Pak je kans Opnieuw grote brand Dronken automobilist bezorgt hulpdiensten veel nachtwerk EJIandelijke gemeenten hebben één onderkomen voor toekomstige samenwerking Mannendag geannuleerd Wilgen Knotten in Ouddorp 'ISGO krijgt stoer gezicht met gebouw op stand' 30^9 B-ö Voorjaarsverkoping vrouwenvereniging Kom eens kijken op de Eben-Haëzerschool Weer openbare vergadering Dorpsraad Dirksland Verkoping Adullam Gehandicaptenzoi^ Geslaagden bij mode vakschool ENSAID Overdekte Rommelmarkt voor Particulieren chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Mening van inwoners wordt erg op prijs gesteld actief in beeld en geluid Weer oude ambachten markt in winkelcentrum De Struytse Hoeck Uw woning of bedrijfspand verliopen? Dinsdag 22 februari 2005 77e jaargang nr. 7383 OUDDORP - In verenigingsgebouw 'Eben- Haëzer' aan de Preekhillaan te Ouddorp hoopt vrouwenvereniging 'Ora et Labora' morgen van 9.30 tot 16.30 uur haar voor jaarsverkoping te houden. Verkocht worden onder meer handwerk, boeken, creatieve artikelen, zelfgemaakte kaarten, speelgoed, cadeautjes, bloemen, kaas, cake, koekjes, erwtensoep, overheerlijke soesjes en Oud- dorpse advocaat. De kinderen (maar ook volwassenen) kunnen voor 0,50 sjoelen in een reuzensjoelbak, of meedoen aan het knikkerspel. Ook kunt u een kopje koffie met heerlijke cake gebruiken. De opbrengst van de verkoping is bestemd voor een opknapbeurt van de pastorie aan de Preek hillaan, waaraan reeds begonnen is. Iedereen is hartelijk welkom. GOEDEREEDE-HAVENHOOFD - Op het Havenhoofd bij Goedereede staat een Chris telijke basisschool. Niet iedereen weet het Havenhoofd te vinden, laat staan de school. Er gaan nu 135 leerlingen op de school, dus is het niet eens zo'n klein schooltje. Het team van de Eben-Haëzerschool is zijn trots op zijn school en dat willen ze u laten zien. Op 15 maart kunnen ouders hun kinderen laten inschrijven. Maar misschien wilt u de school vooraf wel eens komen bekijken en eens even met het personeel en de directie praten. Dat kan.-Overweegt u uw kind op de Eben-Haëzerschool te laten komen maar kent u de school nog niet, dan wordt u uitge nodigd om eens vrijblijvend kennis te maken. Dat kan op dinsdagmiddag 1 maart 2005 om 14.00 uur in het schoolgebouw aan de Blauwe Distelstraat 31 te Goedereede- Havenhoofd. Breng u uw kind gezellig mee. U krijgt dan informatie van de kJeuterjuf, u kunt de school even bekijken en een praatje maken met het personeel. Komt u ook? Mannencomité Goeree-Overflakkee en omstreken maakt bekend dat de Mannendag 2005, die gepland stond op a.s. zaterdag 26 februari in Middelharnis, niet doorgaat. Dit jaar zou prof. dr. Willem Ouweneel spreken over het thema 'Samen in Eén', maar de Mannendag kan wegens een gebrek aan inschrijvingen niet doorgaan. Zodra het Mannencomité een nieuwe dag heeft gepland, zal dit via de media worden bekendgemaakt. De Dorpsraad Dirksland hoopt donder dag 3 maart a.s. weer een openbare ver gadering te houden. De inwoners van de kern Dirksland kunnen dan meteen kennismaken met het nieuwe dorps- raadlid de heer J.M. Aarnoudse. Op de agenda voor de vergadering staan vier punten: de oud- en nieuwviering 2004/2005, de bezuinigingen op het openbaar groen, het verdwijnen van het project 'Be Cool, Be Smart, Be Active' en het realiseren van een jeugdinloop. Wat de oud- en nieuwviering betreft zijn de leden van de Dorpsraad vooral benieuwd naar de reacties van de bevolking. Hoe heb ben de inwoners van Dirksland de afgelo pen jaarwisseling ervaren en wat zijn de meningen over het al dan niet houden van een feest of evenement tijdens de oude jaarsnacht? Door bezuinigingen op het openbaar groen zullen ook plantenbakken uit het dorp moe ten verdwijnen. De dorpsraadleden willen praten over de mogelijkheid om deze bak ken eventueel te laten adopteren door inwo ners of bedrijven. Het project buurtsport is gestopt. Wat vin den de inwoners van Dirksland daarvan? De dorpsraadleden willen erachter komen of het project gewaardeerd werd en of er behoefte is aan een vervolg. Tenslotte komt voor de tweede keer de inloop voor jonge ren aan de orde. Vorig jaar was een Jonge- renopvangplaats (JOP) nog onderwerp van gesprek. De leden van de Dorpsraad hebben geconstateerd dat er nog niets gebeurd is en dat een oplossing op zich zal laat wachten. Inwoners van Dirksland worden opgeroe pen de openbare vergadering bij te wonen en hun mening over de agendapunten naar voren te brengen. Dat kan door het aanvra gen van spreekrechtuiterlijk 48 uur voor dat de vergadering begint. Belangstellenden daarvoor kunnen contact opnemen met de griffier van de gemeenteraad, tevens secre taris van de dorpsraad, mevrouw S. Kie- wiet-de Wit, telefonisch bereikbaar onder nummer 0187-608080 of per e-mail: s.kiewiet@dirksland.nl. Een kopie van de agenda is vanaf 24 febru ari 2005 op het gemeentehuis (afdeling Interne Zaken) af te halen. De agenda staat ook op de website van de gemeente: www.dirksland.nl. OUDDORP - Om twee uur in de nacht van afgelopen donderdag op vrijdag werden diver se hulpdiensten gealarmeerd voor een auto te water langs de N57 nabij Ouddorp, zo'n 200 meter voorbij de stoplichten, in de richting van de Brouwersdam. Nu wordt de melding 'auto te water' vaker gegeven als een auto geheel of gedeeltelijk in een sloot is beland, zelfs al staat tlie krukdroog. Maar ditmaal was het niets teveel gezegd. Achter de nieuwbouw wijk Ouddorp Zuid zijn enkele flinke wateringen aangelegd, en daar lag - uit de richting van de Brouwersdam gekomen - een Volkswagen personenauto ondersteboven in. Alleen de onderkant en de wielen kwam nog boven het water uit en het was zéker niet uitgesloten dat de bestuurder en/of passagiers zich nog in het voertuig onder water bevonden. Vandaar dat, naast de brandweer van Ouddorp - die met twee wagens ter plaatse moest komen, de duikploeg van de Hellevoetsluisse brandweer uit moest rukken om naar mogelijke slacht offers in het water te zoeken. En omdat men voor hulpverlening moeilijk bij het te water geraakte voertuig kon komen, werd ook de hoogwerker uit Spijkenisse gealarmeerd. Sys tematisch stroopten de duikers de vrij brede watering af; op gegeven moment bestond het vermoeden dat de bestuurder in het water onder de auto lag. Intussen was ook de hoog werker gearriveerd en juist op het moment dat enkele brandweerlieden in de werkbak boven het water hingen, kwam het bericht binnen dat de bestuurder 'gewoon' thuis zat. Immers, omdat niet direct inzittenden van het voertuig werden aangetroffen, bezochten enkele politiemensen het huisadres in Goedereede van degene op wiens naam het kenteken van de Volkswagen staat. En daar trof men de 19-jarige bestuurder aan, die na een blaas- test een alcoholpromillage bleek te hebben van 110 per 485 ug/1. Tegen de man is dan ook proces-verbaal opgemaakt. Zijn auto is vermoedelijk totall-loss. (Foio Han.-; viiieriusi COMEU OUDDOIV- WuHtmol U M. (OTIT) Ulill Foi &U7M HELLEVOETSLUIS - De meeste trouwe bezoekers van winkelcentrum 'De Struytse Hoeck' weten het inmiddels al; de oude ambachten markt komt er weer aan! Twee keer per jaar vindt u de kramen van de oude ambachten markt in het overdekte gedeelte van De Struytse Hoeck. En het is iedere keer weer een gezellig weerzien. Zowel voor de ambachtslieden als voor de inmiddels grote schare vaste bezoekers aan hun kraampjes! Want daarom komen zij iedere keer weer graag naar het winkelcentrum. Ze hebben inmiddels al tal van vaste cliënten verwor ven, en die stellen zij zeker niet graag teleur. De kramen zijn er de komende dagen weer, vanaf donderdag 24 februari. En natuurlijk zijn alle verschillende vormen van oude ambachten weer present. Het is ieder jaar weer een lust voor het oog om te zien wat een prachtige decoratieve voorwerpen er gemaakt worden en te koop zijn. Uw ultieme kans om, wanneer u op zoek bent naar een passend cadeau voor iemand, hier uw slag te slaan. U heeft dan altijd iets aparts en origi neels! En schroomt u niet om aan de hand- werklieden uw speciale wensen kenbaar te maken, want vaak komt u in overleg met hen tot de mooiste resultaten! Meer informatie over de oude ambachten markt en de daar opvolgende activiteiten vindt u op website www.destruvtsehoeck.nl. Makelaarskantoor Tamboer bectligJ niakclaar/laxaleur. lid NVM Ü187-476S55 Onder leiding van de vereniging Natuur en Landschap Goeree-Overflakkee kunnen zaterdag 26 februari vrijwilligers weer onderhoudswerkzaamheden uitvoeren aan natuurelementen. Deze activiteiten worden georganiseerd door de werkgroep terreinbe heer van de vereniging en vinden ditmaal plaats aan de Hofdijkseweg te Ouddorp, waar de 50 knotwilgen langs de volkstuin tjes zullen worden geknot. Op deze actiedag van de vereniging kan men weer veel hulp gebruiken. Een ieder die iets voor het behoud van de natuurelementen wil doen, kan daar dus a.s. zaterdag bij helpen. Om 8.30 uur zal worden verzameld bij de ingang van de Volkstuintjes aan de Hofdijkseweg. Handgereedschap en motorzaag zijn aanwe zig, maar wie zelf in bezit is van goed gereedschap moet dit zeker meenemen. Zoals gebruikelijk zal eventueel openhaard hout onder de helpers worden verkocht voor 5,00 per m3. De Hofdijkseweg is te berei ken via de Provincialeweg richting stranden, bij de eerste rotonde rechtsaf. Meer informa tie kunt u krijgen via telefoonnummer (0187) 485566 of 681105. NIEUWE-TONGE - Op zaterdagmorgen 5 maart a.s. hoopt het comité Nieuwe-Tonge e.o. een verkoping te houden ten bate van Stichting Adullam voor Gehandicaptenzorg. U kunt er weer voor allerlei artikelen terecht, o.a. lingerie, bakkerij Van Harberden, crea- spuUen om kaarten te maken, snoep, fruit, kruukplaetjes, slaatjes, mooie kaarten, cake's, raden naar boodschappenmand, spel voor de jeugd, voor iedereen is wel iets aan wezig. De verkoping wordt gehouden van 9 tot 12 uur in het gebouw van de Postduiven- vereniging, Westdijk 31 te Nieuwe Tonge. Kom gezellig winkelen, u steunt er de gehandicapten mee! Onderstaande kandidaten namen jl. vrijdag 18 februari in Rosmalen deel aan de exa mens, afgenomen door de landelijke organi satie van de ENSAID-modevakscholen, en slaagden met prachtige cijfers: Voor modinette: mevr. Ineke Sinon-Kieviet uit Soitmielsdijk. Voor costumière: mevr. Joke Rozenbeek- van der Vlugt uit Middelhamis Voor tailleuse: mevr. Wendy Kranendonk- Nieuwenhout uit Ouddorp Allen genoten hun opleiding aan de ENSAID-modevakschool van Coby de Waard, Halsjuk 21, Sommelsdijk. MIDDELHARNIS - Ruim anderhal- ve maand geleden al namen de ambte naren van het Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree- Overflakkee (ISGO) de plaatsen in van de inmiddels vertrokken perso neelsleden van het waterschap in het voormalige waterschapshuis, thans ISGO-kantoor, aan de Dwarsweg in Middelharnis. Afgelopen vrijdag werd officieel de openingshandeling verricht van het nieuwe ISGO onder komen, door Commissaris van de Koningin de heer J. Franssen. Door Adri van der Laan Samenwerking Secretaris van het ISGO, de heer A.R. Slijk- huis kon vrijdag tal van genodigden welkom heten bij de opening van het nieuwe ISGO- kantoor. Naast de vier eiiandelijke burge meesters was ook de voormalig burgemees ter van Dirksland, dr. Boonstra, aanwezig. Verder waren vrijwel alle eiiandelijke wet houders present, evenals raadsleden en amb tenaren. Het grote aantal belangstellenden geeft aan dat de eiiandelijke samenwerking een grote impact heeft op de verschillende gemeenten. Ook zijn de gemeentebestuur ders er zich ongetwijfeld van bewust dat het gebouw aan de Dwarsweg in Middelhamis een grote plaats in zal nemen bij de eiiande lijke bestuurlijke samenwerking. Commissaris van de Koningin Franssen vond dat het ISGO "een stoer gezicht krijgt met dit pand op stand". En dat vond de Commissaris goed voor de herkenning van de burgers van Goeree-Overflakkee. In het kurte schetste hij de geschiedenis van de samenwerking van de eiiandelijke gemeen ten. Na uitvoerige besprekingen hadden de eiiandelijke gemeenten een rapport gemaakt onder naam 'Eén geeft meer dan velen', in die studie wordt aangegeven welk uitvoe rend beleid de eiiandelijke gemeenten samen zouden kunnen uitvoeren. Onlangs hebben GS de eiiandelijke plannen voor samenwer king goedgekeurd en de Commissaris ver klaarde veel lof te hebben voor dit eiiande lijke initiatief; hij vond het hoopgevend voor de toekomst. Opgelegd? De heer Franssen verklaarde te weten dat het College van GS de reputatie heeft om de samenwerking van gemeenten van bovenaf op te leggen. Hij wist niet of dit juist is, maar "in Goeree-Overflakkee stonden wij als pro vinciebestuur grotendeels.langs de zijlijn als Commissaris Franssen en burgemeester Stoop na de onthulling van de gedenkplaat in het ISGO-geboUW. IFoto Adri van der Liiiin) supporter". Hij noemde de 'nuchtere voort varendheid' waarmee de eiiandelijke gemeenten het pad van de samenwerking zijn opgegaan, en hij wist dat de gemeenten hierbij het belang van de burgers voorop stellen. Franssen wees erop dat het heel belangrijk is voor Goeree-Overflakkee dat zaken gezamenlijk worden aangepakt. Hij wees op de veranderende streekvisie en de plaats van de toenemende recreatie. "Dit eiland verdient een stevig eilandelijk bestuur", aldus Franssen, die tevens verze kerde dat het provinciebestuur wel als kriti sche supporter langs de zijlijn de uitvoering van de niet-vrijblijvende samenwerking zal blijven volgen. Heel wat te wachten De burgemeester van de gemeente Dirks land, drs. S. Stoop, is voorzitter van het ISGO. In zijn toespraak wees hij erop dat de eiiandelijke bestuurders de discussie over de structuur van het nieuwe samenwerkings verband inmiddels achter zich heeft gelaten. Vooruitblikkend in de toekomst verzekerde hij zijn toehoorders dat Goeree-Overflakkee "heel wat te wachten staat". Ook hij wees op de ruimtelijke ontwikkelingen op het eiland, die het nodige van de gemeenten zal vergen. Volgens Stoop zijn de eiiandelijke gemeen ten op een 'vrij natuurlijke manier' gaan samenwerken omdat in bijvoorbeeld de Jeugdzorg, de verkeersveiligheid en andere zaken er steeds meer samengewerkt werd. Momenteel wordt er gewerkt aan de nota 'Vitale regio', waarin voorstellen worden gedaan om veel gemeentelijke regelingen een regionaal karakter te geven. Stoop ver klaarde al naar de discussie over dat rapport uit te zien. Gouden kans Verder noemde Stoop het feit dat het ISGO in het bezit kon komen van het Water schapsgebouw 'een gouden kans'. En hij vond het vanzelfsprekend dat er ook ver schillende andere organisaties van de ruimte van het gebouw gebruik maken, zoals het overkoepelend orgaan van het openbaar onderwijs 'OPOGO', het Brandweersamen werkingsverband en het Streekarchief. In de hal van het waterschapsgebouw hing een gedenkplaat, waarop werd herinnerd aan de opening van het Waterschapshuis op 10 juni 1994 door drs. I. Günther, toenmalig waarnemend Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Aan Franssen, de huidige Commissaris van de Koningin, was het de eer om een tweede gedenkplaat te onthullen, met daarop de tekst: 'Huisvesting voor ver nieuwde samenwerking. Geopend op 18 februari 2005 door de heer J. Franssen, Commissaris van de Koningin in de provin cie Zuid-Holland'. MIDDELHARNIS - In het Diekhuus wordt zaterdag 26 februari van 10.00-16.00 uur een overdekte rortmielmarkt voor particulie ren gehouden. De toegang is gratis. In een gezellige sfeer, met een hapje, drankje en een muziekje kan iedereen vrijblijvend komen kijken. Bij de vijftig aanwezige ver kooptafels is van alles te vinden: speelgoed, boeken, kleding, voor elk wat wils. Peuter speelzaal de Driewieler heeft in haar eigen lokaal een rommelmarkt ingericht en de boekenwinkel van de Lionsclub is de hele dag open. U kunt ook een bezoek brengen aan de Kunstuitleen die in het Diekhuus is gevestigd. De Diekhuusfoyer is geopend als gezeUig ontmoetingspunt, om even uit te rusten van het snuffelen, natuurlijk met iets lekkers erbij De belangstelling voor de ronmielmarkt is zo groot dat het Diekhuus elke laatste zater dag van de maand een roirunelmarkt gaat organiseren. U kunt nu tafels reserveren voor de rommelmarkt van 26 maart (paasza terdag) en voor de rommelmarkt op 30 april (Koninginnedag). U kunt voor 5 een tafel hiu'en. Aaiunelden en informatie bij het Diekhuus, tel.: 482400 (van 9.00-12.00 uur) of per e-mail: receptie@hetdiekhüus.nl. Jongelui die iets misdaan hebben, kumien worden bestraft door het bureau 'Halt' of door de rechter, maar kunnen ook te maken krijgen met 'Pakje Kans'. Hoe komen jon gelui daarin terecht? En wat gebeurt er met hen? Daarover vertellen de maatschappelijk werker Jack den Boer en EUy Winkelman van de politie Rotterdam-Rijnmond op dins dag 22 februari tussen 18.00 en 19.00 uur in het programma 'Met Wie???' op Radio Flakkee. De presentatie is in handen van Carla Hersbach. Het programma wordt woensdag'om 18.00 uur herhaald. MIDDELHARNIS - Wederom moest de brandweer grootschalig uitrukken óp en naar Goeree-Overflakkee. In de nacht van afgelopen zaterdag op zondag kwamen bij de alarmcentrale diverse meldingen binnen dat uit een pand aan de Molenweg in Middelhamis de vlammen metershoog uit het dak sloegen, waarop de alarm centrale meteen de melding 'middelbrand' door de ether stuurde, richting de brand weervoertuigen van Middelhamis, Sommelsdijk en Nieuwe-Tonge. Het voormali ge pand van Esselink, waarin sinds enkele jaren een autobedrijf is gevestigd, bleek in lichterlaaie te staan. Gezien de omvang van de brand en de aard van het bran dende pand schaalde de officier van dienst van de brandweer na aankomst al vrij snel op naar 'grote brand', zodat naast de brandweer van Stad aan 't Haringvliet opnieuw in korte tijd ook diverse brandweervoertuigen van buiten Goeree-Over flakkee naar het eiland moesten. Ook werd de hoogwerker weer ingezet en werd er een groot watertransport aangelegd. Omdat in de directe omgeving niet genoeg water voorhanden was, moesten slangen worden uitgelegd tot aan de Oudelandse- dijk. In verband met het mogelijk vrijkomen van asbest en giftige stoffen is de Molenweg enige tijd afgezet geweest en heeft de DCMR Milieudienst Rijnmond ter plaatse controles uitgevoerd. Wel zijn in het brandende pand enkele lucht- of gasflessen ontploft. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Om half vier kon het sein 'brand meester' worden gegeven. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De politie stelt een nader onderzoek in. (Foio Persburo Fiakkee)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1