POLITIE 0900-8844 STRUuK Goedereede onthaalt 'met gemengde gevoelens' haar nieuwe burgemeester Niks stille liefde op Valentijnsdag! STRUIK ■(^innaard GSM-gebruikers opgepast! SI 51 a-6 Samen zingen in Ouddorp Reünie op de sleepboot 'Hudson' \'i5r' Visser Visser Cultuurschok en trendbreuk voor de gemeente Mevrouw Van de Velde staat met respect open voor ieders opvatting Rotterdam-Rijnmond Automobilist onder invloed negeert verbodsbord Inbraak in eetcafé Verkeerscontroles Automobilist licht gewond na aanrijding actiefin beeld en geluid OUDE-TONGE - Leeftijd staat lief de niet in de weg, net zo min als Valentijnsdag het stille ervan kan verbergen... Uitgerekend op maan dag 14 februari was 't dat een bejaard maar smoorverliefd paar elkaar voor de burgerlijke stand van de gemeente Oostflakkee het jawoord gaf. Het zijn de 76-jarige bruidegom Nol de Waal en de 71-jarige bruid Rie André, beiden bewoners van woonge meenschap voor ouderen 'Ebbe en Vloed' te Oude-Tonge,- hier hebben de bejaarde torteltjes elkaar ook leren kennen. Maandagmorgen arri veerde het bruidspaar, harmoniërend bij hun leeftijd, per oldtimer bij het gemeentehuis van Oude-Tonge, waar hun huwelijk onder flinke belangstel ling werd voltrokken door burge meester A.J.C, van Pelt van de gemeente Oostflakkee. Door Hans Villerius Nol de Waal, geboren Bommelaar, is op 23 maart vorig jaar in Ebbe en Vloed gaan wonen. Lange tijd heeft hij 'aan de overkant" gewoond, maar de laatste jaren vóórdat hij in Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? www.opelnieuws.nl 1/ mf /Mmr lyiAKiiAAimj j;/ïV Re/ons/NVM Taxatie tiodtg.' e^' (0187) 47 02 72 of (0187) 68 45 45 BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL. 0182-358 235 BARNEVELD* TEL 0342-405 140 Extra kerkdiensten Gereformeerde Gemeente stad aan 't Haringvliet - dinsdag 22 februari, 19.30 uur, ds. W. SUfhout OUDDORP - Tijdens een 'bui tengewone openbare vergade ring' van de gemeenteraad van Goedereede, afgelopen woens dagmiddag in m.f.g. 'Dorpstien- den' te Ouddorp, werd de nieuwe burgemeester van Goedereede geïnstalleerd. Mevrouw G.J. van de Velde-de Wilde uit Dreischor stak de Grevelingen over en Goe dereede heeft weer een door de Kroon benoemde burgemeester. De benoeming van mevrouw Van de Velde riep gemengde reacties op en dat was ook te merken tij dens de toespraken. Onwennig Identiteit Tweede Renesse Fractie van de burgemeester Kei Bijzonder Vrijdag 18 februari 2005 77e jaargang nr. 7382 district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<l<ee DEN BOMMEL - Een 30-jarige man uit Sommelsdijk is vorige week donderdagmid dag op de Tilsedijk aangehouden voor het rijden onder invloed van alcohol. Surveille rende politiemensen zagen rond vijf uur dat twee automobilisten de 'gesloten verklaring' negeerden en hielden de bestuurders staan de. Eén van hen moest een blaastest afleg gen. Hij had een alcoholpromillage van 1.5 (650 ug/1). Zijn rijbewijs is ingevorderd. Hij moet zich voor de rechter verantwoorden. OUDE-TONGE - Maandagmiddag werd ontdekt dat was ingebroken in een eetcafé aan de Kerkkring. Onbekenden waren, door een deur te verbreken, naar binnen gegaan en doorzochten het pand. Met onder meer sigaretten, drank en een geluidsinstallatie gingen de inbrekers er vandoor. De politie van het district De Eilanden en de Techni sche Recherche stellen een nader onderzoek in. DEN BOMMEL - Politiepersoneel van het district De Eilanden hield woensdagmorgen en -middag op de Groeneweg en de Magda- lenadijk verkeerscontroles. Tussen half negen en half één werden in totaal acht bekeuringen uitgeschreven voor het niet dra gen van de autogordel, het overschrijden van een doorgetrokken streep, het negeren van een rood verkeerslicht en het niet kunnen tonen van de benodigde documenten. MIDDELHARNIS - Maandagmiddag omstreeks kwart over vier ontstond op de rotonde op de Langeweg een aanrijding. Door nog onbekende oorzaak ontstond een aanrijding tussen drie personenauto's. Een 47-jarige automobilist uit Middelhamis liep rug- en nekklachten op en is voor behande ling overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De Technische Ongevallendienst van de Verkeerspolitie stelt een nader onder zoek in. In de Doopsgezinde kerk aan de Dorpstien- den kan zaterdagavond 19 februari weer 'samen gezongen' worden. De avond duurt van half acht tot half negen. Iedereen is har telijk welkom. Hel bejtuinie bruidspaar liet zich met dito voertuig naar de burgerlijke stand rijden. (Foin Hwis villerim) Ebbe en Vloed zijn intrek nam, woonde hij weer op het eiland, in Oude-Tonge. Mevrouw André - die sinds maandagmor gen dus mevrouw De Waal-André heet - werd geboren in Den Haag. Samen met haar toenmalige echtgenoot, de heer Verkerk, heeft ze in Den Bommel gewoond, maar ver huisde in augustus 1999 naar Ebbe en Vloed. Ruim een jaar later overleed Verkerk. En toen kwam, nu dus bijna een jaar gele den. Nol naar het bejaardentehuis. Al vrij snel ontlook er iets tussen Nol en Rie. Ze woonden schuin tegenover elkaar op dezelf de gang, kwamen ook op de koffie in de recreatiezaal en begonnen elkaar 'aardig' te vinden. Hóe aardig, staat verwoord op hun trouwkaart: 'Vanaf 't moment dat ik je zag, dacht ik: jij hoort bij mij'. Van dag tot dag kwam er steeds een beetje liefde bij, en na kort maar krachtig overleg viel het besluit: we trouwen! En dat werd afgelopen maandagmorgen een feit. Niemand minder dan burgemeester Van Pelt heeft het huwelijk voltrokken, terwijl de directeur van Ebbe en Vloed, de heer Wim Nattekaas, als getuige optrad, samen met de oldtimerchauffeur van Auperlé Classic Tours te Oude-Tonge. Bij zó'n bijzondere dag oogstte het bejaarde maar kersverse bruidspaar dan ook een har telijk applaus, maandagmorgen in het Oost- flakkeese gemeentehuis. "Lief hè... {towHms VHIerms) Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 Uw wensen van nu bepalen de Opel van morgen Opel. Al 35 jaar de meest geliefde outo van Nederland. www.opelnieuws.nl MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraot 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Het bestuur van de stichting 'Help de Huds on' roept al degenen op die in de periode 1939 - 1964 op de zeesleepboot 'Hudson' (3) van L. Smit en Co. Internationale sleep- dienst hebben gevaren, om contact op te nemen met het secretariaat van boven genoemde stichting. Men is voornemens om op 20 augustus 2005 een reünie te houden voor oud-opvarenden van dit onlangs in gebruik genomen museumschip. Als het secretariaat denkt de meeste adressen te heb ben ontvangen, zult u een uitnodiging ont vangen en nader worden geïnformeerd over tijdstippen en ligplaats van de 'Hudson'. Voor de reünie kunt u zich aanmelden bij M. Bezuijen, JuUanalaan 18, 3116 JR Schie dam, e-mail: m.bezuiien@freeler.nl. ^g^ 2 beëdigde/gecertificeerde PMH P9^ makelaars/taxateurs Momenteel is er een bende actief die u op uw GSM belt en zich voordoet als iemand van de provider waarbij u bent aangesloten. Men vraagt u tijdens het gesprek om 09#of #09 in te toetsen ter controle van uw toestel. Doe dit niet en verbreek onmiddellijk de verbinding. Deze bende beschikt namelijk over appara tuur om via deze ingetoetste code het num mer van uw SIM-kaart te lezen en nieuwe kaarten aan te maken met uw nummer. Hier door kan men op grote schaal fraude plegen op uw kosten. Ook is het mogelijk dat u een bericht ont vangt op uw GSM met het verzoek om num mer 0141455114 te bellen. Dit moet u dus niet doen! Anders kan degene die u dit berichtje stuurde, op uw kosten bellen. Deze twee vormen van GSM-fraude zijn officieel bevestigd door KPN en Vodafone; de fraude wordt al op grote schaal toegepast. REGISTERACCOUNTANTS Mevrouw Van de Velde ontvangt de voorzittershamer uit banden van plaatsven'angend voorzitter B.L. NoorthoekiFoia fifa/ feller) Door Adri van der Laan De grote zaal van het Verenigingsgebouw Dorpstienden in Ouddorp was geheel gevuld met belangstellenden voor deze bijzondere vergadering van de gemeenteraad. Nadat in het voorjaar van 2004 burgemeester C. Sin- ke zijn functie neerlegde vanwege de affaire rondom de ondertekening van de Vermo gensverklaring, werd drs. J. de Prieëlle benoemd als waarnemend burgemeester. Dit waamemerschap zou duren totdat er weer een eigen burgemeester kon worden benoemd. Woensdagmiddag was het zover dat loco-burgemeester wethouder A.C. Lok ker haar de ambtsketen om kon hangen. Pla.its vervangend raadsvoorzitter B.L. Noorthoek kon aan het begin van de verga dering een groot aantal belangstellenden aanwezig heten. Naast de Goereese bestuur ders was natuurlijk ook de familie van mevrouw Van de Velde present. Verder waren er eilandelijke bestuurders en verte genwoordigers van verenigingen en instel lingen. Het viel op dat ook veel bestuurders en personeel van de gemeente Schouwen- Duiveland naar Ouddorp waren gekomen om de installatie bij te wonen, want tot vorig jaar was mevrouw Van de Velde wethouder van de gemeente Schouwen-Duiveland. Wethouder Lokker was de eerste die de nieuwe burgemeester van Goedereede toe sprak. Bij zijn felicitaties verzekerde hij mevrouw Van de Velde dat zij in een mooie gemeente was terechtgekomen. De dag ervoor was er de kennismaking met het col lege geweest. Lokker constateerde dat het van beide kanten nog wat onwennig was, maar hij hoopte dat binnen het college het 'wederzijdse vertrouwen' er spoedig zal zijn. Hij karakteriseerde het college van Goedereede als "een college dat niet geken merkt wordt door besluiteloosheid of angstig bestuurlijk gedrag". Hij sprak de verwach ting uit dat de bestuurlijke ervaring van mevrouw Van de Velde hard nodig zal zijn. Volgens Lokker zijn de omstandigheden waaronder mevrouw Van de Velde haar ambtelijke werkzaamheden aanvangt goed: "u komt in een redelijk gespreid bedje terecht". Hij noemde in dit verband het goed verzorgde uiterlijke van de gemeente, een enthousiast ambtenarenapparaat, een kriti sche raad, een acceptabel belastingniveau en een sluitende meerjarenbegroting. Hij sprak de wens uit dat mevrouw Van de Velde spoedig "één van ons zal zijn". Voordat hij overging tot het omhangen van de ambtsketen gaf hij de nieuwe burgemees ter de woorden uit Psalm 90 mee, waarin staat dat "we alzo onze dagen moeten leren tellen, opdat we een wijs hart zouden beko men". En dat 'wijze hart' wenste hij ook mevrouw Van de Velde toe. De gemeenteraad koos ervoor om iedere fractie een eigen welkomstwoord uit te laten spreken. De grootste partij van Goerees" raad - de SGP - was het eerste aan de beurt. Bij monde van P.C. Grinwis werd mevrouw Van de Velde hartelijk welkom geheten en gefeliciteerd. Het was een dubbele felicitatie want het was haar eerste sollicitatie naar een burgemeesterspost en die was "meteen raak". Grinwis liet weten dat zijn fractie bij deze felicitatie 'gemengde gevoelens' had, daar de SGP-ers liever een burgemeester hadden gekregen van hun eigen kleur "want een burgemeester van die signatuur sluit goed aan bij het merendeel van de prote stants christelijke bevolking". Volgens Grinwis lijkt de benoeming van mevrouw Van de Velde op gespannen voet te staan met de identiteit van de gemeente, waarbij hij doelde op een vrouwelijke burgemeester van hberale komaf. Grinwis had vernomen dat de beslissing van de gemeenteraad ook voor veel burgers van de gemeente onbegrij pelijk was. "Het was als het ware een cul- tuurschok, een trendbreuk voor de gemeen- oartiien van de eemeenteraaH was vastse- meester zijn te". Verder wees de SGP-er erop dat het behouden van de identiteit heel belangrijk is voor een groot deel van de gemeente en hij verklaarde ervan uit te gaan "dat mevrouw Van de Velde terdege rekening houdt met die identiteit". Hierbij doelde hij op het handhaven van de openbare orde en rust in het algemeen en de zondagsrust in het bij zonder. De SGP vond dat dit dat voorgaande zeker op deze bijeenkomst gezegd moest worden omdat "velen deze beslissing onbe grijpelijk vonden". Moet mevrouw Van de Velde in Goedereede nu aan het werk met een gemeenteraad waarvan de grootste fractie haar niet accep teert? Dit ontkende Grinwis, want hij verze kerde dat zijn fractie de burgemeester altijd loyaal tegemoet zal treden en dat er van de Goereese SGP-ers een constructieve hou ding verwacht mag worden. Namens de SGP wenste Grinwis mevrouw Van de Velde de kracht en de wijsheid van God toe. Van Oostenbrugge van het CDA haalde aan de hand van het boekje 'De kleine prins' van Antoine de Saint-Exupery, wijsheden naar voren die ook voor het burgemeestersambt van Goedereede nodig zijn. Hij raadde mevrouw Van de Velde aan kritisch op zich zelf te zijn en ervoor te zorgen dat de beslui ten in alle redelijk kunnen worden genomen. En de gemeente Goedereede riep hij op om "zuunig op het Zeeuws meisje te zijn". Felicitaties waren er ook van de PvdA-frac- tie. Mevrouw Kickert sprak de hoop uit dat met de installatie van mevrouw Van de Vel de 'een definitieve streep' onder het verle den is gezet. Zij doelde daarmee op de 'bestuurlijk enerverende' periode die Goe dereede achter de rug heeft. Zij wees erop dat de raad en het college langzaam maar zeker de weg tot elkaar weer hebben terug gevonden. "Uw steun om dit proces in posi tieve zin te blijven ontwikkelen, is hierbij onontbeerlijk", zo verzekerde zij mevrouw Van de Velde. Refererend aan de portefeuil le 'openbare orde en veiligheid' van de bur gemeester liet zij weten dat de PvdA grote waarde hecht aan het feit dat de inwoners van de gemeente in een veilige en prettige omgeving kunnen leven. "Het handhaven van de bestaande regels is hierbij van belang", aldus mevrouw Kickert. Zij sprak de hoop uit dat met de goede ervaringen voor wat betreft de handhaving van de open bare, opgedaan op Schouwen-Duiveland, de in negatieve zin gebezigde uitdrukking 'een tweede Renesse' in de toekomst wel een heel andere betekenis zal krijgen. Wie verwachtte dat VVD woordvoerder H. van der Meer in een uitbundige 'hoera-stem- ming' zou verkeren omdat er een burge meester van zijn partij was benoemd, kwam bedrogen uit. Ondanks dat hij zich 'ver sprak' en zijn partij "de fractie van de burge meester" noemde, wees de WD-er erop dat zijn partij steeds heeft gesteld dat de nieuwe burgemeester zou moeten voldoen aan de eisen die in de profielschets stonden en daar om was voor hem een goed bestuurder een eerste voorwaarde. En mevrouw Van de Velde voldeed aan die kwalificatie. Wel liet Van der Meer weten dat de benoeming van mevrouw Van de Velde ook voor hem een verrassing was. Volgens de woordvoerder waren er al aanwijzingen dat er een vrouwe lijke burgemeester naar Goedereede zou komen. "De commissaris van de Koningin gaf tijdens het in ontvangst nemen van de profielschets, zoals deze door alle politieke partijen van de gemeenteraad was vastge steld, aan dat er, wanneer er gekozen zou worden voor kwaliteit de keuze voor een vrouw in dit ambt niet was uitgesloten. Nie mand van de raad maakte daar op dat moment bezwaar tegen en vervolgens werd de procedure in werking gezet". Een andere aanwijzing voor de komst van een vrouwe lijke burgemeester was 'de droom' van bur gemeester De Prieëlle. Deze had laten weten dat hij gedroomd heeft dat hij de ambtsketen zou moeten omhangen bij een grote vrouw en dat de ketting daar zelfs voor verlengd moest worden. Ook dit is inmiddels realiteit geworden, zij het dan dat het aan wethouder Lokker de eer was om de ambtsketen te overhandigen. Naast de gelukwensen sprak Van der Meer de hoop uit dat het burge meesterschap niet in 2006 zou abrupt zou eindigen als "onverhoopt wordt overgegaan op de gekozen burgemeester". Als het dan toch zo ver zou komen dan verwacht hij dat raad en college gezamenlijk bereid zullen zijn om mee te helpen timmeren van de zeepkist waarop de campagne voor de her verkiezing zou moeten worden gevoerd. Een persoonlijk tintje had de toespraak van mevrouw Van den Heuvel van het VGB. Zij is werkzaam geweest in de gemeente Schou wen-Duiveland en kende mevrouw Van de Velde daarom heel goed. En deze kennis heeft er zeker tot geleid dat haar fractie "bui tengewoon blij is dat Ger van de Velde als bestuurder onze gemeente komt versterken". Zij kende uit ervaring de kwaliteiten van Van de Velde en noemde haar een "kei van een bestuurder', met een grote dossierkennis en met het hart op de juiste plaats". In tegen stelling tot wethouder Lokker verklaarde Van den Heuvel dat Goedereede géén gespreid bedje is, want er zijn nog steeds wat 'politiek roerige tijden'. De VGB liet wel weten er een rotsvast vertrouwen in te heb ben dat de nieuwe burgemeester een positie ve bijdrage zal leveren aan de verdere ont wikkeling van de gemeente Goedereede. Ze riep de bestuurders op om "het beste beentje voor te zetten, want anders blijven we in het staartje van de roerige tijden hangen. We kunnen dan nog zo'n kei van een bestuurder als burgemeester hebben, alléén kan een kei de wereld van de gemeente Goedereede niet veranderen". Bij monde van de heer Goemaat liet de frac tie van de ChristenUnie weten blij te zijn een burgemeester te begroeten "die uitstekend voldoet aan de door de raad vastgestelde profielschets, die de vertrouwenscommissie meekreeg". Goemaat verklaarde er vertrou wen in te hebben dat mevrouw Van de Vel de in staat is om Goedereede 'op de kaart te zetten'. Hij wees er op dat in het verleden vrouwen een grote rol in de geschiedenis hebben gespeeld en hij ging terug naar 1490, toen de Goereese vrouwen de stad verdedig den tegen de aanval van Jonker Frans van Brederode. Raadsgriffier D.A. Koppenol was de laatste spreker tijdens de raadsvergadering. Ook hij noemde het bijzonder dat mevrouw Van de Velde de derde burgemeester binnen negen maanden was voor Goedereede. En hij sprak de wens uit dat de bestuurlijke rust binnen de gemeente met haar benoeming weer terug keert. De nieuwe burgemeester zal de eerste vrouwelijke burgemeester in de geschiede nis van Goedereede zijn en als de plannen van het Kabinet Balkenende voor de geko zen burgemeester doorgaan, zal zij hier ook de laatste door de Kroon benoemde burge- Vervolg op pagina 4

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1