt u hier over informatie krijgen via telefoon nummer 0187-603630. Ook zijn er nog rommelmarktspuUen welkom. Deze kunnen - na een tele foontje naar (0187) 603764 - worden ingeleverd aan het adres Achterweg 8 te Melissant. Ten slotte worden er nog vrij willigers gevraagd die deze dag een handje willen"helpen. Zij kunnen bellen naar (0187) 605042 en worden uitgeno digd om de informatieavond van 9 maart te bezoeken. ACHTHUIZEN - In en rond atelier 'De Scherf', Langstraat I3-a te Achthuizen, worden onder begeleiding van Marianne Bosch workshops gegeven in verschillen de primitieve stooktechnieken van werk stukken, waaronder keramiek, met ais doel om mensen kennis te laten maken met deze eeuwenoude stooktechnieken. Gedu rende twee avonden maakt u werkstukken voor de stookdag, terwijl op een zaterdag de stookdag zelf zal plaatsvinden. De deel namekosten aan de workshop bedragen 80,00 per persoon. Aaimielden kan schrif telijk, bij voorkeur per e-maU; bosch2I@zonnet.nI. Na bevestiging van de inschrijving dient u 40,00 inschrijf geld voomit te betalen door overmaking op giro 5003892 t.n.v. Atelier De Scherf te Achthuizen, onder vermelding van datum workshop, uiterlijk 4 weken voor aanvang van de workshop. Het resterende bedrag ad 40 dient u tijdens de workshop te vol doen. Deelnemers die annuleren krijgen het inschrijfgeld niet geretourneerd. Indien de weersomstandigheden de stook dag verhinderen, wordt er ingehaald op de reserve stookdag. Voor meer info kunt u bellen naar (0187) 481914. ZIERIKZEE - De in november 2004 uitge komen nieuwste film van Open Doors 'De Oosterse Braid', blijkt een confronterende film te zijn, waarin duidelijk wordt hoe belangrijk de verschillen in geloofspraktijk zijn van de oosterse en de westerse christe nen. Dit is meteen de invalshoek en de bood schap van deze film. Op uitnodiging van de contactgroep Jubilee Campaign komt Open Doors op vrijdagavond 11 maart naar Zier- ikzee. De filmavond wordt gehouden in het Multi Functioneel Centram aan de Huijbert- straat en duurt van 20.00 tot ca. 22.00 uur. De film is geschikt voor jong en oud. De entree is gratis, wel zal er een collecte wor den gehouden. REGISTER ACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1