Goedereede onthaalt 'met gemengde gevoelens' haar nieuwe burgemeester 1 95 00 00 NIEUWE BOEKEN iiiii!illiiliilii Chauffeur besteller (m/v) t Woord' I Daad Nieuws j.klR.U(:;"6MAN Nimwegen Reklame^--(0187)437557 H. van der Veer Weer Alzheimer Inloopavond te Middelharnis Ouddorp Ji Alle GROTE TAARTEN ssu^s 2 HAZELNOOT/ SLAGROOMTAARTJES Concert met counter-tenor in Toren Goedereede EIIAIIDBn-tllEUWS Vleeshandel J. Krijgsman B.V. Voorlichting over reuma Goeree A Overf lakkee Goeree A Overf lakkee Miele vaatwasser Barbas inzethaard GEBAK-TIP! Manai heden weer verkrijgbaar: Onze beroemde FRAMBOZENTAART12 punten Voordelig smullen! Feestelijk smullen! Per stuk 5,95 IJS-STUNT 16CORNETTO'Snoot 24 SINASLOLLY'S samen 40 stuks! BUITENKANSJE! Openingstijden: Let op: wegens vakantie aangepast! vervolg van voorpagina Eerste toespraak Loftrompet Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ool< buiten de bebouwde l<om wordt gelezen. Zernikeweg 51 Middelharnis ijlfJiP 06 26 368 886 Alzheimer Inloopavond Goeree-Overflak- kee/Hoekse Waard nodigt belangstellenden uit voor haar eerstvolgende inloopavond, woensdagavond 2 maart a.s., waarbij stilge staan zal worden bij het thema: 'het proces van opnemen en verwerking'. Huwelijkskaarten geboortekaartjes of jubileumkaarten Oosthavendijk 8a 3247 LD DIRKSLAND Tel. (0187) 60 27 51 of 60 24 09 Fax (0187)60 50 11 Voorgesneden APPELCAKE32 stukjes OP 01» SLECHTS Leska en Abena in het Weesdorp Sanne is mijn vriend! VAN DER BOOM Tien meisjes die de wereld veranderen Tien jongens die de wereld veranderen Ljoebov, waar ben je? VROEGINDEWEIJ Who cares? PAGINA 4 VRUDAG 18 FEBRUARI 2005 Aan het eind van de raadsvergadering was het de beurt aan de kersverse burgemeester van Goedereede om haar eerste openbare toespraak tot de raad te richten. Zij verklaar de dat haar wereld ingestort leek toen ze het wethouderschap van de gemeente Schou- wen-Duiveland moest beëindigen. Het bleek even tijd nodig te hebben voor zij haar gevoel van eigenwaarde weer terugkreeg. "Uren doolde ik met onze labrador door de polder", Aan de oever van de Grevelingen zag ze toren van Goedereede en langzaam maar zeker begon in haar hoofd de gedachte te groeien "of het voor mij een optie zou zijn om te solliciteren naar uw gemeente voor het burgemeestersambt". Zij wist dat het niet zo voor de hand zou liggen als een vrouw en liberaal de nieuwe burgemeester van Goede reede zou kunnen worden. Maar bij het lezen van de profielschets wist zij het: "een libe raal, een vrouw, dat moet kunnen!" En zo 'kon' het dus. Mevrouw Van de Velde verzekerde dat zij van plan is om in de toekomst in de gemeen te Goedereede te komen wonen, maar voor alsnog wil zij de eventuele komst van de nieuwe wetgeving rondom de gekozen bur gemeester afwachten en blijft ze nog 'pende len" tussen hun boerderij in Dreischor en het gemeentehuis in Goedereede. Hiervoor vroeg ze in haar toespraak ook begrip: "De huidige thuissituatie heeft mij doen besluiten om voorlopig heen en weer te rijden. Ik wil graag de natuurlijke momenten in ons gezinsleven gebruiken om weer een defini tieve stap te maken. Ik wil net als elke moe der en partner mijn gezin zo lang mogelijk bij elkaar houden", aldus mevrouw Van de Velde. "Begrijpelijk" vindt mevrouw Van de Velde de soms wat negatieve reacties, omdat er na vele jaren nu een burgemeester van niet-con- fessionele huize naar Goedereede komt. Zij verklaarde dat zij in haar politieke werk altijd van de scheiding tussen kerk en staat is uitgegaan en ze begreep dat dit hier wat anders wordt ingevuld. Ze verzekerde open te staan voor ieders opvatting en deze ook te respecteren. En zij riep op om de saamhorig heid niet verloren te laten gaan. "Ik zou graag zien dat wij gezamenlijk, met het vizier op de toekomst gericht, proberen de Vielen waren naar Ouddorp gekomen om de nieuwe burgemeester welkom te helen. (Foia Adri d. Uuiu) gemeente Goedereede in bestuurlijk rustiger vaarwater te manoeuvreren' Mevrouw Van de Velde heeft inmiddels geconstateerd dat er 'werk aan de winkel' is en wil voortvarend verschillende zaken aan gaan pakken. Zij noemde de uitwerking van het Alders Akkoord, voor wat betreft de compensatiemaatregelen van de aanleg van de tweede maasvlakte en het uitbouwen van de eilandelijke gemeentelijke samenwer king. Ook voor de aanwezige brandweerlie den had zij een bemoediging; hoe kan het ook anders, met zowel een zoon en man als vrijwillige brandweerman. Ze sprak de intentie uit er alles aan te zullen doen om een goede samenwerking in de toe komst te bevorderen, "want de gemeente Goedereede is een uniek stukje Nederland, die ons aller inzet verdiend". Na de officiële raadsvergadering was het woord aan burgemeester De Vries van Mid- delhamis. Zij sprak namens de burgemees- VleeshandelJ. Krijgsman B.V. is een groeiend, energiel< bedrijf dat inmiddels ruim 35 jaar ser/ice en l<waliteit tioog in tiet vaandel heeft staan. De dagelijkse aanvoer van runder- en varkensonderdelen wordt verwerkt tot ruwe technisctie delen, gevliesd en ongevliesd en in voon/erpakte vorm tot consumenteneent)eden. Onze belangrijkste afnemers zijn slagerijen, supermarkten, groottiandel en lioreca. Naast de moderne locatie in Middelharnis beschikt het bedrijf over een locatie In Steliendam waar kipproducten onder het label Deltakip worden geproduceerd. Wegens uitbreiding van de activiteiten zoeken wij op korte termijn een: (parttime, 24 uur per week, donderdag, vrijdag en zaterdag) Voor deze functie wordt gevraagd: - Rijbewijs BCE - In het bezit van cliauffeursdiploma CCV-B - Representatief handelen tegenover onze relaties - Variabele werktijden Wij bieden u: - salaris volgens de CAO voor de vleessector - uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden (8% vakantietoeslag, 2% eindejaarsuitkering, 24 vakantiedagen per jaar, op fulltime basis) - een prettige werksfeer Bent u geïnteresseerd, neem dan contact op met de heer Bosman (tel. 0187 - 484600), tussen 14.00 en 17.00 uur. Postbus 238 3240 AE MIDDELHARNIS DIRKSLAND - Reumatoloog dr. M. Walra- vens, die sinds begin januari jl. verbonden is aan het van Weel-Bethesdaziekenhuis te Dirksland, verzorgt voor Reumapatiënten vereniging Goeree-Overflakkee e.o. op maandag 28 februari a.s. een voorlichtings avond over het onderwerp Reumatoïde Art ritis en Artrose. De avond wordt gehouden in het personeelsrestaurant van het Van 'Weel-Bethesdaziekenhuis, Stationsweg 22 te Dirksland. Aanvang 19.45 uur. Leden en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Vanaf rotonde, na FORMIDO rechts, na 300 mtr. links terskring de Eilanden en het ISGO mevrouw Van de Velde toe. Naar haar mening was de benoeming van een vrouwelijke burgemees ter in Goedereede een eerbetoon aan de Goe- reese vissersvrouwen, die in 1490 Goederee de uit handen van hun belegeraars hielden. Zij las de geschiedenis in het oud-Neder- lands voor. "De vrouwen van Goedereede stonden en staan nog steeds hun mannetje. Vandaar dat de benoeming van een vrouwe lijke eerste burger ook een logische is", zo concludeerde mevrouw De Vries. Zij zei zich te verheugen op de kennismaking met haar collega binnen de burgemeesterskring en wenste haar alle goeds toe. Het slotwoord was voor burgemeester Asselbergs van de gemeente Schouwen- Duiveland. Hij heeft mevrouw Van de Vel de van riabij meegemaakt en stak de lof trompet over haar persoon en haar kennis. Vervolgens was er uitgebreid de tijd voor de aanwezigen om mevrouw Van de Velde de hand te drukken. Vakwerk en Scherpe Prijzen Timmerwerk - Plafonds - Wanden Lichtarmaturen - Schuifdeurkasten Winkelbetimmering - Verbouwingen Herkingen Tel. (0187) 68 37 59 De Alzheimer Inloopavond is een trefpunt voor men sen met dementie, hun partners, familieleden, vrien den en hulpverleners. Onder leiding van deskundige gespreksleiders krijgt men hier voorlichting over allerlei aspecten van dementie, ledere bijeenkomst staat een onderwerp centraal. De bijeenkomst begint met een interview met een des kundig gastspreker. Dit duurt ongeveer een half uur. Na de pauze is er tijd om vragen te stellen en in dis cussie te gaan. Er is volop ruimte voor discussie en het uitwisselen van ervaringen. Door de ongedwon gen sfeer kunnen de bezoekers hun problemen in alle openheid naar voren brengen. Ook is er op deze avonden een informatietafel aanwezig met boeken, folders, enz. Na afloop kan desgewenst nog iets wor den gedronken en met elkaar worden nagepraat. Bij aankomst en in de pauzes bespeelt Arjan Huizer de piano. Tijdens de Inloopavond van 2 maart zal mevrouw Marja van Buuren, maatschappelijk werkende in het verpleeghuis, gastspreker zijn. Het programma duurt van 19.30 tot 21.30 uur; de deuren gaan open om 19.00 uur. De entree is gratis, evenals het welkomst kopje koffie of thee. U hoeft zich niet van te voren aan te melden. De Alzheimer Inloopavond Goeree-Overflak- kee/Hoekse Waard wordt gehouden in Wijkcentrum Middelharnis, Doetinchem-sestraat 27 te Middelhar nis. Er is voldoende gelegenheid om te parkeren. Het gebouw is rolstoelvriendelijk en rookvrijLijn 135 en 137 van het openbaar vervoer, alsook de bustaxi's 635 en 637 stoppen voor de deur. Kunt u niet komen omdat u iemand moet verzorgen? Bel dan even. Ook voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de secretaris van de Alzheimer afdeling, de heer Cor Besuyen, tel: 0187-485344. De Alzheimer Inloopavond te Middelharnis is een activiteit van Alzheimer Nederland, afdeling Goeree- Overflakkee Hoekse Waard. ro TE KOOP i.z.g.st. en pr. n.o.t.k. Info: Tel. (0187) 48 53 12 Voor de inwoners van doen wij graag een stapje extra. De modellenboeken voor worden bij u thuis gebracht, waar u in alle rust uw keus kunt maken. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk Bel: (0187) 47 10 20 en vraag naar Plony EIIAI1I]Etf.raEUW5 5: 10." is." 10Ï 5! Dagelijks 16.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur Advertentie geldig t.e.m. zaterdag 26 februari 2005 Bestellingen vanaf 12,- worden op de routes GRATIS thuisbezorgd. In Malawi wonen heel veel kinderen die het niet zo goed hebben als de kinderen in Hol land. Twee van hen zijn de zusjes Leksa en Abena. Vader en moeder leven niet meer en nu moet oma voor hen zorgen. Omdat oma oud en dikwijls moe is, gaat dit niet zo goed. Het kleine zusje Kusala is ook nog eens ziek en iedere dag hebben de kinderen honger. Dat kan zo niet blijven. Abena gaat op zoek naar hulp. Ze weet waar ze moet zijn. Samen met haar zusjes wordt ze opgenomen in het weesdorp Stephanos, een dorp dat werkelijk bestaat. Behalve de dagelijkse zorg die ze nodig hebben, krijgen ze daar het allemodig- ste aangereikt: het evangehe. Het wordt heel spannend als Leska op een dag heel erg ziek wordt. Wordt ze nog beter? Dat is de grote vraag, ook voor oma, die nu heel veel aan het denken is over de verhalen die ze in het weesdorp mag horen. Gelukkig komt alles helemaal goed. Het boek, geschreven door Janny Koetsier-Schokker, werd uitgegeven door De Banier. Het telt 93 pagina's en is voorzien van illustraties van Jaap Kramer. Kinderen vanaf 8 jaar kunnen er goed mee uit de voeten wanneer ze lezen op AVI niveau 7. ISBN 90 336 2815 5, nur 282, prijs: 6,90. Sanne en Lars wonen naast elkaar. Lars is een jongen en Sanne een meisje. Maar Lars noemt Sanne zijn vriend. Zo is het goed, want zo heeft Sanne het zelf gezegd. Zoals heel veel kleine vriendjes halen ze de gekste dingen uit. Dingen, waarvan zelfs kinderen vanaf driejaar al kunnen genieten. Het boek je van Petra van der Steen-van Amstel, rijk voorzien van leuke tekeningen van Roelof Wijtsma, is duidelijk bedoeld als voorlees boek. Het boekje heeft 71 pagina's en is uit gegeven door De Banier. ISBN 90 336 2795 7, nur 280, prijs: 5,90. BOEKEN EN MUZIEK Voorstraat 41 -3245BG Sommelsdijk Tel (0187)48 26 14-Fax (0187)4845 20 De geschiedenis vertelt ons niet alleen van zeehelden en volksveroveraars, er waren ook mensen die op heel bescheiden wijze grote dingen hebben gedaan. Dikwijls waren ze nog niet eens zo oud. Irene Howat bun delde de levensgeschiedenissen van tien van hen, begrijpelijk neergeschreven voor kinde ren vanaf tien jaar. Ze vertelt in haar boek de tien waar gebeurde verhalen over tien meis jes die de wereld veranderden. Dat zijn niet alleen bekende vrouwen zoals Gladys Ayl- ward, Corrie ten Boom, Sabina Wurmbrand, Maria Taylor, en Florence Nightingale, maar ook minder bekende, als Susannah Spurge- on, Katherine Luther, Bethan Lloyd-Jones en Isobel Kuhn. Hoewel deze vrouwen in een heel andere tijd leefden en opgroeiden dan de kinderen van vandaag, kunnen we beslist iets van hen leren. Het waren allen vrouwen, die de Heere persoonlijk leerden kennen en Hem dienden in hun leven door het doorgeven van Zijn Evangelie. Aan het eind van elk verhaal wordt de geschiedenis nog even samengevat onder drie kopjes: fei ten, thema en boodschap. Dat kan ervoor zorgen dat het gelezene nog beter wordt opgeslagen. Het boekje, 118 pagina's dik, is geschreven op AVI niveau 9 en stevig gebonden uitgegeven door De Banier. De verhalen zijn niet afzonderlijk geïllustreerd; de enige illustratie is de omslagillustratie, en die is van Roelof Wijtsma. ISBN 90 336 2806 6, nur 283, prijs: 7,60. Niet alleen meisjes, ook jongens werden door de Heere in het harte gegrepen om Hem te dienen en Zijn evangelie door te geven. Irene Howat maakte behalve het boekje over de tien meisjes, ook een boekje over tien waargebeurde verhalen van mannelijke wereldveranderaars. Zij gebruikte de levensverhalen van John Owen, Jonathan Edward Jones, Charles H. Spurgeon, Martyn Lloyd-Jones, Robert Murray Mc. Cheyne, Augustinus, John Knox, Johannes Calvijn, Jan Hus en Maarten Luther, om de kinderen van vandaag iets te leren over hun god vruchtig en dikwijls veelbewogen leven. Net als bij het boek over de tien meisjes, wordt de geschiedenis nog even samengevat onder de drie kopjes: feiten, thema en boodschap. Net als het meisjesboek werd deze uitgave verzorgd door De Banier. Te lezen door kin deren vanaf 10 jaar die lezen op AVI niveau 9. Dit boekje is 121 pagina's dik en is even eens gebonden. Ook hier geen binnenillus- traties maar slechts een fleurige omslag, met illustratie van Roelof Wijtsma. ISBN 90 336 2805 8, nur 283, prijs: 7,60. Reinier van Sorge verbleef hoogstpersoon lijk zo'n vijf weken in Tsjoekota. In samen werking met de Stichting Friedenstimme schreef hij over zijn ervaringen om kinderen in Nederland te laten kennismaken met het leven van kinderen in Siberië. Verbaasd over hoe zij leven terwijl het negen maanden van het jaar winter is, in een omgeving waar geen voorzieningen zijn, kwam hij tot het boek 'Ljoebov, waar ben je?" Het verhaal gaat over Loesja en Ljoebov, woonachtig in een inteiTiaat in het stadje Pevek, ver van hun ouders, die in tenten wonen bij de rendier kudde op de toendra. Per sneeuwscooter maken ze twee maal per jaar de lange reis naar huis om een poosje met vakantie thuis te zijn. Vlak voor de wintervakantie komt er een vreemdeling op school. Hij vertelt din gen die ze nog nooit hebben gehoord, maar die hun leven ingrijpend zal veranderen. Het boek is bestemd voor jeugd vanaf tien jaar, AVI niveau 8. Het boek lelt 108 pagina's, het is gebonden en geïllustreerd door Geert Rolfes. ISBN 90 336 2814 7, nur 283, Prijs: 5,20. BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL ËN KANTOOR Toi,ioie7)4sao4a/48zs T«L. (0187] 681176- 14-Fai (0187(485 3Z53AK OuiMorp ai (0187) 68M19 In de Toren van Goedereede wordt morgen, zaterdag 26 februari, om 20.00 uur een klassiek concert gegeven met vocale en instrumentale muziek van J.S. Bach. G.F. Handel, H. Purcell en H. Schütz. De medewerkenden zijn de coun ter-tenor Jan van Seters, de klavecinist Matthias Stout, de fluitistes Sjanelle en Marlies Baan en de celliste Geertrude van Hofwege. Na afloop van het concert wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Het concert wordt begonnen met een drietal koralen van J.S. Bach. Na deze mooie koralen wordt op het klavecimbel een suite in D minor van G.F. Handel gespeeld, waarna de counter-tenor twee aria's van dezelfde componist zingt. Daarna is er een pauze, waarin een glaasje (glüh)wijn wordt geschonken om op te wannen. Na de pauze zal van de Engelse componist H. Purcell een tweetal liederen worden gezongen, waarna het concert wordt beëindigt met een psalm van de Duitse componist H. Schütz. Het concert is bijzonder te noemen omdat de combinatie counter-tenor en kla vecimbel op Goeree-Overflakkee niet vaak te horen is. Maar tijdens het concert in de Toren van Goedereede kunt u deze stem in al haar facetten beluisteren. Het Nederlandse ^L Rode Kruis Duizenden vrijwilligers bezoeken ledere dag mensen die eenzaam zijn. Giro 22000. Den Haag,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 4