0900-8844 Waterschap Hollandse Delta verstuurt aanslagen waterschapsbelastingen LITIE Agenda Gezond heidservice regio Goeree-Overflaidfee Brandweersamenwerkingsgebied sclienl(t bomen bij ISGO-gebouw Klein Duumpie opent ergonomisch verantwoorde peuterspeelzaal Jeugdactiviteiten SWO Visverkoop voor aflossing kerk Dressuurwedstrljd Manege Oostmoer DORDRECHT - Alle huishoudens en gebruikers van woonruimte in het verzorgingsgebied van waterschap Hollandse Delta ontvangen eind deze maand het eerste gedeelte van de aan slag waterschapsbelastingen. Het gaat om de verontreiningsheffing en de ingezetenenomslag. Eind mei ontvan gen alle eigenaren van woningen en bedrijfspanden en eigenaren van (landbouw)grond en water (onge bouwd) in waterschap Hollandse Del ta de zogenoemde omslagen gebouwd en ongebouwd. Verontreinigingsheffing Ingezetenenomslag Diefstal buitenboordmotor Tweedehands kleding- en speelgoedbeurs EIIAtlDEn-tllEUWS Den Bommel Ophalen papier Oude-Tonge Bezinningsdag over de Protestantse Kerli in Nederland: Onder één kerkdak, maar zelf een kamer kiezen Ger. Gem. Nieuwe Tonge De Hoop Magazine Radio over het belang van scholing Dames 1 Les Deux intermezzo wint verrassend van nummer twee Kerkdienst Geref. Gemeenten in Ned. Informatieavond Flakkeese zendingsmarkt verzet Vrijwilligers nog steeds welkom STELLENDAM - Een kwartier voordat de vernieuwde peuterspeel zaal 'Klein Duumpie' vorige week vrijdag geopend werd, ging leidster Petra nog even met de stofzuiger door de nieuwe zaal. "Het is een beetje mijn feestje vandaag, want ik ben zo blij met de nieuwe tafeltjes en stoeltjes in onze peuterspeelzaal". Belangstellenden voor de opening werden daarom door haar verwel komd met een drankje. In totaal gaat het om 325.000 aanslagen voor de verontreinigingsheffing en de ingezete nenomslag en 20.000 aanslagen verontreini gingsheffing voor bedrijven. De uitvoering van de waterschapsbelastingen neemt het Samenwerkingsverband Vastgoedinforma tie Heffing en Waardebepaling (SVHW) voor zijn rekening. Hierin werken zestien gemeenten uit Zuid-Holland en het water schap Hollandse Delta samen. Het SVHW is gevestigd in Klaaswaal. Waterschappen ontvangen geen overheids bijdrage en heffen dus belasting bij de inwo ners van hun verzorgingsgebied. Uit de belastinginkomsten van de ingezetenen, gebouwd en ongebouwde omslagen finan ciert waterschap Hollandse Delta de kosten op het gebied van waterkering, waterbeheer sing en (vaar)wegen. Met de verontreini gingsheffing dekt het waterschap de kosten voor het waterkwaliteitsbeheer. De tarieven zijn tot stand gekomen nadat het algemeen bestuur de voorgestelde begroting met 1,5% heeft verlaagd. De hoogte van de verontreinigsheffing hangt af van het aantal vervuilingseenheden. Een vervuilingseenheid is de gemiddelde hoe veelheid vervuiling die één persoon in een jaar veroorzaakt. Voor huishoudens is wette lijk het aantal vervuilingseenheden vastge steld op drie. Voor 2005 bedraagt het tarief 56,26 per vervuilingseenheid. Alle huishou dens ontvangen dus een aanslag veront reinigingsheffing van 1 68,78 (3 x 56,26), ongeacht de samenstelling van het huishouden. Uitzondering op deze wettelij ke bepaling vormen de eenpersoons huishoudens. Inwoners van waterschap Hol landse Delta die alleen wonen, betalen voor een vervuilingseenheid 56,26. Het tarief voor de verontreinigingsheffing voor 2005 is hoger dan voorheen. De taken van Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden zijn per 1 januari 2005 verdeeld over drie organisaties: waterschap Holland se Delta, waterschap Rivierenland en het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard. Voor de inwoners en bedrijven van Holland se Delta betekent dit een schaalverkleining, waardoor het tarief van de verontreinigings heffing stijgt van 48,48 naar 56,26. De aanslag voor de ingezetenenomslag is gebaseerd op een vast bedrag per woonruim te, ledere gebruiker van een woonruimte in waterschap Hollandse Delta ontvangt dezelfde aanslag voor de ingezetenenom slag. Voor 2005 is het tarief 59,10, onge acht de grootte van de ruimte. Voor de inwoners van de oude waterschap pen Goeree-Overflakkee, De Groote Waard (voor het deel Hoeksche Waard) en De Brielse Dijkring is de aanslag dit jaar lager dan in voorgaande jaren. De ingezetenenom- slagen van de inwoners van het voormalige Waterschap IJsselmonde daarentegen gaan voor het belastingjaar 2005 flink omhoog. Dat komt omdat de kosten op het gebied van waterkering, waterbeheersing en (vaar)we- gen voorheen werden verdeeld over de inwoners van het meest dicht bevolkte deel van ons land. Waterschap IJsselmonde ken de door het grote aantal inwoners dan ook de laagste waterschapsbelastingen van Neder land. De inwoners van Dordrecht betalen in 2005 meer, omdat zij ook worden betrokken in het wegenbeheer. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee STELLENDAM - Een 47-jarige man uit Spijkenisse ontdekte zaterdagmiddag dat de buitenboordmotor van zijn boot was gesto len. De boot lag in de Deltahaven. MIDDELHARNIS - Op 12 maart a.s. zal in het verenigingsgebouw van de Gereformeer de Gemeente te Middelhamis een tweede hands kleding- en speelgoedbeurs worden gehouden. Ook ii kunt er uw tweedehands kleding en speelgoed laten verkopen. De helft van de opbrengst is voor u, de andere helft is ten bate van de kerk. U kunt uw spul len inleveren op 24 februari, tussen 19.30 en 20.30 uur aan het adres Christiaan de Vrie- slaan 40 (bij de Kerk) te Middelhamis. chr. streekblad op gerefoimeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,29; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. VlUerlus, tel. (0187)47 10 22, e-mall: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9.50 Per halfjaar €18,50 Per Jaar 36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee (SWO) organiseert voor de jeugd van den Bommel op woensdag 2 maart a.s. een Cre- amiddag in 't Westeriicht, Oranjestraat 35 te Den Bommel. De deelnamekosten bedragen 1,50 per kind. Voor kinderen van groep 1 t/m 4 is de middag van 13.15 uur tot 14.30 uur en voor de kinderen van groep 5 t/m 8 is de middag van 14.45 uur tot 16.00 uur. Je kunt je opgeven tot maandag 28 februari a.s. bij Corine van de Reest, tel. (0187) 612248. Ooltgensplaat Voor de jeugd van Ooltgensplaat organiseert de SWO op woensdag 9 maart a.s. een bui tenactiviteit op 't Gorsje. Om 13.30 uur is het verzamelen bij verenigingsgebouw 't Centrum, Van Weelstraat 10. De deelname kosten voor deze middag bedragen 1,50 per kind. De middag is voor alle kinderen uit de groepen 1 t/m 8 van 13.30 uur tot 15.30 uur. Opgeven t/m 4 maart a.s. In Oude-Tonge zal morgen, zaterdag 26 februari, het oud papier weer worden opge haald. Gelieve het papier vóór 9.00 uur bui ten te zetten. De Protestantse Kerk in Nederland is - even als de Nederlandse Hervormde Kerk dat was - een veelkleurige of, mooier gezegd, plura- le kerk. De kerkleden belijden: 'Ik geloof één heilige algemene, christelijke kerk'. Dat klinkt goed, maar in de praktijk kiezen velen binnen de kerk zelf een gemeente. Vooral onder jonge mensen die zich ergens vesti gen, is het niet ongebruikelijk eerst maar eens een poosje te 'shoppen' en vervolgens een keus te maken. Maar ook ouderen stap pen al jarenlang in de auto om een heel eind verder de kerk te bezoeken. Nu onlangs het proefschrift 'Eén kerk in meervoud' - een theologisch onderzoek naar de ecclesiologische waarde van pluraliteit - is verschenen, is dat voor de IZB aanleiding een bezinningsdag te wijden aan de vragen rond het kerk- en gemeentezijn. Er worden lezingen gehouden door dr. ir. J. van der Graaf en ds. P.L. de Jong. Beiden zijn zeer ingewijd in de vragen van het kerk zijn en waren nauw betrokken bij de kerkenfusie van 2004. Bovendien is ds. De Jong predi kant van een gemeente met een duidelijk profiel, waar mensen bewust voor kiezen. Ook dr. R. de Reuver, auteur van het proef schrift én gemeentepredikant, werkt aan de dag mee. Dagvoorzitter is ds. W. Dekker, studiesecretaris van de IZB.Heel wat vragen zullen aan de orde komen: eenheid van de kerk(en), verscheidenheid in gemeenten, de eigen keuze van gemeenteleden, de oecume ne van het hart, etc. En zeker niet de onbe langrijkste vraag: hoe voorkomen we dat uit eindelijk iedereen in de PKN zijn eigen gang gaat? De dag wordt gehouden op zaterdag 5 maait 2005 in 'De Voorhof' (bij de Dorpskerk) in De Bilt, Sprekers/leiding: dr. ir. J. van der Graaf, ds. P.L. de Jong, dr. R. de Reuver, ds. W. Dekker, aanvang: 10.00 uur, einde: 15.00 uur. Kosten: 20 per persoon, inclusief lun ch; voor een echtpaar wordt in totaal 35 gerekend. IZB-leden ontvangen korting en betalen 15 per persoon (echtpaar 25). Aanmelding: bij bureau IZB, tel. 033- 4611949, e-mail: secretaTiaat@izb.nl. NIEUWE-TONGE - Nog één keer kunt u - ditmaal alleen op bestelling - vers gebakken vis kopen voor de aflossing van het kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeente. U betaalt één euro voor één vis, of vijf euro voor zes vissen. U kunt uw bestelling opge ven bij de familie Koppelaar, tel.: (0187) 651441. Reserveer snel, want op is op! Voorlichtingsbij eenlcomstenVerlioogd Cholesterolgelialte De bijeenkomsten zijn bedoeld voor mensen met een verhoogd cholesterolgehalte. Er wordt besproken wat goed is om te eten en wat juist minder verstandig is. Aan de hand van opdrachten wordt de informatie getoetst aan de praktijk. Zo kunt u zelf bepalen wat u wellicht in uw voeding zou kunnen veran deren. De voorlichtingsbijeenkomsten wor den gehouden in Oude Tonge, starten op 9 maart 2005, duren van 19.00 tot 21.00 uur en bestaan uit 3 bijeenkomsten. Cursus: Shantala Babymassage Heerlijk: even ontspannen bezig zijn met uw baby. Even afstand nemen van de dagelijkse bezigheden. Dat kan tijdens de cursus Shan tala Babymassage. Tijdens deze cursus leert u ritmische massagetechnieken die u oefent met uw eigen baby. Dit werkt zeer ontspan nend, zowel voor het kind als voor de oud er/verzorger. Behalve het masseren, komen er veel onderwerpen aan bod die te maken hebben met de relatie tussen ouder en kind, zoals de omgang met huilbaby's, de veran derde thuissituatie en het bevorderen van een optimaal herstel van het lichaam van de vrouw. De cursus start in Middelhamis op 15 maart 2005 van 9.15 tot 11.15 uur en bestaat uit 6 bijeenkomsten. In Stad aan 't Haringvliet start de cursus op 24 maart 2005 van 9.00 tot 11.00 uur en bestaat uit 6 bijeenkomsten. Cursus: Zwangerschapsyoga Met een gerust gevoel en zelfvertrouwen uw bevalling tegemoet! Dat leert u tijdens de cursus 'Zwangerschapsyoga'. De nadruk bij yoga ligt op de adernhaling. Door het aan leren van ademhalingstechnieken leert u zich te ontspannen en vertrouwen te krij gen/behouden in uw lichaam. Angst, die vaak de kop opsteekt voor de bevalling, kan zo verminderd of vermeden worden. Tevens wordt er aandacht besteed aan ontspannings oefeningen, baarhoudingen, een goede lichaamshouding, rol van de partner en pers technieken. De cursus Zwangerschapsyoga start in Dirksland op 15 maart 2005, duurt van 19.00 tot 20.00 uur en bestaat uit 10 bijeenkomsten. Cursus: Help (EHBO, ongevallen en ziek ten bij kinderen) Vindt u het een geruststelling om te weten wat u moet doen als uw kindje van de trap valt? Wilt u weten wat u moet doen als uw dochtertje haar vinger in het stopcontact steekt? Leren kinderziekten te herkennen? Of wilt u gewoon weten hoe u uw huis en omgeving zo veilig mogelijk maakt? Dan is de cursus 'Help' net iets vooru. Tijdens deze cursus leert u welke gevaren zich in en om huis voor kunnen doen en hoe ongelukken voorkomen en behandeld kunnen worden. Tevens leert u welke symptomen bij welke ziekte horen en wanneer u een arts moet raadplegen. Na de cursus voelt u zich ze kerder en weet u wat u moet doen in noodgevallen. De cursus HELP start in Dirk sland op 14 maart 2005, duurt van 20.00 tot 22.15 uur en bestaat uit 6 bijeenkomsten. Oriëntatiecursus: Voetreflexzonemassage Kom alleen of haal uw partner of vriend(in) over met u mee te gaan en ontdek de ver rassende wereld van de voet via Voetreflex- ologie. Waar zitten je maag, je longen en je tanden? Voetreflexologie gaat ervan uit dat ons gehele lichaam weerspiegeld wordt in onze voeten. Voetreflexzonemassage kan daarom sommige klachten voorkomen of genezen. In de cursus maakt u kennis met deze massagetechniek en leert u meer over de achtergronden ervan. Onder leiding van een ervaren voetreflexoloog gaat u zelf aan de slag. De cursisten oefenen op elkaar. Na afloop van de cursus, bent u in staat enkele eenvoudige massages of handgrepen toe te passen. De cursus leidt niet op tot voetre flexoloog. De oriëntatiecursus Voetreflex zonemassage start in Middelhamis op 3 maart 2005, duurt van 19.00 tot 21.30 uur en bestaat uit 6 bijeenkomsten. Voor meer informatie over de inhoud, kosten, data en aanmelding kunt u bellen met Gezondheid Service tijdens werkda gen van 09.00 tot 12.00 uur op nummer 0181-626226, of via e-mail: gezondheid- service@zwg.nl. Het totale pakket van Gezondheid Service kunt u vinden op www.zwg.nl. OUDDORP - De uitzending op 2 maart 2005 van het nieuwe programma De Hoop Magazine Radio van Radio Goeree Lokaal, gaat over resocialisatie en reïntegratie. In de uitzending komen Jaco Rottier, hoofd van het studiecentrum van De Hoop, en Eddy Boevink, bedrijfsleider van De Hoop Music- Books-Gifts, aan het woord over het belang van scholing en werkervaring voor ex-ver slaafden. Verder vertelt een cliënte van De Hoop over haar leven, wordt er naar 'Uw mening' gevraagd en is er een actuele column. De Hoop Magazine wordt verzorgd door Stichting Vrienden van De Hoop uit Dor drecht in samenwerking met Stichting De Hoop, het centrum voor evangelische versla vingszorg en hulpverlening in Dordrecht, ledere week heeft het programma een ander thema. Zo zullen onder andere preventie, verslaving, jongerenwerk, ouders en part ners van verslaafden en kinderen van ver slaafde ouders aan bod komen. Stichting Vrienden van De Hoop gelooft niet in hopeloze gevallen. Deze boodschap wil de stichting door middel van de radio verder verspreiden. Hierin ontvangt Vrienden van De Hoop ondersteuning van Stichting De Hoop. De Hoop heeft ruim dertig jaar erva ring op het gebied van verslavingszorg, hulpverlening, preventie en jongerenwerk die ze toepast in de radioprogramma's. De Hoop Magazine Radio is iedere woens dag tussen 21.00 en 22.00 uur te beluisteren op Radio Goeree Lokaal via 105.6 FM en op de kabel 105.9 Mhz. Ook aan dames 1 van volleybalvereniging 'Les Deux Intermezzo' ging de griepgolf niet voorbij. Coach Bert van de Weert lag met koorts op bed en een aantal dames waren op wintersport. Trudy van Zijp en Francien van de Sluis speelden een goede invalbeurt. Er werd een goed resultaat behaald. In een regelrechte vijfsetter werd het 3-2 voor Les Deux Intermezzo. In de eerste set was er goed verzorgd spel bij de thuisploeg, de basisprincipes van volley bal kwamen goed uit de verf. De pass was goed, de spelverdeelsters gaven de ideale setup, zodat het voor de aanvalsters lekker smashen was. De tweede set verliep minder. MVC kwam beter in het spel. De derde set werd weer gewonnen, maar de vierde set niet, dus kwam er een vijfde set. Daarbij kwam de concentratie terug in het spel van Les Deux Intermezzo en werd er gewonnen. Heren 1 speelde gelijk tegen MVC en hand haaft zich samen met Berkel op een gedeel de vijfde plaats. Bij de jeugd deed meisjes C goede zaken: het team van trainer/coach Eddy 't Jong won van directe concurrent Kwiek uit Bruinisse. Deze uitslag betekent dat Les Deux Intermezzo bovenaan staat in de stand, met één punt voorsprong op Kwiek. Volgende week is er een klein uit- programma, in totaal komen er vijf teams in actie. Het programma is te zien op www.lesdeuxintermezzo.nl. Onderstaand de uitslagen van 19 februari: Meisjes Dl - Kwiek 1 1-3 Meisjes C - Kwiek 1 3-1 Meisjes A - Fusion 2 3-1 Heren 2 - HoUemare 1 4-0 Meisjes D2 - Kwiek 2 0-4 Jongens B - Rijnmond 12-2 Heren 3 - Valeas 23-1 Dames 1 - MVC 1 3-2 Spivo 1 - Jongens D3-1 Jongens C - Rijnmond 12-2 Dames 2 - Kwiek 3 0-4 Meisjes B - Kwiek 1 4-0 Heren 1 - MVC 12-2 MELISSANT - Tijdens een kerkdienst In de Gereformeerde Gemeente in Neder land hoopt zaterdagavond 26 februari a.s. ds. T. Treur uit Chilliwack voor te gaan. Aanvang 19.00 uur. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proe ven F4, F6 en F7, gehouden op zaterdag 19 februari jl. in Manege Oostmoer, Oostmoer- sedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proeven dient een minimaal aantal pun ten behaald te worden van 210. Proef F4. Jasper Mierop, Tazz, 232 pnt; Pas- calle Valstar, Bessie, 231 pnt; Bodine Leer- touwer. Spikkel, 224 pnt; Nelleke Dijkgraaf, Katinka, 220 pnt; Thalonja Slui, Rosalie, 218 pnt; Sandra Verwijs, Bennie, 218 pnt; Isabel de Geus, Bennie, 216 pnt; Linsey Hopman, Rosalie, 215 pnt; Gaby Simons, Lady, 214 pnt; Mima Korteweg, Katinka, 214 pnt; Sander Mierop, Anouska, 210 pnt; Deborah Vroegindeweij, Bennie, 210 pnt; Veerle v. Dijke, Zipora, 206 pnt; Ilona v.d. Berg, Sterre, 205 pnt. Proef F6. Linda Vervloed, Tazz, 225 pnt; Miranda Bazen, Tazz, 215 pnt; Dominique Lammei, Spikkel, 215 pnt; Anne Krijgsman, Mickey Boy, 213 pnt; Tamara Bakelaar, Lady, 212 pnt. Proef F7. Fleur Jonker, Cesar, 215 pnt; Manon Zwanenburg, Debbie, 214 pnt; Elies- ke Krijgsman, Hera, 204 pnt; Adriaan Hoek, Spikkel, 202 pnt. DJ. Besmmnenhiirgeim-esterStoopmetdefoi, ier bomen die nog moeten worden gepland. iFow Adit van do Lmlui} MIDDELHARNIS - Niet alleen Commissaris van de Koningin de heer J. Franssen ver richtte vrijdag een officiële handeling bij de opening van het ISGO-gebouw, maar ook één van de bewoners van het gebouw: het Brandweersamenwerkingsgebied, namens wie brandweercommandant Dirk-Jan Bestman symbolisch een geschenk overhandigde aan burgemeester Stoop, de voorzitter van het ISGO. Het geschenk zelf was nog niet aanwe zig, maar er bestond al wel een foto van en die werd door Bestman overhandigd. Bin nenkort zullen bij de ingang van het nieuwe ISGO onderkomen vier bomen worden geplant, naar het getal van de vier eilandelijke gemeenten. Het bleek dan ook dat dit geschenk de nodige symboliek bevatte, En Bestman lichtte toe: "de bomen zijn van het soort dakplataan en zullen ongeveer drie meter uit elkaar worden geplaatst. Het eindresultaat zal zijn dat de platanen naar elkaar toegroeien en tenslotte ook in elkaar groeien, maar ze zullen wel gevoed worden uit de eigen wortels. De uit straling zal ook zijn alsof het één geheel is. En als de bomen goed in elkaar zijn gegroeid, kunnen de burgers er zelfs onder schuilen", aldus Bestman, die namens het Brandweer samenwerkingsgebied de vier eilandelijke gemeenten een dergelijk samengaan toewens te. Burgemeester Stoop aanvaarde dit geschenk dankbaar en verzekerde dat de eilande lijke bestuurlijke boom ook zéker zal gedijen, als iedereen er aan meewerkt. MELISSANT - De onlangs aangekondigde informatieavond van 8 maart a.s. voor te houden vierde Flakkeese Zendingsmarkt is verzet naar woensdag 9 maart 2005. De avond wordt gehouden in de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Melissant. Vele standhouders hebben zich inmiddels al voor de zendingsmarkt aangemeld. Heeft ook u nog interesse voor een plaats op deze markt, dan kunt u hierover informatie krij gen via telefoonnummer 0187-603630. Ook zijn er nog rommelmarktspullen wel kom. Deze kunnen - na een telefoontje naar (0187) 603764 - worden ingeleverd aan het adres Achterweg 8 te Melissant. Ten slotte worden er nog vrijwilligers gevraagd die deze dag een handje willen helpen. Zij kun nen bellen naar (0187) 605042 en worden uitgenodigd om de informatieavond van 9 maart te bezoeken. De linten worden doorgeknipt, Klein Door Roeland van Mourik Peuterspeelzaal Klein Duumpie moest vanaf 1 januari 2005 aan de regels van de nieuwe Arbo-wet voldoen. Daarom is in de kerstva kantie hard gewerkt om de zaal zodanig aan te passen dat deze ergonomisch verantwoord is. José Mastenbroek, lid van het bestuur van de peuterspeelzaal, legt uit wat er aangepast is. "We hebben hogere tafeltjes en stoeltjes, er is een podium gemaakt voor de peuters en we hebben een nieuwe commode. Deze aan passingen betekenen dat de leidsters niet meer diep hoeven te bukken om met de kin deren te communiceren." Voordat de officiële openingshandeling werd verricht, legde Mastenbroek namens het bestuur uit dat alle deze aanpassingen "absoluut noodzakelijk" waren. "Maar" zei ze, "het was een heel gepuzzel om al het geld bij elkaar te krijgen. Daarom werden ver schillende acties gehouden. Zo is er een Duumpie is geopend. (Fola Perslmrv FUMec-, bloembollenverkoping geweest, die 1000 euro heeft opgebracht, en hebben we spon sors gezocht. Verder konden we aanspraak maken op het Sectorfonds Zorg en Welzijn, dat ons namens de landelijke overheid een subsidie verstrekte." Na de korte toespraak van Mastenbroek werd een aantal mensen in het zonnetje gezet die bij de aanpassing van de zaal geholpen hebben. Leen Smithuis en Arjan Rotteveel werden naar voren gehaald en kregen een bos bloemen en een fles wijn aangeboden. Leen Smithuis werd daarbij gekscherend 'Bob de Bouwer' genoemd. En toen was het: "Applaus voor deze twee kanjers!" Daarna werden de twee peuterieidsters Petra en Greet naar voren geroepen. Zij hadden de eer om de vernieuwde peuterspeelzaal offi cieel te openen. Petra, die lang is, knipte het lage lint voor de deur van de zaal door; en Greet, die kort is, knipte het hoge lint door. Petra gaf daarbij aan dat ze bij het bukken erg op de belasting van haar rug lette. En Greet vroeg om een stoeltje, om bij het hoge lint te kunnen komen. Op die manier legden ze de nadruk op de ergonomisch verant woorde aanpassingen in de nieuwe zaal. Na de opening liepen eerst de peuters de zaal binnen. Daarna volgden de ouders. En onder het geren, geklira en geklauter van de peu ters hieven de ouders het glas op de nieuwe peuterspeelzaal. Aan de muur hangen foto's van de verbouwing en een bord nTet daarop de namen van de sponsors: de firma Doeland van Van Damme, Plusmarkt Tessemaker, Centa NL BV en Wim de Wit Mechanisatie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 2